Bielorusko a 26-ročná monarchia

Uznám, že mať na čele štátu 26 rokov jedného a toho istého chlapa je  dosť otravné. Zvlášť, ak je to bývalý predseda družstva, v podstate mužik Lukašenko (pripomína mi svojou fádnosťou vedúceho skladu Tesca - Galka).

Ale voľby boli. Voľby sú predsa vynález demokracie, zlaté teľa toho systému, nedotknuteľná modla. Boli falošné? Boli deformované už len tým, že jedna strana má v rukách všetky masmédia? Inde na svete to nie je lepšie, demokracia sa týka len hlasovania - nie peňazí a mediálnej moci. Tak nech si nesťažujú.

Teraz, po voľbách, sa začali v Bielorusku demonštrácie, vraj pokus o farebnú revolúcie. Tu je ukážka:

 

Nuž, ak je toto všetko to "násilie", ktoré tam vraj vládne, tak to je naozaj málo. Také strety sú na Západe bežné, už sú preč doby, keď sa dal Východ šikanovať za "použitie sily". Po svete sú oveľa horšie režimy ako je Lukašenkov - napríklad Turecko - a predstavitelia Európy napriek tomu držia svoje neomarxistocké huby.

Bielorusko malo voľby. Také, ako máme my. Mohli si utvoriť politické strany a dať do popredia vodcov - oni si tam dali ale barbie, malú čaputu, ktorá ich zradila a ušla do zahraničia. Nuž - takejto politike na Východe už zdá sa odzvonilo, boj nie je pre slečinky, takto ste odsúdení na prehru, naivisti.

Azda si len nemyslia, že Lukašenko stiahne svojich policajtov a odletí do zahraničia, ako sa to stalo na Ukrajine. To by ale museli aj v Minsku behať cudzí žoldnieri ozbrojení samopalmi, ako sa to dialo v Kyjeve. A Západ tentokrát očividne nikoho neposlal.

Napriek tomu mám pochopenie pre nespokojných. Kedže im nepomohli Američania, navrhujem poslať do Bieloruska naše prodemokratické mimovládky. Nech tam idú ukázať, čo sa naučili u Sorosa na školeniach o otvorenej spoločnosti. 

 
Autor: 
forma: 
afinabul

Na RTVS teraz prebieha reklama na 68, ale normálne text Karla Kryla vynechali a je tam pískanie/hvízdanie na to čo poznáme: https://www.youtube.com/watch?v=PTjttFge_rI
Vyrobili vin-vin situáciu, mladý nevedia a stary poznajú
Toto je taká PR-SPIN kampaň, na to nemáme,
po dvanástich rokoch som bol v banke kde mi chodí výplata:
- mám si zobrať pôžičku
- vymeniť mobil za dotykový
- platiť kartou
LOL

Norman

A čo myslíš, prečo ho tam dávajú?
Pretože Krylom sa nikdy nič nedosiahlo, aj keby ho dávali s textami a na plné pecky 24 hodín denne.
Kryl je patetický sentiment a ten nepomáha, naopak, odoberá silu.
Kým si budú decká striekať do žily drogy alebo do mozgu sentimenty, dovtedy budú slabí, nervózni. A dovtedy sa budú čudovať, prečo na nich hocaký počerný zmrd orie.

Je čas s tým prestať.

mailer

Môj názor je, že tie satanistické sily sa neuspokoja len tak s nejakým svinstvom. Len so svinstvom maximálnym. Viď Splinter Factor, viď maidan and many more. Prečo tu teda nikto nespomenie a nediskutuje toto?

https://www.unz.com/tsaker/putin-and-russia-are-facing-a-very-serious-cr...

Je to tak všeobecne známe, že to nestojí za reč? Ja som to teda takto nevedel.

