Pochod za život

Globalistická akcia. Globalisti pôsobia na populáciu zas cez náboženstvo. Namiesto toho, aby sa do diskurzu dostávali reálne témy - nedostatok zdrojov, invázia migrantov, preľudnenie, rozpad rodiny a morálky - namiesto toho sa formuluje zástupná, nepodstatná téma potratov.

Absurdné. Tí ľudia, tých 50 tisíc, čo boli ochotní ísť niečo vyjadriť, si takto minuli svoju energiu a nabudúce, keď bude napríklad pochod za rodinu, už neprídu.

Bolo tam veľa kotlebovcov v zelených tričkách a so zástavami. Žiadni chalani, ale seriózni ľudia stredného veku, často aj s rodinami. Samého Kotlebu som zazrel až pri rozchode akcie, v uliciach pod Kolárovým námestím - zdal sa mi nespokojný, tuším aj kríval. Dostali sa jeho ľudia do konfliktu s usporiadateľmi, cítia aj oni, že toto celé akosi nie je ono?

Čo dodať? Takto nie. Tu niečo smrdí.

Demonštrovať proti Ferdovi Mravencovi alebo Lienke Miluške - to by malo rovnaký dopad, ako toto. Takéto prvé máje - to je úplne k ničomu. Ba naopak, situáciu to zhoršuje. 

Napriek tomu vidno, že ľud si myslí svoje a je možno pripravený použiť svoju silu. Len ho treba správne podchytiť. A skôr či neskôr sa to niekomu podarí. 

Na konci moderátor povedal, že teraz po rozídení sa nastúpia upratovači a "zajtra po nás tu nič nezostane". Myslel tým odpadky na námesti - ale mal žiaľ pravdu v inom zmysle. Áno, zajtra po tomto už ani pes neštekne.

 

  

 
Norman

toto sú tí organizátori?
https://video.sme.sk/c/22217380/rozhovory-zkh-pochod-za-zivot-a-potraty-...
Ešte horšie, ako som si myslel.
Úplný morálny odpad.

Roland Edvardsen

Mal som možnosť vzhliadnuť už pred Pochodom. Nuž, povedzmi mi aký pragmatický kompromis a akú racionálnu diskusiu môžeš mať s človekom, ktorý toto považuje za dieťa, toto klasifikuje ako vraždu a takéhoto pána, ktorý svoj život zasvätil pomoci ľudstvu, bude považovať divženie za druhého Mengeleho, obyčajného nácka a masového vraha. :-)

Toto pro-life hnutie totiž nie je len o nejakých abortoch (a treba pripomenúť, že organizátori lobujú za úplný zákaz interrupcií - a aj v prípade znásilnenia a poškodenia plodu), ale len a len o špecifickej teológii (ktorú mimochodom vôbec nezdieľajú všetky náboženstvá, vrátane abrahámovských), ktorá je zameraná proti plánovanému rodičovstvu (lebo v ich očiach sa akože vzpieraš Božiemu zámeru). Im vadí aj antikoncepcia, kondómy, pesary, umelé oplodnenie, masturbácia (aj vtedy pácha človek asi masovú vraždu, keď vyšplechne tie miliardy malých žubrienok "zbytočne" :-)) a samozrejme aj bio-medicínsky výskum, no jednoducho všetko, mimo súlože v cirkvou posvätenom manželstve. 

Nemyslím si, že tých 50 000 ľudí, čo sa tam zišli, sú si plne vedomí čo vlastne podporujú, čo organizátori v skutočnosti chcú a aké sú ich skutočné dlhodobé zámery. 

Lenže ako som už písal aj minule: recesívne alely (a s nimi spojená akumulácia recesívnych ochorení, vrátane debilizujúcich) z inbrídingu svätená voda veru nevylieči. A chcel by som vidieť, ako tie osadníčky s IQ 75 a s ich impulzivitou a "plánovaním" Daniška naučí "katolícke" metódy počítania plodných a neplodných dní :-). Toto sa snažím vysvetľovať nielen kotlebovcom- ale je to akoby som hrach na stenu hádzal, taký som už z toho zúfalý. 

Apropó, tiež by som chcel vedieť, či by tento ďalší organizátor, ktorý toto zadrel, bol taký neoblomný aj vtedy, keby mu ženu alebo dcéru znásilnila niektorá z tých agresívnych opíc, za ktorých záplavu tu tak lobuje o.i. aj jeho vatikánska klika, a ktorá by následne z toho otehotnela. Hej, dovliecť sem agresívnych čiernych samcov, ktorí nám tu budú znásilňovať ženy, aby ich potom pedo-celibátna kasta eunuchov nútila donosiť plody surového zločinu. Toto nie je ani empatické a už vôbec nie pro-národné. Morálny odpad - jednoznačne. 

 

 

 

Norman

Pro-life je typická zástupná téma.
Nespokojní ľudia hľadajú odpoveď na otázku, čo robiť, u církvi a tá im ponúka bezpečnú zástupnú tému, ktorá im ale dá pocit spokojmosti a dobrého svedomia - to vie (katolícka) církev konieckoncov najlepšie.

Ak by to niekto ešte nepoznal, čo to je zástupná téma: keď sa v obci zjaví besný pes ohrozujúci ľudí, a všetci majú strach ísť ho hľadať a vyriešiť to s nim, tak zástopná téma je zmlátiť svojich domácch psov. Tí sice za nič nemôžu, ich zmlátením sa nič nevyrieši - ale zbabelci budú spokojní, že "urobili, čo sa dalo", že oni urobili svoje a majú teda čisté svedomia.

