Wir sind das Volk

Vo voľnom preklade: To MY sme národ! Nie VY, ale MY!

Takto kričali demonštranti v bývalej DDR v roku 1989 aby dali najavo politikom, že existuje sila, ktorá by s nimi mohla nepekne zamávať.

Rovnako kričia v týchto dňoch ľudia na manifestáciach PEGIDA a dávajú najavo kancelárke Merkelke a jej proamerickým kolaborantom, že v Nemecku jestvuje sila, ktorá by s nimi mohla vykývať.

PEGIDA wir sind das volk

Koncoročné demo PEGIDA v Dráždanoch, účasť vyše 15 000.

Ako komunisti v roku 1989, ani dnešní pampaláši na silu národa neveria. Kancelárka Merkelová mala v novoročnom príhovore ostré vyjadrenia proti organizátorom protestov PEGIDA. Vraj ich motivuje "chlad v srdci a nenávisť". Pýtam sa sám seba, či to stvorenie s ofinou dementa a kravským pohľadom len tak vyzerá, alebo je naozaj tak hlúpe a považuje takéto emotívne výrazy za politický dôstojný prejav.

Ak to nemeckej kancelárke ešte nik nepovedal, Nemci NECHCÚ žiadnych utečencov, Nemci NECHCÚ kryť a platiť americký bordel, Nemci NECHCÚ viesť čo len studenú vojnu voči Rusku za záujmy anglosionistických bastardov.

PEGIDA, ako by už každý mal vedieť, značí Patrioti Európy proti islamizácii Západu. Aktivisti PEGIDA sa explicitne dištancujú od minulosti, hákových krížov a podobných asociácií. Napriek tomu ich denník Frankfurter Algemeine nazval Nová pravica a označil ich za totožných s francúzskym "Front National" . Znova vidno, že platí - je to jedno, ako budete demokratickí, pluralitní a liberálni - akonáhle vaše hnutie čo len trocha skríži záujmy svetovej mafie, budete označení za nacistov, ani okom nemrknete. A keď sa situácia zhorší, ako v novoročných prejavoch napodiv predpovedali všetci možní prezidenti, až to prekvapivo vzbudzuje obavy aj vo mne, teda ak sa situácia zhorší, budete postavení k múru a odbachnutí. Ak niekto tomu neverí a myslí, že preháňam, tak môže byť škaredo prekvapený (bohužiaľ tí, čo by mali byť najviac varovaní, to tu asi nečítajú).

S novým rokom niektorí robia aj politické predpovede. Nie sú to mnohí, lebo väčšina "politických analytikov" sú platení politrukovia, ktorí píšu len to, čo im niekto zaplatí a v tom komplexnom sajrajte, ktorý sa volá ľudská spoločnosť, sa ani za mak nevyznajú. Ja si dovolím na tento rok predpovedať, že tento proamerický bordel v Nemecku do konca roka nevydrží. No ... dobre, ťažko povedať, čo všetko sa stane - ale niečo sa musí stať.

A u nás platí to isté. Kiska vyskakuje v televízore a ako nejaké agresívne prasa. Kto to má tolerovať? My? Aj unás je pomaly čas vstať a rozbiť im papule.

Dobré ráno. Je nový rok, idú INÉ časy.

 
Buheh

Zistil som zaujímavú vec. Na toho človeka sa nedokážem dívať dlhšie ako sekundu. Potom musím nutkavo prepnúť televízor na hocičo iné, bárs aj telešoping (aj keď to je vlastne to isté). Neviem ako ho naprogramovali, ale rozhodne je to zaujímavý fenomén. Dokonca aj Lipšic, Samson alebo samotný Jaceňuk sú mi o niečo menej neprekonateľne odporní. Zvláštne.

Sinuhe

podobné pocity pri pohľade na bugriša (lebo to je podľa mňa najvýstižnejšie taxonomické zaradenie) mám aj ja :-) No ale však vieš, scientológia ... :-)

Ema

...aj premiér Ukrajiny Jaceňjuk. Ten, o ktorom Zeman od susedov včera vyhlásil, že je "premiérom vojny" a odvtedy má posilnenú ochranu.
Pozoruhodná je u týchto ambicióznych východoeurópskych trtkov hysterická rusofóbia. Vyzerá to na kánon scientológie.

