Vojna na Ukrajine stagnuje, Rusko je vraj slabé. Dobre, tak teda Ukrajinci - pakujte domov

Neustále počúvame z masmédií, ako je Rusko slabé, ako Ukrajina priam až vyhráva tento konflikt. Dobre, je mi to jedno, či sa v tejto vojne antifašistov1 proti antifašistom2 nakoniec bude vykrikovať, že vyhral ten prvý, alebo ten druhý - asi aj tak budú kričať obaja, že zvíťazili.

Ide mi o to, že pochybná banda pár miliónov Ukrajincov, čo sa pred pár mesiacov dovalila do Európy, už teda nemá žiaden dôvod tu byť a mala by pakovať domov, na Ukrajinu. Dosť bolo tohto cirkusu. Na 90% Ukrajiny sa ani najmenej nebojuje, a ak vybuchne nejaký sklad zbraní, "hrdinský ukrajinský" ľud azda niečo znesie, nie? Kto sa má pozerať na rozvalené ukrajinské klany všade po meste, všade po rekreačných parkoch v okolí mesta - kým zároveň Ukrajinci na Ukrajine kapú v "ťažkých bojoch s okupantami". 

Nie? Ale áno, Ukrajinci by sa mali odtrepať domov. Za peniaze, čo do nich Európa naliala, nech si pre mňa za mňa kúpi každý auto a nech sa pripojí do kolóny na hraniciach. Ale nech sa už v žiadnom prípade nevracia. 

Toto by malo byť prehlásenie, ktoré by vydali národné strany. Ale kotlebovci bez hlavy mlčia, a uhríkovci sa starajú - pozor, to nie je vtip - starajú sa o medvede na Slovensku. Pročko by to na ich mieste nevymyslel lepšie.

Že ešte nik nevolá po tom, aby Ukrajinci odišli z Európy? No, tak je už načase, aby sa s tým začalo.

 
sandro

Vo Varsave pred 2 dnami dobodali ukrobanditi Poliaka pred ocami desiatok svedkov. Zomrel na mieste. Len preto lebo sa zastal zeny, ktoru obtazovali. Dotycni chranenci uz zrejme premigrovali do inej krajiny, kde ich ubytuju a poskytnu potrebne zazemie.
https://english.pravda.ru/news/hotspots/151795-refugees/

Co sa tyka konfliktu, Rusi pochopili, ze trpezlivost ruze prinasa. Ukrajinci kapu dene po stovkach(to su strasne cisla) a stazka doplnaju stavy nevycvicenym masom pre Ruske dela. Donbas je prakticky pred zrutenim, Ruske prielomy su otazkou blizkeho casu a uz sa aj deju.
Co moze urobit Ukrajina, a co realne aj urobi, je provokacia ovela vacsieho rozsahu ako tie, ktore tu boli doteraz. Pri strate uzemia to urcite civilistom Donbasu riadne spocitaju.

Ema

Z českých Parlamentných listov si odskočili na reportáž.

V jedné z předešlých železničních stanic v lepším stavu – protože některé vypadají, jako kdyby bylo Slovensko také ve válečném stavu a jako by ony dostaly přímý zásah – jsem si v oknech přečetl: „Z důvodu vojenského konfliktu je zastavena vlaková doprava na Užhorod.“ A také: „Občané Ukrajiny s platnými dokumenty jezdí státními vlaky na Slovensku bezplatně.“

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/U-hranic-NATO-v-Cierne-jsm...

kali

K tej slabosti Ruska by som ešte chcel pripomenuť toto video https://www.youtube.com/watch?v=sKhLuXh_4MM keďže niektorí tunajší komentujúci vyjadrili isté sklamanie nad ruskou armádou v ostrom boji. Pravdou je, že ruská armáda nezlyhala, ale moderný spôsob vedenia vojny je totižto v prvom rade o množstve zbraní, vojenskej technike a dôsledných spravodajských informaciach. Zbrane, technika, peniaze a dokonca aj živá sila vo forme rôznych žoldnierov alebo inštruktorov NATO sa Ukrajine dodáva dostatok. Spravodajské informácie, satelitné snímky atď majú tiež na veľmi kvalitnej úrovni. Týmto spôsobom sa vojna môže viesť veľmi dlho a vzhľadom nato, že Rusi nechcú vyvolať priamy globálny konflikt útokom na americké prieskumné lietadla sa zrejme aj viesť dlho bude. Rusi si to uvedomovali od začiatku a zrejme s dlhou vojnou počítali a pravdepodobne aj s takým priebehom aký vidíme (ono už len to, že nepoužívajú svoje najlepšie zbrane o niečom svedči, a stavil by som sa, že vyslanie všeliakych tych kadyrovcov a degestancov ale aj už spominaných syrskych žoldnierov bude zámerom viesť tu vojnu viac proxy štýlom ako keby tam nasadili elitu národa). Hovorím to hlavne preto, lebo aj pri tomto si treba uvedomiť akým zbabelým spôsobom USA vedie vojnu, lebo toto proste je vojna USA proti Rusku, Ukrajina je len bojiskom.