Siralomvölgy

Bolo to jasné ako facka. Maďarský premiér Viktor Orbán na Kossuth rádiu povedal, že nech sa migračné trasy zmenia akokoľvek, do Maďarska nevstúpi ani noha. Do mrazivého januárového parkoviska na Ferihegy náhle zavial letný vzduch z Kováčovských vrchov, kde sa dá usadiť na andezitovom svahu medzi šípky, obdivovať ostrihomskú baziliku s kopcom Vaskapu a hľadieť do minulosti. Je september, rok 1683. Oblasť už dlhšie plienia moslimovia a úpadok spôsobený brutálnou tureckou okupáciou je očividný. Útoky poľských jednotiek sa skončili napichávaním hláv poľských vojakov na koly a keď začne útočiť Karol Lotrinský, Turci na ústupe začnú v Siralomvölgy (Údolí smrti) masakrovať ženy, deti a starcov. Povráva sa, že dodnes tam počuť kvílenie - dodnes ľudia nezabudli. To si naozaj buzerantskí beneluxovia myslia, že krajiny zmáčané krvou desaťtisícov obetí moslimskej invázie teľaco otvoria brány len preto, že invázia sa dnes vedie iným spôsobom? Ako bolo povedané - ANI NOHA.

Hľadiac do minulosti nemožno nevidieť tunajších vojakov. Napĺňajú svoje pozemské poslanie bojovať za svoju zem a zomrieť. Teraz - neprešlo ani krátkych 350 rokov - by sa z bruselského komisariátu a korporátnych médií ozval ostrý bľakot. Veď stačilo, aby žena podložila nohu moslimskému invazistovi, ktorý sa nepozvaný valí do jej domoviny. Hej, toto je tá európska tragédia - príliš veľa "Mutti" Merkelovej, príliš málo mužnosti. "Od 60. rokov moderné matky vychovávajú zo svojich synov ženy, nasiakavajú ich ženskými hodnotami, akými sú zodpovednosť za domáce práce, starostlivosť, chápavosť, pozornosť a plnenie každého ženského priania. Výsledkom je generácia mäkkých, neistých mužov, ktorí stratili kontakt so svojou mužskou prirodzenosťou, identitou a silou". Túto výchovu zabetónováva infantilná kultúra.

Pravdivosť postrehu dánskej novinárky o európskej tragédii potvrdzuje materiál určený pre školy, ktorý namiesto hrdosti na vlasť a ochoty chrániť ju má české deti viesť k zšenštilému vžívaniu sa do situácie "utečencov" formou predstavovania si vlastnej tragédie. Keďže Česi sú Česi a nie Arabi, nie sú schopní rozmrdať si "demokratickou revolúciou" plne fungujúcu prosperujúcu krajinu na padrť ( v Homse som bola pred pár rokmi a bolo to normálne mesto - a toto z neho urobili "demokrati", ktorí sa teraz hrnú ako saranče k Mutti Merkelovej do Džrmny). A tak bolo treba vymyslieť nejakú vyššiu moc - pre tento prípad jadrovú haváriu so zamorením celého Česka. V ČEZ zrejme nakúpili palivové tyče od Westinghouse.

Nenechajte si ujsť, je tam aj videjko

KOMIKS A ÚTEK ZO ZAMORENÉHO ČESKA

Česi však nie sú takí sráči, ako by sa mohlo zdať pri pohľade na Sobotku. Pripravovaný materiál pre školy Čechov nepotešil, a tak sa od neho rýchlo dištancovala aj ministerka školstva, ktorá ho predtým podporovala.

Na Slovensku, v Poľsku, ale hlavne v Maďarsku sa ľudia nevžívajú do nejakých fiktívnych príbehov vymyslených prosystémovými organizáciami, ale do hlasu svojich predkov, ktorí dokázali moslimskú inváziu ustáť a nepriateľských cudzincov vykopnúť.

Že tieto súčasné hordy neprichádzajú ako priatelia, MY vieme. Dobrý migrant je preto len ten, ktorý sem nevkročí.

Naivní blbci sa poučia. Parížske potoky krvi - o ktorých sa odrazu decentne mlčí, ako keby sa nič nestalo - boli len začiatok.

