Zbor sluhov

Korporátne médiá zabudli mladým Európanom tlmočiť dobrú správu od Európskej komisie. Počnúc 7. decembrom 2016 EK pre nich zriadila Zbor solidarity. Mladí európski zboristi budú bezplatne pomáhať pri "prijímaní, podpore a integrácii migrantov a utečencov, výstavbe prístreší a poskytovaní potravín." Hlásiť sa môžu okamžite. Plat nedostanú, pretože pracovať ako dobrovoľník pri uspokojovaní potrieb ilegálnych migrantov je podľa Junckera pre mladého Európana vrcholným napĺňaním "európskych hodnôt", a to denne.

Zboristi na záver misie vyfasujú certifikát, ktorý im má uľahčiť nástup do vytúženej práce. Štátne inštitúcie ich budú preferovať automaticky a korporácie to dostanú príkazom. Nešuroval si po skončení vysokej školy rok dlážku v tzv. azylovom centre, kde sa na teba povýšenecky cerili tvoji síce nevzdelaní, ale o to šťastnejší rovesníci zo Sýrie, Afganistanu či Gambie? Nerajbala si po skončení vysokej školy hajzle v tzv. azylovom centre, kde tvoje rovesníčky z Kosovaru či Somálska bez ukončeného základného vzdelania síce nedokážu pochopiť princíp splachovacej páčky, ale dokážu ťa šikanovať? Tak odchod. Pre takýchto ne-Európanov, ktorí nevyznávajú pravé hodnoty, džob nemáme.

U mladých Európanov vraj prudko stúpa podpora extrémistických strán.

A to sa zatiaľ nedozvedeli o Zboroch solidarity.

 

 

 

Náhodný okoloidúci

Nechať súčasné "elity" prijať prísne zákony proti extrémizmu, nenápadne prevziať moc a na základe objektívnych dôkazov ich zákony použiť proti nim. To by bolo kvikotu.

Norman

povedzme tak - načo to aj nazývať riešenie, to je proste proces, ktorý netreba navrhovať, ktorý sa deje a bude diať sám od seba. To je práve to, na čom sa tu mierne uškŕňam od prijatia Žitňanskej zákonov. K tomu dôjde zákonite, kto druhému jamu kope ... Tie zákony a prenasledovanie aj na webe sú konieckoncov len pokračovanie formálne tolerantnej politiky, hrania sa na slobodu slova a toleranciu, na iné prostriedky. Stará moc si len vybrala, že neodíde soft cestou. A nová bude proste pokračovať v takom stave, aký zanechá stará. Zaviedli sa drakonické zákony horšie ako Husákove a budú sa používať - nuž tak aj dopadnú.

Čo sa týka kvikotu, len taký detail - trocha paradoxne kvičí hlavne ten, kto je pri moci - ten má prostriedky, aby robil teátro. Keď, tak ako píšeš, ich vlastné zákony budú použité proti nim - žiaden veľký kvikot nebude. Nebude mať kto kvičať (a tých, čo budú, nebude nik počuť).

Pravda, to je určitá štatistická predpoveď. Samozrejme, je možný aj iný vývoj, napríklad že všetci ľudia budú bratia, investori sa postarajú o blahobyt pre nás všetkých (ako to neustále popisujú v novinách, že "oni" nám to zabezpečujú), ľudstvo v počte dvadsať miliárd bude žiť v mieri a blahobyte a všetci budú spokojní.

Byť aj na ich mieste by som ale porozmýšľal, čo je pravdepodobnejšia.

Norman

Práca zadarmo.
Nám sa vždy prezentuje minulosť ako doba násilia. Chodilo sa povinne na panské a predtým bolo otroctvo - oboje pod hrozbou trestu.
tak to ale celkom nie je. Akákoľvek sociálna forma bola vždy v prvom rade obohnaná "morálnym oprávnením" a "dobrovolnosťou". Starať sa o spoločnosť, o panské majetky, ktoré sú určitou formou slúžiace spoločnému blahu, že áno, napríklad výžive obrany, ergo pracovať na panskom je morálne, a teda každý morálny človek to robí dobrovoľne.
Kto to odmietne, alebo inak zanedbáva, len svedčí o svojej amorálnosti. Nie je trestaný za to, že nepracoval, ale za to, že je morálne úplne skazený (v dnešnej terminológii sa používa napr. termín "nacista", vtedy sa používalo "kacír", "bludár" a podobne).
Tak fungoval stredovek, ale aj všetky ostatné doby. Tí, čo žili v nich, si nepripadali ako žijúci v nejakej tragickej dobe, všetky svoje ťažké veci a povinnosti chápali zväčša ako morálnu povinnosť - ako to mohli pochopiť ináč, keď nič iné nepoznali?
To isté je aj dnes.
Chcieť od mladých rok akejsi práce zadarmo, a ešte aby pri tom boli nadšení a dobrovolní? To je degenerácia a úpadok. To je ohlupovanie, mrzačenie tých mladých. To je vytváranie boľševických nadšencov, otrockých typov.
A v čom majú pomáhať? V obskakovaní špinavých tupých imigrantov?
Niet takého sprostého slova, ktoré by toto vystihlo.
Je iba jedno príhodné slovo.
Gulomet.