Na potratoch je okrem neškodnosti dobré aj to, že tento problém ani nemožno vyriešiť. Akýkoľvek čas do potratu bude málo, vždy to bude len nejaký kompromis - proste nekonečná téma. A navyše skoro nik z verejných osôb, z politikov, nenájde odvahu, aby o tom povedal pravdu.
Korporácie, sionisti, chudoba ? Všetko nepodstatné, lebo ich vraj údajne škrú potraty.
Ale toto tým ľuďom ani nemožno veriť, teda nielenže sa vyhýbajú skutočnému politickému boju, oni sa navyše stávajú klamári, pokrytci.

Áno, celé je to (už) politicky manipulované globalistami - ale aj tak je veľká časť viny priamo na tých ľuďoch, na tých ovciach.

vrbovčan

"Slovenské obranné kapacity a potenciál sú obmedzené a v prípade väčšej krízy alebo vojenského ohrozenia potrebujeme podporu spojencov, ktorí výrazne zvýšia spoločný obranný potenciál. Pomoc spojencov bude účinná len za predpokladu, že vybudujeme systém podpory hostiteľskej krajiny spolu s nevyhnutnou infraštruktúrou pripravenou na prijatie spojencov."
Je to výňatok z programu PS - Spolu. A je tam tiež vystúpenie Slovenska z V4.
Toto je dôležité a prekrýva sa to rôznou LGBT agendou. Treba byť v strehu. A toto je, podľa mňa účel vraždy. Dosiahnuť súhlas s obsadenením vojenských letísk. Akýmikoľvek prostriedkami.

Ľubov

Dlhšiu dobu si myslím,že sa so Slovenskom počíta dokonca ako s náhradným územím za "stratený " Krym.
Potom aj tento systémom povolený (aj keď si myslím,že predsa len mal byť na námestí SNP) pochod za život je bohužial iba zástupná téma. Pohodiť davu nejaké hry.Ale čo sa deje naozaj?

Niekedy v auguste som videla z R1 ,ako sa smerom k lesíkom pri Mochovciach pohybuje veľmi zvláštna skupina autobusov. Boli ako zo startreku,bez okien,sivo khaki metalická farba,pôsobili strašidelne.Sprevádzali ich čierne osobné autá. Čo z takýchto autobusov môže vystúpiť? Teda okrem robocopov...
Som presvedčená,že vojaci tu už sú.

ps. Ale ako prečítať správy o tom,že Trump nemá peniaze na základne v strednej Európe,iste si o tom už počul.

vrbovčan

Ale teraz som čosi vygúglil. Že nie že nemá peniaze na základne na Slovensku, Poľsku a Maďarsku, ale že ich chce použiť pre výstavbu steny s Mexikom. Tie peniaze boli alokované zrejme ešte pred Trumpovým mandátom ľuďmi dnes charakterizovanými ako "Deep state". Teda ľuďmi zo zbrojárskej loby spätej s Obamovou administratívou.
Zaujala ma ale iná vec. Dosť hrozivá. V spojitosti s Tebou spomínaným Krymom. Mesiace alebo roky pred Majdanom sa predsa ministerstvo obrany USA pripravovalo na projekt vojenskej základne na Kryme. V určitej fázy prípravy, myslím, že to bolo výberové konanie na stavbu nejakej budovy, vypukol Majdan. Bol síce úspešný v ustavení bábkovej vlády, nie však prístupom ku Krymu.
Teraz poďme na Slovensko. Sme vo fáze jednania o zmluvných podmienkach zozšírenia letísk a ich použitia. Medzi tým sa udiala vražda a pokus o prevrat neústavný. Dajme tomu že neúspešný. Aj keď ja si myslím, že nie neúspešný. Len ešte neukončený. Zatiaľ s úspešnou zmenou suverenity vlády k nestabilite, podliehajúcej mediálnemu tlaku a tlaku lobystických skupín zastúpených mimovládkami. Chystá sa pokus o ústavnú zmenu. Voľbami. Ak ani to nevyjde, potom znovu, po voľbách, pokus o neústavnú zmenu. Hoci aj slovenským Majdanom.

Ľubov

iba dovtedy,kým tu nebudú mať letiská. Veď to chápe hádam aj volič PS.Alebo možno aj nie.

Vždy,keď mám pocit beznádeje,že som iba malá bytosť,ktorá nič nezmení,spomeniem si,aká som bola tak pred 5-7 rokmi,myslím,že sa menime všetci. Manipulovať sa s nami už nedá.
Ak to myslíš tak,že Slovensko chcú za každú cenu práve kvôli blízkosti k ruským hraniciam,nejakých slabých 2000 km,tak áno,získali by asi 10 minút.-).

vrbovčan

Ale jedná sa aj o dostrel. Teraz Trump vypovedal zmluvu o raketách stredného doletu tuším.

Roland Edvardsen

Najlepšie je čítať teraz tie textíky pro-liferov o kotlebovcoch, o tom, ako nimi pohŕdajú (pozri nižšie Čobejovú: https://www.postoj.sk/kratke-spravy-redakcie

Kotleba sa chcel zavďačiť RKC, ale dopadol rovnako ako mnohí nacionalisti pred ním: https://www.counter-currents.com/2018/12/christianity-and-nationalism-a-... Títo pro-life slniečkári sú totálne slepá ulička, totálny omyl a nacionálne zoskupenia sú stupídne naivné, ak si myslia, že sa im podarí si ich nakloniť.

