Jews first

Trumpovo heslo America first sa už zmenilo na Jews first. Židia v prvom rade - to je nový slogan Donalda Trumpa a prejavil sa aj tým, že USA včera ako prvé na svete uznali oficiálne Jeruzalem za hlavné mesto Izraela. 

A celý svet s týmto krokom nesúhlasí, mnohým pripadá ako absolútne zbytočné a katastrofálne gesto. Sionisti si naopak zrejme myslia, že je čas zdvihnúť teplotu v mlieku, v ktorom sa žaba varí. Vraj si to nevšimne, zvykne si. Uvidíme.

Ja to považujem za ďalší zúfalý krok americkej perstrojky. Vtedy sovieti v čele s Gorbačovom nevedeli, čo majú spraviť a tak zobrali skalpel a zarezali priamo do živého. Čo nastalo potom, to už nezvládali a utiekli.

Podobne Trump znížil nedávno dane z 35% na 20%, čo mi pripadá dosť riadny zárez americkej perestrojky. Počítadlo ich dlhu naozaj nestíha s dychom. A teraz zas jednoznačne podporil Izraelcov -  nie že by to bolo v Amerike niečo nové, všetci vieme, že židia Amerikou jebú na každom kroku  - ale v tejto kritickej situácii je to ako napäť plné plachty v búrke. Bravo, Trump, presne to sme od teba očakávali - že tú krajinu idiotov utopíš. Nik si nikdy nemyslel, že by si ty zvládol nejakú reformu - čakali sme a čakáme, že sa prepadnete do pekla.

 

Mierna lokálna sranda je, že USA mienia presťahovať svoje veľvyslanectvo z Tel Avivu do Jeruzalemu  "do šiestich mesiacov". Sranda preto, lebo v Bratislave im to vraj vrámci pokojného mesta trvá už desať rokov a podobné časy vraj ešte potrebujú. No, ako sa hovorí, es kommt der Tag, že tú budovu zvládnu opustiť za jediný deň. Je to celkom dobre možné, nebolo by to prvý raz. 

 

 

 

 
Buheh

tak by mohli do Jeruzaléma pre istotu presťahovať aj to z Hviezdoslavovho námestia. Aj s protitankovými zátarasmi, zídu sa im. Načo by mali u nás ešte aj ambasádu, keď tu majú kvalitnú štruktúru diaľkového riadenia na všetkých úrovniach a ostatné mimovládky.

Norman

Tam žiadne zátarasy potrebovať nebudú. Židia sú ich najlepší priatelia. Ešte im ani vlások nesksrivili (ani to WTC sa pred pádom neskrivilo, nenahlo - rovno padalo). To na Slovensku, tu potrebujú tankové zátarasy samozrejme neustále.

Ináč rozmýšľam, či by sme nemohli navrhnúť Slovensko na nejakú nobelovú cenu "Krajina najväčších dobrákov". Ale vážne - ešte aj v slovanskom svete sme najväčší.

Buheh

tie protitankové zátarasy už pomaly budú potrebovať úplne všade, obávam sa.

Mimochodom, k tejto téme sa hocí citát od Ariela Šarona, ktorý tu iste už niekedy bol, ale pre istotu:

"Amerika, to sme my Židia, a Američania to vedia."

...Dobráci sme. Aj babráci, a napokon aj žobráci. Ale to nevadí, evolúcia si to už preberie.

Norman

nevadí, ale aby som parafrázoval dnešného starého zmrda Martina Schulza - "možno nevadí, že sme, ale nie je ani nutné, aby sme boli".
Blbé je hlavne to, že niektorí nie sme.

Náhodný okoloidúci

Arabskí ministri odmietajú jednať s predstaviteľmi Satanátov a uvažujú o vyhlásení východného Jeruzalema za hlavné mesto Palestíny.
https://zpravy.idnes.cz/jeruzalem-izrael-liga-arabskych-statu-neuznani-f...

Otázkou je, kto má aké mocenské alebo diplomatické páky na presadenie a trvalé udržanie svojich predstáv.

Luko

Môže byť nejaké mesto hlavným mestom štátu, ktorý neexistuje?
Palestína je predsa (zatiaľ) len pomenovaním územia. Palestína bola a je síce plánovaný štát, ale uznaný nikdy nebol. Vyhlásila ho jednostranne Organizácia pre oslobodenie Palestíny a arabom na tomto území sa začalo hovoriť Palestínci. Dnes už z pôvodného územia (plánovanej Palestíny) kontrolujú Palestínci len cca 10%, ostatné zabral Izrael.
Tým som chcel povedať, že boj o Palestínu "s" alebo "bez" hlavného mesta je už asi dobojovaný a nedá sa s tým už nič robiť, aj keď mi je Palestínčanov ľúto.

