Prvé ničenie umenia

Galéria v Manchestri zložila zo steny a odviezla do skladu veľkoformátový obraz od J.W. Waterhousa z roku 1896, názov Hylas a nymfy.

 waterhouse hylas and nyphs

 

Zvesenie obrazu sa stalo cenzúrou v akejsi exhibičnej akcii umelkyňe Sonie Boyce.

Link na umelkyňu poskytol toto:

Neviem, či to je umelkyňa osobne, ale Sonia Boyce je černoška. Černoška, ktorá má tu drzosť chcieť nám rozkazovať, na čo sa máme dívať. A namiesto toho nám ponúka negrine v oblečení belošiek.

 

Tomu sa povie pokrok.

Za toto Briti bojovali.

 

 

BBC

exhibícia Sonia Boyce

 

Buheh

Ale teraz neviem. Dali to preč preto, že to odporuje islamu, alebo preto, že je to rasistické, keďže na obraze nie je ani jedna (!) černoška?

V každom prípade BBC je veľmi hodnotný informačný zdroj. Len treba názov uvádzať korektne, v plnom znení: ВВС России.

Norman

neponimaju

Náhodný okoloidúci

Mne to dáva zmysel - Vzdušno-vesmírne sily Ruskej federácie. Alebo Vzdušno-kozmické sily. Po rusky Воздушно-космические силы Российской Федерации.
Síce to nie je tlačová agentúra, ale dôveryhodnosť je podložená slušným Kalibrom.

Buheh

Predsa Vojenno-Vozdušnyje Sily Rossiji:

https://www.youtube.com/watch?v=WR-ob4_ol-k

Norman

všeličo som čakal ako asociatívnu reakciu na zobrazenie tamtých dvoch negroidov, ale zrovna vojenské sily ruska, to som nečakal.

Buheh

tá logická reťaz súvislostí je akomak dlhšia a voľnejšia.

Ľubov

tématicky, Buheh pod túto letku,hádam nás Norman pochopí,ja to tiež tak myslím,ako Ty.

75 rokov bitky o Stalingrad https://history.hnonline.sk/2-svetova-vojna/1685535-stalingrad-mal-byt-p...

Pietas....(z lat)úcta bohom,vlasti,rodine a tradíciám.

buko

Tak uz to tu mame znova. Obrazoborectvo. Bigotna mensina opat vacsine diktuje svoj pokriveny pohlad na krasu, estetiku a vsemocne schopnosti Prirody.

Bigotna mensina tretovlnovych feministiek sa citi byt ohrozena archetypalnym obrazom krasy, nevinnosti a zaroven femme-fatale zvodnosti bohyn z greckej mytologie.

Co bude dalej? Zvesenie vsetkych nahych obrazov zo vsetkych galerii? Ich znicenie?

Ľubov

https://www.treeoftheyear.org/ETY-2018/Uvod.aspx pozrite si tých skutočných krásavcov,poprípade zahlasujte za našu reprezentantku,nevzdávajúcu sa jabloň z Bošáce.

Inak biele nymfy sú prekrásne tiež.

Náhodný okoloidúci

Nymfy sú prekrásne a sú biele. Preto vyvolali takú nenávisť.

buko

Dakujem za pekny link. Naozaj su to majestatne kusy. Zahlasoval som za jablon ale aj za ten rusky dub, pretoze su... krasne :)
Magicke miesto stromov je aj Klokoc
https://forumfoto.mtbiker.sk/800/1_male-karpaty_59d5083022400.jpg
Alebo prastare duby na Kulhani
http://www.bikemen.szm.com/tren-in-dubodiel-neme-ky.html

Sinuhe

vyzerá skôr ako černoch prezlečený za ženu s vypchávkami a tak. Tipujem že to bude pravý/pravá "Sonja Boyce" ... hehe, typicky africké meno ....

Ľubov

Nie som síce cieľová skupina pre pc hry,ale chcem tú informáciu sem dať,pretože ilustruje tú ich zžieravú závisť a nenávisť ku všetkému,čo je biele. Veď pozrite si to :
https://byznys.lidovky.cz/proc-nejsou-ve-stredoveke-hre-z-cech-zadni-cer...

buko

a co sa tyka ich minulosti - tu treba vymazat alebo aspon co najviac potlacit tiez.

Staci si zadat do googlu "american inventors" a jediny biely Edison tam preziva v spolocnosti cernochov. Reality neznaly zvedavec by az nadobudol dojem ze to prave americki cernosi mali levi podiel na vynalezoch a inovaciach americkej spolocnosti a vdaka ich mozgom a kreativite sa vybudoval americky sen.

Historicke realie samozrejme nemozu byt vzdialenejsie tejto predstave. Pokial vsak google bude takto dovolovat upravovat algoritmy vyhladavania, nova generacia co pouziva internet a nie stare (staromodne?) knizne encyklopedie mozno naozaj nadobudne takuto predstavu.

