Začnime brať extrémizmus vážne

Začnime brať extrémizmus vážne - tak nazvala svoj článoček skupinka krajnej ľavice platenej finančníkmi. A ajhľa, ľud Slovenska výnimočne vypočul ich prosbu, začal brať extrémizmus vážne a vážne zvolil pána inžiniera magistra Mariána Kotlebu za župana banskobystrického kraja.

Úprimne gratulujeme.

Nebudeme tu teraz robiť rozsiahle rozbory tohto fenoménu, len upozorním na jeden fakt.V druhom kole dostal Kotleba o 50 000 hlasov viac, ako v prvom (v druhom kole dostal okolo 70 000 hlasov). Znači to, že sa tu prejavil efekt  prekonania bariéry. Ľudia do určitého momentu nedávajú svoje hlasy, pretože neveria v úspech, ale neskôr, keď je pravdepodobné, že ich hlasy neprepadnú a nestratia sa, volia aktívne a vo väčšom počte. V tomto prípade v druhom kole išli voliť a volili zmenu,  pretože videli, že každý hlas sa bude počítať ako víťazstvo slobodnej vrstvy národa.

Už prvé kolo bolo prerazením určitej bariéry, ale druhé je takým jednoznačne.

Samozrejme, hneď začali hazbaristi špekulovať, ako nového župana politicky izolovať. Tu treba pripomenúť, že prerazená bariéra hlavne otvára dvere celej Ľudovej strane Naše Slovensko  pri najbližších voľbách do Slovenského Parlamentu. Rovnako do Európskeho parlamentu na budúci rok. V tom je najväčší dosah týchto volieb. Podľa mňa by ľudia mali celkom stratiť obavu z "extrémizmu", mali by prestať veriť negativistom a mali by brať národný realizmus naozaj vážne. Mali by ho brať ako v tomto období prakticky jedinú serióznu šancu na pokojnú zodpovednú zmenu v politike a obnovenie hodnôt v spoločnosti.

 

Kvik!
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=550879708331523&set=a.3865004147... Opovrhovanie režimom a odhodlanosť na všetko rastie. Možno je tragédiou Slovenska, že Kotleba bude poslednou šancou...ale šancu mu dáme. Keď ju od našich otcov dostali kokoti ako Durinda, Mečiar či Rezeš, prečo nie?
Le Bleu
Ten fúzkatý, slizký, to bol Dzurinda. Ďurinda je celkom iný kok..  teda, celkom iný, taký priamočiary, úprimný, opašťok vybíjaný. A celkom dobrý gitarista. 
slaven1

Korporátni agenti dostali jasné inštukcie - zatlačiť Kotlebu (je možné písať o nejakých Kotlebovcov?) do role Hitlera či Musoliniho:

Komentár z Česka: „Slovenský nácek útočí na Romy. Vyhrál tím volby“

Hnedý mor prepukol. Banská Bystrica je pacient nula (píšu regionálnemu mestu z toho hlavného)

Komentár šéfredaktora HN: Jednoducho Kotleba

Z netu:

Aj keď naši osoplení humanisti budú teraz neriekať nad výhrou Kotlebu, faktom je, že šialenstvo je definované ako vykonávanie tej istej veci a očakávanie odlišného výsledku. V BB kraji skúsili niečo nové. A prihriatí pisálkovia v našich médiách by si mali pomaly zvykať. Časy sa menia, internet zabíja ich monopol na "pravdu". Aj keď budú milión krát denne strašiť Kotlebom, už to nebude mať skoro žiadny efekt. Ľudia si vybrali slobodne, uvidíme či Kotleba naplní ich očakávania.

Ďalšie zaujímavé bude sledovať, ako v Banskej Bystrici postupne aktivujú spiace bunky ľudsko-právnych aktivistov a nakoľko im miestna mládež, deti rodičov s platom 450e čistého, uverí.

Médiá už šablónu vybrali, tlaky na to aby do nej Kotleba zapasoval sú silné. Hmla je neobyčajne hustá.

