Vojna policajtov

Včera zatkli spolumajiteľa a tvár Penty Haščáka. Dnes zatkli 8 ľudí - funkcionárov polície, tajnej služby.

Začína to naberať hodnoty boja rôznych skupín silových rezortov proti sebe. Má to ešte niekto pod kontrolou, alebo sa lavína roztrhla a hlavným motívom je už len boj podriadených proti svojim (bývalým) nadriadeným? Alebo je to výsledok tvorby paralelných zložiek (špeciálna prokuratúra, NAKA, špeciálny súd, SIS ), ktoré sú v strete s normálnymi policajnými zložkami?

Základným motívom je ale jednoznačne snaha zahraničných síl rozdrviť tú politickú silu, ktorá sa tu ako tak vyše 12 rokov bránila premene Slovenska na úplnu kolóniu. Podporované je to snahou podvodníka Matoviča pomstiť sa za to, že bol odhalený minimálne ako podvodník na daniach a snaží sa takto brániť pred svojím vlastným uveznením.

Nedá sa nič robiť, slovenský národ doslovne upadol a tak aj pod rúškou pandémie covid-19 sa na Slovensku zavádza doslovne diktatúra ako z nejakej krajiny Južnej Ameriky. Ešte šťastie, že Matovič je naozaj postinutý mentálny psychoš, na verejnosti bežne fňukajúci alebo naopak sa nepríčetne hihňajúci (dnešná tlačovka zas - zrejme podľa sily liekov, ktoré si nadelí ) - a tak ani budovať svoju diktatúru nezvláda.

Obvinený je aj bývalý policajný riaditeľ Milan Lučanský, človek, ktorý bol vo funkcii za Pellegriniho vlády. Aj toho zrejme chceli zatknúť - o ich profesionalite svedčí, že je momentálne mimo republiku. Zatknutí boli námestník riaditeľa SIS Boris Beňa a donedávna šéf kontrarozviedky SIS Peter Gašparovič.

Čo sa deje? Niekto niečo pokazil, napríklad pri revolúcii metódou Kuciak? Príliš veľa zložiek, príliš veľa ľudí sledovali a niekde niečo uniká? Vie už priveľa ľudí to, kto naozaj zabil Kuciaka, a tak treba šíriť teror?
Alebo naozaj len Magorič, keďže sa nemôže dostať na pevnosť Smer, ide zbúrať pol Slovenska? Kde to sme, aby premiér, ale aj iní vládni politici tvrdili, že politická opozícia skončí v base? Prečo slniečkári, vrátane Bruselu, tolerujú takéto naozaj nedemokratické fauly? Oni sa už všetci zbláznili?

Ale samozrejme, nemienim sa tu morálne pohoršovať - čudujem sa len ich krátkozrakosti. Už teraz ich nepodarená revolúcia požiera vlastné deti, teda samých seba.
K tomu ešte fakt, že kedysi boli títo angloamerickí špióni na Slovensku na strane sily, boli väčšinou. Dnes sa stávajú už len slabou, malou a každému známou skupinkou. Uvedomujú si to vôbec? Ak sa nemýlime, kedysi usadený agent Nicholson musel zo Slovenska doslovne utiecť (podľa mnohých je najpravdepodobnejšie, že on mal byť tá sakrálna obeť namiesto neznámeho Kuciaka ). Aj keď teda svoj život zachránil, jeho útek je vlastne tiež príklad, ako sa zahraniční revolucionári "odmeňujú" svojím kolaborantom.

Slovensko má už niekoľko prípadov šikany politikov na súde: sú to hlavne poslanci a predseda strany ĽSNS. Nuž, ľudia nereagovali nijak pohoršene, každý si myslí, že tak im treba, radikálom. Aspoň teda zatiaľ tak ľudia reagujú, kým nikoho ešte naozaj nezavreli.
Vo väzbe ale už boli niektorí alternatívni novinári. A spoločnosť zasa nič. Slovensko je ľahostajné, v podstate politicky krátkozraké. Je naivné, nechápe, čo sa deje, nedokáže rozpoznať svojho nepriateľa, sedí ako žaba v zohrievanej vode a nechápe, že už začína vrieť.

