život

etológia, bioetika

Nechce sa mi  o tom zas písať - bolo to tu minulý rok a tento zas. Po všetkých tých groteskných vojnách, smiešnych mafiách, moslimoch židoch a iných exotoch, extrémistoch a exkrementoch, je toto naozaj vážna a finálna téma. 

Od roku 1970 klesla celková populácia stavovcov,  ktoré žijú vo voľnej prírode, o 58 %.

To je zásadný fakt.

Toto je druhý diel, zaujímavý objav aj v našich možnostiach.

Hurá, teploty pominuli, zas na to môžeme drbať.

Asi taký je postoj väčšiny masmédií. Počas horúčav sa snažili robiť zo stúpajúcich ukazovatelov teplomerov zábavný šport o rekordy. Len žiadnu paniku, len žiadne reči o suchu, radšej ukazovať bazény a kúpaliská.

Teraz, keď nápor ustal, sa v médiách ako na povel zjavujú postoje, že veď také niečo prichádza každý rok (viď tento priblbý vtip v Pravde):

 

Mám určité informácie, prečo máme občas pomenej príspevkov od našich autorov.
Viď video.

trocha naivne optimistické, ale aspoň na chvílu otvoril oči

Aby sme nezabudli, v akej priepasti sa pohybujeme. Trocha si natiahnuť končatiny.
Je to len ľudská fantázia, ale aspoň od ľudí, ktorí sa tomu naozaj venovali.

Keďže v poslednom čase ľudstvo zasa plodilo hlavne ukážky svojej hlúposti a slabosti,  pripomeňme si aj nejaké kladné prípady, aby sme nezabudli, že človek je potencionálne stále schopný rôznej a teda aj pozitívnej evolúcie.

Jeden z pokusov formulovať večnú filozofiu v západných pojmoch. Video je relatívne dlhé a pomaly sa rozbiehajúce, ale ak má niekto čas (a vie anglicky), je to v tejto terminológii jedno z najlepších a ucelených vecí, na aké človek natrafí.

Peter Russell sa na inom mieste jasne vyjadril, že treba byť opatrný pri používaní samého toho pojmu consciousness - vedomie. Takže použité slová berte s abstraktným nadhľadom.