Ema

História nás učí, že aj v 50. rokoch vyrážali hordy mládežníkov dobrovoľne potvrdzovať svoju oddanosť hodnotám, vtedy socialistickým. A potom, keď vlna nadšenia opadla, sa to stalo povinným.

Už funguje aj slovenská stránka na nábor podkarpatských teliatok:
http://europa.eu/youth/solidarity_sk

Je príznačné, že v digitálnom veku sú tam namiesto hlavy ruky. Aleže bez smartfónov? To sú čie? Chruňov z Európskej komisie?

Treba link poslať Hlávkovej kapuste, čo si pol roka po voľnom výkope z ministerstva zahraničných vecí dokázala spomenúť na nejaké ministerské nekalosti. Rok práce v azylovom centre v Nemecku jej podľa slov tatíka Junckera, dbalého o mládež tysdržiteľkurána Európy, dopomôže k úspešnejšej kariére, než sa jej ušla doteraz.

Tak sa teda pozrime, čo vysrstila Európska komisia k aktivite pre mladých, ktorú bola schopná expresne - neuveriteľný výkon na pomery, aké v byrokratickom centre panujú - uviesť do praxe:

1. pomoc pri obnove školy alebo komunitného centra zničených pri zemetrasení
2. poskytovanie podpory novým žiadateľom o azyl
3. odstraňovanie vegetácie z lesov s cieľom predchádzať lesným požiarom
4. práca s osobami so zdravotným postihnutím v komunitnom centre

1. pomoc pri obnove školy alebo komunitného centra zničených pri zemetrasení
Oj, zemetrasenia. Častá a strašná to hrozba na starom kontinente. Je ich toľko, že pri obnove školy či komunitného centra treba mnohojazyčné hordy mladých Európanov, ktorých preprava, ubytovanie a stravovanie vyjdú drahšie ako obnova školy či komunitného centra u lokálnej stavebnej firmy.

2. poskytovanie podpory novým žiadateľom o azyl
Pointa Zborov solidarity. Doterajší vítači a dobrovoľní poskokovia sa od ilegálov - ktorí sú spravidla tým najhorším výpotkom chorých krajín - nedočkali vlhkých psích očí a obdivu k ich obetavému dobrovoľníčeniu, len arogancie a buzerovania. A tak treba - teraz dobrovoľne, potom nútene - nahnať do tzv. azylových centier mladých Európanov, ktorí budú ilegálnym prašinám - zločincom už len z toho dôvodu, že ilegálne vliezli do Európy - demonštrovať európske hodnoty v ponímaní tatíka Junckera a v rámci tejto vysoko mravnej misie sa nechajú šikanovať, otĺkať a znásilňovať.

3. odstraňovanie vegetácie z lesov s cieľom predchádzať lesným požiarom
Toto musel vymyslieť komisár EK, ktorý sa bol raz prejsť v bruselskom Bois de la Cambre a zrovna nebolo pohrabané. Odstraňovanie vegetácie z lesov? He? Ide sa odlesňovať? A to dostane zbor do rúk motorové píly? Nie dobrý nápad, nie veru.

4. práca s osobami so zdravotným postihnutím v komunitnom centre.
Tak to už hej. Veľa mladých isto zaujíma každodenný život členov Európskej komisie.

slaven1

Politika je o tom, že Vás niekto akceptuje. Povedzte mi, ktorú z našich slovenských politických strán pozvú na kongres CDU. Novozvolená predsedníčka CDU A. Merkel si podá s predsedom takejto politickej strany ruku na spoločnom fototermíne? Neviete? Poviem Vám: jedine KDH. Áno, skutočná politika je o tom, že sa nebojíte ísť diskutovať s občanmi do kultúrneho domu v Kozárovciach a o dva dni dni neskôr si na kongrese CDU v Essene podáte ruku s politikom, ktorý (á) patrí medzi najvplyvnejšie osoby na našej planéte.

Hlina a Merkelová

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10206261560737983

Dal som na FB fotku s A. Merkelovou a slovenský internet nezostal nič dlžný svojej povesti. Taká žumpa, čo sa vyliala do vituálneho sveta. Tú musí byť cítiť až do Nemecka. Bojím sa, že nás nakoniec nás tá "sloboda" zabije. Sloboda napísať hocičo a nechať FB algoritmus, nech to páruje je to, čo nás nakoniec zničí. A. Merkelová na sneme CDU povedala, že zákon platí aj na internete. Ak bude platiť v Nemecku, tak my musíme nasledovať.

https://www.facebook.com/alojz.hlina/posts/10206264433009788

 

Lojzo Hlina, vodca K(resťansko)DH, chváli Merkelovú po tom čo pustila* do krajiny 2 miliónovú moslimskú hordu. Dobro došli...

