Duginova dcéra zavraždená tajnými službami Ukrajiny

Dugin nie je politik, nie je štátny funkcionár, nie je na čele žiadneho veľkého hnutia či strany. Nemá žiadne blízke vzťahy k Putinovi, k súčasnej ruskej vláde. Alexander Dugin je sociológ, filozof, ale určite nie oficiálny filozof hlavného prúdu. 

Nemal žiadnu ochranku, ale bol dosť známy na Západe. A tak si ukrajinská tajná služba vybrala jeho ako ciel svojich teroristických aktivít v Rusku.

 

Alexander Dugin so svojou dcérou Dariou Duginovou 

Krátke zopakovanie: Ukrajinské tajné služby poslali svoju príslušníčku Nataliu Vovk, rodenú Šabanovú, do Ruska. Tá si pre krytie zobrala so sebou svoju 12 ročnú dcéru. Vovk bola členkou banderovského neonacistického zoskupenia Azov. Bola špeciálne vyškolená pre záškodnícke operácie na ruskom území.

Služobný preukaz vrahyne.

 

Do Ruska prišla 23. júla. Ubytovala sa priamo v dome, kde žila Daria Dugin. Počas svojho pobytu v Rusku menila značky na svojom aute Mini Cooper.

V deň vraždy bola Vovková a jej dcéra na literárnom a hudobnom fetivale Tradícia, kde bola aj Daria Dugin ako pozvaný hosť. Na festival Daria priviezla aj svojho otca, a po ňom podľa predpokladu ho mala zas odviezť.

Vovková umiestnila pod auto Duginovej bombu, ktorá mala zabiť odca aj dcéru. To bol plán.

Hraním osudu Dugin nešiel domov s dcérou, ale iným autom s iným priateľom. Údajne napriek tomu, že tajné služby Ukrajiny vedeli, že v aute Dugin nie je, aj tak dali príkaz bombu aktivovať.

Po zločine vrahyňa aj dcérou, ktorá bola s ňou pri odpálení bomby, zdrhla do Estónska a dá sa predpokladať, že sa zastaví až v Amerike, kde sa jej postarajú o novú identitu. Alebo nepostarajú a v tom prípade je tá špina odsúdená na smrť.

Zabitie mladej novinárky Darii Duginovej je zločin terorizmu najvyššieho rádu. Napriak tomu ho Ukrajina definuje ako oprávnený a Západ mlčí, prípadne ho dokonca uznáva (na Slovensku  poslanec Krúpa, v Čechách dokonca ministerka obrany Černochová). Po webe su nemazané príspevky, ktoré tento atentát oceňujú - a to napriek tomu, že za podporu terorizmu sú mnohoročné tresty (dúfam, že po odstránení nelegitímnej proamerickej vlády na Slovensku na týchto ľudí prokuratúra nezabudne ).

Najhoršie je mlčanie médii, kultúrnej verejnosti. Veď hnusne mafiánsky zabili nevinné mladé dievča, a to novinárku. Tu po tísici ráz znova vidno, že hystéria okolo smrti Kuciaka bol umelo nafuknútý cirkus - čo je najhoršie, vidno, že novinárov vraždí v našich končinách hlavne proxy agenti tajných služieb USA. V Rusku ich odhalili deň po čine, ale možno aj na Slovensku sa ešte odhalí, kto naozaj stál za objednaním a vykonaním vraždy Kuciaka a Kušnírovej.

V každom prípade - dnes na Slovensku umelci ani politici nerevú, že atentát na novinárov je najhorší typ zločinu. Nik nevreští ani o tom, že vraždenie filozofov je naozaj prejav barbarstva najhoršieho razenia. Budú Ukrajinci vraždiť aj spisovatelov, kňazov, učiteľov? A budú svoj terorizmus šíriť len v Rusku, alebo prejdú aj do Európy, kde zavraždia tých, čo im odmietnu dávať zbrane a peniaze?

K tomuto sme dospeli - súčasný režim podporuje terorizmus. Súčasná slovenská vláda podporuje terorizmus.

