Prekvapenie od Macrona

Počas francúzskych volieb sme pochopiteľne tomuto globalistickému frikulínovi nefandili, ale vzhľadom k tomu, ako sa mu teraz podarilo vytočiť duševne narušených "regresívcov" si predsa len zaslúži menšiu pochvalu. A čo také "škandalózne" si dovolil povedať na summite skupiny G20? Nuž, len to čo si myslí každý, kto má všetkých päť pokope: že jedným z vážnych problémov čiernej Afriky je jej vysoká pôrodnosť. 

 

 

Macron vo videu hovorí, že "problémy Afriky sú civilizačné" a po vymenovaní niektorých z nich (zlyhávajúce štáty, nedostatočný prechod k demokracii, drogy, násilný fundamentalizmus a moslimský terorizmus...) spomenul i vysokú natalitu Afričanov, ktorú treba riešiť. Išlo o úplne umiernenú a racionálnu reč, s ktorou nikto normálny nemôže mať žiaden problém. Veď o tom akým veľkým problémom je populačný rast Afriky a Ázie a aký negatívny dopad to má a bude mať i na Európu si dovolil písať i taký veľký "libtard" ako Mesík. Je to naozaj otázka zdravého rozumu, nič viac. Napriek tomu sa Macronovi za tieto slová ušla, dnes už naozaj trestuhodne opotrebovaná, nadávka rasista. 

 

Je naozaj fascinujúce sledovať do akého extrému došla neomarxistická ľavica, pre ktorú je i globalistický multi-kulti neoliberál ako Macron "zlý rasista". Je očividné, že tento typ ľudí nebude nikdy uspokojený. Základnou zásadou revolúcie totiž je, že musí neustále napredovať a nesmie sa zastaviť. A za tento nárast ľavičiarskeho fanatizmu nesú svoj podiel zodpovednosti i ľudia ako Macron, Merkelová, Juncker, Kiska a mnohí ďalší predstavitelia "najhoršej generácie". Veru, nie nadarmo sa hovorí, že revolúcia požiera vlastné deti. 

Zdroj: Máte hodně dětí, tak jste chudí, vzkázal Macron Afričanům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Norman

Ako by povedal Marx či Lenin:
"Protiklady doby sa im nevyhnú"
A Lenin by dodal" "Zastreliť".

Keď hnedofilovia skáču už pri takejto maličkosti, tak je už ozaj vymalované. Teraz je len otázka, ktorým smerom začne Macron šalieť. Lebo je v neriešiteľnej situácii a niektorým smerom bude musieť aj on začať hrýzť.

Aman Againsttime

Ja len dúfam, že sa nikto neurazil, keď som označil generáciu Baby Boomers za najhoršiu (inak Macron je už skôr generácia X, ale tá nie je veľmi odlišná od Boomerov - tiež nestojí za veľa :-).

My mileniáli sme najzaujímavejší, pretože sme "extrémisti": akosi sa u nás vytrácajú "centristi" a časť z nás smeruje buď extrémne "doľava" (klasickí "slniečkári"- od škaredých, modrovlasých feministiek až po teroristov z Antify), alebo "doprava". A práve teraz nastáva obdobie prechodu, kedy sa ľudia mojej generácie začínajú pomaly dostávať k moci, takže bude zaujímavé sledovať ako s tým naložíme. Mnohé však nasvedčuje, že bude poriadne "horúco". Možno si užijeme druhý "Weimar". :-)

A osobne mám celkom nádej v generácii Z, ktorá má byť najkonzervatívnejšia od WW2. Nuž, tú asi čakajú celkom tvrdé časy a nebude si môcť dovoliť byť taká rozmaznaná a povrchná ako sme my mileniáli. :-)