Ľubov

by som opäť zacitovala z ev.sv. Matúša,volne " Beda vám farizeji,beda vám pokrytci,čo ste zvonka ako vybielené hroby,celé krásne,ale zvnútra je hniloba a kosti umrlčie ."Vidíš,s charitou boli zrejme vždy problémy.Pozorujete,ako sa infekcia preniesla na všetko,doslova všetko? Tie rozličnú úsmevy ako dary,anjelov strážnych ,a aj do siedmeho neba? Fuj,to je hnus.Popri povinnej rusofóbii je teda ďalším ich poznávacím znamením " pomoc tým najslabším......"

Ema

Kuknem a vidím.

Chodil pred pár rokmi s tým andelským projektom po korporáciách ako chuj s košom. "Kúpte si odpustky, odo mňa sú lacné".
Ešteže bolo pozitívnym sprievodným javom jeho mocenského proudžektu - takpovediac jeho collateral damage - že sa pár nešťastníkom, ktorí v kasínovom kapitalizme nehrali, a predsa prišli aj o gate a ľudskú dôstojnosť, dostalo reálnej krátkodobej pomoci.

Ľubov

Kukneme a vidíme. Ale prečo nie aj iní? Slizniaka je predsa ľahké rozoznať.Oni mali už pred rokmi nejakú sieť,inak si to neviem vysvetliť. Napr.môj kamarát,otec troch detí,rakovina.....sami za ním prišli.Ponúkli peniaze . On by nepýtal,ale keď núkali,kvôli deťom,zobral. Bolo to sto euro mesačne,chlapcovi na výšku.Teraz má pocit dlhu a vďačnosti.Tak sliz necíti,chápem to .Ale aj tak si myslím,že tento K. je služobne podriadený P.Demešovi.Taká naša šedá eminencia,všakže.....

Buheh

ze je to kupeny kader, vycviceny, dialkovo riadeny. Vobec tu teraz nejde o to, ze predtym ponukal v kapitalistickej krajine standardny kapitalisticky produkt, hoci rec o etike by mohla ist, ale to je teraz druhotne.

Takto to oni robia: mladeho chlapca si ziskaju, zaviazu, pomozu mu byt uspesny, uvedu ho do spolocnosti dalsich judasov. Prejdu roky a po case tu mame politika, ktory robi vsetko pre blaho ludu. Len nie toho podkarpatskeho, zial...

Velmi zaujimavy rozhovor s byvalym agentom Ceskoslovenskej kontrarozviedky o tom ako to cele funguje:

http://aeronet.cz/news/jak-funguji-americke-vyzvedne-sluzby-v-cesku-jak-...

Ľubov

je v presile,to vieme. Inak,vidíš,toto by bola excelentná téma pre našich spisovateľov,Banáš,Heriban a kolkí ešte,ani boh ich nespočíta.Ale podrobnosti ,kto je kto na Slovensku sa objavia,aj vďaka Vám,alternatíve.

Predsa len,je to pár dní,čo som si to uvedomila:nádej vidím už aj v nemcoch,nie iba v rusoch. Videla som dokument o katedrále v Kolíne,bola dokončená až v 19.storočí.To predsa nejde,toto postaviť a potom aportovať amikom.

Buheh

mýliš sa, ide to. Aportujú aj tí, čo postavili katedrálu v Miláne, Remeši, Seville, Barcelone, Istanbule a sám pán vie kde ešte inde.

Ale nemýliš sa v tom, že nádejou pre svet sú okrem Rusov najmä Nemci. Stále platí, že keby sa oslobodili oni, bude slobodná celá Európa a potom vlastne veľmi rýchlo celý svet. Nie je náhoda, že zo všetkých vojakov, ktorých má svetlo demokracie kade-tade rozmiestnených po svete, má takmer tretinu (tie čísla sa rôznia) v Nemecku. Oni veľmi dobre vedia prečo.

Sinuhe

ten rozhovor s údajným agentom je podozrivý. Pokiaľ sa pamätám, tak VKR za bývalého režimu neoperovala v zahraničí (nanajvýš tak v blízkom prihraničí/zahraničí) a orientovala sa predovšetkým dovnútra ČSĽA.

Náhodný okoloidúci

Prečo mám už niekoľko mesiacov pocit, že "Dobrého anjela" už zakladali s tým, že bude nasledovať vstup do politiky?

Buheh

prečo máme ten pocit mnohí.