Norman

nacionalisti majú byť prírodní, drsní, tvrdí. Hrať sa na slniečka potratové nie je cesta, aj keď sa im zdá, že im to prinesie nejak hlasy. Globalisti medzitým vytvorili doslovne vyše desiatky rôznych "konzervatívnych" portálov a stránok, na konzervativizmus prešla polovička ich strán ... takže hlasy nebudú.
Reálne a trvalé hlasy prinesú iba témy, ktoré nik iný nedáva ani nebude dávať - PLUTOKRACIA, SIONIZMUS.
Jasné, globalusti budú skákať, ale to skáču aj teraz, umiernenosť je cesta do pekla - viď aj príklad Mazurek, ako ľahko sionisti čokoľvek zmenia na trestný čin. Nesmie sa zabudnúť, že antisemita nie je ten, kto nemá rád židov ale ten, koho židia nemajú radi. Takže si netreba robiť starosti, či som alebo nie som (hodnotený ako) antisemitský - to je mi úplne jedno.

Roland Edvardsen

Pro-life je inak presný opak tvrdosti. Je to zmäkčilé slniečkárenie ako vyšité.

Vôbec všetky tie drísty o "kultúre smrti" sú úplne od veci. Naopak, my žijeme skôr v dobe uctievania a ochrany aj toho napodradnejšieho a najnezdravšieho života vôbec - stačí sa pozrieť ako sa dnes za každú cenu idú zachraňovať čierne asociálne vyžírky z mora, zo situácie, s ktorou museli počítať, ale aj tak sa rozhodli podstúpiť riziko smrti utopením pre vidinu vyžierania európskeho sociálneho štátu.

V dávnych časoch veru mali ľudia odlišný postoj k ľudskému životu ako dnes. Infanticída bola napr. povolená prax v starovekom Ríme aj v Grécku. V stredoveku zase, keď sa narodil tzv. "netvor" (viditeľne postihnuté dieťa), tak ho ľudia kľudne mohli zabiť – štát sa nestaral. Štát sa nestaral ani pokiaľ išlo o tzv. súboje cti, kedy sa dvaja chlapi dohodli, že budú pre nejaký spor bojovať na život a smrť. A aj tá úprava potratov v stredoveku závisela od lokálnych faktorov - niekde sa jednoducho štát nestaral (bez ohľadu na to, čo cirkev považovala za hriech). A o treste smrti za kadečo ani nehovorím. Cirkev dlho nemala problém ani s popravami maloletých.

Takže žiadna kultúra smrti. Naopak, žijeme v časoch, kedy sa policajti boja použiť akékoľvek násilie voči zločincom, nieto ešte zastreliť kriminálneho agresora - obzvlášť ak ide o nejakú chránenú rasovú menšinu. Však to vidíme neustále aj u nás okolo tých policajných "káuz", kedy fízli zasahujú v nejakej cigánskej osade.

V kontexte tohto všetkého celá tá argumentácia pro-life hnutia vyznie absurdne, smiešne slabošsky.

Norman

To je presne to, čo si azda stále málokto uvedomuje, alebo sa to boja povedať.

A výsledok tejto komédie vidno aj dnes v parlamente: všetky 4 návrhy na sprísnenie potratov boli zamietnuté (ak som správne zachytil správy). Aj politické strany zrejme majú info, že to nikoho naozaj nezaujíma.

Ale aj keby to ľudí zaujímalo, zopakujme, že je to len prejav slabosti. Za zákaz potratov bojuje len ten, kto sa bojí ísť do skutočného boja za skutočné hodnoty.

Roland Edvardsen

Zrovna včera som sa o tom bavil s mojou luteránskou babičkou, ktorá k tomu povedala niečo v zmysle "a to tu tí katolíci nemajú nič dôležitejšie na riešenie"? Takže áno, ľudí to aj tak nezaujíma, alebo ich to už vyslovene irituje. Zaujímavé sú inak tie "tanečky" Danka okolo týchto pro-liferov (dokonca sa aj spojil s kuffovcami), lebo prieskum Focusu napr. ukázal, že práve voliči SNS patria k tým, ktorí sú výraznejšie proti sprísňovaniu súčasnej potratovej legislatívy. A Danko to vyriešil naozaj pozoruhodne, hlasoval za naprísnejší návrh katolibanca Vašečku, ktorý mal najmenšiu šancu prejsť, a zároveň najumiernenejší návrh Matoviča (za ktorí hlasovali aj niektorí z radov tzv. liberálov) idignoroval. Zdá sa, akoby hral na dve strany a dúfa, že mu to nejako naškrábe percentá.

Norman

Danko sa postupne zaúča do machiavelistickej politiky, ak to naozaj tak spravil, ako píšeš, tak je to naozaj prefíkané. A bežnému človeku to nemá kto vysvetliť tak, ako si to spravil ty tu.
Dankovi je samozrejme samotná téma jedno, hrá to na obe strany. Ale dodal by som, že to nie sú len hry o percentá - Danko sa naozaj chce stať vodcom, ktorý by naplňal želania davov. malý smajl, pretože u Danka to naozaj smeruje k určitému mussollinizmu, naozajstnému populizmu. Jeho to začína baviť. Kývne doprava - dav povie Hó, kývne doľava, dav povie Hé - Danko až teraz začína príchadzať na chuť moci. Ako keď decko robí prvé samostatné kroky - to mi pripomína teraz Danko.
(ináč to, že dokážeme tak bohorovne posúdiť kroky politikov neznamená, že oni sú idioti a my takí múdri - proste to takto z odstupu, z nadhľadu, ide posúdiť naozaj oveľa ľahšie a presnejšie, a okrem toho nemusíme mlčať či klamať, ako oni)

Čo sa týka luteránskej babky - Samozrejme sú luteráni v tomto uvoľnenejší - katolíci sú na tieto témy citliví, chytlaví, lebo majú aj zákaz antikoncepcie a podobne. Okrem toho sa do toho zapája s radosťou samotná katolícka církev. Takže v tomto majú katolíci proste smolu a luteráni šťastie.

