Otrávená mediálna kaša VIII. – Rasistická vojna proti Európe

Ešte pred pár rokmi by nikto neveril, že sa niečo také môže stať: Európu, druhý najstráženejší svetadiel, chránený slávnou schengenskou hranicou a najmodernejšou technikou, zaplavili miliónové nekontrolované húfy bezprizorných votrelcov. A naše slobodné a pluralitné mejnstrímové médiá nás, na pokyn arcidiabolského organizátora tejto obludnej genocídnej akcie, začali kŕmiť špeciálnou mediálnou kašou uvarenou zvlášť pre túto príležitosť.
K samotnej prudko jedovatej kaši je škoda sa vyjadrovať, veď ju všetci dennodenne máme na tanieri. Čosi iné je zaujímavé: zdá sa, že globálny mediálny čašník, o poznanie nervóznejší ako zvyčajne, akoby už ani veľmi nerátal s tým, že ju budeme jesť. Pôsobí skôr dojmom, že sa každú chvíľu rozbehne k zadnému vchodu a naskočí do auta s kumpánmi, aby so škrípaním pneumatík zdrhli.
Táto situácia je totiž pre médiá trochu nová. Doposiaľ sa zúčastňovali len na menej očividných špinavostiach – propagovaní rôznych ideológií či sociálne-inžinierskych experimentov, viac či menej sofistikovaných, ktoré boli pre európske národy síce nepríjemné, nie však letálne. Lenže teraz dostali úlohu otvorene zločineckú, pri ktorej už ide o krk: pokiaľ to len pôjde, hrubo demagogicky kryť gigazločin tisícročia, otvorenú genocídu bielych Európanov a likvidáciu všetkého, čo po tisícročia tvorilo európsku identitu a kultúru.
Pravda, páchatelia sa spoliehajú na to, že technológia ovládania más dosiahla nebývalú úroveň. Anonymita tých, ktorí skutočne vládnu svetu, je takmer absolútna, vody sú dokonale kalné. Plutokratický systém fungovania moci precízne pokrýva všetky oblasti, od financií, ekonomiky, medzinárodných organizácií, legislatívy, metód fízlovania, cez vlastníctvo pojmového aparátu so zaklínadlami, ktoré ako najstrašnejšie zbrane hromadného ničenia dokážu nepriateľa zničiť skôr ako otvorí ústa… a samozrejme, až po médiá, ktoré sú kostrou celého systému a vytvárajú falošný obraz sveta, pozliepaný z poloprávd, zavádzajúcich bludov i čistých klamstiev, ktorý udržiava masy v nevedomosti a poslušnosti. Systém postupne doladil aj vnútorné prostredie takmer k dokonalosti: spoločnosť je hypnotizovaná, špicľovaná a oslabovaná všetkými možnými spôsobmi, odzbrojená a atomizovaná tak, aby nikde nemohol vzniknúť ani len zárodok reálneho odporu. Technológia skvele funguje, a teda tlak je možné zvyšovať na nebývalú mieru. Má to len jedno riziko.
Hrozí totiž to, čo pri každej inej technológii, kde sa pracuje s veľkými tlakmi a energiami: keď sa tlak donekonečna zvyšuje, skôr alebo neskôr nejaká súčiastka zlyhá. A potom...
...no áno, potom to urobí bum. Čím väčší tlak, tým väčšie bude bum. Degenerovaní imbecilní satanistickí majitelia vyššie uvedenej technológie, retardovaní pravnuci rothschildovcov a iných podvodníckych zmrdov, ktorí toto svinstvo organizujú, vo svojej pýche a dementnej hamižnosti si myslia, že žiadne bum nebude.
Ale my ostatní v napätí čakáme, kedy to príde. Lebo príde i prísť musí ten bohatier boží, čo zákon pošliapaný na oltár vyloží. Lebo príde i prísť musí, ten veľký deň súdu, a za stôl si zasadne pravda môjho ľudu!  
 

Ľubov

Buheh sa vrátil:)). Teším sa,však Ty potmehút,to vieš.K textu teraz nedám komentár ja,ale urobím takú malú cifru,nech je to sám Ludevít.
"Preto nech neprejde jediný deň bez toho, aby ste vy, Slovania a synovia týchto kmeňov nevykonali jediný dobrý skutok pre svoj kmeň, obraňujte jeho právo, vzdelávajte ho a nestaňte sa nikdy služobníkmi jeho cudzích vládcov."
(Slovanstvo a svet budúcnosti)

Buheh

tak isto ako aj Ľudevít.

Yahwe-m'kaddesh

Má svoje účinné nástroje, ale aj limity. A na tie limity teraz tvrdo narazila.

Dá sa proti mediálnym manipulátorom bojovať? Dovolím si veľmi odvážne tvrdenie, že v dnešnej situácii, kde došlo k súbehu finančnej a migračnej krízy, v situácii keď politická korektnosť sa ocitla v ostrej konfrontácii so zdravým rozumom,

ÁNO, dá sa bojovať a aj zvíťaziť!

Otázka je za akých predpokladov? Bojovníci s mediálnou čvargou, ktorá ovládla médiá na Slovensku, musia poznať ich technológiu a nemilosrdne demaskovať ich klamstvá a používané metódy!

Ako príklad profesionálneho prístupu uvediem rozhovor Putina, ktorý poskytol pre Bild. Dobre vyškolený v KGB profesionál si dokáže vytrieť riť s akýmkoľvek mediálnym prostitútom! Čo im nakoniec ostane? Posledná zbraň sú peniaze a mocenské ovládnutie mediálneho priestoru. Preto ten cirkus okolo nového mediálneho zákona v Poľsku.

Nemusím súhlasiť s názormi, ktoré prezentuje server „Nadhľad“. Ale ponúkam vedomosti, ktoré Vám umožnia bojovať s gaunermi v regulárnom boji ako rovní s rovným. Ponúkam Vám zbrane, ktoré umožnia férový boj. A nakoľko gauneri presadzujú sprostosti, ktoré sú v tak obrovskom rozpore so záujmami väčšiny voličov, nepomôže im ani mocenské ovládnutie mediálneho priestoru!