A vôbec nepreháňam, je to naozaj tak. Sú to zločinci s rukami od krvi.

 

0
slaven1

Vojna na Ukrajine sa pripravovala minimálne 7 rokov (2015). Image "Ideologist of Putin regime" sa Duginovi tiež zostavoval dlhodobo.

Tento mediálny odraz sa nezakladá na pravde. Dugin je v RF „okrajový“ filozof.

Kedy "vo svetových médiách" začali s lepením tejto nálepky? A ktorých? Svojim komentom chcem povedať, že Dugin sa ako "obeta" pripravoval dlhodobo.

Norman

Dugin sa ako obeť nepripravoval dlho, podobne ako Kuciak, boli použití, keď nastal čas. Boli proste vhodní.

Načo by aj niekto niečo dlho pripravoval?
Dlhodobo zrejme plánovali atentáty na vysokopostavených Rusov, na tých ale nemajú, tí sú zrejme dobre chránení, tak si vybrali bezbranného Dugina. A ešte aj tam to hnusne pobabrali a zabili len jeho dcéru.

Dugin je jasne vybraný ciel pre vnímanie Západu. Arestovič to chcel asi prezentovať ako úspech Ukrajincov pred Západom. Nechcem okolo toho žartovať, ale sa divím, že nezabili Allu Pugačevovú (ale tú asi nik nepozná, aj ja som musel overiť wiki, ako píše a či ešte žije).
Ukrajinci vraždiaci ženy a deti - sú proste chuji, špinaví zbabelí chuji.

slaven1

Vrahyňa sa vyparila ako Nikolson. Ona na britskom aute do Estónska, on do britskej kolónie Kanada.

> Načo by aj niekto niečo dlho pripravoval?

Dugin filozoficky rozložil francúzskeho šataništu Levyho, turistu z Odesy. "Bezvýznamný táraj" to zas nie je.

Norman

Dugin nie je bezvýznamný, to nehovorím, ale nemuseli si ho nijako pripravovať. Podobne ako v prípade Kuciak, vždy sa niekto nájde, koho možno zabiť. Mohli zabiť napríklad aj toho buchtoša zo Sme (Adam Valček), ale ten asi nebýval s frajerkou a nemal až taký explicitný spor s Kočnerom.
Čo sa týka Nicholsona - hej, ten zmizol podobne ako táto vrahyňa. A nie je isté, kedy vlastne zdrhol ako gáfor, zrazu, bez rúzlúčky.... A "napodiv", neodišiel z oboru, už dávno zas robí v politickým médiách. Nicholson je dokázaný agent a veľmi,veľmi pravdepodobne má v Kuciakovi prsty takým alebo onakým spôsobom.

buko

toto je len moja nicim nepodlozena konspiracia - ale agent Nicholson mal za ulohu skenovat medialny tabor a z medialneho prostredia vybrat vhodneho kandidata na "sakralnu obet"
Ako sa ukazalo - volba bola naozaj idealna: Kuciak pisal proti Kocnerovi (aj ked viac sa venoval aj inym), bol to iba radovy pesiak - takze vyssie struktury neboli ohrozene, ale efekt bol ze sa "zomkli"
Taktiez bola vyuzita jednoducha a naivna povaha rodicov oboch zavrazdenych ktorych si okamzite zobrali pod kuratelu tak aby mali tie "spravne" nazory na vrazdu a kto ju spachal.
Agent po tejto svojej ulohe okamzite zduchol aby ho nedajdboze neodhalili a nezbalili co sa ukazalo ako v podstate zbytocne - nic netusiaca bezzuba ficova policia nebola schopna odhalit nic.

