Rusko ukazuje Slovensku ako sa má Maďarsko

Maďarsko dostáva mediálny priestor v silnej ruskej infozbrani - Russia Today. Ide o dlhodobú kampaň, ktorú si Maďari dohodli na rôznych vládnych úrovniach. Už druhú nedeľu sú povesťou dňa aj naši susedia. Konkrétne sa vysiela séria videí, natočených Alexejom Jaroševským - žurnalistom RT, ktorý bol na služobnej ceste u susedov od 5.8.2012.
 
Hungary is about to pay off its debt to the International Monetary Fund and then wants the creditor gone. The country was saved by Washington-based group with $25 bln loan five years ago but isn't renewing the aid in order to avoid closer scrutiny of its policies. Alexey Yaroshevsky looks at how Budapest is cutting loose.
- Záber do bytu mladej rodiny, komentár: Vďaka vládnemu programu táto rodina môže začať vyberať kočík pre svoje dieťa na ceste, pretože na hypotéke ušetrili zhruba 10000 EUR
- 95 % rozvoja krajiny je financovaný eurofondami, Maďarsko je čistý príjemca (Peter Balazs, Minister Zahraničia, 2009 - 2010)  - bez nich by krajina údajne "neprežila"
- Kancelária MMF sa nachádza cez ulicu priamo oproti budove Maďarskej centrálnej banky
- rozhovor so Zoltánom Csefalvayom (Minister hospodárstva)
- parlamentné voľby budúci rok by v prípade Orbánovho víťazstva mohli priniesť konflikt s EÚ na kompletne novú úroveň - referendum o vystúpení.

What appeared to be an economic blessing at first, has now turned sour for Hungary. The country's farmers claim their profits have dwindled since Hungary Slovakia joined European Union as the market is flooded with cheap imported produce. They now say they're ready to do anything to save themselves from bancruptcy as RT's Alexey Yaroshevsky reports.
- Počet prasiat v Maďarsku: 80. roky - 20 mil., 2010 (vstup do EÚ) - 10 mil., 2013 - 3 mil. [podobný vývoj aj na Slovensku]
- Roľník môže svoje mäso predávať iba na lokálnych mini trhoch, pretože TNK zaplavili domáci trh a predávajú lacné
[dotované] mäso z Dánska a Holandska vykŕmené ... mäsom po záruke, pokiaľ my kŕmime kukuricou a iným prirodzeným krmivom
- Produkcia cukru skrachovala, lebo sa musela riadiť "free market competition"
- Tokaju sa darí dobre, ale to Maďarské poľnohospodárstvo nezachráni
- Rozhovor s líderom vodcom Jobiku Gáborom Vonom
- Rozhovor so štátnym tajomníkom pre rozvoj vidieka Guilom Budajom
- ...Jedným z týchto opatrení bolo moratórium na nákup pôdy cudzincami, ktoré vyprší nasledujúci rok. Opatrenie sa zaviedlo ako ochrana pred možnosťou, že TNK všetko vykúpia bez výhod pre miestne spoločenstvo. Andrej [roľník, hlavná postava reportáže] nevie, čo mu to prinesie... pre záchranu svojej farmy je však odhodlaný hľadať nové trhy na východe, dokonca začať predávať aj Číňanom.

Vo videách naladených proti Bruselu dostali priestor vrchný maďarský predstavitelia, skoro až Orbán (nepatrí sa aby hlava štátu dávala vstup v reportáži). Celá kampaň mi pripomína začiatok z článku Maďarsko vykoplo Monsanto a MMF z theautomaticearth.com (7.9.2012):
 
Po páde železnej opony som si tam spravil návštevu a pamätám si tie obrovské kontrasty, až paradoxy, medzi chudobným vidiekom a hlavným mestom, ktoré bolo podstatne bohatšie než ostatné hlavné mestá, ako napríklad Praha.

Prečo sa tam mali historicky lepšie? Pretože sa miestni dokážu rýchlo zorientovať a začať konať? Maďari sú štátotvorný národ. Vďaka za nich, pretože nás tu, na Slovensku, udržujú v kondičke. Čo nám (Slovensku, Česku a ďalším krajinám Východnej Európy) Rusko a Maďarsko v týchto pohyblivých obrazoch hovorí?

RT budapešť
 
 
slaven1

Evropská unie postupuje stále rychleji směrem federativního státu, v němž budou evropské země zbaveny zbytků své politické a ekonomické svrchovanosti. Ekonomická krize a politická vůle Bruselu postrkují evropské země k projektu „Spojených států evropských“, a je už jasné, že „federalizátoři Evropy“ si vzali nezbytná ponaučení ze zkušeností SSSR a USA.

Aby připravil evropské země dokonce o teoretickou možnost vystoupit z nové centralizované struktury, ničí Brusel jejich státní svrchovanost nejen „shora“, prostřednictvím zpřísnění fiskální kázně a předání ekonomické politiky do rukou Evropské komise, ale i „zespodu“ – tím, že pod záminkou rozvoje místní samosprávy ničí ústřední administrativu evropských zemí. Zdálo by se, co může zabránit regionům, aby vrátili moc ústředí, bude-li to nutné? Evropští vedoucí představitelé brali ohled na tuto možnost a pro úplnou likvidaci národních států zahájili program vytvoření „euroregionů“, které se budou skládat z částí různých zemí. Euroregiony budou mít vlastní programy rozvoje a značný stupeň samostatnosti vůči národním vládám.