Sinuhe
(mimochodom, veľmi výstižné označenie v každom slove) a skonštatoval som, že drvivá väčšina z nich sú príživníci,ktorí by sa bežnou prácou neuživili. Tak musia takto. Chápme ich ...  
Norman
Niektorí robia občias aj niečo dobré, so zopár aj sympatizujeme. Ale Zákony nezávisia od chápania či nechápania alebo od osobných sympatií. Sú proste veci, ktoré sa nerobia a veci, ktoré naopak treba spraviť. Niekto by tu pripomenul, že si každý sám mohol vybrať a teda zodpovedá za svoje skutky. Ja mám v tomto ohľade ešte hlbšie pochopenie pre činiteľov zla - podľa mňa sa ani nedá povedať, že si človek vyberá svoju cestu, podľa mňa je väčšinou vlečený danosťami a okolnosťami. Ale napriek tomu musí každý činiteľ potom znášať následky svojich činov bez bedákania a každý posudzovatel musí byť schopný bez zľutovania hodiť na činiteľa následky jeho činov. To musíme vedieť, že. Bez spätnej väzby niet spravodlivosti, však. Preto sem do archívu ukladám mená aktívnych činiteľov dneška tak, ako si to oni sami želali, aby ich ľudia poznali.   Eduard Chmelár, rektor Akadémie médií Michal Hvorecký, spisovateľ Ivana Šáteková, výtvarníčka Michal Havran, teológ Daniel Pastirčák - Kazateľ spisovateľ Ivan Štefunko, podnikateľ Dana Mareková, právnička Mária Modrovich, spisovateľka Martin Hojsík, kampanier Irena Bihariová, predsednicka OZ Ľudia proti rasizmu Juraj Buzalka, vysokoškolský učiteľ Aňa Ostrihoňová, vydavateľka Alena Krempaská, ľudsko-právna aktivistka Radovan Geist, politológ Juraj Marušiak, politológ Hana Fábry, občianska aktivistka a publicistka Juraj Rizman, environmentalista Martina Karlíková, publicistka a občianska aktivistka Juraj Mesik, lekár Andrej Findor, vysokoškolský učiteľ Denisa Havrľová, novinárka Filip Struhárik, projektový manažér a novinár Michal Habaj, básnik a literárny vedec Slavomír Olšovský, copyrightový právnik František Malík - tajomník OZ literarnyklub.sk Tomáš Horváth, literárny vedec Braňo Ondrášik, publicista a mediálny analytik Peter Konečný – filmový publicista Marek Debnár, filozof Rado Sloboda, aktivista Rado Kovács, učiteľ, poslanec MsZ Remi Kloos, spisovateľ Alexander Ač, vedecký pracovník Peter Čopian, finančný analytik Svetoslav Suta, manažer Braňo Tichý, konzultant Rudolf Macháček, študent Michal Feik, aktivista Pavol Marchevský, politológ Andrej Hrabovský, výskumný pracovník Ivan Pastorek, právnik Kamil Kandalaft, učiteľ Peter Krákorník, servisný pracovník SAV Miloš Vaňo, lesný inžinier Andrej Vilim, Environmentálny Inštitút Peter Daubner, politológ Tomáš Mrva, novinár Derek Rebro, literárny kritik Ivana Taranenková, literárna vedkyňa Barbara Gindlová, producentka Pavol Hardoš, učiteľ a publicista
Prasiatko
SCENZUROVANE Žial, absolútna sloboda slova neplatí v žiadnej spoločnosti. Redakcia
Buheh
pekné meno
Prasiatko
Nebolo by lepšie, keby si si namiesto čmárania "cenzúra" ako malý chlapec v škole na lavicu, skontroloval a doplnil zoznam?!! Chýba Ti tam napr. IVO SAMSON, zlý duch a diablov tovariš. P.S. Ak aj toto scenzuruješ, ukážeš všetkým na stránke, že nebojuješ proti systému naozaj, ale len naoko :(
Norman
To je zoznam z Jetotaku, si nepochopil? To sú tí, čo sa sami napísali. Ak chceš iné zoznamy, urob si ich sám, ty Samson. Alebo choď za ním,nech sa ti podpíše.)   Ináč, ja proti žiadnemu systému nebojujem. Podobne ako nebojujem proti zemetraseniam, proti burine, proti idiotom alebo iným úkazom. Občas sa im venujem, trocha s nimi rátam, to je ale asi tak všetko.
Prasiatko
Nie, žiadny "JETOTAK" nepoznám, nesledujem..asi nejaká teroristická organizácia na ohlupovanie..čo? :O
Norman
teraz už všetko vieš, tak sa zober a konaj, ináč si budeme myslieť, že nebojuješ proti systému naozaj. Ináč povedané - že si len posratý ukecaný zbabelec.
Prasiatko
Ja ťa urážať cez net nebudem, ty si mi píš čo ti srdce zažiada. Ale že je nad tvoje sily si hodiť do googlu "ivo samson" - bezpečnostný (:D*) analytik, to je bieda..Ty admin! * cynický výsmech v zátvorke nepatrí Tebe Norman, ale tomu pseudoanalytikovi!  
Norman
A čo ti bráni, Prasiatko ísť za ním a povedať mu to priamo do ksichtu? Ja nerozumiem, máš toľko sily, toľko rečí - ja v teba verím, človeče. Načo sa Ivo Samsonovi vysmievaš tu? Toho chuja som poznal z masmédii asi ešte predtým, ako tebe vypadali mliečne zuby (ak vôbec). Mne je proste ľúto tvojho talentu, že ho zbytočne mínaš, že zbytočne míňaš energiu tu na nadávanie a vyhrážanie sa (nie nám, zatiaľ). To je strašná škoda. Šetri si energu a použiju na správnom mieste.
Prasiatko
Komu sa ja vyhrážam? Nezmýlil si si ma s niekým iným? o:O Uveď jediné meno, nick, komu?! A ak si myslel na rodové klany Rockefellerov&Rottschildovcov a za to ma odsudzuješ, tak potom slušne povedané, zosmiešniš seba a svoju činnosť tu, keď nepoznáš ani úhlavných nepriateľov ľudského rodu. 2. To, že sa ľudia na Slovensku smejú Samsonovi, (nie len ja), to si je on sám na vine, lebo robí zo seba v médiách debila...
Norman
