Standing ovations pre člena SS Galizien Jaroslava Hunku

Stalo sa tak v kandskom parlamente, prezidentovi Ukrajiny a esesákovi Hunkovi tlieskali všetci poslanci. Pripomeňme, že Zelenskij je spojenec "kolektívneho západu", vrátane Slovenska.

Načo nosiť drevo do lesa a písať napísané. Neohlásená návšteva krvavého šaša Zelenského v Kanade je zhrnutá tu:

Ukrajinskému prezidentovi Zelenskému se dostalo ovací vestoje v kanadském parlamentu. Nebyl ale jediný. Kanadští zákonodárci také tleskali ukrajinskému veteránovi. Ovšem z druhé světové války. Jaroslavu Hunkovi, kterému je 98 let, tleskal jak Trudeau, tak Zelenskyj. Ačkoliv byl příslušníkem první ukrajinské divize známé také jako SS Galizien.

Zelenskyj a celý parlament tleskali. 98letému veteránovi z SS. Ano, opravdu | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

My na Slovensku sa pristavme pri minulosti Jaroslava Hunku. SS Galizien - trestný oddiel vrahov bol od konca septembra 1944 nasadený proti Slovenskému národnému povstaniu. Na potláčanie povstalcov boli vytvorené divízne bojové skupiny (Kampfgruppen), ktoré mali aktívne vyhľadávať a zabíjať slovenských partizánov.

Kde sú naši strážcovia odkazu SNP ako najdôležitejšej udalosti moderných dejín Slovenska, aby sa spýtali Zelenského, čo tým cirkusom v Kanade chcelo byť povedané? Kde sú naši historici? Nemajú o SS Galizien údaje? Nestačia im materály k tejto téme od Jána Korčeka zo Slovenského vojenského historického ústavu v Bratislave? Nestačí im Slovenský štátny archív a archív Múzea SNP? Tak odchod do Nemeckého spolkového archívu v Koblenzi, kde sa nachádzajú policajné a spravodajské správy SS. Možno tam nájdu aj meno Hunka. Každopádne sa tam dozvedia, že z beštiality Ukrajincov z SS Galicien boli šokovaní a zhnusení aj samotní Nemci. Snáď sa tam našim investigatívnym novinárom podarí dozvedieť sa o útoku SS Galizien a vypálení obce Smižany. Možno sa tam dočítajú aj o údere SS Galizien na Nižnú Bocu, kde okrem iných zastrelili 15-ročného chlapca Cyrila Zahradníka, pretože mal vo vrecku ruskú mincu. Keď zomieral, kričal "mama!". Kto zabil toho chlapca? Jaroslav Hunka? Kanadský parlament tlieska, súčasná vládna reprezentácia Slovenska vyzbrojuje Zelenského a tupý bulvár sa zadúša od nadšenia.

Mrochta oslavuje SNP

 

Na titulnej fotografii je Abwehrgruppe 2018 Edelweiss, zložená aj z ukrajinských vrahov. Táto skupina páchala na Slovensku najväčšie zverstvá na civilnom obyvateľstve. Prezident Zelenskyj udelil "čestný názov" Edelweiss tento rok v marci 10. Samostatnej horskej útočnej brigáde Pozemného vojska Ozbrojených síl Ukrajiny. Na Slovensku si nikto z vládnych politikov či historikov nedovolil otvoriť k tomu papuľu. Neozvala sa ani prezidentka, samozrejme. Pre kariéru je dôležitejšie vycierať sa s krvavým šašom pred objektívom.

 

Na dokreslenie charakteru súčasnej ukrajinskej politickej reprezentácie si pridajme nedávne vyjadrenie šéfa úradu prezidenta Zelenského a jeho hlavného politického poradcu Michajla Podoljaka. Pre médiá povedal, že Indovia a Číňania nevedia analyzovať svoje činy, pretože majú nízke IQ. Vo videu tieto slová zaznejú jasne v čase 0:39.