Majte si aj vy svoj Siralomvölgy. Nám tento jeden z roku 1683 stačí.

 

Autor: 
Rosemary

Stale je ta dobre citat. Prajem ti pekny novy rok, stastie, zdravie a lasku. Pis viac, najlepsie by bolo, keby si sa vratila na svoj blog.

Ema

Do starého blogu som veru ani nenakukla, odkedy som sa tam rozlúčila so životnou etapou spojenou s veľkým filozofom Šunkesom.

Neviem, čím to je, ale teraz, keď si mám vybrať medzi žehlením a kvákaním tuto v pitvore, tak si vyberiem to prvé.

Norman

Prečo by bolo lepšie, aby sa vrátila na svoj blog?
Zaujímavá výzva, taka pozitívna. Od koho asi tak je?

Ema

z krajiny neobmedzených možností a obmedzeného ducha, kde miesto uvoľnené vyhlušenými bizónmi obsadili hispánci a sem-tam nejaký východoeurópan.

Rosemary

Ano, kvetinka vonava, irisocka, kde rastie? Pod krickami, v toni, vcielky ju najdu tiez, najdu vdaka voni.
Momentalne vonia rozmarin, ale co uz.
Vidite...zase nic zmysluplne...
A to este nenabehol Grigoriy.
Buheh, bratre, objimam, zdravim., tak tiez egyptana Sinuhe...
Bylo to fajn, ale nevstupis 2x do tej istej rieky.

Sinuhe

čo je nového v Little R.?

Rosemary

Krasne slnecne zimne pocasie, nasnezilo a v piatok som sa nedostala do roboty, auto mi zapadlo. Neplanovana dovolenka, ale ja milujem tie dni, ked si za zasnezenym oknom vychutnam svoju samotu. Je to prijemne.
Opatruj sa,

Rosemary

Krasne slnecne zimne pocasie, nasnezilo a v piatok som sa nedostala do roboty, auto mi zapadlo. Neplanovana dovolenka, ale ja milujem tie dni, ked si za zasnezenym oknom vychutnam svoju samotu. Je to prijemne.
Opatruj sa,

Sinuhe

to si si už nemohla vybrať nejakú inú prezývku ako Rosemary? Táto je hrozná ...

Rosemary

Zase tak casto ju nevyuzijem a Normanovi sa Velmi paci:)

Norman

aby nevznikol omyl: táto osoba tu vždy mala a má svoje staré konto a jediný dôvod, prečo ho nepoužíva, je zrejme skleróza.

Náhodný okoloidúci

Všeeeetci nás poučujú a tlačia na nás, že máme bojovať proti xenofóbii, rasizmu a šovinizmu. A my to aj poctivo robíme - odmietame si sem vpustiť xenofóbnych, rasistických a šovinistických moslimov, ktorí sa vyhlasujú za nadradených a neznesú vedľa seba žiadnu odlišnú kultúru. Nepodporuj zlo, lebo sa rozmnoží.

P.S. Ďakujem za všetko, čo pre nás nevďačných robíš, Ema :)

Ema

proti terorizovaniu európskych žien moslimami.
Sa z toho tie počerné blízkovýchodné balíky testosterónu, vytrénované v zabíjaní, poserú. Hlavne z toho pásikavého.

https://www.youtube.com/watch?v=d4nQyHBbKBA

Náhodný okoloidúci

Ale sa z nich aj dogrcajú.
Tí osukničkovaní idioti nechápu, že na primitívny mozog platí len symetrická odpoveď, lebo asymetrickú nie je schopný pochopiť.

A tu je malá ukážka, ako hrdinskí holandskí muži zákona v počte 11 ks zasahujú proti jednému refugovi.
https://pbs.twimg.com/tweet_video/CYngJInWkAAsuue.mp4

Ema

zriadenci z miestnej ZOO. Sú aj odvážnejší.

Pozri, tuto píšu o Nudelmanovej. Zvláštne, má obdobný ksicht východoeurópskej pavlačovej tetky ako Merkelová.
To, čo vyvádzajú tie dve ochechule, by si žiadny chlap nedovolil... snáď s výnimkou chronicky ožralého Junckera.

http://www.vz.ru/politics/2016/1/21/789704.html

Rosemary

Ale mne to skor pripada, ze ti chlapi si nepriamo ziadaju, aby ich pocerni, temperamentni priselci siahli do rozkroku. A to je ta tragedia. Toho ani oni nie su schopni.
Nic to damy, budeme si musiet poradit same. Ja som napr. Skoncila s vyletmi do zapad. Europy.