Norman

Nicholson je agent dlhodobo, bez funkcie v tajných službách by nebol nič, nie je to ani novinár, ani učiteľ jazyka, jeho existencia nie je vysvetliteľná bez tajných sklužieb, ktoré ho platili (do toho spadá aj jeho stará ).
Nicholson bol aj pri vražde Valka, ktorého zrejme dali zavraždiť vplyvné zahraničné kruhy ( Valko bol dôležitý pandrlák, ťažko aj medzi mafiou, aj v politike, profesionálny žid, tu na Slovensku je asi len málo takých, čo by ho dali odfakliť - to bola závažná vec, ktorú si mohol dovoliť len ťažký hráč ) Micholson mu posledný telefonoval, ak nemýlim, pred vraždou . Tu na Slovensku susedia všetko vidia, ani nemožno dobre zistiť, či je ciel doma, v dedine ho nemožno sledovať - najlepšie je mu zavolať. A na miesto vraždy dobehne Lipšic - človek nikdy nevie...

Takto plnil Nicholson mnohé úlohy, spojenie na mafiu a podobne - no a tak mohol dostať úlohu niekoho vytipovať na sakrálnu obeť. Tak určil kamaráta. (konieckoncov, aj Valko bol kamarát, Valko tiež vraha vpustil dnu a dostal jednu gulku do srdca (len jednu, písali, že je to neobvyklé, aby profi vrah dal len jednu gulku). Neskôr, ako vieme, prišili vraždu dvom bankovým lupičom - za výraznej asistencie zas priamo Lipšica. Prípad je jasný.

Jedna z mojich hypotéz je, že možno mal byť sám Nicholson obeť, ako zahraničný novinár ešte mastnejšie sústo, ako Kuciak. Ale mu to nejako došlo a PRETO zdrhol (aj keď ho možno ubezpečovali, že sa jemu nič nemôže stať - pamätáte, ako po Kuciakovej vražde tá Holzová v Prahe tiež hneď zaliezla do ilegality, zrejme vedela svoje o svojich zamestnávateloch ... podobne vlastne reagoval Nicholson, ale už PRED vraždou, jasnovidec).

Ema

ktoré spáchali v Rusku ťažké zločiny, vždy slúžila ako azyl Veľká Británia. Taký malý špinavý ostrovný kontajner na odpad.

Ema

Darja Duginová, tridsaťročná dcéra filozofa Alexandra Dugina, inteligentná, silná, energická a podnikavá žena, ktorú som spoznal v Moskve a ktorú som mal tú česť považovať za priateľku, bola brutálne zavraždená. Práve v čase, keď si táto mladá novinárka a analytička razila cestu k všeobecnému uznaniu a rešpektu.

Vraždy novinárov
Nie je to tak dávno, čo sa ruská tajná služba (FSB) priamo podieľala na rozbíjaní atentátov organizovaných tajnými službami kyjevského režimu (SBU) na ruských novinárov, ako v prípade Oľgy Skabajevovej a Vladimíra Solovieva. Je preto zarážajúce, že Dugin a jeho rodina neboli chránení ruskou tajnou službou a bezpečnostným aparátom.

Kľúčové fakty o tragédii sú známe: Duginov terénny automobil Land Cruiser Prado s Dariou za volantom explodoval v sobotu 20. augusta na diaľnici pri obci Veľký Viaziomy, vzdialenej len niečo vyše 20 kilometrov od Moskvy.

Obaja sa vracali z vlasteneckého festivalu, kde profesor Dugin prednášal. Na poslednú chvíľu si Darja sadla do terénneho auta a jej otec išiel za ňou v druhom aute. Podľa očitých svedkov došlo k výbuchu pod vozidlom SUV, ktoré okamžite začalo horieť a narazilo do budovy pri ceste. Darjino telo bolo spálené na nepoznanie.

Prečo zavraždiť filozofa?
Ruský vyšetrovací výbor čoskoro zistil, že IED - približne 400 gramov nenapusteného TNT - bolo umiestnené pod spodnou časťou SUV na strane vodiča. Vyšetrovatelia nepochybujú, že išlo o atentát. Zatiaľ nie je známe, či bombu odpálil časovač, alebo či niekto v blízkosti stlačil tlačidlo.