Preklad textu Zsolta Bayera Ez szimpla nácizmus vagy stratégia

Najprv základné informácie:

Michajlo Podoljak, hlavný politický poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, pred niekoľkými dňami vyhlásil:

"Aký je problém s Indiou, Čínou a podobne? Problém je v tom, že neanalyzujú dôsledky svojich vlastných krokov. Bohužiaľ, tieto krajiny majú nízku intelektuálnu kapacitu. Je pravda, že investujú do vedy, áno, India nedávno vyslala lunárne vozidlo, ktoré sa pohybuje po povrchu Mesiaca, ale to neznamená, že si táto krajina uvedomuje, čo je to moderný svet."

To je jasná reč. A aby to bolo ešte jasnejšie, Podoljak vysvetlil, že títo ľudia - Indovia a Číňania - majú "nižšie IQ".
Nepovedal, voči komu, v porovnaní s kým, ale nie je ťažké domyslieť si.

Fantastické, že Podoljak nazýva menejcennými Indov a Číňanov (lebo, čo si budeme nahovárať, o tom to vlastne je), ktorí v čase, keď Podoljakovi predkovia zbierali kozie bobky v stepi, už mali štát, kultúru, civilizáciu, filozofické a náboženské systémy.

A teraz prejdime k veci: po prvé, toto sú čisto nacistické reči. To by si v dnešnom svete nikto nemohol dovoliť. Predstavme si na chvíľu, že by povedzme maďarský politik tvrdil, že Rómovia majú "nízku intelektuálnu kapacitu" a "nižšie IQ". Viete, čo by nastalo? Samozrejme, viete. Celkom oprávnene by sa na nás vrhol celý celý "civilizovaný" západný svet od Washingtonu po Brusel a nahlas a bez rozpakov by vyhlásil, že Maďarsko je nacistická krajina. A "progresívne" médiá by to omieľali do konca vekov - a zdôrazňujem, že celkom oprávnene.

A čo nastalo teraz?

Nič. Úplné ticho.

Podoljak akoby nič nepovedal. Pretože "civilizovaný" západný svet je v načúvaní nacistickým rečiam a následných reakciách veľmi selektívny.

Dnes môže mať popredný ukrajinský politik úplne pokojne rétoriku ako Hitler. Bolo to, samozrejme, jasné už vtedy, keď Ukrajinci najprv zbavili národnostné menšiny žijúce na ich území všetkých práv. Sándor Fegyir nám láskavo vysvetlil, že to bolo namierené proti Rusom a ich "agresívnej menšinovej kultúre", ale - ako uviedol - "kde sa rúbe drevo, tam lietajú triesky". Potom, po zbavení práv, začali predstaviteľov "agresívnej menšinovej kultúry" zabíjať.

Západ vtedy tiež mlčal, pretože vtedajší viceprezident USA a jeho syn práve mali vážne obchodné záujmy na Ukrajine - v tom štáte, kde kde CIA vyvolala "revolúciu". Victoria Nulandová nás informovala, že "na revolúciu sme minuli päť miliárd dolárov a nenecháme tieto peniaze premárniť".

No, nenechali.

Do predstavenstva najväčšieho ukrajinského plynárenského fondu Burishma dosadili Bidenovho drogovo závislého potomka, a potom začal americký globálny kapitál skupovať ukrajinskú poľnohospodársku pôdu, za ktorú platil farebnými sklíčkami. Viete, tú slávnu černozem, ktorá je najlepšia na svete. A súbežne s tým všetkým si Spojené štáty mysleli, že zabijú dve muchy jednou ranou a konečne porazia Rusov buď ekonomicky, alebo vojensky, pričom najlepším spôsobom, ako to urobiť, je zástupná vojna, ktorú by namiesto nich viedli Ukrajinci.

Drobná nacistická reč bola a stále je veľkou súčasťou tohto veľkolepého plánu. Drobná ukrajinská nacistická reč, drobný ukrajinský nacistický pogrom...


Viac-menej preto môže Podoljak, tento nacistický bastard, hovoriť takéto veci úplne pokojne, za tichej podpory a súhlasu svojho šéfa, jednej z najodpornejších, najchoromyseľnejších postáv dnešného sveta, Zelenského.

Myslím, že zatiaľ je všetko pochopiteľné.

Toto už ale nie je pochopiteľné, aspoň nie pre zdravý, normálny, ľudský rozum: Ukrajina je vo vojne. Krajina vo vojne má elementárny záujem zhromaždiť okolo seba čo najviac priateľov a podporovateľov.