Ja ťa ochraňujem. Ja som ti zmazal kec o gilotíne, ktorý si dal ku zoznamu našich opoenentov, hneď po keciach zabíjani Rockefelerovcov a policajtov - ale to len pre to, aby si sa nedostal do maléru. Hovorím ti, nebojuj zatiaľ so žiadnym systémom - nemáš na to. Nebojuj so žiadnymi policajtami. Si príliš horkokrvný, chcem ti len dobre, zájdi za tými ľuďmi osobne a diskutuj s nimi, vysvetli im to, oni ti to vysvetlia, no proste radosť. Mimochodom, v sobotu si bol kde? Bol si v uliciach. Čo sa dialo? Doteraz nič neviem - a už sa asi ani nedozviem. Hlavne, že už si rozumieme. Som rád, že som ti mohol pomôcť - nie si prvý, ani posledný, dúfam.)
Prasiatko
Ok, konečne polopatistická odpoveď a nie niečo, čo možno chápať rôzne. No predsa ťa poprosím ešte o jednu odpoveď. Prečo tu nedáte aj nejaký článok ohľadom diania v Sýrii, vnútropolitického pnutia v Taliansku a podobné zaujímavé témy? Ja tak rád čítam dobré a objektívne články! Dajte niečo prosím, aspoň o tom Taliansku... *smutné vzdychnutie*  
Ema
sa od málokoho dozvieš viac ako od Terezy Spencerovej http://www.literarky.cz/tereza-spencerova/16316-syrie-poraka-svdomi-svta
Norman
a nie je tam nič nové. Ty si čo videla v Taliansku, Ema? A nezabudni, zajtra letíš do Egypta, cez Venezuelu, tak si zober aj kameramana.
slaven1
Hlásim sa ako kameraman. Ak uspejem v konkurze, tak mi pošlite na email inštukcie kedy a kam sa mám dostaviť :)
Norman
ísť s Prasiatkom za Samsonom? Dáš to potom na web.)
slaven1
Aké smutné vzdychnutie? Smutné krochnutie predsa. Však drž rolu prasiatko :) Čo za vnútropolitické pnutia sú v Taliansku?
Prasiatko
  Takže...Taliansko. Na Apeninskom polostrove až dodnes pretrvali 4 štátne útvary. Tri cirkevné (San Marino, Rád Maltézskych rytierov, Vatikán) a Talianska republika. Počíta sa k piatim veľkým krajinám EÚ. Lenže...Uvedomte si, že sformovanie, resp. zjednotenie určitého geografického priestoru do veľkého európskeho štátu vždy časom vyústilo do fázy výbojov buď na kontinente, alebo mimo neho (kolonializmus). Na rozdiel od Talianskej republiky (ďalej len TR) Británia, Francúzsko či Španielsko sú štáty, ktoré pod rôznymi režimami a štátnymi zriadeniami vznikli a existovali celé storočia. Nemecko ako jeden štát vzniklo neskôr, dobyvačnými vojnami, keď tento priestor zjednotilo Prusko, aspoň jeho väčšinu, a zvyšok sa diplomatickou cestou sám poddal. Tento proces zavŕšený v r. 1870/71[1] stál vo svojich dôsledkoch a následkoch, v ich expanzívnych ambíciách Európu 2 svetové vojny. V istom zmysle Nemecko, ktoré vzniklo v poslednej tretine 19. storočia, zaniklo v II. svetovej vojne. To čo dnes poznáme ako Nemecko, je novotvar, čo vznikol z dvoch štátov, ktoré nikdy v takých hraniciach neexistovali. Celé sa presunulo viac na západ, stratou území na východ od Odry. Výsledkom je, že za storočie prešlo krvavým prerodom z novovekého štátneho útvaru na moderný. Z monarchie na občiansku spoločnosť. Ale Taliansko? Z činov Garibaldiho a Cavoura profitoval v územných ziskoch Savojský kráľ. Stal sa Talianskym. Jednotné Talianske kráľovstvo vzniklo za socioekonomických podmienok, ktoré po 1. svetovej vojne prestali existovať. To malo v krátkom čase za následok, že nikde v Európe nejestvoval taký hybrid ako tu, že v rámci monarchie sa sformovalo akési divné „fašistické kráľovstvo“. Inak to vážne právne nazvať nejde. Monarchia tu prežila samu seba a Mussoliniho úspech bol dôkazom jej neživotaschopnosti v danej dobe a v každom smere. Za krátky čas svojej existencie, Talianske kráľovstvo zápasilo s katastrofálnymi ekonomickými ťažkosťami. Tie nevyústili do občianskej vojny hlavne vďaka tomu, že Taliani hromadne emigrovali do cudziny. Len v r. 1870 až 1922 (do nástupu Mussoliniho do funkcie) emigrovalo približne 4,5 milióna ľudí. Hlavne vďaka tejto možnosti sa Taliansko vyhlo osudu Británie z r. 1640-48, Francúzska z 1789-91, či Ruska 1917-1922, alebo Španielska z r. 1936-39. Lenže dnes už niet nových Amerík či Argentín, kam by sa dalo odísť a takmer zadarmo získať pôdu. Keď vypukla II. svetová vojna, ktorá toto kráľovstvo totálne rozvrátila, tento štátny útvar existoval ledva 70 rokov. Monarchia sa ukázala ako nespôsobilá riešiť ako sociálne ťažkosti obyvateľstva, tak svoje hospodárske problémy. Po 2. svetovej vojne sa národ v referende rozhodol pre zaniknutie monarchie a vzniká Talianska republika. Lenže jej politickí predstavitelia boli neveľmi ochotní prekonávať svoje partikulárne regionálne záujmy. Čo už spájalo priemyselné Savojsko a Lombardiu s Kampániou? Aké spoločné ciele mohli mať obyvatelia Sicílie s takými Benátčanmi, ktorí sami seba v podstate za Talianov nikdy nepovažovali?! Ale načas a naoko, kým tu bol hnací motor tj. viera ľudí v republiku, v podnikanie, že dostanú prácu v štátnych podnikoch i vo veľkom sa rozvíjajúcom súkromnom sektore, spolu s boomom v turistike a športe... zdalo sa, že nejako sa nebotyčné rozdiely nielen preklenú, ale časom snáď odstránia. Nestalo sa tak, a ako sa Garibaldi zapísal do dejín v súvislosti so zjednotením štátikov Apeninského polostrova, tak sa za svoje vyše tridsaťročné pôsobenie na politickej scéne, zapísal Silvio Berlusconi do dejín štátu ako politik, ktorí nielenže nezvládol umenie včas raz a navždy odísť, ale čím dlhšie bol u moci, tým viac uprednostňoval svoje osobné a mocenské ciele pred štátnymi záujmami. Okrem neho boli v TR viac ako kdekoľvek inde v Európe prítomní ďalší mocenskí hráči. Cirkev a podsvetie. Vatikán je od podpísania Lateránskych zmlúv s ešte Talianskym kráľovstvom pevne právne zakotvený de-facto ako štát v štáte. S