Ja ja, kotleba efekt aj v Rakúsku triumfuje

Kotleba efekt funguje aj v Rakúsku.

V prvom kole prezidentských volieb vyhral Norbert Hofer, strana FPÖ, zisk 36,4 % hlasov. Druhý bol za stranu Zelených Van der Bellen, 20,4 % hlasov. Kandidáti Ľudovcov a Socialistov sa prepadli na 4. a 5 miesto, zisk okolo 10% hlasov. Druhé kolo volby medzi prvými dvoma bude 22. mája.

Hofer je najmladší z kandidátov, má 45 rokov, kým druhý najmladší z prvej šestky mal 64 rokov. Je dlhodobý člen FPÖ, teda známej bývalej Haiderovej strany. Preto možno povedať, že tieto voľby sú bezpochyby ďalší zo škandálov plitického vývoja v Rakúsku, ale aj v Európe. Je to niečo ako voľba Kotlebu na Slovensku, len desaťnásobne významnejšie.

Samozrejme, že Hofer nie je žiaden radikál. Samozrejme, že prezident v Rakúsku nemá až takú moc, je to analogicky ako u nás, v podstate len poskok na predvádzanie. Podstatné je ale to, že ľudia volia to najlepšie, čo môžu. To je naozaj jasné a pravdosráči by už mali začať chápať, že toto nie je náhodný výkyv "v dôsledku nedostatku vzdelania" - ale jednoznačný trend.


Uvidíme, či sa v máji spoja meštianske strany proti "extrémistovi" (ako to robili strany na Slovensku), alebo či rezignujú a budú sa tváriť, že FPO je už salonfaehig.

Hofer (vľavo) so svojím partajšéfom Strachem.

Títo ľudia nie sú to pravé orechové, ale je to trend. Je zaujímavé, že na Slovensku sa zatiaľ tento typ ľudí nepresadzuje. Kde sú a na čo čakajú?

 

 

 
Autor: 
buko

Kemku a inych dobrosracov jeho formatu musi aj porazit.. stahovali sa z BA "na lepsiu stranu hranice" a teraz zistili ze aj tam vyhrava Kotlebov brat a Heiderov syn :)
Kam sa podiet? to uz tu naozaj nikto nic negarantuje?

Sinuhe

van der Bellena (notorický dobrosráč) a ostatných kandidátov, ako aj politických komentátorov v ORF: všetci sa ksichtili, akoby dostali mokrou handrou ... :-)

Sinuhe

či sa všetsi dobrosráči v druhom kole nespoja v podpore nechutného a totalitárneho (a použijem ak preklep, ktorý sa mi práve podaril: trottalitárneho) van der Bellena - len aby nevyhral Hofer....

Truhlík

Kotleba bol upozornený slobodomurárom, že správny number of the holocaust is
72 miliónov
https://www.youtube.com/watch?v=6RXpt--ggGA#t=277