Ľubov

budúcnosť černochov bez bielych.Ale dôsledne

buko

Sonia Boyce is fascinated by ‘what people do when they come together’. She is currently working with the gallery team and invited collaborators, including Lasana Shabazz and drag artists from Family Gorgeous, to make a new work: a night-time group takeover of the gallery exploring ‘gender trouble’ among the gallery’s 19th century painting displays and wider culture.

Inymi slovami - Sonia Boyce za asistencie transvestitu Lasana Shabazz idu zneuctit galeriu plnu malieb klasickych diel 19. storocia svojimi prisernymi carbanicami, genderovymi nezmyslami a premenit to na jednu zdegenerovanu freak-show.

Paneboze preco?!

Sociálny patologista

Sinuhe, to napravo je človek budúcnosti podľa ideálu neomarxistického inžiniera. Takýchto by nás chceli mať všetkých :-)

 

Norman

že proti tomúto nemáme šancu :-(
treba sa vzdať a dôstojne čakať na smrť :-(
Je nedôstojné sa brániť, aj tak sa to nepodarí, čokoľvek robiť je zbytočné - títo sú proste lepší.

Náhodný okoloidúci

Od závisti nie je ďaleko k nenávisti. A nenávisť je mimoriadne silná motivácia.

Norman

Vidíš, možno aj to je jeden z príčin abnormality slniečkárov - problém s nenávisťou.

Hnedoidi, ako píšeš, nás nenávidia - slniečkári to vidia, tiež to zažívajú dennodenne, ale si nechcú priznať, že sú nenávidení. Oni sú zvyknutí byť milovaní, každý ich mal vraj celý život rád a oni navzájom sa k sebe správajú ako teplí bratia (pusinku medzi neznámymi pičunkami, pusinku aj medzi neznámymi čuráčikmi, dva krát, trikrát - odporní abnormál infantili) . Preto si nedokážu predstaviť, že by ich tie hnedé opice nenávideli - a zvaľujú to "na iných bielych" - teda na "rasistov.

My, ktorí sme v živote niečo zažili a je nám jedno, či nás nejaká opica nenávidí alebo miluje, my sme potom v očiach slniečkárskych chudákov zodpovední za túto pre nich "nepríjemnú" situáciu.

Ale je to skutočne fatálna hra, genocída bielych je objektívne prebiehajúci proces a pri tomto procese je nemiestne brať ohľady na akékoľvek úchylky slniečkárskych pacientov. Liečenie je jednoduché - pre nich čo najviac kontaktov s hnedým prívalom.

buko

nejake umenie od Sonia Boyce, kvoli ktorej boli (dufajme ze len docasne) odstranene biele polonahe nymfy

http://new.diaspora-artists.net/display_item.php?id=877&table=artefacts

Prec s viktorianskym zmyslom pre krasu a estetiku - toto je politicky korektne umenie dneska - nahe cierne kozy kreslene kostrbato-naivnym stylom afro umelca

Náhodný okoloidúci

Nevidím žiadny rozdiel medzi slniečkármi a multikulťami ničiacimi Európu a jej kultúru a Talibancami ničiacimi buddhistické pamiatky v Afganistane.
V oboch prípadoch sú obeťou kultúrne pamiatky a duch bielej civilizácie.

Rudo

A teraz jeden aktuálny:

Prezident Trump na svojom Twitteri označil afrických imigrantov za barbarov. Čierni Američania na túto nehoráznu a lživú urážku okamžite zareagovali.
Podpálili 1300 áut, rozbili 200 výkladov, vyrabovali 500 obchodov a zranili 150 policajtov.
Upokojili sa až po tom, čo sa všetci lídri demokratických štátov spojili v spoločnom vyhlásení, že Trumpové slová boli hlúpe a nepravdivé.

Buheh

Tento nie je až taký šťavnatý, ale tiež je pekný:

Dvaja Angličania sa stretnú a jeden vraví:
- V poslednom čase sa Anglicko veľmi zmenilo. Je tu už toľko Arabov, Afričanov a Indov, že sa tu už človek vôbec necíti ako v Poľsku.

Buheh

v GB.

Otázka: "Myslíte si, že je v Británii príliš veľa imigrantov?"

Odpovede: 17 % áno, 11 % nie, 72 % nerozumieť otázka.

Buheh

na osemročnej muslimke?

Jej manžel.

Buheh

nastúpil do taxíka a hneď dôrazne žiada taxikára:
"Vypnite to rádio. Odporuje to môjmu náboženstvu. My nesmieme počúvať rádio a už vôbec nie hudbu neveriacich, lebo ani Mohamed nič také nepočúval."
Taxikár vypol rádio a otvoril dvere.
"Čo sa deje?" pýta sa imigrant.
"Vy nesmiete chodiť taxíkom, lebo ani Mohamed nechodil. Vystúpte a počkajte si na ťavu."

