White is the new black

Špenielska módna firma Zara ponúka tričko, na ktorom je nápis White is the new black. V preklade: Biele je nové čierne, alebo aj Bieli sú noví čierni. Na dvojznačnosti prekladu je založený virvar, ktorý okolo trička vznikol.

 

 
 
Firma vydala vyhlásenie, že nápis má len odrážať zmenu farebných preferencíí sezóny (podobné slogany s inými farbami boli aj v minulosti bežné).
 
Človek sa ale musí pýtať - prečo vlastne akýkoľvek povyk? Nápis predsa ani najmenej nehovorí, že Biele je viac alebo lepšie ako čierne. Aj pri politickom vysvetlovaní textu, stále platí, že si bieli len chcú nárokovať to, čo doteraz mali len čierni - napríklad politickú ochranu svojich práv a právo na presadzovanie SVOJEJ kultúry - konieckoncov, my beloši sme už jednoznačne dávno menšina.
Ale to nejde, belochom je odopieraná aj rovnosť. Neurotické a strachom úplne opantané kolaborantské inštitúcie sa boja čo len slovka WHITE.
 
Človek nevie, či sa má smiať, alebo si od hnusu odpluť.
Mimochodom, ja by som také tričko nenosil. White is not black, white is white.
Autor: 
Dusanbe

a Black is Black, je uz davno zname:

https://www.youtube.com/watch?v=BvFwdD7aW1M

Norman

Na tom linku je video z inej akcie, ktorá bola tiež "rasistická", lebo tam bola torta "vo forme čiernošky"
Tu je rovno link na stránku o tom.
http://www.thelocal.se/20120417/40312

Som neveril, musím to sem dať do archívu. Oni sa tam kritizujú o tom, že to teda bola akože černoška, rasizmus, buu, - ale že to celé bola torta vo forme urezaného tela, červené ako krvavé vnútro, z ktorého si bolo treba urezať, pričom hlava ešte bolestivo kričala - to sa im zdá normálne, to si nedovolia krtizovať, veď UMENEIE.
Skutočne degenerujú výrazne. Breivika na nich.

qedstar

Všetci vieme, odkiaľ to pochádza... kromaňonci boli kanibali. Na kostiach neandrtálcov (tí boli normálni) sa našli dokonca odtlačky zubov. Pár ľudí má evidentne genetiku kromaňoncov... btw, Židia ževraj tiež... Čo sa týka vískania, že je to umenie, tak kromaňonská genetika je perfektná v tom (mimo iného), že dokáže dojebať, totálne dojebať všetko, čo je krásne, čiže umenie. V "popkultúre" sa to prejavuje zobrazovaním škaredostí, etc.. však všetci vieme. V Game of Thrones (inšpirované z pekla) máme tiež kanibalov (Mance). Ono to smeruje vlastne k totálnej temnote charakteristickej tým, že všetko dobré, pravdivé a pekné bude ... umučené, filozoficky povedané "dekonštruované" či rozobraté. Len aby ste vedeli cieľ tejto "cesty".

Norman

Len krátke info, tuto tému sme chceli rozbehnúť v tomto článku
http://nadhlad.com/content/sever-proti-juhu-dlha-alebo-kratka-evolucia

Kromaňonci, teda tzv. moderní ľudia, má byť tá posledná vlna z afriky - tenkí, dlhí, krutí, vojnoví. Všetci sme vraj kromaňonci, možno niektorí - beloši, - sú kríženci s pozitívnym severským typom (nechcem to nazývať neandertál - je to naddruh, kaukazoid...)

S umením je to mierna dilema, lebo práve kromaňoncom sú pripisované naozaj geniálne malby v jaskyniach Iberského poloostrova a Francúzska, aj prvé hudobné nástroje - píšťaly. Ale boh vie, kto to maloval a kto na nich hrával
Možno vtedy došlo k miešaniu a vzniku pozitívneho hybrida?
Niečo tu je, akoby sa genetický rozdiel medzi normálnymi a kanibalmi ťahal odvtedy.

Neviem, či si autentický, qedar, alebo nie si náhodou nejaký "avatar", to je jedno, ale zaujíma ma, či si konzistentný. Nie je ničenie kultúry len jej sťahovanie na svoju nízku podúroveň? Je pravda, že kultúra je základ mentality národov a jedincov a na ich ovládnutie je dobré, aby mali nízku subkultúru - ale nestačí na to už nejaká odroda tzv. abrahámovského náboženstva? Síce - to vždycy ničilo akúkoľvek inú kultúru totálne, to je pravda.
Tá Game of Thrones nie je súčasťou "skaredosti"?

qedstar

To, čo som napísal, som mal z trutube od Sigurda Volsunga, z jedného jeho videa. Spomínal tam mimo iné, že J.K. obnovil kanibalizmus (jedzte jeho telo a pite jeho krv), atď... ak chceš, video (resp. skôr iba audio) dohľadám...

