Hugo Čáves bol veľký syn Venezuely - česť jeho pamiatke

Raz za čas sa zadarí, a z národa vzíde veľký syn. Niekedy je jeho život krátky. On to vie, a preto nestráca čas. Štúr. Štefánik.

Niekedy sa nezadarí, a nedožije sa štádia plnej zrelosti a sily jeho osobnosti. Niekedy je to dcéra. Rachel Corrie.

Venezuela je krajina s množstvom poľnohospodárskej pôdy. So železom, s bauxitom, zlatom a ďalšími minerálmi. S dostatkom vody. S vynikajúcou polohou. S druhými najväčšími zásobami ropy po Perzskom zálive. Ako bolo možné, že pred nástupom Cháveza 80% Venezuelčanov bolo pod hranicou chudoby?

Venezuele sa to podarilo. Señor "Do you wanna cup of coffee" dozrel, našiel vhodných spolubojovníkov, a mál dosť času napraviť pokazené.

Aj do Podkarpatskej kolónie príde doba, keď bude v Bratislave Kadáfiho námesie, či v Považskej Bystrici Ulica Huga Čáveza. Presne tak, ako je teraz v Prištine doba Bulváru Billa Clintona.

Sme svetlo, ktoré osvetľuje nekonečný priestor. Život je večný. Jedného Huga Čáveza pre Slovensko. Je najvyšší čas.

Autor: 
Redakcia

ale budova uz nikdy nebude ako predtym.

O velkom cloveku, ktoreho nenavideli dravce z USA, pretoze dovolil Venezuelcanom prezierat buducnost hrstky zapadnych korporacii parazitujucich na celej Latinskej Amerike

http://www.informationclearinghouse.info/article34231.htm

N

Odkaz som našla TU:

http://www.blisty.cz/art/67788.html

Je až neuveriteľné, že to odznelo v slovenskej televízii.

Norman

boli nedostatočne preverení (starým známym kádrom typu jebeša zrejme prestali platiť - znížili dávky - a bez peňazí tie svine ani hubou nepohnú - to je ich svetonázor, takže neprišli nadávať na Chaveza).

Ale treba upozorniť, že po smrti hlavnej postavy sa už lahšie kecá. Treba staviť na človeka, kým žije. Teraz už sa ľahko postave priradia akékoľvek atribúty - po smrti už nie je v tomto slova zmysle nebezpečný.

 

 
slaven1

Kombinácia euroPRopagandy a pravdy. Podľa mňa, TA3 hovorí správcovi podkarpatia: "Pozri čo budeme vysielať ak nezaplatíš viac":-) V každom prípade ich za poskytnutie priestoru bývalému veľvyslancovi v Argentíne Jánovi Jurištovi chválim.

Myšlienky čo ma zaujali:

Znárodnením dlhodobo neobrábanej pôdy nad 5 000 ha za trhovú cenu sa vyriešil problém s, v tom čase, 90% potravinovou nesebestačnosťou krajiny. Vytvorilo sa približne 500 000 nových pracovných miest. Znížila sa tým aj podvíživa obyvateľstva (vid. príklad vo vodnom roztoku pestované "pseudo paradajky" z TESCO Plc. či Lidl Stiftung & Co. KG).

Čáves často používal referendá. Referencum o tom, či môže opäť kandidovať na prezidenta bolo úspešné.

Domy a byty zo štátnych fondov - čo nám to pripomína?

Khiha, Ján Jurišta spomína Otvorené žily Latinskej Ameriky.

Čo je ten Franišek ŠKVRNDA, bradatý rodák z Levíc - zač?

Norman

Je možné, že výber hostí nebol nedopatrením, ale bol viac vedomý. To je tá istá situácia, ako som spomenul ja, len posunutá vyššie: je menej prachov (a slubov, perspektív ... ) od "správcu karpát", takže nielen jebeši sú pasívni, ale teda dokonca aj správcovia masmedií naznačujú rozpaky. Všetci sú Funrádio, všetci sledujú pobláznený kompas, hladajú nových pánov a nové večné pravdy.

Tamtie debaty na TA3 pozerá málo ľudí a dokonca aj takto na webe je to nesledovatelné, celý čas. Ovšem, ako spomínam stále, príde čas, keď správcovia peňazovodov otočia trocha smer a potom zrazu bude všetko iné. Ak je toto taký náznak ... Masmédia - to je fakt sila. Realita je to, čo je tam.

Chavez, Kadafi, Che Guevara, Mečiar, Fico, Orbán ... ... .... rôzne úspešne deviácie rôzneho stupňa a rôzneho smeru. Čo vlastne z nich vyplýva? Je nejaká metodika, ktorej sa možno naučiť? Sú nejaké univerzálne hodnoty, ktoré sa cez nich prejavovali, alebo to boli len ploché reakcie na neznesiteľnú situáciu?

Podľa mňa ani nie, nie sú nejaké univerzálne odkazy. Isté je iba jedno - všetci sa okamžite -v masmédiaách- stali  "antidemokratmi", "despotami" a podobne.

 

 

slaven1