mafiou talianska vládna moc striedavo viedla boj, spolupracovala s ňou, padala jej za obeť, až ju v deväťdesiatych rokoch minulého storočia dokázala marginalizovať, lenže iba jej konzervatívnu polovicu, ktorá sa flexibilne neprispôsobila novým časom. Druhá polovica mafie v TR nebola nikdy zlomená, nieto ešte silou. V druhej polovici 20. storočia sa dala vo veľkom na bankovníctvo, a s nástupom Jána Pavla II. sa im podarilo vyjednať si spoluprácu i s Vatikánom na pranie špinavých peňazí prostredníctvom vatikánskej banky. Dlhodobé neriešenie vecí, alebo len polovičaté napokon vyhrotili stav vecí v druhom desaťročí 21. storočia. Treba podotknúť ešte, že na rozdiel od monarchie, TR súhlasila (ako člen NATO[2] od r. 1949) s trvalým pobytom cudzích vojsk v podobe americkej námornej základne v Stredozemnom mori. To len znásobuje napätie  v spoločnosti, štátu, ktorú spája etnicita a jazyk, ale ekonomické záujmy už nie. Ďalej neochota severu krajiny „sponzorovať“ južné, poľnohospodárske oblasti má svoju podobu aj v existencii separatistickej Severnej ligy s jej cieľom odtrhnúť sa v krajnom prípade do republika Padálie s hl. mestom Veronou, prípadne Milánom. Za posledných 16 rokov, ktoré ubehli od útoku Benátskych separatistov na tamojšiu radnicu, ktorý manifestoval túžbu po nezávislosti bývalej republiky Sv. Marka, sa situácia v Taliansku politicky i existenčne výrazne zhoršila. V tomto roku sa opakovane ukázalo byť nemožným zvoliť prezidenta republiky, a tak ústavní činitelia museli s prosbami predstúpiť pred 88 ročného Giorgia Napolitana, aby nezložil funkciu a súhlasil s ďaľším 7 ročným obdobím. I bez ohľadu na to, či má alebo nemá šancu sa dožiť 95 rokov, je tu situácia bezvýchodisková. V TR nežije pravdepodobne nikto, kto by tamojšiu navzájom si odcudzenú politickú scénu dokázal presvedčiť, aby ho zvolili do funkcie prezidenta – s týmto pochopiteľne ústava neráta. Ďalej, po tom, čo politická obmedzenosť Berlusconiho súhlasila s ponechaním Quaddáfiovej Líbye napospas rozvratu vykonaného vzdušnými silami NATO, sa od r. 2011 stáva Taliansko štátom, na ktorý sa doslova valia hordy barbarov z Afriky– na hranicu EÚ. Američania sa v tomto smere ukazujú byť (so svojou námornou základňou u Neapolu) ako absolútne planý spojenec. Dramaticky sa zhoršujúca životná úroveň bežných Talianov, invázia Rómov z Rumunska a Afričanov cez Líbyu a Stredozemné more, spolu s paralyzovanou politickou scénou sformovala situáciu, kde sa doslova len čaká na iskru, ktorá zapáli požiar. Skutočný, nie divadielko pre masy a médiá, ako bola tzv. „nežná“ revolúcia rozbehnutá podľa nôt a plánov tajných služieb v Prahe. Dlho sa nebude musieť čakať,  pretože už do kalendárneho roka 2014 vstupuje TR so štátnym dlhom 146,7% ,lenže Taliansko nie je USA, kde čisto matematicky môže byť dlh hoci aj 500% HDP a devalvovaním meny si môžu donekonečna financovať štátny deficit novovytlačenými bankovkami. V tomto je TR veľmi podobná Slovensku, nemá vlastnú menu, nerozhoduje o ničom. Nie je v pozícii Washingtonu, Bruselu či London city. A okrem už doteraz stručne naznačeného, je tu ešte Vatikán – priamo v hlavnom meste. Vieme, ako pre takú maličkosť, akou je svojhlavá menová politika skončili Husajn v Iraku, či Quaddáfi v Líbyi, a to šlo len o kontrolu nad ropou[3] a o potenciál ohroziť dolár ako svetovú rezervnú menu (plány na zlatý dinár, resp. predaj ropy len za eurá). A to bol len konflikt dvoch štátov. Teraz sa kumuluje väčší konflikt, pretože finančná politika pápeža Františka (I.?) je v protiklade so záujmami organizovaného zločinu, ktorého valná časť financií je na účtoch Vatikánskej banky. Lenže Vatikán nie je demokracia, ale teokracia. Ak pápež prejde od slov k činom (http://www.literarky.cz/politika/svet/16344-pape-frantiek-bohati-by-se-mli-o-majetek-dlit-) a napríklad  prikáže z týchto účtov pomáhať chudobným vo svete, čo všetko sa môže stať? Právnou cestou mu v tom v jeho vlastnom štáte a banke nik nebude môcť zabrániť. Zistenia talianskej tajnej služby naznačili, že ak pápež ostane verný i naďalej činmi svojim slovám, tak ho budú – ako hovorievali seriálový Molnárovci, bossovia v bankovníctve činnej časti talianskej mafie chcieť „dať dole“. Viete si predstaviť pri z desaťročia na desaťročie drastickejšej chudobe a nezamestnanosti v TR výbušnejšiu iskru do občianskych nepokojov (i religiózneho podtónu) v krajine, kde taliansky vojak či policajt je v prvom rade katolík a zbraň na duchovenstvo a občanov – spoluveriacich by použil, ale psychicky by zakolísali skôr ako za psychologicky povestné tri dni – čo je v osudoch nepokojov a revolúcií kľúčový čas. Ak pretrvávajú dlhšie a s víťazstvami, časť poriadkových zložiek dezertuje k rodinám, alebo sa pridáva na stranu „rebelov“. Toto sú fakty, a nič na tom nezmení, nech už sa tento text stretne na tomto serveri s akoukoľvek odozvou.   [1] Preto tak neskoro, lebo celý Stredovek cisári a králi sv. Ríše Rímskej národa nemeckého sa snažili ovládnuť čo najväčšiu časť Talianska a to ich stálo financie, ktoré získali za cenu pozemkových a mocenských ústupkov. Tak sa oslabením panovníckej moci a vzostupom "kurfirstov" a iných kniežat vytvorili podmienky pre rozdrobenosť Nemecka, ktorá pretrvala do 19. storočia. [2] Prinajmenej od r. 2011 ako dobyvačné ZLONATO [3] V prípade útoku na Iraq v r. 2003 tu bol však širší strategický motív, ako iba ropa. Vyzeralo to na vznik pozemnej nástupnej zóny na útok na Irán, navyše bohatej na pitnú vodu (Tigris, Eufrat), čo pri klimatických zmenách môže byť dôležitý faktor pre mocenský vplyv a kontrolu Blízkeho Východu.