K poslednému odstavcu - nechápem, čo chceš, chápem iba poslednú otázku... brácho, ja presne viem, KTO stojí ZA GoT. Ja som to videl vo sne. Oni sa tam dokonca pod to aj podpísali, môžem ukázať. Čiže jedná sa o padlých archai, tzv. bytosti temnoty (opak milých archai, referujú sa aj ako "svetlo"). Ich cieľ je zaviesť niečo ako stredovek, GoT je teda jedným z ťahov na veľmi širokej šachovnici, ktorý smeruje "nadol", do temnoty.

Norman

Len som sa v tom odstavci nejasne pýtal, či je úpadok kultúry zámer, alebo prirodzený úpadok. Nie je úpadok len prirodzeným stavom, ktorého hlavný dôvod je to, že dnešní ľudia nedospievajú? Proste nie sú schopní vytvoriť to, čo ľudia v minulosti, respektíve iné rasy.

Napríklad to GoT - veď podobných diel bolo minimálne od Tolkiena už na stovky. Ty ho považuješ za špeciál zaujímavé alebo špeciál úpadkové, podvratné?
Takto ti poviem svoj názor: Tieto diela sa len pokúšajú pošpiniť germánsku (a iné podobné antickú) mytológiu. Všetci ľudia v nich sú slaboši a blbci - ešte aj tí "silní" a "inteligentní". Pochybjem, že by sa takými vecami nejaký archai zdržoval, nič v zlom.)

Zaujímavé, že je toľko ľudí, čo verí na rôzne bytosti. Dôvody môžu byť rôzne. Myslíš to vážne? Všetko je možné, ale prakticky platí: ľudstvo je príliš nepodstatné, aby sa ním zaoberal aj ten posledný padnutý démon.

Do stredoveku sa ľudstvo vráti tiež úplne automaticky hneď po tom, ako začne byť nedostatok ropy a iných palív. Na to žiaden démon nepotrebuje pohnúť ani prstom, stačí počkať nejaký čas. Ukrajina sa práve teraz vracia. Irák, Líbya, Sýria sú tam už pomaly tiež. Afrika, Južná Amerika a väčšina Ázie nikdy zo stredoveku nevyrástla.

qedstar

To je práve to, v čom sa thinkeri nevedia dohodnúť - či je to "samoúpadok" alebo zámer. Bežný (čestný) intelektuál to zvaľuje na samovlastnosť systému. Práve tu už človek musí mať zjavenia, aby uvidel, že to nie je samoúpadok ale zinscenovaný úpadok. Inak povedané, ten prechod od samoriadenia sa systému ku globálnej konšpirácií je to, čo rozlišuje bežných a špičkových znalcov dynamiky ľudskej spoločnosti.

GoT je diablova alternatíva Tolkiena. Tolkien bol dobrý... treba mať na to talent aby to človek rozlíšil čo z akej strany pochádza... GoT je symptómom úpadku západu.

>>> "Takto ti poviem svoj názor: Tieto diela sa len pokúšajú pošpiniť germánsku (a iné podobné antickú) mytológiu. Všetci ľudia v nich sú slaboši a blbci - ešte aj tí "silní" a "inteligentní". Pochybjem, že by sa takými vecami nejaký archai zdržoval, nič v zlom.)"

Veď práve preto sa s nimi zdržujú. Cieľom je zdegradovať morálku prostredníctvom podsúvania či skôr pretláčania zdegradovaného umenia.

>>> "ľudstvo je príliš nepodstatné, aby sa ním zaoberal aj ten posledný padnutý démon."

Z nejakého dôvodu sa o ľudstvo zaujímajú prevažne zlé bytosti... čo z toho majú mi nie je 100% zrejmé.

>>> "Do stredoveku sa ľudstvo vráti tiež úplne automaticky hneď po tom, ako začne byť nedostatok ropy a iných palív."

O vyspelosti, vzostupe a úpadku civilizácie nerozhoduje množstvo nerastných surovín a zdrojov, ani v najmenšom.

Norman

Cesta na lodi.
Ak je na nej dostatok všetkého, je cesta na lodi vrcholným odpočinkom, dovolenkou a zábavou.
Ak dochádzajú zásoby, stáva sa cesta nočnou morou a cestujúci na lodi sa vraždia a zožierajú.
Samozrejme, že zásoby nie sú dostatočnou podmienkou na zvýšenie vyspelosti cestujúcich. Ale je nehvyhnutná.

Čo sa týka bytostí, dá sa veriť na rôzne veci, sú takí, čo veria aj na boha, na ufónov ... ale so zlými démonmi je to dosť nekonzistentné, nelogické.

Poviem ti malý príklad.
Máme dva košiare. V každom sú pastieri a ich stádočko ovcí.
Jeden košiar obhospodarujú dobrí pastieri. Chcú ovciam to najlepšie, starajú sa o ne ako vedia, pomáhajú im a radia im - ale aj tak sú ovce hlúpe, idú, kam nemajú a padajú zo skál, utekajú do lesa kde ich zožerie divočina, lámu si nohy, strkajú sa navzájom, závidia si slamu, často od strachu nedávajú mlieko ... Starať sa o dobro stáda nie je jednodúche, ani keď vyššia bytosť chce, nie vždy sa darí.