Buheh

Malý Pierre kričí: "Pozri, tatinko, aha, gorila!"
"Ticho, toto je ešte len pokladňa!"

Buheh

po parížskom bulvári s kufrom a Mohamed za ním kričí:
"Čo máš v tom kufri?"
"Ešte neviem."

Buheh

Německá důchodkyně dostala pokutu 1350 EUR za vtip o imigrantech

Dvaašedesátiletá obyvatelka Berlína Jutta B. ze čtvrti Lichtenberg byla zatčena a její byt byl prohledán poté, co na Facebook sdílela obrázek s titulkem “Máte něco proti uprchlíkům?” Za sdílení obrázku, který obsahoval komentáře proti migrantům dostala pokutu 1350 EUR.

Po jejím zatčení Facebook její účet zablokoval. Paní Jutta se u soudu bránila, že ji obrázek přišel vtipný, a že ráda sdílí vtipné věci.

Obžaloba její čin označila za “projev schopný vyvolat nenávist a hanobení lidské důstojnosti.”

Obrázek, který se ptal “Máte něco proti uprchlíkům,” obsahoval několik odpovědí jako “Ano, samopaly a granáty.” Jeden z lidí, který obrázek u paní Jutty viděl, jej nahlásil.

V reakci paní Juttě hrozili levicoví extremisté. Antifa ji dokonce vyhrožovala smrtí.

Kontrolu tzv. nenávistných projevů na síti má v Německu na starosti bývalá agentka komunistické tajné policie Stasi, Anette Kahane, jejíž jmenování vzbudilo silnou vlnu nevole.

Paní Jutta tak není první a jediná, kdo za své příspěvky na internetu byla soudně popotahovaná. Muž ve věku 55 let dostal pokutu 3000 EUR za kritiku měkkého přístupu policie vůči kriminálním imigrantským gangům. Muž ve věku 66 dostal podmíněný trest za letáky “Uprchlíci, vy paraziti, jděte domů.” Mladý pár byl podmíněně odsouzen za vytvoření Facebooké skupiny “Hnutí proti uprchlíkům.”

Zdroj: https://stredoevropan.cz/2017/06/04/nemecka-duchodkyne-dostala-pokutu-13...

Luko

..., či film "Planéta opíc" je aj dnes ešte stále vhodné radiť medzi sci-fi. :-)

lebleu

Alebo Válku s Mloky.

Norman

Neviem ako film, ale kniha je v tomto o niečo realistickejšia, už v 60-tych rokoch bolo bystrým ľuďom jasné, ako to postupuje. Citujem z knihy o období prechodu :
---
Mala som hrozný strach. Už som nemohla žiť. Radšej som ustúpila opici.
Bola u mňa mnoho rokov a verne mi slúžila. Pomaly sa menila. Začala chodiť každý večer na schôdze. Naučila sa rozprávať. Odmietala každú prácu. Pred mesiacom mi prikázala, aby som uvarila a umyla riad. Začala jesť z mojich tanierov mojím príborom. Minulý týždeň ma vyhnala z mojej izby. Musela som spávať v kresle v salóne. Už som sa neodvážila ju vyhrešiť alebo ju potrestať, a tak som sa snažila získať ju po dobrom. Robila si zo mňa žarty a jej nároky rástli. Bola som príliš nešťastná, ustúpila som.
Ušla som do tábora v lese, kde sú aj iné ženy, ktoré skončili ako ja. Sú tu aj muži, mnohí nemajú o nič väčšiu odvahu, ako my. Mimo mesta žijeme biedne. Hanbíme sa a temer sa nerozprávama. Prvé dni som si vykladala karty, teraz už nemám silu ani na to.
------------
Pierre Boulle, Planeta opíc, 1963
Tomu sa povie predvídavosť, nie?

sandro

Je to pekna symbolika. Naozaj. Belochov caka bezprostredna hrozba vyhubenia. Muzi su ponizeni, musia sa pozerat, ako im ich zeny znasilnuju nejaki Africania a zeny nie su na tom o nic lepsie. Bola im ponuknuta volba prezitia za cenu vzdania sa vlastneho tela, cti a vlastne vsetkeho, co nas odlisuje od zvierat. Je neuveritelne, kde sa npr. v Cesku berie tolko pornohereciek. Cesko je v tomto ohladne momentalne svetova velmoc - bezkonkurencne. Nedavno som si spravit mensiu analyzu webu, ktory ponuka porno a angazuje vlastne ''herecky''. Pod roznymi pseudomenami ako Nancy, Vanessa atd sa skryvaju same Hanky Polednove a pod. Bolo to viac ako 50%. Dokonca existuje uz samostatna kategoria, Czech porno. Je logicke, ze ked prideme o zeny, tak buducnost uz nemame.

