Česká farebná revolúcia - pokus 2019

V Prahe na Václaváku bola včera mohutná demonštrácia proti vláde Babiša.

No, mohutná ... pri lepšom pohľade vidno, že ľudia stáli disciplinovanie v metrových rozostupoch, aby ich vyzeralo viac - ale pozvážali ich tam z celých Čiech, tak ich tam bolo naozaj dosť. Zložité a určite drahé organizačné dielo.

Sami organizátori volajú po zmene vlády, teda je to puč, ak nie revolúcia.  Pretože vláda je legitímne zvolená voľbami a snažiť sa zmeniť ich výsledok na ulici je proste niečo, čo nie je v súlade s pravidlami. A je to farebná revolúcia - pretože ako farebné sú uznačované všetky prevraty, ktoré organizuje USA. A toto je jeden z nich.

Organizácia teda bola nákladná a možno by v minulosti spôsobila nejakej vláde obavy. Možno na Slovensku by vystrašila sklamaného Fica alebo slniečkárskeho Pellegriniho - ale predpokladám, že Babišom nepohne. Napriek tomu môže byť zaujímave sledovať, ako si obe strany vystrieľajú svoje náboje, hlavne ako sa proamerickí aktivisti zas viac odhalia.

Komentátor poslanec Blaha sa vyjadril, že "o zmene vlády mala rozhodovať rozbesnená ulica, ale český národ".  Ďalej sa Blaha s výsmechom ospravedlnil Čechom za "opičiaka" Šeligu, ktorý v Prahe vystúpil a ospravedlňoval sa Čechom za to, že Babiš je Slovák. Tento Šeligov výrok, toto ospravedlňovanie sa za Slovákov, je urážka celého slovenského národa, Šeliga na to nemá žiaden nárok a za tú dehonestáciu by mal byť patrične potrestaný.

Historické pnutie sa proste stupňuje. Systém potrebuje konflikt, hocijaký s hocikým, pre akúkoľvek zámienku. Pre konflikt síce nie je vypracovaný dôvod a vhodná ideológia, všetky politické figúrky preto rozprávajú úplne mimo realitu, ale hlavné globálne sily sú jasné. Zdá sa, že sú jasné - Západ a Východ. Chcem ale práve upozorniť, že to tak nie je a hlavná roztržka, ktorá sa šíri a vyvíja, je medzi silami Ameriky a Európy. Východ je jasný, ten leží za svojimi raketami a čaká na prípadný útok na seba. Ale boj sa bude viesť a už sa aj vedie v Európe a včerajšia demonštrácia v Prahe bola jeden jeho výrazný prejav. 
 
Prirodzene, nik nemôže presne vedieť, čo sa bude teraz v Čechách diať. Ale je myslím, že to treba sledovať a bude sa dať veľa poučiť z toho, ako moderný kapitalizmus v pohode sfúkne besnenie anarchistov v uliciach. Čokoľvek sa tam stane, sa musí stať a je len dobre, že sa to stane teraz a nie priamo u nás v Bratislave. Takže - skončím s pozdravom - len do toho, slniečkárska zgerba.
Ľubov

Včera sa ozval priamy svedok z Česka,mali by sme tieto veci dokázať konečne aj zdokumentovať,načo sú tie moderné mobily ?

Ak si niektorí z nás myslia,že skôr či neskôr bude nasledovať nový študent Šmíd,tak potom,naozaj,Praha je na takúto akciu "vhodnejšia".

Ľubov

Toto video https://bgn.sk/blog/2019/06/05/neuveritelne-svedectvo-usvedcujuci-materi...

je o minulosti,prítomnosti a nechcem,aby bolo o budúcnosti.Hovorí novinár Anton Selecký,a hovorí o udalostiach spred 30 tich rokov. Je to veľa,alebo málo? No,na nadhľad už stačí.Prečo inak si ihneď všimneme tú podobu,technológiu cez kopirák,s akou bol odstránený Mečiar,teraz to á byť Fico a Babiš.... Tí blbečkovia zahraniční naozaj nič nové nevedia,pche.

Druhá otázka je,prečo Selecký prehovoril... až dnes.No radšej neskoro,ako nikdy,ono sa to nakoniec aj tak všetko spočíta,mene-tekel tak,alebo tak.

Ema

Sú už tie farebné revolúcie bez drajvu a bez koncovky.
A to sa na Václaváku vyhecovávali transparentmi typu Defenestrácia! a pokrikmi Obesit!
Ako hovorí klasik, zase nič.

Náhodný okoloidúci

Pošuškáva sa, že cieľom "revolúcie" je po zvrhnutí Babišovej vlády znárodniť alebo vyvlastniť jeho Agrofert a sprivatizovať ho (= predať za facku) do spriazneného zahraničia tým správnym záujemcom. To by tak bolo, aby spriaznené zahraničie nemohlo ešte viac dojiť podvýživenú strednú Európu.

Ema

To by mohlo vyvolať nežiaduce vlny. Babiš nevadí ako podnikateľ - kurva kurve atď.
Babiš vadí, lebo je neochvejne proti zaplaveniu historických zemí českých hnedoidnosťou.

Má, samozrejme, zosilnenú ochranu, aby sa mu nestalo, že pôjde príliš rýchlo ako Haider alebo skočí z lietadla bez padáka ako Möllemann. Akože nehoda.

slaven1

Narazil niekto pokus o zhodnotienie posledných 30 rokov? Nejakú sériu článkov alebo čo? Ja som našiel napr. toto:

https://janica9.wordpress.com/2019/02/25/neco-o-socialismu/

nové