A potom príde Podoljak - a kopa ďalších nacistických idiotov ako on. Teraz napríklad jedinou vetou urazil a znepriatelil si asi polovicu všetkých obyvateľov sveta. Zdvihnite ruku, ak tomu rozumiete. Biden báči? Vy nemusíte, vy už ničomu nerozumiete... Niekto ďalší?

 

Jozef Novak

Ďakujem za tento významný dokument. To ako tu správne velmi trefne odznelo: Vo svojých kŕčoch a záchvatoch proti-Ruskej hystérii sa bolševici Európskeho sojúza pekne postupne odkopávajú a odhalujú ten propagandistický balast antifašistov, ktorý tu po 2.svetovej vojne nastrádali. To predsa vidí už aj pštros, čo má hlavu večne schovanú v piesku. Napriek tomu a tomu neuveríte, sa tu nájdu ludia s dvojrýchlostným vyjadrovaním sa tejto problematike. Tí pohlavári v minulosti boli fuj, lebo robili fuj, ale treba im začapkať v kandskom parlamente, pretože: "LeboFico, LeboPutin...", tak ako nás to učia naše sexi-moderátorky v korporátnych médiách. A tam vždy hovoria iba tú svätú pravdu. Zato sú predsa Serešom platení.

Norman

si zarazili riadny trň do päty :-)))
Zelensky, čaputová, všetci
https://standard.sk/448093/zelenskyj-spolu-s-poslancami-kanadskeho-parla...
Ukrajinci a ostatní nenemci boli používaní na najhoršie operácie a boli to zdroje 90% zločinov na východnej fronte zo strany Osi (Nemecka). Samozrejme, nedá sa to zmerať, ale je to logicky tak.
To neberie z Hitlerových pliec vinu na rozpútaní východnej vojny v roku 1941, ale opakovať jeho chyby po takmer storoči znova - to je už naozaj nechutné.
Takže otázka na "našich" politikov by mala byť, či už nepovažujú Hitlerovo napadnutie Ruska(ZSSR) v roku 1941 za chybu a zločin, a ak áno, prečo dnes schvaľujú opakovanie toho istého?
To by ešte mohlo zaznieť aj v predvolebnej debate , napríklad zo strany politikov Republiky.

Truhlík

Generál Vatutin vydal rozkaz nebrať Maďarov do zajatia, keď mu povedali, čo robia s civilným obyvateľstvom. Tak pod Voronežom je maďarský vojenský cintorín a je ich tam 200 000. Ukrajinské deti sa pred Maďarmi schovávali u nemeckých vojakov.
Písal si tu raz o slovenskej schizofrénii v dejepise a politike. Maďari, zdá sa, sa poučili. Západ a Slovensko nie.

Pharmy

Pobúrenie, keď kanadskí poslanci ocenili nacistického veterána potleskom: Čo je zatiaľ známe:

▪️Rusko bude od Kanady požadovať vysvetlenie za svoje rozhodnutie vyznamenať nacistického veterána v Snemovni reprezentantov, povedal pre Sputnik ruský veľvyslanec v Kanade Oleg Stepanov. Stepanov tento čin nazval nie „chybou, ale dôsledkom beztrestnosti bývalých nacistických zločincov“.

▪️Jaroslav Hunka, ktorý počas druhej svetovej vojny bojoval v radoch 14. divízie Waffen Grenadier nacistických SS, zožal veľké ovácie po tom, čo bol vyzdvihnutý ako veterán „boja za ukrajinskú nezávislosť proti Rusom počas druhej svetovej vojny“.

▪️Predseda kanadskej Dolnej snemovne Anthony Rota prevzal zodpovednosť za to, čo bolo charakterizované ako nedopatrenie, pričom iniciatívu nazval „úplne mojou“.

„Následne som sa dozvedel o ďalších informáciách, kvôli ktorým ľutujem svoje rozhodnutie,“ povedal a pridal svoje „najhlbšie ospravedlnenie“ židovským komunitám za poctu 98-ročnému mužovi.

