S kuciakovinou na Putina?

Situácia je jasná - Nemci chcú otvoriť plynovod Nord Stream2, a Američania sú zrejme ochotní urobiť veľa, aby sa tak nestalo. Potrebovali niečo zlé, aby očiernili Putina.  

Ale ich fantázia alebo možnosti sú už obmedzené. Kuciakovský cirkus musel mať medzi atlantickými revolucionármi dobré meno, lebo urobili takú malú kuciakovinu - otrávili Navaľného. Ale aj to asi len nejak falošne, pretože chlapík je údajne už schopný hovoriť (či niekedy naozaj bol v zlom stave, a či to naopak nebola len fraška, to je dosť neisté). Tento incident má podľa amerických poskokov spôsobiť, že sa zastaví alebo zruší projekt plynovodu za ťažké milióny.

Nepýtam sa, či niekto môže veriť ich popisu príhody, že za stav Navaľného je zodpovedná Moskva. Pýtam sa, či sú anglosionisti naozaj tak blbí že dúfajú, že kvôli tomuto sa Nemecko zriekne tak dôležitej hospodárskej spolupráce. Ja chápem, že zombia Merkel je ochotná spraviť čokoľvek, ale v tomto ani ona doma nedokáže presadiť tak ťažký hospodársky dopad na takej chabej zámienke.

Čo z toho vyplýva? Prípad svedčí o oslabení tych síl, ktoré kedysi podobné sabotáže dokázali previesť ľahko. Dokonca sám US prezident Trump sa vyjadril, že v prípade Navaľníj chýbaju dôkazy viny Moskvy. Už tu nikto nič negarantuje. Nikomu nič - takže bacha.

Okrem toho tento incident, táto dilema, ktorú má pred sebou Nemecko, môže znamenať ťažkú ranu pre súčasné rozloženie síl. Nič nepredpovedám, ale  šanca tu je - treba sledovať ďalej, ako sa pokúsi Merkel presadiť "sankcie a prehodnotenie projektu Nord Stream2"  u svojich domácich hospodárskych bossov.

A ako na to reagujú politici na Slovensku? Ako na to reagujú média na Slovensku? No jasné, vieme, komu dnes slúžia, ale otázka skôr znie - ako budú reagovať, ak Nemecko odmietne túto Navalného kuciakiádu? Pokiaľ viem, zas  trocha samostatne reagoval len na Facebooku Blaha. No dobre, ale chcelo by to trocha ukážku sily, trocha dostať tento prípad do médií a vysvetliť ho tam z druhej strany. Kde sú iné strany? Kde sú ich médiá?

Aha, nemajú. Nemáme. Nemáte.

Nuž tak utekajte. Do boha. 

 

FAZ

 

 
Luko

Ťažko si predstaviť, že by sa Nemci plynovodu zriekli, keď už roky (od r. 1997) pracujú na tom, aby boli energetickým uzlom Európy. A na to Merkel sama nestačí, lebo je tiež len nasledovníkom ekonomiky (ako všetci politici). Je v tom už príliš veľa vložených peňazí, než aby to vkladatelia pustili len pre jej politické "chcenie". Každý politik, ktorý chcel ísť proti ekonomike (peniazom), tak veľmi rýchlo skončil. Takže sú to len také tanečky. Podobné, ako boli okolo hroziaceho zrušenia tranzitu plynu cez Ukrajinu.
Doteraz Nemci zarábali (narozdiel od ostatných "členov" Europaktu) na eure, migrácii, sankciách, ... , tak ju ľudia volili (mala im na čo ukázať), ale toto by bola príliš veľká strata - ekonomická aj politická. To by G. Schröder a jeho parta (tamojšia hospodárska mafia) nedovolili. Nikdy a za "nijakú cenu".
Takže sledovať budem, ale veľa si od toho nesľubujem. Ona je už príliš skúsená "stará pasta", než aby urobila tak fatálnu chybu.

Norman

tiež to tak vidím, presne tak.
Za povšimnutie stojí práve preto už aj to, že k takýmto tanečkom došlo. Že niekto (s mimonemeckými záujmami, proste američania) toto vôbec skúsili. Sú už tak odtrhnutí od reality, alebo tak na konci so silami? Stačí im už aj len takéto poddrbkávanie, keď na viac nemajú? Starý známy model: tí hore chú akcie a výsledky, a tí dole vykotia len takéto niečo.
V tomto zmysle by sa dal case Navalný hodnotiť ako dobrý indikátor.

ilusion

Zajtra o 22 35 na STV začína ruský špionážny seriál Spiaci agenti, ktorý toho o rôznych vraždách a únosoch dosť vysvetľuje. Neverím vlastným očiam. Mal začať už minulý týždeň v hlavnom vysielacom čase, ale zrejme niekto zasiahol.

nové