Definitívne zhodnotenie "vládnej krízy" a zločinu proti ľudskosti - kauza Sputnik

Dnes oznámili, že Sme rodina nenašlo iného kandidáta na ministra, ako bývalého ministra - Krajniaka. Kollár prezradil, že Krajniaka do návratu na ministerstvo práce a sociálnych vecí museli doslovne dokopať. Podstatnejšie ale je, že je tým celá fraška okolo "vládnej krízy" uzavretá.

Je teda definitívne, že jediný minister, ktorý vypadol, je Krajčí - ministerstvo zdravia.

Je jednoznačné, že celý cirkus začal až po tom, ako sa vláda rozhodla kúpiť Sputnik. A keď to celá vláda neschválila, Krajčí to podpísal na svoju právomoc. A začalo peklo.

Ako zástancovia globalistov sa jednoznačne prejavili Remišová a Sulík.

Konflikt dopadol tak, že teda Krajčí musel celkom vypadnúť, Matovič tiež z postu premiéra, ale podarilo sa mu zostať vo vláde. Spor ukázal hranice moci globalistov, ale v podstate dosiahli svoje. Zdôrazňujem, že v čase, keď Slovensko sa prepadlo v pandémii medzi najhoršie krajiny na svete, keď dosiahlo medzi prvými, ak nie celkom prvé, takmer úplné premorenie horším britským mutantom, tak v tomto momente globalisti dali prednosť protiruskej politickej agende pred zdravím obyvateľstva. Dali prednosť protiruskému ataku, ktorým vrhli v najťažšej situácii vládu na mesiac do chaosu. Globalisti, čo toto zavinili, v čase núdzového stavu, si zaslúžia výnimočný trest. A ten, ako vieme, sa nepremlčiava.

To je môj právnický názor, na ktorý mám plné právo, že.

A krutá a drzá ľahostajnosť voči zdraviu populácie sa prejavuje aj v tom, že napriek tomu, že vakcíny Sputnik sú už vlastne nakúpené (2 milióny), tak beštie vo vláde a v okolí sú rozhodnutí tieto vakcíny nepoužiť. Trápne naozaj mizerné výhovorky sú tie formálne ťažkosti - jednoducho to, že bruselskí byrokrati nedovolia, pretože máme používať iné značky. Preto sa na Slovensku najviac očkuje vraždiacou vakcínou AstraZeneca. 

Tu sa ako najväčšia bojovníčka proti základom medicínskeho humanizmu prejavila riaditeľka ŠUKL Zuzana Baťová

Dnes k tejto veci robil tlačovku Smer SD, pretože toto naozaj už dvíha odpor. Nechať sa takto ponižovať nie je možné, a to ani na submisívnom Slovensku. V politickom svete treba dať aspoň podnet na hlasovanie o nedôvere vlády - aby všetci kolaboranti v parlamente museli sami a explicitne zdvihnúť paprču, že schvaľujú tieto zločiny. To dá možnosť trestať neskôr na reálnom poli - viď odstavec vyššie.

 

 

Roland Edvardsen

Bohužiaľ, pre podomového šmejda Matoviča bol Sputnik od začiatku len prostriedok reklamy a manipulácie a je otázne či vôbec plánoval nejaké jeho masívnejšie používanie a na čom presne sa s Rusmi dohodol (a čomu sa dá veriť z toho čo vzišlo z jeho papule?). Tu o žiadne zdravie obyvateľstva nikdy nešlo. Sľubovali sa 2 milióny vakcín, že? A zdá sa, že nič z toho nebude. Sputnik bol pre Matoviča len "druhé celoplošné/SNP" - PR, reklama, podvod. Tým nechcem ospravedlňovať tie globalistické kliky, ktoré to zneužili na geopolitický boj, ale mali to ľahké v tom, že Matovič je exhibicionistický kretén a tú tému zhodil už na začiatku. Ak tá vakcína ostane nevyužitá a prerobíme na nej, zatiaľ čo takí Rakúšania a iní ju využijú lepšie, potom Matovič bude mať na krku ďalší veľký prúser. A globomafia, ktorá ho už odpísala, mu ho s radosťou priviaže na krk.