Aj v súvislosti s tým, (ale aj všeobecnejšie) ma napadá otázka: Prečo si tie sily vybrali práve nás, Slovanov?

kali

Lebo sme predsa tí najlepší... Ale nie robím si srandu. Bude to preto, lebo Rusko sedí na najväčších prírodných zdrojoch, má potencial byť svetovým hegemónom a nahradiť upadajúcu zapadnú civilizáciu na čele s USA. Rovnako je natom aj Čina a ďaleký východ. Je to len konkurenčný boj velmocí (ich najbohatších vrstiev) kde ústrednú rolu hraje to kto ovláda a urve čo najväčšie množstvo zdrojov (vratane ľudí, otrokov) produkujúcich zisk. Vo svete kde o bytí rozhodujú ekonomické hodnoty sú takéto sugestivné otázky typu „prečo zrovna nás“ dosť nezmyselné a netreba v tom hladať nejakú našu vínimočnosť

Ľubov

Vidíš to ako súboj o zisk. Možno je to tak,ale aj v tom prípade ,ak vlastniť Slovana znamená mať zisk najväčší,otázka prečo ostáva.

Odpoveď nepoznáme,pretože nevieme kto sme a odkial sme,ani v čom je naša cena.
Oklamali nás.

ps. Z iných rás nie je zisk,degenerujú spoľahlivo a rýchlo a tento tvor (neviem určiť pohlavie)je konečná .
https://leakreality.com/video/6459/zombie-dance
Asi som mala pridať varovanie,ak náhodou máte neskorší obed ,ktorý sa v renesančnej Florencii volal banchetto.-)),môže vám prestať chutiť !

kali

Im je uplne jedno či sa tam nachadzajú Slovania, Germani, alebo kludne aj Iranci a Činania, stále vidia svet len talmudisticky a to „my a gojovia“. A nakoniec ich kozmopolitné neomarxistické ideológie aj tak robia z človeka len hnedú bezduchú masu poslušných otrokov tzv homo economicus. Jednoducho neni v tom žiadna dôležitosť Slovanov, iba prosté, sme na nesprávnom mieste v nesrpávny čas, alebo ak by som mal byť viac drakonický, po konci druhej svetovej vojny bol podmanený germánsky svet a po rozpade komunistického projektu sme na rade my. Chcem tým zdôrazniť hlavne skutočnosť, že nepotrebujeme názor nepriatela nato aby sme si uvedomovali vlastnú cenu.

mailer

V podstate máš pravdu. Tento talmudisticko-ekonomistický redukcionizmus sa zdá byť skutočne plauzibilný. Vlastne ako vždy, keď sa podarí zlúčiť viacero zdanlivo nezávislých tvrdení tvrdením všeobecnejším, tie predošlé zahrňujúcim. Ja som tou otázkou len emotívne reagoval na detaily toho svinstva čo sa deje momentálne v Bielorusku, viď ten link. A nič o výnimočnosti alebo o dôležitosti som nepovedal.

Ľubov

že práve Vy dvaja máte takýto,podľa mňa povrchný názor. Ide o zdroje,ale iné.

To,o čo ide,nie je predsa iba o ovládaní Ruska a jeho zdrojov (ekonomických) cez Bielorusko,oni majú v podstate už aj tak všetko. Je to o zničení akéhokolvek ľudského potenciálu,o ovládnutí našich duší,ak to mám tak jednoducho povedať.
Nenávidia nás.

mailer

jasné, že keď niekto chce niekoho zotročiť, či zredukovať či dokonca zabiť, tak ho určite nemiluje.

kali

Samozrejme, že ide aj o ľudské zdroje, kto by potom obhospodaroval to ich nechutné bohatstvo.

kali

Nepovedal, ale istú sugesciu z tej otázky som cítil. Keď sa niekomu dejú nejaké prikoria spôsobené niekym iným a pritom miesto toho aby sa proti tomu bránil si začne dávať otázky prečo sa to deje práve mne, može mať len dve vysvetlenia. Buď je to len obyčajné slabošské vyplakávanie a neschopnosť niesť udel života, alebo v tom ubližení začne hľadať nejakú osudovosť a vlastnú dôležitosť čim len koniec koncov kamufluje svoju neschopnosť v čin.

