Kočner a Trnka

Na dnes publikovanej nahrávke sa rozprávajú Kočner a bývalý generálny prokurátor Trnka o tom, ako ktosi začal vydierať Haščáka s nahrávkou Gorila. Lepšie povedané, hovorí hlavne Kočner, Trnka len občas zahabká. Nahrávka vraj trvá 70 minút, denníkN, ktorý ju zas ukradol z vyšetrovacieho spisu, vyhodil skrátenú verziu. Nahrávku údajne našli policajti pri domovej prehliadke v Kočnerovom dome.

 

Na nahrávke sa vyjadruje Kočner o Haščákovi ako o svojom priateľovi a celá téma je o tom, že Trnka a jeho ľudia zaútočili na Haščáka a Kočner ho vlastne od začiatku do konca chráni. Okrem toho Kočner hovorí, že Haščák uplácal poslancov pri voľbe generálneho prokurátora.

 
Čo teraz? Budú masmédiá útočiť na Pentu a menovite Haščáka? V médiach sa hneď ponáhlali povedať, že Trnka nemôže byť stíhaný, lebo vec je vraj premlčaná. Je teda jasné, že to isté platí aj o Haščákovi.
Dnes bola vypovedať na polícii aj Radičová a niektorí iní politici. Bude sa predsa len niečo diať? Prerastá Američanom aféra cez prsty a farebná revolúcia, ktorú spustili s vraždou Kuciaka, im už zožiera veľké korporácie. To sa im môže neoplatiť.
 
Znova pripomínam, že tak, ako je dvojtvárne fungovanie agenta Petra Tótha, rovnako dvojtvárne môže byť fungovanie samotného Kočnera. Vediac, že je chránený agentúrou, teda nielen peniazmi, ale aj vyššou politikou, celé roky takmer nezakryte zbieral kompromitujúce veci na všetkých politikou a iných ešte dôležitejších ľudí. A najviac práve na tých, s ktorými sa stýkal a spolupracoval. Kočner ako jediný dokázateľne vlastnil nahrávku Gorila - prečo práve on? Ako k nej prišiel? Aké kontakty musel mať v SIS, že ju dostal? Alebo ju dostal okľukou cez nejakých amerických priateľov, ktorým to SIS poskytla?
Kočner Gorilu zrejme nepoužil na vydieranie Haščáka. Nie na priame vydieranie, na peniaze. Ale nahrávku mal, a tak mohol tlačiť na mocenské elity na Slovensku. Bolo to len tak pre seba? Jeho bavilo hrať túto nebezpečnú rolu?
Kočner bol dlhé roky nedotknuteľný a až keď začal trucovať, až potom bol hodený cez palubu.
Kto ale naozaj nariadil zabiť Kuciaka nie je stále jasné. Jediný racionálny motív zostáva ten s politickou sakrálnou vraždou - a to znamená, že tu riadi nekontrolovaná americká mafia.
 
Autor: 
téma: 
forma: 
vrbovčan

pozrieť film "Prípad Sloane". Je to loby zbrojárskej firmy v kongrese US. V deji vystupujú lobistické firmy, tie majú pod palcom mimovládky, cez ne vykonávajú korupciu u jednotlivých senátorov, tiež vydieranie, pouličné nepokoje. Mimovládky sú im priamo podriadené. Neváhajú použiť i vraždu.
Nahrávka mimochodom dokazuje, že šéfom bol Haščák. Kočner mal z neho strach a preto by bol ochotný akceptovať i vraždu. Ak teda pripustíme, že ju sám neinicioval, ale len pripomohol. V nahrávke sa spomína, že môže prísť o celý majetok. Teda, že Haščák disponoval jeho financiami v jeho banke a mal moc, Kočnera o ne obrať.

Norman

Nepochybne, väčší žralok je Haščák a na nahrávke jasne vidno, že Kočner koná v jeho prospech. Toto je naozaj pre Haščáka prúser a naozaj len vďaka tomu, že je too big to fail, že sa ho objektívne boja, tak sa proti nemu nestrhla mediálna a iná búrka. Haščák je iná trieda, ako agent Kočner, Haščák nie je a nebude hodený cez palubu.

Čo sa týka odfaklenia Kuciaka, je tam tá predpokladaná reťaz vykonávatelov :
strelci, Andruško, SzuSzová, Kočner.(niekto)
Hypotéza je, či nie je
strelci, Andruško, ktosi, ktosi ...
Napríklad : strelci, Andruško, Toth ...
alebo strelci Andruško, Szuszova, Toth ...
Szusza komunikovala s Kočnerom cez mobil a ten mal v dosahu Toth - tam niekde sa do reťazca pripojil niekto zvonku. Na to skutočne netreba byť Poirot, to je bežná vec.

Ale môže byť, že je aj Kočner priamo zapojený v akcii, že sa dal nahovoriť. Len naozaj nesedí to, že by musel byť vážne tupý aby nechápal, že je prvý podozrivý v prípade násilai na Kuciakovi, a že musel vedieť, že explicitná vražda prestitúta neprejde potichu. Takí blbý predsa Kočner nemohol byť.

