Prvá

Na pozemku postáva niekoľko chlapov. Odrazu jeden vytiahne bambitku a ozve sa prásk-prásk. Preživší čumia, strelec odchádza. Bol by to bežný záber riešenia kmeňových sporov v Saheli, keby...

 ...to nebolo pred pár dňami v malebnej moravskej obci Dražůvky. Interpretácie dôvodov streľby boli dve - v slovenských médiách "pre takú blbosť akou je studňa", vo vyjadreniach miestnych obyvateľov "pre studňu, ktorá je dôležitá vec".
Príčina tragédie bola jednoduchá. Susedia viedli dvojročný spor o vodu zo studne. Hádky sa začali v čase, keď bolo zrejmé, že suchá, ktoré sa od roku 2015 na Morave stále zhoršujú, nezoberú dobrý koniec. V spore mal robiť arbitra zástupca starostu. Rolu mediátora zrejme nezvládol, keďže sa stal obeťou streľby. Strelec potom spáchal samovraždu, a vyhol sa tak životu bez vody.
Obec Dražůvky vojde do novodobej histórie ako prvá, kde sa vraždilo pre vodu. Nikto nemôže vylúčiť, že situácia rýchlo naberie genocídny sahelský rozmer. Verme, že systém ani potom nezabudne vyslať na námestia žiactvo základných a stredných škôl protestovať proti klimatickým zmenám, pretože dôležité je "niečo robiť".


Na mape sucha nájdeme obec Dražůvky na Hodonínsku.

 

 

0
Norman

Prvá, kde sa vraždilo pre vodu ...
V Česku možno prvá, inde nie.

Ema

zabezpečí do roku 2030 prístup k čistej vode (nemá ju polovica africkej populácie) a splachovacím hajzlom s kanalizáciou (nemá ich trištvrte africkej populácie). Svoj záväzok ide splniť prostredníctvom Globálneho rámca o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii, ktorý tento týždeň politici nenápadne zase otvorili. Genocídne svine z OSN, ktoré idú cez "globálny rámec" systematicky vyhladzovať bielu európsku populáciu, netušili, že čistá voda a splachovacie hajzle nebudú čoskoro (a veľmi čoskoro) samozrejmosťou ani v Európe.

Pri rastúcom počte farebných dovandrovalcov do Európy sa tento kontinent zmení na jedno veľké Mašličkovo.

Náhodný okoloidúci

My nie sme povinní plniť cudzie sľuby. My sme Afričanom nič nesľubovali.

Ale pre tú srandu - ako OSN zabezpečí splachovacie záchody tým Afričanom, ktorí sa odmietnu presťahovať zo Sahary do Európy? Natiahne potrubia s vodou z Európy na Saharu? Vybudujú im tam aj čističky odpadových vôd a "vyčistenú" vodu povedú ďalším potrubím naspäť do Európy?

A nás bude niekto dodžubávať kvôli plytvaniu vodou. Hňupi.

Ema

že míňame málo vody, vraj pod hygienickým minimom. Bola to štatistika z roku 2015. Vtedy sa začali tieto hrozné suchá a zlá správa ešte nedorazila ku kreténskym ekononistom - marketing systému vtedy nevygeneroval divnú školáčku so strabizmom, neschopnú sformulovať Gretchenfrage o samotnom systéme, takže netušili.

Správa z októbra 2016
Slováci míňajú málo vody: Je to pod hranicou hygienického minima
BRATISLAVA - Slováci minú každý rok menej a menej vody. Kým ešte pred šiestimi rokmi jej spotreboval jeden obyvateľ Slovenska za jeden deň niečo vyše 83 litrov, vlani to bolo už len 77,3 litra. Tým sa spotrebiteľom podarilo podliezť aj hranicu hygienického minima, ktorá sa pohybuje na úrovni 80 litrov na osobu na deň.

Aj Slovensko je členom OSN, premnožené Čvargistany to automaticky berú ako aj náš prísľub.
Čo sa týka zabezpečovania vody pre Afriku, zatiaľ Západ prispel k zničeniu najveľkolepejšieho afrického diela, Kaddáfiho Podzemnej rieky. Nepočujem od fchansuskeho vypimpovaného buzeranta Macrona, že by sa ju zberal renovovať, aby sa v Líbyi dalo žiť. Bude to musieť počkať na Číňanov, asi.

Norman

aj Kuciak bol prvá novinárska obeť .. a nejako sa to akoby nerozhýbalo. Tým nechcem povedať, že sa má - naopak, vyjdrujem nádej, že kým to začne rásť prudko hore, ešte rok dva potrvá a ešte si niečo užijú. Ten pomalý rozbeh je proste taká typická vlastnosť procesov rastúcich podľa geometrického radu. :)

(ak niekto nevie, čo je geometrický rad, naozaj odporúčam doštudovať, veľmi praktická znalosť. Kedysi boli aj také videjka o ňom, "najdôležitejšia informácia akej sa ti dostane" - a ten názov neklamal. Nič ni je príznačnejšie a charakteristickejšie pre súčasný vývoj, ako zákernosť a zdánlivá neviditeľnosť geometrického radu (a podobných efektov).