A k Sme rodina: kto ich ešte môže brať vážne? Krajniak si inak nakadil do úst. By ma zaujímalo, čo asi hovorí na to posledné hrkútanie Kollára s Pellegrinim na Ta3 (ako takí dvaja teplí bratia, aha :-D). Napokon Sme spodina de facto riadi Krajniak a sprostý Kollár je len jeho biely kôň, ale ak si postaví hlavu...Všeličo sa rozpráva o ich vzájomných vzťahoch. Ale ono to bude už všetko jedno, lebo táto strana sa s najväčšou pravdepodobnosťou už do parlamentu nedostane. Už aj tie naivné mamičky postupne precitajú pri takýchto nechutných hrách, aké predvádza Krajniak a spol.

Norman

Psychologický a politický motív politikov je druhoradý - Matovič videl v Sputniku politikum, možnosť, ako si zachrániť imidž. Bola to pre neho podobná exhibícia, ako plošné testovanie. Náš názor je, že kým plošné testovanie bol objektívny krok vedľa, naopak, nákup ruskej vakcíny bol fakticky pozitívny krok. Bez ohľadu, prečo ho Matovič musel/chcel spraviť. Bez ohľadu, že je to Matovič.

Tento prúser spadá na Matoviča len do tej miery, že rýchlo cukol - ale základ tohto zločinu je na globalistoch.
A kým, ako píšeš, Rakúšania či Nemci idú Sputnik dovážať aj vyrábať, u nás sú globalistické zombie horšie ako ich bábkovodiči. Práve preto, že SPutniku sa otvárajú na Západe dvere a nejedná sa teda o žiaden prevrat - preto je jednanie Remišovej, Sulíka a Baťovej ešte horšie.

( O Krajniaka nejde - jeho návrat je len dôkazom, ako im chýbajú ľudia, ako neveria nikomu, čo je mimo ich mafiu. Ale tak, ako popisuješ rozpad Sme rodina, tak sa rozpadne svet väčšiny bratislavských kaviarenských potkanov. Oni sú tak politicky zaostalí, nevzdelaní, nesčítaní, neskúsení a naivní .... a tak odporne slabí a mäkkí ... že to nebudú mať ľahké)

Luko

... si čistého vína.
Akýkoľvek problém môže existovať bez povšimnutia aj roky, ak naňho nik neukáže. Žiť začne problém až vtedy, keď ho niekto pomenuje a ukáže naň. Pripustime, že na náš problém ukáže trebárs Fico (alebo ktokoľvek iný, ale fundovaný).
1. Aby uspel s riešením problému, musí existovať nejaká platforma, kde sa dajú takéto problémy riešiť. Existuje tu taká? OSN, Komisia EÚ, parlament EÚ ... blbosť, však? Tak teda doma ... hľadám ... že by k Harabínovi (?) heh - to bol vtip a chýba mi tu zasa smajlík - tak teda kam pôjde Fico s problémom, do novín? U nás nie je objektívny súd (platforma), ktorý by to riadne posúdil a vyniesol správny verdikt. To by pre nás bola tá hladiaca, humánna, akceptovateľná a pre nás, rozmaznancov, najprijateľnejšia cesta. Teda nič.

2. Je tu aj cesta ľudová (Mr. Linč a Mrs. Defenestrácia) a teda podľa zdravého rozumu (?) spravodlivá a rýchla. Ale narážame na druhý problém. Nemáme tu ani Hitlera, Stalina, Cézara, Eugena Savojského, Žižku, ... , teda nikoho, kto by to inicioval a zobral si to na povel. Takže opäť nič.