Vo väzniciach Slovenska sedí ale teraz náhle už toľko bývalých funkcionárov a členov silových zložiek, že už to trocha pripomína boľševické čistky. Či bude aj nejaký veľký politický monstproces, to ešte len uvidíme. Stalinovské čistky začali sakrálnou vraždou Kirova (1934), okolo ktorej vrah Stalin spustil veľké vypľakávačky. Skončilo to tzv. veľkými čistkami. My sme samozrejme v inej dobe, Kuciak nie je Kirov, ale inak je to podobné.

 

 stalin

ilustračná fotka: Stalin a za nim Kirov - toho dal podľa historikov zavraždiť práve Stalin, aby potom mohol rozpútať šialenstvo vyplakávania a boja proti "mafiám, korupcii a za slušný Sovietsky Zväz". 

 

 

0
Luko

Tom Nicholson mal byť tou obeťou, nie Kuciak.
Aby nejaký "obyčajný učiteľ" (tak u nás začínal) z ničoho nič získal kontakty na novinárov, vplyvných policajtov, mafiánov, politikov, zasvätene opisoval politiku a zákulisie u nás, začal organizovať protesty, vykrikoval z tribúny a pod., to predsa nie je normálne. To cudzinec v novom prostredí sám nedokáže, tak to bez naozaj silnej podpory nefunguje.
Tesne pred "aktom" asi dostal varovanie (od svojej podpory) a zdrhol do Kanady, čím si zachránil vlastnú riť. Vraj stará láska, ... , tá tunajšia ani slzu neuronila, teda od začiatku vedela, že je len jeho krytie. Proces však už bol naštartovaný a niekto verejne exnúť musel. A tak sa prevrat mohol rozbehnúť (ako židia vravia - urobíme to "tak" a keď to nepôjde, urobíme to "takto", ale urobíme to).
A tak sa natíska aj otázka, ako je možné, že sa bábkoherečka (krytie) tak dobre drží v "elite"? Len tak, že sa jej chce, zamanula si? Čo od nej čakať?

Norman

To, že Nicholson bol skôr plánovaná obeť, tu píšem od začiatku. Nie že by náhody nemohli jestvovať - ale on odišiel do Kanady ticho, doslovne sa tam stratil a pár mesiacov sa neozýval, ba vlastne doteraz sa ozýva len sporadicky - ktovie, ako to s ním naozaj je.
Pre kuciakiádu boli pripravené demonštrácie po svete, v Austrálii, Kanade, USA, po Západe ... akoby urobené pre emócie po zabití cudzinca na Slovensku.
Možné ale je, že Nicholson nemal byť obeť, ale on sám si nebol istý a tak pre istotu zdrhol. Možno zaregistroval, alebo mu jeho centrála MI6 či ktorá naznačila, že na Slovensku sa niečo špinavé chystá a týka sa to novinárov, nejaká špinavá provokácia - a tak Nicholson radšej zdrhol. Jeho útek je dôkazom toho, že o akcii sa u insiderov naozaj vedelo. Bola to nezvyčajná vec, dosiahli tým a prekročili nielen mílnik, ale aj Rubikon a ako to nezvládol Nicholson, tak to nezvládnu mnohí, čo sa do toho zaplietli.

Bábkoherečka nie je len krava, má intenzívne (politologické) kurzy v Bruseli či kde, ona je doslovne vychovaný a veľa prachov už stojaci agent. Na prstoch rúk by sa dnes asi dali zrátať podobní ľudia, akých ma globalizmus vyškolených a k dispozícii na Slovensku - odkedy Soros univerzita a podobné začali mať problémy, tak ich je už pomenej - niet peňazí, nedokážu prilákať pažravú ale lenivú mládež, nedokážu im zabezpečiť ročné výplachy mozgov niekde vonku, kde by ich ohurovali bohatstvom a "skvelou perspektívou" - kam by ich dnes mohli zobrať, do negroidného Francúzska, do blacklivematters USA?
Aj preto napríklad siahajú po neškolených amatéroch, aký je Šeliga. On sa síce snaží, ale nemá školenia a konieckoncov tým pádom ani nie je overený otrok - ľahko zradí.
A keď sa položia ľudia ako Remišová a Šeliga - nuž, who is where? Aha, zabudol som doslovný dement ako Šimečka, to je nové seno, ktorým plátajú diery :-) Šalát miesto mozgu.