Grigoriy
Je síce pravda, že ma akosi nenapadlo počítať to, a preto to môžem dnes naozaj len odhadnúť, ale zda sa mi, že len za posledne dva týždne som buď počul alebo čítal slovo extremizmus približne 12 000 krát. Som z tých, ktori vždy chcu ísť do koreňa vecí, a preto ma už niekoľko dni omíňa otázka, čo to ten ten extremizmus vlastne je. Kedže sa definície tohto slova rôznia v závislosti od doby, miesta aj autora, zaujimalo by ma, či existuje nejaka objektivna a univerzálne prijatelna definícia, tak, ako sa napríklad v astronomii definoval svetelný rok. Zvlášť by ma pritom zaujimalo aj to, kto, kedy, kde a komu dal pravo definovat extremizmus alebo čokoľvek ine. Existuje vari nejaka zvolená alebo dokonca Bohom určená autorita s mandatom o takejto veci rozhodovat? Z kontextu pocuteho aj citaneho som však dokázal približne aspon vydedukovat, o čo asi môže ísť. Kedže ľudia o tom hovoria takmer vždy s odporom, zhnusenim aj strachom, predpokladám, že ide o vec mimoriadne  diabolskú, nehumannu, zlocinecku,  a tým aj odsudeniahodnu. Tak som vydoloval zo svojej pamäte najväčšie zločiny vykonané na ľudstve za posledne desaťročia, a vyšlo mi, že toto sú najvacsi extrémisti nášho sveta: - USA a Izrael za zabitie státisicov a devastaciu životov miliónov ľudí v Afganistane, Iraku, Líbyi, Syrii, Libanone a v Palestine, - lavicovi aktivisti za zaplavenie Európy, Severnej Ameriky a Austrálie pristahovalcami z krajín tretieho sveta, - skorumpovaní politici, ktori svojou zločinnou chamtivostou zničili väčšinu krajín a životy ich obyvateľov, - bankári, ktori uvalili všetkých obyvateľov tejto planéty do otroctva úžery a dlhu, a v procese svojimi praktikami spôsobili nezvratne škody na životnom prostredi celej planéty, - v neposlednom rade však je extremisticka aj všetka chamraď, ktora si mysli, že žije len preto, aby mohla žrať a kopulovať, pričom žije v presvedčení, že niekto iny má povinnosť venovať svoju vitálnu energiu na zabezpečenie takéhoto parazitickeho života. Pripúšťam pritom, že ini ľudia na základe iných životných skúsenosti a inej úrovne ich vedomia, mohli dospieť k inej definícii extremizmu.
Buheh
si zabudol na demokratické a slobodné médiá a, prepytujem, politológov.
Grigoriy
že budem natoľko blbý, aby som inkriminoval sám seba.
Norman
medzi úvahy, ok? Neber si to osobne.
Grigoriy
Ale aj Ty pre mňa niečo urob. Kedze si bližšie k premenu aj k trónu, mohol by si mi zistiť, čo je to "kampanier"? Cim sa taky človek živý, koľko zarába, kto to plati a koľko takých kreatur žije dnes na Slovensku?    
Norman
To zaujalo aj mňa (ináč by som nevedel, o čom hovoríš). Viaceré tie zamestnania ma zaujali, ale Kampanier som ani po diskusii s kamošom nerozlúštil.  
Grigoriy
V skutocnosti som len chcel zistiť, či aj Ty máš prístup na webovú stránku Realpedia.org. Na tejto stránke, ktora sa riadi mottom "no-bullshit-no-nonsense", sú všetky veci (na rozdiel od Wikipédie) vysvetlené tak, aby zodpovedali realite. Tam som našiel takúto definíciu slova "kampanier": kampanier: eufemizmus pre vychcaleho parazitickeho chrapuna, ktory sa uz v rannej mladosti rozhodol, že prežije svoj život prizivovanim sa na práci slušných ľudí. Kampanieri sa živia výlučne žvastanim o  "noble causes", podpisovanim petícií a "bojom za prava" tých, ktorými sami pohrdaju. Štatisticky bolo zistene, že ide o vedľajší produkt degeneracie ľudskej spoločnosti, že ide zväčša o jedincov, ktorých vyprodukovali nefunkcne rodiny bez prítomnosti otca ako pozitívneho vzoru. Synonyma: občiansky aktivista, LGBT aktivista, postmoderny umelec, skurveny parazit, angažovaný publicista, Pussy hero... Toľko Realpedia.org.
Norman
tak som o tom nikdy nepočul a ani ma to tam nechce pustiť  ale presmerováva na http://sv.rilpedia.org/wiki/Huvudsida   Mňa ale skôr zaujíma, kto takého kampaniera platí a či aj ja nie som náhodou kampanier a kde si mám teda pýtať peniaze.
Sinuhe
najprv som myslel, že je to rozprávkár. Ale to len preto, že som si poplietol mená a istého Hujdiča (píše sa s H na začiatku, tentoraz to nie je autocenzúra ... ), ktorý je tak trochu cvok - a teda som mu bol náchylný pripisovať bizarná profesiu kampaniera - som si poplietol s Hojsíkom. Ale gúglil som a zistil,  že Hojsík vyzerá celkom normálne (v tej zbierke podpísaných indivíduí dokonca dosť nepatrične) a asi je to  normálny aktivista Greenpeace. To "kampanier" vyzerá na poslovenčené campaigner. Tu potom gúgl napovedá, že "The Campaigner is a hostile cyborg who only wishes to rule the universe, to do so, he must defeat Turok and falter the balance ..." Prečo si Hojsík pre svoju profesiu vymyslel toto označenie mi v danom kontexte ostáva záhadou ...
Buheh
who only wishes to rule the universe, áno, to by mohlo byť. A všeličo by to vysvetľovalo.
Náhodný okoloidúci
Asi je to špecialista na kampane. A ako je u takýchto dobrým zvykom, zrejme je vyškolený za Gyorgyiom Schwartzom nazbíjané prašule. 
Norman

