Nemecky hovoríme už len my traja

Tri deti stoja smutne na školskom dvore. Sú vo svojej rodnej zemi, ale ostatným spolužiakom nerozumejú. Berlín, hlavné mesto Nemecka. Títo traja sú jediné nemecké deti v škole.

Tak začína reportáž na českom iDnes prevzatá z nemeckého Bildu. Už aj bulvárne, prosystémové multikulti plátky si museli všimnúť tragickú situáciu, aká sa vyvinula v Nemecku (nielen vo Francúzsku a Británii).

berlin posledne deti

Z 313 žiakov základnej školy v Kreuzbergu poslední 3 Nemci, zvyšok sú z rodín imigrantov, a z nich 285 žije zo štátnej podpory.

Celý krátky článok si pozreite na iDnes.

 

Tu len zacitujem berlínsku starostku pre štvrť Friedrichshain-Kreuzberg za stranu Zelených, Moniku Herrmannovú: "Je úplne jedno, koľko detí prisťahovalcov do školy chodí".

Nuž, politička zrejme vyrastala v dobe, keď boli decká rozmaznané postojom, že všetko je jedno. Problémy nie sú, a problémoví ľudia tiež nie sú (okrem nacistov, samozrejme).

Tak som sa na Monika Herrmann pozrel.

monika herrmann (zdroj, článok pri prevzatí úradu)

To je ono. Už chápete?

Tej hormóny nevyprodukujú starosť o žiadne deti, nieto o tie vaše. Iba ak by boli teplé, alebo ináč zmrzačené.

Ovšem je jedno, ako politici ustupujú rozkladu, spodina sa aj im odvďačí iba násilím (december 2014 - anarchisti blokovali priamo byt Herrmannovej a označili ju za rasistku)

 
Autor: 
téma: 
region: 
Norman

Neviem, čo presne si chcel povedať ... azda to, že už v 1981 si robili niektorí starosti s preturčením ... no, a väčšina tomu nechcela veriť. V 89 sa potom ukázalo, že kapitalizmus je najdokonalejší a všetky varovania boli zahodené.

To bol celkom prvý Schimanski? (wiki) Som to nepozeral, tak aspoň som si rozšíril obzor o taký unikát :) Tam sa ešte telefonovalo otáčaním (a padali otázky, hehe: "Kde je tu telefón?") A samý Ford. To Nemecko muselo byť vtedy zaostalá zem .)

firstovka

pohlad do minulosti- ako sa nato dalo pozerat v 1981. Dala sa robit z toho trochu sranda, situacia zatial vyzerala neskodne. Su tam aj podtony -
..gefahrlich aber gut verdienen..
..Alle Achtung, Herr Muller!
schimanski mal taknejak sucit s mensinami
Na mna tato prva cast posobi ako take zaciatky mk kultury

Norman

jeden xenofób - ako výsmech disciplíny a militarizmu - no, veď aj Schimanski, nem nemecké meno:) Multikulti, trocha straší kriminalita, ale veď sá to šecci takí dobráci.

A že nevedia jazyk? Nech, šak načo.

To mi pripomenulo tot, už sme to tu kedysi dávali(paródia na pomoc analfabetom)

:-))

Buheh

A optimistický koniec konca, čiže nový začiatok, by mohol vyzerať napríklad takto:

http://video.aktualne.cz/dvtv/developer-z-ghetta/r~d96f815ca31811e4b98c0...

Ľubov

Práve sme sa bavili o tomto článku s kamarátom,on mi hovorí,že to nie je možné. Ako v normálnej nemeckej škole,myslí si,že Kreutzberg bude nejaká berlínska verzia Luníka IX. Je mi jasné,že naša miera je iná a predstaviť si takúto obrovskú prevahu detí cudzincov si predstaviť nevieme.
Viem si však predstaviť niečo iné a to sa už aj stalo. Totiž zánik veľmi známej až kultovej bystrickej základky Bakošky.Bola to krásna škola v strede mesta takmer,prestížna adresa.Tisíc detí tam bývalo,už nie je.Ešte ostala Spojová,tam sa cigáni nedostanú,jednoducho,bývajú inde,sídlisko zatiaľ môžu obývať iba ľudia,ktorí pracujú.No i tam klesol počet detí z 30 na polovicu (v triede).Na záver,súhlasím s kamarátom,že takýto extrémny prípad ,dúfajme,nie je pre Berlín ani Nemecko bežný.

firstovka

aj Frau Herrmann aj Herr Fraumann
v sme mali podobnu fotku herrfrau filadelfi

Norman

dobre si pripomenul, to je tá, čo povedala, že "rodina je konštrukt".

mnkr

Frau Herrmann....veru vyzera ako Herr Herrmann...nemci su uz po 70 rokov brainwashingu taki otupeni, ze sa nezmozu na nic, snad len ti ossis, tam ta indoktrinacia pokrocila menej. Dejiny sa opakuju, mame tu novodobe stahovanie narodov, nahradu unavenej civilizacie niecim inferiornym, ale bohuzial plodnym a nezatazenym balastom falosnej humanity, feminizmom, multikulturalizmom a inymi -izmami.

Norman

Civilizácia môžno je unavená, otázka je -
bola najprv unavená, stratila imnunitu a teraz je v dôsledku toho zaplavená,
alebo najprv bola zaplavená a to spôsobuje tú toľkokrát spomínanu "únavu"?

To je výrazný rozdiel.
Stala sa v bielej civilizácii nejaká kultúrna chyba alebo je toto celosvetová korózia, rakovina?