Je však známe, že Alexander Dugin bol cieľom na zozname takzvaného Myrotvoreca - tzv. Centra pre výskum zločinov proti národnej bezpečnosti Ukrajiny. Vražedná štruktúra, ktorá spolupracuje s velením NATO pri zhromažďovaní informácií o tzv. proruských "teroristoch a separatistoch".

Hlava Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Denis Pušilin okamžite obvinil z atentátu teroristov ukrajinského režimu. Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová bola viac... povedzme diplomatická: Vyhlásila, že ak sa potvrdí, že za atentátom stojí ukrajinský režim, bude to ďalší mimoriadne ohavný dôkaz politiky štátneho terorizmu Kyjeva.

Vo viacerých esejach Dugin podrobne vysvetlil, aké obrovské stávky sú teraz na stole. V jednom z najzásadnejších vyhlásení uviedol: Ide o vojnu názorov. Existenciálna vojna. Rusko bojuje proti Západu na čele so Spojenými štátmi.

Keďže SBU je priamo riadená CIA a britskou rozviedkou (MI6), čo znamená, že spolu s velením NATO nerozhodli o útoku na Putina, Lavrova, Patruševa alebo Šojgua. Aby to bolo ešte bolestivejšie, zamerali sa na filozofa - a nakoniec zavraždili jeho dcéru. Napadli špičkového intelektuála, ktorý formuluje myšlienky. Znovu dokazuje, že západná kultúra Cancel Culture plynule metastázuje do Cancel Person, likvidácie osobností.

Vražedné komandá v akcii
Ruské ministerstvo obrany začalo s výrobou hypersonickej rakety Zircon a intenzívne pokračuje vo výrobe hypersonickej rakety Kindžal. Tri nadzvukové lietadlá Mig-31 vybavené systémom Kindžal boli 24. júla uvedené do bojovej služby aj v Kaliningrade.

Pravidlá sa však zmenili. SBU a NATO, ktoré čelia totálnemu debaklu v Donbase, sa teraz intenzívne zameriavajú na sabotáže a podvratnú činnosť proti civilistom.

Začali s bombovými útokmi v okolí Donbasu - ako napríklad pokus o zabitie starostu Mariupola Konstantina Ivaščenka. Teraz dokonca nasadili drony proti veliteľstvu Čiernomorskej flotily v Sevastopole a nedávno terorizmus vyústil do tragédie Darie Duginovej priamo pred bránami Moskvy.

Dôjde k "zdrvujúcej" reakcii na ukrajinský ISIS?
Z vojenského hľadiska je to všetko samozrejme bezvýznamné. Ide o to, že séria krvavých operácií zameraných výlučne na psychologický PR efekt bude pre ruskú verejnú mienku mimoriadne bolestivá. Je jasné, že hlavnými cieľmi budú teraz Moskva a Petrohrad. Ukrajinský ISIS je jednoducho v pohybe. Samozrejme, CIA a spol. majú v tomto smere bohaté skúsenosti na celom globálnom Severe i Juhu. Takže všetky červené čiary boli prekročené.

Kokaínový komik Zelenskyj logicky očakáva tvrdú ruskú reakciu, keďže je vycvičený scenármi NATO, ktorými ho jeho "vodcovia" denne kŕmia: Rusko sa môže pokúsiť urobiť niečo "obzvlášť nechutné" na budúci týždeň, vyhlásil cez víkend a predpokladal, že vražda Dugina a jeho dcéry bude prísne potrestaná.

Otázkou teda je, ako zareaguje Kremeľ a ruské tajné služby, keď sa úplne objasní, že atentát skutočne pripravili a vykonali SBU, CIA a NATO. To znamená, že kyjevský terorizmus je už pred bránami Moskvy. Bude táto reakcia spojená s opakovaným prísľubom Vladimira Putina, že ak Západ prekročí červenú čiaru, Rusko nebude váhať zasiahnuť "centrá rozhodovania"?