Náhodný okoloidúci

Nemám dôvod pokladať Lukašenka za spasiteľa Bieloruska ani za "dobrého anjela", ale v porovnaní s tou prozápadnou tetkou vychádza ako oveľa menšie zlo. Ak Lukašenko padne alebo odstúpi, Bielorusko čaká osud Ukrajiny a Pobaltia. Vyrabované vykradnuté štáty, ktoré stratili možno aj štvrtinu populácie, vzťahy s Ruskom si samé zničili podľa želania Západu a Západ tam vyraboval a stále rabuje, ale na obyvateľov sa vykašlal. Pobaltiu nepomohol ani vstup do EÚ. Ale mladí Bielorusi sú viditeľne osprostení vymývaním mozgov a nie sú schopní vidieť a pochopiť, k čomu došlo v susedných štátoch.
Len hlupák môže veriť tomu, že Západu ide o dobro Bielorusov. Cieľom je pripraviť Rusko o všetkých spojencov, tým ho oslabiť a potom ho nasmerovať na jeľcinskú cestu. Jeľcinizovať,

Roland Edvardsen

Pracuj s faktami. Nesedí ti to, že ostatné pobaltské štáty majú ďaleko vyššiu životnú úroveň. To isté aj Poľsko, ktoré susedí s Bieloruskom. Bielorusi majú dokonca nižšie HDP a nižšiu priemernú mzdu než Bulhari (a Bulharsko je jedna z najchudobnejších krajín EU). Ale sú lepšie na tom ako Ukrajinci. Bieloruská ekonomika je silne prepojená s tou ruskou, takže rozpad vzťahov medzi nimi by mohol viesť k ekonomickému kolabsu a k zníženiu životnej úrovne, ako sa to stalo vtedy na Ukrajine po r. 2014 (aj keď Ukrajina sa už z toho spamätala, v r. 2019 už dosiahla vyššie HDP, aké mala v r. 2013, pred Majdanom). A vysťahovalectvom trpí aj Bielorusko, na to žiadnu EU netreba. Aj keď tam ten Lukašenkov režim padne a presadí sa niečo viac pro-západné, do EU by ich stále čakala veľmi veľmi dlhá cesta. Však aj Ukrajina má stále od toho ďaleko. A popravde, západné štáty už ani veľmi za rozširovanie EU nie sú (viď taký Macron). 

Norman

HDP je makroekonomický ukazovateľ, ktorý určitou metodikou skúša nejako kvantifikovať procesy. Na určité účely je prirodzene dobrý, na mnohé iné nie. Naozaj už sa treba odnaučiť, že nejako odráža "životnú úroveň" obyvateľstva.

Okrem toho do DPH sa zarátavajú parametre, ktoré sú preferované atlantickou civilizáciou. Krajiny, ktoré sa jej nepodriadili, respektíve s ňou nespolupracujú, môžu vychádzať z týchto čísiel oveľa horšie, ako v skutočnosti na tom sú.

Nechcem sa zastávať Lukašenka, toho majú už aj v Moskve plné zuby - ale po príklade Ukrainy - na nejakom grafe im to DPH rastie, ale oni všetci robia doteraz po Západe kurvy a otrokov. Rast je daný proste zvýšenou kooperáciou so Západom - oni teraz viac predávajú kvalitné suroviny a polotovary na Západ, zo Západu viac dostávajú falšované potraviny a iné bezcenné hračky. Obchod s domorodcami, doslovne neokolonializmus. Podstatné veci - korporácie, prírodné zdroje, samozrejme už domácim (v reále) nepatria - a toto nové vlastníctvo je vraj SVATE, nedotknuteľné. Nemenné fixovanie nového rozdelenia moci. To čaká aj Bielorusko, ak teraz Lukašenko padne.

Amerika proste používa ako spôsob vedenia vojny revolúcie, to je evidentné. Robí to už dve storočia, s revolúciou ako formou vojny začali už u seba v 18. storočí. Je to krajina vzniklá rozvratom a používajúca rozvrat ako svoju politickú metódu.

Samozrejme, Lukašenko je nechutná užovka, lenže za dverami čaká kobra.