Roland Edvardsen

Myslím, že by sme mu predsa len dali príliš veľa kreditu, ak by sme predpokladali, že je až takto machviavelistický. On sa teraz určite snaží nejako využiť tú pro-life vlnu, to je jasné, že ide o kalkul, ale či je až takto prešpekulovaný...ktovie?

Danko je inak veľmi otvorený v tom, že by tu chcel zaviesť obdobný stav aký je dnes v Maďarsku alebo v Poľsku (vláda väčšej populistickej strany), ale on na to stále nemá - ani percentá, ani schopnosti, nehovoriac o jeho celkovej (ne) popularite.

V istom zmysle je však Danko podľa mňa perspektívnejší ako Fico. Danko aspoň ide do konfrontácie a je otvorený. Fico ten hlavne uteká, nekomentuje a skrýva sa vo svojich dierach - a tento jeho dlhodobý prístup veru nie je dobrý (lezie na nervy aj jeho ostatným smerákom). Stal sa z neho jeden nevrlý, nervózny chlap, na ktorého sa už ťažko pozerá (a radšej na neho ani krivo nepozrite, aby vás nepokúsal. Aj keď on v skutočnosti veľmi nekúše, len breše :-)). Danko má viac energie a je v istom zmysle odvážnejší.

Norman

Na machiavelizmus, po slovensky "vyjebanosť", veľa netreba. Danko aj iní jemu podobní mali nevýhodu, že sa nikdy o politiku nezaujímali - ale po pár rokoch priamo v politike sú im viaceré veci jasnejšie ( Danko možno pochopil aj význam anglosionizmu - len on namiesto toho, aby sa bránil, sa mu podložil. Odmena - je stále kapitán ). Politika nie je žiadna veda, ale moc chutí, a ešte si musia vybaviť staré účty ... takže by som ich nepodceňoval.

To s podceňovaním platí aj na Fica - áno, slniečkársky bulvár by ho rád tak videl a kritizuje to, že Fico nerobí veci tak, aby prestitútom vyhovovali. Ale arogancia, nekomunikatívnosť a skrývanie sa môžu byť či sú aj znakom ďalšieho dozrievania. Fico možno konečne pochopil, že sa na oblúbenosť môže z vysoka .. no áno, vysrať. Po tých rokoch jeho trepania sa a snaženia sa všetkým zapáčiť ... to radšej takto.

Pravda, pre oboch aj iných platí znova a znova, že sú debili, že si nevybudovali a nebudujú média. V čase internetu to naozaj nie je predsa nemožnosť. Takto bez médií pôsobia proti globalistom akoby išli do boja bez zbrane.

Toto nie je vyjadrenie nejakej mojej podpory týmto dvom, ale naozaj sú stále menšie zlo a po tisíci krát zdôrazním, že medzi rôznymi zlami je aj v tomto prípade podstatný rozdiel.

Roland Edvardsen

Som čítal najnovšie komentáre v dikusii o potratoch pod Blogerskými novinami. A hentá slniečkárska suka z Karibiku už totálne zošalela. Nadávala tam jednej ženskej, že je vrahyňa a provokačne sa jej pýtala koľko detí už zavraždila - a to všetko pre jej odlišný názor na potratovú legislatívu.

A práve toto vadí aj mne: že napíšeš, že síce nie si za potraty, ale ponechal by si súčasnú legislatívu (ktorá je istým spoločenským kompromisom: to v žiadnom prípade nie je dnes o tom, že ženy si môžu robiť s plodom čo len chcú a kedy chcú) aj v záujme spoločenského zmieru a už sa na teba vrhnú ako supy takéto "tarje" s prívlastkami ako vrah, satanáš, liberál (to je v týchto kruhoch niečo podobné, ako prvé dva výrazy) a pod.

Len na upresnenie: henten provokačný troll z Karibiku požaduje napr. kompletný zákaz abortov, píše texty proti trestu smrti (konkrétne písala o tom, ako trest smrti odporuje demokracii :-)), vadí jej, že Salvini odmieta zachraňovať africkú nadprodukcie z mora a Trump chce postaviť múr proti južanskej invázii mesticov. A samozrejme "najlepšie" sú jej texty, kde sa rozčuľuje nad "rasizmom" sprostej "Slovače" (jej obľúbený výraz).

Ona je podľa mňa perfektná ukážka slniečkára pôsobiaceho v konzervatívnej alternatíve. "Antifáka" maskujúceho sa za konzervativizmus a odpor k liberalizmu. A v angličtine majú taký výraz, že "cuck" na toto (alebo cuckservative). Potrebujeme nájsť nejaký svoj vlastný, slovenský pojem na tento fenomén. :-)

Roland Edvardsen

Áno, toto je niečo na čo bude potrebné ešte širšie upozorniť. Naozaj tu začali ako huby po daždi vyrastať rôzne konzervatívne "denníky" a obdobné stránky (kto už sa v tom množstve môže zorientovať?). A samozrejme najzásadnejší je Postoj, vlajková loď kóšer konzervativizmu: "nemáme radi kotlebovcov, lebo im záleží len na osude bielych detí" a samozrejme "milujeme Izrael". :-)

Norman

aj tam priamo robia ľudia z .týždeň.
Lenže to bežný čitateľ na webe nevie.

Ale, zopakujme - ako sa hovorí v Písme "podľa skutkov spoznáte ich". (nie je problém prejsť na náboženský naratív ak len to by bolo treba, hech :) Podľa skutkov - a kto nebude nasledovať reálne hodnoty, ale len naoko farizejský sa bude hrabať v hovnách, nevstúpi do kráľovstva. :)

Roland Edvardsen

Ešte jedno zaujímavé videjko z pochodu za zygoty: https://www.youtube.com/watch?v=9Z7u6KN9eFg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR...

