Mediokracia

Žijeme v systéme, ktorý sa dá nazvať rôzne. Napríklad kryptokracia, pretože jeden z jeho hlavných atribútov je to, že moc je skrytá, oficiálna schéma je falošná a skutočný mechanizmus vplyvu je iný, ako ten verejný.

Ale jeden z hlavných atribútov systému je mediokracia.

Mediokracia znamená, že sa ovládanie ľudí realizuje pomocou neustálej masmediálnej psychomasáže. Značí to, že sa ľuďom podhadzuje neustála zábava, až sú na nej drogovo závislí, a do nej sa balia ako tabletky postoje, ktoré títo skonzumujú a ktoré z nich robia poslušných otrokov. Znamená to aj, že informačné zdroje - noviny, tlač všeobecne, rozhlas, televízia, mediálne webové portály - sú prakticky všetky pod kontrolou ľudí systému. A znamená to aj, že "novinári" sú ľudia privilegovaní, chránení a nedotknuteľní.

Ako vieme, na Slovensku bol exhibične zastrelený jeden nový člen novinárskej sekty. Reakcie?
 
Vláda vyhlásila odmenu milión Eur za informácie o páchateľoch. Jasne tým napodobňuje rovnakú odmenu vyhlásenú pri nedávnej smrti novinárky na Malte. Kto a kedy rozhoduje, ako budú podobné odmeny stimulovať vyšetrovanie kriminálnych činov?? Sú občania pred zákonom rovní, alebo sú niektorí rovnejší? 
 
 
stretnutie vláda prestitúti
Dnes sa stretli Fico - predseda vlády, Kaliňák - minister vnútra a Gašpar - prezident polície s 19 šéfredaktormi mienkotvorných médií. Kto sa pred kým ponižuje, kto sa koho doprošuje a presvieča o svojej servilite?
 
Keď zavraždili ministra Duckého, nespustila sa taká hystéria. Dokonca keď zavraždili prominentného anglosionistu Válka, nevyhlasovali sa odmeny - aj keď prípad skončil v slepej uličke.
Ak by zavraždil niekto generála armády, nerobil by sa taký povyk, ako pri vražde začiatočníka novinárika. Ak by obeť bol začínajúci podporučík, nik by po ňom ani neštekol.
Ak by zavraždili prokurátora alebo vyšetrujúceho kriminalistu (a také prípady sa myslím už stali), nikoho z politikov by to príliš nezaujímalo. Ak by zavraždili aktívneho poslanca, dokonca nejakého poslanca opozície, nebolo by toľko kriku (v kryptokracii sú poslanci len druhradé figúrky na dvíhanie rúk).
Ak by niekto brutálne zavraždil kňaza niektorej cirkve, politici by sa o tom ani nezmienili. Nepovažujú kňazov za osoby s  vyššou spoločenskou dôležitosťou.
Kňazov nie. Len novinárov, ktorých ale ľud už inak nenazve, len prestitúti.
 
Len pri novinárovi, pri zelenom mladom elévovi mediálnej sekty, len pri tom sa idú naši najvyšší politickí zástupcovia posrať od snahy a od strachu, či urobili dosť.
 
Politikom je jasné, že im niekto rozbil zlaté vajce v kešeni, o ktoré sa mali starať. Urobil to zámerne aby dokázal, že nerobia svoju službu "demokracii, slobode a ľudským právam" dobre. Politikom je jasné, že sa teraz pôjde po nich, ako už v podobných prípadoch predtým. Malinová je najlepšia analógia podobnej umelej hystérie, aj keď tá vznikla pôvodne náhodou a nebola tak fatálna. Táto krvavá provokácia vznikla od začiatku cielene a jej motív je všeobecné posilnenie mediokracie na Slovensku.
 
Keby Fico a Kaliňák robili teraz čokoľvek, aj tak budú v médiach a u opozície zločinci. Smer minulý rok podporil absurdnú štvanicu na Mečiara, a tak sa teraz sám ocitol na rade. Karma.
Ale hlavná otázka je: budú títo slovenskí politici a polícia ďalej skláňať hlavy pred mediálnou mafiou s márnou nádejou, že im bude udelená milosť, alebo pochopia, že u nich sú už definitívne odsúdení a vzoprú sa tej faloši? Podarí sa polícii vypátrať skutočného strojcu zločinu a jeho tesné kontakty na slovenskú novinársku obec? Budú tieto fakty súdnou cestou zrealizované tak, ako prikazuje zákon?
 
Ak sa to polícii nepodarí, bude desaťpercentná menšina v Blave mesiace vyrevúvať "Zachránte Markízu, zachránte Markízu". Ak sa to ale polícii podarí a politici to nebudú nezákonne brzdiť, tak by sa zopár medzinárodných ksichtov malo ocitnúť na zatykačoch. 
 
Maďari podobné bitky dokázali vyhrať. Možno aj Poliaci. Hm, na Slovensku si to naozaj ťažko predstaviť, politici tu sú slabí a neschopní, bez vôle a bez akéhokoľvek reálneho svetonázoru.
A vlastne aj občania.
 