Bude to osudové rozhodnutie. Zopakujme, že Moskva nie je vo vojne s kyjevskými bábkami, ale s NATO. A naopak. Čo bude nasledovať? Mohla by tragédia Darje Duginovej urýchliť časový plán "zdrvujúcej reakcie" Ruska a spôsobiť radikálnu revíziu existujúcej dlhodobej stratégie Ruska?

Bude sa uplatňovať Duginov "kategorický imperatív"?
Moskva, samozrejme, môže kyjevskej hydre odťať hlavu niekoľkými hypersonickými pozdravmi. Ale to je príliš jednoduché. S kým bude potom rokovať o budúcnosti porazenej Ukrajiny (ak vôbec ešte chce rokovať)? Lenže ani neurobiť nič sa nedá. Znamenalo by to nepriamu podporu teroristickej invázie Západu do Ruskej federácie.

Vo svojom predposlednom príspevku na Telegrame Dugin opäť formuloval predmetné otázky. Od ruského vedenia požaduje "štrukturálne, ideologické, personálne a strategické" zmeny vo vedení bojov. Na základe nových skutočností - od útokov na Krym až po pokusy o vyvolanie jadrovej katastrofy v Záporoží - dospel k záveru, že NATO sa "rozhodlo postaviť proti Rusku až do konca". Západ tým spochybnil Rusko ako civilizáciu.

Duginov záver je strohý: "Teraz musíme prejsť celú cestu." Akoby nepriamo reagoval na Putinovo nedávne "Ešte sme vlastne ani nezačali" kategorickým imperatívom: "Teraz musíme začať."

Dugin navrhuje, aby súčasný stav operácie Z netrval dlhšie ako šesť mesiacov.

Niet pochýb o tom, že "tektonické dosky sa posunuli". Vražda Darji Duginovej to len potvrdila. Bude jej tragédia katalyzátorom, ktorý posunie Putinovo strategické myslenie na úplne novú úroveň?

Odpoveď sa dozvieme čoskoro.

sandro

Ak nebudu reagovat ani teraz, tak co bude dalej? Vrazda Lavrova? Vrazda Putina? A telegramisti budu nadalej luskat len nejake spravy o bojoch v Peskoch?
Mimochodom, Briti a celkovo zapad uz otvorene hovoria o jadrovej vojne ako realnej moznosti, pripusta sa otvoreny boj proti Rusku. Tie Ruske zdroje su jednoducho az prilis velke lakadlo a coraz viac je jasne, ze zapadny svet caka bez nich katastrofa. Trvalo udrzatelny rast konci s velkym rachotom.
Coraz viac zacina byt realnejsia mobilizacia aj nas tu pritomnych.

buko

toto uz je otvoreny boj. len nepouzivaju svojich vojakov ale zmagorenych chochlov, ale inak uz tam bojuju naplnu, trenuju vojakov, posielaju zbrane, monitoruju 24/7 celu situaciu - presne ako keby viedli vojnu.

Vrazaju coraz viac a viac penazi pretoze vedia ze si nemozu dovolit toto prehrat:
"Biden announced the allocation of the largest package of "military assistance" to Ukraine in the amount of $2.8 billion"
Ako zufaly hrac v kasine ktory v afekte zvysuje stavky len aby vyhral uz naspat prehrate a este viac.

Mame tu v Europe dva bloky: zdrzanlivi nemci a francuzi, ktori to nechcu viac eskalovat a najradsej by sa dohodli. A jastrabi Poliaci, pobaltie a bohuzial aj CZ a SK - kde je vidno jasny vplyv britov a americanov - ktori toto citia ako prilezitost na velke oslabenie europy.

Norman

Tá podobnosť so začiatkom vojny USA vo Vietname je evidentná: rôzna pomoc, politická, finančná, zbrane ... potom poradcovia a celá armáda.
A aj keď vo Vietname bojovali občania USA, tiež je to len malý rozdiel: bojovali tam spodné vrstvy, chudobné vrstva, mnoho černochov, dosť často aj cudzinci, ktorí za to dostali občianstvo - teda pre americkú mocenskú elitu vlastne cudzia krv.