Druhý košiar má zlomyselných pastierov. Nechcú ovciam nič dobré a tak zobrali nože a za pár hodín všetky podrezali... Ak má vyššia bytosť zlé úmysly, je raz dva po všetkom, nie je žiaden boj, žiaden odpor, žiadne postupné degradovanie a strihanie, žiadne ohlupovanie ovcí nie je nutné a nemá zmysel.

Určite sa to občas stáva, že vyššia bytosť má zlé úmysly (viď židovský Jahve:). Ak však niekde dochádza k postupnému úpadku, je to práve logický dôkaz, že žiadne silné a múdre zlo nie je prítomné.

Neviem, ty máš svoje "zjavenia", bez komentára, ja to akceptujem podobne, ako spoločnosť akceptuje známeho angeológa Páleša, prípadne televíznu angeologičku Heribanovú, ty si asi nedáš povedať, ale iní by mohli moje argumenty prijať a pochopiť, že nemôže byť tak zle:)

qedstar

K tej ceste na lodi: aspoň Rakúska škola sa k tomu stavia tak, že pokiaľ sa každý jednotlivec chová (štatisticky) podľa normálnych pravidiel, tak to skončí tak, že toho jedla je pre všetkých dosť. Ak je však porušená základná morálka v chovaní značnej časti populácie, vznikne nad- a pod- trieda a v podtriede je toho jedla vždy málo. Čo opäť smeruje ku mnou proklamovanému záveru, že riešením je nie viac zdrojov (alebo nevyčerpateľné zdroje, iné zdroje), ale náprava chovania štatisticky priemerného človeka.

Norman

Zdroje sú vec objektívna. Možno v koláčoch sa možno obmedziť, ale vody je nehvyhnutné denne nejaké minimum. A pod to množstvo už nepomôže ani rakúska neviditeľná ruka.
Ak začne dochádzať ropa, nebude ani na kombajny a traktory, a nebudú ani hnojivá - zem dá menej úrody a ľudstvo so stredovekou technikou nebude mať čo jesť.

K môjmu "metafyzickému dôkazu" neprítomnosti démonického zla nič?
Ináč, je to podobný argument, ako k ET.
Prečo tu nie sú ET? Možno sú, ale nemienia komunikovať s mravcami.
Majú kozmické civilizácie dobrú vôľu, alebo zlú? Niektorí súdia, že vyvinuté civilizácie majú vôľu skôr dobrú, ale ktokoľvek príde, bude logicky pravdepodobne oveľa technicky vyspelejší, ako my, takže ak bude mať zlú vôľu, nebudeme mať šancu. To je dôkaz, že zlovoľná ET civilizácia tu zatiaľ nie je.

Ale možno je tam nejaká logická chyba.

qedstar

Norman, nezmôžem sa na nič viac iba na to, že pravdepodobne ideš presne opačným smerom ako ja. Ale to všetci. Nevadí...

Norman

Veď uvidíme, kam sa dostaneme.
Všetci ľudia oscilujú okolo tej istej cesty, takže sa ešte stretneme.)

vp

vzhľadom na naše šance to vyzerá, že ET (tá zlá) tu je a činí sa. Ja si ale myslím, že sú to ľudské paprče, čo nás sem doviedli.

Ľubov

Áno,paleolit nás fascinuje ,akoby sme v podvedomí tušili,že všetko môže byť jedného dňa inak.UŽ objavenie ohňa,bez pazúrika,len točením smrekového drievka na suchom machu ! A objavovanie krásy,niekedy si to predstavujem: sýty chlapík mieša tuk s popolom veľkých kostí a skúša,skúša vytvoriť z toho to,na čo práve myslí.Dekadencia myslím vždy bola tam,kde bola civilizácia. To neobišlo nikoho,dnes vieme svoje.

Charles Baudelaire : Kvety zla

Krása,ty obluda
povedz,prečo by som sa ťa mal báť?

Len keď mi ukážeš tie brány nekonečna,
ktoré tak milujem,aj keď ich nepoznám !

Le Bleu

Tak tomuto nerozumiem a neviem, čo k tomu povedať, snáď len že to je úžasné, čo všetko je dnes kontroverzné, alebo rovno, bu-bu, rasizmus.
Všimol som si tam v inej správe J. Assangea. Už má bradu, a šedivú. Dokedy tam asi bude trčať?

Ľubov

Musím aj ja zareagovať na tú tortu,do kelu....že aj torty môžu byť perverzné,tak som to nebrala,zas som o niečo múdrejšia,bez irónie. Norman,prepáč,pre vyváženie emócií som musela zájsť na varechu sk,http://varecha.pravda.sk/recepty/rezy-kardinal-fotorecept/38091-recept.html toto ,volá sa to síce Kardinál ale mäso to nepripomína. Je to dokonalý koláč,rozhodne si ho dajte.