Ema

noví európski obyvatelia, ktorí im bez váhania napchajú sukne do papule a namiesto rakvy ich pekne po moslimsky zabalia do slabomyseľných transparentov.

http://www.faz.net/aktuell/politik/fluechtlingskrise/fluechtlingskrise-m...

A západnú Európu začnú premieňať na jeden veľký Homs. Čo v sebe nesú vidno z toho, čo po nich zostalo doma.

Náhodný okoloidúci

Z Homsu zostalo to, čo z Drážďan alebo z Hirošimy. Vidno za tým jedného režiséra a jednu logistiku.

Ľubov

https://www.youtube.com/watch?v=LKKiuUdIr8w

Ema,prešiel mi mráz po tele,keď to čítam.Spomenula som to tu viac krát,že to máme ešte v pamäti,ten strach a hrôzu z pohanských psov. Dnes by učitelky,hodné toho mena,mali vziať deti na miesta,kde sa bojovalo a víťazilo. V auguste 2013 sme sa s priateľmi rozhodli,že si urobíme oslavu presne na tom mieste,pri levovi.Dodávka priviezla všetko potrebné pre bufet aj malý bar.V našej skupinke sme mali aj hudobníkov,aj historikov -amatérov,aj básnikov.Pikantné bolo,keď prišla simultánne na výlet skupinka turistov z Maďarska.Dnes by to už bolo iné,pred dvomi rokmi sme boli ešte takí opatrnejší.
Ale víno a harmonika má svoju moc,po dvoch hodinách sme aj tak boli druzia.Potom odišli smerom na juh a ostali sme sami.Sú z nich mnohí aj katolíci,tak navrhli ,že sa bude modliť a spievať za duše obetí,čo padli na tom poli(vidíte ho na videu,volá sa právom Martovo pole).
Na ten zážitok asi nikdy nezabudnem,skupinka ľudí otočených tvárou k revúcemu bronzovému levovi,a spieva vrúcne Ó,Mária,Matka Božia,oroduj za nás. Bizardnosť situácie už asi nemohla byť väčšia. Cítila som sa,ako na nejakom pohanskom rituáli:)).Pekné,toto môžem.Nenápadne som sa otočila smerom k poľu a vtedy,neviem ,či nejaké deja vu,či čo to bolo,ale "vedela som",že tie k...y sa chcú vrátiť.Potom,o necelé dva týždne niekto leva chcel predať do šrotu,ale nepodarilo sa mu ho rozpíliť.

Tak toto všetko mi pripomenul Tvoj článok.

Ema

ale mechanika je iná.
Otrasné rozvaliny pred pár rokmi prosperujúceho a bohatého Homsu nespôsobilo ani kobercové bombardovanie, ani zvrhnutie atómovej bomby, ale OBČIANSKA VOJNA. Homs si SAMI rozbili do súčasného stavu tí istí "utečenci" s ich tupou mentálnou výbavou, čo sa teraz po stotisícoch hrabú do Európy - a preto bude Európa čoskoro vyzerať ako Homs.
Občianska vojna v Sýrii je mestská vojna, v ktorej špinaví zmrdi neľútostne rozbíjali štvrť za štvrťou.
Preto ich treba nakopať do riti a poslať späť. Nech si tam teraz žijú.

Sinuhe

ale diskusia k téme na tytrubke bola vcelku fajn. Najviac sa mi páčil prispievateľ, ktorý podotkol, že muži neprejavujú solidaritu, ale ak sú chlapi, tak niekomu jednoducho prijebú ... :-)

Buheh

bola politicky veľmi nekorektná, radosť čítať. Najviac ma teší, že dnes už väčšina diskutujúcich vôbec nemá problém sa otvorene zhodnúť na stanovisku "nech si raperi tých sukničkových ošukajú, patrí im to".

prasiatko Mlsko

A nech si nadávate na mňa ako len chcete, ja sa nehanbím priznať, kvik, že z nenávisti proti Turkom budem voliť kváziradikálnu stranu kotlíkového guláša (Kotlebu)!
Skôr by si tu mali Slováci uvedomiť, že Benátčania a Vy máte, a mali ste spoločného nepriateľa na život a na smrť! Osmanské kurvy!!!
Norman , môžeš sa realizovať, reakciu mazať a vyhovárať sa, že vraj teraz nie je taký, onaký a vhodný čas na "útoky na stranu Obetí"...
Kam na to chodíš, boha Tvojho?!

