Blaha dozrel s rodinou

Blaha zas napísal dobrý post do FB. Aj keď platí, že jeho prilepenie sa na klasický marxizmus je hlúposť (a azda na to raz tiež príde), predsa len uvedieme jeho text, ako ukážku určitého vývinu myslenia.

-----------

Neviem sa prestať smiať. Svojim statusom o Čaputovej som do nepríčetnosti rozzúril všetky slniečka z bratislavských kaviarní.

SLNIEČKÁ ZÚRIA

Vyrojilo sa ich na moju stenu asi tristo a keby mohli, ohádzali by ma kelímkami zo Starbucksu a ošvácali svojimi šálikmi... A teraz budú vyplakávať na Zomri, že Blaha ich zablokoval - fňuk. Som dojatím bez seba.

Najviac sa mi ale páči, ako mi akože chcú hrozne naložiť tým, že citujú môj výrok spred piatich rokov, kde obhajujem homosexuálov. A vraj si protirečím, lebo dnes už homosexuálov neobhajujem.

Ja len, že keď za päť rokov zmeníte názor, tak to nie je protirečenie, ale vývoj. A ja vám ten vývoj vysvetlím, milé slniečka. Keby ste čítali moje knihy, už dávno by ste to vedeli, ale to by som chcel asi príliš - pre vás je problém prečítať aj zopár odstavcov. Tak to aspoň skúste.

DAJTE POKOJ S GEJMI, RIEŠME PRACUJÚCICH ĽUDÍ

Vždy som považoval za kolosálnu hlúposť, že západná ľavica rieši ako svoju prioritu gejov, multikulturalizmus či výbeh sliepok. Túto tézu razím posledných dvadsať rokov vo všetkých svojich knihách a článkoch.

Ale nikdy som nebol homofóbny. Ani nikdy nebudem. Môžu ma lustrovať od rána do večera a nenájdu jediný výrok, kde by som urážal či hejtoval gejov.

Akurát považujem za choré, že tu niekto rieši ako hlavný problém civilizácie homosexuálov, keď tu ľudia vo svete umierajú kvôli hladu a vojnám, v Európe strácajú sociálne práva, ponižujú ich, vykorisťujú ich, zúri tu neoliberálny kapitalizmus.

Haló, gejovia sú za daných okolností posledná vec, ktorú má ľavica riešiť. My musíme riešiť normálnych pracujúcich ľudí a ich ekonomické a sociálne problémy. To je naša socialistická misia!

TO NIE JE HOMOFÓBIA, ALE ZDRAVÝ ROZUM

Nič proti gejom nemám, rovnako ako väčšina mojich priateľov. Ale ľudia na Slovensku jednoducho majú plné zuby umelého pretláčania liberálnych hodnôt. Nech proste dajú pokoj.

Nikto im nejde ubližovať - no chudobným a pracujúcim ľuďom reálne ubližujú zamestnávatelia, finančné skupiny, korporácie a mafiánske zrúdy, čo si idú zvoliť Čaputovú za svoju prezidentku.

PREČO SA MI DNES Z LIBERÁLOV OBRACIA ŽALÚDOK? LEBO ICH POZNÁM AKO SVOJE BOTY

Pohyboval som sa niekoľko rokov v liberálnom prostredí a každým dňom sa mi z liberálov čoraz častejšie dvíhal žalúdok.

Povýšenecké prasce, čo sa vysmievajú ľuďom, lebo sú príliš konzervatívni a to je fuj-fuj. Mladé rozmaznané štence, čo hejtujú naše mamy a otcov, ktoré tu na Slovensku vybudovali za socializmu úplne všetko - lebo sú vraj nemoderní.

Použijete slovo "národ" a robia z vás fašistov. Poviete "robotník" a ste komunista. Nehejtujete Rusko a ste "Putinov agent". Nechcete multikulturalizmus, tak ste "rasista"... Už rozumiete, prečo mi je z týchto chudákov nevoľno?