Nech zvíťazí pravda a je mi jedno, kto bude víťaz! Lebo doterajší priebeh súboja považujem za neférový! Zbrane, je to o zbraniach! A čo sú tie zbrane? Vedomosti, nič viac ani menej ako vedomosti! A samozrejme ochota ich ovládnuť ...

Norman

"ktoré umožnia férový boj"?

To by si nám musel ponúknuť 12 hodin denne vysielaceho času v STV a primeraný rozpočet k tomu, heh. To by bolo ako tak férové.

Ale vážne, čo nám akože ponúkaš? Vyjadrenie (viď aj dole) o tom, že ľudia sú ľahko manipulovateľní a manipulovaní?? Že nie sú racionálni?

Vašu ponuku zvážime a ozveme sa Vám.

Yahwe-m'kaddesh

"12 hodin denne vysielaceho času v STV a primeraný rozpočet k tomu"
Svätá prostota ... o tom to vôbec nie je!

Norman

už už sme to mohli vyhrať, a takto sme to skurvili.
A už sa ani nedozvieme, o čom to doboha je!

Auuuuu.. , koľká antická tragédia :-(((

Yahwe-m'kaddesh

uvádzam stránku z Chazarského Vestníka HN
http://hn.hnonline.sk/svet-120/putin-uznal-ze-asad-urobil-vela-zleho-dal...

Už len ten titulok, ten stojí za pozornosť:
"Putin uznal, že Asad urobil veľa zlého."
Pozrite si diskusiu na tému účelovo idotského prekladu z ruštiny, kde nájdete podrobnosti:
http://hn.hnonline.sk/svet-120/putin-uznal-ze-asad-urobil-vela-zleho-dal...

Poviete si možno - datail, malá chybička! Nie páni, a to treba konečne pochopiť, to sú cielene vypúšťané lži, ktoré vytvárajú kontext, v ktorom masy vnímajú informačný chaos, ktorý sa na nich valí.

Treba zabudnúť na naivnú predstavu, že človek je racionálny tvor. Čím viac Vám ju vtĺkajú do hlavy, tým viac by ste mali byť opatrnejší akceptovať túto lichotivú predstavu o sebe a klásť si otázku - prečo mi tak lichotia a je to naozaj pravda?

Buheh

Ja som nad tým veľa uvažoval a dospel som k nasledovnému možnému (netvrdím že jedinému) riešeniu, ako v tzv. demokracii zabezpečiť akú-takú demokraciu aj v mediálnej sfére.

Keďže moc sa distribuuje vo voľbách a výsledok volieb je silne predurčený tým, ako médiá namodelujú názory voličov, dá sa povedať, že najdôležitejším nástrojom výroby tzv. demokracie a najdôležitejšou technológiou pre uchopenie oficiálnej štátnej moci sú masmédiá. V tom prípade, ak chceme naozajstnú demokraciu, tak v prvom rade musí existovať pluralita a sloboda v médiách.

Takže nestačia iba voľby parlamentné či regionálne, ale vo fungujúcej demokracii by popri iných voľbách by mali pravidelne prebiehať aj voľby do masmédií. Tak ako si volím svojho politika, mal by som si voliť aj svojho človeka, ktorý bude hlásať do éteru tú moju pravdu. Tak ako sú politické strany, mali by byť aj mediálne tábory a podľa okamžitého počtu prívržencov (okamžitého – máme internet, 4 roky sú absolútne neprijateľná periodicita) by mali mať priestor v médiách s celospoločenským dosahom. A samozrejme, masmédiá by nesmeli byť v súkromných rukách (a už vôbec nie anonymných a ešte k tomu zahraničných, ako dnes, čo považujem za doslova škandalózne).

Inak je to celé iba farmárčenie s ovečkami, ktoré rafinovaní zmrdi oblbujú tak ako potrebujú. A nemá to nič spoločné so skutočnou vládou väčšiny, čiže demokraciou.

Netvrdím, že vyššieuvedené zoštátnenie masmédií a zavedenie mediálnych volieb sú jedinou vecou, ktorá keď sa urobí, tak systém už bude fungovať. Tých podstatných vecí je viac. A je mi jasné, že aj tu je množstvo nášľapných mín a možností to celé skurviť. Ale napriek tomu, toto by mal byť bod číslo 1., aby sa vôbec dalo hovoriť o začiatku nejakého skutočne celospoločenského dialógu a hľadaní riešení.

Ľubov

Je to príliš ...správne,takže zatial zabudni,možno potom,po tom.(Ja len,že všetci žijeme v očakávaní niečoho nového) Nebude to zadarmo,ani v zľave.Voliť svojho novinára,he,ja skôr rozmýšľam,ktorého oligarchu si zvoliť.Myslím,že je už čas naliať si čisté-alebo si stále myslíš,že volíš stranu?Apropo,ňúral si trochu v tej Bezpečnosti? Ja hej,skúšam,čo sa dá.Zatial teda tolko,že čo je objektívne,čo existuje,má aj svoj subjekt a tým sa dá "riadiť".Objekt medveďa je 300 kilo živej váhy,subjektom sú jeho inštinkty,objekt mediálnej jedovatej kaše je riadený subjektom iného typu. Na týchto fotografiách ho nenájdeš:)
http://www.velikepoledne.wbs.cz/Slovensko.html

(to sú fotky z portálu Velké poledne,zdajú sa mi dosť autentické,tak ich sem dávam)

Buheh

Nie, myslím, že to určite nie je reálne. Ale ako správne píšeš, bolo by to správne. Keby sa ľudia zaoberali iba tým, čo je reálne, dodnes by sedeli na strome a jedli húsenice.

V škole nás učili, že sa máme riadiť heslom "mysli globálne, konaj lokálne". Tak ja by som to parafrázoval: "snívaj idealisticky, plánuj realisticky (s dostatočnou dávkou cynizmu)".

