ČEKA zatkla deviatich Plastic People

Špeciálna komisia všetkých pravoverných chaldejcov zatkla deväť ľudí - členov undergroundových aj mainstream kapiel - pre extrémizmus.

Ako v sedemdesiatich rokoch 20-teho storočia, keď podobné komisie zatkli extravagantov Plastic People of the Universe. Plastici boli debili, ožrani, feťáci, neschopní čohokoľvek, čo sa umeniu len približovalo - presne, ako ich intímny kamarát Havel - ale bolo nezmyselné ich zatýkať. Bolo to kontraproduktívne a možno povedať, že to bolo ako na objednávku pre tých, čo chceli režim podraziť. Aj keď vtedajší tupí fízli si to samozrejme neuvedomovali, čo vlastne robia.

Ako sú na tom fízli dnes? Nuž, ako asi, keď ich dnes vedie ten minister, čo ich vedie. Ale zapojení sú práve špecialisti na ideologickú dierziu - ľudia, schopní objaviť každú nadávku a výsmech voči židom, Židom, menšinám aj iným minoritiam - alebo koho to vlastne chránia. A tak - v tieto dni sú to nejakí deviati hudobníci, ktorí sa dostali do mušky - a aj keď to je tiež len epizódka, predsa len je to ďalší kamienok do mozaiky degenerácie ilúzie právneho štátu.

Teraz píšu všetci, že hlavný obvinený bol v tej akejsi kapele Juden Mord a Krátky Proces. Tie mená ani tak nepripomínajú dobu vojny, ale roky z konca storočia, keď tu ešte nevládla ČEKA, v štátnych službách neboli "antifašisti" a ľudia si mysleli, že je naozaj ideologická sloboda.

Ale po pravde, kedže sme naozaj nad vecou, musíme obe strany odsúdiť ako trestuhodné naivné. Juden Mord je meno naozaj nie pekné - ale ani neviem, či by ho mal režim prenasledovať, alebo naopak oceniť pripomenutie tejto hroznej udalosti - ako ho verejne ocenila svojho času aj pani Kušnírová. Vytvorila vtedy to nové meno pre všetky podobné udalosti, vtedy pripodobila smrť niekoľkých milónov židov ku smrti Kuciaka a jej dcéry Kuciakice. V jej podaní proste rovnaké veci. Kauza ako Kauza - bez srandy, Kušnírová patrí prvá do basy za zneužívanie pamiatky obetí vojny.

Ak sa vám zdá, že aj z mojich slov je cítiť určitý podtón veselosti, je to čiastočne tak. Zatknutie a súd s Plastic People of the Universe bol príznak konca jedného režimu a veru, netrvalo to až tak dlho a židoboľševický režim, síce jeho vyvanutá light verzia, ale aj tak neuveriteľne otravná, išiel do splachovača. Aj tento dnešný pôjde. A je mi jedno, kedy, či teraz alebo až o desať rokov - len dúfam, a som si istý, že tentokrát už nie sametovo.

Pre prípad, že by ma niekto predsa len skúšal obviniť z nadržovania hnutiam, ktorí podporujú skupiny, ktoré nadŕžajú ideológiam, ktoré sú proti nejakým iným hnutiam a skupinám - tak hovorím, že nie som za žiadne tieto skupiny. Len ich ponaháňajte, len im dajte, kurvám jedným lenivým nacistickým, aj tak nič nerobia. Ani ten prokurátor Honza Hitler by na takých nenechal nitku suchú, tak by ich drvil.

 

link Pravda 

 

Autor: 
forma: 
Náhodný okoloidúci

Vandela náboženská polícia NAKA zaistila preto, lebo údajne mal prenajímať priestory nahrávacieho štúdia HS inkriminovaným "extrémistickým" kapelám.
Dá sa predpokladať, že slniečkári a liberasti budú od ostatných členov HS tvrdo požadovať, aby sa od Vandela dištancovali. Tí teda budú mať morálnu dilemu - dištancovať sa od kamaráta a byť u liberastov za pekných a BLM-friendly, alebo podržať kamaráta a riskovať problémy s ďalšou hudobnou kariérou?
Toto je len špekulatívny scenár, neviem, do akej miery je reálny.