Ináč povedané: zlyhali bieli vo svojej náročnej úlohe, alebo zlyhalo celé ľudstvo, a za daných pomerov sa nedalo ináč?

Osobne sa čoraz viac priklíňam k druhej verzii, ktorá je síce v globále horšia, ale zbavuje belochov viny, prinajmenšom viny debilizmu.
A zbavuje belochov tej "unavenosti". Ak sú totiž aj beloši zdegenerovaní, tak zem nemá šancu, ak nie sú, tak je ešte niekoľko vecí možných.

Na nové "nezaťažené civilizácie" sa mi nechce veriť - vidím Indiu, arabský svet Bývalý Egypt, bývalé Grécko - to sú hrozné dôkazy "vývoja", ktorý priniesli "nezaťažené civilizácie".

mnkr

nikde nie je napisane, ze vyvoj postupuje len smerom k vyssej kvalite, ze civilizacia co nahradi bielu civilizaciu bude lepsia, progresivnejsia...neda sa jednoznacne povedat - zlyhali bieli. Tak ako sa neda povedat, ze zlyhal stary Egypt, Akkad, Perzia, Rim...Vyvoj je ale neuprosny, sucasna situacia ma zarazajuco vela podobneho s neskorou antikou v 4.-6. storoci. ...ma "na kahanku". Zda sa, ze vsetko ma zaciatok a koniec a bohuzial sa zda, ze bielej civilizacii rychlo odzvoni...ci bude nieco potom a ak, tak co...to je uz ina otazka, kazdopadne my ju uz odpovedat nebudeme. Prepac moj pesimizmus, ale je to skor...historicky realizmus?

Norman

Nechcem ťa zaťahovať do diskusie, len ešte jedno.
Prečo myslíš, že "bielej civilizacii rychlo odzvoni"?
Nejde mi o pesimizmus či optimizmus, na tom ceľkovo nezáleží.
Ja viem, Spengler a tak, všetky civilizácie mali svoj zenit a úpadok, bezpochyby, a teraz celý tento bordel... mnohí predpovedajú úpadok.
Ale presnejšie povedaná história je taká, že tie civizácie skončili v zmysle formálneho štýlu, napríklad Rímska Ríša, ale ich potenciál, ich obyvatelstvo , respektíve iné biele obyvatelstvo, pokračovalo. To, čo hrozí teraz by bol určitý zánik bieleho potenciálu, pretože tie rôzne etniká, ak dosiahnu skutočnú moc, prejavia naplno svoju nehatenú krutosť (viď afrika, mexico...).

Teda otázka je - teraz je biela civilizácia "unavená" - keď sa ale zhoršia pomery, neprejaví sa v nej zas jej skutočný potenciál? Nebude sa efektívne brániť?
(zopakujem, nejde tu o historický optimizmus či pesimizmus teba alebo mňa, ale o názor na reálne možné vývoje)

Buheh

ale v zásade úloha stojí takto: ako sa vyvinie súťaž R a K stratégov, ak podmienky sú nasledovné:
– životný priestor je spoločný, obmedzený a začína byť tesný
– zdroje sú obmedzené, ale vďaka technológiám ľahko dostupné
– know-how a moc majú v rukách už aj R stratégovia
– štartovacie podmienky momentálne sú priaznivejšie pre R stratégov

Odpoveď je podľa mňa pomerne jednoduchá: ak K stratégovia nezmenia spôsob boja a neuplatnia nejakú novú konkurenčnú výhodu, potom budú strácať a ihrisko s veľkou prevahou ovládnu R stratégovia. Pre nich je však typické, že nezvládajú samokontrolu nad prostredím, a tak, ako sa rýchlo rozmnožia, rýchlo aj pokapú, keď všetko vyžerú.

A tam sú dve možnosti: buď zničia všetko nadobro a definitívne, ako doteraz vždy (viď púšte na miestach, kde kedysi žili veľké civilizácie), alebo sa po období všeobecného úpadku a totálnej populačnej depresie zase kdesi vynorí nejaká životaschopná línia K stratégov, ktorá začne nové kolo.

Buheh

jednu nenápadnú, ale o to poučnejšiu informáciu:

Skúmaním ľudského genómu sa zistilo, že ľudstvo (na rozdiel od iných druhov primátov) v minulosti prešlo viackrát "hrdlom fľaše" – že počet jedincov nášho druhu sa niekoľkokrát v histórii veľmi zmenšil, dokonca len na niekoľko desiatok jedincov. Iste to mali na svedomí aj rôzne prirodzené faktory, katastrofy, ale naznačuje to aj pomerne nepríjemnú možnosť, že R stratégovia populáciu nášho druhu (ktorý na rozdiel od drvivej väčšiny ostatných nežije v prirodzenej rovnováhe so svojím prostredím) opakovane decimovali svojím degeneratívnym pôsobením.

Vytvára to obraz druhu, ktorého populačná dynamika je vyslovene nastavená tak, aby pulzovala medzi premnožením a vykynožením.

Norman

Úplne s tebou súhlasím,
len k tomu hrdlu flaše:
základnou tézou politiky je rovnosť ľudstva a tak úradníci vo vede prudko deklarovali, ako je ľudstvo "homogénne". Proste musí byť. A homogénne môže byť iba ak prešlo tým "hrdlom flaše".