Mezi evropskými politiky je málo těch, kdo mají dostatek odvahy a ochoty k tomu, aby čelili likvidaci svrchovanosti evropských států. Ve Francii bojuje za zachování svrchovanosti a národní identity Marine Le Pen. Ve Velké Británii už nejen opoziční Strana nezávislosti Spojeného království (UKIP), ale také členové vlády se začali vyslovovat proti plánům Evropské unie. Státní tajemník pro otázky místní samosprávy Eric Pickles obvinil EU z pokusu „vymazat Anglii z mapy“ a slíbil, že se bude bránit diktátu Bruselu.

Z východoevropských zemí jenom Maďarsko se pokouší bránit likvidaci svrchovanosti a národní identity. Nehledě na to, že EU slibuje periodicky Maďarsku pomoc ve vytvoření maďarských národních autonomií v sousedních zemích, nepospíchá Budapešť s podporou myšlenky federalizace EU. Možná, že nejsou maďarští politici tak naivní, aby si mysleli, že Brusel je ochoten zrušit Trianonskou smlouvu z r. 1920 a obnovit „Velké Maďarsko“.

V roce 1920 ztratilo Maďarsko dvě třetiny svého území a jednu třetinu obyvatelstva, zachovalo se však jako stát. Uskuteční-li se plány „evropských federalistů“, už nebude ani samotné Maďarsko, ani jiné evropské státy, protože už nebudou existovat jako subjekty mezinárodního práva. Možná, že právě podobná perspektiva nutí maďarského ministerského předsedu Viktora Orbána k tomu, aby odmítal spolupráci s MMF, snášel ekonomické sankce Bruselu a hledal geopolitické spojence mimo EU.

Loni v listopadu prohlásila Angela Merkelová, že „Evropská komise se jednou stane vládou, a Evropský parlament – parlamentem“. Tento den je stále blíž, a Evropská unie stále více připomíná past na myši pro země, které se nechaly zlákat sliby evropského blahobytu. Které země se dokážou zachránit, a které navždy zmizí z mapy světa a spojí se do jednotného evropského státu, o tom se dozvíme v nejbližší době.

http://www.vlastnihlavou.cz/brusel-zbavuje-evropske-zeme-svrchovanosti/
http://czech.ruvr.ru/2013_08_21/Brusel-zbavuje-evropske-zeme-svrchovanosti/

qwertz
baloo
 "Hungary is about to pay off its debt to the International Monetary Fund " ?!?!? Toto má odkiaľ ten magor? Posledná "pôžička" od našich dobrodincov MMF mala klauzulku, že sa môže splácať prakticky HOCIČÍM, čo sa týmto ľudomilom zapáči. Napríklad: galérie včetne všetkých obrazov a sôch, cestná infraštruktúra, VODNÉ ZDROJE, pôda... bársčo. Jedna vec je istá: Maďarsko vo finančnej forme zaručene nedokáže ten dlh splatiť. Ergo: cobydup sa dovrší procedúra totálnej krádeže a kolonizácie krajiny. To je pravda, že "Národná" Banka a MMF sú oproti sebe cez ulicu, len nechápem, prečo sa nepresťahujú už nadobro do jednej budovy.      Zaregistroval som, že sa v poslednom čase nejako začala objavovať téma vystúpenia z EU... nuž ako za týmto, alebo aj za "vykopnutím Monsanta" (trochu silný výraz, lebo sa načierno pestuju tie ich svinstvá kadetade, ako aj na Slovensku) treba hľadať inú motiváciu. Zhruba v zmysle ominózneho prejavu Shimona P. o skúpení Manhattanu, Poľska, Maďarska a Rumunska. A potom začneme chápať, prečo môže existovať (skoro len v Maďarsku...) zatiaľ ešte v plnej kráse nevybuchnutá sociálna katastrofa zv. "úvery vo švajč. frankoch" - kvôli ktorej prakticky každú chvíľu môže prísť o domov pár miliónov (sic!) ľudí. Alebo dvojité občianstvo: pre koho? Pre Maďarov na Slovensku? Ale no... majú sa tu neporovnateľne lepšie nech už lamentujú koľko chcú o porušených právach. Ak má Maďarsko v istých veciach odlišný vývoj, to je len a jedine preto, lebo bolo vybraté, ba dnes už doslova "prebudované" ako cieľová krajina, podľa možnosti bez pôvodného obyvateľstva (vrátane Slovákov v Maďarsku).     Orbánovo víťazstvo podľa viacerých je dosť pravdepodobné. 
slaven1

atiaľ ešte v plnej kráse nevybuchnutá sociálna katastrofa zv. "úvery vo švajč. frankoch" - kvôli ktorej prakticky každú chvíľu môže prísť o domov pár miliónov (sic!) ľudí.

V jednej s tých 2 reportáží je rodinka ako nakupuje detský kočík, pretože vďaka zákonu, kt. prijal Orbán si mohli prehodiť svoju hypotéku denominovanú v zahraničnej mene na hufnágely (forinty) a tým ušetriť zhruba 10. tisíc rošildiánov.

 

Ema
Putin má s Orbánom dobré vzťahy. Už oprašuje Birobidžan, a veruže nie pre Maďarov bez strechy nad hlavou.  

nové