Norman

Nevieme, čo všetko majú v obžalobe na toho bubenníka z HS, to nahrávacie štúdio je len prípad z minulosti, opísaný z nedostatku inej informácie v novinách, obvinenie môže byť za iné veci. Ale v každom prípade je tu čosi ako dilema, keď o nejakom človeku, ktorého poznáte ako ľudského a inteligentného človeka, zrazu niekto začne tvrdiť, že má rohy, chvost a kopyto.
Odporné je to o to viac, ak to začne tvrdiť opica.

A konkrétne - Horkýže Slíže sa nemôžu od svojho člena dištancovať, lebo by ich kariéra skončila okamžite.

afinabul

Šikanování, ponižování, zatýkání. Tak v sedmdesátých letech platily nezávislé kapely za to, že chtěly hrát vlastní muziku. Ondřej Vetchý uvádí dokumentární cyklus o metodách komunistické tajné policie v bývalém Československu. Režie: P. Křemen
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10209991308-tajne-akce-stb/409235100...
I český král swingu a skladatel R. A. Dvorský se po únoru 1948 stal štvancem státní moci. Ondřej Vetchý uvádí dokumentární cyklus o metodách komunistické tajné policie v bývalém Československu. Režie P. Křemen
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10209991308-tajne-akce-stb/409235100...
Téměř dvacet let vedl stát s Jazzovou sekcí zákopovou válku, kde hlavními zbraněmi byla šikana, soudy, vězení. Ondřej Vetchý uvádí dokumentární cyklus o metodách komunistické tajné policie v bývalém Československu. Režie P. Křemen
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10209991308-tajne-akce-stb/409235100...
Ztráta kontroly nad televizním a rozhlasovým vysíláním byla noční můrou totalitního systému. Ondřej Vetchý uvádí dokumentární cyklus o metodách komunistické tajné policie v bývalém Československu. Režie P. Křemen
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10209991308-tajne-akce-stb/409235100...
Rádio Svobodná Evropa znamenalo pro režimy ve východní Evropě velkou hrozbu. Jeho zaměstnanci proto čelili mnoha útokům. Ondřej Vetchý uvádí dokumentární cyklus o metodách komunistické tajné policie v bývalém Československu. Režie M. Petrov
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10209991308-tajne-akce-stb/409235100...
Delta měla být největším a nejrozsáhlejším ražením Státní bezpečnosti proti disentu v historii.
Ondřej Vetchý uvádí dokumentární cyklus o metodách komunistické tajné policie v bývalém Československu. Režie P. Křemen
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10209991308-tajne-akce-stb/409235100...
---
https://afinabul.wordpress.com/2020/08/12/naka-zadrzala-aj-hudobnika-z-h...

Alex

Ak by som sa snažil, samozrejme čisto teoreticky, cementovať nedotknuteľnosť Nedotknuteľných, tak by som povzbudzoval zakladanie rôznych "Juden Mordov", "Krátkych procesov" (už len kvôli tým názvom), zároveň podporoval treťosektorových "antifašistov" a popritom vrešťal "holomajzna!"

Čo sa týka toho, že aj súčasný režim raz skončí na smetisku dejín – nuž áno, skončí. Otázkou však je, či to, čo ho nahradí nebude ešte horšie. Pretože ako máme možnosť sledovať, po celom svete sa testuje (niekde vo väčšej miere, inde v menšej, niekde s väčším úspechom, inde s menším) nový totalitný režim – kovidizmus. Nepohodlných nebude označovať za "nepriateľov ľudu" ale za "bezpríznakových prenášačov" alebo jednoducho "prípady". A napríklad v Austrálii alebo na Novom Zélande sa režim neoťažuje ani len s tým a ako s "prípadmi" nakladá paušálne so všetkými ovčanmi.

Norman

tak to vidím aj ja. Nejaký čas im to celkom vyhovuje - a potom, keď sa začne niečo diať, ich zatvárajú a ukazujú ako akýsi dôkazový materiál. Títo judenmordisti sú niečo ako operní satanisti - hrajú sa na niečo, čo ich ani nezaujíma, ani o tom dohromady nič nevedia. Politickí radikalizmus .. na hudobnom pódiu??!! Ale chodte do niekam, slniečkári prezlečení. Väčšina z nich je aj tak len skupina prefetovaných punkáčov a narchistov - niečo ako Rytmus - s určitými nepodstatnými historickými insígniami. Ktoré im navyše vôbec nepatria.