Grigoriy Ilmoran

poviem Ti jednu zaujímavú historku o Benátčanoch a Turkoch.
Bolo raz tak, že Albánci boli kresťanským európskym národom. Turci sa tlačili do Európy a plienili a lúpili. Albánci boli prví, kto im stál v ceste - na Balkáne. Bojovali srdnato proti veľkej presile z východu a nemálo ich poslovia prosili kresťanskú Európu o pomoc.
V súdržnosti kresťanov a Európanov, nie málo podobnej dnešku, odhodlali sa Benátčania k urputnému boju, a napadli ich od mora - Albáncov.
Dnes sú mnohí Albánci vyznávačmi Alaha, a čoskoro budú aj tí Benátčania.

Tak sa my Európania vieme brániť osmanskej rozpínavosti.
Aj dnes Merkelová namiesto toho, aby učila Erdogana poriadku, nadáva na Orbána.

prasiatko Mlsko

Pamätaj si, že obchod bol vždy nad nábožestvom. Členstvo v cirkvi je len pre hlupákov. Za to si Albánska banda môže sama. V tých časoch, ktoré si spomenul (pred 15. stor) bola ešte z Osmanmi istá rozumná reč. Potom sa to zvrhlo, a to mnohým, nie len nám.
Boj proti Osmanom zo strany Benátok nikdy nebol záležitosť ochrany kresťanstva, o tom si sa mohol presvedčiť už z priebehu 4 krížovej výpravy, keď tam Turci ani neboli.

Norman

jediný, kto sa tu na niečo vyhovára, si ty, prasa.
teatrálni a uplakaní chlapi sú najhoršia verzia, za nimi sú už len buseranti.

prasiatko Mlsko

*ironický úsmev*
Norman, ako sa vyznáš čo je najhoršia verzia...
Len na seba si zabudol, bojazlivý, ustráchaný, cenzúru vykonávajúci, s čím sa nestotožní, mažúci (komentáre).
Ba horšie, vymýšľajúci si, keď si písal, že som uplakaný, to si si vycucal z prsta.
V čom si iný, ako tí, čo boli a sú pri moci? Tiež si svojím konaním ukázal, že si za slobodu prejavu (resp. demokraciu) len odtiaľ-potiaľ! A kto nie je taký úzkoprsý ako ty, toho by si bol schopný prehlásiť za anarchistu. Pardon, najnovšie za uplakaného. Prizri sa lepšie do zrkadla, portálový hrdina.

Norman

Ty si typický príklad spôsobu našich nepriatelov: len čo dostaneš, čo ši zaslúžiš, kňučíš a sťažuješ si. Niekto ti ublížil? :)
Ja som, lešie povedané príroda je, za čistotu - a tá netoleruje lajná ani inú špinu. Nemáš na výber.

prasiatko Mlsko

Na nepriateľstvo sa tu nik nehrá, žiadne tu /aspoň z mojej strany/ nebolo, nie je, to je iba tvoj pohľad na svet a ľudí na internete.
PRÍRODA nie len že lajná toleruje, ona na tom hnoji stojí a profituje z neho. Vieš, ak pole nezúrodníš, nemáš vyhliadky na dobrú úrodu. :)

Náhodný okoloidúci

Príde nemecký minister vnútra za Merkelovou a hlási: "Pani kancelárka, nastala prekérna situácia, na hraniciach je 80 miliónov utečencov. Čo máme robiť?"
Merkelová: "Ak sú zo Sýrie, tak ich pusťte do Nemecka."
Minister odpovedá: "Nie, nie, sú to Nemci... chcú preč..."

Buheh

A nato Merkelová zdvihne telefón a lámanou hebrejčinou, vplietajúc do toho slová anglické a východonemecké povie:
"Misia je ukončená, vaša jasnosť".