Roland Edvardsen

Litva - priemerná mzda 1381 EUR, Bielorusko - 428 EUR (u nás 1086 EUR). Litva - minimálna mzda 607 EUR, Bielorusko - 129 EUR (u nás 580 EUR). Ceny v Bielorusku sa mi zdajú len o málo nižšie ako u nás: https://www.cestujemespolu.com/2020/05/ceny-bielorusko-priemerne-zivotne....
Keď to Bielorusi a Ukrajinci vidia, potom sa nedivme, že sa im začne snívať o EU. Ale ja tiež píšem o tom, že to nie je také jednoduché, ako si to tam mnohí naivisti predstavujú, že im hrozí, že nakoniec dopadnú horšie, než sú
na tom teraz. Ale zlepšenie bude trvať príliš dlho.
Chmelár mal teraz zaujímavý text o Bielorusku: http://casopisargument.cz/?p=31055&fbclid=IwAR0vqYBCXsmpkFUmC95XSJG7_IjV... Lukašenko mal komplikované vzťahy s Moskvou a pokúšal sa nadbiehať aj Západu.

Norman

áno, keď vidia takéto čísla tak nedokážu odolať. Preto sú tie štatistiky robené. Ich predstava je, že všade za hranicami je bohatstvo a stačí tie hranice naozaj otvoriť - tak to videli aj Ukrainci a tak to videli všetci na Východe po páde železnej opony. Ale prešli z dažďa pod odkvap.
V čom sú tie zárobky? V Euro. Čiže kto je súčasť systému, prirodzene má väčšiu účasť na ekonomike. Ale naozaj - jednu biedu odtlačia, druhá príde.

Náhodný okoloidúci

Tichanovskej dali v KGB vypočuť záznam, kde spolubojovníci plánovali jej vraždu.

 

Tichanovskú pozvali na bieloruskú KGB a poskytli jej možnosť na vlastné uši počuť audiozáznam rozhovorov, v ktorých sa členovia jej vlastného volebného štábu za jej chrbtom dohadovali so západnými kurátormi o jej osude.

Po slovách (vo vzťahu k jej osobe) o nutnej a nevyhnutnej sakrálnej obeti Svetlana Tichanovská poprosila dovoliť jej odísť k jej deťom, ktoré, ako je známe, už pred voľbami boli samostatne na základe želania samotnej Tichanovskej odvezené do zahraničia.

-------

Hlasy všetkých účastníkov rozhovorov na záznamoch ňou boli identifikované. Ich priezviská ňou boli pomenované a potvrdené.

 

Zdroj - blog Nikolaja Starikova, autor textu Igor Mikrjukov:

https://nstarikov.ru/tihanovskoj-v-kgb-dali-proslushat-zapis-gde-soratni...

 

Voľný preklad z ruštiny - N.O.

 

Neviem, či k tejto udalosti naozaj došlo, teda či Svetlanke naozaj dala KGB vypočuť nejaké záznamy. Neviem, odkiaľ má autor Mikrjukov túto informáciu. Samozrejme skeptici môžu špekulovať, že prípadné záznamy, ak existujú, boli sfalšované a umelo upravené ako "deep fake". Ale do mentality majdanistov sakrálna obeť dokonale zapadá. A možno Svetlanke práve Lukašenkova KGB zachránila život.

Ľubov

podporuje "zamatovú revolúciu" v Bielorusku,Čaputová si zas dovoluje nasvietiť prezidentský palác na podporu majdanistov. Bože,to sú debili.
O Babišovi informuje aj Vzgľad,a to dokonca na prvej stránke https://vz.ru/news/2020/8/16/1055336.html.

ps. Ak dostanú Minsk,dostanú aj Putina. Rozmýšľam,aký bude svet bez Ruska? Mám odpoveď-žiadny.

Norman

Lukašenko nie je Minsk, A Minsk nie je Putin, a Putin nie je Rusko. A Rusko je večné - to je geopolitický fakt. :)
Za čem voľnovaťsja?
Vy sa na tých Rusov tak spoliehate, ale pritom im neveríte. Keby ste od nich nabrali, tovarišľi, aspoň nemnožko ich bohorovnosti a odvahy :-)

Norman

haha, tak som sa dozvedel, ako sa povie zamatová revolúcia po rusky :-) (viď ten link https://vz.ru/news/2020/8/16/1055336.html)
Barchatná. Neviem, od čoho je to slovo, ale možno od slova parchant, či pankhart, proste bastard, vsjo ravno. :)

Ešte by som podotkol, že zo strany Babiša je výzva na zamatovú revolúciu zrejmý výsmech. Jasné, revolucionári bieloruskí, ukážte nám, ako sa robí zamatovú revolúcia, len do toho, nabite si hubu :-) Som plne za, chodte s holými rukami proti sapíkom, skapte, už sa na túto spodinu nedá pozerať ani v tv.