Inak na Postoji vedia, aké názory má Mazurek na RKC (z ktorej dokonca ostentatívne vystúpil)? Uf, tí budú tak bez seba, keď budú môcť ukázať prstom na "nazi-pagana". :-D

Norman

Veru, ten rozpor medzi pochodom Za život a ĽSNS je prekvapivý.
My sme sa tam išli pozrieť dosť neskoro , už sa to rozchádzalo, na pochode priamo sme neboli (dôvody som vyjadril), ale hovorím, hneď som si všimol na Kotlebovi, keď sme ho náhodou stretli, že je nejaký naštvaný.

pritom musím podať svedectvo, že väčšina ľudí v zelených tričkách ĽSNS boli stredného veku, seriózni, ženy, starší, žiadni nabúchaní chalani (všetci už vyrástli :). Ostrakizovať týchto ľudí zo svojej katolíckej akcie môže len politický analfabet a človek bez morálky.
Nuž, klérus začal zas veriť KDH na čele s Hlinom. Politickí blázni.

Náhodný okoloidúci

Už dávno tvrdím, že pravoverné vlastenectvo a národovectvo je nezlúčiteľné s pravoverným všeobjímajúcim kresťanstvom.

Roland Edvardsen

Keď si tu pomenoval tento pochod ako globalistický, tak sprvu som si inak povedal, či si nepoužil zbytočne prisilné slová, či tá kritika nemohla byť trochu miernejšia, pretože ja sa naozaj snažím citlivo rozlišovať medzi účastníkmi a organizátormi (tí sú dosť magori). Ale po prečítaní tohto najnovšieho textíku sionistu Hanusa (ex-Týždeň) naozaj dobre vidieť, že toto tzv. pro-life hnutie tu na Slovensku je zneužívané a manipulujú s ním globalistické sily. Hej, proti-liberálný pochod s černoškou na čele vyháňajúci kotlebovcov, lebo nie sú tak za cigánske zygoty ako tie biele, hehe. :-)

A prečo by SNS a Smer mali hlasovať za návrhy takého hoväda ako je Matovič? Už z princípu sa nesmie dávať kredit takej svini (ako to chybne urobili kotlebovci), to za prvé. A za druhé, prečo by Smer mal hlasovať za sprísňovanie interrupčnej legislatívy, keď si to väčšina jeho voličov neželá? Smer k tomu pristúpil dobre, s chladnou hlavou. 

Naopak, treba si všímať, že Postoj je formálne akože apolitický, ale je vidieť, že favorizuje skôr opozíciu a že je vo vleku Hlinovho KDH. Je to KDH-ácky web snažiaci sa zmanipulovať všetkých kresťanov, katolíkov. Sme teraz dobre svedkami veľkej globalistickej manipulácie kresťanských voličov proti vláde a to aj skrz toto slniečkárske pro-life. 

 

 

Norman

Téma zygoty je ta najspolitizovanejšia téma zo všetkých. Nikoho z politicky aktívnych ľudí neškrie stav potartov na Slovensku, lebo je naozaj štandardný či lepší než v okolitých krajinách. Je to čiste spolitizované za účelom získania hlasov. Začalo to pred pár rokmi tým veľkým pochodom za rodinu, ktorý bol prekvapivý mohutnou účasťou. Odvtedy sa témy držia alternatívne, konzervatívne, nacionálne sily. Ale, ako vidno, cirkévni pampaláši dali teraz napriek všetkému predošlému prednosť globalistom. KDH to už spravilo dávno, vlastne od svojho založenia - vinu nesie priamo aj Čarnogurský.

Samozrejme, vyčítať Smeru či SNS že nehlasovali s Matovičom je smiešne a dôkaz mentálnej slabosti Hanusa :) Jeho rétorika proti vládnym stranám je jasná, áno, typické prevalenie šorošoida. Ale zopakujem, títo klamári šorošoidní by nemohli zneužívať tému, ak by mala sama o sebe naozaj nejaký morálny zmysel. Len teraz, keďže sa jedná o IRELEVANTNÚ maličkosť, tak môžu talmudisti dobehnúť a zapájať sa, prevracať kabáty, aj "liberáli" ako Beblavý môžu hlasovať za sprísnenie protipotratového zákona. Je im to proste jedno, pretože je to téma o ničom, ktorýkoľvek z tých zákonov, keby platil, by na Slovensku nezmenil nič, nič dôležité.

Vážnejší problém je ale opäť hlasovanie kotlebovcov - oni sú asi nepoučiteľní, oni to fakt stále nechápu. Tieto veci, aj hlasovanie v parlamente, nie sú o indikovaní nejakého (fiktívneho) morálneho postoja, ale o reálnej moci a fungovaní zákonov. O presadení sa a o komunikácii. Oni tam nie sú za FARAROV, oni nie sú svätí za dedinou - ak si nevšimli, všetci im nadávajú do FAŠISTOV a ak sa Kotleba chce hrať teraz na svätého Františka z Asisi - tak si to mal doboha rozmyslieť keď mal 20 rokov, nie teraz. Rozhodol sa pre politiku, a to dokonca pre radikálnu pouličnú politiku, tak nech sa teraz na staré kolená, keď je pupkatý a bolia ho klby, nehrá na svätého moralizátora a obhájcu biblie. Boh mu má dávať silu na obranu záujmov reálneho národa, nie naopak, obetovať národ pre záujmy akéhosi boha, navyše do veľkej miery cudzieho.
A čo mu to reálne prináša už teraz? Nič, len zradu, necenia si ho ani v církvi, neakceptujú, čo pre nich urobil. Stupil do sračiek.