Niektoré reakcie začínajú brať zelených vážne. Napríklad citujem z blogu M. Drotována:

Výsledok Mariana Kotlebu je treba vnímať ako zdvihnutý prst - nie je to hlúpy človek, aj keď z neho chcú robiť niektorí hlupáka. Jeho metódy od pouličného bitkára a fašistických pochodov sa veľmi sofistikovali. Dôkazom môže byť totálna prehra jeho niekdajšieho spolupútnika Sásika zo SĽS práve v tohtoročných voľbách na župana v Bystrici. Posúva sa stále viac do stredu (dôkazom je idea "zastupovania slušných ľudí").

Niektorí komentátori hovoria, že nevie veľmi rozprávať a sám sa na pozícii strápni. Zabúdajú na to, že moc je veľmi silný steroid - aj Kotlebovi môže dodať moc šéfa župy výrazne väčšiu silu ako rétoricku tak aj sebavedomie. Preto ho nemožno podceňovať a hovoriť, že on sa "vybije" sám. Toľko omieľaného Hitlera tiež vymenovali cez Hindenburga v roku 1933 za kancelára, pretože "demokrati" ako Franc von Papen či Kurt von Schleicher očakávali, že ako kancelár nebude môcť splniť svoje sľuby a sám sa potopí. Hitler nevďačil za svoju funkciu sprisahaniu, ale bezvýchodiskovej ústavnej situácii, kedy sa menili v Nemecku vlády pomaly každý mesiac a NSDAP v posledných relatívne slobodných voľbách v novembri 1932 získala o dva milióny hlasov menej ako vo voľbách predošlých. Preto marginalizovanie Kotlebu je cestou do pekla.