Čo sa týka totality - už som tu raz napísal, že orientovať sa "proti totalite" NIE JE nezávislé myslenie - ale naopak, počúvanie klamnej pseudo-demokratickej dikcie. Ľudia už zotročení sú dostatočne, systém nepotrebuje zatiahnuť skrutky. A ak by chcel, nepotrebuje na to hru s pandémiou, ale jednnoducho zavedie zmenšenie tolerancie - na to nájde množstvo lepších dôvodov, ako nepríjemná pandémia.

Za pandémiu ešte nikoho nedali do basy a čo sa týka Nového Zelandu a Austrálie - sú to krajiny, ktoré sa najlepšie izolovali od nedisciplinovaných opíc a tak majú doma pokoj a práveže sú bez obmedzení (až na lokálne prípady, keď to tam naozaj preniklo a oni sa toho naozaj chceli zbaviť). NZ a Australia sú ostrovy, tak si to môžu dovoliť. Sú to anglosasi, ale toto zvládli dobre (nebudem tu pripomínať, že tam majú minimum afroidov a tak sú to celkom INE anglosaské spoločnosti). Žiaľ, my sme na svetadiele slniečkárov, imigrantov a miešancov je tu už privela, a ešte aj mnohé tunajšie nezávislé hnutia prešli omylom na tézy slniečkárov a anarchistov, že poručíme vetru dešti a že ak nebudú chcieť, choroba proste zmizne. Lebo. Lebo oni chcú a basta.

Žiaľ, nezmizne.

Pravda, teraz majú lokálni anarchisti problém, lebo zväčša sú proti očkovaniu, a zároveň sú za Ruské kroky, ktorí už majú nejakú vakcínu a sú za očkovanie. To je ťažká dilema, sám som zvedavý, ako sa rozhodnú :-)
Žiaľ, tento anarchistický postoj je hanba "alternatívy". Je vidno, že naozaj len blačať "totalita", "totalita", nestačí a nie je dôkazom, že daný alternatívec je zdravý element. A práve naša alternatíva je navyše riadená, je ľahko kúpiteľná, takže pandémia znamenala jej výrazný úpadok a hanbu.

Roland Edvardsen

Tak na tejto dileme týchto kvázi-alternatívnych pablbov sa dnes smejem najviac.

Tak na jednej strane idú štekať proti lockdownom a rúškam, zatiaľ čo "odhaľujú" ako týpci ako Bill Gates plánujú každého "mikročipovať" a rozširovať koronu cez čínske 5G (hej, to slávne Kotlebovo zjavenie Jána :-D. Evidentne je nad mentálne sily niektorých chápať, že na to aby vás niekto sledoval nie je pre globálneho molocha potrebná žiadna konšpirácia s mikročipom. Bohato postačí váš iphone a prístup k netu. Už dobrých pár rokov o nás vlády a spoločnosti vedia takpovediac všetko, aké produkty preferujeme, čo si prezeráme a vyhľadávame na webe, sem tam aj to s kým sme si písali a o čom. To je tá pravda, že realita je desivejšia ako smiešna Kotlebova konšpirácia - kľudne aj podsunutá samotným nepriateľom, aby udržiavala kotlebovský plebs v ich debilite a otroctve).

A čo kotlebovci a ficoidi budú robiť teraz, keď Putin oznámil, že Rusi vyvinuli vakcínu proti covidu (inak Rusi majú celkovo slušnú históriu, pokiaľ ide o vývin vakcín. K vyhladeniu detskej obrny výrazne prispel svojho času aj sovietsky výskum) a plánujú extenzívne očkovať (a po webe kolujú klebety, že ruské elity už dávnejšie mali prístup k tejto experimentálnej vakcíne, a to už v apríli)? Dobrý zdroj o tom napr. tu: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-07-20/russian-elite-got-exp...