Aby to náhodou nevypadalo, že kritizujem katolíkov pre ich špecifiká, musím dodať, že hlavný problém katolíckej církve na Slovensku je ten, že sa vlastne vydáva na zhubné cesty, ktorými evanjelici už prešli - na cesty do stratena, amorálnosti a spoločenskej bezmocnosti. Katolíkov kritizujem nie preto, že sú katolícky, ale preto, lebo sa vlastne dostávajú pod vplyv evangelikánskych siekt z Ameriky - šéfredaktor Týždňa Hríb a viacerí iní sú členmi a agentami týchto politicky fanatických protestantských zaoceánskych siekt, mocenských mafií, ktoré stoja aj za portálom Postoj.

Roland Edvardsen

Predovšetkým, je dosť absurdné, že sa téma potratov stala priam až najhlavnejšou napriek tomu, že stav v tejto oblasti je na Slovensku najlepší za posledné roky. Ak by sme tu dajme tomu mali potratovosť ako v takej Číne, kde sú potraty povolené aj do vysokého štádia tehotenstva, a z plodov si tam niektorí varia polievky, tak nepoviem. Ale na Slovensku?

Každý má na túto tému nejaký názor (podľa mňa je dosť problematické hovoriť o vražde človeka, dokiaľ chýba vedomie. Najlogickejšiu hranicu predstavuje sformovanie centrálnej nervovej sústavy a riadna mozgová aktivita – a tie sa prejavujú až ku koncu 2.trimestra, niekedy okolo 6-7.mesiaca – čo je dávno potom, ako u nás legislatíva umožňuje abort: http://www.cirp.org/library/pain/anand/. Ono netreba zabúdať, že ontogenéza človeka v týchto počiatkoch je aj skrátená fylogenéza, t.j. na začiatku má človek rovnaké znaky ako iné zvieratká. Preto som dal k jednému môjmu článku obrázok Haeckelovej fylogenézy zygoty, lebo ani toto mnohí nechápu).

A chcem veľmi zdôrazniť, že ja nie som za potraty, ako by to interpretovali pro-liferi. Vysoká umelá potratovosť je patologický jav, ktorý sa bude vyskytovať najmä u chudoby a nedovzdelaných a nevypovedá dobre o spoločnosti. A aj keď sa bavíme o nejakej eugenike, o nejakom plánovaní rodičovstva a populačnej kontrole, tak abort ako metóda je u mňa niekde na samom konci, ideálne by samozrejme nemali byť potraty vôbec.

Lenže úprava legislatívy je už trochu iná otázka. A tá slovenská je celkom ok, pretože mám za to, že by mala zohľadňovať vývoj (u nás komunisti legalizovali abort v 50-tych rokoch, čo bolo skôr ako v mnohých západoeurópskych krajinách), mentalitu, stupeň religiozity a celkové potreby danej krajiny a národa. A my tu na Slovensku nie sme na tom ako v Poľsku alebo na Malte. Ak sa zmení spoločenský postoj na takú úroveň ako v týchto krajinách, potom ok - nech sa to nejako odrazí aj v zákonoch. Ale dnes to tak nie je. Môj postoj je teda jednoduchý: som za zachovanie status quo. A to isté platí aj pri témach LGBT: zachovanie status quo, žiadne registrované partnerstvá, lebo nie je na to ani adekvátny spoločenský dopyt a zbytočne sa spoločnosť na týchto témach rozoštváva.

A dobrá poznámka s tou Amerikou. Jednoznačne táto pro-life vlna ide z Ameriky, kde aj relatívne nedávno došlo k sprísneniu či až k zákazu potratov (Alabama) z iniciatívy evanjelikálnych siekt (netreba pripomínať ako radikálne sú pro-izraelské a akú nešťastnú rolu zohrali evanjelikáli aj v iniciovaní vojen na Blízkom východe. Krížové výpravy, ako to svojho času nazývali Bushovci). A aj tento nápad kotlebovcov a iných skracovať lehotu podľa toho, kedy začína biť srdce, je priamo výpožička z Ameriky. A web Postoj má priamo v radoch evanjelikála, či radikálneho protestantského biblistu Krivošíka. Nejde čisto o katolícky web, ako sa niektorí domnievajú. A korene v žido-americko-evanjelikálnom Týždni hovoria za všetko.

Ku RKC: RKC na Slovensku dlho riešila ďaleko podstatnejšie veci: napr. v 90-tych rokoch, pri Mečiarovi, kedy sa hlásila k slovenskej samostatnosti. A neskôr bola aj vo vleku Smeru, pretože sociálna náuka cirkvi je nemenej dôležitá ako nejaký postoj k potratom (a ja hovorím, že je to aj prepojené. Ženy chodia na potraty, lebo nedokážu uživiť ďalšie dieťa. Takže základom boja proti potratom by malo byť zlepšovanie ekonomickej situácie rodín). Učenie cirkvi ohľadne potratov je každému jasné, ale RKC nerobila na Slovensku okolo toho až taký agresívny cirkus ako teraz. Tieto pro-life témy sem prišli zo Západu a ako dnes vidíme, stali sa účinným nástrojom politického boja a manipulácie aj zo strany globalistov.

Norman

Ide z Ameriky, ale nie kvôli ich rôznym fanatizmom, ale príchádza už ako vedomý politický nástroj na rozoštvávanie a odvádzanie politiky od dôležitých vecí. Preto v princípe je nepodstatné, aké zákony majú v USA a jeho jednotlivých štátoch - oni pre Európu môžu požadovať úplne niečo iné, ako čo majú doma. Dobrým príkladom je holokaust a propagovanie rôznych extrémistov - keď je formálne v USA povolené všetko ale u nás je už aj formálne zakázané povedať, že plyn používaný nebol ( to len ako príklad, ja to s plynom netvrdím, pretože hovoriť o tom je zakázané a každý normálny aj tak vie, ako to bolo, takže načo sa takými blbosťami zapodievať a provokovať, aj tak sa zem točí, s plynom či bez plynu, už je to čoskoro ako s CO2 plynom - ale v USA to formálne povedať môžeš).