Za prvé je otázne, čo to tá homogenita je a ako k tomu prišli (opíc je neskonale menej takže azda neporovnávajú množstvo rozdielov na 100 jedincov) - podľa tejto logiky ľudstvo ešte nedávno, keď malo 500 milionov, teda pred 100-200 rokmi, bolo v "hrdle flaše" - odvtedy sa totiž nezmenilo, len prudko 10x narástlo, takže je 10 x "homogenejšie", ako vtedy.

Za druhé je možné ba reálne veľmi pravdeodobné konkrétne to, že keď sa vyformovalo-vykrížilo to tzv.homo sapiens sapiens, tak to vymordovalo všetkých ostatných, ktorí sa líšili nadočnicovými oblúkmi, malou bradou a podobne. Techncky je to tiež "hrdlo flaše", ale nie z dôvodu nedostatkov zdrojov.

Ale v princípe sa mi ten nápad páči - pulzujúce populácie. Konieckoncov, darwinovský selekčný vývoj nie je nič iné.
Ergo by sa tí najlepší mali teraz prichystať na založenie nového ľudstva. Hladá sa nový Adam a Eva.

Buheh

Tým hrdlom fľaše oni nazývajú efekt, keď je genetická variabilita taká malá, že v pomerne nedávnej minulosti vedia nájsť spoločného predka. Samozrejme, naši láskaví predkovia vymlátili všetkých konkurentov, ale to je iná téma: keby sme neprešli hrdlom fľaše, mali by sme širšiu genetickú základňu. Totižto tempo mutácií je v čase viacmenej konštantné, štatistika nepustí. Ľudská genetika je v tomto dosť odlišná od ostatných opíc, vrátane našich najbližších príbuzných. Napríklad šimpanzi, hoci ich je neporovnateľne menej, majú pestrejšie gény – jeden od druhého sa líšia viac ako, povedzme, Slovák od Krováka.

Adam a Eva... no veď o tom hovoria Jehovisti. Oni už niekoľko rokov čakajú príchod nového sveta, keď má prežiť len tuším 144 000 spravodlivých. Samozrejme, to sú akože oni, i keď neviem ako to budú selektovať, lebo veď aj ich samotných sú milióny. Ničmenej, každý z nich má pripravený tzv. evakuačný balíček so všetkým potrebným na prežitie, keď nastanú tie udalosti – viem to pozitívne, lebo v rodine mojich blížnych bola pred časom zhánka po kvalitných ruksakoch za týmto účelom (neviem či na tomto serveri je povolená reklama, ale odporúčal som im vtedy Treksport).

Norman

ale po Y DNA línii (respektíve mtDNA).
Tomuto som sa zhodou náhod v poslednom čase venoval, tak to trocha upresním. Tieto veci sú totiž naozaj pod tlakom ideológie zámerne zahmlievané a deformované.

Spoločný predok podľa Y DNA ( MRCA most recent common ancestor ) je spoločný predok po meči, to hej. Ale to neznamená, že ten chlap žil vtedy sám, to je jasné. Azda menej jasné je- aj podľa tvojho príspevku - že MRCA neznamená, že genetický kód ostatných chlapov sa stratil. To ani náhodou. Okrem Y DNA sa vetky ostatné chromozóny ostatných mužov celý čas až dodnes primiešavali do genetického kódu synov a vnukov tohto MRCA - cez ich manželky.
V žiadnom prípade to teda neznamená, že odvtedy sme zdedili genetickú informáciu jedného človeka. A neznamená to, že populácia ľudstva bola vtedy malá - proste naozaj potomkovia tohto muža z nejakého dôvodu všetkých ostatných mužov - ale za tisícky rokov- vytlačili. Vtedy už ale pôvodný gen material MRCA bol zrejme len malý zlomok genofondu jeho potomkov.

Podobne je to aj s tou vedecky vypočítanou "nedávnosťou". Ešte roku 2010 to bolo 60 000 rokov do minulosti. Potom to presunuli na 100 000, až 150 000, na úroveň ako spoločná predkyňa cez mtDNA. A najnovšie (2013) to posunuli na dvojnásobok, 340 000 rokov. To nie sú vedci, to ani nie sú blbci, to sú podvodníci a hajzli.
http://www.newscientist.com/article/dn23240-the-father-of-all-men-is-340...
To, že tým MRCA dávajú meno Adam a Eva je ďalší s tým súvisiaci podvod. Genetika naopak dokazuje, že biblia je žvást.

Čo sa týka súčasných nových Adama a Evy - no, vyštanci pravdepodobne nečakajú len tak a pripravujú svoje Samson solution. Nie Jehovisti, tí hovoria o nebi, nie? Ale jahvisti, tí by dali všetko, len aby naozaj boli lepší, ako gójovia. Tí sa nepripravujú len nejakými ruksakmi, skôr verím na podzemné osídlia v Patagónii, čo pred rokom dvoma prebehlo webom. Sodoma Gomora a potopy, nech prežije len Noah - hlavne, aby to bol žid.
No ale to už sme zas od vedy odskočili k fanatikom.

Buheh

Tá genetická variabilita, to je určované na základe celého genómu, nie iba z Y chromozómu alebo mtDNA. Ráta sa počet mutácií na nejakej štandardnej dĺžke kódu. Teda ak to celé nie je podvod alebo omyl, tak tým hrdlom ľudstvo naozaj prešlo, a vraj viackrát.

