Havel zomrel

To, aký bol pred piatimi dňami slabý, videl i dalajláma sám.
"Mám o neho veľkú starosť, takže som mu odporučil niektoré tibetské medicíny," povedal dalajláma.
Bravo, dalajláma, tomu sa povie rafinovaná úspešnosť.

Autor: 
Predator

Rovnake mystifikacie ako ked vytuhol Breznev

Norman

aby  čo najviac zažil svoj oprávnený zostupu do opovrhnutia.

Zaujímavé, že dokonca teraz, v ochrannom pohrebnom čase, sa spomína jeho alkoholizmus a podobné záležitosti. Ale možno to jeho známi považujú stále za lepšie, ako hovoriť o jeho skutočných politických a ľudských  názoroch a postojoch, ktoré boli jednoducho primitívne a kruté ( tie reálne, nie ten vetchý pokrytecký náter ktorý sa pokúšal vystavovať a predávať).

Do pekla s ním.

 

Norman

a k tomu, ako musel byť pred alkoholom chránený, osobné svedectvo jeho poskoka, určite nemienené ako ohováranie, ale...

http://www.tyzden.sk/kultura/vaclav-odisiel-za-magorom-do-neba.html

Magor za magorom

t

katolickych fundamentalistov

Zonart

im tam žere tú primitívnu propagandu?

Tí sú vždy v prvej rade - spolu s fundamentalistami evanjelickými a židovskými.

Otázka toho, či sa magor havel opíjajú borovičkou v očistci, alebo v nebi, alebo pekle, je presým odrazom stavu určitej populácie. Tej, ktorá si asi prepila mozog. Kušnierik, Hríb a všetci ostatní, jednoducho hnoj a žijúce zombie.

Buheh

učte sa.

 

Ja si pamätám, že ešte ako malému, nevinnému chlapčaťu mi vŕtala v malej detskej hlavičke jedna vec, na ktorú mi nikto vtedy neodpovedal. Učili sme sa o jednom strašne zlom vodcovi istého národa. Na základe učebnej osnovy som si ho predstavoval ako najhoršieho netvora, horšieho ako obludu z amerického hororu. No a nevedelo sa mi zmestiť do tej malej detskej hlavičky, ako je možné, že ho niekto mohol mať rád, uznávať, dokonca voliť. Že celý jeden kultúrny národ ho zvolil vo voľbách a išiel s ním dokonca do totálnej vojny, keď ten človek bol taký strašný a zlý. Až oveľa neskôr mi v oveľa väčšej hlave skrsla hrozná myšlienka, že to celé možno nebolo úplne také čiernobiele, ako nás to učili.

A potom ešte o niečo neskôr, keď som mal už úplne najväčšiu hlavu (z toho, ako som absolvoval vzdelávací proces, tzv. nežnú revolúciu, i to, čo prišlo potom: mediálna reality show), som pochopil, že to platí aj naopak: keď niekoho maľujú ako najúžasnejšieho, najsamskvelejšieho, nie je to nič iné ako priznanie tých, ktorí práve majú štetku v ruke a natierajú realitu svojou farbou. Pamätáte sa ešte na ten cirkus, keď zastrelili istého právnika?

Ja si myslím, že o Havlovi možno už čoskoro bude prijatý zákon - obdoba Osvienčimskej lži.

Buheh

v mojom prispevku, ze vznikol od vytocenia nad tym, ako v semitiarni teraz prisli s objavom, ze Havel nemohol za zrusenie zbrojoviek na Slovensku.

idar

Pripomínam, že za oných požehnaných čias rozbresku koristníckeho kapitalizmu v tejtokrajine sa tomu likvidačnému procesu hovorilo TRANSFORMÁCIA zbrojárskeho priemyslu. Ľudia sa menia, scenáre zostávajú.

Predator

Na poslednej rozlúčke s Havlom sa očakáva účasť významných politických predstaviteľov mnohých krajín.

PARÍŽ. Francúzsky prezident Nicolas Sarkozy sa v piatok v Prahe zúčastní na pohrebe bývalého československého a českého prezidenta Václava Havla. V krátkom oznámení to dnes uviedla Sarkozyho kancelária.

Na poslednej rozlúčke s Havlom sa očakáva účasť významných súčasných alebo niekdajších politických predstaviteľov mnohých krajín.

Podľa neoficiálnych informácií by mala do Prahy pricestovať aj ministerka zahraničných vecí USA Hillary Clintonová s manželom, exprezidentom Billom Clintonom. Možná je aj účasť niekoľkých amerických kongresmanov, uviedol spravodajský server idnes.cz.

Nemecko by mala na pohrebe Havla zastupovať kancelárka Angela Merkelová alebo prezident Christian Wulff. Účasť už v pondelok potvrdil rakúsky prezident Heinz Fischer.

Slovenskú delegáciu povedie prezident Ivan Gašparovič a premiérka Iveta Radičová.

 

Príde aj dalajlama? Mohol by tam otvorit stanok s tibetskou medicinou a vsetkych tam preliecit ako Havla.

Buheh

Ja teraz telku príliš nesledujem, ale všera som si zapol jednu z tých pluralitných spravodajských televízií, čo každá hovorí niečo iné (TA4 alebo TA6, také niečo), a tam ten komentátor povedal, že Václava Havla naložia na paletu a povezú po celom meste. No hneď som telku vypol a zapnem ju pre istotu až na nový rok. Myslime si, bratia a sestry, o ňom každý čo chce, ale naložiť ho na paletu a voziť po meste, to je predsa len silná káva, nemyslíte? Jednak vodič na tom vysokozdvižnom vozíku, kým prejde cez mesto, prechladne (veď to nemá ani kabínu), aľe predovšetkým, veď takto sa nepochovávajú ani tie najväčšie svine!

N

je este stale lepsia, ako matrac v chladiacom boxe v obchodnom stredisku.

nové texty