Ema

Nabudúce tých egoistických ksindlov v ich bazénoch utopia
https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/drahanovice-strizov-poruseni-zakaz-n...

Norman

že napriek všetkým faktom si ochotný veriť takémuto komikovi, asi len preto, že hovorí po rusky.
Je podivné, ako sú fakt východoeurópania ochotní veriť špeciál týmto neurotickým astenickým chlpatým typom - teda židom - len preto, že ich zahádžu hromadou slov.

Povedzme si na rovinu: dôvodom môže byť, že v (pravovernom) kresťanstve sú všetky osoby tohoto typu, všetko sú to bradatí židoidi. Ináč si to neviem vysvetliť, že tento človek vytvára takéto videa a ľudia to sledujú - čo len pre hlúpu zábavu. Ono na východe to často tak je - žid začne akože s humorom a keď ho nepošlú do hajzla, stáva sa politikom, napríklad dokonca prezidentom na Ukrajine. Hlavne, že sa mu papuľa nezastaví.
Oh môj bože.
Nuž ale dobre, aspoň si upozornil na tento typ jedovatého nebezpečenstva, ktoré Rusko naozaj stále generuje.

Ema

By ti nezaškodilo vyliezť z klimatizovanej kobky so servermi.

slaven1

Ale áno, je teplejšie, je menej zrážok v lete, menej snehu v zime. To je fakt. Ale čo za tým stojí? Výlučne činnosť človeka? Tieto 2 "štúúúdie" z 2019, jedna fínska a druhá japonská hovoria, že nie.

Veď Slnko tiež kmitá. Má svoje silnejšie obdobia a slabšie. A teraz sa dostáva do svojej silnejšej fázy. Tak je teplo. Do toho sa to kombinuje s globálnym znečisťovaním, ak tak.

Znečisťovanie zemegule je to, proti čomu má význam konať, lebo to je jednoznačne dôsledkom činnosti človeka. Teraz hovorím napr. o tonách plastové odpadu.

Raz sa niekto napije a ostane tu "záznam" v podobe prázdnej fľaše dokým sa plastová fľaša nerozloží. Vôbec to, že sa PET fľaše vyrábajú, reklamujú, nezálohujú. Kde sú nejaké "prírode-podobné" technológie, ktoré by toto riešili? Nemá ich kto vymyslieť. Úroveň vzdelávacieho systému (nielen vo Východnej Európe) je 30 rokov systematicky znižovaná.

Globálne otepľovanie je najväčší "scam" (podvod) v dejinách. Takto sa nechal počuť spoluzakladateľ Greenpissu Patrick Moore. Najviac vraj vyhovuje "skorumpovaným vedcom nasatým na štátne granty".

Globalizátori cez svoje globálne média točia pojem globálne otepľovanie ako vo vývrtke. Mne to príde ako pozeranie sa v nesprávnu stranu, odvádzanie pozornosti potrebným smerom. Úmyselná zámena pojmov.

A tento, v Sovietskom zväze narodený youtuber, asi aj chazarského pôvodu, nám pekne vysvetľuje kam to s "globálnym otepľovaním" MÔŽU smerovať. Dáva to logiku.

Ema

A cestou sa zastav oznámiť Čechom hlboko otraseným zo stavu svojich polí a záhrad, že sú obeťou "scamu".

slaven1

V riti je teplejšie než mi je treba :-) Aby bol jasnejší môj pohľad na vec ešte roz píšem, že otepľovanie počasia je objektívna vec. Je teplejšie. Suchšie. A veci s tým spojené.

Čo hlavne hovorím, že to tieto zmeny podľa mňa nemajú iba antropogénny charakter. To jest, aj keď všetci zo dňa na deň prestaneme byť, aj tak bude na Zemi teplejšie (lebo aktivita Slnka).

Hovorím, že to na čo jednoznačne má význam upierať pozornosť, je znečisťovanie a nehospodárne nakladanie zdrojov. Typu raz si dám kofolu z plechovky a hliníková nádobka putuje na smetisko, kde zotrvá 1000+ rokov. Hovorme aj o zmene modelov hospodárstva, lebo takto Zem zožerieme ako kobylky.

Ďalej píšem, že rozne sily sa chcú na tejto zmene počasia priživiť a prihrievajú si svoju polievočku.

V Afrike som ešte nebol ani ma tam neťahá.

Norman

Otepľovanie je vždy spomínané so zasvinením, s degradáciou pôdy, odvodňovaním a odlesňovaním. Málokedy sa spomína len oteplovanie samé o sebe - vždy je spomínané ako výsledok čohosi a to nielen CO2. To hovorím o médiách, nielen o našom portáli. Takže nemáš pravdu, že je to len o oteplovaní.