Norman

Neviem, či sa to dá rozlíšiť. Mnohú doborčinnosť robia ľudia pre to, prečo robia politiku. Veď aj "politika je služba",sa hovorí.
Politika či dobročinnsoť, robia to pre to isté, či už v dobrom alebo zlom slova mysle.

Niekedy to má zmysel, niekedy je to len sprosté egoistické posúvanie seba do spoločensky uznávanej pozície.
Nezakladal Anjela, aby bol prezidentom, ale zakladal ho, aby si ho ľudia vážili. Ako povedala Ema, relatívne lacné očistenie svedomia.
Len tá scientológia tam smrdí. Ale aj tí uvažujú rovnako, ako všetky církve a sekty - nevedia vopred, načo to presne bude dobré, ale rozhadzujú sa siete. Rozsieva sa semeno. Dobročinnosť je propaganda ako každá iná, len azda efektívnejšia. Každý ju pozná, nemožno jej nič vytknúť, treba na ňu síce vopred ťažké prachy, ale to na každú skutočnú propagandu.

Buheh

to slovo som nepočul už strašne dávno, aj som zabudol že také je... ale mne sa to celkom nezdá. Bugriš vyjadruje nepeknosť, ale takú neškodnú, cukríkovo dementnú. Kdežto tamten zmrd, to je stelesnenie farizejstva a judášstva, nebezpečného, podlého a zákerného. Nie, bugriš je príliš pekné slovo pre neho.

mino

https://www.youtube.com/watch?v=muKIQgynado

Keby mi tato ukazala svoju KISKU tak padnem aj z motorky ako ti dvaja US policajti a ani zaseknutemu vytahu by som sa nedivil, ti Amici nie su normalni...;-))

Manku

uz som si myslel ze som zaujatý................

Ema

mu nenechal ňi jedno pero na umelom okrídlení suché.

nonula

mimo misu moze znamenat aj skoro do misy...rozbesnit vasen masy a pritom ostat svaty

https://www.youtube.com/watch?v=zZLmISiaUGU

Norman

Je jasné, že tie veci vidí Ken zblízka. Zrejme má PEGIDA v mnohom negatíva naších protestov Gorila, ale azda ozaj len čiastočne.

Ale ku konkrétnym bodom:
"Sme proti islamizácii" - Ken rozoberá, že sa islamizácia v Nemecku v podstate nedeje.
Nuž, za prvé sa dosť deje v celej (západnej) Európe, ale hlavne - slovo "islamizácia" je zastupný symbol znamenajúci mnoho cudzých vplyvov, ktoré ničia Európu. Dalo by sa použiť slovo Überfremdung , ale to by znelo už príliš "xenofóbne" a tak sa použila "islamizácia". Podľa mňa to nie je ťažké ani pochopiť ani morálne akceptovať tento štýl tvorby sloganu.

Potom rozoberá ten mail od dosť typickej kresťanskej aktivistky - ale veď to neznačí, že ten jej postoj je typický pre všetkých v Egide. Alebo áno?

"Ak by zmizli cudzinci, usporené peniaze by skončili v peňaženke dôcodcu?" Nuž, asi nie, ale dôchodca vie, že záplava cudzincov spôsobuje znižovanie efektivity a vôbec životnej úrovne - ak sa stane Nemecko Tureckom, bude Tureckom so všetkým, zbohom s exportným majstrom sveta. To Ken nechápe? Jasné, že sa dôchodca nevyjadruje presne - ale pravdu má, aj keď ju nevie presne vyjadriť.

...

Ináč je Ken super, mal by som ho viac sledovať. Aspoň dúfam, že je super. On je teoretik a azda ho mrzí, že prax teoretikov vždy predbehne a nik jeho zásluhy neuzná. Ale to by mal pochopiť, že prax patrí reálnym konajúcim - ak chce byť takým, nech koná, alebo nech si nesťažuje.

nonula

Teoretik?- v com si Ty väcsi praktik?... chces si v anonymite uzit svoju mudrost do horkeho konca?- aj to je cesta- cesta introverta. Ken je extrovert. Kruh limituje stred a polomer tvoriaci kruznicu. Sen dostredivosti je odstredivost a naopak.

Norman

Aj ja som teoretik, to nie je nadávka, v tom nie je problém. Ale mám zväčša úctu k ľuďom, ktorí niečo robia, vytiahnu do ulíc, ako PEGIDA a aj keď nedosiahnu svoje ciele, niečo predsa len posunú. To Ken ich kritizuje, čo ma prekvapuje, to je všetko. Ja som napísal, že ho málo sledujem, tak možno mu málo rozumiem. To on odhovára ľudí od Pegidy - jeho sa máš spýtať, či si on chce svoju múdrosť užiť do horkého konca?

