Škripal, Kuciak a ich vrahovia

Nepochybne je dokázané, že reagovať na grotesknosť aktuálnych udalostí je príliš absurdné. Sú to také cirkusy a píše sa o nich toľko maglajzu, že nemá zmysel pridávať akúkoľvek rozumnú myšlienku či dokonca informáciu - stratila by sa v tom bahne. 

Ja som nikdy nemal rád pojem "infovojna", pretože v čase internetu už nejde ani tak o informácie. Vlastne nikdy nešlo o informácie. Išlo a ide o svetonázor. Čiže o celkovú štruktúru.

A po svetonázore ide o potenciál, aký majú ľudia vo svojich nádi, o energické pole. 

O tieto dve veci ide - nie o to, ako presne odfaklili toho či onoho blbca. Aj tak je takmer isté, že ich odfaklili globalistické mafie. Hovorili sme to od začiatku. Ak sa to konečne potvrdí, čo sa zmení? Dostaneme za pravdu? Uvedomia si ľudia, s akými zmijami majú dočinennia? 
 
V prípade Škripal bol zrejme najprv nájdený "páchateľ" a potom sa mu našla "obeť" a druh zločinu. No a? Pomer síl sa nezmení, každý predsa vie, že britské tajné služby robia aj horšie veci.
Ale zaujíma to naozaj ešte niekoho? 
 
V Nemecku sa údajne (zas) trasie kreslo pod Merkel babou. Jej éra bezpochyby končí. To je podstatné. Nie preto, že by Nemci mali ešte stále tie kvality, ale preto, lebo majú kvantity. Áno, myslím, že ak sa Nemecko začne meniť, pohne sa domino, to som už hovoril. Ale nejde mi o to, čo nastane potom. Chcem vidieť ten pohyb v Nemecku - a dovtedy ma zvyšok nudí.
 
Alebo ináč povedané - zakladali sme informácie do archívu. Ale tých dôležitých informácii je čoraz menej. Hovorím, zisťujem, že je mi fakt jedno, kto zabil toho debila Kuciaka. V pravom zmysle slova ho zabil Nicholson a ľudia okolo neho, nik iný. Páchateľ vždy uteká a Nicholson utiekol ako prvý. Bola to v každom prípade sakrálna obeť, nech už si najali kohokoľvek. 
 
 
 
Autor: 
téma: 
forma: 
Roland Edvardsen

Som rád, že nie som jediný, koho toto už naozaj vôbec nezaujíma. Chcem len jediné - už nikdy viac vidieť alebo počuť meno Kuciak. :-D

Náhodný okoloidúci

A ja som, naopak, zvedavý na to, kto bol objednávateľ. Keby sa ukázalo, že to bola naozaj sakrálna obeť slúžiaca na rozpútanie majdanu, to by bolo pohoršeného slniečkárskeho kvikotu, to by bola rajská hudba pre moje uši.
Ale možno to bol len nejaký podnikateľ, súkromná osoba, ktorému elév stúpil na otlak. Nechám sa prekvapiť.

Roland Edvardsen

Chápem zvedavosť iných, ale ja osobne ju momentálne nepociťujem. Z tej mŕtvoly sa urobil neuveriteľne nevkusný cirkus, na ktorý ja už viac nemám žalúdok. Mne už naozaj stačilo a preferujem sústrediť sa na podstatné veci. Samozrejme, že aj mňa by potešilo, ak by sa potvrdilo to, čo píšeš, ale obávam sa, že k tomu nedôjde...ok, nechajme sa teda prekvapiť. :-) Ale nech už bol páchateľom ktokoľvek, podstatné je to, čo sa následne s jeho smrťou sledovalo, ako bola zneužitá. A ten zvyšok ma už tak neinteresuje.

Ľubov

Som na tom rovnako ako Norman a Roland. Motív,prečo to vyťahujú po pár mesiacoch,komu k prospechu,nad tým uvažujem. Motívov môže byť veľmi veľa. Asi ich ale už dosť serieme.

Slovensko je špecifická krajina.Myslím teraz nielen na našu geografickú rozmanitosť.Hory,doliny,voda,prevaha vidieckeho osídlenia. Ja Slovensko zbožňujem ale hlavne pre pár ľudí,ktorých poznám.

Roland,oceňujem Tvoju poznámku o podčloveku ako o individualite.Nie je to o rase,ale gény neokabátiš,sa hovorí. Podčlovek je hrabivý,hlúpy a farizejský. Dalo by sa to ešte rozviesť,ale načo?

Norman

ja som to myslel tak, že sa len tak narýchlo nedá nič rozumné k tým udalostiam dodať, a že sa to nestíha.

Napísal som, že ľudí nezaujíma to, že britské tajné služby robia zákernosti - a oprávnene ich to nezaujíma, lebo to nie je nič nové.