...a samozrejme, možnosť, že to je celé podvod, tu je. Ale ja by som tejto konkrétnej oblasti výskumu celkom aj veril. Totiž doposiaľ priniesol najmenej dva, pre niekoho nepríjemné fakty, ktoré na hlavu stavajú rôzne prastaré bludy majiteľov pravdy o svete: prvým je chazarský pôvod Aškenázov, ktorý jednoznačne vylúčil ich palestínske gény. A druhým je základné pravidlo o korelácii medzi genetikou, lingvistikou a geografiou, ktoré hovorí, že o genetickej príbuznosti rozhoduje geografická, nie jazyková blízkosť. Z toho, okrem iného, sa dá odvodiť aj fakt, že predkovia dnešných Slovákov tu boli už pred 8000 rokmi a všetky "sťahovania národov" a iné hunské a huncútske nájazdy tu nezanechali až takú stopu, ako nám donedávna tvrdili.

Buheh

tie básnické obrazy o nejakom genetickom Adamovi a Eve, to sú veľmi voľné básnické licencie vedátorov, ktoré boli následne úplne sprznené idiotskými pažurnalistami a ďalej ešte ďalej skomolené stádom, ktoré ich spáslo.

Norman

Robia to s Y DNA alebo mtDna, tam sa dokážu určiť mutácie, inde sa do toho pletú rekombinácie, takže to sú oficiálne len odhady. Pre najpresnejšie a najviac spracované Y DNA im teda vychádza 340 000 rokov, v žiadnom prípade to pre celú DNA nemôže byť menej.
Podobne to môžu robiť pre lubovoľný gén a dôjdy k iným časom, a bude sa to aj týkať inej osoby z minulosti.
Padajú samozrejme rôzne čísla, fantázii a politke sa fatázia očividne nekladie. Ja to somínam len pre to, že to s tým hrdlom už podľa mňa dosť opustili
Aj tu píšu. že spoločný predok v žiadnom prípade neindikue hrdlo flaše:

Therefore, the existence of an MRCA does not imply the existence of a population bottleneck, let alone a "first couple".
http://en.wikipedia.org/wiki/Most_recent_common_ancestor

Genetike sa v princípe dá veriť veľmi dobre, je to matematika v (pre)histórii, konečne. Ale interpretácie v populárnej tlači... tie sú hrozné. Oni tie bottlenecky naozaj chceli kvôli proklamovanej rovnosti ľudstva , ktorá sa naopak genetikou ukazuje ako fiktívna.

Čo sa týka Aškenázov, mám dojem, že im vyšlo skôr predsa len spojenie s Palestínou, nie? Tu už by som bol opatrný, čo sa týka dôvery vo výsledky okolo židov, ale ja toto tak nesledujem, nepripadá mi to dôležité.

To druhé, že sa ukazuje menšia korelácia medzi genetikou a lingvistikou, to súhlasím.

To sa mi tiež vtedy páčilo, že sme tu už 8000 rokov - ale povedzme si pravdu, to je tiež čudné tvrdenie. Ono podla súčasného rozloženia sa približne dá povedať, ak použijeme ešte dosť neisté predpoklady, ako tiekli tie tie genetické toky. Povedzme. Ale presnejšie povedať, kto tu sídlil pred 8000 rokmi môžu len podla DNA kostrových zvyškov. Keď toto spravia a vyjde im podobnosť v nejakých génoch, v tej Y DNA napríklad, tak potom to môžu tvrdiť. Ináč sú to len dohady, nie?

Buheh

som to zle sformuloval, ani ja netvrdím že to hrdlo a spoločný predok sú to isté. Neviem aké máš informácie o tom, že by už opustili tie myšlienky o hrdle fľaše, možno si čítal niečo, čo ja nie.

Tá variabilita sa naozaj určuje podľa frekvencie mutácií na jednotlivých génoch na rôznych chromozómoch. Rekombinácie to môžu trochu komplikovať, ale v zásade to nič nemení na celkovom odhade, lebo v konečnom dôsledku jednotlivé gény sú vždy tam, kde majú byť a mutácie sa dajú sledovať. A samozrejme, ide o odhady, výskyt mutácií je iba o štatistike.

O tých Aškenázoch v súvislosti s Chazarmi som sa asi mýlil: pokiaľ viem, sú R1a, a uvedomil som si, že ak Chazari boli turkický kmeň, tak potom neboli R1a. Takže Rockefellerovci a podobní potom nebudú Chazari. Ale Aškenázovia podľa všetkého nie sú ani pôvodom z Palestíny, ako sa snažia to tvrdiť.

Tiež som sa o to doposiaľ zvlášť nezaujímal, ale vlastne je to pomerne zaujímavá téma. Totiž napokon sa možno zistí, že R1a Nemci dali do pece 6 miliónov iných R1a Nemcov, ktorí sa iba tvárili, že sú niekto úplne iný...

Náhodný okoloidúci

Ak sa zo vzťahu muža a ženy narodia len dcéry, Y-chromozóm muža sa nemá ako predať do ďalšej generácie a jeho genetická línia vymiera po meči. Ak sa narodia len samí synovia, mtDNA ich matky sa nemá ako preniesť do ďalšej generácia a jej línia MT DNA zanikne - vymiera po praslici.
Takto sa strácajú aj priezviská - ak má pár len dcéry a každá po vydaji prijme priezvisko manžela, priezvisko ich otca zmizne. Nič zložité ani záhadné v tom nie je.