Náhodný okoloidúci

Znásilňovanie žien je prejav dobytia územia. To nie je len obyčajná kriminalita alebo nadržanosť.

Náhodný okoloidúci

http://www.euportal.cz/Articles/18585-v-zapadni-evrope-byl-prijat-nazor-...

Poslední dny jsou bohaté nejen na hysterické výlevy lůzy, ale taky na skvělé články. Třeba Martin Konvička připomíná, že v západní Evropě v tichosti došlo k tomu, že byl všeobecně akceptován názor, že bílí muži mají být vyřazeni z řetězce dalšího rozmnožování a další generace bílých evropských dívek má být oplodněna výhradně muži z Afriky a Blízkého a Středního východu. Už se podle toho předělávají i učebnice.

Místní euroaktivisté budou tvrdit, že to je hoax a sami to do pěti let začnou propagovat.

Jeho článek ZDE:

http://www.novaburzoazie.com/436624826

Sociálny patologista

Veru, i mňa zaujala skutočnosť, že keď sa propaguje rasové miešanie, tak je to takmer výhradne v kombinácií beloška a hnedoid. Pochopiteľne, nie som nejaký veľký fanúšik rasového miešania, ale keď už si vybrať, tak radšej kombinácia beloch a hnedoidka ako naopak (vzhľadom na reprodukčné schopnosti a povahu sexuality muža). Ono stav, kde by biele ženy plodili len biele deti, zatiaľ čo hnedoidky by vo výraznej miere rodili "polo-biele" decká by bol vlastne celkom ok. Koniec koncov dôvod, prečo sú dnes Afroameričania najúspešnejšia negroidná skupina s IQ 85 oproti IQ 70 subsaharských Afričanov je práve semeno bieleho muža. Práve injekcia bielych génov zo strany bielych mužských kolonistov výhradne pozdvihla negroidnú populáciu v severnej Amerike (a tiež indiánske populácie v Južnej Amerike, kde bolo miešanie ešte výraznejšie). Dnes sa však účelovo propaguje presný opak.

Ľubov

To treba rezolútne odmietnuť,žiadne kompromisy.Napokon pozri sa,čo sa deje :ak vidíme zmiešaný pár,takmer vždy sa jedná o černocha a belošku.Možno je to iné napr.v Paríži,alebo v Bruseli.
Napokon,my vieme zas viac o integrácii (irónia) cigánskeho etnika.Kríženie je takmer nulové.

Nepôjde to,r-kári s K-áčkarmi.Príroda to nechce.Chvalabohu.

Ľubov

Na tomto staršom článku(bol napísaný pred 50 rokmi) autor poukazuje na to,že bieli odišli,ale rasové problémy ostali.
https://priezor.com/rubriky/36-historia/785-rasa-farba-a-chaos-pribeh-haiti

Ak si spomínate,v súvislosti so silný zemetrasením v roku 2011 Prop vtedy dal dobrý článok,ale neviem ho nájsť.
Kríženci proste sedeli na zadkoch a na uliciach sa rozkladali stovky mŕtvych tiel.Potom vypukla epidémia cholery,čo myslíte,kto to musel riešiť?

Ema

založili fond a následne ho vytunelovali v náhlom záchvate racionality, že ostrovu - tomu špinavému zadnému dvoru USA - vzhľadom na kvalitu populácie aj tak nič nepomôže.

Náhodný okoloidúci

Celkom zábavné čítanie.
https://en.wikipedia.org/wiki/Melanin_theory
Podľa rasistickej a pseudovedeckej melanínovej teórie vysoký obsah melanínu v pokožke je príčinou fyzickej nadradenosti čiernych a dáva im nadprirodzené schopnosti.

Podľa istého Leonarda Jeffriesa "melanín, tmavý kožný pigment, dáva čiernym intelektuálnu a fyzické prevahu nad bielymi".

Svoju "intelektuálnu prevahu" už čierni preukázali viac ako dostatočne. Värímä...

Buheh

Ak je melanín tým, čo z človeka urobí tvorivého génia, ktorý vymyslí a postaví kozmickú loď či iné intelektuálne výdobytky, tak potom dozaista má pán Jeffries pravdu. Ale o takomto vysvetlení by sa dalo aj pochybovať a zatiaľ to nie je dokonca ani trestné.

Náhodný okoloidúci

Až do dnešného dňa som si ja, hlupák, myslel, že na rozmýšľanie je potrebný mozog so závitmi. Ale až veľavážený Mr. Jeffries mi odhalil pravdu. Patrí mu moja nekonečná vďaka.

nové