3. Teda ako? Budeme sa modliť? Ako ľahko hovorí o modlitbe ten, čo sa nikdy nemodlil, že?

Takže aj nepremlčateľný trestný čin asi opäť zostane nepotrestaný (inak by už Zajac, Mikloš, Dzurinda, Kňažko, Czáky, Žitňanská, Lipšic, Palko, Šimko, Kukan, Kaník, Radičová, ... a im pod. boli už dávno ...).

A to navrhované riešenie - hlasovať v parlamente? Nuž, možno, ale je to stále len na voľbách, možno predčasných, ale ako už dlho volíme stále dookola to "menšie zlo", čo od toho možno čakať? Aká je ponuka?

Norman

S problémom pôjde za ľuďmi, čo kvôli zaostalému očkovaniu skrachujú, alebo čo im kvôli tomu zomrú príbuzní. Ľud, národ - to je tá platforma, na ktorú sa nakoniec všetci ľudovci obrátia. Tá platforma je tu.
A tí druhí, čo sa obrátia na Brusel, či Washington, tí budú mať platformu sakra ďaleko.

Ergo, bod 2 si trafil - len nechápem, prečo potrebuješ nejakého Savojského. Takí sa vždy nejakí nájdu. Azda nepotrebuješ nejakého génia, aby si niekomu zlámal jeho krvavú paprče? Je to jednoduché, len sa tomu netreba brániť.

A ako dlho už volíme? No dlho robíme rôzne veci a mnoho sa aj zmenilo. Veď ja nehovorím, že sa ide vybudovať komunizmus, večná skvelá budúcnosť - hovorím, že sa ide LEN ďalej krútiť kruh. Tak, ako už milión krát predtým v minulosti. Nehovorím, že potrestanie TYCHTO globalistov je konečný ťažký ciel - je to práve len príležitosť, len bachor, ktorého rozpáraním treba začať. Hovorím, že spravili zločin, mocensky videné: ťažkú chybu.

Luko

... asi nie je tak široký, teda nádej na potrestanie našej "elity" mám o čosi menšiu (takmer žiadnu). Je však dobre, že ešte aspoň niekto vidí svetlo na konci tunela. Asi nie som sám, kto v tomto potrebuje povzbudiť. Našťastie mi toto neklopí hlavu ku kolenám a viem sa tešiť aj na iné.

Norman

že keď začne ísť do tuhého, ľudia odskočia.
Že vraj to tak nemysleli a že sú aj iné radosti na svete.

V podstate ti teda dávam za pravdu - niet sa na koho obrátiť. Na Slovensku nie.

Norman

Zaujímavá zhoda, aj časová.
(nemusím upozorňovať časovú os - článok o ôsmej, status o desiatej)

Zaujímavé je aj to, že Matovič vo svojom statuse použil pojem "geopolitika". Tu ho použil v komentári Rolando, lebo aj všeobecne tu ten pojem používame v širšom, než obyčajnom zmysle - proste ako vyjadrenie globálnych politických síl - ale normálne sa tak ten pojem "geopolitika" určite nepoužíva.

Je dobré, že sa bývalý premiér učí a inšpiruje u znalých profesionálov.
Toto je jediná správna cesta. :)

Dusanbe

som som sa čudoval, ako si toho Matoviča dokázal skoordinovať...
Ale nie, to by som naozaj nečakal, ani od teba. :-)

Táto Matovičova povahová črta je nakoniec na ňom to najpozitívnejšie, v Slovenskej politike možno jedinečné - hoci je blázon či psychopat (nech riešia odborníci) - nie je nikomu zastrčený v zadku a je nevyspytateľný a neovládateľný - nemá problém vytrúbiť veci, ktoré chce 99% smradov v politike udržať v tichosti pod kobercom.

Norman

len treba poznať jeho softver.