Norman

že ty, keď budeš mať rozsiahlu mnohogeneračnú rodinu, všetci tvoji synovia, vnuci, pravnuci a ... prapra..pravnuci budú tvoji po meči (Y DNA), ale napriek tomu budú veľmi pravdepodobne až iste mať v sebe aj gény tvojich susedov :)
Pretože tvoji susedia mali dcéry a tie dcéry si brali tvoji synovi a vnuci.
Chňápeš?
Nie je to nič zložité, ale nie je to ani také samozrejmé, aj aj som si to nedávno radšej nakreslil:-)

Náhodný okoloidúci

To je predsa normálne, že synovia si berú za ženy susedove dcéry :) aj keď sú na Zemi etniká, u ktorých si otcovi synovia berú za manželky otcove dcéry... U tých sa v prípade vyváženého pomeru pohlaví nemôže stratiť ani chromozóm Y, ani mtDNA.
V prípade chromozómu Y a mtDNA ide predovšetkým o to, že sa pri bunkovom delení na rozdiel od ostatných chromozómov nerekombinujú s iným chromozómami, ale dedia sa celé, bez narušenia, takže jediná možná zmena je prostredníctvom mutácie. Preto sa tak dobre hodia na sledovanie príbuzenských vzťahov.
A naozaj chápem. Mám prírodovedné vzdelanie vrátane dvoch semestrov genetiky.

Norman

ale povedz niekomu, že jeho vnuk má susedove gény ... to treba opatrne ... prírodovedec neprírodovedec.

Dva semstre ... ako hore píšem, genetika či skôr závery z nej sa teraz menia z roka na rok.
Vy ste ešte mali aj Lysenka, nie? :)

Buheh

Lysenka budú mať študenti čo nevidieť zase :) Možno bude na každej škole katedra pravdy...

Náhodný okoloidúci

Nie, éru Denisa Trofimoviča som na vlastnej koži našťastie nezažil, som mladší, viem o ňom len z literatúry.
Ale na Ukrajine opäť nastáva éra lysenkizmu, tentokrát vojenského. Stačí si prečítať (vypočuť), čo za bludy tára hovorca ukrajinskej armády Andrij Lysenko. Rozum sa z toho zastavuje. O možnom príbuzenskom vzťahu týchto dvoch exotov nič neviem, ale vzhľadom na bezcharakternosť oboch sa nedá vylúčiť.

Norman

to, ako aj po ére zostávaju v školských či univerzitných skriptách nezmysly, to je druhá vec (aj keď ten vtip bol len taká metafora - kedysi to bol Lysenko, dnes je to možno kopa iných nezmyslov, ktoré sa zajtra zahodia a všetci sa tvária, akoby nič také nebolo - asi preto mám tendenciu Lysenka pripomínať, hm, a asi pri tom zostanem, pretože dnešné popieranie toho, ako je ľudstvo determinované svojou biologickou a genetickou realitou - to je to isté, ako kedysi lysenkovčina
(to zas nepoučujem osobne teba, ale tak do pléna))

Sinuhe

Buheh to naznačil medzi riadkami. Najnovšie výskumy odboru nazvaného epigentika do istej (miestami až značnej :-) miery dávajú za pravdu aj Lysenkovi ...

Norman

V čom mu dávajú za pravdu?

Sinuhe

tvrdil, že daktoré vlastnosti získané počas života jedinca môžu prejsť na jeho potomstvo. A výskumy v oblasti epigenetiky takúto možnosť potvrdzujú.

Ema

... keď sa povie Lysenko, témou je lysenkovská likvidácia genetiky. Vedy. A nie to, či sa Lysenkov sklon k epigenetickému šarlatánstvu mohol "prerodiť" do jeho detí a detí jeho detí. Keď už epigenetika, tak prečo sa musíš odvolávať práve na Lysenka? Veď to je pod úroveň profesionála. Mimochodom, toto bol PÁN vedec. Aj takých mali v ZSSR, nielen chrapúňa Lysenka.

Náhodný okoloidúci

A tohto pána vedca Lysenko odstavil a postaral sa mu o krutý osud.

Norman

epigenetika je LEN o tom, že sa okrem DNA predáva dcérskej bunke aj iné informácie. Nuž, veď aj mtDNA je iná informícia. Genetika nie je len DNA, genetika je dedenie a rekombinácia vlastností, nech sa už informácia prenáša akokoľvek.

Ale Lysenko pre živého boha predsa nie je o chemických detailoch v bunke, on je predsa principiálne proti genetike, proti Mendelejevovi a podobne.

Evolúcia je hlboký a zásadný problém a dnešní "chemici" o nej určite nevedia všetko. Ale aj ak by sa v budúcnosti objavil nejaký lamarckistický feedback, v žiadnom prípade to neznamená, že mali pravdu všetci hochštapleri, nehovoriac už všetci tí, čo boli proti genetike.

Sinuhe

to všetko, čo ste napísali aj s emou o Lysenkovi viem, ale predpokladal som, že vnímate istú nadsádzku, "legráciu" :-). A Ty, Norman aj s emou sa namiesto pousmiatia vážne nasršíte... :-P

Náhodný okoloidúci

Epigenetika? To je skrátka možnosť zapínať a vypínať (aktivovať alebo inaktivovať) gény a prenášať takto zmenený genotyp do potomstva.
A ešte čo sa týka "génia" Lysenka, ten údajne lepil zrnká pšenice do klasov raži a tvrdil, že to dosiahol šľachtením. A podľa jeho tvrdenia tak vyšľachtil odolnejšie obilie dávajúce vyššie výnosy. Takýmito podvodmi zapôsobil na Vissarionoviča a získal si jeho priazeň.