A čo vlastne navrhuje, on alebo ty?

nonula

Ken je na nemecke pomery dost opovazlivy- otvorene tvrdo kritizuje nemecku vladu a banksterske pozadie- tym padom je ostro sledovany. PEGIDA je ako vravis akasi nasa godzila- a navrch prechcana pasca na oponentov systemu. Nemusim Ti vysvetlovat ako sa vyrabaju provokacie- par "spravnych" hesiel- nafilmovat najlepsie s okolo prechadzajucim cielovym objektom a si fertig- myslim ze Kenova kritika PEGIDY je sikovne manevrovanie...

Norman

Už by som ani nič nedodával, ale práve som náhodou zazrel správy na RTL, kde s nadšením oslavovali, že boli úspešné antipegida demonštrácie. Hura.

Nuž, do mnohých vecí a budúcnosti človek nevidí, ale na koho strane sú masmédia a Merkelka, to je jasné.

Niektorí hovoria, že treba jednotu a podobne, ale ja myslím, že ako sa pri serióznej práci človek spotí, prípadne zašpiní, tak nie je žiadna jednota bez rozporov. Predpokladám, že aj v Nemecku ich bude treba hodne, pretože aj ľudia tam sú už riadne bezkoncepční. V tomto prípade sa mi zdá, že čím viac sa budú pretláčať v uliciach protichodné skupiny, tým lepšie pre zdravie Európy.

Ale neviem, či sa budú, neviem, koľko je v BRD ešte germanov. Asi už ani nie tak veľa. Respektíve spia a zobudí ich až skutočná kríza, nemyslím len nejaká taká finančná, zasiahne aj ich.

Náhodný okoloidúci

Uprednostňovať cudzincov pred vlastnými je samovražda národa.
Úroveň multikulti-vypatlanosti západoeurópskych národov a hlavne ich volených (a manipuláciou nastrčených) predstaviteľov láme rekordy.

nonula

Skonal zaciatkom...
Vnutornym poriadkom
obnovil stred
na ceste vpred.

Norman

kruh nemá žiaden horky koniec.

a to je dobre

Ema

Ako terénny jedinec ti nevyžiadane odhalím strašnú odvekú pravdu: nie je cesta "vpred". Je len cesta. Kto potrebuje epiteton ornans, nech sa páči: imanentná.

A stred znamená čo? Stred znamená, že neskáčem ako teľa extrémisticky z rigolu do rigolu po bokoch lámajúc si hnáty, ale idem normálne po ceste.

Sa to síce nerýmuje, ale poetickejšie to povedať neviem.

Buheh

Z rigolu
cez stred
do rigolu.

Ema

"Cesta vpred".

Norman

vy dvaja negativisti. smajl.

Buheh

Že ako je to s cestou a kultúrami. Napríklad takí budhisti hovoria o zlatej strednej ceste. Ale my tu hovoríme o tŕnistej ceste a symbole kríža. Čo ak táto naša slávna západná kresťanská civilizácia len nesprávne pochopila, na čo sa používa cesta? Prečo sa tu stále opakuje tá istá schéma prejsť krížom z oráčiny cez kriačie (bush), cez rigol a stred cesty zase do rigolu, kriačia (bush jr.) a zas do oráčiny?

A že teda, či by nebolo lepšie v správnej chvíli zaveliť k obratu o 90 stupňov a vydať sa stredom cesty? Viem, je to odvážna myšlienka. A pri jej implementácii v podmienkach EÚ hrozí veľa nástrah. Veď kto povie, kedy je tá správna chvíľa urobiť obrat? Keď sa to urobí príliš skoro, bude z toho trasa kriačie (bush) - kriačie (bush) - kriačie (bush) - kriačie (bush) - kriačie (bush) atď. (tzv. základný bruselský variant). Prípadne trochu neskôr, ale ešte stále príliš skoro, vznikne tzv. slovenský variant, ľudovo zvaný aj "cesta z karčmy": rigol - rigol - rigol - rigol - rigol. Napokon je tu ešte tretia, tzv. ukrajinská cesta, keď sa pracuje len čisto demokratickými metódami. Trasa potom je nasledovná: oráčina - oráčina - oráčina - oráčina - oráčina.

