Liberálne vydieranie – súčasná skutočnosť!

Marek Bičík

To čo sa deje od vraždy Kuciaka na slovensku nemá obdoby a ani konca.

Liberálne vydieranie, sa vláde úplne vymklo z rúk a nepomohlo ani odvolávanie „vyžiadaných“ ľudí. Ficová stratégia hrať na všetky strany tentoraz neslávila úspech, ale dopadla úplným fiaskom. Kým Brusel dokázal celkom pekne oblbovať tým, že keď bol v europarlamente na všetko prikyvoval a doma sa hral na King Konga, pri liberáloch a treťom sektore (mimovládky financované Sorosom alebo americkou ambasádou) mu to neprešlo. Myslel si, že im dokáže zapchať ústa peniazmi. V prípade Bugára a Danka to platilo. No v tomto už nie. Tretí sektor voči nemu povstal za jeho „vlastné“ peniaze.

Jasné, že neboli jeho, ale nás všetkých. Myslel som to obrazne. Mimovládkam ich nadelil on v nádeji, že mu dajú pokoj a všetko mu prejde ako pri koaličných partneroch alebo v Bruseli. Ukázalo sa to ako neúčinné. A s väčším ustupovaním vzrastajú požiadavky. Typický príklad vydierania! Keď raz ustúpite vydieračovi a dáte mu čo žiada tak neprestane. Príde znova a jeho požiadavky budú narastať. Poznám to ešte zo svojich detských čias.  Tiež som bol obeťou vydierača, ale to je už iný príbeh.

Presne toto teraz dokazujú liberáli v zastúpení detí, ktoré ešte nemajú ani právo voliť a namiesto vzdelávania sa angažujú vo veciach, ktorým ani nerozumejú. Dokázali k sebe strhnúť malú časť verejnosti, ale bez výdatnej podpory skúsených mecenášov by niečoho takého ani neboli schopní. Vidno to na ukážkovom príklade keď jeden z „organizátorov“ protestov menom Straka nebol schopný relevantne odpovedať na otázku novinára, že proti čomu vlastne protestuje. Úplne sa zhovädil čo je vidno aj teraz keď už nieje postrkovaný úplne dopredu ako vedúca osobnosť, ale jeho miesto zaujala verbálne lepšie vybavená Karolína Farská. Tá dostala po Strakovom lapsuse pravdepodobne inštrukcie aby sa nevyjadrovala k veciam, v ktorých nemá jasno alebo zmenila tému rozhovoru. Evidentne je na tom rozumovo lepšie ako Straka a dáva si pozor.

Ustupovanie vlády, výmena premiéra, výmena ministrov ba doslova až úbohé odvolanie policajného prezidenta nepomohlo a ani nepomôže.

Ulica je vraj apolitická. Žiadala odstúpenie policajného prezidenta. Zaujímavé, že s odstupovaním ďalších vedúcich členov polície po odvolaní policajného prezidenta prišla politická strana SaS. Teda situácia sa neupokojila, ale naďalej sa vyhrocuje. Dnes to potvrdil aj v relácii RTVS, kto iný ako Matovič? Ten neprišiel s riešením nikdy a ničoho, zato špinu okrem svojej rodiny už vytiahol na každého. Aj koaličných partnerov. Síce pôsobí medzi svojimi čiastočne aj sebaočisťujúco, ale väčšinou kontraproduktívne. Jeho práca je pošpiniť každého bez riešenia kto tu potom ostane.

No a nakoniec sa do všetkého zamiešali ešte aj komedianti. Kedysi kočovali na vozoch a zabávali ľudí za jedlo. Dnes sú z nich celebrity. Tým, že dokážu zahrať niekoho iného sú presvedčení o tom, že všetkému rozumejú. Teda ak nejaký herec zahrá v seriály chirurga mali by mu dovoliť aj operovať. Veď predsa tomu rozumie. Či? Tak na základe čoho vybľakujú na plnú hubu po námestiach nezmysly?

Predčasné voľby sa javia ako jediné možné riešenie a pri súčasnom ustupovaní vlády čakám ich vyhlásenie do dvoch mesiacov. Ale zamyslime sa.