Stranu budem voliť, a to samozrejme Kotlebu. Nie že by som si o nich myslel čokoľvek dobré, ale vidím v nich najväčšiu šancu (aj to je samozrejme otázne) na to, že nie sú súčasťou systému. Komunisti ani nikto iný z reálnej opozície nebude mať dosť hlasov. Aby bolo jasné, nie som ani komunista ani nadšený ľudák – volil by som aj babu jagu, len aby nasypala čím viac a čím hrubšieho piesku do diablovho súkolia. Inú ambíciu ohľadne volieb nemám. Viem že ako prístup je to veľmi pesimistické a deštruktívne, ale, a vrátim sa k Tvojej otázke, je to reálne. A z tých menej reálnych politických prianí, nuž samozrejme, potešilo by, keby Slovensko vypadlo zo satanistického spolku EÚ a začalo opäť, ako v rokoch meruôsmych, s učebnicami, piesňami, lopatami a pluhmi. Ale toto momentálne ako reálne nevidím.

Na DVTR teraz nemám čas. Som len na strane 47 a ešte stále som nezistil, či to ako celok dáva zmysel alebo nie. V každom prípade, je to desivo zle napísané a ešte horšie preložené. Lenže aj to môže byť zámer. Jedného dňa, ak sa dožijem, Vám sem možno napíšem, na čo som prišiel.

Lidé, bděte!

Norman

Reálnosť vecí je naozaj daná technickým stavom a až internet umožňuje tú myšlienku o "demkratizácii" masmédií (mimochodom, ak náhodou niekto nevie, sú samozrejme aj podobné mšlienky o demokratizácií aj ekonomickej moci -teda korporácií. A nie je to socializmus, je celá škála medzi hyenizmom 19. storočia a štátnym socialistickým monopolom, niekde v strede je optimum).

Internet je v podstate demokratizácia médii, každá strana má svoj kanál. Problém je ale inde - v moci nad "priemyslom zábavy", ktorý jediný naozaj ovláda a láka masy. Zábava, alebo krajšie povedané, "umenie a vzdelanie", to je dnes hlavný parameter v lákaní ovládaní más. Do nej sa vkladajú tabletky hypnotiziaku.
A ak si niekto myslí, že to vidím moc vulgárne, tak sa mýli. Možno je to len hrubo vyjadrené - samozrejme, okrem plochej zábavy, holywoodskych filmov a seriálov jestvujú aj vyššie formy, tzv. náročnejšie, vrátane publicistiky ... - ale aj na tie treba čo? Prachy a moc.
Žiadna štátna demokratická forma to svojím "vysielaním" len tak ľahko nezmení, nepreváži túto moc. Kedysi sa to riešilo zákazom alebo kontrolou súkromných masmédii (ako príklad uvediem napríklad totalitu zavedenú po roku 1945 v Nemecku (súkromné TV boli zakázané až nejako do 80-tych rokov, papierové média boli kontrolované)). To dnes dosť dobre nejde, aby štát mal monopol. Ale v každom prípade má systém monopol nad zábavou, "súkromný monopol", zakotvený v Amerike, najmä v tom holywoode, a ten žiadna súčasná vláda len tak neprekoná.

Buheh

Hej, v tom je problém. Jedna vec je adekvátny priestor v masmédiách a druhou vecou je vlastníctvo zábavného priemyslu, ktorý je nositeľom mémov, hodnôt, hypnotizuje a programuje hlbšie úrovne než len spravodajstvo.

Toto je ale zásadný problém uplynulého storočia, pretrvávajúci dodnes. Jedna krajina vyvinula zábavný priemysel, ktorý opantal celý zvyšok sveta, a samozrejme, do každého jedného produktu pribalila jedovatý darček. Ako sa proti tomu majú krajiny brániť, čo môžu robiť zodpovední "zástupcovia ľudu", ktorí vidia, že ich ľud je pod vplyvom cudzieho ópia? Za socíku sa to riešilo zákazmi a pokusom o protipropagandu, ale nebolo to úspešné. Napriek tomu, jediným liekom na každý jed je protilátka. Niet inej cesty pre budúcnosť.

Norman

že sa proti tomu dá brániť. Amerika si presadila svoj vplyv mocensky, ich filmy boli podradné a slabé, neporovnatelné ani s Francúzskymi, ani Talianskymi a ani (predvojnovými) Nemeckými - keď už zostaneme len v západnej Európe. USA ich ale tlačili mocensky a prachmi, svojou propagandou a marketingom, znižovaním kultúrnej úrovne, vzdelanosti ... a stiahli Európu na svoju nízku úroveň. USA vytvorili z masmédii priemysel, kde rozhoduje jediné - peniaze a ich kolobeh. Kto nemá stovky milionov, nemôže tvoriť ani zábavu.

Ale samozrejme, že sa tomu dá brániť.

Ale nie je to len vojna informácií (ako zavádza názov Infovojna), je to vojna kultúr, vojna hodnôt.

Ergo, okrem písania o zločinoch sionistického systému treba ľuďom ponúknuť skutočné, iné HODNOTY. Ale to nie sú tie "alternatívne hodnoty", ako ich poznajú doteraz - ten výsledok manipulovanej a utláčanej opozície, ponúkajúci často len slabosť a uplakanosť. To nie. Správnou opozíciou k sionizmu je napríklad sila, múdrosť, húževnatosť, nadnesenosť - a to všetko ľahko a bez nejakého pechorenia sa. Možno tomu niekto neverí, ale je to možné.

Ľubov

Už menej počúvam SV,a to je chyba,preto som sa tam vrátila a objavila nové relácie.Napr.Na vlnách Zeme a Veku-venované práve tejto téme hypnotizácie otrokov prostredníctvom "závavy".Viem,že to vieme,ale je tam aj kopec nových informácií.

A teraz čiste pre pobavenie,skôr úžas. Natrafila som na starú anglickú vojenskú pieseň.
https://www.youtube.com/watch?v=7bs07OvqXp4&list=PL8pkfgW3A46aY-K8lPfJOD...