Tak teraz majú dilemu antivax rusofili (t.j. väčšina našej tzv. alternatívy vrátene kotlieb a ficistov/KOB), ale aj miestni sorosoidi. Tí druhí menovaní sa asi stanú teraz anti-vaxermi. Veď čo by to bolo, aby si miestne slniečka pichali do tela Putinovu vakcínu, že? :-) 

 

afinabul

Vieme ako to pôjde ďaľej, môžu za to ficoidi, kotlebovci, žaludi ...
https://www.extraplus.sk/clanok/nad-v-tichosti-odstupil-vojenske-letisko...
To ide tak zhora, že nemáme šancu, ku koncu videa to proste definoval:
https://www.youtube.com/watch?v=bYHFTyIc7F4
NEBUĎ ŠAŠO RONALDO

Norman

prečo sa ten človek správa tak hystericky? Lepšie povedané - prečo natáča videá, keď je mentálne úplne v prdeli (niečo ako Matovič). Alebo on je takýto vždy? No tak to dobrú noc.
A on sa čuduje, že s ním židia vyjebávajú?
Ja sa nečudujem.

Dobre som počul, že povedal, že už na Slovensku nežije?

Roland Edvardsen

To akože na čo presne chceš reagovať? Dokážeš napísať niekedy aj viac ako 3 vety bez mrte odkazov, zväčša na sprostosti a divných a neinteligentných ľudí? Ale tak už to dopadá, keď to niekto preženie s pitím pred monitorom, že áno.

Norman

Tomu Rostasovi už z toho dobre zadrbáva
https://www.youtube.com/watch?v=K9jHupjZbtM&fbclid=IwAR1YXd93nRfozKxjCat...

Zverstvá začínajú nosením rúška. Riadená opozícia sa už dala zas pekne do boja proti fašizmu a nacizmu, kam to malo od začiatku ísť. Rostas prestúpil na ich nôtu. A samozrejme, celú množinu ľudí, hľadajúcich nezávislosť a slobodu, odvedie so sebou do sračiek hystérie a anarchistického úpadku, do donchichotského boja s rúškami.
Bolo naozaj otázne, odkiaľ berie na svoj kriedový časopis peniaze. Dnes by som si tú otázku už nekládol, je takpovediac zodpovedaná.

Bože, títo narcisi, ako on, Havran, Matovič, Kiska - ešte aj rozpráva ako Kiska, s takou dramatízaciou. Niekde akoby skúšal napodobniť toho ekonóma Staneka, s jeho rýchlym gulometným chrlením slov - tiež len nefér lacná finta, ale ani tá Rostasovi nejde.

Tak toto a ľudoví hysterici sa má postaviť proti krporátnym hajzlom - no zbohom.

Roland Edvardsen

Za tie roky, čo túto tzv. vlastenecko-alternatívnu scénu sledujem som sa nakoniec postupne dopracoval doslova k jej pohŕdaniu (asi dnes už málokto tomu uverí, ale bývali časy, keď som bol relatívne entuziastický, keď som aj s istým nadšeným počúval Slobodný vysielač, ľudí ako Huďo, Rostas a pod). Aj ZaV som mal predplatený), až si v súčasnosti pripadám ako ich mainstreamoví nepriatelia, korpo-globo zmrdi, v tom, ako ich nešetrím. A nie je to vôbec o tom, že by som zmenil radikálne stranu či hodnoty, pridal sa komplet na opačnú stranu. Skrátka tá úroveň tejto scény je natoľko mizerná, že sa inak nedá. Je to ešte horšie a fádnejšie než kdejaký mainstream.

A hlavne teraz, s celou tou Covid krízou, sa parádne ukázalo, aké je to s týmito ľuďmi zlé. A aj tak dopadnú. Ľudia tu dnes šalejú za mainstramovým eurohujerom Pellegrinim, to je pre nich "zdravá alternatíva", pričom na jeho mieste mali byť práve autentické ľudové sily. Ale tie sú tak upadnuté, tak kvalitatívne mizerné, že toto je výsledok - ľudia chcú radšej Matoviča a Pelleho. A ja sa im ani nečudujem, keď vidím tento zvyšný odpad v podpalubí.