Súčasná opozícia nemá dosť hlasov na vládnutie ani s tým, že by k sebe pribrala mimoparlamentné strany. Súčasná koalícia by už tiež nemala dosť hlasov. Navyše tesne pred voľbami očakávam pokusy o zrušenie Kotlebovej ĽSNS aby nezamútila vodu a nemala pravdepodobne viac ako 20%. A v prípade jej úspechu pri súčasnej situácii môžeme očakávať humanitárne bombardovanie.

Teda o čo tu ide? Nebudú už voľby záležitosťou väčšiny, ale záležitosťou najväčších pouličných krikľúňov? Alebo nebudú už žiadne voľby a vládnuť nám budú mimovládne organizácie, ktoré ovládajú ľudia, ktorých absolútne okrem globalizácie nezaujíma nič iné? To vážne si väčšina ľudí nechá diktovať od zopár komediantov?

Táto dnešná „demokracia“ je celkovo nejaká divná. Potláča slobodu prejavu. Podporuje iba svojich ľudí, ale iní jej vadia. Vždy ide len o politickú korektnosť. Kuciak je chudák zabitý novinár. Zato Rostas je novinár, ktorého môžu vláčiť policajti „dolu ksichtom“ po ulici. Aký je medzi nimi rozdiel?

 
 
0
sandro

Cele dalsie dianie determinuje fakt, ze bez LSNS uz nezlozi dalsiu vladu ani jedna a ani druha strana. Jedina moznost je zrusit stranu. V tom pripade bude skladat vladu ''pravica'' lebo znechuteni volici LSNS volit nepojdu. A to su prave dnesni volici SMERu a SNS.

vrbovčan

"Juraj Rizman Ja som ten co pomahal pri vsetkych 4 velkych akciach v BA (pri svieckovej v pondelok, ked sme zistili ze Jana a Martinu zabili + pri pochode a vsetkych piatkovych namestiach v BA). Ja som ten, ktory hovori, ze Fico a Kalinak su out a po demisii vlady a vymenovani novej to treba skludnit, preroze mam obavu ze teraz zacnu vyskakovat vselijaki blazni a nechcem aby to skoncilo ako gorila. Ja som ten kto sa opat zacne venovat svojej praci - teda robote v jednej z protikorupcnych MVO... A kto su ti ostatni... no to uvidime zajtra..."

Juraj Rizman je riaditeľ nadácie Viajuris.

Norman

Ono ulica má svoju zotrvačnosť, ale vôbec na nej nezáleží. Ulica je vždy len kulisa.
Most-Híd, respektíve ľudia z neho, to bola sila, ktorá sa rozhodla použiť zámienku na oslabenie Smeru, zvrhnutie Smeru (kto všetko tam a prečo, to nie je vidno, ale jeden zo základných dôvodov je aj to, že aj keď sa tu niektorým zdalo, že Bugár je rafonovaný, nie je to tak - je naozaj len lavírujúci a mäkký, a to tentoraz bolo primálo, na to doplatil aj on sám). Preuspokojenie Hidu bol teda najprv odhodený Kaliňák, a neskôr urobil neobvyklé gesto aj Fico. Potom bol stanovený nový premier a noví ministri.

Odvtedy nebolo treba robiť nič. Odvtedy boli ďalšie gestá len vnútorná slabosť a hlúposť dvoch ľudí.
1.Na Kalináka polovali 4 roky a nič na neho nenašli. Drucker odstúpil už po pár týždňoch - asi vie, prečo.
2.To, že Pellegrini zhodil Gašpara je bezdôvodná blbosť. Respektíve prejav jeho ešte väčšej kolaborácie s globalistami - neviem ale kto si myslí, že hladkaním sa spriatelí so zmijou? Určite tu hrá svoju rolu, že jeho vzorce správania nie sú chlapské.

No, to len na vysvetlenie, že ulica je nepodstatná. Ak tam budú robiť ďalej bordel, len si sami ublížia. Mesežnikov to už predsa odpískal, nie? Všetci tí vedúci, aj tento Rizman, do riti s ním, alebo do basy, si len zbabelo umýva ručičky. Ale hovorím, či to stáde bude skúšať ešte niekam prísť ... alebo nie, to je len ich vec. Zaujímavé je to, čo sa robí v pozadí - a to nik bohužiaľ takto nemôže vidieť.
Je možné, že anglosionistické tajné služby majú na Smer viac vecí, ako nejaké kšefty s Bašternákom. Alebo sa im rovno vyhrážajú fyzickou likvidáciou. Kto zabil Kuciaka je každému jasné a preto sa aj mnohí boja, Ale možné je aj to, že sa už nič nedeje, iba Pellegrinimu šibe a je ten úrad na neho privella. Možno prišiel na to, že už vie, ako treba rozhdovať a už si nenechá radiť Ficom, ale zoberie to naozaj sám do rúk - taký Caligulov efekt :-)
Len toto je podstatné, nie ulica.

