EÚ parlament uznal holodomor za genocídu

Poslanci Európskeho parlamentu vo štvrtok v Štrasburgu veľkou väčšinou hlasov uznali vyhladovanie, ktoré spôsobil sovietsky režim na Ukrajine v rokoch 1932–33, známe aj ako holodomor, za genocídu
V uznesení EP, za ktoré zahlasovalo 507 poslancov, 12 bolo proti a 17 sa hlasovania zdržalo, bol hladomor, ktorý spôsobil sovietsky režim na Ukrajine v rokoch 1932–33, známy aj ako holodomor, uznaný za genocídu. Europoslanci dôrazne odsúdili činy, ktoré viedli k úmrtiam miliónov Ukrajincov, a vyzvali všetky krajiny a organizácie, ktoré tak ešte neurobili, aby ich nasledovali a rovnako uznali holodomor za genocídu

Toľko média.
Je úbohe teraz takto hromadiť mediálny útok na Rusko. 90 rokov to nikomu nevadilo, nebolo to vyhásené za genocídu - a zrazu, práve teraz, keď sú s Ruskom na nože, ako malé deti, začnú vyťahovať staré nechutnosti a zločiny, ktoré s touto ruskou vládou majú málo spoločné.

Chcel by som ale aj varovať naivky. Hladomor na Ukrajinu už bol pokus udávaný ako genocídny zločin, ale ani nie tak proti Ukrajincom, ale proti Židom. Myslím, že aj číslo 6 miliónov obetí padalo.
Aj teraz je "holodomor"nie zrovna vítaná konkurencia "holokaustu". Ešte aj ten názov holo-, holo- majú podobný (aj keď etymologicky s celkom iným významom a z iného jazyka - ale kto si to uvedomi? Veď holo ako holo.
Genocíd je uznaných málo, a tak by sa mohlo stať, že sa povedomie o holokauste vytratí a bude nahradené holodomorom.
Také niečo, také zatlačenie jadra svojej ideológie - to doteraz svetová židovská obec nikdy nedovolila.

Ja samozrejme nechcem nijako provokovať trestné orgány súčasnej ideologickej polície (NAKA) a znevažovať holokaust - naopak, sa zastávam tejto myšlienky, lebo upozorňujem na jej konkurenciu. Popravde, povedal by som, že nemecký revanšizmus sa dobre poučil a dosiahol to, čo by pred pár rokmi nik nepredpokladal. Možno sa budeme učiť, že nemecká Ríša vstúpila na územie ZSSR v roku 1941, aby tam zabránila ďalšiemu holodomoru a tento proces sa volá holokaust. Pri holodomore zahynulo 6 miliónov židov, pri holokauste 6 miliónov. A spomenie sa dnes zakázaný fakt, že na čele komunistického Soviet zväzu boli vtedy samí židia, a tí teda spôsobili holodomor genocídu bielych ukrajincov. Hm, bez srandy, tu už zábava prestáva.

Radšeje dodám disclaimer, že ja naozaj nie som revizionista histórie - to nechám na iných. Ja plne uznávam, že každý režim musí mať svoju ideológiu a svoj mýtus "zrodenia", a svoje hrdinské víťazstvá, ako aj svoje nekonečne ukrivdenie. A lepšia je pre nás všetkých už zabehnutá ideológia, ako nová, neznáma.

Ale kým ešte nie je zakázané to napísať, tak pripomeniem, že "holodomor" určite nevznikol zámerne. Jeho zdrojom boli nové radikálne revolučné pomery, a aj keď hlad čiastočne vznikol kvôli ťažkým odvodovým dávkam režimu, rovnako bol spôsobovaný reálnym skrývaním úrody boháčmi. Hlad určite nepostihol len "ukrajincov", ale všeobecne všetky etniká na západe vtedajšieho Soviet zväzu. Robiť z neho zámernú genocídu je proste príliš hlúpe, a to aj na členov EU parlamentu.

Truhlík

Celé táto tragikomédia v pseudo europarlamente je falšovanie histórie.
Začalo to článkom v boľševickej Pravde o škode páchanej kulakmi v zásobovaní. Niečo podobné vyvolal kresťanský demokrat Ján Čarnogurský výzvou aby si roľníci brali pôdu späť z družstiev. Následne bola genocída a z 300.000 slovenských kresťanov-roľníkov zostalo 20.000. A potravinová sebestačnosť Slovenska padla zo 100 percent na 30 percent.
V Sovietskom zväze boli vyslané trestné oddiely zložené z neslovanských etník. Napríklad Číňania sa na tom zúčastňovali. Bolo spravené rozkulačovanie a rozkazačovanie. Rozkulačovanie tak, že rodiny označené za kulacké odviezli do divočiny a tam pomreli od mrazu a hladu. Rozkazačovanie tak, že došli do dediny a postrieľali všetkých dospelých kozákov mužského pohlavia.
Začal golodomor v rôznych častiach štátu - v strednom Rusku, na Urale, v Sibíri, v Kazachstane, ... . Aj na Ukrajine. Ale tá časť mimo Ukrajine zrejme podľa Európanov nie sú ľudia a tých možno a dokonca treba zabíjať. Tak ako nositeľ Nobelovej ceny za mier Lech Walesa/ vyzval na likvidáciu 100.000.000 Rusov.
Z tohoto sa Sovietsky zväz nikdy nespamätal a na hanbu kupoval pšenicu za zlato od USA. Situáciu otočil až Putin a Rusko sa stalo najväčším vývozcom pšenice na svete.
Netreba zabúdať, kto dosadil židoboľševikov k moci. Nemecko (nemecké MZV!, Parvus/Geľfand, Lenin/Blank), USA (Jacob Schiff Wall Street, Standard Oil, Trockij/Bronštajn), Anglicko (Admiralita, Kristianafjord, Halifax). Potom, pravda, nastala chyba v programe - vyskočený pop Gruzínec Džugašvili/Stalin.
NA Ukrajine spravili historickú komisiu na vyšetrovanie holodomoru. A po nej začali padať obvinenia v antisemitizme.

Ema

...je spojený s prekliatym Azovstaľom, čo sa tam pred pár mesiacmi oň chochli ruvali až do roztrhania tela. Židoboľševici vtedy zaplatili Američanom za technológie ukrajinskou pšenicou, a to doslova všetkou.

mino

mal UA tenktorehonesmiememenovať Lazar Kaganovič-Kagan, jeden z najoddanejších a najbližších Stalinových spolupracovníkov.
Neznalosť vlastnej histórie a čaro nechceného spôsobilo že Nulandovej bozkávali na Majdane ruky.
Nulandovej partner a všetky deti sa volajú Kagan.
Kagan je vládca (kaganát) a sú nositelia informácií, programov a stratégií.

Miro

Odporučam knihu "Kagan a jeho bek". Mnohé nám objasní zo Stalinovej éry. Kniha sa dá ešte vypátrať.

Norman

O tématike a knihe Kagan a jeho vek sme písali v roku 2014
http://nadhlad.com/content/kagan-jeho-bek
tam je aj link, je vlastne uložená tu na servri
http://nadhlad.com/sites/default/files/texty/uskujnik-kagan-a-jeho-bek.pdf
.
(dúfam, že nie je zakázaná, ale veď u nás je sloboda slova, žiadna kniha nie je zakázaná :)
Ďakujem Eme za upozornenie, sám som už takmer zabudol, že som o nej kedysi tu písal. Mám dojem, že už sme tu vlastne dávno všetko popísali a vysvetlili :-)

nové