Sinuhe

ako hovori amici: you made my evening :-)))

Karpaty

Len takú malú poznámočku - Slováci budú túto srandičku zažívať minimálne tretí krát: viď príchod starých magyarov pri ich zaujatí vlasti (honfoglalás), výpady tureckých hord, nuž a teraz títo nositelia kultúry.

Norman

takých bolo :-)
Nakoniec vždy príde zima a ostanú iba normani:-)

Náhodný okoloidúci

Netreba zabúdať na ničivý vpád Tatárov a Mongolov, či kto to bol, v 13. storočí. Im predchádzajúci Pečenegovia a Kumáni (Polovci) sa až tak výrazne do našej historickej pamäti nezapísali.

Karpaty

Chcel som iba poukázať na akúsi paralelu obsadenia územia starými magyarmi a terajšími chlapcami z blízkeho východu, ktorí prišli bez rodín a majú chuť líhavať na lôžka k našim ženám...

Norman

Neustále prichádzali buď vojnové alebo imigračné invázie.
Za povšimnutie ale stojí, že nakoniec, po stáročiach a generáciach, aj tak preváži v určitom zmysle kvalitnejší genofond. Viď práve napr. to Maďarsko ( v porovnaní s národmi, ktoré považujú za svojich predkov).
To je proste prírodný zákon.

Náhodný okoloidúci

Problém je v tom, že súčasní obyvatelia štátneho útvaru nazývaného Maďarsko sa nehlásia k svojmu skutočnému prevažujúcemu genofondu, ale k vymysleným mýtom. Niekdajší Maďari asimilačnou politikou sami zatlačili pôvodný maďarský genofond.

Norman

To, že sa hlásia k falošnéj tradícii, je určitý problém, ale relatívny.
Aj my sa hlásime ku kresťanstvu, ktoré je tiež do určitej miery cudzie.

Vlastne ma to inšpirovalo k zamysleniu, že ktovie, ktorá tradícia je nám predsa len bližšia. Očividne si Maďari so svojou tradícou prvotnopospolnej spoločnosti celkom dobre vystačia a je im blízka :) Nemajú problém :)

baloo

vždy dokáže udiviť, ako hneď na prvý šup uveríte hocičo a ako húževnato si pestujete umelé mýty. Kľudne sa naserte, vaše teórie o praslovanoch a pod. sú minimálne tak neisté a umelé ako tie maďarské, na ktorých sa tak povýšenecky smejete. OK, je to slovenský server, samozrejme že si pestujete "svoju mytológiu" a nepotrebujete si overiť či je to pravda, na akých základoch stojí, kto na základe akých dôkazov dotyčnú vyslovil na čiu objednávku a z akých pohnútok. Ja vám to v príncípe nevyčítam, lebo pár podobných pičungov som pustil aj tu a v inom smere aj na maďarských servroch a dostal prakticky to isté.
Niektorí ľudia si proste tieto umelé mýty CHCÚ brať vážne. Ale nemali by ste sa miešať do niečoho 1, do čoho vás vlastne nič neni (pôvod maďarov) 2, čomu nerozumiete, lebo poznáte len jeden výklad, a to z pera vašich hlboko zaujatých odborníkov a pesudoodborníkov. Ja osobne sa k žiadnym podobným teóriam nehlásim a nevyjadrujem sa k nim, ani maďarským ani panslovanským, ani pangermánskym, ani árijským - lebo tomu NEROZUMIEM, môj názor môže byť založený iba na tom, čo som prečítal a všetko čo som o tom mohol prečítať niekto napísal a mohol filtrovať, skreslovať aj dovymýšlať. Vaše názory o maďaroch a o našich spoločných dejinách sú neskutočne skreslené a nie náhodou. Akonáhle sa niekto z vás stretne s maďarmi, v 95% prípadov sú v priebehu 10 minút kamaráti - asi prečo? Jediný kameň úrazu je vždy táto skreslená mytizovaná umelá "história" z jednej aj druhej strany - a vot vsjo, preto vás učia tak a nás inak.

A tak ma ukameňujte.