Norman

každá generácia, ktorá vyrastá v blahobyte, je postihnutá. USA po 2. sv. vojne, ako píšu v tvojom linku, je toho príkladom.
Dnes robia politické marionety staré osoby (Merkelbaba, Junker a podobne), ale aj Macroni - a reálnu atmosféru v spoločnosti robí už tvoja generácia. Výsledky a postoje vidíme.
Osobne myslím, že to naozaj zbytočne rozoberáš, medzigeneračné rozdiely sú často preháňané, ľudia sa rodia rovnakí ako ich rodičia a opakujú generácie po generácii tie isté chyby. Ja by som povedal že rozdiel je len v tom, že keď sa roztok zahusťuje, stúpa teplota a preto sú atómy zákonite viac "extrémne". Končí to rozvarením alebo výbuchom (sám hovoríš, že bude horúco). V čom sú teda podľa teba tie atómy "najzaujímavejšie"? Tým, že budú rozvarené za živa? :-)
Vlastne sorry, :-(, prijmi moju úprimnú sústrasť
:-)

Aman Againsttime

Ja rozumiem, že svoju rolu tu zohrávajú viaceré faktory (vrátane odlišného vývoja v rôznych krajinách), ale v zásade tu isté generačné rozdiely predsa len musia byť kvôli premenlivosti doby. Načrtnem ako to vidím, aby sme sa lepšie pochopili.

Predovšetkým, dnešná mladá generácia musí čeliť špecifickým ťažkostiam, ktorým sa staršie generácie vyhli. Baby boomers nevedia, aké je to lietať z pohovoru na pohovor, žiť i do neskorého veku v podnájme, takmer donekonečna splácať štúdium (veľmi typické v Amerike) a vyrovnávať sa s nemožnosťou založiť rodinu a viest normálny život. Preto je ten radikalizmus dnešných mladých ľudí (či už doľava a doprava) pochopiteľný a ospravedlniteľný. Primiešaj do toho šialené sociálne experimenty ako dnešný príval z tretieho sveta a o "zábavu" bude rozhodne postarané. Čiže ja netvrdím, že sme "zaujímavejší" z nejakých vnútorných príčin, ale z externých.

Obzvlášť, ak sa bavíme o baby boomers na Západe (to naozaj platí najmä na nich, nie až tak na tých z bývalého východného bloku, ktorí museli čeliť iným ťažkostiam), tak tí to v podstate vyhrali, pretože zažili to najlepšie obdobie - blahobytné a pokojné. A ako sa za to odvďačili? Tak, že pojebali čo sa len dalo - viď dnešné zamorenie Európy hnedým odpadom za ktoré im vďačíme. Preto ten prívlastok "najhoršia generácia". A i na francúzskych voľbách vidno, že sa veľmi nespamätali. Sú to najmä mladí ľudia, ktorí podporujú tzv. krajnú pravicu, kým títo zmrdi sa bez problémov riadia heslom "po nás potopa".

Ďalším aspektom je prirodzená rebélia mládeže. "Merkelbaby" a "Junkerovia" rebelovali proti systému, ktorý v časoch ich mladosti mal stále dosť tradičný, konzervatívny charakter - viď éra hippies, voľnej lásky, a podobné "úpadkoviny". Dnes v žijeme v nimi vytvorenom "slniečkovom" systéme, kde je naopak znakom rebélie "kontrarevolúcia" - príklon k tradičným hodnotám typu rodina, národ, viera. A s tým samozrejme úzko súvisí i rozmach internetu a tzv. alternatívnych médií. Práve generácia Z bude prvou, ktorá bude čisto odchovaná internetom, sociálnymi sieťami a na ktorej sa zatiaľ najviac môže odraziť "propaganda alternatívy". Samozrejme, že sa môžem mýliť, ale rád by som do nej vložil svoje nádeje. :-) (Nedávno mi môj mladší bratranec z generácie Z hovoril, že bude voliť Kotlebu :-))

Predsa len moja generácia je stále generáciou 90-tych rokov. My sme boli stále dosť odchovaní televíziou a tradičnými printovými médiami. Veď už som ti písal ako veľmi sme boli ovplyvnení takým tým "ľavičiarskym anarchizmom a anti-rasizmom" (btw, tiež zdôrazňujem, že ja už patrím ku generácii, ktorá zažila silnú anti-rasistickú a holokaustovú propagandu na školách) a tiež sme v tomto smere dosť tým "napáchnutí".

Norman

Nuž, treba povedať, videl som ich na námestí , generáciu Z alebo čo to je, so Strakom a tou druhou kvarglou. Moc nadejne nepôsobili, hm. Ale "vložiť nádeje" do nich môžeš - nie je to priskoro? Veď ty by si mal byť tá nádej, človeče, hech.