Neveriac som zírala ako tela na vráta.Veď to naše dievčatá,čo chodili hrabať trávu mali väčšie "gule".Haha,len si na chvílku predstavte ,ako "bojovali" s takýmito piesňami.A ako sa môžu brániť...

Buheh

pozri sa ako spievajú ich ženy, a čo všetko popri tom ešte stihnú (napríklad čas 3:45):
https://www.youtube.com/watch?v=E1mrkV88IE0

Grigoriy Ilmoran

Podvodnici a socialni inzinieri, ktori do velkej miery vlastnia media na celom svete, sa naozaj nestitia ziadnej demagogie, aby nasmerovali verejnu mienku podla potrieb ich zvratenej, dlhodobej a cielavedomej snahy zhovadit ludstvo. Najskor si zdanlivo nevinnou propagaciou vsetkeho zvrateneho, choreho a upadkoveho pripravia masy:separuju a nasledne antagonizuju na jednej strane nimi vychovany odpad, a na strane druhej tych, co si napriek frontalnemu utoku podvodnikov a zlocincov proti zdravej civilizacii nadalej zachovavaju vysoku mieru nezavisleho myslenia a konania.
Vsimli ste si, napriklad, kolko pozornosti venovali v poslednom case VSETKY media smrti roznych vraj umelcov, alkoholizovanych, potetovanych drogmanov, bisexualov, transvestitov a pod.?
V jednom slovenskom mediu som v diskusii naozaj miernou formou zapochyboval o miere zdraveho rozumu u tych, co taketo nezmysly dokazu konzumovat, a dostalo sa mi v reakciach od na takej "kulture" odchovanych ludi odpovedi, ktore tu naozaj pre zachovanie decentnosti nemozem ani zopakovat. V sukromnej schranke som nasiel veci dalsie.
Naozaj len pre ilustraciu tu uvediem len tu najslusnejsiu a najmiernejsiu z nich: Zdochni ty kokot.
Vsetky ostatne boli daleko horsie.

V skutocnosti som vsak chcel o niecom inom.
Akysi Kiska sa nechal pocut, ze premier Slovenskej republiky zachadza prilis daleko vo svojich vyhlaseniach, ked tvrdi, ze nechce na aby na Slovensku vznikla ucelena moslimska komunita.
Demagogovia obycajne nemaju na to, aby videli svet v celej jeho koplexnosti, a preto prave oni tak casto pouzivaju magicke, osvedcene formulky, ktore na nimi vychovanu vacsinovu cast masy prostacikov vzdy zaposobia. Ved nie nadarmo do takej veci investovali tolko penazi a casu.
Dost na tom, pravdepodobne na radu svojho poradcu, prisiel Kiska pri utoku na premiera s formulkou o "kolektivnej vine".

Nuz, nemyslim si, ze premier moslimov z niecoho obvinuje, ze im nieco dava za vinu, ze to by mal byt problem. Premier, podobne, ako ja a miliony ludi na Slovensku, moslimov z nicoho neobvinujeme. Su to velmi mili ludia, ale to vobec neznamena, ze sa maju pristahovat na Slovensko. Mame taku historicku skusenost, ze vzdy, ked sa k nam niekto pristahoval, mali sme s tym len problemy. A vobec pritom nejde o to, akeho vierovyznania taki ludia boli, ci boli z dalekej Indie alebo len z blizkej Halice.

Ako som uviedol, moslimovia su mili ludia, ale najmilsi su mi vtedy, ked ziju vo svojich krajinach. Dokazem takuto vec tvrdit aj napriek tomu, ze v roku 1999 ma v marockom Feze pod hrozbou zabitia nozom pred ocami miestnych cestujucich v autobuse za bieleho dna okradli o vsetky peniaze. Miestni sa len divali do zeme. Tak. Nemal som tam chodit.

V procese evolucie sa vyformulovalo jedno vseobecne platne pravidlo, zakonitost: vsetkemu prislucha jeho vlastne miesto, vsetko ma svoj vlastny cas aj osud. Neprislucha nikomu toto pravidlo porusovat.
Podla najnovsich zisteni stoja svet rocne 1 470 000 000 000 (1,47 bilionov) dolarov nasledky introdukovania invazivnych rastlin a zivocichov do im prirodou neurceneho prostredia. Hoci, kazdy so mnou bude suhlasit, vo svojom vlastnom prostredi ide o neobycajne krasne, a urcite aj uzitocne druhy.
Tie rastliny a zivocichy, samozrejme, nenesu za taku vec ziadnu vinu. Iniciativni hlupaci vsak urcite ano.

Náhodný okoloidúci

Slniečkáiri a iní idioti stále kvákajú, že netreba všetkých moslimov posudzovať podľa niekoľkých teroristov a hádzať ich "do jedného vreca". Ale doteraz nikto z nich nebol schopný navrhnúť na 100% účinný a bezchybne fungujúci spôsob, ako odseparovať neškodných utečencov schopných integrácie od problémových nájazdníkov.
My sa musíme riadiť zásadou, že prevencia choroby je lacnejšia ako liečenie rozvinutého štádia.

A už vôbec nikto zo slniečkárov ani len nepípne o skutočných príčinách invázie kolonistov do Európy. Ale to ma ani najmenej neprekvapuje.

Buheh

Zaujímavá myšlienka.

Ale k podstate: keď mi do obývačky vbehne krásny pruhovaný tiger, skrátka ho tam nechcem a nemusím nikomu vysvetľovať, že nemám nič proti tigrom a z ničoho ich kolektívne neobviňujem. Mám plné právo v mojej obývačke/obci/štáte kohokoľvek chcieť alebo nechcieť a nemusím nikomu vysvetľovať, že prečo. Mám právo, aby mi bol nejaký cudzí element skrátka nesympatický a nechcieť ho prijať do mojej obývačky/obce/krajiny!

