Južný prúd zastavený

Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí? Tentoraz to nie je tak. Konkurencia medzi dvoma plynovodmi - ruským South Streamom a západným Nabuccom skončí asi tak, že nebude žiaden plynovod, nik nevyhrá a prehrá hlavne Európa, v prvom rade jej balkánska časť.

Včera, na tlačovej konferencii s tureckým premiérom Erdoganom, Putin oznámil definitívne zastavenie projektu South Stream.

"Nie je to len o tom, že Európska komisia nepomáha pri realizácii projektu, ale dokonca nám kladie do cesty aj prekážky. Takže, ak Európa nemá o projekt záujem, znamená to, že sa ani neuskutoční," povedal ruský prezident s tým, že tok ruských energetických zdrojov bude presmerovaný do iných regiónov sveta.

plynovody

Je to asi najvýraznejší krok, aký spravilo Rusko v smere energetických sankcií proti Európe. Nedá sa síce povedať, že by zastavenie výstavby tohoto Južnogo Potoka bolo víťazstvo Moskvy, ale je to možno vidieť ako bod prevratu. Jednoznačné a azda aj prekvapivé rozhodnutie zastaviť výstavbu plynovodu cez Čierne more môže indikovať aj malomestským a veľkomestským bláznom v Európe, že oni, a nie Rusi, sú ohrození týmto konfliktom. Konkrétne Putin obvinil Európsku komisiu, ale aj tú úbohú zapredaneckú vládu nejakých idiotov v Bulharsku.

Zastavenie tohto projektu obchádzania Ukrajiny môže byť chápané aj ako sebadôvera Moskvy v budúci vývoj, v to, že žiadnu Ukrajinu obchádzať nebude treba. Aspoň ja to tak vidím, že je nedôstojné, aby veľmoc obchádzala nejaký okrajový zlepenec. Bočné energovody, stavané kvôli politike nie po zemi, ale zrejme výrazne obťažnejšie pod morom(!) - ak to sledujú nejakí ufóni, musia sa od rehotu chytať za svoje zelené bruchá.

Toto rozhodnutie bolo oznámené pri Putinovej návšteve v Turecku, čo je tiež politicky jednoznačné. Turecko energie z Ruska dostane. Turecko a Irán sa zdajú byť dva posledné neoslabené mocnosti v islamskom regióne, a ak budú výrazne na ruskej strane, znamenalo by to definitívny krach relatívne krátkej (čo je to sto-dvesto rokov v histórii) pirátskej anglosionistickej intervencie v tejto oblasti. Žial, zdochýňajúci kôň za sebou necháva len spáleniská - viď Líbya, Egypt, Irak, Libanon, Sýria, Tunis ... všade prebehli farebné podvratné revolúcie a skončili rozpadom a chaosom. Ako keď sa kedysi stiahli mongolské vojská z východnej Európy, zanechali po sebe  vyrabovanú spúšť. Veru, zas nič nové pod slnkom, občas sa zjavia lupičské národy, ktoré sú presvedčené, že si nahonobia na úkor iných a budú vládnuť do konca histórie  - ale pozrite sa na Mongolov dnes. To je aj osud zbastardených anglosionistov.

 

 

 Truhlík

Navštívil som bulharsko-english stránku http://www.novinite.com/ a pre srandu sem dám titulky toho kvikotu
Prezident Plevneliev - Južný Potok závisí od dialógu EU - Rusko.
NYT - Je to diplomatická porážka Ruska.
EÚ komisia uisťuje, že nikdy nechcela zakázať Južný Potok.
Minister hospodárstva - Budeme čakať na oficiálne stanovisko.
Ex-minister - Bulharsko stratí 600 miliónov.
Poslanec, ekonomický výbor - Je to bluf.
Exminister - Bulharsko by malo ísť na medzinárodnú arbitráž.

Čierny Peter zostal v rukách Bulharska. S Putinom sa naozaj nedá hrať Človeče, nezlob se.
Zdalo by sa, že Slovensko vyhralo tranzit a že nie sme takí idioti ako Bulhari. Ba sme a ešte väčší. My sme totiž našu rúru mali a darovali.

baloo

reakcií zdá, že západ zostal poriadne zaskočený a teraz netuší čo sa deje. Rusko prehralo / vyhralo, je to bluf, EU to dosrala, Bulhrasko to dosralo blablabla... A koho by Bulharsko malo žalovať na tom súde? Seba? Dementi.

