Útok na Maticu Slovenskú

Myslím si o efektívnosti a smerovaní Matice Slovenskej svoje. Ale útok na ňu je zároveň útokom na slovenský národ.

Ministerstvo kultúry, vedené ministerkou Natáliou Milanovou z OĽaNO, odkázalo Matici, že ak chce naďalej rátať s peniazmi od štátu, mala by sa zbaviť nacionalizmu, z jej novín musia zmiznúť konšpirácie.

Za prvé, chcieť od národnej organizácie aby sa prestalo venovať národniarstvu, je proste absurdita. A čomu sa majú venovať? Hľadať rozdiely v národniarstve, nacionalizme a podobne je ako za Stalina, keď sa na obvinenom vždy nejaká vina našla.

Za druhé, tvrdiť oficiálne vo vládnom texte, že sa niekto venuje "konšpiráciám" je to isté, ako keď za reálneho socializmu boli obviňovaní ľudia z "protisocialistického postoja". Z termínu "konšpirácie" je urobené monštrum, ako za totality "triedny nepriateľ".
Budú teraz ministerstvá šikanovať ľudí a inštitúcie ľubovoľne podľa toho, ako ich označia za "konšpiračné". Termín "konšpirácia" nie je nikde v ústave a zákonoch, je nedefinovaný a teda ho vládne organizácia nemajú čo spomínať, nieto ešte aby podľa neho pristupovali k občanom a organizáciám.

Je to ďalšia ukážka toho, ako Slovensko upadá do svojvôle, teda boľševizmu. A áno, boľševizmus dokážeme definovať a ten treba aj tvrdo trestať.

Autor: 
téma: 
forma: 
Roland Edvardsen

Milanová je ďalšia dobrá ukážka, že Oľano nie je nejaká proti-systémová či proti-globalistická sila, ako to už niektorí začínajú podsúvať. Nespomeniem asi niečo nové, keď napíšem, že sa vyskytla teória podľa ktorej sa Matovič stal pre globo mafiu nepohodlný a tak sa teraz pokúsia tieto sily o Majdan (s možnosťou inštalovať následne vládu Pellegriniho Smeru a PS).

No, nech čítam tie globalistické plátky, ako ich čítam, tak mi to skôr vyznie tak, že oni vnímajú Matoviča stále ako akési menšie zlo v porovnaní so Smerom (vrátane terajších odštiepencov), t.j. stále sa boja do neho dostatočne kopať a kritizovať ho za prešľapy, tak ako kritizovali Smer, lebo sú si sami neni istí, či by to nakoniec nepomohlo ľuďom ako Fico či Kotleba. Takže podľa mňa je tu zatiaľ tendencia Matoviča udržiavať a dúfať, že sa príliš neutrhne z reťazí. A takí ako Korčok, Naď či Milanová sú istými zárukami pre Matoviča, že presstitúti budú opatrní.

slaven1

Zdá sa, že Rusi rozumne zahlasovali za zmenu koloniálnej ústavy čo tam majú od 93tieho. Pripomínam, že Slovensko má v ústave, že "žiadna ideológia" a že "zákony Ústredného výboru Eurozväzu sú nadradené zákonom SR". Toto Maďari to defakto referendom v 2015 zrušili.

https://www.rt.com/russia/493458-55percent-voted-constitution-amendments...

nové texty