Roland Edvardsen

Som ho teraz skukol celého. No, čo ti poviem na to? Rehotal som sa pri tom ako blázon :-D. Rostas je už dnes čistý komediant. A pri tom jeho prejave premýšľam, či by sa nemal podrobiť nejakej detoxikácii. Alebo je to "len" zhoršujúca sa duševná porucha? Tak či onak, byť jeho blízkym, snažím sa pomôcť, lebo ten chlap je už dlhšie na tom dosť zle a bude sa to zhoršovať. Toto už bez akejkoľvek srandy.
Rostas, Kotleba, Mazurek, to je niečo podobné ako pre nás Hana Fábry a Arpád Soltész. Myslím v tom, že korpo-globo musí byť za nich vďačný. Ak by neexistovali, asi by si ich museli vymyslieť. Aha. :-)

Norman

jeden náš známy si sťažuje, že nie je vidno mladšiu generáciu, ktorá by sa zaujímala o túto spoločenskú problematiku - nie je vidno tak vôbec, a ak, tak takú nevedomú, naivnú.

Ťažká propaganda mainstreamu spôsobuje, že sú alternatívci vykreslovaní ako neschopní. Ale žiaľ, je kus pravdy, že niekedy takí sú. V prípade politikov by som bol ešte tolerantný, oni robia aj veci, ktoré proste musia - ale v prípade slobodných médii a tvorcov je toľká hrubosť ťažko ospravedlniteľná.

Ale tak to chodí - aj mladí aj starí sa rovnako nechávajú zviesť ak už nie priamo peniazmi, tak vykreslenou budúcnosťou a kariérou. A tak sa na spoločenské tématiky vykašlú. pod rôznymi zámienkami, vina je vždy
samozrejme na tých druhých. :)

Je škoda, že si to vzdal.

Roland Edvardsen

Tento nový článoček o Radačovskom na HS si čítal? https://www.hlavnespravy.sk/miroslav-radacovsky-uvazuje-vzdani-sa-mandat... Zase som sa narehotal nad touto "alternatívou".
Vyberám:
"Asi najviac času venoval ušľachtilému cieľu presadzovať mier a demilitarizáciu Európy a bojovať proti pravicovému extrémizmu, rasizmu, antisemitizmu a fašizmu, a tiež vytvárať obraz Slovenska ako krajiny, ktorá s uvedenými extrémistickými javmi nemá nič spoločné. Napriek tomu, že spoluorganizoval viaceré konferencie, telemosty a zúčastňoval sa rôznych akcií venovaných boju proti fašizmu, vzdelávaniu Rómov a vystupoval v médiách, konštatuje, že na obraze Slovenska v Európe sa v tomto smere nič nezmenilo, najmä preto, že u nás stále pôsobia viaceré organizácie, ktoré tento obraz zámerne kazia."

Ja som nič nevzdal, len už ostro odmietam podporovať hentakých slniečkárov kvázi-alternatívnych a kdejakých sebastredných idiotov, ktorí, či už z nudy alebo z ich poruchy, si len masírujú egá - a nič z toho nikdy nebude. Keď príde na scénu niekto normálny a schopný, tak to uznám. Ale mám strach, že už je to čakanie na Godota.

Náhodný okoloidúci

Ja som to popoludní čítal a priznám sa, tiež som na tým krútil nosom. Mne osobne vyhovuje, že nás zahraničie vníma ako rasistov a tých, čo majú fóbiu z Xeny. Do istej miery to možno funguje ako repelent proti votrelcom.

Norman

Nuž, to je on, človek, ktorý s tým vymrdal. ĽSNS kandidovala viacerých, ktorých nemala - holt, populizmus sa zrejme nevypláca. To, že nie je členom strany je pritom druhoradé - podstata je kandidátka a jeho neskoršie správanie.
To, že je z neho ťažký antifašista a antiantisemita je doplnenie jeho úpadku - on neobhajoval obraz Slovenska vo svete, ale obhajoval SVOJ obraz ako konfortného poslušného mopslíka. Hovorím, je až šokujúce, ako s tým vydrbávali takíto ľudia za socíku a ako sa to aspoň niektorým z nich darí aj dnes. Radačovský by sa asi aj vzdal svojho mandátu - ak by ho mohol odovzdať svojmu synáčikovi (ako Lunter v Banskej Bystrici) - už aby zaviedli znova ten feudalizmus s dedením úradov - aj k tomu možno dôjde, to bude ono - angloamerická demokracia a sloboda ako vyšitá.