Ľubov

Tu si asi najbližšie.V jednom z prvých rozhovorov v tv sa Pellegrini preriekol,ja som tomu nemohla uveriť.
Možno je aj link,ale na to nemám.-). Hovoril,že Fico mal niekolko typov na nového premiéra a napokon to ponúkol jemu." A kto by to nebral,"takto doslova to povedal tento hlupáčik s jamkami na lícach .Už som hneď vedela,že je zle.

ps. Páči sa mu byť premiérom a bude chcieť ním byť čo najdhšie

Norman

Nóóó.., ono taká moc je ako droga. Na niekoho zaberá pomalšie, niekto jej prepadne rýchlejšie, najmä ak sa k nemu dostane nečakane.
Mal by mu niekto povedať:
Pellegrino, a ty chceš robiť pre globalistov? Veď to je ponižujúce, nie hodné teba.
Pretože ešte vždy je možné v ňom prebudit Orbánovského Caligulu :-)

Ono Fico je macher, nikdy sa až tak ani nebál, ale bol dosť rozumný a tak moc zvažoval. Pellegrino možno až toľko nezvažuje. Italiano, teraz len uvidíte mafiu :-)

Ale to sú len predstavy. To by sme museli mať Sloveni trocha šťastia, no a to sa nám stáva málokedy :-)

Roland Edvardsen

Pelle je fakt naivné, dezorientované teľa, ktoré sa dostalo k obrovskej moci príliš rýchlo a akoby náhodne a ktoré treba poriadne usmerňovať, lebo bohvie kam môže dospieť. Tak dúfajme, že ho Fico s Dankom nejako ustrážia. Chápem, prečo ho tam Fico chcel, keďže predtým to bol typický Ficov riťolez, čo mu nikdy neoponoval (to nie je nevyhnutne myslené negatívne. Naopak, lojalita je fajn a každý chápe, že je nutné sa obklopiť dostatočne lojálnymi ľuďmi. Zradcovia sú peklo.), ale keď dostanete reálnu moc a zároveň vám stále niekto otrepáva o hlavu, že ste "len bábka", tak prirodzene dostanete chuť demonštrovať opak. A presne to sa začne diať - utrhnutie z reťaze.

Problém s takýmito ľuďmi je v tom, že sa chcú "všetkým páčiť". Lenže problém s takýmto prístupom spočíva v tom, že nakoniec skončíte tak, že sa nebudete páčiť nikomu, pretože ani pre jednu zo strán nebudete dostatočne uspokojivý. On si aj chce nakloniť smeráckych voličov (preto tie nedávne reči o sociálnom štáte, resp. balíčku, problematickom trhu, ale aj nehygienických cigánoch), aj chce byť akože za dobre s médiami (hrozná naivita, ale budiš) a nechce provokovať zasranú pouličnú lúzu, tak jej slabošsky ustupuje aj keď ju opatrne kritizuje, aj sa pchá Bruselu a USA do zadku, ale zároveň nechce ísť proti Rusku, atď, atp. Proste schizofrénia a lavírovanie, ktoré boli pre SMER vždy akoby charakteristické a ktorých je dnes Pellegrini stelesnením. Naozaj je otázne, či táto Ficova "nová generácia" vôbec mohla dopadnúť inak.