Norman

dosť by presvedčilo, ak by bol k dispozícii ten zvukový záznam.

Ale to, ako sa tá Tichanovská spakovala, ako vyhlásil, že už nebude kandidovať - to sa nezdá ako výsledok aktivít režimu - ktorý dobré pozná a od začiatku vedela, do čoho ide. Jek zľaknutie sa a útek z poľa presne indikuje, že dostala ranu zo strany, z ktorej nečakala. Je celkom možné až pravdepodobné, že jej kamaráti opozičníci riešili túto tému a boli ochotní Tichanovskú zabiť, aby podnietli revolúciu. Prípad Kuciak sa stal všeobecne známym a títo profesionálni ravolucionári sú svine bez svedomia a zabili by aj vlastnú matku, nieto nejakú politickú bábku - aj keď sa s ňou denne stýkajú a priatelia. (čo myslíte, prečo Nicholson utiekol ako gáfor a vlastne doteraz nie je nikomu jasné, kde sa vlastne nachádza a čo robí - jedna verzia je, že tiež dostal takýto Tichanovský šok (ak neplatí verzia, že odjebok spoluzorganizoval on a teraz si užíva peniaze za Kuciakovu krv niekde na Bermudách)).

Ešte raz: je to veľmi pravdepodobná a plausibilná verzia.

Náhodný okoloidúci

V článku od Sakera na Zvedavcovi je odkaz na článok na RT:

 

KGB chairman Valery Vakulchik told reporters on Monday that the security service intercepted a phone call talking about the need for a “sacred sacrifice,” and said the sender has been identified. The KGB then sent 120 police personnel to provide protection to the opposition headquarters in Minsk, Vakulchik said.

 

https://www.rt.com/news/497629-kgb-belarus-opposition-assassination/

Ľubov

https://vz.ru/world/2020/8/11/1054398.html síce opäť Vzg.,ale hlavne kvôli videu s Tichanovskou. (v článku), vzdychajúc sa odvoláva na zodpovednosť (nechce násilie.-)), a zrazu chápe,že rodina je najviac.
Veľmi čudné video,do kamery sa nepozrie ani za nič. Má strach?

Norman

Očividne je momentálne v kýbli. Pritom sa v Bielorusku vlastne nič nedeje. Takto dopadnú predajné decká, keď prídu do styku s realitou...
Ale zopakujme, že ju muselo šokovať strata dôvery v svoju, prozápadnú skupinu.
Bolo by treba, aby takto dopadla Čaputa, Matovič, Dostál a celá tá banda... To nie je nejaké vyhrážanie sa, nebodaj výzva - proste toto je riešenie situácie aj na Slovensku a môže k tomu dôjsť. A nervové zlyhanie a kolaps je najmenší trest, ktorí si tí zločinci zaslúžia.
Samozrejme, okrem humanistov môjho razenia sú tu na Slovensku niekde aj muži činu a tí bezpochyby zvažujú poriešenie zločinov vlastizrady.
Ach, preháňam ... :-) No dobre, to bol len žart, samozrejme, vlastizrada sa nestala. Kým súd nerozhodne inak, tak sa nestala.

afinabul

https://afinabul.wordpress.com/2020/08/18/ibrahim-maiga-slovaci-vstavajte/
Najviac ho sklamal Obama
https://afinabul.wordpress.com/2020/08/18/pod-palbou-s-ibrahimom-maigom/
PS: pre Nora:
Srbi ma vyhodili, takže fungujem tu: afinabul.wordpress.com, PLS oprav to ešte raz.