Ďalší problém môže nastať s teplotou. Smernice EÚ hovoria, že 90 stupňov je už príliš veľa a môže to škodiť zdraviu. Z Bruselu odporúčajú neškodných 30 stupňov. Experti v Bruseli vraj zistili, že udržiavanie konštantných 30 stupňov samotné vraj pri optimálnom nastavení smeru stačí na to, aby sme sa dostali na cestu, pričom dostatočné množstvo dotácií z eurofondov nám umožní sa na tej ceste udržať (teda ak si v správnej chvíli ľahneme na cestu a prestaneme sa hýbať, to dovysvetľováva jeden z autorov projektu mimo kameru).

A tie čínske potvory si už 5000 rokov idú pekne stredom.

Norman

Nie je cesta ku šťastiu,
šťastie je cesta.

Len nie je jasné, či je šťastie cesta, alebo je šťastie cesta, he. Čiže či treba byť šťastný a to je cesta, alebo treba byť na ceste, a potom je človek šťastný.

Tak to radšej zhrňme ináč: Nejestvuje žiadna správna cesta, len správny ďalší krok. Treba vždy spraviť len jeden normálny krok, nie prekonať nejakú vzdialenosť.Je to také jednoduché. Krok. A krok.
Každý to raz pochopí. Keď naozaj vyhorí.

nonula

Co ti vetry zastavilo ci co?
Mas opravnene zasranu hlavu revolucnymi vykrikmi - mne sa este sem tam podari zalietat si.

Ema

Len opatrne s chrapúnskymi rečami. Inak ti s lietaním pomôžem.

Norman

všetci sa krútime, ale ten fekálny slovník ... je to nutné?

Ema

Kopa vzletných rečí - a skončí najprimitívnejšie, ako sa len dá.

nonula

GUTALAX momentalne aj viac krat denne.
Ema- ja sa jebem mojim zivotom mojim sposobom -ty takisto.. konsky kokot ty o mne vies a ja takisto o tebe. Spomen si na tvoju tebou citovanu babicku: ten kto vresti by mal dostat este jednu po papuli- v tomto pripade si to ty. Ja ti naoplatku tiez nieco prezradim- neexistuje ziadna strasna pravda- len pravda.

A strc si agumenty typu poeta , skonci najprimitivnejsie, prezradim ti... za klobuk.

Norman

tak to tu neberme osobne, ale ani sa tu osobne neodbavujme. Nie je to tu ani klub pre urazených a ponížených, ale ani hromozvod či krčma.

Nik z nás tu nedáva osobne seba, ale svoj avátar, či už veselší alebo smutnejší, vážnejší alebo komický, takže nie je problém tu bábiku trochu udržiavať vo forme.

nonula

Omluvam sa Ema -som tu len avatarom hostom- a v rozcule som ta nedobre ponal. ( dcera ma dneska trochu donasierala )

Ema

Som sa aspoň prebrala z ilúzie, že si rozumieme.

nonula

mas silny Scharfsinn, neslobodno na teba prirychlo reagovat- chytil som sa do siete ja.

Norman

V Drážďanoch sa PEGIDA evidentne zakorenila, inde sú len pokusy.
celý článok
http://beo.sk/multikulturalizmus/1928-nemci-opat-proti-islamizacii

za povšimnutie aj ďalší článok z Bea:
http://beo.sk/multikulturalizmus/1903-sokujuce-60-percent-vaeznov-vo-fra...

Ľubov

áno,skúšam to ....predstavme si situáciu,že jedného dňa moslimovia budú musieť z Nemecka domov,aj keď iste nie všetci. Majú už svoje kontakty v Čechách,povedia si,ostaneme na Slovensku. Je síce chudobné ako kostolná myš,ale inak dobré.Nepriamo asi podobne rozmýšľa aj Huďo,keď celkom nedávno v SV spomenul,že Turci nezabudli na strednú Európu. napr.po bitke pri Moháči mali mašírovať domov,ale ešte 160 rokov trvalo to ich odporné a zákerné pustošenie časti Uhorska,samozrejme myslíme tým Slovensko.Hajzlíci,radi vypalovali polia tesne pred žatvou. Vraždili,kradli.Ak sa chce (a musí)Nemecko zbaviť islamizácie,bude to bolestivé a dlhé. Náboženstvo je jed.

nové