Humor Housewives of ISIS

Briti si robia srandu z islamistickej reality.

Ha. Ha.

Skôr mi to ale pripadá ako nechcený výsmech súčasnej sračkovej kultúry hashtagov a instagramov.  Kombinácia moderný dementizmus a púštny kozjebizmus evidentne nejdú dokopy - je ale otázne, ktorý je viac na smiech a ktorý dopadne horšie.

Bezcenné sú ale oba.

Autor: 
téma: 
balu

premyslený PSYOP. Z čoho si môžeš robiť srandu a na čom sa môžeš smiať toho sa nebojíš. Takže je to podprahová "legalizácia" stavu, ako keby to bolo niečo normálne. Ale nejako mi z celého aj tak chýba ozajstná "šťava".

Norman

áno, tak to aj ja myslím, nie je to smiešne a je to miešanie témy všetkými možnými spôsobmi do všetkého (i keď vynechal by som atribúty "premyslený", lebo je to prvoplánové a takisto "podprahový" - povedzme rádoby skrytý, no.
Aj to slovko PSYOP je azda prisilné, je to proste len propaganda, ale nepodarená.
Forma: Zvyknite si na smrť.
Čakám stále, kedy umelecká vrstva vykotí aj nejaké tie vtipy z koncentrákov.

balu

že "zámerný", ani nie až tak premyslený. Úmysel je podľa mňa asi taký ako som písal: vpašovať do bežného života tieto prvky, naštiepiť mémy, zdôrazňovaním Instagramu etc. podprahovo sugerovať, že je to "moderné". Propaganda v mojom ponímaní je jeden z nástrojov PSYOPs, možno aj najsilnejší, efektívny a relatívne rýchlo účinkujúci (oproti napr. školstvu a podkopávaniu církví). Hlavne keď je už plebs predmasírovaný. Či je nepodarená neviem, možno aj samotní autori len skúšajú reakcie jednak britov ale asi aj moslimov.

Norman

aj ja skúšam reakcie, že čo ľudia na to hovoria.
Zaujímavé je aj to, že to akosi prešlo cez korektnosť - i keď neviem presne, kde to vysielali (a či vôbec niekde).
Dá sa to chápať aj ako výsmech "predsudkov". "Veď každy vie, že islámske ženy NIE sú pripútane reťazou ku sporáku - vidíte, akí ste rasisti."
Je to v každom prípade negatívne.

Náhodný okoloidúci

Spomeňme si, ako sa partia okolo Piška a Filipa pokúšala u nás, národa slovenského, vyvolať nenávisť voči vlastnému národu svojimi akože vtipnými scénkami. Filip ako hudobník a textár bol naozaj talentovaný, takmer geniálny, ale že sa takto zhovaďoval protinárodný štvaním - tým u mňa klesol hlboko pod úroveň najhlbšieho suterénu. A Piško je len trápny. Nechápem, čo ich k tomu motivovalo, okrem nenávisti k Mečiarovi. Žeby mali nejaký pochybný etnický pôvod?

Skúsme ich porovnať s dvojicami Andrásy - Vacvalová alebo Marcin - Kraus. Andrásy a Vacvalová robili naozaj inteligentný humor, rýpali vyvážene do každého, a pritom neurážali. Až potom sa Vacvalka odtrhla z reťaze a začala so súdruhom Leškom a spol. komentovať politické dianie.

Marcin a Kraus v Uragáne a Hurikáne si tiež podávali každého (teda okrem samovyvolených), ale aj keď boli tvrdší, tiež rýpali celkom vyvážene. A potom sa pohádali, rozišli, a Kraus začal písať propagandistické seriály typu Panelák...

Norman

i keď brnkať na klavíri odrhovačky - to môže byť povedzme dobré, ale geniálne? Samo viem, že robil aj s Milerom, ale či to je lepšie, nechám na odborníkov, ak takí sú :)
Poznal som Filipa z webu. S odstupom rokov už azda naozaj možno povedať, že bol to ťažký neurotik, zlý človek, rozčuloval sa, ale naozaj rozčuloval, s ťažkými nadávkami a podlosťami na svojich kámošov, na všetko a na všetkých. Vôbec ma neprekvapilo, že ho raz priamo nad klávesnicou drblo - odvtedy som začal viac chápať, čo je tento druh karmy.

Lasica a Satinský boli komunistickí kolaboranti. Možno boli niečo viac pred rokom 1968 (keď na nich vsadili reformní (zahraniční) židoboľševici), ale neskôr to boli len úbohí kolaboranti (veď aj tú slávnu Antichartu podpísali -je to dnes všetkým tým "chartistom" jedno? hech.

Ak sa umelci dajú kúpiť, alebo primitívne a podlo zapletú do politiky, ničí ich to. To platí o všetkých menovaných, asi okrem Marcina.
Ale Piško mal aspoň talent. vykradli a zničili ho jeho nemenovaní "kamaráti" (vrátane či na čele s Filipom).

Buheh

stúpiť do mačacieho oného, alebo do psieho?

Norman

pre L a S to bolo jedno - boľševická či trockistická mafia ich chránili aj za Husáka.
Že boli ku koncu podsúvaní ako disidenti? Nuž, aj to pripomína dnešné časy. Konzervatívny denník, čiastočne aj Zem a vek, Daňo a Vasky, OLSNS či iných neviem, ale som si istý, že sa na nich nezabudlo, hech. ... nič nie je samozrejme ceľkom pod správou , ale usmerňuje sa to. A keď sem dorazí cunami z Ameriky, ak dorazí, tak bude nová "VPN" zrazu pripravená prevziať moc.

Ak im to dovolíme.

Samozrejme, je to sila, nedá sa to zastaviť - ale bude ten moment, tých "desať minút, keď sa zhasne". Za tých desať minút môžu viacerí byť nepríjemné prekvapení.