Norman

K tej epigenetike píšeš

To je skrátka možnosť zapínať a vypínať (aktivovať alebo inaktivovať) gény a prenášať takto zmenený genotyp do potomstva

Zmenený genotyp do potomstva?

V článku o epigenetike, čo dávam dole link, sa píše:

Je to dost převratný objev, protože dokazuje, že to co ovlivňuje chování není jen genová výbava, ale že prostřednictvím úpravy, nebo chcete-li korekce způsobené metylací těchto genů, se na pozdějším chování jedinců podepisuje chování matky. Snad jen, aby nedošlo k mystifikaci, je třeba zdůraznit, že se jedná o korekci genů ve smyslu jejich projevu, nikoli ve smyslu změny jejich zápisu v DNA, tedy sekvence nukleotidů. Prostě - jen taková ta žvýkačka na vypínači.

 

Je teda vlastne zmenený genotyp? Otázka definície. Je zabalený, je zmenené to, čo je nad genotypom, preto sa to volá epi-genetika, nie genetika.

K tomu patrí úvaha: samozrejme, že matka dokáže nejako zmeniť genotyp. Ak chodí okolo zdrojov žiarenia, má viac mutácií a tak ovplyvňuje svoj genotyp. Hurá. To dokonca ani nie je epi-genetika, ale skutočná genetika.

Je jasné, že by sme sa postupne technicky dohodli, o čo sa jedná. Ja ale upozorňujem, aký je okolo epigenetiky doslovne zámerný podvod. A zas z dôvodu: dokážeme všetko zmeniť, nie sme determinovaní, stači sa len niečo naučiť, niečo zjesť, nejako pocvičiť a zmeníme státisíce rokov vývoja.

TO JE LOŽ. Zámerná ideologická lož, typické (ideologické) šarlatánstvo.

Ver mi, na ideologické svinstvo som špecialista, mám naň alergiu a desať inštinktov.

Norman

prišlo sa na jednoduchý až geniálny spôsob, ako ľahko zmenou jedného riadku zastaviť odskakovanie. No ... našlo sa na webe. Sme happy.
Teraz je obmedzené na 8 odskokov.
Prispevky samozrejme žiadne nezmizli, len to vyzerá ináč.

Náhodný okoloidúci

Všetko sa dá ideologicky zneužiť, aj tá najušľachtilejšia myšlienka, aj vedecký objav.
Možno som nevhodne použil slovo "zmenený", presnejšie by možno bolo napísať "upravený". Ale epigenetika nie sú mutácie. Mení sa pri nej len aktivita génov, nie gény samotné. A žiarienie pôsobí mutagénne, nie epigeneticky.
A aké ešte môžu byť prejavy epigentiky? Napríklad farba srsti zvierat, kasty u včiel (matka-kráľovná aj robotnice majú ten istý genóm, ale iné funkcie), epigenetika rozhoduje, ktorá bunka v našom tele sa vyvinie na bunku kože, nervovej sústavy, žalúdočnej sliznice, osteocyt, sval. Všetky bunky v našom tele majú ten istý genóm, ale vzniknú z nich rôzne tkanivá - práve vďaka tomu, že sa im časť DNA epigeneticky (metyláciou) vypne.
Ani cvičením získané svaly neprenesieš na svojho syna, ak bude chcieť byť mocný ako Iľja Muromec, bude musieť cvičiť a budovať si mocné telo od základov. Tarzanov syn preto nemohol byť taký silný ako jeho apuš, ktorý si telo vypracoval skákaním po stromoch. Ani obriezka na neprenáša epigeneticky :D

Norman

To dúfam nepíšeš mne, že cvičením získané svaly neprenesieš na syna - to povedz epigenetikom, pretože to je len alegoricky prehnane povedané to, čo epigenetika - v rôznych ľudových podaniach - sľubuje.

Všetci predsa vieme, že táto myšlienka o spätnej väzbe prenosu z fenotypu na genotyp sa volá lamarkizmus po starom Lamarckovi - a pozor, ja nie som principiálny odporca tejto myšlienky, v tom nie je problém. To je teoretická oprávnená hypotéza, len som proti iracionálnym šarlatánskym tvrdeniam, že sa také niečo objavilo, a ešte konkrétne že sa také niečo objavilo v "epigenetike". Je to veľa?

Vysvetlovači epigenetiky si musia vyjasniť, čo je genotyp a čo je fenotyp. Je samozrejmé a principiálne, že aj genotyp sa mení, to predsa bolo vždy, na tom to je založená samotná myšlienka vývoja. A mení sa pod vplyvom "prostredia", ako ináč by sa menil, ak vynecháme božiu vôlu - preto som dal ten príklad zmeny genotypu žiarením - chápeš?

Ak sa akýkoľvek obal DNA, akákoľvek nadstavba v bunke, predáva potomstvu, je to tiež genotyp, súhlasíš? Toto je dôležité si vyjasniť, pretože šarlatánstvo začína práve nedefinovaním a nepresnosťou termínov.

1.Ak epigenetika pojednáva o zmene dedične predávaných informácií, nie je nič iné len zmena "genetickej informácie" - akurát nie DNA, ale inej, ktorá sa mení ľahšie...
2.Ak pojednáva o chemických zmenách, ktoré nie sú trvalé či dedičné, tak už nie je vôbec o genetike a je zaujímavá asi tak, ako prefarbovanie farby vlasov, cvičenie, diéta na chudnutie. Ak pojednáva tom, ako z rovnakej DNA vyrastú dva fenotypicky rzdielne jedince, nie je to o genetiike v pravom zmysle slova, ale o fenotype, podobne ako celá veda ontogenézy, teda výživa zárodku, teplota, kľud, opatera... atď atď.

