Progresívny alkoholizmus

Alkoholizmus je choroba. Je to závislosť, jedna z mnohých, podobne ako iná drogová závislosť alebo  ako závislosť na nejakom nutkavom konaní. Na Slovensku, podobne ako v iných krajinách, historicky poznáme alkoholizmus asi najlepšie, takže na jeho príklade môžeme ukázať určitú analógiu so súčasným stavom.

Je to totiž výrazne podobné, ale pritom jednoduché - pacient postihnutý alkoholizmom má proste nutkanie si vypiť.  Chvílu vydrží, naučí sa odolávať, ale potom tomu zas prepadne.

Presne takto vyzerá politická kultúra na Slovensku. Národ je učený, že svet nie je plný kamarátov a že si má dávať pozor na koketovanie s hadmi a besnými hyenami, a chvíľu sa zdá, že to aj začína chápať - ale potom sa pokušenie preoblečie do inej handry a populácia zas zblbne a neodolá.

Nuž, tak, ako to popisujem, to vyznieva ani nie ako alkoholizmus, ale skôr zlozvyk spúšťať sa s kurvami - ale aj to je vlastne závislosť, takže to je jedno. Všeobecne povedané, je to nutkavé konanie, ktorému národ neodolá a znova a znova podlieha.

Konkrétne - v pomaly každom volebnom období vznikali strany na jedno použitie. Bolo to napríklad ANO, SOP a viacero iných, teraz ešte viac zabudnutých. V tomto období vznikla strana Progresívne Slovensko, ktoré po tisíci raz sľubuje, že ponúka niečo nové. Ale je to zas len staré chápadlo globalistov, financované zvonku a plniace ciele a hodnoty, definované vonku, pre cudzincov a na úkor domáceho ľudu. Ale ... národ, zdanlivo triezvy a poučený, zrazu neodolal čerstvo vystavenej Čaputovej figuríne, ktorá sa navyše tiež tvárila, že nie je politička. No kto by tomu neveril?

To je proste recidíva.


progresivne slovensko

ilustračné foto: besná hyena a priblblé ovce, symbolický to obraz podtatranskej populácie na začiatku 3. tisícročia


Je to recidíva naivity a hlúposti. 

Dosť často sa hovorí o tom, že dav chce vodcu, ktorý sa o neho postará, ale v slovenskom prevedení chce dav skôr rodiča, či ešte lepšie mamičku, ktorá mu pošúcha bobinko. To je neuveriteľná dedinskosť, ktorá sa nedá ospravedlniť. Som si istý, že ak by ku Slovákom prišla nejaká cisárovná Sisy s bičom a feudalizmom, tak by plakali od šťastia až by sa zadúšali. Selekcia niekoľkých posledných storočí robí svoje. Aj tá posledná kurva, ak nahodí zopár emočných grcov,  vyselektovaným poddaným splynie s predstavou akejsi panenkymárie.

Takýmto a podobným spôsobom slovenský národ opakovanie zahadzuje všetko, čo vybuduje. Je politicky ako malé decko, ktoré sa nevie sústrediť, nemá disciplínu ani vôľu, rozum ani húževnatosť ani na to, aby vybudoval nejakú malú detskú stavebnicu - vždy znova a znova sa mu to rúca pod rukami.

Otázka je len to, dokedy mu to bude prozreteľnosť tolerovať a kedy ho definitífne vyhodí na smetisko. 

 

 

 

 
Autor: 
mnkr

ani niet co dodat, co sa faktov tyka...ale stale som doslova sokovany z infantility slovenskeho volicstva, nechapem celkom, co racionalne za tym moze byt, a rozum sa mi vzpiera uverit, ze je to opat len iracionalita, emocne pobluznenie. Pripada mi...strasné, ze tolko ludi, ktorych poznam, volilo ako volilo. A nemoze za to Kotleba co neuvolnil Harabinovi cestu, ani Miklosko, Dano, blby vyber kandidata SMERu ci poslabsi vykon Harabina sameho. Moze za to deficit zdraveho rozumu volicov.

Norman

Vlastne predstava, že je to ako alkoholizmus, teda len taká vlna, ktorá zas opadne, je vlastne optimizmus.

slaven1

Za posledný polrok za stali minimálne 3 vraždy, kde Čigáň zabil bieleho:

V marci, včera, v Dobšinej, 22-ročný asociál z osady budzogáňom (zakážeme drevo?) zabil 28-ročného Štefana Potočného.

V decembri zabil Cigáň pri lúpežnom prepadnutí 51-ročného muža vo Zvolene (asociál-zlodej tiež tak 22-ročný)

V októbri zabil 20-ročný Cigáň invalidného dôchodcu v Tisovci v jeho dome.

Ak "interpolujeme trend", môžeme očakávať, že do konca roka nejakí cigáni, dodajme asociálni, zabijú 3 ďalších ľudí. Na kohože to padne?

Ešte by ma zaujímalo, koľko vrážd sa stalo za posledného pol roka takých, keď biely zabil Cigáňa (keď osobne neviem o žiadnej neznamená, že nie je).

Náhodný okoloidúci

Nespadneš dvakrát do tej istej žumpy. A ak sa ti to podarilo, tak si si to zaslúžil.

afinabul

Na transparentom účte pána Truban je uvedený výdavok vo výške 30 600 Eur na mediálnu reklamu v TV Markíza pre Zuzanu Čaputovú. A tu nastáva prvé porušenie zákona.
http://igormelicher.blog.pravda.sk/2019/03/24/caputovej-tim-v-kampani-pr...