Inak včera som čítal rozhovor s akousi smeráckou pizdou menom Smolková v Plus7dní a bol som normálne zhrozený. Pro-buzerantská (vraj keď Istanbulský dohovor ratifikovalo i katolícke Poľsko, tak prečo by sme mali mať i my s ním problém - áno, to je jej argument:lebo Poľsko), pro-imigračná stará ochechula typu Beňová, čo kritizuje SMER za to, že si osvojil "kotlebovskú rétoriku" voči migrantom a iným problémom. A tu je na mieste opäť kritizovať aj Fica za to, že do strany vôbec pustil takéto trafené individuá. Ja chápem, že jednou zo síl Smeru bola i istá diverzita názorov, ideologická rozmanitosť (SMER mal svoje národno-konzervatívne krídlo i liberálnejšie), ale v základných existenčných otázkach je potrebné mať jednotu. A ani toto Fico nedokázal zabezpečiť, keďže dvere do strany otvoril aj takýmto liberálnym extrémistom typu Smolková, Beňová, Martvoň, Zala, Lajčák a iným škodlivým hovadám. Je to škoda.

vrbovčan

Mám taký pocit, že tretí sektor je rozpoltený. Že Demeš a Viajuris idú nejakou cestou a Wienk s jej Fair-Play robí z ich pohľadu partizánčinu. No proste využívajú aj dnešnú situáciu a vydierajú Smer. A Rizman a Demeš a spol., aj keď to znie z nášho pohľadu cynicky, chcú robiť serióznu aktivistickú politiku.
Prečítal som si totiž nejaké statusy p. Rizmana (keďže bol v tej diskusii na STV, inak po ňom nesliedim). A musím povedať, že určitý okruh v treťom sektore sa na výmenu vlády pripravoval. Ešte pred poslednými voľbami a keďže tam sa to nevydarilo, tak hneď po voľbách znova. Ešte som si všimol, že v tejto mimovládnej komunite existuje určité pnutie. A možno sami dúfajú, že tieto dni pomôžu vyčistiť atmosféru vo vnútri. Niekoľko krát sa totiž pýtali p. Číža nech prezradí kanál (finančný a zrejme aj riadiaci), ktorý že to teda organizuje prevrat. Zrejme sami vedia, kto tam u nich hrá svoju (alebo teda svojho donora) hru a radi by sa ho cudzou rukou zbavili. Máme nádej, že viaceré veci sa vyčíria a ukáže sa kto je kto.
Čo sa týka Bugára, všimol som si, že sa odvolával na členskú základňu, že tá si praje pokračovanie v koalícii, by čo viac, vraj boli regióny (tak to nazval Bugár) ešte ostrejšie. Ja som to prečítal tak, že maďari, bežní ľudia, si neprajú vládu dnešnej opozície a sú radi, ako je to dnes. Bugár týmto u mňa stúpol. Preto, že demokraticky sa spýtal členskej základne. Aj keď pravá príčina bude asi pomoc členskej základne proti vzbure v poslaneckom klube Šebeja, Žitňanskej a toho zo siete, neviem meno.
Ešte tu mám čoci o Kuciakovi a a aliancii Fair Play.
Ján Kuciak bol obeťou projektu jednej z mimovládnych organizácii. Tá bola na úplnom začiatku jeho profesionálnej kariery. Ten projekt o Panama papers bol financovaný USAID americkej vlády a OSF Soršovým fondom. Prečo hľadali mladých novinárov na túto špinavú prácu nie je zatiaľ jasné. Ale dnešné udalosti tomu dosť napovedajú. Že úmysel hľadať peniaze v rajoch nebol až tak seriózny, dokazuje aj fakt, že účty američanov sa táto "organizácia novinárov" rozhodla nezverejňovať. Čiže len účelovo vybrané konkrétne osoby. Prečo? No k vydieraniu. A následne vykonávaniu nátkaku na jednotlivých politikov. To sa deje dnes u nás.
Tu je odkaz na inzerát na ten konkurz novinárov. Ja by som skôr použil výraz agentov.
http://kurzy.fair-play.sk/#o-co-ide
Aliancia zorganizovala výber mladých novinárov, ktorých potom dotovala informáciami z Panama Papers, aby písali o korupcii na Slovensku. Sám Kuciak popisuje v svojej prezentácii u OSF, ktorá ja na You Tube, že s p. Holcovou sa stretávali zásadne v jej byte a len diskrétne.

No proste spravodajské hry.

Norman

Vidím to tak, že v mimovládkach je vždy potencionálny rozkol: na jednom póle je vedenie, ktoré vie kto dáva príkazy, ktorá vidí do špinavostí a o dokonca niečom rozhoduje .... a na druhom sú užitoční idioti, ktorí nemajú zdania, čo robia (čo ich ale neospravedlňuje, kristus môže odpúšťať, ale my nie sme boh, my nemôžeme, to by bolo rúhanie).
O tom to momentálne je. K hlúpemu plebsu sa teraz prira´duje aj časť opozičných takzvaných "politikov", ktorí nikdy nič sami nepochopia (Nicholsonvý Ďuriš, Remiš a iné podobné kreatúry).