Tiež komentár pána Schutza je výrazným nepochopením kompetencií samospráv. Zastupiteľstvo VÚC schvaľuje síce hlavne investičné veci, rozpočet a predaj majetku, na operatívu je tu však úrad VÚC a hlavne župan. Ak by Kotleba nemal schválený rozpočet, tak by išiel cez provizórium a stále by hospodáril s miliónmi eur. Bol by zároveň martýr, kraj by upadal a on by získaval viac a viac. Cestou je drobnohľad hlavne nad hospodárením BBSK.

 

Drotovan je ale malá ryba a bežní politici a politológovia ho počúvať nebudú a nedokážu ani takto chladnejšie uvažovať - i keď samozrejme Drotovan sa ako všetci, ktorí sa téme doteraz nevenovali, tiež v mnohých veciach, hlavne v tých, ktoré som sem nedal, mýli.

baloo
musím tu zase pripomenúť "úspech" Jobbik-u, "karjne pravicovej" "neonacisticko-fašistické-nacionalisticko-onej", slovom hrozne zlej strany, ktorá mala dlho naozaj veľkú podporu nemalej časti obyvateľstva. Odvtedy, ako sa akože "dostali do parlamentu" a do EP, sklamali na všetkých frontoch. So svojimi úbohými pár kresielkami v parlamente na nič nezmôžu, v EP detto, ale najhoršie je, že sa ukázalo (napr. kauza Csanád Szegedi), že strana má v pozadí samé prúsery a to nie od včera, že nie je až tak ľudovo organizovaná, založená a riadená ako sa zdalo - de facto sa ukázalo, že celý cirkus zvaný Jobbik bol iba ventil na uzemnenie nespokojnej časti obyvateľstva.  A bohužiaľ s Pospolitosťou sa deje niečo podobné. Kuknite na to, kto je p. Ing. Miroslav Belička, vot jeden link na úvod: http://petrahonova.blogspot.sk/2012/07/kto-ovladol-slovensku-pospolitost... Kotlebu nepoznám, ale viacerých chalanov z Sp-ĽSNS hej (to by ste kukali, koľko má napr. SP simpatizantov medzi Maďarmi) a im - no samozrejme tiež nie všetkým - plne dôverujem. Ale keď sa za ľudovou iniciatívou začínajú zbierať indivíduá typu Belička, tak je zle. Logo ĽSNS má napríklad zapatentované Belička... Meno "Miroslav Belička" figuruje vo viacerých firmách v okolí BB (najviac v Sliači), teraz neviem ktorý je on, ale s nemalou pravdepodobnosťou je aj realiťák. Nu, a rátajme bratia: dalo by sa pripustiť za dnešnej situácie, že sa  Beličkovi možno oplatilo pár rôčkov podporovať ĽSNS? OK, nekonšpirujme, akurát, že po Jobbiku mám trochu taký pocit dežavű... Ad.1.: stranu bude ťahať kadeakým smerom Ad.2.: dáva vysoké lopty protistrane, už je to tu:  http://spravy.pravda.sk/volby/clanok/300407-financovanie-kotlebu-je-neja... alebo  http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/bojuje-kotleba-sam-za-seba-alebo-p... články sú z 20. a 24. novembra, takže už sú povolebné.     Takže držme palce Kotlebovi a ĽSNS - ale hlavne k tomu, aby sa nesk.rvili, oni druhú šancu mať nebudú, keď to teraz preserú, tak nabudúce už nikto nárdone orientovanú stranu voliť nepôjde, lebo "aj oni sú takí istí".
Norman
Za prvé je to vítaný efekt, ale nik (tu) nejak nepísal, že víťazstvo. Ja hovorím, že Kotleba je ako trň v ich päte. A čím viac si ho budú škrabať, tím bude viac hnisať. Želám im to, nech sa trápia.   Jobík je dobrý príklad, že Slovensko nemá "extrémistu" ako prvého v politike. I keď sa obávam, že všetci budu ryčať, akoby o Jobíku či iných podobných stranách kdekoľvek v Európe nikdy nepočuli a Slovensko zas bude, beda prebeda, najhoršie.   Čo sa týka úpadku Jobíku - jemu uberá vietor z plachiet hlavne samotný Orban. Ale uvedom si aj ten rozdiel - v Maďarsku je nacionalizmus úplne bežný, na Slovensku je to stále také tabu. Preto nejké posty pre Jobík ani neznamenali moc, ale tu sú tie županské voľby naozaj určitý prelom ( čo neznamená, že trvalý).   Samozrejme, že nik nie je spasiteľom a všeliaké parazitické a rozkladné elementy sa budú množiť. Veď tí chalani sa užaj doteraz rôzne pohádali, porozpadávali, poosočovali. Nik si nerobí ilúzie, ani z bežných ľudí, že to bude nejaký ideál. A pokiaľ si robia, tak ich treba naozaj varovať, to máš pravdu.
Buheh
Tak dopadne skôr alebo neskôr každá strana, ba každá skupina ľudí kdekoľvek na svete a kedykoľvek v histórii, ktorá sa spojí pod nejakou vlajkou. Ako hovorieval ešte nebohý starý Márfy, čo sa môže pokaziť, to sa aj pokazí. Veď u nás už prípady takéhoto vývoja máme: napríklad nebožká SNS. Po novembrovom puči najprv bola akýmsi kondenzačným jadrom národne a rozmýšľavo orientovaných ľudí (pamätám sa na ich predvolebný program začiatkom 90. rokov, tam boli fakt dobré myšlienky: každá ulica má mať svojho policajta voleného ľuďmi, každá obec bude nezávislá na švajčiarsky spôsob, a i.), ale ako roky utekali, postupne sa premenila na dojnú kravu všelijakých "podnikateľských" zmrdov, ktorí ju skompromitovali, vycicali, až nakoniec na kosť ohlodanú mršinu odkopli. A naši svetovládni priatelia si dávajú iste veľký pozor, aby v každej, čo i len rodiacej sa skupinke, mali svojho človeka.  Takže otázka nestojí tak, či sa Kotlebovci skurvia a skompromitujú, ale skôr tak, že kedy sa to stane a kto konkrétne bude ten, kto za to bude môcť. Ale v tejto chvíli na tom nezáleží. Treba sa radovať z toho, čo chvíľa prináša: po tieto dni nám načim do jesennej prírody chodiť a tešiť sa, ako krásne nám o Kotlebovi v tomto adventnom čase zbor Židov spieva. Či spievajú od čistej holohrôzy, alebo s určitým konkrétnym zlomyseľným zámerom, lebo vedia, čo my nevieme – to sa uvidí.  