Už si nespomínam, či som to tu niekedy citoval, ale pre istotu, výrok Karla Kryla: „Nezapomínejte na to, že jako svobodní občané takzvané „demokratické a svobodné“ společnosti máte právo zavírat vrátka před čímkoliv a komukoliv!“

A každá vypečená kiska na smatane, ktorá by ma azda chcela nazývať rasistom či xenofóbom, nech si svoj názor strčí do svojej špinavej bútory. Môžu okolo toho všelijako talmudizovať, ale nič nezmenia na fakte, že ozajstná sloboda a demokracia je taká, kde ľudia majú prirodzené právo si svoj životný priestor chrániť pred tým, čo sami uznajú za vhodné (samozrejme, ak tým nezasiahnu do práv niekoho druhého).

Naopak, zasahovaním do mojich práv slobodného občana smrdí už aj to, keď sa niekto zaujíma sa o dôvody, prečo niečo/niekoho chcem alebo nechcem, a následne ma za to škandalizuje a obviňuje.

A mimochodom, napríklad aj svetlo medzi národmi, sladký domov neviditeľnej ruky trhu a ďalších celovesmírnych rozkoší, samotné žriedlo demokracie a spravodlivosti, aj táto krajina jedinečná a výnimočná medzi všetkými krajinami kádruje žiadateľov o vstup, ktorých k sebe prijme a vyberá si ľudí z určitých regiónov, inteligentných, zdravých a vzdelaných. A nepočul som, že by to niekto kritizoval ako diskriminačné, rasistické či xenofóbne.

A len naozaj na okraj: Islam nie je náboženstvo, ale vírus. V koráne sú na mnohých miestach otvorené agresívne výzvy, absolútne nezlučiteľné s demokraciou a ľudskými právami, ako ich dnes chápeme v Európe. Ak je považovaný za problém napríklad taký Mein Kampf, v ktorom dokopy nič zaujímavé a nebezpečné nie je, tak potom táto šialená púštna sekta tu mala byť už dávno prísne zakázaná.

Grigoriy Ilmoran

Hlavne vecerne spravodajstvo verejnej televizie v Ceskej republike, CT-1:

Francuzsky prezident Hollande so sprievodom odhaluje pamatnu tabulu na budove casopisu Charlie Hebdo. Potiahnutie spagatom, zasterka pada dolu, potlesk, mramorova doska.
Ooops, meno velkeho intelektuala-provokatera je vytesane nespravne, pozostali sa hned na mieste stazuju. Pomylili sa remeselnici, a namiesto Wolinski vytesali Wolinsky. Hned volaju kamenara, kamenar postavi lesenie a tesa do kamena. Hned tam pred kamerou predlzi strednu nohu Y do vysky a zatmeli postranne konare - z Y je I, tak, ako to ma byt.
A kamera to vsetko snima, aby dala ceskemu divakovi informaciu - pat minut v hlavnom vecernom spravodajstve.

V nasledujucom sote oznamia, ze zomrel nejaky Bowie. Velka vec! Pat minut o kozmetickych upravach, zenskych prevlekoch, sexualnych dobrodruzstvach a identitach velkeho cloveka.
Chlap-umelec s velkym salom okolo krku (ak chcete, aby Vas vnimali, ako mimoriadneho cloveka, dajte si vzdy sal s velkym uzlom), smutne hovori, ako ho ranila smrt velikana, a ukazuje, ako on svojim umeleckym vkusom takuto vec ceskemu cloveku pripomenul: Stoji v parku a ukazuje na uzasne umelecke dielo, ktore pozostava z dvoch betonovych pilierov, medzi ktorymi je natiahnutych pat vodorovnych zeleznych tyci. Na kazdej tyci je navlecena sada kovovych tanierov s pismenami abecedy - nieco, ako skolske pocitadlo.
Umelec presunie pred kamerou taniere s pismenami tak, aby nahodny navstevnik parku videl z dialky napis B-O-W-I-E.
Uzasne!!
Len treba dufat, ze Cesi nam to pocitadlo prepozicaju na pol roka, ked Kosice budu opat hlavnym mestom europskej kultury. Moja firma sa ponukne, ze za 30 000 euro taku vec z Prahy do Kosic prevezie. Moj svagor Ervin Paska tam ma stavebnu firmu, ktora to za sedem tisic namontuje na namesti. Na spiatocnu cestu dam zlavu 10 percent.

No dobre, sot cislo tri:

Zvlastny spravodajca CT vo Washingtone pred budovou ministerstva spravodlivosti. S najvacsou vaznostou tam niekolko minut zvasta o strasne dolezitej veci, analyzuje, hodnoti: bude Mexiko ochotne vydat Guzmana do USA, ak ano, za akych okolnosti?

Kedy ste naposledy videli v televizii dokument o tom, aka je hospodarska, socialna a politicka situacia na Ukrajine? V Libyi?

Povedzte mi uprimne, co sa dnes deje v Grecku. Vsak kazdy clovek ma dnes TV prijimac.

Náhodný okoloidúci

Tento článok by si zaslúžil uverejnenie na hlavnej stránke ako "extern".

http://deliandiver.org/2015/12/kazdy-slapkou.html

Norman

Článok má niekoľko dobrých vyjadrení

Každý chce být právě tou opicí, o níž se chtějí otírat ostatní opice.

a je to vcelku racionálny rozbor, každému odorúčam si ho prečítať.

Ale je to zamyslenie sa Američana nad americkou spoločnosťou, resp. americkou chorobou. Je to zamyslenie sa postihnutého, aby som prevzal jeho dobré analógie, teda zamyslenie "starej" kurvy nad vlastnými kolegyniami. Viem, že sa táto choroba šíri a že aj naša spoločnosť je ňou dnes infikovaná, ale vidím to tak, že ten článok je rozbor zvnútra, kdežto my sme v rôznom slova zmysle mimo tú stoku. A aj v násedku toho mi pripadá text príliš mäkký. Autor je sám už príliš metrosexuál.