S tým Bugárom ma ale tvoj pohľad prekvapuje. Mne to pripadalo tak, že práve ľudia z ich základne, ľudia z toho ich zjazdu, chceli, aby MostHíd vystúpil z koalície. Veď z toho zjazdu prišiel Bugár s tým, že buď zmena vlády alebo nové voľby, a potom musel Fico teda odstúpiť. A Bugár následne využil tú druhú vetu, že už sa zjazdu pýtať nemusí (lebo ak by sa pýtal, tí by to takto neprijali). Ergo naoapak, podľa mňa si ľudia z MostHidu, ak to zjednodušíme, Maďari, skôr neprajú túto koalíciu a držia ju len určití ľudia vo vedení (Bugár a podobne, a ich bossovia).

Ku Kuciakovi a PanamaPapers:
Áno, presne tak, Panama Papers boli od začiatku špinavá vec.
Zaujímavý inzerát, veľmi.
Špeciál morbidné sú tam tie spomenuté články o bielych koňoch od Kuciaka - a práve on sa stal bielym koňom pre svojich zaatlantických pánov.
Ako píšeš, Ťažšie spravodajské hry. Ale je už na čase, aby sme my na Slovensku sa prestali tváriť, že to nie je jasné. Dokonca si myslím, že aj mimo Slovensko je to jasné a odtiaľ pozerajú, ako sa s tým vyrovnáme. Ak by sa nám podarilo takto to OFICIALNE odhaliť, zhodiť tie spravodajské hry a vyjadriť sa, že Slovensko na to neskočí a nedá sa takto podlo manipulovať - tak by to ostatné krajiny privítali ako výborný precedens.
V tomto smere by vládne strany mali otvorenejšie ale inteligentne hovoriť.
To ale ony nedokážu. (viď výkon Čiža v tej debate u Havrana, ako to zhodnotil aj Blaha alebo Chmelár)

vrbovčan

ešte raz. Možno som to zle počul. Dám ju potom sem.
K mimovládkam: Áno. Máme šancu ukázať svetu, že nie sme bábky ale suveréni vo svojom štáte. To by paradoxne znamenalo progres v medzinárodnom vnímaní Slovenska. Napríklad Švajčiari alebo Holanďania sú podobne málopočetné národy, ale s naprostou medzinárodnou suverenitou. Druhý extrém je Ukrajina.

vrbovčan

Novinár sa Bugára pýta (7:00 videa), či to voliči Mostu nebudú chápať ako zradu. Bugár odpovedá, že niekoľko hodín sa rozprávali a "regióny mali DOKONCA oveľa inší názor ako toto". "Toto" (v tej Bugárovej vete) znamená koalícia pokračuje. A odpoveď Bugára "Nie" na otázku novinára "nie je to pre nich zrada na voličoch?" znamená, že oni voliči odchod z koalície nechceli. To si nechal Bugár potvrdiť tým snemom. Teda nemusí to byť odchod z vládnej koalície (to zrejme žiadal Šebej a spol. a dostal sa do sporu s Bugárom a členskou základňou) a predčasné voľby.
Ja to chápem tak, že výraz "regióny mali ešte dokonca inší (inší od odchodu z koalície) názor znamená že v nej chceli zostať a možno aj s Ficom a Kaliňákom a chceli aby sa Šebej s Žitňanskou členskej základni podriadili.... Tak Bugár vyhovel aj Šebejovi (výmena vlády) aj členskej základni (nechcú odísť z koalície). Je to lišiak. Maďar.

https://www.ta3.com/clanok/1123919/tb-strany-most-hid-o-aktualnej-politi...

Norman

Samozrejme, že keď sa ho novinár pýta, či to nie je zrada, tak Bugár odpovie, že nie, že nikoho nezrádua.