Ďalšia vec je postoj HS: článok preberá celé odstavce a nedáva ich ako citáty - nastáva dojem, alo by sa s tým stotožňoval. To na konci so zakladaním strany - to už sú číre fantasmagórie, čo nielen nie sú nejak viditeľné na originál FB texte Radačovského, ale čo sú fikcie ako také - vznik novej strany , no, to by sme sa načakali, to je práve to spomínané čakanie na Godota.

Takže si si sám odpovedal - čakať je nezmysel, spasiteľ nepríde.
Veď predsa sa tu nebavím o tom gašparkove, že tam je taká bábka a chýba nejaká iná, všemocná bábka ... ale o realite. To práve kaviarenski hnidopichovia by radi všetko limitovali na kotleby a nejakých prakokotov, ako to volajú, to by oni radi vytvorili takú predstavu. Sú to svine a sami sú pračuráci, hodní na hnojisko - o tých ide, na tých netreba čakať a ignorovaním sa ich ľudia nezbavia.

Ľubov

Kvôli tej jednej vete,že Kiska nech sa odsťahuje do Izraela.Nemá to zmysel. Volby.
Rozmýšľam,na koho teda čakať a dosť som rozmýšľala aj nad Rolandom.-). Niečo končí (politici)a niečo nové začína. Tak to predsa funguje zatial stále. Teraz príde čas vojakov.
Ak si chceme znova začať vážiť sami seba ,iná cesta nie je. Naozaj,existuje niečo stále a nemenné (večné,ak chcete) ako muži vysoko oceňujú svojich veliteľov. Dali by im všetko-to sú explicitné fakty,každý,kto trochu podrobnejšie pozná život Caesara,alebo Napoleona,alebo aj Stalina či Hitlera,tak vie,že všetko,čo získali a stratili,všetko bolo spojené s armádou.
Ak Lukašenko vydrží tento majdan,bude za to ďakovať iba svojim vojakom. Nikomu inému.

Midnigtcowboy

Mala poznámka k tej Australii. Máš neskutočne naivný pohľad. Asi pramení z neinformovanosti.
Dá sa toho najst veľa o skutočnej situácii s invaznymi druhmi v Austrálii, ale prikladam len copy textu s aktuálnou problematikou - Libanoncami - čoskoro vo vasich kinách.. pardon, vo vašich uliciach.