Ja by som povedal tak:

V tomto smere sa robilo viacero experimentov a ak chce niekto vedieť reálnu otvorenú pravdu, nech si pozrie nejaké články o správaní sa jednotlivcov v populáciach potkanov, ktorým bolo umožnené nehatené množenie a hustá blahobytná spoločnosť. Tam, a nie u bonobo šimpanzov, uvidí, ako a teda aj prečo sa správa súčasná spoločnsť tak, ako sa správa. Je to to isté.

Ľubov

Tiež som prečítala a ako prvé ma napadla reakcia útek.Alebo útok,je to čistá reakcia v ohrození.Vysoký múr s tou Amerikou,aby neprekĺzla ani myška.
Ale vážne,k rozdeleniu Východu a Západu predsa musí prísť,ak chceme zachrániť,čo sa dá. Len tak si viem predstaviť oslobodenie našich krajín od tretieho sektora,od tých h l a v n ý ch
nositelov nákazy.Kým budú tu ,takí,čo objednávajú,financujú a tvoria večerníčky pre tých pár detí,čo sa ešte rodí,je to v keli.
Tak či tak prvý krok je koniec EÚ v jej dnešnej podobe.Len bez mimovládok majú šancu dokonca aj tie autentické potkany(pokusy s nimi sú známe)ozdraviť spoločnosť.

Aman Againsttime

Autor článku určite nie je metrosexuál (alebo definuješ tento pojem nejako odlišne?), hoci viem o ňom, že je homosexuál (čo možno vrhne odlišné svetlo na jeho text, neviem...).

Každopádne chcel som napísať, že v článku je naozaj veľa pravdy, ale chcel by som ho ešte vyvážiť či doplniť i argumentom, že netreba zase skĺzavať k nejakej prehnanej hystérii pokiaľ ide o mužov, ktorí sa o seba starajú a chcú dobre vyzerať. Totiž i v našich končinách sa možno občas stretnúť s týmto druhom hystérie, čo možno pramení i z raketového skoku, ktorý prekonal bývalý komunistický stredovýchod Európy (prechod od komunistického vyzdvihovania obtlstlých, spotených, partizánsko-sedliackych typov smerom k ideálu vysokého, štíhleho, sexy podnikateľa v obleku).

Ešte dodám, že i takí významní velitelia vo Waffen-SS ako Felix Steiner a Jochen Peiper v bežnom živote chodili vždy dokonale upravení, používali kvalitný parfém a potrpeli si na to dobre vyzerať - a zároveň nemali problém prežiť niekoľko dní v podmienkach ťažkého boja niekde v zákopoch.
A o ešte starších dobách ani nehovorím (stačí si napr. spomenúť na márnivé a vyfintené európske éry "kráľa Slnka" či kastrátov: https://www.youtube.com/watch?v=WuSiuMuBLhM).

Čiže osobne nevidím ani tak problém v tom, že sa niekto o seba stará a chce dobre vyzerať (hoci ako u väčšiny vecí, ani tu sa nesmie nič preháňať a zlatá stredná cesta je vítaná), ako skôr v tom, ak sa takýto človek nedokáže prispôsobiť ťažkým a nepriaznivým podmienkam a je z neho zbabelá bábovka.

Ale ako som už písal - s článkom v zásade súhlasim.

Ľubov

to je celkom vtipné,včera som čítala niečo podobné, dnes o tom istom čítam tu.Niekedy mám zvláštny pocit,že tých náhod je už akosi privela.

http://velikepoledne.wbs.cz/O-odivani.html autor sa zamýšla nad vývojom mužského odevu,možno (určite) s ním vo všetkom nebudeme súhlasiť,v každom prípade je dobré si to prečítať pre rozšírenie pohľadu.

Aman Againsttime

Ľubov, dík za zaujímavý článok. Ja by som ti zase odporučil tento text pojednávajúci o problematike afroditizmu, ktorý bol preložený na Radikálnom obrození: https://radicalrevival.wordpress.com/2015/03/08/nacisticke-modni-valky-e...
Tiež sa dotýka čiastočne našej témy: módy, postojov k cudnosti, nahote, ku skrášľovaniu žien a pod. u starých Indoeurópanov a o tom ako NS hnutie vlastne chcelo návrat k pôvodnému: k prirodzenej kráse a jednoduchosti.

Ľubov

Tiež dík,všetko ,o čom píšeš,ma zaújma-aj to,o čom sa tu bavíte.Častokrát mi neostáva iné,iba ticho pozorovať:)). Roky(nie je to teda nové)mi však nerobí dobre,keď sa za zdroj úpadku považuje čokolvek "egyptské", na margo článku o arfoditizme.Príde mi to nespravodlivé a neférové.Čo ak je to,ako sa javí dnes takmer všetko,presne naopak?
Po rokoch som si opäť vypočula tento klasický seriál (ako bonus s charizmatickým hlasom Pavla Rimského),že či to budem vnímať teraz inak,tie informácie,keď sa toho tak veľa zmenilo.netuším,či to poznáš,ale vzhľadom na isté indície,si myslím,že nie,tak Ti to odporúčam.Ako doplnok k téme.

Ľubov

https://www.youtube.com/watch?v=3ljeVfUluRc

nejako mi to nevyšlo,seriál je to tento,má desať častí,v podstate sa ale niektoré veci opakujú v každej časti pre lepšie zapamätanie.Odporúčam.

Norman

v tom článku Evoly je mienený Egypt v čase úpadku, vlastne už neexistujúci, teda v posledných storočiach p.n.l.
Vždy pripomínam, že aj ak nebudeme fantazírovať ani budovať odvážne nčím nepodložené hypotézy, tzv. Staroveký Egypt bol sám už len renesanciu skéosi stavu na začiatku (neodvážim sa odhadnúť, kedy). Aj stará Ríša, teda tých 3000 pnl., bola síce ako tak čistá vo formách, ťažko hodnotiť, ale Stredná a Nová Ríša boli už len odozvy na dobu tak vzdialenú, ako je klasické Grécko od čias renesancie. Bol t všetko už len slabý odvar, len prazdne napodobovanie, žitie z minulosti, ktorá už bola aj vtedy dosť neznáma.