Na môj vkus sa moc držíš týchto psychologický socioanalýz. Ja by som videl podstatné jedno, čo spomínaš - že nové generácie budú dostávať čoraz menej a menej, budú mať miesta čoraz menej a menej - a TO rozhoduje o tom, že nebudú so systémom kooperovať.

A ešte k tej "silnú anti-rasistickú a holokaustovú propagandu". Myslím, že rovnaká tu bola "vždy". Zahusťovať sa to začalo až od roku 2015, nie?

Aman Againsttime

A odkedy má byť debilko Straka nejaká reprezentácie generácie Z? Preboha, nestraš!

Ja vychádzam z volebných prieskumov. A podľa nich má Kotleba najväčšiu podporu práve u tých najmladších.

A ty si naozaj myslíš, že sa to začalo zahusťovať až v r. 2015? My sme tiež mali prednášky o rasizme zo strany "aktivistov" na základke i gympli. Rovnako i nám sa premietali dokumenty o holokauste (nielen na hodinách dejepisu, ale raz som to zažil i na hodine biológie). A rovnako aj my sme išli do Osvienčimu. Na etickej výchove sa nám zase premietali dokumenty o prínose multi-kulti a globalizácie. A na hodinách angličtiny sme sa raz museli naučiť článok o výhodách rasového miešania! A takto by som ešte mohol pokračovať dlho. Áno, tento bullshit sa tu cpe deckám do hláv už pekne dlhú dobu.
Samozrejme, že od r. 2015 je to možno ešte horšie, ale ak áno, potom to musí byť veru naozaj príšerné. :-(

Aman Againsttime

Ale aby som vás upokojil, tak musím poznamenať, že bullshit sa síce cpe, ale väčšinu deciek to aj tak veľmi nezaujíma. Na tej exkurzii v Osvienčime sme ani Židov medzi sebou veľmi nerozoberali. Veru, nikto tam nereval ani nemoralizoval. Dôležité bolo, že sme sa uliali z vyučovania. Nie nejakí Židáci :-)
A podobne to bolo i pri tých dokumentoch.
Proste decká, podobne ako väčšina dospelých, sa o tieto sračky v skutočnosti veľmi nezaujímajú. Majú typický apatický postoj "normála".

Zdôrazňujem však slovo väčšina, t.j. nie všetci. Bohužiaľ, poznám i zopár ľudí, ktorí sa na toto chytajú. Napr. jedna moja ex- spolužiačka je v tomto smere tradičný "Adornov úprimný liberál", ktorý rád blokuje ľudí na FB alebo si ich vymaže pre ich odlišné názory. Vždy cítila veľkú potrebu brániť Maďarov, Židov (tých má extra rada) a iné menšiny. Ale myslím, že v v prípade takýchto ľudí to bude skôr otázka postojov v ich rodine, než školskej propagandy. Dotyčná pochádza z bohatej liberálnej rodiny (otecko sa angažoval v minulosti v SDKÚ), a preto takýto postoj.

Veru, rodina je základ. Ja by som tu tiež nepísal nebyť politickej orientácie mojej rodiny. A myslím, že to platí pre väčšinu ľudí, hoci nájde sa i veľa výnimiek.

Norman

"Ale myslím, že v v prípade takýchto ľudí to bude skôr otázka postojov v ich rodine"

To takmer určite, u týchto typov, o ktorých píšeš, je to typické, rodinná infekcia :-(
V škole to málokto chytil, ako píšeš, decká majú rodinu na prvom mieste (aj keď by to žiaden pubertiak nepriznal, ba ani sám by tomu neveril).

Norman

Som myslel, že už ho nepovažuješ za schodnú cestu, hech. Ale veď ja tiež viem, že mladí budú extrémni - ako sme spomenui vyššie, pretože im nemajú čím zalepiť oči, nemajú už žiadne sľuby, ktorým by aspoň dočasne uverili hoviadka (no, možno ešte tak na Slovensku, nech mi Cyrila Metod odpustia to rúhanie). Na veky im ziapanie "Na vine je Fico, na vine je Fico..." nevydrží, ani u tých najväčších debilov nie.