Idioti, ktorých nezaujímajú problémy robotníkov a kašľú na chudobných ľudí, no idú sa poondiť z toho, že Jano si nemôže zobrať Fera za muža - lebo to je fakt ten najväčší problém Slovenska.

 

ZALOŽTE SI RODINY A POCHOPÍTE, ČO JE ŽIVOT, ŠTENCE

Áno, zmenil som sa. Narodili sa mi deti a začal som vnímať, že je tupé, ak niekto hejtuje hodnotu rodiny. Začal som lepšie chápať, čo je to skutočný život. Že to nie je o tom, že máte osemnásť a schlascete sa niekde na festivale. Že je to o zodpovednosti. A že individualizmus je zvrátený postoj. Pretože to najdôležitejšie je spoločnosť.

A vy musíte rešpektovať ľudí - takí, akí sú. Musíte sa ich snažiť pochopiť, nesmiete ich poučovať, musíte im načúvať. Lenže to liberáli nedokážu. Majú svoju ideológiu a svoju Ameriku. A nič iné ich nezaujíma.

 

HOVORIA O TOLERANCII, NO SPRÁVAJÚ SA AKO FAŠISTI

Čoraz viac som si všímal, že tí, čo najčastejšie hovoria o tolerancii, sú v skutočnosti tí najväčší fašisti - liberáli neakceptujú, ak chce socialista či konzervatívec.

Nenávidia vás. Ste odpad. Ste prežitok. Ste úbožiak. Najradšej by vás zavreli do koncentráku, pokiaľ nie ste dostatočne slniečkový a liberálny.

 

PREČO SOM ZAVRHOL LIBERALIZMUS

Každý deň som liberálmi pohŕdal viac a viac. Svoj myšlienkový posun som vysvetlil filozoficky v diele Antiglobalista, kde som sa radikálne posunul z liberálnych pozícií, ktoré som obhajoval v starších textoch, na klasicky socialistické, komunitaristické pozície.

Nestratil som toleranciu, ani som sa nestal homofóbom. Ale ďaleko viac rešpektujem bežných pracujúcich ľudí, našu národnú kultúru, naše tradície a historický kontext.

Abstraktné liberálne bláboly nemôžu nahradiť reálny život v spoločnosti. Pochopil som, že liberalizmus je slepá ulička filozofie, perverzná úchylka v ekonomike, hnusná arogancia v etike a čisté šialenstvo v politike.

 

KEBY STE ASPOŇ ČÍTALI, DECKÁ

Moje postoje som stokrát vysvetlil politicky aj filozoficky. Keby boli slniečká schopné čítať Blahove knihy, rozumeli by tomu. Bol som kedysi liberálny socialista, dnes liberalizmom pohŕdam, ale socialistom budem vždy. Lebo to je moja podstata a vždy bola.

Mojou výhodou je, že lepšie ako ktokoľvek iný poznám mentalitu liberálov, lebo som ich roky študoval a dobre ich poznám. Aj preto vidím, aké obrovské nebezpečenstvo sa skrýva v ľuďoch ako Čaputová. To nie je osobné. To je politika.

A nie je to o tom, kto si čo myslí o gejoch. Ale o tom, že chce niekto lámať slovenskú spoločnosť a vnucovať jej niečo, na čo nie je pripravená. Problém je latentná nenávisť, ktorú cítia "progresívci" k Slovensku za to, že nie je dostatočne liberálne, západné, individualistické - dostatočne americké.

 

ČAPUTOVÁ CHCE ZLIKVIDOVAŤ SLOVENSKO

Liberáli ako Čaputová sú arogantní a velikášski. Chcú radikálne meniť Slovensko, aby ho premenili na juesej. Ale Slovensko nikdy nesmie byť cynické, surové a individualistické, ako sú mnohé západné spoločnosti. Slovensko je komunitárna spoločnosť, v ktorej prevládajú hodnoty solidarity a komunity.

Sme spoločnosť, ktorá má eticky ďaleko bližšie k socializmu, ako ku kapitalizmu. A na tom musíme stavať.