Hej, ako píšeš, to, že má prepálené poistky mu zrejme dáva určitú samostatnosť Niečo, čo v slovenskej realite je vec dosť neobvyklá. Tým ale aj oklamal svojich voličov - lebo je zároveň amorálny nestabil a to prevyšuje jeho prípadné pozitíva. Matovič je vlastne prípad jednej skazenej alternatívy, jednej z mnohých.

Roland Edvardsen

Je to tak, Matovič a jeho sročka či sekta je a bola formou alternatívy, aj s istým proti-systémovým obsahom. A špeciál na Matovičovi vidieť, že lobzuje aj po alternatívnych weboch, že vyslovene cielil po sympatizantoch alternatívy a aj alternatívne postoje rád vykrádal. Ale všetko to nakoniec skončí pritom, že Matovičova alternatíva je príliš degeneratívna vo formálnych prvkoch, nestabilná a nedôveryhodná. Nemožno s niečím takým sympatizovať a umožniť tomu, aby to tu dlhšie vládlo. Veď vidíme výsledky - anarchia, rozvrat, paródia na vládnutie a 10 000 mŕtvol k tomu.

To však neznamená, že Matovič nemôže byť v niečom užitočný. Povedal by som, že môj postoj ja nateraz k nemu obdobný, ako bol postoj globalistov počas Ficových vlád. Globalistické kliky nikdy Matovičovi nedôverovali a nechceli, aby sa niekto takýto dostal k moci. To však neznamená, že sa im v niečom nehodil, pokiaľ išlo o boj proti smeráckym vládam. Tu Matovič robil častokrát užitočného blbca, ktorý podchytával istú časť spoločnosti, burcoval a vytváral nenávistnú atmosféru proti tým, na ktorých primárne cielili atlanticisti. Teraz, keď je Matovič u moci a skrz svoju nestabilitu sa stal tŕňom v oku globalistov, ktorí mu idú po krku, môže byť jeho narušená osobnosť (pre ktorú je typický istý obsesívny zápal, v súčasnosti napr. okolo Sputniku) užitočná pre nás. Držím mu palce v tom, aby sa teraz tvrdo pomstil svojim nepriateľom, aby si to takí ako Sulík, Remišová, Kolík, Korčok a pod. pekne vyžrali s výsledkom, že budú predčasné. V tomto je Matovičova osobnostná výbava veľké +.

Norman

Všetci pamätáme jeho rozhovor (s Procházkom) o tom, ako treba urobiť falošnú kotlebovskú stranu.
Samozrejme teda, že jeho "alternatíva" bola od začiatku falošná. (Podobne ako Kollár a Sme rodina, s "posledným križiakom" Krajniakom - ten osobne je zas vyslovene falošná alternatíva).

O "prospechu" Matoviča hovorí ale aj to, že dnes síce letel do Ruska, ale nedosiahol nič - naopak, Rusko teraz definitívne tlačí, že Slovensko porušilo zmluvy a tak má vakcínu vrátiť. Presnejšie asi bude, že ich rovno môžeme poslať do Nemecka - minister Spahn dnes riešil nákup Sputnika. Nie že by to zavinil Matovič, ale proste Rusi súhlasili, nech príde - aby mu to povedali do očí.

Naozaj neplatí, že svet je čiernobiely, a to, že globalisti, kopajúc do Ruska, uštedrili nejakú ranu aj Matovičovi neznamená, že ho teraz berieme na milosť. Vôbec je zbytočné Magoroviča nejak riešiť - hlavná téma sú globalisti, teraz Korčok a Baťová, ale aj Čaputa a podobní, čo by sa mali vyjadriť. O Sulíkovi a Remišovej už škoda aj hovoriť.

Vývinom situácie sa vlastne dokonca Matovič a Fico ocitli v určitom zmysle na jednej spoločnej strane - lebo téma ich oboch je zlyhanie nákupu a použitia Sputnika.

Ceterum censeo, že táto vláda je minimálne rovnako zlá, ako Matovičova.

