Kaščák má na svedomí smrť dvoch mladých ľudí

Sranda skončila. Vlastne aj pohoda, pretože Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru v Bratislave v posudku dospel k záveru, že stan, ktorý sa v roku 2009 na festivale Pohoda zrútil a zabil dvoch ľudí a viacerých ťažko zranil, mal za daného počasia a rýchlosti vetra byť evakuovaný. To ale organizátori  festivalu nespravili, ignorujúc tým tie najzákladnejšie bezpečnostné zásady.

V ten deň zúrila výnimočná výchrica, ale usporiadatelia, na čele s Michalom Kaščákom, nezrušili (všetky) vystúpenia. To bolo nielen proti bezpečnostným predpisom, ale ceľkom proti zdravému rozumu - lenže kapitalistický zisk proste nepustí. Píšte všetci modrým perom je známy Kaščákov hit z jeho mladosti - v ten deň jeho hostia odpísali svoj život červenou krvou.

Organizátori Pohody po tragédii mediálne zhodili vinu na nemeckú firmu Landauer Weihnachtscircus, ktorá stany dodala a postavila. Ale odborníci súdia ináč: za prvé mal stan  jasne stanovené, pri akej rýchlosti vetra treba ľudí evakuovať a stan zložiť, za druhé miestni meterológovia dávali jasné informácie, aký fúka a aký bude fúkať vietor.  Organizátori Pohody mali okamžite konať, ale nekonali.

Prípad je v podstate jednoznačný a je v tieto dni riešený pred okresným súdom. Samozrejme, média na čele s Denníkom N, kde je Kaščák člen redakčnej rady, už začínajú vysvetlovať, že všetko je akosi ináč a vopred verejne spochybňujú rozhodnutie súdu.

Je nechutné, že Kaščák siaha k takýmto praktikám, a že doteraz nenašiel dosť mužnosti a zodpovednosti priznať si vinu a čeliť následkom. Keď sa jedná o úspechy, je on hlavnou osobou festivalu. Keď sa jedná o nešťastie, zbabelo sa skrýva. Ale platí, že on je zodpovedný čo sa týka tragického rozhodnutia o prerušní či neprerušní festivalu a preto vlastne jeho osobnou vinou zahynuli dvaja mladí ľudia, jeho hostia. Mal by to priznať a prestať sa neseriózne vyškierať.

kascak michal

Michal Kaščák

 
Autor: 
téma: 
region: 
Sinuhe

plný súhlas s tvojimi závermi. Chystal som sa to podobne okomentovať, ale predbehol si ma ...

mnkr

ten Kascak je "ich"....nic velke mu nehrozi

Norman

všetci takíto sú v hydre, chápadlá, ktoré stále niekam strká - a práve preto im toho konkrétne veľa hrozí.

Nehovorím, že mu hrozí prísny trest v tomto oficiálnom súde - práve preto aj spomínam morálny aspekt tragédie, aby sa vedelo, o jeh objektívnej vine, ktorú si neustále zhoršuje, priťažuje.

mnkr

media to zamazu, len sa Ty neboj...este bude ako moralny vitaz a "obet harabinovskeho sudnictva", uvidis

Norman

Ja sa na nich nespolieham, preto to píšem.
Oni majú svoj súd.
My máme svoj súd.

Truhlík

Kaščák je v hodnosti politruka. Celá tá Pohoda je jedno Politické školenie mužstva s povolenými drogami.
On nikdy nebude v hodnosti ani dozorcu ani oligarcha.
Je to klasický "may be a son of a bitch, but he's our son of a bitch" a preto ho budú chrániť.

Náhodný okoloidúci

iná farba nebudeeeee! Naozaj prorocká skladba. Šitá na mieru tejto (aj samotným Kaščákom) skurvenej dobe. Kaščák ju napísal sám pre seba, je o ňom. A presne tak sa aj správa. Nielen teraz, ale stále. A tiež všetci havloidi a podobná zberba. Nikdy si nepriznajú chybu, omyl, zlyhanie, sú vždy na 100% presvedčení o svojej pravde a všetky názory, ktoré sú v rozpore s tými ich, chcú zadupať do zeme a zákonom zakázať.
Len inteligentný človek je vždy plný pochybností...