To, že si rôzne sily na zmene počasia chcú "priživiť" je nepodstatné až nezmysel. Možno sú kruhy, ktoré to tiež nepovažovali za dôležité a len sa na tom snažili privyrobiť si na svoje granty - ale ukázalo sa, že je to realita. Okrem toho - nejaká vedecká korupcia je určite neporovnateľne menšie zlo v porovnaní s nebezpečenstvami, čo hrozia z ekologického kolapsu.

To, že zmena klímy nie je spôsobená ľudstvom, ale je akosi prirodzená, za prvé moc situácii nepomôže, lebo ľudstvo takú zmenu teda tak či tak nezvládne a ak je to napríklad zavinené len Slnkom, tak mravčekom na Zemi naozaj nič nepomôže. Za druhé - ľudstvom je spôsobené odlesnenie a odvodnenie, takže je to určite vina ľudstva, že ho teraz veľmi pravdepodobne čaká prejsť kolapsom až tragédiou, ťažkou "morovou ranou".

My sme sa tu na portáli tejto téme moc nevenovali, aspoň nie z tej strany presvedčovať ľudí o tom, že sa čosi deje. Podľa mňa je lepší liek na všetky problémy zlepšiť racio ľudstva, zvýšiť stupeň jeho realistickosti. Potom sa dajú riešiť všetky problémy lepšie. Bohužial, zhrnuté - ekologické problémy sú dané hlavne KVANTITOU biomasy a MASOVOU monštruóznou VYROBOU. A ľudstvo, ktoré verí doslovne v posvetnosť týchto procesov, sa nedá len tak poučiť. Nedokáže obmedziť ani pôrodnosť, ani výrobu.
Preto sme sa tu venovali hlavne jasným veciam, ktoré by ľudia mohli pochopiť - deformácii povier o poslednej vojne a podobne. Ekológiu zrejme nepochopia, až kým sa neopália.

slaven1

Konkrétne asi číta moje komenty, lebo si neviem predstaviť, že sa tak zhodneme s názormi okolo súčastného počasia.

Kiktyov šéfuje ruskej obdobe SHMÚ. Tá vyložila správu o stave počasia v RF. Pri tejto príležitosti RT vydalo článok, kde sa spomína niekoľko téz rovnakých ako tvrdím ja:

- počasie sa otepluje, je to neodškriepiteľný fakt

- s minulosťou sa ťažšie porovnáva lebo nie sú dáta (nemeralo sa toľko)

- dôvod ohrievania je nejasný: v článku sa hovorí o "teórii skleníkového plynu" a "natáčaní osi Zeme viac k Slnku" (premena magnetických pólov) či o "zvýšenej aktivite Slnka" (ktorá má periódu cca 200 rokov)

- Dmitrij hovorí, že Zem prechádza ohrievacími/ochladovacími cyklami (že kmitá)

- spomína malú dobu ľadovú v neskorom stredoveku (odkaz na ňu je vyššie)

- že počasie je zložite predpokladať na 10 dní, nie to modelovať ho na 50 rokov

- hovorí, že ľudský prvok je nejasný a v každom prípade je "ťažko politizovaný"

- že vedci z národa, ktorého základným pracovným nástrojom je lož - z Británie - nemajú problém za granty sfalšovať čokoľvek

 

 

No a teraz ešte raz môj doplnok prečo sa to politizuje:

- čo ešte za politizáciou zmeny počasia môže byť pekne ukazuje ten ruský youtuber, na ktorého som hore odkázal.

- nezabúdajme, že pre "skleníkovy plyn" sa teraz obchoduje s emisiami - že reku dá sa na "globálnom otepľovaní" fajne zarobiť (počujem šušťať šekely, veľa šekelov)

- "globálne otepľovanie" potrebuje "globálne riešenie" a to vyžaduje určitú formu "globálnej vlády"... a sme doma.

 

 

Takže nie "globálne otepľovanie", ale lepšie "medzinárodné znečisťovanie".

Norman

Pozri, Slovan, vec sa má tak:
dal si sem pred časom link na neseriózneho človeka, ktorý to videl veľmi plocho a naivne.
To sa stáva.
Nemusíš to obhajovať a hľadať nejaké kompromisné verzie. Mne je jasné, že ty to chápeš lepšie, ako ten neštastný youtuber vtedy.

Aton

Na HS som akurát narazil na článok, o varovaní pred rekordným suchom v Česku. Tak som si hneď spomenul, že v nadhlade ste presne o tomto písali, aj o tom ako sa to bude vyostrovať.

,,Na 80 procent podzemních zdrojů nemá dostatek vody. V létě bude mnoho obcí odkázáno na cisterny."

„Před několika dny odborníci představili svůj model, ze kterého vyplynulo, že Česká republika čelí největšímu suchu za 500 let,“

,,Podle ministra činí deficit srážek v České republice za období let 2014 až 2020 již 400 milimetrů. V některých v krajích dosahuje i jednoho tisíce milimetrů. Nejhůř je na tom Kralovéhradecký kraj, kde ubývá podhorská voda nejrychleji."

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/richard-brabec-sucho-opatreni-ministe...

Článok na HS: https://www.hlavnespravy.sk/cesko-zapasi-so-suchom-mnohych-nas-caka-voda...

nové