Církev by sa mala venovať sociálnym témam, ale reálnym, nielen tej nejakej beznádejmej spodine, ale biede normálnych zdravých a často aj pracujúcich rodín. Tým pomáha najmenej, pre tých neupravuje systém, aby bol pre nich výhodou. Církev by sa mala venovať samozrejme aj duchovnu, aby ľudia boli dôstojní, sebavedomí, na seba a svojich príbuzných hrdí, aby nemali strach, neboli podliaci a podobne. Toto ale už dávno církve nedokážu ani v trocha dostatočnej forme, ako všetci vieme. Často dosahujú práve opak.

A ešte krátko k potratom: potraty by mali byť hodnotené nie ako nejakým metafyzický morálny problém "vzniku života", ale ako sociálny problém - v mnohých prípadoch ľahký potrat znamená NEZALOZENIE si rodiny - čo je škoda. Z tohto aspektu by to malo byť kritizované, a teda hlavne u mladých žien, bezdetných, by potrat mal byť považovaný za (zdravotnú) zvrátenosť. Tieto potraty sa týkajú beztak hlavne zdravých bielych žien - priblblé hnedoidné ohanbia rodia ako na bežiacom páse.
No a tu sme zas pri základe problémov, že v spoločnosti bez rasovej racionality sú všetky úvahy v tomto smere vlastne zbytočné - je to ako hovoriť farboslepému, že farby nie sú rovnaké. Spoločnosť, ktorá oficiálne tvrdí, paradoxne doslovne, že "čierna je biela", taká spoločnosť je proste chorá, v podstate beznádejne chorá.
To neznamená skepsu, môže sa to rýchlo zmeniť - len chcem povedať, že je ťažko sa v takej farboslepej spoločnosti baviť o obrazoch - proste to nechcú vidieť.

Roland Edvardsen

Len ešte stručne k tým abortom: najčastejšie majú abort na Slovensku ženy, ktoré už rodili a to zväčša z ekonomických dôvodov. Ak ide o hnedoidné blbé ohanbia, tak tie zvyknú UTP využívať ako antikoncepciu ex-post. Bol tu nejaký výskum, že cigánky vo zvýšenej miery chodia takto na potrat (a v USA to zase takto robia černošky a hispánky).

Vyriešenie spoločenskej otázky potratov je z môjho pohľadu jednoduchšie než sa zdá. Záleží:
1. kto ten potrat podstupuje (či je to príslušníčka môjho národa/rasy alebo cudzinka. Či je to produktívna a inteligentná žena alebo nejaký spoločenský odpad).
2. z akého dôvodu (potraty z dôvodu znásilnenia a genetického poškodenia plodu by určite mali byť povolené).

Základný problém pro-life hnutia je ten, že chce ignorovať tieto dva faktory a presadzuje radikálny egalitarizmus pod heslom "každý život treba chrániť bez rozdielu". Proliferi sú za absolútny zákaz potratov. A okrem toho zvyknú presadzovať aj zákazy umelého oplodnenia a vedeckých výskumov a experimentov. Ako som už písal: je to dysgenické slniečkárenie a príde mi naozaj už trápne, že ty a ja sme vlastne jediní v slovenskom webovom priestore, ktorí to dokážu otvorene a jasne pomenovať.

Norman

Myslím, že už roky sledujem a teda poznám mnohé tie slovenské alterantívne aj nealterantívne portály či iné médiá, a je možno povedať, že naozaj je to tak: téma potratov, a genetického zdravia či hygieny všeobecne, je absolútne mimo racionalitu, ak sa vôbec o nej hovorí.

Fakt to nechcem spomínať ako dôkaz našej schopnosti či výnimočnosti, ale naopak ako dôkaz úbohosti slovenského svetonázorového povedomia. Aj atribút "trápne" je primálo, je to doslovne tragické.

Len doplním, že neprítomnosť týchto vecí nie je až tak výsledkom nedostatku inteligenčných schopnosti či vzdelania, ale je to výsledok nedostatku mentálnej sily, postojovej statočnosti. Chýba tu pocit cti, hrdosti, limitu, pod ktorý sa nejde.

Roland Edvardsen

Áno, práve ten postoj, ktorý som vyjadril ja - a nie pro-life - je ten skutočne kontroverzný, ktorý sa boja vysloviť nielen politici, ale prakticky všetci vrátane akože politicky nekorektnej "alternatívy".
Ja nemám rád ani pro-life, ani tu druhú extrémnu stranu, tzv. pro choice, ktorí sa zase na toto pozerajú len optikou extrémneho individualizmu a feminizmu. To, že kritizujem pro-life teda v žiadnom prípade neznamená, že podporujem nejakých pripečených pro-choice "mihálovcov" a obdobnú radikálnu spodinu. Pri tejto otázke (a nielen pri nej) tu jednoducho chýba akýsi racionálny prístup, racionálna zlatá stredná cesta. Sú tu len dve pochybné strany či hnutia (pro-life vs. pro-choice) obe manipulované globalistickými zmrdmi, bijúce sa na život a na smrť, ako sa hovorí, zatiaľ čo im uniká podstata. Celé zle.

Norman

Celý ten pre život slogan je len pokrytectvo. O žiaden život nikomu nejde. Ani pri plodoch, ale ani ani pri živých ľuďoch. Napríklad dobré je, ako kresťania v skutočnosti pretláčajú militarizmus a zabíjanie, naprílad tu na podstránke Hlavných správ takzvaný  Armádny magazín  už pol roka.