Ale pozri, zhodneme sa na tom, že niekto z Hídu chcel zmenu vlády. Niekde kohosi zabili, nejakého Kuciaka, a úplne absurdne začala vyskakovať opozícia. Smer bol v pohode, SNS bola v pohode, len Híd povedal, že nevie, že musí počkať do Republikovaj rady. A odtial prišli s ťažkými požiadavkami (zmena vlády a tak ďalej). Vyzeralo to, že budú predčasné voľby.
Potom ale odstúpil Fico a dohodol sa s vedením Hídu, že to už bude OK. Nuž a bolo to ok, nová vláda bola za pár dni, aj keď sorosova kiska sa nadúvala.

Ovšem postoj Hídu nemohol byť daný len Šebejom a Žitňanskou, oni tam viacerí museli chcieť pád Fica. Buď vo "vedení strany", poslancoch, alebo teda na "Republikovaj rade" (či ako to volajú).
A čo sa týka Bugára - no neurobil to dobre. Čo dosiahol? Ak by od začiatku držal Fica, tak by sa nič nestalo a bola kontinuita. Teraz urobil cirkus, pre globalistov zradca, aj keď on si asi úplne hlúpo myslel, že ho budú považovať za víťaza, pretož ezhodil Fica. Očividne to nik tak ale nevidí. Čo dosiahli Hidáci pre seba? Nič, musela odísť Žitňanská a starého Šebeja zrejme takmer jeblo (ináč by neodišial aj z parlamentu, som si istý, že ho to preťahovanie sa a záver skoro zabilo). To všetko je "vina" Bugára. teraz ho nemá rada ani jedna ani druhá strana.

Ak by bol Bugár čo len trocha normálny politik, bol by na Slovensku pokoj. Demonštranti by sa mohli rozčulovať a kiskovať do aleluja.

Roland Edvardsen

Ja neviem, ale nikdy som nechápal ten "boom" okolo jeho osoby ("Maďar, ktorého máme radi" - no ja rozhodne nie :-)). Híd proste do tejto koalície nepatrí. Dúfam, že po voľbách tá strana definitívne skončí ako skončilo posrané, buzerantské KDH (budem sa modliť, aby sa tá nechutná strana nedostala s tým autistom do parlamentu).

Potrebujeme koalíciu Smer, SNS + do toho nejaká konzervatívna a vlastenecká strana. LSNS je outsider všetkých outsiderov, tak zatiaľ sa mi tam najviac hodí Sme rodina (Nedušoval sa Krajniak v o 5 min. 12, že má podobné geopolitické pohľady ako Blaha?). Ale tí sú tak pochybní...veď je to asi ešte väčší cirkus než kotlebovci: prihlúpy vekslák Kollár s jeho harémom mafiánskych šľapiek ako Krištufková (bože, prečo sa musia inak pekné baby takto sprasiť nechutným kačacím pyskom? - typickým to znakom priblblých kurvísk. Lebo sa lepšie cmúľa, či čo? Hnus). Jediný kto sa mi z tej strany pozdával bola Šimkovičová, hoci to tiež nie je bohvieaký intelektuálny kaliber, ale proste je to "celebrita" s vplyvom a celkom normálna a sympatická (a samozrejme atraktívna) žena - na rozdiel od všetkých tých prihlúpych umelín ako Nicholsonová, Krištufková, Cigániková, a pod.(očividne tu má niekto stále dojem, že tých sprostých kuriev je v politike málo, keď tam vláči i toto :-))

Norman

Hej, je to pre tú psychologickú potrebu:
"ale ja nie som nacionalista, ja mám rád serióznych maďarov, napríklad Bugára".
Druhý, ešte horší motív je, že ľudia naskočia na tú jeho lacnú ulízanosť.
A najhorší, ak sa im páči jeho alibizmus a pokrytectvo.

Ale počuj, čo máš proti "autistom"? Nie je to prvý raz ... ja viem, že aj "debil" a "idiot" sú vraj lekárske diagnózy, ale zriedkavé. Nemáme nadávok dosť? Autizmus je buď seriozna diagnóza, ktorá nikomu nerobí radosť, alebo, azda myslené v nejakej miernej forme, je to nejaké introvertné zameranie - čo teda Bugár nie je a pridávať sa na stranu revúcej extrovertnej spodiny mi príde zbytočne pod úroveň. To je nejaká móda, vymýšľať nové nadávky? To je ako by si mu nadával do "rakovinára" alebo do "cukrovkára" či do nejakej inej diagnózy.