Viac srandy tu: https://www.facebook.com/alojz.hlina

 

* viem, že to nie je také jednoduché, veď predsa Nemecko je vazal Washingtonu (situáciu v Nemecku kontrolujú Američania), ale niektoré "udalosti" (2 mil. ne-európskych kobyliek) treba posudzovať v absolútnej hodnote.

Norman

skôr je to vyhrážanie sa "slobode".
Asi sa bude neskôr hovoriť "Hlina Hlinka, jedna linka" :)

Ale vážne - CDU zrejme nemá ideologicky lepšieho partnera, ako KDH. Krajniak síce hovorí o kresťanskej (sociálnej) demokracii, ale votrel sa do zákrytu za Kolára, ktorý je objektívne názormi aj životom naivný liberál. Takých CDU byrokrati očividne a pochopiteľne opatrne obchádzajú.

slaven1

Hrobár KDH oslavuje cenzúru:

Auuu, to bude niekoho bolieť.
Niekoho profily vyschnú.
Konečne! Hovorím konečne, konečne si Zuckerberg uvedomil, že zabíja slobodný svet.
Áno, tá tzv. sloboda by nás nakoniec zabila. Sloboda napísať akúkoľvek hlúposť a čakať, ktorý nešťastník sa na ňu chytí.
Sloboda nie je to, že môžem a napíšem na sociálnu sieť, že niekoho zabijem.
Sloboda nie je to, že klamem.
Sloboda nie je to, že si vymýšľam.
Začína sa hovoriť, že kedy, ako a komu pomohla pravda.
Pravda je na ústupe, nikoho nazaujíma.
Dokonca existuje kniha s názvom : Trust Me, I'm Lying

Je to ako zúfalý výkrik. Ľudia, zobuďte sa, klamú Vás!

Ak Zuckerberg zvládne očistiť FB od všetkých tých toxických výmyslov, ktoré ničia slobodu a niekomu aj zdravý rozum, patrí mu Nobelova cena.

https://www.facebook.com/alojz.hlina/posts/10206322370898199

Kriste, ten má v hlave guláš..

Norman

ak by voľby mohli niečo zmeniť, tak by ich zrušili.

Ak by sloboda vyjadrovania niečo menila, tak ju zrušia. Ako keď hráč za šachovnicou v okamžiku, keď začne definitívne prehrávať, túto prevrhne, vytiahne sapík a začne strielať.

Toto je realita a mnohým ľuďom to zas otvorí oči. Toto je realita a mimochodom jeden z dôvodov, prečo sú v Nemecku zdravé sily také opatrné v povrchných poilitických cirkusoch. Kým nemajú odpoveď či protizbraň aj na druhú fázu so sapíkom, odmietajú hru. 

 

A treba dodať aj ďalsí Hlinov status (ako predsedu KDH)

https://www.facebook.com/alojz.hlina/posts/10206349919146888?pnref=story

Sme jediná strana na Slovensku a zisťujeme, či zatiaľ nie aj v celej Európe, ktorá si dala do stanov, že budeme chrániť kresťanstvo. Kresťanstvo ako civilizačný základ Európy a ako mierumilovné náboženstvo. Náboženstvo lásky k blížnemu

Kde sú kresťanské sily, konkrétne teraz katolícke, ak toto je ich strana a jej predseda. Toto je ukážka katolíckej sily a tradície, múdrosti? Alebo Lipšic, alebo Krajniak? 

Nejde o to, že druhá kresťanská odnož, evanjelici, sú na tom politicky (ale azda aj morálne) ešte horšie, vlastne že nejestvujú. Ide o to, že ak toto katolíci ponúkajú, takýto deravý čln, tak to teda určite nie je ono.

A nič lepšie nemajú.

Ostatne to národ pri poslednom oficiálnom prieskume verejnej mienky pochopil a nedal im ani tých 5%.

 

 

Ľubov

presne to isté,no akosi ich nenachádzam.Konečne mi to došlo,že tie kresťanské sil y budem musieť hľadať v sebe,však čo iné môžem robiť?
To sú teda paradoxy,ja,celý život bez stajne a teraz takto zrazu.....no ale čo iné mi ostáva?Čo bude s Maat a Ra,s Perúnom a Svantovítom,to ani Žiarislav nevie...
Ale to nie je podstatné,podstatné je toto:
Kresťan nezabíja od chrbta

slaven1

https://www.rt.com/news/369414-polish-center-germany-unwanted-content/

Berlin head of Polish culture institute fired for promoting ‘too much Jewish content’
Hlava Poľského kultúrneho inštitútu v Berlíne bola vyhodená pre "priveľa židovského obsahu" v organizovaných podujatiach.

nové