Toto keby propagovali kotlebovci tak by ich dali do basy za fašizmus. Ba dokonca ani proruský tón zrazu nevadí. Pritom tento militarizmus vlastne zaťahuje samotné Rusko či prorusov do  šialenstva ukrainského typu. Ale hlavne, že sú všetci antifašisti. Starý Rosenberg, ktorý ich dobre poznal, sa musí v pekle rehotať keď vidí, kam to vedú, že mu dávajú za pravdu.

Je to všetko ak nie zle, tak nechutne pod úroveň. 

 

 

 

 

Roland Edvardsen

Inak pozeral som teraz Kalavskú k ďalšej drahej téme kotlebovcov: https://www.youtube.com/watch?v=ZDlyLu323Ok

Na kiehoboha sa musia nejaké tzv. národné sily angažovať aj v tomto? Čo to má preboha spoločné s bojom proti sionizmu či globalizmu? Kotlebovci už pri zygotách ukázali, že ich prírodovedné vedomosti sú chabé a teraz sa opäť strápňujú aj týmto. Som veľmi smutný, že anti-globalistické sily sa tu takto ľahko nechajú doviesť do kanála.

Náhodný okoloidúci

S očkovaním to asi bude zložitejšie ako sa na prvý pohľad zdá. Samotný princíp očkovania síce funguje, problém je v samotných vakcínach. V minulosti za socíku sme mali vlastné vakcíny, teraz sa vakcíny vyrábajú v zahraničí v korporáciách a my ich nemôžeme kontrolovať. V minulosti bolo zdravotníctvo chápané ako služba, ktorú štát poskytuje občanom, v súčasnosti sa to zvrhlo na tvrdý obchod s mnohomiliardovým obratom, o zdravie ľudí im nejde, to je len zámienka na predávanie až vnucovanie predražených vakcín celému svetu. A neviem, či vôbec niekto skúma, čo vakcíny obsahujú, spomeňme si na prípad z Čiech, kedy výskumník pichol fretke vakcínu proti chrípke a tá uhynula, lebo v vakcíne bol živý vírus. Chyba výrobcu, alebo zlý úmysel?

A čo kadejaké "lieky" proti chrípke, ktorými nám mozgy masíruje televízna reklama? Miesto poctivého vyležania a vypotenia len potláčanie príznakov bez odstránenia príčiny, to je tá dnešná "medicína". Len aby sme mohli pracovať. Tvrdý bezohľadný kapitalizmus v praxi. Pritom ak potlačíme horúčku, uľahčíme vírusom život a koledujeme si o vážne zdravotné následky v budúcnosti - chronický zápal srdcového svalu a tak podobne.

Roland Edvardsen

Ja v zásade súhlasím, že ten problém je komplexnejší. Ja by som za farmaceutický priemysel a očkovanie tiež nedal na 100% ruku do ohňa (na druhej strane treba si vždy položiť aj otázku, čo je 100%?). Ale základný problém je v tom, že následky neočkovania majú potenciál spôsobiť ďaleko väčšie škody - to je tá pointa, že antivaxeri popierajú koncept kolektívnej imunity (a kolektívna imunita nielenže je preukázaná, ale ide o jednu z mála oblastí v epidemiológii, ktorá dokonca má ešte i matematické modely, teóriu a aj vysvetlenie). Teraz bol aj nejaký prípad v Česku s deckom, ktoré malo tetanus, lebo mater možno príliš čítala alternatívne antivax weby, ktovie?: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/527196-chlapec-sa-nakazil-tetanom-m... Toto anivax hnutie reálne spôsobuje, že sa nám, do vyspelého západného sveta, začínajú alebo môžu začať vracať, choroby na úrovni Afriky alebo 19.storočia.

Náhodný okoloidúci

Natrafil som na článok, v ktorom s píše o pestovaní vakcín na bunkových kultúrach z potratených ľudských embryí s výraznými zmenami v genóme, ktoré môžu naštartovať rakovinu. Ak je to pravda, tak tu končí sranda a ide do tuhého.

https://www.biosferaklub.info/geneticke-sekvenovanie-beznej-vakciny-odha...

Odkaz na pôvodný článok:
https://www.naturalnews.com/2019-10-04-medical-horror-genetic-sequencing...

Ema

Keď už je o tom reč, najvražednejšiu chrípku, ktorá zabila v závere prvej svetovej vojny takmer pol miliardy ľudí a dostala politicky vyhovujúci názov "španielska", dovliekli do Európy americké invázne vojská.
Od septembra 1918 v priebehu mesiaca zachvátila chrípka v USA všetky tábory s vojakmi pripravenými na expedíciu do Európy: 8. septembra Camp Devens, 13. septembra Camp Upton, 21. septembra Camp Grant, 26. septembra Camp Cody, 8. októbra Camp Fremont v Kalifornii a 9. októbra Camp Lewis vo Washingtone. Ukázalo sa, že černošskí vojaci mali vyššiu chorobnosť, ale nižšiu úmrtnosť ako bieli, čo sa pripísalo rasovým dôvodom (nie, neboli to nemeckí lekári, ale americkí, ktorí prišli s takýmto záverom). Potom bola chrípka spolu s jej nositeľmi presunutá do Európy, kde spôsobila masaker obludných rozmerov. Úmrtia v dôsledku chrípky boli vyššie než úmrtia na bojiskách.

To len aby reč nestála v čase, keď rastie obava z kontaminácie Európy - pandémia by tu spôsobila taký sociálny chaos, že by sa z toho Európa v kombinácii s čoraz neznesiteľnejšou klímou, chatrným fundamentom domáceho obyvateľstva (všetci tí alergici a im podobní, všetky tie rozmaznané trasľavé a šmatlavé zdegenerované bábovky, ktoré nič nevydržia) a agresivitou "nových Európanov" nepozviechala.

nové