Čaputová nereprezentuje Slovensko. Reprezentuje západné mocnosti, ktoré chcú premeniť Slovensko na kolóniu, ale nestačí im, aby nám zobrali ekonomickú a politickú suverenitu - oni nám chcú zobrať aj našu identitu, aj našu dušu, aj našu sebaúctu.

 

DECKÁ EŠTE NECHÁPU - JE TO NA NÁS

Hlúpe decká ešte nechápu, že im to nesmieme dovoliť. Sú oblbnuté hollywoodskou kultúrou, kultom úspechu, egoizmom a individualizmom.

Kým je ich jedinou zodpovednosťou stiahnuť šesťkrát bororo a nezložiť sa v bare pod stôl, nepotrebujú nad tým premýšľať.

Raz však budú mať vlastné rodiny a vlastné deti. A docvakne im to. Dúfajme. Ale dovtedy je to na nás a sme to my, kto musíme urobiť všetko preto, aby sme zachránili Slovensko. My, dospelí ľudia.

Ide o všetko.

 

UŽ NÁS NEVEDIA IGNOROVAŤ, A TO JE SKVELÉ

Pekný večer na Slovensko, priatelia. Strašne sa teším z toho, ako vytáčame slniečka a ako zúfalo sa snažia kampaňovať proti mne.

Čítajú, čo píšeme, čítajú, čo si myslíme. Naša pravda sa šíri. A oni ju nevedia zastaviť.

 
 
Ľuboš Blaha
Roland Edvardsen

Len na ukážku, čo sa Blahovi napr. pripomínalo:

Predseda výboru NR SR pre európske záležitosti Ľuboš Blaha (Smer) rešpektuje výsledky referenda a skláňa sa pred vôľou ľudí. Vysoká neúčasť nie je prejavom ľahostajnosti, ale aj legitímnej volebnej taktiky, ktorou ľudia dali najavo, čo si o referednových otázkach myslia. „Takmer 80% občanov Slovenska dalo najavo, že ich homofóbia buď nezaujíma, alebo ju odmietajú. To je veľmi dôležitý signál pre celú Európu, že sme moderná, otvorená krajina – progresívnejšia, než si mnohí mysleli,“ zdôraznil. Pre Blahu ako ľavičiara je to radostná správa. „Roky sa tu vytvára mýtus, že väčšina Slovákov je v otázkach vzťahu k menšinám netolerantná, bigotná či neznášanlivá. Je iróniou, že muselo prísť až referendom, ktoré iniciovala ultra-konzervatívna Aliancia za rodinu a výrazne podporila katolícka cirkev, aby sa nad všetku pochybnosť empiricky preukázalo, že občania na väčšinovo katolíckom Slovensku zďaleka nie sú až takí konzervatívni, za akých ich často považujú politici či médiá,“ vyhlásil. „Farská republika“ dnes podľa Blahu dostala fatálny úder.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/344919-je-po-referende-sledujte-s...

Mal by prezident vyhlásiť referendum o rodine? Zúčastníte sa na ňom? Pýtali sme sa politikov.

Blaha: "Keby som bol prezidentom, tak by som ho nevyhlásil. Myslím, že ho nemá povinnosť vyhlásiť. Zvažoval by som sa buď nezúčastniť, alebo vyjadriť postoj v protiklade iniciatíve Aliancie za rodinu."

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/7464426/mal-by-kiska-vyhlasit-referendum-odpoveda...

Pomôže Smer homosexuálom? Blaha chce, aby po sebe dedili.

Poslanec Smeru-SD Ľuboš Blaha chce presadiť, aby všetci, ktorí žijú v spoločnej domácnosti, mali možnosť nahliadať do svojich zdravotných dokumentácií alebo mohli po sebe dediť.

Viac tu: https://www.aktuality.sk/clanok/273723/pomoze-smer-homosexualom-dedit-po...

A takto by sa dalo ešte pokračovať (niektoré staršie statusy z FB, fotky z Pride-u a pod.). Blaha bol v minulosti v tomto celkom dosť angažovaný. V podstate on a Beňová boli najviac pro-LGBT v Smere a boli v opozícii voči konzervatívnemu krídlu strany. A to prosím pekne samotný Smer referendum za rodinu podporil.