▪️Židovská skupina pre ľudské práva, Friends of Simon Wiesenthal Center, však požadovala ospravedlnenie a povedala: „Musí byť poskytnuté vysvetlenie, ako táto osoba vstúpila do posvätných sál kanadského parlamentu a dostala uznanie od predsedu Snemovne reprezentantov a ovácie."

▪️Kancelária kanadského premiéra Justina Trudeaua presunula vinu na predsedu Snemovne reprezentantov s tým, že „úradu predsedu vlády ani ukrajinskej delegácii nebolo vopred oznámené pozvanie ani uznanie“.

▪️Kanadský opozičný líder Pierre Poilievre kritizoval premiérovu protokolárnu službu a povedal, že je zodpovedná za výber hostí a že nikto z poslancov nemohol vedieť o Hunkovej „temnej minulosti“.

„Pán Trudeau sa musí osobne ospravedlniť a vyhnúť sa prenášaniu viny na iných, ako to robí vždy,“ povedal.
https://t.me/EurasianChoice/30006

Truhlík

Friends of Simon Wiesenthal Center by najprv mohli povedať prečo Simon Wiesenthal chodil po Seredi v uniforme Gestapa.
Videl som školský program, kde v časti prevencia proti drogovej závislosti bol ako bod číslo jedna - návšteva múzea holokaustu v Seredi.

Norman

"boja za ukrajinskú nezávislosť proti Rusom počas druhej svetovej vojny“
tak ako sa môžu vyhovárať, že nevedeli o jeho "temnej minulosti". Čo azda nevedia, proti komu vtedy bojovalo Rusko? A to azda tlieskaju ako ovce každému, koho im tam predvedú - bez toho, aby mali čas alebo si to aspoň bleskovo premysleli, kto to je? Každý normálny človek buď vie, komu chce vzdať poctu, alebo to nevie a tak to nerobí.
A to platí samozrejme naplno aj na Zelenského.
Ako správny človek s dvojakým a trojakým a ešte jedným myslením sa pýtam, či v tom nebol zámer židovských a podobných kruhov, aby poďtali nohy Zelenskému. Jasne sa dopustil neodpustiteľného - buď je naozaj kolaborant s najhorším retrofašizmom, alebo je naozaj taťžký debil. Podľa mňa platí oboje. A spomínané kruhy ho chcú najprv zhovadiď, najmä pred židmi, aby bolo jasné, prečo je dobré, že poletí. Už nejaký čas preniká médiami, že Izraelci a im podobní nad Zelenským zlomili palicu. Vojna je v mrtvom bode, prinajlepšom, je čas nájsť to, čo je v starozákonných textoch dobre doložené: nájst obetného barana a nakydať mu na plecia vetky hriechy. (toto je to, čo oni robia radi a dobre to aj funguje, tu je základ v tom ich neustálom obviňovaní druhých a hladaní viny u druhých).

Jozef Novak

Velmi dobre zhodnotené: "...to oni nevedeli proti komu s nimi bojovalo Rusko...?". Ako bolo spomenuté tu už niekde inde, zamotávajú sa do svojích pavúčín kadejakých klamstiev, nenávisti a lží víťaziacich nad pravdou a láskou, komu, čo a ako vraveli, ako to povysvetlovali, že koho prečo a ako podporovali, proti komu s kým a ako, kedy bojovali...

Ema

Ani ten starík veterán, ktorý bol s mrochtou na oslavách SNP (a som zapochybovala, či nie je fake, pretože skutočný partizán by využil priamy prenos a sa ozval, prečo sa oslavuje bez Rusov)?

Ten naci-incident v kanadskom parlamente len odhalil to, čo sme nakoniec všetci vedeli - ešte aj to onanovanie všelijakých progresívnych mrôcht, naď-cicvorov a svätých Hegerov z Buče okolo SNP, sprevádzané rečami nafúknutými ako Hindenburg, celé to ich antifašizovanie je len ďalšie sprosté pokrytectvo.
Nech už idú do hajzlu.

Jozef Novak

Viem si predstaviť že keby ich k tomu niekto vyzval, aby túto provokáciu odsúdili, zahrali by divadlo na spôsob J.Snopka a I.Letka s názvom Dôchodcovia, ktorí partizánčili niekde po Prašivou a ktorí nevedia ani že čí sú, ani kto sú a ak tak budú nejakí nahluchlí.

nové