A na odľahčenie:
Keď "bol umretý" Jásir Arafat a vedenia sa ujal Mahmúd Abbas, nechcel s ním predseda vlády Benjamín Netanjahu rokovať o mieri, pretože nezastupuje všetok ľud Palestíny (aj Hamás). Tak Abbas urobil vládu ľudovej jednoty, ale Netanjahu s ním rokovať nechcel zasa preto, že zastupuje aj Hamás, ktoré je teroristické.

Buheh

.

mirage

bude mat ich podporu
dispensacionalisticke evang. cirkvy ocakavaju (mozno sa aj tesia) last judgement kedy budu omilosteni a predzvestou toho dna su niektore udalosti

https://youtu.be/S3plsqSvmmY
last judgement 200m

Norman

nie jedna, VŠETKY církve očakávajú posledný súd. Majú to vo svojej knihe.
Tú knihu majú uviazanú na krku ako otrok okovy a ... potom sa čudujú - prečo ich ktosi ovláda ako psa na obojku? A obviňujú iných psov, že to oni majú na krku obojok, nie "my".

Luko

Na znížení daní by som nevidel nič zlého - ľuďom to predsa uľavilo. My máme dane tiež "len" 20 % a zdá sa mi to až dosť. Naše nikde nenamontované počítadlo dlhu taktiež nestíha, ale my si to akosi nevšímame (dlh máme cez 44,2 MLD €, tj. na každého aj s umierajúcimi a kojencami 8 135 €), teda ho nemusíme demontovať ako v New Yorku (dali ho v septembri dole, keď dlh preskočil nad 20 biliónov $). Drvivú časť dlhu máme voči našim kamarátom z EU, čím nám, samozrejme, len a len veľmi pomáhajú. Vraj by u nás museli podvihnúť dane o 7%, aby sme dosiahli vyrovnaný rozpočet. No, je to skôr o hospodárení štátu, nie o zvyšovaní daní (tie s tým síce súvisia, ale nie sú podstatou dlhu). Platíme zbytočne veľké zástupy št. úradníkov, právnikov, analytikov, poradcov, nemravné peniaze dávame antipropagandistom v rôznych štúdiách, športovcom, umelcom a neziskovkám, tak do natrčených paprčí peniaze stále chýbajú a nestíhame preto ani opravovať to, čo sa tu postavilo za komančov, nie to, aby tu ešte slušne dožívali aj naši starkí. Amíci naviac financujú obrovskú armádu - je najväčší zamestnávateľ (to ostatné majú ako u nás).
To len k tomu "perestrojkovému zárezu".

Norman

Prirodzne, ekonomika je večná téma a nenájde sa správny stav. Ale ja sa neuškŕňam nad tou hodnotou nového čísla (mám to len z masmediálnych správ), ale nad samotnou prudkosťou zmeny. Ako aj iné veci naznačujú, napríklad reakcie samotných amerických hospodárskych vrstiev, Trump sa rozhodol rázne konať - ale kým v niektorých oblastiach to môže fungovať, v ekonomike by to bol skôr zázrak.
Prirodzene, nedokážeme to povedať nejako naisto a prepočítane, ale tá analógia so sovietskou "prestavbou" je veľká. Pretože ríša ako ríša, tie základné podobnosti sú veľké, princípy či zákony platia pre obe krajiny rovnako. Keď sa ríša ocitne v slepej uličke, (niektoré) riadice molekulky začnú v zúfalej snahe zrýchlene kmitať, ale tým následnú katastrofu často ešte urýchľujú.
Nie je to nič nové, žiadna prevratná teória, len to vnímam tak, že USA už sú v tejto fáze a že si našli svojho Gorbačova (a to Trumpovi samozrejme ešte lichotím, on je skôr taký ten Andropov, ešte bude musieť prísť niekto iný, aby to rozsekol).

Ľubov

pokiaľ bude útok na Trumpa všeobecný,zdá sa,že je to odvážny chlapík.
Je teda prožidovský,ale čo to znamená? Nič o tom nevieme,o ich vnútornom delení.Len tak všeobecne:chazari,chasidi,sioni.Kto prvý musí z brány von?

Ľubov

http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Zidovska_ritua...

Varovanie:nie je to typické predvianočné čítanie,preto som váhala,ale nakoniec som sa rozhodla,že áno,že to sem dám.Ak je len 5% textu pravdivé ,kašlem na to,kde majú hlavné mesto,je to úplne jedno.A treba ešte dodať,že nejaké papiere o tom Vatikán musí mať.Môže byť pravda až taká strašná?

Náhodný okoloidúci

Ide hlavne o to, kto má väčšie slovo a väčšiu reálnu moc - či volený Doník alebo jeho nevolený obrezaný zaťko.

nové