O slobode slova nielen v parlamente (video)

 Zaujímavé video o debate v TA3: Téma: pokuta poslancov ĽSNS za ich výroky v parlamente. Kotleba, Jariabek (Smer), Kollár (Smerodina) a Farkašovský (SNS).

 

 

K tomu zopakujem:

Absolútna sloboda slova nie je v žiadnom režime, v každom sú hodnoty, na ktoré systém nedá dopustiť (v dnešnom je to náboženstvo holokaustu a sionizmus všeobecne, ale aj plutokracia, atlanticizmus a iné pochybné dočasné veci).

Hranice hodnôt sú prirodzený zákon. Sami sa ich domáhame momentálne najviac v konflikte s totalitným primitívnym islamom, ktorého existenciu nemožno v Európe akceptovať ani minimálne. Ale režim, ktorý sa oháňa svojím parlamentarizmom, by mal umožniť úplnú slobodu slova aspoň v parlamente. Trestať poslancov ťažkými pokutami len za slová je totálne popretie slobody slova, je to faktické odstavenie parlamentu, je to koniec parlamentarizmu.

 

Všimnite si aj výrok Rašiho zo záznamu pred samým začiatkom, že ak budú poslanci hovoriť to a ono, "... aby neboli poslanacami Národnej Rady". Ten človek, ktorý sa uškňa pri slovách, ako mieni pokutovať poslancov až kým na to nebudú mať, sa otvorene vyjadrí, že mieni rozhodovať o tom, kto bude a nebude poslancom Národnej rady??? Tento Raši by mal byť sám uvrhnutý do vezenia za demontáž súčasného ústavného zriadenia.

 

Debata v TA3 je naozaj zaujímavá, žiaľ, zástancovia obmedzenia slobody slova nedokážu komunikovať. Konkrétne myslím Farkašovského (SNS), ktorý je len hlas bez inteligencie, ale aj Jariabek sa prejavil ako prázdny alibistický sud, ktorý dokonca volá otvorene po cenzúre. Správne ho Kotleba sekol, že presadzovanie cenzúry ústava zakazuje. Dočkal sa ale len vety: "Vy mi neprotirečte!". Je Jariabek tak frustrovaný z bojov s Matovičom, že už sa nekontroluje? Na konci splieta čosi o anonymite - a čo ako chce robiť? Ešte aj Kollár mu povedal, že facebook (a web) nie je anonymý.

Kotleba sa ako jediný politik prejavuje naozaj racionálne a drží sa jednoduchých jasných faktov. Takisto sa evidentne zlepšuje v dialógovej zručnosti. Prirodzene, nenaplňa nejaké naše ideály, konieckoncov, už som sa tu vyjadril, že naozaj s ním nemáme rovnaké politické názory - ale na Slovensko naozaj dostatočne stačí.

Dal otázku "Kde to končí?". My vieme odpovedať - obmedzovanie slova skončí pri oprátkach.

 

 

 

 

ps. doplňujúce video:  

Schlosár o pokutách pre Mazureka a Mizíka za výroky o islame a Izraeli 06.04.2017

 

 

Autor: 
afík

Oni idú demotovať ďalšie tzv kmeňové územie, preto som razil teóriu palestina-slovensko, nikto nepočul? Nikto si to vyžere, proste ak vynecháme to, čo je zakázané, dáme nové: "Na kopce!"

afík

Ja som syn.
Milujem svojho otca a našich otcov.
Ja som dcéra.
A hĺadám spravodlivosť pre všetky svoje budúce deti.
Oni nemôžu odísť.
Ja NECHCEM odísť a NEODÍDEM!
Nebudem utečenec!
Budem bojovať za právo tu ostať!
Budem bojovať za slobodu.
Som Slovák!
Nedám si zobrať túto hrudu.
Je to moje právo, nie sen.
Budú ma volať: radikál, extrémista, sabotér ...
ALE HISTÓRIA POVIE, ŽE SOM HRDINA!
Ja idem proti prúdu.
Ja som SLOVENSKO!
https://www.youtube.com/watch?v=LaS9BAQzMLQ

frooyo

jedna kniha vysla o Snowdenovi Nikto sa neskryje, kde rozobera slobodu prejavu. V skratke on zastava nazor ,ze internet ma byt slobodne miesto. Obava sa toho ,ze patri do poslednej generacie ktora zazila slobodny internet. Samozrejme obhajoval aj anonymitu na internete. Tento liberalny nazor je v podstate jedine vychodisko v multikulti postmodernej spolocnosti.

Ale ako povedal Norman, kazdy rezim ma svoje hodnoty a niekde ludia este chcu branit svoje hodnoty. Napr. filipinsky prezident Duterte zakazal navstevu webov s erotickym obsahom a ze nechce aby mladez bola na tom zavisla. Otazka bolo to demokraticke ? Nie. Bolo to moralne ?Ano.

Náhodný okoloidúci

https://aktualne.atlas.sk/zahranicie/europa/protesty-nepomohli-madarsky-...

Kedy poslanci NR SR nájdu odvahu a vyštuchajú zahraničných agentov zo Slovenska? Alebo sú s nimi všetky koaličné aj opozičné strany (okrem ĽSNS) prepojené a zrastené?

P.S. Ospravedlňujem sa hadom, na rozdiel od Šorošovych poskokov sú to užitočné tvory a prispievajú k prírodnej rovnováhe.

slaven1

Dnes zákon Áder podpísal (že kto? no predsa maďarský prezident), takže je to ofiko. A "slovenské" jašterice začali zvolávať tieto hady k sebe. Napr. tuto jedna taká čosi zasipela: Kandidát na banskobystrického župana Klus chce Sorosovu univerzitu u nás: “Ak by bola príležitosť, určite by som sa zasadil, aby táto univerzita sídlila v našom kraji”

 

Maďari vykopli z krajiny nádor zvaný Stredoeurópska univerzita

slaven1

Na protest proti podpisu zákona Áderom sa pred prezidentský sídlom konalo "spontánne zhromaždenie mladých ľudí", aspoň takto smiešne o tom informuje TASR.

Stovky ľudí dostali samovoľne v rovnaký deň rovnakú myšlienku o tom, že v sa určitý čas vyskytnú pred Sándorovomým palácom. Komu sa takto ladeným článkom chcelo TASR zapáčiť je viac-menej jasné :-)

Vybrané programy CEU:

gender soros

slaven1

Táák, ďalší kandidát na šéfa BBVÚC zverejnil výtvor (asi) svojej mysle. Je o "šoférovaní 160 mil. eur":

Článok Igora Kašpera do auto-mota rubriky

Ale stále lepšie ako "odvážny" Martin Klus, ktorý sa na Slovensku 2017 nebojí verejne "pofajkať" Šoroša.

Luko

Sloboda, trebárz teraz "slova", je aj o nehovorení (neinformovaní). Prikladám odkaz na krátky, no výstižný Zemanov príspevok prednesený v Bratislave. Je škoda (hrôza), že sa to dozvedáme (sme informovaní) až z vysielania v ďalekej Austrálii.
http://www.liveleak.com/view?i=171_1455399136