Ale plyn sa sem konieckoncov dostane, len cez Turecko t.j. aj oni ešte nahodia svoju maržu. Alebo sa EU konečne naozaj zľakne a začne rozmýšľať. Dovtedy nie je nič rozhodnuté, kým Rusko nepodpíše zmluvy s inými odberateľmi. Až potom bude prúser. Alebo niečo kluci v Bruseli vedia, čo my nie.

Norman

Nikdy som tu rúru nemal.
Ale poznám takých, čo sa tešili, že je jedno, komu patria podniky a nemovitoste, hlavná vec, že budú efektívne a platiť nám dane. Nebeská debilita.
A poznám minimálne z počutia aj tých, ktorí aj vedeli, ako to zle dopadne ale tešili sa či tešia sa, že aj keď sa loď potopí, oni si z nej pri tom dosť nakradnú a budú "za vodou". Teraz sa snažia skôr prežiť a z ich lupu je len hromada balastu, čo ich ťahá ku dnu. Tých našťastie poznám len nepriamo, ale napríklad v Bratislave na určitých miestach na takých chujov narazíte aj nechtiac na každom druhom kroku (nie, nechodia len autom, musia z neho vystúpiť).

slaven1

Ale tak čo máme robiť keď je to už druhý deň a nič? Čakať ďalej predsa! :)

Buheh

chudák Van Rompuy, potom ako prišiel o prácu, je odkázaný na dávky:

http://www.reformy.cz/zpravy/ex-president-eu-van-rompuy-vyhral-jackpot-z...

slaven1
Norman

Ku koncu je očividné, že si Putin robí z Bulharov srandu. :)

Nemci kedysi hovorili o Čechoch, že sú "lachende Bestien", čiže smejúce sa beštie. Myslím, že to nebolo presné - bolo to myslené dehonestujúco - a dnes už to nie sú bštie, a už sa ani nesmejú (viď typický prípad Ringo Čech).
Ale na Putina sa to - v pozitívnom zmysle - hodí. Je to smejúca sa beštia:)
Myslím, že splňa aj atribúty kedysi známeho, dnes už zabudnutého archetypu Blonde Bestie (a vôbec nejde o farbu vlasov - to je alegoria, ponjali?)

micha

Děláš si srandu Normane? Z tlusťocha Ringa? Z Bulharů? Ještěže to mám v píči:-)

Norman

Oné, z beštií:-)

Truhlík

Nočná mora postupne troch ríš v priebehu histórie - Nemecka, Británie, USA.
http://content.screencast.com/users/Trulo/folders/Jing/media/d0a0aae3-3d...

slaven1

PROSIM ZDIELAT TERAZ - DISKUSNA TEMA - CO BUDE ZO SLOVENSKOM - TEMA NIE JE O TOM CI FICO PODA ALEDO NEPODA DEMISIU - TEMA JE O REALNEJ PERSPEKTIVE SLOVENSKA - VCERA BOLO ZEMETRASENIE - RUSKO ZRUSILO JUZNY POTOK - VYSLEDOK PRE TAK RUSOFILNE BULGARSKO JE KATASTROFALNY A MOZE SA ZRUTIT AKO STAT - HOVORME O DOLEZITEJSICH FAKTOROCH AKO TO ZE AKVARIUM ZO SLOVENSKIMI POLITIKMI NIEKDO POSTAVIL NA OHEN A ONI TOMU POROZUMEJU AZ KED BUDE UVARENE HALASLE - AJ Z LAVICE AJ Z PRAVICE

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=754941251228121&id=100...

Bulharsko je devka EU a Nato, teraz moze prosit, ale uz sa nic nestane aby ich prosby hoci na kolenach vyslysal!!!! Vlása Bulharska ma v prdeli svojich ludi a svoju krajinu, lebo chce slúžiť cudzím záujmom za judášske groše

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=754940504561529&id=100...

BULGARY A SRBI PROSIA - AK TO PODPORI EU TO MOZE BYT REALNE LEBO ZAVISLOST EU NA TURECKU AKO HLAVNOM TRANZITEROVI BUDE STRASNA RANA

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=754914741230772&id=100...

Médiami prechádza správa o nehode jadrovky na Ukrajine

UKRAINSKA VLADA TVRDI ZE JE TO OK - TAK HOVORILA AJ SOVIETSKA ESTE DVA DNI PO CERNOBYLE

http://rt.com/news/211047-nuclear-plant-accident-ukraine/
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=754918064563773&id=100...
http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/-hrozi-dalsi-cernobyl-nehoda-n...

 

firstovka

Vova kouká
vítr fouká
v dálce dálka
a v kapse jenom kůrka suchá
Cesta se svíji
a kdoví kdo dojede