Roland Edvardsen

Ja som písal len o svojich momentálnych pocitoch. Kauza Kuciak je pre mňa už uzatvorená: jednoducho podľudia prehrali,t.j. nezvalili vládu, neznížili SMERU nejako radikálne preferencie (aktuálne už zase stúpol podľa Focusu), nepresadili vládu opozície a V4 funguje naďalej a drží pri sebe. Naopak, ich patetické škreky na námestiach dnes už nikoho nezaujímajú (viď piatková demonštrácia s nízkou účasťou), skrátka vyhoreli, ostali im len skazení pubertiaci typu Farská, herci/profesionálni prostitúti ako Stanke a zbytok mimovládkovej svoloče - to je všetko.
Samozrejme situácia nie je taká, aká by mala byť, stále je veľa čo zlepšovať, ale nie je momentálne dôvod ani na nejaký prehnaný pesimizmus. Ja sa momentálne sústredím na najbližší zápas - prezidentské voľby. Vraj by Smer mohol nakoniec podporiť Pištu Harabina: http://dennikpolitika.sk/archiv/39289 Veru, prečo nie? :-)

Norman

presne tak, prečo to stále dramatizovať a starať sa nálady a yvýpotky chudákov.
Samozrejme, vyriešenie Kuciaka pomôže proti hysterikom - ale oni nemajú svedomie a sebaraflexiu. Zajtra poprú svoje vlastné lži. Už teraz tvrdia, že je jedno, kto zabil Kuciaka, podstatné je vraj nejaké spojenie vlády s mafiou, čo je nonsens.

Prezidentské voľby sú síce tiež len zbytočná hra, ale radšej v nej vyhrať, teda pokiaľ sa dá. Samozrejme, Harabín je len o niečo menšie zlo - ale nik iný z "alternatívy" nie je lepší. Ono podpora Harabína Smerom by bola zaujímavá, ani nie tak pre vvýsledky volieb, ale pre priklonenia sa Smeru ku národným silám. Holt, voliči Smeru sú patrioti, ich strana MUSI byť patriotická.

Mimochodom, v piatok som na námestí bol. Nebolo tam málo ľudí, to nie, ale holt Presburg - polovička detičky zazobaných "podnikatelov" a úradníkov, druhá polovica kreténi ( nech si každý vyberie, kam patrí :). Ale za článok to nestojí :)

rosa

Ale urob to rychle. Nech uz nevidim ten otrasny debilny nick na tejto stranke. Vzdy si bol samoluby idiot. takych je na Slovensko ako sraciek.
Pocuj, uz si kandidat na prezidenta, ty keketko?

Roland Edvardsen

Ty si dodnes nepochopila, že si tu považovaná za nežiaduci odpad, imigrantka? Naposledy si sa velice išla ospravedlňovať po tom čo si sa opätovne predviedla ako agresívna hlupaňa. Dobre vedieť, že to nebolo úprimné. Nechaj si svoj názor, že som samoľúby idiot, ja zase na základe tvojho online správania usudzujem, že okrem nižšej inteligencie možno trpíš nejakou anti-sociálnou hraničnou poruchou. Každopádne si veľmi nechutná a svoje psychologické problémy by si si mala ventilovať niekde inde - a čo možno najďalej od nás, ty nevychovaná stará ochechula.

rosa

Kuciak bol realny. Aj ked robil chyby, snazil sa. Chcel nieco zmenit. Su na nete jeho diskusne prispevky.
Doplatil zivotom.
A vy? Arton? Hehhe. Hrate sa na nieco, co nie ste. Virtualni bojovnici.
Padlo tu vela peknych myslienok. Ale toto nikdy nebude nieco, co si naozaj zasluzi respekt. A vy to tusite a nechcete si priznat.

Norman

Čo si nezaslúži rešpekt? Naša existencia? Náš klub?
Kuciak bol tupé hovno, poskok, bezduchý sluha čo sa o nič nesnažil, len urobiť karieru, ktorý doplatil na svoju blbosť, tak ako ty, nemal sa spájať s Američanmi. Skutočne, príspevky ľudí ako ty nám vždy pripomenú, aké ste úbohé podlé svine, doslovne podludia.

Minule sa to práve Ľubov ospravedlnila, lebo vás asi ešte nepozná dostatočne, ty flandra americká. Ale slovenská nemocnica na liečenie tvojej matere je ti dobrá, ty tupá ožratá sviňa. Zas nastáva doba konca tolerancie.

Náhodný okoloidúci

Ako robil, tak sa mal, čertu slúžil, čert ho vzal.

afinabul

1
Popredná česká novinárka Holcová opisuje Kuciaka ako relatívne plachého. Takže sa s ním pracovalo naozaj dobre.
https://www.hlavnespravy.sk/ceska-novinarka-holcova-kuciak-bol-pri-praci...
„Byl to analytik, nikdy nešel do ničeho nebezpečného, do žádného střetu,“ říká šéfredaktor webu Aktuality.sk Peter Bárdy.
https://zpravy.idnes.cz/jan-kuciak-rozhovor-sefredaktor-aktuality-sk-pet...
2
Ján Kuciak a Martina Kušnírová si dom kúpili na hypotéku.
Pozostalí teraz musia riešiť čo s nehnuteľnosťou zaťaženou hypotékou.
https://www1.pluska.sk/krimi/co-bude-domom-popraveneho-novinara-jana-kuc...
3
Ringier Axel Springer
https://dennikn.sk/1046921/sefredaktor-aktualit-bardy-chcel-by-som-aby-h...
4
Peter Kalmus
https://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/2018/08/23-2-1.jpg
https://www.hlavnespravy.sk/sud-uz-v-nedelu-rozhodne-o-vazbe-troch-podoz...