Sandro napísal tu závažnú vetu: Američania nemajú kam cúvnuť, ide im o všetko, o zachovanie tohto ich poriadku. Ale Putin explicitne povedal, že Rusko zavádza nový.

A mám dojem, že je to horšie, ako v minulosti. Kým po 2.sv. vojne Soviet Sojuz bol síce tiež nepriateľ, ale Američania sa cítili výrazne v prevahe a aj v nej boli (na 2.sv. vojne získali len a len oni). Ale teraz, aj keď sa stále hrajú na majstrov sveta, sú v oveľa horšej pozícii a preto oveľa nervóznejší. Skapíňajúca kobyla.

V každom prípade, začala nová studená ba až horúca vojna. Ak si pomyslím, čo by podla toho mileniánov čakalo, celý ten kolobeh, pociťujem miernu škodoradosť.

Ema

"EÚ by mala pomáhať nielen s výcvikom vojakov ale aj s organizáciou ukrajinskej armády. Podľa Borrella je to nutné, pretože súčasné vojská sú „zložitou a sofistikovanou mašinou“. O detailoch misie budú rokovať na neformálne zasadnutie v Prahe v pondelok a utorok únijní ministri obrany.

O vytvorenie úniovej misie podľa neho požiadali niektoré členské krajiny. „Nie je to králik z môjho klobúka,“ povedal Borrell. Pod misiu by podľa neho mohli prejsť niektoré výcvikové aktivity, ktoré samostatne poskytujú Ukrajine jednotlivé členské štáty.

„Mala by to byť najsilnejšia (výcviková misia), pretože sa nachádzame v najzávažnejšej situácii,“ povedal Borrell. Dodal, že nevidí dôvod, prečo by EÚ nepomáhala s výcvikom a organizáciou armády Ukrajiny, ktorá je pre úniu významným partnerom, keď tak robí napríklad v Mali, Mozambiku či Stredoafrickej republike. Dodal, že krok EÚ sa určite nebude páčiť ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi. „Jemu sa ale nepáči nič, čo robíme na podporu Ukrajine,“ poznamenal šéf diplomacie, ktorý koordinuje aj bezpečnostnú politiku Európskej komisie.

Šéf úniovej diplomacie Josep Borrell zámer zriadiť vojenskú misiu na pomoc ukrajinskej armáde prvýkrát spomenul v pondelok. Rokovať o nej budú na začiatku budúceho týždňa pri neformálnej schôdzke v Prahe ministri obrany krajín EÚ, uviedla dnes agentúra EFE."

A ešte tam píšu, že holohlavý trt chce byť ministrom zahraničia. K tomu dali vtipne fotku, ako podáva paprču US zulu hovadu v uniforme a blažene sa culí.

Jo, jo. Mileniáni. Až mi je ľúto, ako mi ich nie je ľúto.

Dusanbe

tlačiť ďalej a ďalej, to bolo zrejmé od začiatku. Salámovou metódou to dovedú nakoniec až do priameho zapojenia príslušníkov armád vazalských krajín, pravdaže.
Napínajú strunu viac a viac - ale raz to môže prasknúť.
Pocit, že to majú pod kontrolou, je veľmi klamlivý.

buko

akekolvek zapojenie europskych armad NATO skonci fiaskom - vid tato mapka:
https://i.redd.it/nk1uzja3wvby.png
Z relevantnych krajin ktore su ochotne dobrovolne bojovat tu mame uz len Polsko.
A Fini, Svedi nie su ochotni viest akukolvek utocnu vojnu ani na to nemaju.
Dalsia vec su realne bojove skusenosti vojakov a techniky - a tam momentalne jednoznacne vedu Rusi (a ukrajinci) pred vsetkymi ostatnymi.

V pripade nejakeho zapojenia slovenskej armady to bude velka neochota, hundranie a snaha vyhnut sa konfliktu za kazdu cenu - tolko moj nazor.

sandro

Je to vlastne jasne, kto ma na vojnu iny nazor, moze byt teraz uz zavrazdeny, ba dokonca to je aj ziaduce.

nové