Norman

Stratený?
No, veď všetko raz zanikne, svetská sláva, poľná trava
(bože, aký som ja múdry, samé porekadlá:)

Urobil som úpravu toho linku, aj keď ja nie som Noro, aby si ma náhodou neplietol niekto s Lichtnerom (i keď v mnohom sa názorovo vlastne podobáme ) Ja som si dal prezývku ešte pred jeho Slobod.vysielačom alebo akýmikoľvek jeho verejnými (mne známymi) aktivitami. To len tak, aby som potešil, je nás viac, ako sa zdá :-) A samí Normani :)

Ľubov

je familiárne Norman,tak som to aspoň ja pochopila :-).Takže si Ťa nesplietol....
Každopádne,Normanov nie je nikdy dosť.

Náhodný okoloidúci

Ukázalo sa, že prezidentskí kandidáti Bieloruska - Babariko, Cepkalo a
Tichanovská
sú občania Izraela. Súčasne je Babariko občanom Anglicka,
Cepkalo občanom USA a Tichanovská občiankou Litvy. Že ma to vôbec neprekvapuje!

 

https://www.hlavnespravy.sk/pokracovat-bielorusku-by-situaciu-riesili-am...

afinabul

Dokonca aj mŕtvy strom žije, ak je medzi svojimi.
https://www.databazeknih.cz/knihy/tajny-zivot-stromu-318560

Norman

ale neodpovedal si na otázku.

slaven1

https://www.hlavnespravy.sk/korcok-zareagoval-rovnako-cela-slovenska-ver...

Netreba lepiť v Belgickom väzení zabitého Slováka na amerického viacnásobne trestaného kriminálnika Georga Floyda , Hlavnésprávy.

https://www.hlavnespravy.sk/slovensky-floyd-nemal-ziaden-zaznam-registri...

slaven1

Trocha príbehu z článku:

Chovanca zatkli vo februári 2018 na letisku, ktoré leží asi 60 kilometrov od Bruselu. Vlastnil spoločnosť, ktorá najímala slovenských robotníkov na belgické stavby a medzi krajinami cestoval pravidelne. Dovtedy problémy nemával, no vo februári 2018 sa na palube lietadla vraj správal násilne, sotil do letušky, lebo si nemohol sadnúť na ním zvolené sedadlo. Kapitán lietadla odmietol vzlietnuť, kým nezasiahla privolaná letisková polícia.

Ako neskôr informoval nezaradený poslanec Tomáš Taraba (KDŽP), Chovanec bol otec rodiny, úspešný podnikateľ, podporoval detské domovy a dokonca študoval teológiu.

Pôvodná verzia policajtov bola, že po tom, čo ho odviedli do záchytnej cely na letisku, tak si tam mal udierať hlavu do steny, až začal krvácať (čo jeho manželke vôbec nedávalo zmysel).  Následne vraj zasiahli znovu a vtedy dostal infarkt myokardu a bol prevezený do nemocnice. Tam upadol do kómy, z ktorej sa už neprebral.

Dnes sa však podľa záberov, ku ktorým sa dostali miestne noviny Het Laatse Nieuw, ukázalo, že so zadržaným Chovancom zaobchádzali mimoriadne nešetrne, jeden z policajtov mu 16 minút kľačal na hrudi, kým druhá policajtka nad ním hajlovala.

To, čo tvrdili policajti, Taraba bez okolkov nazval vysvetlením ako pre banánovú republiku.

Poznámka: Upravil som svoj skorší komentár pretože Chovanec zomrel už v roku 2018. Tento týždeň len vypustili video.

slaven1

Vládni politici sa podľa Fica nadmerne venovali udalostiam vo Venezuele či v Bielorusku v súvislosti s prezidentskými voľbami. „Kde je takáto miera iniciatívy v tomto prípade? Kde je premiér? Kde je minister zahraničných vecí?“ pýtal sa Fico. Dodal, že na mieste premiéra by žiadal ministra zahraničných vecí, aby komunikoval tento prípad so svojím partnerom v Belgicku, a aby si predvolal belgického veľvyslanca a žiadal vysvetlenie.

Fico neprestáva riadiť krajinu. Dodajame, že ani nemôže ;-) A dodajme ešte, že mu to nejde najhoršie.

nové texty