A práve zamieňanie týchto dvoch bodov je tá hlúposť.
A zámerné zamieňanie, ktoré za tým niekde v pozadí predpokladám či šípim, je tá odpornosť.
A je to aj politicky motivované zamieňanie - preto o tom píšem, aby sme si to vyjasnili.
Keby to bolo o pestovani pšenice, mám to na háku, verte si, čomu chcete, aj Lysenkovi s jeho kukuricou, vďaka ktorej sa vybuduje komunizmus (sorry za sarkazmus, ale lysenko je proste lysenko)

Náhodný okoloidúci

To so svalmi bolo myslené všeobecne, samozrejme, nie na Teba :D
A z môjho pohľadu epigenetika nie je nad genetikou, ani mimo nej, ani proti nej, je to súčasť genetiky. Je to jeden zo spôsobov, alebo skôr "mechanizmus", ktorým sa genetika prejavuje (alebo neprejavuje).
Kedysi boli pokusy stavať proti sebe darwnizmus a mendelovskú genetiku. A nakoniec sa prišlo na to, že sa skvele dopĺňajú. Možno sa nakoniec príde na to, že aj dawinizmus a lamarckizmus sa pekne dopĺňajú. To isté platí pre genetiku a epigenetiku.

Sinuhe

vyhlasujem ťa za víťaza súťaže o najtenši príspevok! :-)

mnkr

preco? lebo strata komparativnych vyhod...vymieranie bieleho obyvatelstva, masova imigracia ineho obyvatelstva na uzemia dominantne patriace bielym, strata technologickeho naskoku, sposobena masovym outsorcingom vyroby a vyvoja, strata obranyschopnosti neochotou branit svoje zaujmy a koniec-koncov aj outsourcing obrany, dekadentny spolocensky vyvoj ( vid homoaktivity, multikulti, feminizmus atd ), koncentracia prostriedkov v rukach elit a nasledny nezaujem ostatneho obyvatelstva o spolocenske dianie. Moj pesimizmus naozaj prameni z toho, ze sa to zarazajuco podoba na rimske neskore cisarstvo, teda az na to, ze erozia je daleko rychlejsia posobenim medii ( aj ked tu by sa tiez dali najst paralely s "chlieb a hry" ). Ano, onehda islo hlavne o imigraciu bieleho, specialne germanskeho povodu, a preto novovzniknuta civilizacia bola do istej miery schopna zachovat niektore vydobytky a pozitiva tej starej, unavenej, antickej. Lenze teraz akosi tuto moznost nevidim, mimo pomysleneho "limes Romanum' uz dnes nie su ziadne biele zdroje, ci uz germanske, slovanske ci ine. Naopak, populacne sa biele uzemie meni na strakate imigraciou obyvatelstva africkeho a azijskeho povodu, pri ktorej mam asi opravnenu obavu, ze uz nenadviaze na nic pozitivne....

KarolD

ale ved belosi boli strojcami tych najhorsich krutosti v dejinach sveta. Vyvrazdenie indianov, kolonizacie, strielanie domorodcov ako by to boli zvierata, bestialne vojny, prva a druha svetova vojna, vsak to su vsetko diela belochov. Ine rasy su tiez krute a surove, ale uroven belochov v tomto nikdy neprekrocia.

mnkr

Tvoja reakcia je mimo misu. pripomina mi to trochu argumentaciu, ze preco mame mat povinnost zivit cernochov, kde zvycajna odpoved je: lebo ich belosi zotrocovali. Bavime sa tu o inom

Norman

KarolID, preto som napísal, že po prevzatí moci prejavia naplno svoju nehatenú krutosť.
Možno že môžeme špekulovať, kto je "krutejší", ale v skutočnosti si beloši robia ilúzie napríklad o černochoch, lebo ich poznajú iba ako nevinných černoškov - z rozprávania.

Keďže beloši boli väčšinu známej histórie mocnejší, dopúšťali sa oni krutostí. Ale porovnanie pováh, emotívnosti ale aj konkrétnej psychologickej krutosti (napríklad správanie ku zvieratám, ku slabším) svedčí o tom, že beloši sú menej krutí, ako Afričania a zrejme aj Aziati.
Možno je to iba tendencia v nejakom poslednom čase a je to súčast spomínanej belošskej slabosti.
V každom prípade som si istý, že práve tak, ako ty, majú stále mylnú predstavu o správaní sa "južanov" mnohi z belochov ä keď zarátame aj nezaujímajúcu sa časť, tak väčšina).

Ak sa ujmú moci v Európe černoši či arabi, tak dôjde k explicitnej genocíde bieleho obyvatelstva. Budú belochov plošne zabíjať na na uliciach. Až na zopár, ktorých nechajú ako exotov, nik neprežije. (znie to trocha, ako židovské holokaust jačanie, ale toto predpovedám úplne vážne, veď sa to deje už dnes).

Náhodný okoloidúci

Opatrne s tým zovšeobecňovaním. To neboli len takí všeobecní belosi, ale konkrétne národy - Angličania, Španieli, Francúzi. Prečo by som ja ako Slovák a Slovan mal cítiť vinu za zločiny, ktoré spáchali Angličania v Amerike, v Austrálii, v Afrike? To je ICH vina, nie moja.

lebleu

že je to hádam len (Je? Otázka do diskusie.) vina konkrétnych Španielov, Portugalcov atď., ktorí sú akosi.. dávno mŕtvi.