Ale ja viem, že ste mali prednášky o holokauste - ako v podstate každý fafrnok od roku 1945. Zrejme to len menilo trocha formu či názov, ale bolo to už odvtedy. Nezabúdaj, že aj obetí Osvičimu na židoch bolo vtedy 4 milióny, a dnes je necelý milión (ak sa to zas nejako nepomenilo). Odkedy začali jačať o náraste extrémizmu a organizovať Osviečim lunč pikniky? Predsa sa tu nebudeme hádať, obaja sme rovnakí svedkovia týcho dní a rokov, ale ja tvrdím, že sa to pokúšajú zosilniť až od roku 2015, cirka.

Ale nič v zlom, veď sa chápeme.
I keď niečo sa samozrejme zhoršuje. My sme boli ešte na základnej škole na nejakých hroboch umučených nacistami, a boli tam nejaké rozne nápisy. A jeden chalan, asi nejaký hejslovák alebo naivista, sa spýtal, že prečo je na jednom napísané 46 obetí a na druhom 48 obetí. A ja, nechcem sa chváliť, bol som len v tom hormonálnom období, som zavtipkoval nahlas, že "tí dvaja sa zrejme až neskôr prihlásili". Smiala sa viacmenej celá trieda, aj náš židovský pioniersky vedúci, ktorý výpravu viedol, mám dojem.
Hm, dnes by to malo asi horšie následky. Ale ktovie, možno som dostal tajne zápis do osobného spisu žiaka, tých zmrdov nemožno podceňovať, čo som vtedy predsa len určite robil. Vtedy som o sionistoch moc nevedel, ale o komunistoch zas až viac, ako som chcel.

Norman

heh, ten tvoj pozitívny komentár o nejakej "generácii Z" si vyprintuj, ulož do sejfu a o 5O rokov sa na ňom budeš zabávať.

Samozrejme, už o 5 rokov bude smiešny, ale časom viac :-)

Náhodný okoloidúci

Britskí vedci našli najkrajšiu tvár planéty. Teda, pod fotkou je napísané, že most beautiful face in Buitein. Most v tomto prípade nie je Most-Híd, ani bridge.
V španielskom komentári je ale napísané la mujer más perfecta del mundo, čiže najdokonalejšia žena na svete.
Možno jej to ešte niekoľko rokov vydrží, kým priberie alebo kým ju antibelosi zažalujú za to, za čo nemôže - že je biela. Alebo zažalujú britských vedcov.

https://diva.aktuality.sk/clanok/52198/toto-je-najkrajsia-zena-na-svete-...

Nekorektnosť spočíva v tom, že táto na pomery Gueit Buitein naozaj veľmi pekná bábika, aj keď určite nie je najkrajšia na svete a na Mejkpísovú nemá, je beloška, modrooká blondínka, a nie "farebná menšina". Len tak ďalej, boys :)

Norman

škoda, že expert Balu sa už vykašlal na politiku a slovač, mohli sme sa zas dozvedieť, nakoľko je to milá pipenka.

Náhodný okoloidúci

Czech Free Press prináša preklad francúzskeho článku o Macronovom politickom pozadí + niektoré jeho vyjadrenia.
http://www.czechfreepress.cz/evropa/emmanuel-macron-uzitecny-idiot-islam...

A ešte k tomu, čo povedal na samite G20:
Okrem iného sa vyjadril, že problém Afriky je aj civilizačný. A v tomto má tiež pravdu, rovnako ako v tom, že Afričania sa premnožujú.
Afričanom sa páči biela civilizácia, úspechy, vymoženosti a technologické výdobytky bielej civilizácie. Treba sa ale opýtať: Sú Afričania schopní samostatne vymyslieť a vytvoriť porovnateľný civilizačný model? Alebo ak im aj niekto podobný civilizačný model u nich doma zavedie, sú schopní samostatne a vlastnými silami a umom ho udržať?

Ďalej podaktorí Macronovi vyčítali, že európske štáty vybudovali svoje bohatstvo drancovaním afrického bohatstva. To je pravda. Aj Angličania drancovali, aj Holanďania, aj Belgičania. Ale čo bráni Afričanom povyháňať všetkých bielych kolonizátorov a drancovačov a spravovať prírodné bohatstvo Afriky vlastnými silami?

nové