Ema

spýtať sa Pétera Szijjártóa (zaočkovaného Sputnikom), či im nejaké krabice s vakcínou nezvýšili pre felvidék.

ŠUKL je nová skratka pre imbecilitu? Baťová - mentálna subnorma, ale vystužená správnou ideológiou - sa ide vyhovárať, že nevedela o ruskej požiadavke, aby boli vakcíny overené v AKREDITOVANOM laboratóriu a nie na morčatách nakúpených v košickom Zoohite - ale zároveň filcka klamárska dodá, že oslovila 30 akreditovaných laboratórií po Európe, ale "boli vyťažené". A nezabudne zapindať, že Sputnik V dodaný na Slovensko vlastne ani nie je Sputnik V, ale akési štiny. To už heglo aj šéfom Gamalejovho inštitútu.

Ako už bolo povedané, núdzový stav sa raz skončí.

Norman

Tvrdenie, že Rusi dodali "iný Sputnik" je prejav megadebilty tej treťotriednej kravy Baťovej (a jej pasáka, podržtažku Baťa). Je to proste megalož, niečo bez akéhokoľvek opodstatnenia.

Prejavom jej debility je ale aj to, že kým Remiška a Sulík zatiahli končatiny, Čierny Peter zostáva explicitne na Baťovej.

Nuž ale čo - hovoril som - kým sa nič nedeje, je po slovenskom webe milión proruských aktivistov. Akonáhle dôjde na konflikt s Ruskom, a to ešte len virtuálny, konflikt o Sputnik - všetci títo ľudia niekde zmiznú. V podstate je vakcinácia Sputnikom čosi ako SNP - aj tam všetci zmizli pri prvom výstrele. A skončili niekde zalezení pri slivovici.

Roland Edvardsen

Rozhovor s Prochádzkom bol veľavravný, pokiaľ ide o Matovičove uvažovanie - jasný šmelinár. Oľano a Sme rodina sú populistickými pokusmi "modrej" politickej vetvy osloviť voliča, ale hlavne v prípade Olajno sa mnohé vymyká spod kontroly.

K "prospechu" Matoviča: áno, Matovičov hlavný problém je ten, že je to amatér, totálny hochštapler, a aj preto to so Sputnikom dopadlo tak, ako dopadlo. Takto sa to do psej matere nerobí! :-) V tomto smere je zase kontraproduktívny pre isté myšlienky. Aj ten nápad so zdvíhaním pôrodnosti dopadne ako fiasko, keď sa ho chopí on - ak teda vôbec dovtedy vydrží. Ono problém je v tom, že ten človek nikdy neviedol štandardnú ako tak demokratickú stranu, nevie fungovať inak ako depoticky a na vlastnú päsť, ako je zvyknutý zo svojej sročky. Ale takto sa nedá robiť diplomacia, ani riadiť štát. Tu nie je o čom. Niežeby som im niečo chcel uznať, ale značná časť kritiky globalistov na Matoviča je jednoducho holá pravda.

A áno, osud Matoviča teraz kopíruje Fica. Aj v prístupe sú si podobní, obaja sú to politici konfliktu. Ale Matovič je v skutočnosti teraz aj odvážnejší či drzejší ako Fico, aj teda skôr "odvážnejší" v tom zmysle, že kvôli svojej extrémnej povahe ide hlavou proti múru (Zala má pravdu, že Fico nikdy nejako proti-západný a pro-ruský nebýval, to je mylná predstava: https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-postrehy/clanok/581758-geopoliticke-a...). Je to naozaj ako z filmu. Matelkovu paródiu na vládu určite niekedy sfilmujú. Mohlo by to byť niečo na spôsob "kurvahoši". :-)