V Australii sa hlasilo k libanonskym korenom 230 000 ludi v 2019 (predpokladane narast na 2021 je 244 600)…ja verim, ze to cislo je omnoho vacsie (mozno 500 000)…s toho 75% zije v Sydney a to povacsine v zapadnych stvrtiach, niektore cisto libanonske zbytok Melbourne. Tu v Sydney sa im hovori skratene (hanebne) Lebs. Cechoslovaci pouzivaju slovo Lebaci. Preco hanebne, k tomu sa dostanem neskor.
Do roku 2000 ked som dosiel sem do Australie som o nich prakticky nepocul…popri bezneho vzdelania zo socika. Byvala francuzka kolonia, kriziacke vojny, obcianska vojna a cedrove drevo na vlajke. A to som zil v rokoch 98-00 v UK. Este par rokov predtym ako student o prazdninach. Rychlo som behom roku 2000 zacal narazat na fenomen „Lebak“. To su vam proste ludia velmi specificky vzhladovo, kulturne a aj spravanim. Asi by som ich radil skor do kategorie militantnych Arabov aj ked ciastocne komunitu tu tvoria krestanske denominacie. Dajme tomu, ze to su ty umiernenejsi lebaci, ale stale by som bol podozrievavy. Jednoducho su to ludia, ktory sa mozu kludne rovnat arabskym komunitam a teda myslim tych co robia bordel v Francuzku, Nemecku atd….
Asi prirovnanie by som mohol dat k nasim skusenostiam s Albancami ci Kosovcami. Velmi neprijemna komunita, v podstate jeden z najvacsich problemov v Sydney. Nepocujete prilis o komunite greckej, talianskej, vietnamskej, korejskej atd….je ich samozrejme strasne vela, ale v policajnych zaznamoch su to nesignifikantne komunity. Lebanese su specialne, dokonale organizovany zlocinecky gang v Sydney…v podstate no go zone pre mna. Policia ma specializovanu jednotku na potlacanie kriminality lebanonskych gangov…velmi vela je ich infiltrovanych v gangoch a zrejme aj v policajnych zboroch. Spravy a cisla su verejne potlacane a nezverejnovane. Mal som znameho na vyssom policajnom poste a na otazky mi odpovedal prikyvovanim co ma len utvrdzovala k odporu k tomuto etniku. Policajti to volaju MEOC cize Middle Eastern Organised Crime. Brutal, nevypocitatelny, a jednoducho maximalne nebezpecny. V roku 2016 policia nasla RPGcko u jednej z rodiny…vraveli ze este hladaju dalsich 9! To ze vacsina z nich ma libanonske korene netreba pripominat. Obcianska vojna v Syrii hrozbu iba znasobila, pretoze pre tychto lumpov to bola pozvanka na trening zadarmo. Vacsina sa uz nevratila, pretoze ich dal Assad to pozoru, ale aj tak spravy ako a kolko je v Syrii na strane protiasadovskej ludi s australskym pasom boli alarmujuce. Je to taka komunita ktora ma spravanie podobne aj nasim ciganom…velmi rodinne previazana, malo kto z nich sa hlasi k Australii, samozrejme pas im vyhovuje. Ked sa povie bratranec…tak to je nielen ten najblizsi ako my pozname, ale to su vsetci bratranci a ich potomkovia, ktory su znami…to znamena 2, 3, 4 koleno atd…. Ako nahle je jeden z nich ohrozeny (obvineny) to je ako lavina…poznam tie zabery zo sudov, kde pred sudnou salou caka 100 rodinnych prislusnikov, ktory vykrikuju, vyhrazaju sa atd…vyholene okolo usi a krk do pol hlavy, zlate retaze, gycove oblecenie pokial mozno znackove…no hroza.
Mnoho s tychto Lebanoncov su etablovany biznismans, kedysi ovladajuci podsvetie dnes podnikatelia. Su aj za infiltrovanim motocyklovych gangov, ktore boli kedysi cisto motocyklove hobby, dnes su to proste doupe kde normalny clovek nevkroci. Lebanonci sa v malom mnozstve stahovali sem do Australie niekedy od zaciatku prvej svetovej vojnu, vtedy sa im hovorilo Ottomani ci Syrcani…nejaky Lebanon neexistoval.
Vzdy som lutoval Cesky a Slovenky, ked sa zaplietli s nejakymi Lebanoncami (kvazi talianske typy) a takmer vzdy to skoncilo divokymi prihodami. No proste skratim to. Je to narod divych, nekompromisne militantnych ludi…urcite by som sa nenechal zamestnant ci udriaval priatelske styky s nimi. Par som ich zamestnaval ako zodpovedny veduci v obchode a takmer vzdy boli problemy s ktorymi som neratal. Neskory prichod do prace, neslusne spravanie voci zakaznikom, drzy a zvacsa neoblubeny medzi ostatnymi zamestnancami, nehodne gangsterske spravanie…dovodov bolo vzdy hromada, nehovoriac o 10kach bratrancov na ktorych bolo treba davat pozor.

Norman

Spomenul som ju len okrajovo, nahrubo, ako určitý protiklad voči Amerike v správaní sa voči chaosu okolo pandémie. Donedávna mali AUS aj NZ výborné výsledky v izolovanosti od korony (teraz sa v AUS niečo deje, zhoršuje sa infikovanosť, naozaj neviem, prečo). Nie som samozrejme žiaden špecialista na Austráliu, ani tu o nej nepíšem, takže dík za príspevok.

Ale naivný určite nie som, len občas, skutočne veľmi veľmi občas, treba dať aj troch pozitívnejšie vyjadrenie. Austrália by mohla byť kontinent, kde by sa s nejakými vecami prví mohli vysporiadať, alebo aspoň začať. Samozrejme, strety civilizácii a rás sú aj tam - ide o to, aká časť je tam islamistická a podobne. Ale určite tam nie je toľko afrických etník, ako v USA. Pokiaľ viem, tak AUS a NZ vedú stále viac izolačnú politiku a neprijímanie imigrantov, pandémia im azda aj pomáha v tejto politike.

nové texty