Horáková a Doláková

Doláková sa nekorektne vyjadrila o Horákovej.

Teraz prenasledujú Dolákovú, lebo povedala, že Horákovú neprenasledovali. Mimochodom, za prenasledovaním Dolákovej stojí prasa Štětina.

Toľko poznámka k jednej z tém dnešných večerných správ RTVS o kauze v Česku.

Ďalšou témou bol hlad v sýrskych mestách ovládaných Daešom, aka Islamským štátom. Srdcervúce zábery, plač a sťažnosti žien, vyjadrenie akéhosi úradníka OSN - ale od nikoho ani slovo o tom, aby sa teroristi z Daeša vzdali.

Nechýbal Mein Kampf. Od dneška sa predáva v nemeckých kníhkupectvách. Nemecká ministerka prišla s nápadom, aby bol Mein Kampf zaradený ako povinné čítanie do školských osnov. Nie, pani nie je propagátorkou nacizmu. Povinná literatúra je najlepší spôsob, ako túto knihu deťom úplne zhnusiť.

 
Sinuhe

na to štetinaté prasa: netušil som, že je to vyštudovaný ...lóg :-)))))))
Nič vo zlom, vnímam to ako čaro nechceného ... :-)

Ema

Prišlo mi to také smiešne, ako za ideologické prehrešky vyštartovali po akejsi Semelovej - ako v 50. rokoch.

slaven1

Veľmi krátko k tomuto a tomuto: Veľmi súčasný, náležitý a primeraný úkon. Slovensko (a Česko) treba oslobodiť. Viď toto a toto. Treba sa zosúladiť s ruskou vlnou.

Norman

Slaven, to, že bude vznikať domobrana, to tu predpovedáme už roky, je to zákonité. Treba k tomu trocha vôle a zbavenie sa strachu z toho, že sa spácha nejaké zlo. Ale ľudia nie sú ovce, nie všetci, dokážu to.
Takisto sa zbavia tej predstavy, že zbrane dnes netreba a že ľudí zabíjať netreba. Ináč, v tejto otázke dosť poškodili verejnú mienku rôzni tí s prepáčením survivalisti a iní idioti, ktorí tento smer uvažovania, domobrany, úplne zhovadili a zostudili. Spravili z toho úchylku.

Čo sa týka zjednotenia s ruskou vlnou, poviem ti to takto - a povedz to aj Chelemendikovi a ostatným:
Rusi nech sa NAJPRV naučia si urobiť poriadok V PRAXI doma, s Ukrajinou, Bieloruskom, ale aj s Pobaltím a Kaukazom, prípadne s Kazachstanom a okolím - nech najprv tam dokážu vybudovať pokoj a predvedú svoje pozitíva. Potom sa môžeme baviť o ich harmonizácii s Európou.
A ešte niečo:
Rusov zastupuje Putin a Lavrov - určite našťastie nie nejaký kecálek Fedorov , s tým by teda došli ďaleko.
To odkáž tiež Chelemendikovi, nech si to nabije do hlavy:-)

slaven1
To odkáž tiež Chelemendikovi, nech si to nabije do hlavy:-) Tak som mu to povedal a odkazuje, že "chuj s tebou".   Sami si musíme pomôcť, vybojovať svetlú budúcnosť, ale spojencov potrebujeme. A hlavne "reálnych". Nemcov za 70. rokov USA (+ UK) vzorovo rozložili. Nemci nemajú energiu.   Ministerstvo vnútra ČR: Obce, budujte si domobranu: http://gunlex.cz/domu/kratke-zpravy/2294-chcete-mit-ve-vasem-meste-nebo-... http://www.securitymagazin.cz/zpravy/chcete-mit-ve-vasem-meste-nebo-obci... http://www.mvcr.cz/clanek/vyzva-k-zaslani-zadosti-o-poskytnuti-dotace-z-...
Norman

1. To je možné, že Nemcov rozložili. Ale s nemcami sme na jednej ľodi, kdežto Rusi majú svoje plavidlo a na nás, na teba aj naChelemendika sa po rusky povedané vyjebú.
2. Realita môže byť rozložená, ale idey sú večné. Idey dokáže realitu zas naformovať podla seba.

Takže keď Rusi pomôžu Ukraine, potom budeme s nimi uvažovať. Zatial sú ďalej ako Austrália. A ako sú blbci tí, čo sa (vraj) boja Ruska, tak sú mimo tí, čo dúfajú v jeho priamu pozitívnu prezentáciu v tomto priestore. Ani jedna z týchto verzií "nehrozí".
Rusko pôsobí pozitívne tým, že je zdravé a silné. Už to je dobre. Ale po skúsenostiach s reálnym socializmom a východným blokom sa do nás nebude nijako moc starať.

Náhodný okoloidúci

Rusi oficiálne zvolili politiku nezasahovania. Zasiahnu iba vtedy, keď o to budú oficiálne požiadaní a bude to v ich záujme. Ukrajinci sa z banderovského moru musia vyliečiť sami, zásah zvonka (z Ruska) by ho len posilnil.

Norman

Nehovorím o nejakom knkrétnom vojenskom zásahu.
Ale Ukrajina patrí do kultúrnej jednoty s Ruskom, do ich mocenského vplyvu, takže je to AJ ICH ukážka. V každom prípade sa tam môžu zrealizovať, sú tisíce spôsobov, od ideológie až po imponovanie vlastným životom a silou.
Akýkoľvek bordel na Ukrajine je aj ruský problém. Ak ho spôsobil ktokoľvek zvonku, je to dôkaz ruskej slabosti. Sabost nie je hriech, ale majú čo naprávať najprv tam. Niečo už napravili, ale stále je to málo na to, aby to bolo dostatočne presvedčivé.

Buheh

Kua, tak to už aby sme zas napísali nejaký pozývací list, nie?

Truhlík

Pozeral som dokumentárny film o Mariánskom stĺpe v Prahe.
Podľa urbánnej pražskej legendy to bola Horáková, ktorá dala Panne Márii na krk lano aby mohli stĺp zvaliť.

Náhodný okoloidúci

Nedávno som sa kdesi dočítal, že Horákovú odpravili lebo ju prichytili s kompromatom na Klema Robotníckeho I.
Malo ísť o to, že Klemo bol údajne počas vojny bacharom v ktoromsi koncentráku a Horáková sa nejako dostala k fotkám, na ktorých ho poznať, a keď sa pokúsila emigrovať do západného Nemecka aj s týmito fotkami, prichytili ju a následky už poznáme.
Neviem, či táto konšpiračná teória má nejaký reálny základ.

Murkoslav

Čo sa týka politických monster procesov v 50-tich rokoch, tak o tom pojednáva tento zaujímavý článok: http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/politicke-procesy-padesatych-let...

Podľa článku, bola Horáková jednou z mnoha obetí tejto veľkej akcie amerických tajných služieb s názvom "splinter factor" na zdiskreditovanie socializmu.

nové