Norman

Vina je to tých jedincov, ale jedinci indikujú aj populáciu, že.

Pri tejto téme sú dôležitejšie následky krutých činov. Ja neviem, či sú Slovania nejako vnútornou povahou menej krutí, ako Angličania či Španieli. Pravdeodobne len nemali príležitosť, aby svoju krutosť prejavili, na rozdiel od tých Britov a Španielov. Čo je ale podla mňa isté, to je to, že ak sa nekto stane zabijakom, tak túto vastnosť, túto hlbokú zmenu v nervovom uspriadaní nesie so sebou celý život a predáva ju výchovou aj svojím potomkom, celej spoločnosti.
Angličania a najviac dnešní Američania si takéto kultúrne svinstvo nesú so svojou spoločnosťou. Je to spoločnosť vrahov (raz som to počul povedať o nemcoch, no, na američanov sa to hodí lepšie).
Slovania , zvlášť my Slováci, sme ohľadne takejto zabijackej minulosti oveľa menej zaťažení..

Geneticky sú ale beloši menej krutí, ako černoši (označme to trebárs za hypotézu, ale ja ju považujem za platnú)

Náhodný okoloidúci

Výnimočne sa medzi španielskymi kňazmi našiel niekto, kto kritizoval zotročovanie a zabíjanie Indiánov. Či sa nejaký Angličan postavil na stranu domorodcov proti iným Angličanom - to sa síce tiež mohlo stať, ale akosi sa o tom nepíše. Ale predsa - Darwin vo svojej knihe o ceste okolo sveta na lodi Jej Veličenstva Beagle píše aj o domorodcoch. A čo je zaujímavé, uvedomuje si síce ich civilizačnú a technologickú zaostalosť, ale nepozerá sa na nich zvrchu, nepokladá ich za menejcenných. To je u Angličana z vyšších spoločenských vrstiev, žijúceho v 19. storočí, pozoruhodný jav.

mnkr

...ci bola najprv unavena, az potom zaplavena...jednoznacne. Zdrava civilizacia by taku zaplavu zvladla, unavena civilizacia zatazena vseobecnou dekadenciou nie...najhorsie na tom je, ze vacsina odmieta uznat, ze biela civilizacia umiera. Je vsak aj mozne, ze jej zanik bude zanikom vseobecnym, to sa tazko da odhadnut

vulcano laziale

JE TŘEBA OPAKOVAT ZNOVU A ZNOVU.NEMECKO PODEPSALO POUZE BEZPODMÍNEČNOU KAPITULACI A NIKOLI MÍROVOU SMLOUVU

Tam by totiž muselo vyčislit reparace.To se mělo stát při sjednocení Německa. Aktu však zabránili vítězné mocnosti v jejihž depozitech leží tisíce tun zlata patřícího Německu s odůvodněním,že by zlato mohlo sloužit právš na tyto reparace.Tak se stalo že ČR Německo dluží TŘIAPŮL BILIONU DNEŠNÍCH KORUN,které má v rámci reparací zaplatit.
Proto je a bude možná do konce věků BRD pouze vazalem a žádným samostatným státem.Viditelným důkazem je i to,že neexistuje žádné Ústava,ale pouze provizorní ZÁKLADNÍ ZÁKON.
S VYMÁHÁNIM DLUHU BY SI REPUBLIKA MĚLA POSPÍŠIT.Od včerejška zvolené vedení Řecka rozhodlo bleskově,že v situaci jaká je bude muset vymáhat po Německu 163 miliard eur,které mu dluži v rámci reparací plus úroky.

KDOVÍ,ZDA PŘIJDE BRZY I RUSKO NA TO,ŽE MÁ VLASTNĚ V TOM OKUPAČNÍM REŽIMU MÍT VLASTNĚ TU VÝCHODNÍ ČAST,ANEBO POŽADOVAT MÍROVOU SMLOUVU.A tak si představte včichni co se asi stane,když si to náš velkomožný car IMPERÁTOR PUTIN uvědomí…

Je to z diskuze u článku: http://www.nwoo.org/2015/01/28/rusko-by-mohlo-odsoudit-anexi-vychodniho-...

Norman

Genetika je ťažký svetonázorový problém, preto ju politické smery slubujúce "poručiť vetru dešti" - t.j. fundamentalistická kreacionistická Amerika alebo na druhej strane všemocný Soviet Sojuz, nemali radi.
Aj dnes a každá slamka ide použiť proti genetike. K tomu patrí aj epigenetika.
Čo to ale nazaj je? Je to možnosť, ako ovplyvňovať dedičnú informáciu, alebo je to len epi-akcia, niečo ako opalovanie či obžieranie? Keď sa opálim, som hnedý - stal sa zo mňa černoch?:-) Trocha zlahčujem, ale to robia články o homeopatii... pardon, epigenetike, tiež.

Tu je pekný článok o epigenetike:

Epigenetika je o tom co jíme, jak žijeme, a jak se máme rádi

Když je na schodišťovém světle nastaven časový spínač na krátký interval, pomáháme si v nouzi žvýkačkou, ta na určitou dobu podrží tlačítko vypínače v poloze sepnuto...
Naše těla to s geny dělají podobně. Řeč je o epigenetice.
....
http://www.osel.cz/index.php?clanek=1516