Ľubov

Baloo,keď si dáš nabudúce silnejšiu kávu,mohol by si pod primeranú kapitolu napísať niečo o najobľúbenejších maďarských rozprávkach,ale nie umelých,ľudových,chápeš,ako to myslím. Voľačo ma napadlo...
http://www.osel.cz/8656-evolucni-historie-pohadek-je-mnohem-starsi-nez-v...

Norman

to isté, Baloo:
niektrí proste tie svoje umelé mýty CHCÚ brať vážne.

len upozorním, že ja hovorím o mýtoch, ovela menej o tom, ako to naozaj bolo. Aké má kto mýty, to je jasné, to vieme veľmi dobre, veď nie sme malí.
Ae jedno, čo považujeme z reality za isté, to je to, že dnešní Maďari nie sú nejakého aziatského pôvodu.
A to myslím, že je dobré, veď práve preto si v podstate tak dobre rozumieme.

baloo

aj tak vyskočí adrenalín...

Možno v definícii "aziat" je tiež dáka chybička (tarimské múmie a len sa pozri na dnešných ujgurov... ináč ujgur - ugor - hungarus, to si už tiež všimli viacerí). Ja som tu už raz napísal ktorému mýtu sa akotak prikláňam najviac: že "tunajšie" praobyvateľstvo, rozumej slováci, maďari, chorváti, poliaci, časť ukrajincov sa nikdy nikam v princípe významnejšie nepohlo, preto je tá prekvapujúca jednotnosť v genetike. A to všetko na území, ktoré sa odjakživa nazýva "skýtia", resp. "západná Skýtia". Čo je súbor národov z jedného koreňa (a preto napr. poliakov v stredoveku ešte bežne volajú "sarmati") a každý národ v celku mal inú úlohu. Huni - maďari (drž sa, západné kroniky ich občas nazývajú aj "parthovia" - hej, tí, ktorí rímanom dali na frak) nazvi ich ako chceš preto boli iba mobilnejší ale stále len v rámci širšie branej "západnej Skýtie". To, že skýti boli "indoeurópania" vymysleli iba indoeurópania, koľko sa zachovalo z ich kultúry nesvedčí o tom, Buddha bol tie "sakya-muni", tj. "syn skýtov". Celá táto kapitola sa dosť zanedbáva. A preto som smutný, že sa tu hádame o debiliny, pričom sme nie v nejakom sentimentálnom prenesenom zmysle bratia ale pokrvne a nie od minulého storočia.

Norman

samozrejme, "aziat" je to skratka pre ďalekovýchodné šikmooké národy. Bez akejkoľvek nutnosti byť politicky korektný ale nepovažujem tieto národy za niečo problémové - proste je to iná rasa, to je všetko. Na rozdiel od afričanov, ktorí sú problémoví (jemne povedané). A na rozdiel od určitých ...hm .. altajkých národov, typov, rasy.

To, že kedysi boli tie ázijske stepe osídlené belochmi, považujem za dokázané. To, že tam dnes prakticky nie sú, respektíve len ako novodobí prišelci (z Ruska), teda že tam v stredoveku bieli takmer vymizli, považujem za vážne varovanie.
Myslím, že sa nehádame, lebo máme rovnaký rytmus a mentalitu, ale ja som biely a Skýti boli tiež bieli, (to je všetko, čo pre nich môžem spraviť). Myslím ale, že chápem, čo ťa "hnevá" - že tieto jazdné a nomádske kmene majú takú negatívnú povesť. Pritom celá táto debata začala mojím vyjadrením, ktoré v skratke chcelo povedať to, čo azda aj ty - že my sme jeden celok s celým tým "skýtskym" svetom. A že ten svet je možno relatívne dobre zachovaný v reálnej maďarskej kultúre, v reálnom maďarskom živote.
Hovorím, je to biely svet. Podľa mňa aj indoeurópsky. Aký iný? Nejaký osobitý? Neviem, podľa mňa v tom priestore niet ďalšej veľkej osobitej historickej sily, kultúry.

Buheh

bez ohľadu na to, akú nálepku si dáme (my sami alebo ktokoľvek iný): geneticky sme my Slováci a Maďari jedno a sme tu pekne spolu už tisíce rokov (ak len sa neuchýlime k divokej konšpirácii, že celá moderná genografia je podvod).

slaven1

Video na dokreslenie slov náležitými obrazmi.