Luko

Bolo by fajn, keby globalistov ubúdalo. Niečo sa im vo "výchove a výcviku" kdesi zadrelo a kádrov je naozaj menej. V peniazoch to však nebude. Na diverziu sa ich dosť naškrabe vždy (ako u vojska na stíhačky a dnes aktuálne na úplne nepotrebné BVP). Skôr to bude asi v tej lenivosti mladých. Dalo by sa poznamenať, že každé zlo je na niečo dobré a tak vlastne potrebujeme ešte viac priblblých lenivcov a globalisti budú namydlení. Nebolo by pekné, keby to tak naozaj fungovalo? Nefunguje, viem, ale mohlo by (pekná a súčasne desivá a zlá predstava).
Musíme si však priznať, že do karát im nevidíme. Dúfajme, že neprehodia výhybku z trate do stanice "Diverzná" na trať do stanice "Vojnová". Snahy o to sú kde-kade od kade-koho :-)

A keď už si spomenul Šimečku, tak kde je Farská - druhá tvár "Za slušné Slovensko"? (vtípek, je mi ukradnutá)

Norman

Týchto globalistov, či agentov anglosionizmu, ubúda úmerne zoslabovaniu USA.

Tak môžem sa mýliť. Treba to empiricky testovať - vždy, keď na nejakého ľudia natrafia, majú ho otestovať. Žiadne násilie, len tak mierne ... hm ... :-)
Potom sa uvidí, aké budú reakcie.
Je to ako skúšanie, či je plot ešte napojený na elektrický prúd. V okamžiku, keď už nebude ...

To je áno, taký optimálny priebeh. Ale veď o to ide, aby ľudia mali víziu, aby sa nenudili, či skôr aby ZAS celkom nepremeškali okno, príležitosť.
Ale tu ho takmer určite premeškajú.

Náhodný okoloidúci

Proti hypotéze, že Nicholson mal byť sakrálna obeť hovorí fakt, že Kuciaka sledovali dosť dlho, ešte keď bol učitelík na Slovensku.

Norman

Sledovali viacerí kadekoho, mnohých novinárov, a boli sledovaní aj sledovači. Sledovanie malo s vraždou asi pramálo spoločné . Teda okrem tých nejakých dvoch-troch výjazdov Marček - Szabó pár týždňov pred vraždou - a ktovie, ako to bolo s nimi.
Sledovanie novinárov bola akcia Petra Totha a zrejme to od začiatku bola len provokácia, ktorá mala Kočnera namočiť do nezákonného jednania. Prinajlepšom mu mala zaistiť nejaké druhoradé informácie na ten jeho nový portál Na dereši, nič viac.

Proti verzii, že Nicholson mal byť obeť, by viac svedčilo to, že sa azda musela pripraviť stopa na Kočnera. Ale - ako vieme - veď ona sa vlastne žiadna stopa ku Kočnerovi nepripravila. Preto zostal neodsúdený, zatiaľ.
Konieckoncov je otázne aj to, či vraždu chceli zhodiť na Kočnera - možno sa tak rozhodli až dodatočne.
Alebo iná verzia - možno bola pre verziu vraždy Nicholson pripravená aj kamufláš s falošnými stopami na Kočnera - pri narýchlo urobenej náhradnej vražde Kuciaka takú kamufláž nemali. A preto bol Kočner zbavený viny.

Ale zopakujem aj verziu, že sa niečo chystalo a Nicholson sa to dozvedel. Namiesto toho, aby to oznámil, radšej sám utiekol - buď sa bál o seba ako o možnú obeť, alebo sa proste chcel vyhnúť pomerom, ktoré po vražde mali nastať.