Norman

To porovnanie Fico - Matovič ... to si Fico naozaj nezaslúži. Fico naozaj viedol najúspešnejšiu stranu v povojnovom období, no dobre, socializmus odrátajme:), bol 3 x úspešný premiér - naozaj ten pokus kaviarenských potkanov urobiť z Fica lúzra pred históriou nevyjde. Matovič naopak dostal šancu a všetko skurvil.
Fico nebol politik konfliktu. Skôr naopak, vždy si nahováral, že sa to dá po dobrom, zmierlivo, akosi dohodou. Takto mu to ale nevychádzalo v Bruseli, ale ani doma.
A porovnať politikov len na základe toho, že raz musia skončiť svoju moc, svoj úrad,že raz ich zhodia - to je príliš málo na analógiu. Podobné chce byť len toto "odstúpenie - neodstúpenie", ale aj tu je rozdiel - Fico s Pellem fungovali, títo terajší takmer určite nebudú.

Ale ako hovoríš, aj Sputnik by mal lepšie šance, ak by to nerobil Matovič. Ak by to nebol podvodník, tak dupne aj na ŠUKL a Sputnik by sa do týždňa používal. Lenže to on neurobil, lebo v skutočnosti je len exhibicionista, ale nie človek s vôľou, nehovoriac s hodnotami.

Čo sa týka filmu, celá tá banda je naozaj ako Kurvahoši.... to je niečo neuveriteľné. Banda pokrokovo-konzervatívnych liberálno-náboženský idiotov. :) Ako keď psíček a mačička piekli tortu. Ako keď Homer Simpson bojoval na čele dementov v armáde :)
https://www.youtube.com/watch?v=ej1nfv3z1iE

Roland Edvardsen

Netvrdím, že tá podobnosť je veľká, ale istá paralela tam je. Konfliktnosť nemusel byť najvhodnejší termín. Vidím tam trochu podobnosť v tom, ako sa Fico po svojom premiérskom páde začal radikalizovať, spomínať Sorosa a pod. a Matovič asi pôjde podobnou cestou (stačí si spomenúť aj na ten list, čo si sám napísal). Je to prirodzene dôsledok práve toho mocenského pádu a následného zamerania sa viac na voličské jadro a agresívnu mobilizáciu.

Tandem Matovič-Heger nebude fungovať ako Fico-Pelle, lebo je tam dosť podstatne odlišná mocenská konfigurácia - Matovič je vo vláde, sedí hneď vedľa Hegera a všetko kontroluje. A Heger si vraj na úrad vlády zobral materiály z ministerstva financií, zatiaľ čo vidíme ako funguje Matovič - rovnako ako predtým. Je to teda celé len obyčajná fraška, pro forma výmena, ale v reáli je Heger stále len minister financií a bábka a Matovič funguje ako premiér. Netreba zabúdať, že Fico chcel v r. 2018 skončiť v politike i s Pellegrinim chodil za Kiskom, aby sa dohodli na ten ústavný súd a aj potom, čo ho Kiska podrazil, ostal v parlamente, nehrnul sa do vlády, to sa nedá zrovnať s trnavským neokrochancom. Heger ani zďaleka nemá teraz takú voľnú ruku ako mal Pellegrini. Navyše Oľano je naozaj len Matovič, kde je ten zvyšok len komparz a firemní zamestnanci. Tam nefungujú žiadne rokovania, žiaden konsenzus.

Norman

Prirodzene, niečo je podobné. Hlavne to poznanie, že globalisti ich potápajú napriek ich snahe sa nejako zmieriť. Fico vytiahol Sorosa, Matovič spoluprácu s Moskvou , alebo ako to nazvať.

Ale pripodobovanie tých dvoch je robené hlavne celkom účelovo z jedného dôvodu: Matovič, ktorý aj keď nebol top favoritom globalistov, predsa len patrí do ich stáda. Teraz, keď prepadol, sa ho snažia zbaviť a prehodiť na druhú stranu. Aby zakryli, že problémy Matovičovej vlády je neschopnosť týchto politických strán bez konceptu, respektíve s primitívnym konceptom "zahraničné korporácie nám chcú len dobro". Celá táto vláda, všetky tieto hnutia poloamatérov a proglobalistických poskokov je odpad, nielen Matovič.
Ale media by to zas chceli naviesť na "lebo Fico", tentoraz prefarbené na "lebo Matovič". Tí sú zlí. Len americké korporácie, len armáda NATO a len Brusel - tí sú vždy dokonalí. Odpad.