A neviem, neviem, či tá zmena až tak súvisí s jeho rodinou, ako sa to snaží prezentovať. Veď už v tomto čase predsa bol ženatý a mal dieťa. Aj na samotný Pride prišiel so svojou manželkou a dieťaťom.

Samozrejme, nikto netvrdí, že človek nemôže zmeniť názory a priority. Ale opýtajme sa samých seba: odkedy nás vlastne Blaha začal takto zaujímať? Odkedy sa mnohí rozplývajú nad jeho statusmi? Odkedy začal byť takto ostentatívne pro-národný. Odkedy obhajuje konzervatívcov a odkazuje na HS?

To vôbec nie je až taká dlhá doba. Ja tento posun registrujem od Kuciaka, čiže rok a niečo. Áno, on aj predtým mal anti-globalistické postoje, a štandardné ľavicové postoje napr. i v oblasti geopolitiky. Áno, bol zaujímavý a podnetný aj predtým. Ale nebol takto anti-liberálny.
Ťažko sa zbaviť dojmu, že tu ide o istý kalkul, hru z jeho strany.

Inak text je samozrejme výborný, dostal odo mňa opäť lajk (od istej doby málokedy Blaha odo mňa nedostane lajk :-)), ale aj tak...

Norman

je žiakom neomarxistickej školy. Zrejme bol kedysi celý angažovaný za neoliberálnu agendu. Ale práve preto je jeho prípad dobrou ukážkou, ako môžu či majú ľudia uvažovať, ako si majú posunúť svoje myslenie a "ospravedlniť" mladícke slniečkarske debility.

To s tou rodinou je taký idealistický výklad - samozrejme to nie je len samotná rodina, ale veci s tým spojené: väčšia zodpovednosť, určitá obava o budúcnosť detí, a to ešte aj za ich detstva.
Samozrejme, zodpovední jedinci nepotrebujú rodinu a deti a vlastné obavy, aby si uvedomili realitu sveta.

Blaha takto začal písať odvtedy, ako to začalo so Smerom kolísať a ísť dole kopcom. Klasicky, ľudia nemenia názory, keď je im naozaj dobre, ale vtedy, keď sa veci pre nich začínajú zhoršovať.

Skutočný kalkul tu ale možný je, to by bol ten, ako som tu už písal - keďže sa Smer začína nakláňat, treba zabrániť tomu, aby sa jeho voliči a funcionári nedali na národovectvo, a tak mu podstrčíme zas marxizmus. Blahov antiglobalizmus je teda prirodzený, ale jeho divný až fanatický marxizmus je podozrivý.

Lebo z hľadiska globalistov je rebríček dobra a zla jasná: najhorší sú nacionalisti, tých nechcú, tých volajú "extrémisti". Druhi v poradi sú ľudové hnutia, rôzni tí "populisti". Potom už sú ti kontrolovateľnejší, povedzme práve marxisti, potom neomarxisti. Ale aj s veriacimi dokážu globalisti ľahko manipulovať, tých sa tiež neboja. Ku veriacim patria aj konzervatívci či neokoni - vidno aj na Slovensku, koľko je medzi nimi sionistov. Najlepší sú pre globalistov v dnešnom svete tzv. liberáli a iní slniečkári.
Preto je posunutie časti Smeru do marxizmu žiadané a pre mocných a bohatých lepšie, ako posunutie k nacionalizmu. Je to posun z pozície takmer "ľudovej" do "marxizmu".

Ale možno raz Blahu obava o osud vlastných deciek privedie aj k poznanie, že aj pre základný vlastný prospech by mal tie debility s marxizmom vyhodiť. Záleží na tom, či ho globalisti budú stále dobre platiť, alebo nie.