Celý Egypt je história snahy o zachovanie čohosi ... ale ťažko povedať čoho ... lebo sa to práve nepodarilo, nezachovalo.

Ale možno sa niekde zachovalo, len to ešte nepoznáme. Je možné, že keďže "egyptológovia" evidentne zamlčujú či spomalujú aj objavy jednoduchých reálnych faktov (napríklad výskumy pomocou robotov v tých šikmých šachtách pyramídy, ktoré sa roky nediali a potom sa zas zastavili, a stratila sa vzorka kovu, aj drevo odtial, , či nik nevie, kde je ....), tak o to viac sa doslovne zamlčujú preklady egyptských textov. Všade v kníhkupectvách sú síce napríklad výtlačky tzv. Egyptskej Knihy Mrtvych, ale tieto spisy a preklady pravdepodobne tak málo odzrkadlujú svetonázor a filozofiau starého Kemmetu, ako Dobšinského ľudové rozprávky odzrkadlujú Leibnitzovu filozofiu. Alebo ako keby mali dnešné zádušné piesne a pohrebné či kostolné spevníky budúcim historikom sprostredkovať dnešnú filozofiu advaita védanty.

Asi tak sme na tom s poznaním Kemetu.
Jediné, čo je isté, sú kamene, ktoré predstavujú technicky neriešitelný rébus. Technickú nemožnosť. Z dnešného pohľadu je to neriešiteľné, ako a na aký účel.

Pravda, to neospravedlňuje tony fantazmagórii a hlúpostí, ktoré okolo tohto generujú blázni a obchodníci s ilúziami a šialenstvom. Tie nezmysly akékoľvek lepšie poznanie tiež len brzdia.

Norman

preto si aj ja vysoko cením koptské spisy, tie staré, napr. z NagHamadi, pretože logicky a prirodzene v nich predpokladám ešte zvyšky pôvodnej egyptskej duchovnosti, filozofie. Sú to síce už len trosky, smetisko, ale predsa... A dá sa objaviť.

Iným zdrojom je samotné klasické Grécko, ktorého filozofia explicitne čerpala z Egypta (to nie je nijaká odvážna hyotéza, to antickí autori sami hovoria). Pravda, tiež je to už rozriedené a najmä z druhej, či skôr tretej ruky...
Takže tak sme na tom ohľadne znalosti tejto unikátnej starej civilizácie od Nílu.

Ľubov

To je fakt,musíme si to dostať viac do povedomia,že to,čo je známe ako Nová ríša,tá závratná civilizácia,je už iba kópia originálu.Inak,zeregistrovali ste včera v maistríme,že sa objavilo Nibiru? Deviata planéta ,za Plutom.Tak čo teraz? Čas bude plynúť ešte bláznivejšie,ako doteraz-raz rýchlo,raz pomaly.
Tieto egyptské paberky,kde ich hľadať? Dobrá otázka.Samozrejme,že nie v knihe s luxusnými fotografiami v kníhkupectve .Ale ten seriálik,čo som sem dala odkaz,je v niečom užitočný. Minimálne,môžme vidieť vo filme tie terasy v Balbecku,tie,čo jedna platňa váži 1200 ton a človek pri nej vyzerá ako mravec.Prečo,a kto? Predpotopný nadčlovek?V každom prípade,tie kamenné monolity tam sú.Myslím si ,že časť informácií musí ostať skrytá,že ani nie je možné sa k nim dostať cez intelekt,ani skúmaním,ani žiadnou vedeckou metódou,je hermeticky ukrytá.Aj intuícia tam zlyhá,a tak jediné,čo ostáva ,sú nejaké záblesky,osvietenie,alebo niečo podobné,odhaliť korene egyptskej civilizácie je v súčasnosti nemožné.Možno raz,niekedy,potom,dozvieme sa všetko naraz. Ale aj to len niektorí.V poslednej dobe ma priťahuje gnostické kresťanstvo,stopy vedú cez esejcov ,čo je údajne Pythagorejská škola k jezídom,samozrejme k Arménom ,no a v Európe ku katarom.Yačína ma viac lákať Beziers,ako pyramídy,a to už je čo povedať.
ps. Včera tá nepríjemnosť,že sa mi to odoslalo 5 krát,ma mrzí,normálne sa bojím to poslať.Neviem ,čo sa stalo.

Norman

gnoza je v duchovne ako matematika vo vede: je základom a zvyšok je jej odvodením.
V podstate je "gnoza" synonymom pre veškerú (tzv. západnú) duchovnú tradíciu. Žiaľ, je mierne povedané taká skrytá, ale zas je všade:)
Ty tuším to nemáš lahké s angličtinou, ale najlepší vysvetlovač určitých vecí okolo tejto histórie, ktorého poznám, je tento Freke, jeho základná kniha (je to vlastne historik, kombinácia racionalismu ale aj duchovného pochopenia)
http://www.amazon.com/Jesus-Mysteries-Was-Original-Pagan/dp/0609807986/r...
možno to niekto preloží.
iné linky, aj pre Amana okolo tejto tématiky kresťanstvo versus paganism
https://www.youtube.com/watch?v=oR02ciandvg
https://www.youtube.com/watch?v=orPuzjxU9gE

To Beziers, to je to mesto, čo mi dal google? No, hovorím, tradície sú všade, len ktovie, ako dlho budú v južnom Francúzsku existovať. Aby nedopadli ako tie okolo jazera Van, alebo okolo Nílu...

Norman

Neviem, či je ten pojem nejako presne určený, ja som ho použil v zmysle "zmekčilého mešťana".
Posudzujem text, aký je, v princípe ma autorova identita nezaujíma, ale keď hovoríš, že je homosexuál, to len potvrdzuje môj predpoklad jeho profilu, jeho tendencií.