Náhodný okoloidúci

Neprekvapilo by ma, keby Baťová úmyselne poslala Sputnik do iného laboratória ako bolo uvedené v nákupnej zmluve, len aby uškodila (na pokyn spoza veľkej vody, alebo z Bruselu?). Žeby na to narážal Matelko?

Ema

A tak chce spolkový minister zdravotníctva Jens Spahn (CDU) rokovať s Ruskom o dodaní vakcíny Sputnik V. Nemecko sa rozhodlo obstarať vakcínu na základe bilaterálneho rokovania s Ruskom po tom, ako včera pri online konzultácii s ministrami zdravotníctva Európska komisia oznámila, že nemieni uzatvárať žiadne zmluvy na dodávky vakcíny z Ruska - a názor Európanov ju tradične vôbec nezaujíma.
Vakcíny zo Šarišských Michalian presunú napríklad do Bavorska.

Veď sa raz ten núdzový stav skončí.

Ľubov

Stalo sa mi pred týždňom. Vošla som do lekárne za celkom iným účelom,zrazu ma napadlo niečo zvláštne.Pýtam sa dievčaťa za pultom:" Dám vám vtipnú otázku,máte ivermectin? " A ona,že máme.Brala som to ako dôkaz,že má zmysel pre humor. Ale potom mi povedala,že je len na recept,že mi ho do druhého dňa odloží.Zavolala som teda svojmu obvoďákovi .Ten rezolútne odmietol,poučil ma,že Ivermectin lieči prašinu,nie kovid.
Tak moja šanca mať ivermectin ( chcem ho mať doma,pre prípad,že by som si dala repete,veď je to pochopiteľné)
padla na recepte. To mi povie po 30 tich rokoch,čo k nemu chodím.
Momentálne hľadám nového obvoďáka,stratila som k tomuto lekárovi dôveru.Len či nie sú všetci rovnakí ,to onedlho zistím.

Náhodný okoloidúci

Repete kovídu u tých, ktorí mali "bežný priebeh" aj s typickými príznakmi, je málo pravdepodobné, do úvahy pripadá asi len v prípade porúch imunity. Drvivá väčšina "repete" sa ukázala ako falošne pozitívne výsledky pri prvom testovaní alebo tí ľudia vôbec nemali príznaky a ani len neboli infekční.
Tuto to pekne a zrozumiteľne vysvetlila výskumníčka skúmajúca imunitu po prekonaní, po očkovaní, aj po očkovaní tých, čo už kovída mali.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rok-si-nicime-imunitu-mozna-i-proto-j...

Ja osobne si myslím, a nie som jediný, že imunita po prekonaní je kvalitnejšia ako tá po očkovaní, aj keď je jasné, že zmyslom očkovania je navodiť imunitu bez nutnosti prekonať chorobu, ktorá môže mať rôzne následky.
Ide napríklad aj o to, že vírus má "vychytávky" na oklamanie a oslepenie imunity (fungujú na princípe stieračov na aute) a imunita si musí poradiť aj s nimi. Imunita navodená očkovaním na toto asi nie je vycvičená.

No a tuto iná MUDr. spochybňuje Ivermectin.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bamlanivimab-se-osvedcil-propagovat-i...
Asi by ju mal k sebe na kliniku pozvať doc. Torok (s dvoma bodkami nad každým o), aby na vlastné oči videla jeho účinok, keď ho použije ten, kto vie, ako ho používať.