baloo
som chcel poukázať na to, že síce SP existuje už dlho, na stranu sa začína meniť až príchodom "podnikateľov" do zákulisia. Bez týchto podnikateľov by samozrejme živorili ďalej, nemali by prašule na výjazdy, letáky a pod. Takže príchod podnikateľa je svojim spôsobom vítaný jav. Na druhej strane nič nie je zadarmo, hlavne nie od podnikateľa, ktorý je dostatočne kreatívny na to, aby "uvidel dieru v trhu" a začal podnikať aj v politike. Neviem veľa ani o Beličkovi, len mi to smrdí a videl som to už. A môže to osudovo vykoľajiť celé hnutie SP a už aj SĽNS. To nie je teraz teoretizovanie o tom, či sa začlenili do systému a či je to dobré alebo nie, len časová korelácia udalostí.  Jobbiku síce Orbán kradne vietor z plachiet, ale akurát tak vo verbálnej rovine. A Jobbik - priznajme - nikdy veľmo inú ako verbálnu rovinu nemal. Média ju nafúkli a vykreslili ako návrat nacistov (a jeden z popredných členov, Szegedi - tiež podnikateľ - je zrovna žid... a aj o Vonovi sa koluje všeličo, Kristinečka Morvai je jasná, keďže je vlastne Schwartz, možno, že je dokonca rodinou so Sorosom, ktorý je pôvodne tie Schwartz. A ináč predtým, ako sa v nej prebudilo to národnô vehementne bojovala za práva žien a menšín... liberál od kosti, potom dočasne národovec a po teatrálnych úvodných vystúpeniach - pamätáte sa ešte na tú ohromnú vlnu celoeurópskeho pohoršenia, keď Szegedi /žid/ vystupoval v EP v Bocskaiovskej kuruckej veste? no o tomto jave ja hovorím - už len tiško poberá EP plat a je jej fajn, ďakuje pekne za prejavenú dôveru) a kde je teraz? No predsa pod riťkou banskej žaby, ako sa už u nás hovorí. Orbán hlavne robí parádny "národný" PR, ale stačí sa pozrieť, čo ROBÍ. A pre koho, lebo Maďari, resp. "pracujúce domorodé obyvateľstvo" (tj. včetne aj poctivo makajúcich menšín, Slovákov, Nemcov, Rumunov, Srbov atď.) to nebude.     
Anonym Bojazlivý
Mal by si si viac overovať informácie. Kotleba ani Belička nie sú členmi Slovenskej pospolitosti. Belička ani nikdy nebol. Zločinci v Bystrici likvidujú stopy. http://www.hlavnespravy.sk/bbsk-m-kotleba-podal-trestne-oznamenie-pre-po...  
baloo
Proste sa proces opakuje: za chrbtom hnutia sa objaví podnikateľ-investor, vzápätí sa hnutie transformuje na stranu, pomocou investora vyhrá - zatiaľ iba lokálne, ale aj to je veľká vec - voľby a je ruka v rukáve. Môže byť Belička aj čestný človek, samotný fakt, že sa niekomu darí v podnikaní ešte neznamená automaticky, že je zločinec. A môže naozaj čestne slúžiť svojmu a národu a vlasti, lebo je úplne isté, že nejakú dosť dôležitú funkciu na BBSK dostane. Len mne je taký scenár trochu povedomý a som rodený skeptik. Ale pozor: nie cynik!
Le Bleu
Nejaký Ufo píše komentár: "Mazanie diskov, skartácia a vyvážanie autami kompromitujúcich materiálov beží na VUC BB naplno od soboty 23.11.2013 cca 23h kedy to SMER-u doplo. Súdruh Maňka a hlavne politicky dosadení vedúci úradov si rozhodne nezobrali dovolenky s tým, že po 1.12.2013 prídu do kancelárií a okrem zubnej kefky a leštidla na topánky si nič neodnesú. Toto je prevrat, s ktorým nerátal ani najvyšší hranol a žiadne z jeho poradných vriec zemiakov. Kotleba je nepopísaný list papiera, pre “štandardných politikov” neriadená strela, ktorú zatiaľ nikto za nič nedrží. Dokumentáciu preto treba pozametať s o to väčšou dôkladnosťou." (http://www.hlavnespravy.sk/bbsk-m-kotleba-podal-trestne-oznamenie-pre-podozrenie-zo-skartacie-dokumentov/177233/) To, že je táto panika na úrade takým výnimočným javom, už samo o sebe dosť jasne ukazuje, čo sú zač tie štandardné politické strany, a aj to, že Kotleba minimálne nie je s nimi spriahnutý. A ešte že na VÚC sa dá dosť dobre zarobiť (a na nič iné možno ani nie sú).
Norman

Kedže sa v poslednom čase po uliciach, po hazbarických masmédiach, ako SME,  ale aj tu množia rôzne výzvy na násilie, že, Prasiatko,  dávam tu výchovné video ukazujúce, ako ťažko znáša svedomie vykonaný násilný čin ( viď mladý človek pod stromom)

 

V žiadnom prípade ale, Prasiatko, nepozeraj ďalšie časti toho filmu, hlavne túto nie:

( Unforgiven, ak má niekto zaujem o slovenský dabing, ulozto.sk)

Prasiatko
:-O( *zaliezlo pod chlievik a čaká, kým sa vášne vybúria*
Norman
Teraz som sa zľakol ja. Azda si to strielanie preboha nezobral nejak osobne? Ja som ti len chcel ukázať, ako sa to má a ako sa to nemá robiť. Toto si napísal len pred 4 dňami: "Inak, zabíjanie kukláčov je väčšia rozkoš ako sex so ženou, tomu ver!" Nejak si zmenil názor.)

nové