Roland Edvardsen

Áno, malo by to tak byť, hoci nie som si istý, či to tak býva. Mužom, potom čo sa oženia a splodia potomka, poklesne testosterón a stávajú sa menej agresívnymi. Ja som často počúval aj to, že muž, ktorý má deti bude potom chápavejší, skôr tolerantnejší. Ale trebárs to práve do toho Blahovho naratívu zapadá. Blaha sa stal tolerantnejším voči konzervatívcom. Začal ich lepšie chápať vďaka svojej rodine. Už po nich nechce tak štekať, ako v minulosti :-)

Každopádne, chcel som napísať, že ono asi na motivácii až tak nezaleží, že tento faktor zbytočne často analyzujeme. Podstatné je to, že daný človek hovorí to, čo hovorí.

Pre globalistov sú najlepší ľavicoví liberáli (a úplný ideál je neomarxista v domácej politike, neokon v zahraničnej). A potom idú neokoni (vrátane sionistických kresťanov). Anti-globalistickí marxisti im až tak nevyhovujú, ale tiež im vedia dobre poslúžiť ako užitoční idioti. A obzvlášť rôzne tie anti-fašistické zoskupenia typu Antifa, tie im vedia poslúžiť, hoci problém je v tom, že často bývajú až príliš násilné, agresívne, čo potom majoritu ľudí bude popudzovať voči politickej ľavici.

Norman

už mal aj horšie texty, ale tento je zas posunutý nad jeho priemer k lepšiemu.
Samozrejme, že Blaha je vytrénovaný pisateľ, má to už naozaj v neuronálnej pamäti, v podvedomej, slová prehadzuje neustále už pár desiatky rokov - a nič okrem toho :-)
Ale vidíš, ako dokážu aj jeho niekedy zosmiešniť, podobne ako Chmelára či iných akademikov.
Blaha je ale aj praktik a Smer ho predsa len akosi chráni. Ak by našiel či ukázal metódu, ako na "decká" ragovať, ako sa nimi nedať vyviesť z konceptu, ale ako ich naopak mentálne zničiť - to by bolo fajn.

Pripomínam ale, že tí zmrdi majú iné prostriedky, ako len pošahaných oneskorených pubertiakov typu Farská, Šeliga a podobne.

Náhodný okoloidúci

Je možné, že Blahov posun spôsobilo to, že súčasní liberáli sú úplne niečo iné ako niekdajší liberáli. To máte tak ako s definíciou pravicového oportunistu za socíku - pravicový oportunista je dobrý komunista, ktorému strana uhla doľava.

Norman

hehe, človeče, to ty ešte pamätáš, tento druh vtipov? Aj keď len prečítané z knižiek? Veď to je vtip azda zo 60-tych rokov. Neskôr to už nikoho ani nezaujímalo, tieto ich pseudo-ideologocké ťahanice. :)

Blahovi uhli liberáli, ale uhli mu aj socdemokrati Smeráci. Preto je teraz jeden z prvých kariernych beštií, čo hladá nové plavidlo v novej, prichádzajúcej "alternatívnej" vlne.

( len pripomeniem, pre povinnosť, konšpiratívne, že jeho hľadanie a alternatívnosť je v určitej miere riadené, umelé . Nedal by som za ľudí ako on ani prst do ohňa - napriek tomu, že teraz píše pravdu )

Náhodný okoloidúci

Som starší ako sa zdá podľa mojej občasnej naivity, som z generácie "Husákovych detí".

Norman

Už len ten termín "oportunista" bol veľmi pekný, určite by sa aj dnes dal použiť, je možné, že sa vráti.
Dobrý bol termín "odchýlka", to je proste super - všetko boli len odchýlky, ale systém bol dokonalý. Len občas súdruhovia zlyhali, nepochopili (preto aj ten úspešný fór v Pelíškach "Kde udelali soudruzi chybu?"). Predstava, že to Blaha prinesie dnešnej generácii späť, vo mne vzbudzuje škodoradú veselosť :) Konieckoncov je to jedno, v akej ideológii sa budú válať, ak sa nechajú.

Pravda, dnešný korporátny kapitalizmus to má ešte ľahšie - všetci opozičníci sú extrémisti a nacisti. Systém je samozrejme tiež dokonalý, najlepší z možných. Vymyslel niekto už niečo lepšie, ako je demokracia? No vidíte. (irónia)

nové