Dusanbe

Pani MUDr. chváli liek o ktorom síce výrobca tvrdí, že účinkuje, pre ktorý ale neexistujú jednoznačné nezávislé a hodnoverné štúdie, ktoré by dokázali jeho účinnosť:
"Bamlanivimab has been studied in several trials. While some initial results on bamlanivimab seemed promising, further results have not shown any clinically-relevant benefit"
Zdroj Wiki.

Navyše, v USA bola jeho distribúcia pozastavená, pretože je opodstatnená obava, že na rôzne kmene vírusu neúčinkuje vôbec. Niekde ho idú podávať spolu s ďalším - iným podobne fungujúcim liekom - taký koktail monoklonárnych protilátok.

Ale to je všetko v poriadku.
Ale u Ivermektinu, ktorého účinnosť dokazuje množstvo lekárov na desiatkach pacientov - tam odrazu podľa pani doktorky chýbajú nezávislé a hodnoverné štúdie.

Ema

nechal zomrieť, pretože mu nevadilo, že máš tri týždne v kuse horúčky?
Za to, že ťa nechal napospas covidu bez akejkoľvek terapie, by v normálnej krajine sedel v base.

Ľubov

A potom,keď tu Iris a Nonula písali,že to by som mala brať antib.,tak som mu volala o recept,a zas nechcel.
Nakoniec som ho nejako prehovorila,dva dni som to brala a horúčka skončila. Ale nezavolal ani raz .

Ema

naďalej v prevádzke a prináša seriózne výsledky: za chrapúňom ako ten doktor zájde mužský príbuzný. Alebo aj dvaja. Porozprávať sa.
Už sa viac potom nestáva, aby si doktor vzorne neplnil povinnosti.

Dusanbe

som si doteraz myslel, že za povestnou dlhovekosťou kaukazských kmeťov je len kumys a zdravý životný štýl.
Takýto postoj k zdravotnej starostlivosti musí tiež prinášať svoje ovocie !
:-)))

Dusanbe

podľa príbalovej informácie je na všelijaké parazity - červy rozlezené kade-tade po organizme.
Neviem, čím je obvoďák viazaný pri predpise lieku na plnú uhradu pacientom.
Možno nejaká známosť v lekárni by pomohla - 10 Eur balenie.
Ale veď ty si si už Kovid preskákala, takže nejaký čas by si mala mať protilátky, či nie ?

iris
Ema

Slovensko žiadny Sputnik V nedostane. Koniec, hotovo. Zaplatíme len za zničenie časti vakcíny "testovaním", zbytočné držanie v sklade atď. Načo sa trnavský trt ometal po Budapešti. Ale ak chcel na vlastné oči vidieť Szijjártóa, zaočkovaného verejne Sputnikom V, tak dobre, radi sme mu exkurziu zaplatili.

Vzgľjad málokedy venuje nejakej téme takýto veľký priestor
https://vz.ru/world/2021/4/9/1093700.html

V hlavnom spravodajstve RTVS práve ľudu oznámili, že si majú dať Astra Zenecu a acylpirín, aby z nej nestrombovateli. Kto umrie, bude obvinený, že acylpyrín odignoroval. Sám si je na vine. Astra Zeneca bude široko dostupná, pošle nám ju celá EÚ.

Ľubov

Ozval sa vo mne inštinkt sebazáchovy. Ako som vôbec na sekundu mohla myslieť na Ivermectin,svätá prostota,)),veď žijem na Slovensku. Priznám sa,poškulovala som aj po Izoprinosine (ak si spomínate,liečil sa ním Trump a potom aj Matovič),viem,nosia ho pašeráci z Polskej.Č o sa týka Sputniku,keď podrastie tu na juhu práve vysadená kukurica, bude sa dať niečo preniesť aj sem,možno .
Zatial však,ako realista,odporúčam nám všetkým nenápadne si robiť zásoby acylpyrinu. Kým je bez receptu .Lebo,a to si uvedomte,bude vzácny a drahý.

nové