Deň u čoho? U stavy?

Včera sme boli zas na prechádzke, ja za to nemôžem, fakt nechtiac - a narazil som na najmenej tri demonštrácie. Jedna zas Marček a spol. v vprerábanom kotli bývalého Govaldovho námestia, druhá SHO pred Čaputou, a tretia na SNP - to asi ani nebola alternatíva, ale niekto to tam len zámerne zabral a nemám šajnu, o čom tam rozprávali, úplne ani hlavu ani pätu, celkom (Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod ...).

Podľa môjho infa sa Marček chcel dohovoriť s SHO, ale tí samozrejme nie, museli byť osobitne. A Republika, tá len hore na hrade, tam mali stánok, medzi pánmi (len ja som tam chýbal:).
Je to folklór, tieto demonštrácie, alternatívna spodina Bratislavy, heh, ale človek stretne starých známych a občas sa prehodí aj dobré slovo.

Musím povedať, že to SHO pripomínalo naozaj fašistickú operetu - rozvinuté červené vlajky s dvojkrížom, okravatovaní, biele košele - v tom vidno naozaj to verejné tajomstvo, že sú to buzeranti. Teda aj pôsobia, akoby prišli priamo z Pride pochodu (to azda nebudú brať ako ohováranie).

A okrem toho som predtým videl v TV udelovanie Hurbanovho vyznamenania. Všetkým vyznamenaným gratulujem, bez srandy. Najlepší bol ten ortodoxný či ultraortodoxný, čo sa stará o slovenské cintoríny po svete. Nie slovenské? Veď ja viem, ale je to tak trápny pokus o provokáciu, a tí traja bradatí pôsobili vôbec tak smiešne, ako exotickí traja králi, že je to tiež len v dobrom. Čaputa čaputa, ty mrochta blbá, ty nemáš na to mozgové bunky, ani so všetkými tvojimi poradcami, aby si nás oklamala, urazila či vyprovokovala.

Takže to bol deň Ústavy. 

Srandy, namiesto toho, aby desaťtisíce ľudí burácali pred budovou historického i nového parlamentu a žiadali  OKAMŽITÉ nové voľby. Žiadne referendá nestačia, všetko neskoro, okamžité nové voľby. Žiaden folklór, ľudoví rozprávači, nič také - nové voľby a vládu národnej jednoty! 

To by bol jediný správny deň Ústavy!

Takto bol historický len tým, že sa Dzurinda, Mečiar, Gašparovič a viacerí iní zas stretli pod jednou strechou. Asi naposledy.

Hm, pod jednou strechou ..., to mi pripomína ... pre vylepšenie nálady

  

 

 --------------------

post scriptum

Teda nie že by som bol či býval nejaký nadšenec pre Grigorova, (alebo hocikoho z  takýchto umeleckých prostitútov), ale toto mi pri ňom vyhodil web. Vec z roku 1986 (!!!!), z najznámejšej verejnej súťaže Bratislavská Lýra (teda nie nejaký disidentský utajený pajzel)

Posledné Tango pre Európu:

Každý ho tancuje, každý je pozvaný,
parket sa prepadá, prepadá pod nami

Na záver ohňostroj, niekomu preskočí,
do neba pôjdeme s Európou v náručí.

Každý ho tancuje a husiu kožu má,
že táto zábava je možno posledná,
na Rýne, na Temži, na modrom Dunaji
nechceme takto stáť, nechcem na kraji.

Každý ho tancuje, ten valčík so smrťou.
Niekto nás zo živých zdá sa už vyškrtol,
nechceme tancovať na plese šialencov,
na vlastnom pohrebe, pohrebe bez vencov.

Posledný, posledný valčík pre strednú Európu,
nechcem tancovať do veľkej tmy.

....

 

Neuveriteľne, ako sa čakra histórie točí a opakuje. Sme zasa tam, alebo sa vôbec nič nemení?

 

 
Ema

Rund 70.000 Menschen protestierten am Samstag gegen die Ukraine-Politik der Regierung.

Massenproteste: In Tschechien zeigt sich, was Deutschland bevor stehen könnte - WELT

Vyzerá to na veselú jeseň. 

slaven1

To je britský WELT, u nás ako? RTVS takto tupo:

"Na Václavskom námestí v Prahe sa na proteste s názvom "Česká republika na prvom mieste" za zišli stovky ľudí."

Debily, mobily ľudia akože nemajú? Celá reportáž v čase od 9m10s: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14028/351508#539

Fiala: Demonstraci v Praze svolaly síly, které se hlásí k proruské orientaci

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/fiala-demonstraci-v-praze-svolaly-sily...

Norman

To povedať a uviesť hneď pri tom tie zábery - to môže iba RTVS. To už asi začína ten nový cigánsky vajda, čo ho tam majú.

No, začína to- Len v Blave prídu na demonštrácie len stovka ľudí, aj to prakticky všetci z vidieka. Blavácke exempláre, ktoré som dobre študoval na kuciakových demonštráciach, tie tupé telce, sa budú musieť prebrať .
Ich manipulátori sa snažia ich súčasnú nespokojnosť zvaliť zrazu prudko na "lebo Matovič", s tým, že americký dolárový židovodca spoza mláky je stále dobrý a tak stačí zvoliť (namiesto psychopatoviča) azda polopicu Šimečku, treťogeneračného postboľševického dementa, posledného človeka, čo tu majú či presnejšie posielajú z Bruselu.

Ale krachy podnikov, inflácia, finančný chaos budú tak rýchle, že im to samozrejme nevyjde.

Lenže tieto blavácke larvy budú neustále proti Smeru (a inej sociálnej demokracii) aj proti národným ľudovým hnutiam (aj keby boli akokoľvek jemné a kultivované).

Truhlík

Zatiaľ hrá predkapela. Hlavný koncert ešte len začne.