Čo sa týka stupňa "starania sa o seba" - samozrejme, nie je ideálne riešenie, je to niked v strede medzi extrémami, a každý je ovplyvnený havne svojou dobou. Je to ako s čistotou až sterilnou pri deťoch - čistota je bezpochyby základ zdravia, ale ako sa ukázalo, privela sterility má zdrcujúce následky na imunitu daných deciek. To isté platí o vyčesavání sa, gelovaní vláskov a pristrihovaní bradky, o tititi handrách ani nehovoriac - áno, môže sa to zdať nevinná zábava, hi hi, ale je to zdrvujúce pre mentálne zdravie daných - prepáč, použijem nesterilné slovo, lebo aj o slovníku platí to isté - teda má to zdrvujúci dopad na mentálne zdravie daných astenických čurákov.

V tomto prípade platí - zobrať ich hnať ako prvých proti ich multikulty kamarádom arabským fundamentalistom. Ako v tom vtipe - nech sa kurvy bijú s prostitútkami. Smajl.

Taký je svet, to je život (pre každého, kto mentálne vyrástol z materskej škôlky).

(ináč hovorím, s článkom aj ja súhlasím, len som vysvetloval, prečo ho sem priamo neokopírujem)

Aman Againsttime

Štandardná definícia metrosexuála býva takáto: https://cs.wikipedia.org/wiki/Metrosexu%C3%A1l
Každopádne išlo tu len o to, že výraz metrosexuál, tak ako je popísaný vyššie, mi naozaj nesedel v súvislosti s dotyčným autorom, s ktorým som ako niekto, kto študuje neo-reakcionársku či alternatívne pravicovú scénu samozrejme dobre oboznámený (aj od neho som preložil jeden článok pre prop. Konkrétne tento:http://www.protiprudu.org/anarcho-fasizmus/). On bol pôvodne členom "gay subkultúry" (či ako to vlastne nazvať :-)), ale postupne bol z nej tak hrozne znechutený a otrávený, že sa začal od nej dištancovať a kritizovať ju. No a v súčasnosti sa zameriava najmä na problematiku maskulinity a kritiku feminizmu, pričom fenomény ako napr. spomínaná metrosexualita sú niečo, proti čomu sa dosť ostro vyhranuje.

Neviem ako ostatní, ale ja zvyčajne zvyknem skúmať aj autorov textov, ktoré ma nejako zaujmú - už len preto, že sa tak lepšie odhalí, prečo majú také postoje aké majú, čo ich k nim vlastne doviedlo a aké môžu byť ich motivácie. Spätne vám môžu ich životné príbehy umožniť lepšie pochopiť ich texty.

Ale inak píšeš to isté, čo ja -ideálna je v tomto smere zlatá stredná cesta. Akurát som naozaj chcel upozorniť i na opačný extrém, s ktorým sa možno občas stretnúť.

Norman

No, k tej definícii, veď hovorím aj ja, zmäkčilý mešťan:)

Takže hovoríš, že utor bol členom gay komunity. A že sa vyhraňuje proti tomu, čím bol? No, ale to neznamená, že to na ňom nezanechalo stopy, skôr naopak.

Prepáč, ale predsa kvôli jednému článku nebudem skúmať autorov rodokmeň, a hlavne nie jeho psychózu. Ako vidíš, aj z púheho článku som ju odhadol celkom dobre.:)

Vážne, ľudí posudzujem hlavne podľa činov (teda aj slov), nie podľa pôvodu či povrchného výzoru:) A ja som predsa nehovoril ani tak o ňom, ako o tóne toho článku.

Čo sa týka zlatej srednej cesty - presne tak, život to rozhodne. 130 vykotených metrosexuálov vo vlatnej krvi a špine v Paríži rozhodli a ukázali všetkým, ako s nimi osud zatočí. Ešte si na to pamätáme, aj keď už dnes trocha viac smrdia, ako v tú noc.

Aman Againsttime

Riešil som sémantickú stránku veci. Ide o to, že zmäkčilý mešťan mi príde ako širší pojem než metrosexuál. Zmäkčilý mešťan nemusí byť automaticky niekto, kto sa i stará o svoj vzhľad. Zmäkčilý mešťan nemusí byť metrosexuál a metrosexuál nemusí byť zmäkčilý mešťan.

Nehovorím, že musíš skúmať rodokmeň autorov článku. Ide o to, že mi výraz metrosexuál (tak ako mu rozumiem) vôbec nesedel k tomuto autorovi vzhľadom k tomu, čo o ňom viem.

Ja tiež nezisťujem vždy info u každého autora. Mal som sa vyjadriť jasnejšie - zvyčajne skúmam info o autoroch, ktorých prekladám alebo zvyknem s určitou pravidelnosťou čítať ich texty. Zaujíma ma hlavne to, ako sa ľudia zvykli dopracovať k protiprúdovým názorom. Aké tam boli impulzy a čo by mohlo fungovať.

Norman

Veď ja pojem "metrosexuál" chápem v širšom slova zmysle a hovorím v prvom rade o mentalite, o postojoch. Či si dotyčný geluje vlasy mi pripadá nepodstatné a podľa toho ľudí nedelím.
Ty by si možno v podobnom negatívnom zmysle použil pojem "liberál", ale mne ten príde ako príliš široký. Naopak, pojem metrosexuál mi už roky pripadá dosť vhodný na tú širšiu masu ľudí, do ktorej patria nielen (politickí) homosexuáli, ale aj hetero buzeranti (tiež dobrý výraz:).

To slovo metrosexulál totiž jasne obsahuj "mesto", teda to, že ich ideológia je pokračovaním "buržoáznej" malomestkej konzumnej ideológie, a zároveň obsahuje "sexuál", čo indikuje sprimitizovanie politiky do živočíšnosti a pseudopsychológie, ako to najlepšie stlesňuje Frankfurtská škola a jej odobné smery, zámerne strkajúce do politiky sexuálne pseudoproblémy.

Áno, je to trocha moje vyjadrenie či definovanie pomu "metrosexuál", ale posun obsahu pojmov je bežný. Napríklad pojem "hipík" tiež kedysi znamenal niečo úplne iné, ako dnes.