Roland Edvardsen

Za prvé, ja som vo svojom príspevku nemal na mysli Bugára (ktorý mi inak príde ako človek celkom normálny. Trochu teda aj chápem, že bol ľuďom sympatický ako súkromná osoba, v tomto smere mu nič nevyčítam. Len ako politik podľa mňa stál a stojí skôr za h...Ale boli a sú tu aj horší, to áno).

Asi som to mal napísať zreteľnejšie, ale mal som na mysli KDH na čele s Hlinom. No a Hlina na mňa pôsobí relatívne patologicky. Pokiaľ viem, tak aj oficiálne trpí dysortografiou (podobne ako svarga) a neprekvapilo by ma, ak by ako decko bol šikanovaný. Vieme, že sa nedokáže ovládať, že je to narcis (podobne ako Matovič), má problém komunikovať a normálne vychádzať s ľuďmi a je istým spôsobom afektovaný (autizmus nie je len o nejakej introverzii, to býva len jedna z jeho mnohých stránok. Primárne je to problém pochopiť iných ľudí a dorozumieť sa s nimi a porozumieť ich pocitom).

Ja som napr. veľmi introvertná osobnosť, ale zároveň i celkom empatická a introspektívna. O svojich pocitoch rád komunikujem a rád riešim vzťahové veci s inými ľuďmi. Myslím, že moja "emocionálna inteligencia" je celkom ok. Jediné v čom sa odlišujem výraznejšie od priemeru je istá chladnokrvnosť (preto tak rád žartujem o sociopatii :-)) vo vzťahu k tým, u ktorých viem alebo cítim, že konajú zle.

Pochopiteľne, nemienim útočiť na skutočne chorých ľudí. Autizmus nie je nič príjemné a takto postihnutí jedinci si zaslúžia naše porozumenie, súcit a pomoc. O tom nie je ani diskusia. No a to isté platí i pre tebou spomenutých debilov a idiotov, čo sú tiež výrazy niekedy používané i v odbornom jazyku na popis rôznych foriem duševnej zaostalosti, ktoré však ľudia bežne používajú i na inak (viac či menej) normálnych ľudí.

Norman

Ja si myslím, že na Slovensku, ale nielen tu, je veľkou chybou, že sa v nejakom predvolebnom ťažení všetci pohádajú a potom nemôžu uzavrieť koalíciu. (alebo teda ťažko, výnimka je práve SNS-Híd, ktorú zbastlil Fico, jeden z jeho bravúrnych akcii v politickom živote - nehovorím, že je to ideálne spojenie, ale úcta patrí k tej politickej bravúrnej technike, zvlášť na Slovensku neprekonateľný unikát.

Kotlebovci si zaslúžia kritiku za určité veci, ale to hlavne pre, všeobecne povedané, "nedostatočný prínos" :-). Málo dávajú, vracajú svojim voličom. To ale neznamená, že by nemali byť zobraní do koalície. Práve naopak, to by aj im práve pomohlo. Aj nám všetkým by to pomohlo.

Podobne k Hídu - síce Bugár robí blbosti a osobne si o ňom myslím horšie veci, ako iní - ale to neznačí, že títo umiernení kvázimaďari, od ktorých už konečne odišiel Šebej a aj iní židňanci to tam majú teraz dosť chabé, že túto práve už pekne dovarenú či dozretú stranu treba zavrhovať. Okrem toho, Orbán maďarul linky nie sú teraz zlé, aj keď sú maďarské vody spojené s SMK mútne, aj tak je Híd ten umiernený. Áno, Híd bol dosť podlý projekt, ale dosť sa im nepodaril a ponoril radikálnych hurámaďarov. Aj v tejto vláde poslúžil - a že spôsobil čo spôsobil - nuž tak to je, to bola jeho úroveň, lepšie nebolo,možno sa poučil - načo niekoho, kto práve sám dostane lekciu, zavrhovať, že áno.

Ale najdôležitejšie by bolo dostať ĽSNS do vzťahov. Sú si sami na vine, ke´d sa dištancujú. Slovo "radikál" neznamená len tak, ako je dnes používane, len nejakého násilníka či podobne, ale znamená fanatika, čo sa s nikým nezhodne. Také niečo je vo veciach verejných proste nezmysel. To dobré pôsobí pred voľbami, možno, ale po voľbách chcú ľudia koalície a akcie. Sedieť mohli aj doma.

nové