Nech sa to akokoľvek analyzuje, stále vychádza, že vrah je tu niekto oveľa horší a nebezpečnejší, ako Kočner. V tom je to varovanie.
Pripomínam, že zároveň je súdený Rusko za "vraždu", ktorá nebola ani ako pokus. Zhoda náhod, obaja hlavní Zmenkári.

A ešte pripomínam, že tu nejde o to sa zastávať typických gangstrov ponovembrového zločinného režimu. Aj Rusko aj Kočner si za "privatizáciu" pod Dzurindom zaslúžia sedieť v base. Karma. Ale ak sa proamerickým sviniam dovolí robiť toto, zajtra si doboha prídu pre vás a vaše deti.
Pozrite sa na Trnku.
To nie je sranda.

Ľubov

Čo robí z Haščáka nedotknutelného? Presnejšie kto. Včera sa objavil názor,že začína súboj Penty a Esetu,ruské a americké preťahovanie síl,ešte inak,chabadu a sionistov.
No tak,gojim,vyber si svojho oligarchu,ktorého chceš radšej?
ps. Ten "súboj" je samozrejme iba divadielko.

Norman

Finančná korporácia, dostatočne veľká, aby patrila medzi vládcov nedotknuteľných. Tomuto režimu vládnu banky (finančné investičné korporácie) a korporácie (klasické).
Na tých sa, ako všetci vidíme, nedá siahnuť. Na tých neplatí ani formálne demokracia. Nik nemôže zobrať "súkromný majetok" týmto molochom. Ani teoreticky, ani náznakom. Tí ani nepodliehajú politickým stretom, nie sú špinení, ani demonštrácie "anarchistov" na uliciach na nich neútočí. Ba ani alternatíva na webe - pretože by to bolo sebazničujúce. Možno tu napísať túto teóriu, ale nemá zmyslu sa motať slonovi pod nohami.

Čo sa týka tamtých teórii o konflikte - pozri, Rusko versus Amerika je dané geopolitikou, tí sú fyzicky v opozícii (ale aj tak v pozadí často spolupracovalii a spolupracujú). To je ale objektívne napätie a konflikt.

Tie ostatné, Eset versus Penta, sú dramatizované. Naozaj aj v alternatíve sa z ľudí stávajú prestitúti, ktorí žijú z drámy, z "nových správ a objavení", a keď už nemajú, tak robia z komára vola.

Dalšia vec je tak, ako píšeš: gojim, vyber si svojho oligarchu, vyber si ľavicu alebo pravicu, vyber si konzervativizmus alebo liberálnosť ... hlavná vec, že sa gojim bude pechoriť a biť, bude mať svoje prehry a víťazstvá, a to ho zamestná.

Žiadne principiálne chabat a sionizmus nejestvuje. V tomto mala politická ekonómia už v 19. storočí pravdu: ľudia sa správajú v prvom rade podľa svojich triednych záujmov, inak povedané, podľa svojej role v spoločnosti, podľa svojho majetku, svojich peňazí a toho, odkiaľ ich berú. Chabat či sionizmus, čokoľvek, to je len odraz taktiky - jedni chcú sa viac schovať, iní chcú vystrčovať svoj sionistický Izrael, jedni chcú zaliezť zas za náboženstvo, kde je pokoj a kľud, iní si myslia, že podstatné sú peniaze, plutokratický režim, že len tie ich naozaj chránia. Takže rozpory vždy vznikajú. Ale sú druhoradé, rýchlo zaniknú a z nášho pohľadu nie sú nejako podstatné.

Tu na Slovensku to nie je boj princípov, ale Eset je americká filcka, Bez američanov by nevznikla ich súčasná moc. Penta je naozaj viac lokálna, je lokálne silnejšia, ale slabšia v porovnaní s monštrom spoza oceánu. Ale rozpor azda vznikol len nedopatrením. Obávam sa, že pozornosť a útok, ktorý američania venujú Slovensku, je naozaj silne motivovaný a tak nehľadí na drobnosti a preto nepozorne stúpil aj Pente na prsty. Ale to si asi bohužiaľ rýchlo vyjasnia.
Pravda, z našeho hladiska je treba hlavne odpísať to zaoceánske monštrum. Už aj preto, že ten Eseťacky americký "progresivizmus" ide proti duchu času, aj proti Trumpovej Amerike, je to vlastne regres. Truban, Beblavý, Kiska ... všetko ksichty minulosti. Ich politika, ich svetonázor je totálna minulosť.

Ľubov

V podstate teda uvažujeme veľmi podobne. Vidíš,ani raz som do toho nezamiešala Globálneho prediktora.-),nakoniec sa tu zo mňa stane realista. Ale predsa mi to nedá,občas si spomenúť na našich hornouhorských oligarchov-majetok arcibiskupa Selepčényho bol určite porovnateľný s Pentou. A predsa sa zachoval inak,iste,staval najmä kostoly,pripisuje sa mu počet 300,ale bol aj skvelý diplomat,bol to on,ktorý presvedčil Poliakov,aby prišli na pomoc Viedni proti Turkom. Takže ak oligarchu,tak jedine Jána Pohronca Selepčényho .Mohol by sa konečne vrátiť.

nové texty