Zatiaľ.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
slaven1

Politikom je jasné, že sa teraz pôjde po nich, ako už v podobných prípadoch predtým

Na Slovensku chýba zákon o zahraničných agentoch a zákon zakazujúci vlastníctvo médií zahraničím. Majú ho aj v USA, Rusku a aj Maďarsku.

Neexistencia tých zákonov je ďalší ukazovateľ koloniálneho postavenia Slovenska. Takže nie "mediokracia". To je dôsledok. Primárna príčina je "nesuverenita" (kolonizácia).

Treba suverenizovať (dekolonizovať). Ale kto ich má potrebné zákony prijať?

Súčasné vedenia krajiny to nespraví. Boli najatí do svojich úloh ako koloniálna administrácia. Ich úloha je obsluhovať, udržovať koloniálne postavenie Slovenska.

A na základe koho tlaku ich majú politici prijať? Národ akosi nezadáva "objednávku", viď napr. Ficovo fiasko zo zrušením súkromných zdravotných poisťovní.

Buheh

"Politici sú tu (na Slovensku) slabí a neschopní, bez vôle a bez akéhokoľvek reálneho svetonázoru. A vlastne aj občania."

Jasne povedané, žiaľ, je to tak. A čo s tým? Možností je viacero.

Akí sú politici, to zodpovedá tomu, akí sú občania. Teda nepomôže vymeniť politikov – napriek tomu, že drvivá väčšina občanov (tak sa mi zdá) má implantovaný idiotský názor, že systém je dobrý, len ľudia sú zlí, a preto treba vymeniť týchto politikov (lebo kradnú, tak sa to zvykne hovoriť) a zvoliť nových, a tí isto kradnúť nebudú. Že sa to stokrát ukázalo nezmyslom, to nevadí. Títo noví už isto budú dobrí, lebo sľúbili. Cez médiá.

Ak teda nepomôže vymeniť politikov, ostáva druhá možnosť, vymeniť obyvateľstvo. To je rozumnejšia cesta ako tá prvá a firma Juncker, Merkel & Šaríja na tom usilovne pracuje. Aj médiá.

No a niektorí výnimočne ignorantskí a tvrdohlaví jedinci, ktorým sa ani táto skvelá perspektíva nepozdáva, volia tretiu cestu, a síce sabotovanie a ničenie tohto skvelého systému, ktorý nám všetkým dáva demokraciu, ľudské práva, LGBTIJKLMNOPQRST agendu, automobilky, exekútorov a hypotéky na nízky úrok. Ďalší by sa možno aj pridali, ale sa boja, čo by bolo, keby zrazu neboli tie automobilky, exekútori ani hypotéky. Boja sa, lebo ich ktosi straší. Médiá.

Vitajte v médiokracii.

Norman

Jednoducho, treba ľudí priamo vzdelávať, treba im natvrdo obúchať o hlavu nesúhlas, keď sa mýlia.

Samozrejme, sú aj rafinovanejšie a efektívnejšie cesty, ale zatiaľ odporúčam toto. Naratív priamo a do ksichtu.

Ľubov

Viem si predstaviť tak do polovice naplnené námestie,ale podmienkou by bol horúci guláš,nejaké to varené víno,tak na dve hodinky.Čiže somráci plus intelekruáli a intelektuálky z mimovládnych vš.No a samozrejme nejaké optické triky pre tv obrazovky. Je to tak,čo si budú navrávať.
Skutočný boj sa vedie inde. Ach jo. No,divné je,práve som si spomenula za "samovraždu" Jana Masaryka,tuším to bolo v marci 48.

Norman,my sa atomizujeme.Každý sám za svoj život,za svoju rodinu ,za svoj majetok.Ja sama sa v tomto štáte cítim ako vojak v mínovom poli.Teda,nie že by som to niekedy zažila,ale videla som to v starých filmoch.Treba byť nesmierne ostražitý.

Buheh

"Severní Korea navzdory sankcím zásobuje režim syrského prezidenta Bašára Asada technologiemi k výrobě chemických zbraní, píší experti OSN v zatím neveřejné zprávě. Z ní dnes citoval americký deník the New York Times."

https://www.info.cz/svet/kldr-potaji-pomahala-syrskemu-rezimu-s-chemicky...

Hneď mám lepšiu náladu. Daešáci sú už takmer všetci v Európe alebo sa radujú s pannami v islamskom raji, a Assad chudák má zrejme taký nedostatok adrenalínovej zábavy, že si to musí kompenzovať chemicky. A s kým? No predsa so Severokórejčanmi! Buhehe :D

Takúto donebavolajúcu sprostú klamársku pičovinu môžu naozaj vymyslieť iba obrezaní idiotskí psychopatickí degeneráti vo fašingtone.

Z toho normálne trčí tá arogancia, že sa ani nesnažia aby to bolo uveriteľné: "je nám jedno, že viete, že sme si to vymysleli. My môžeme všetko a buďte radi, že aspoň používame tieto zásterky. Až ich odhodíme, nebude sa vám to páčiť."

slaven1

Fotečka, ktorá nám tu nesmie chýbať.

Chlapci vybrázdnili vrecká a hľa čo z nich vypadlo :D

 

Je niekde záznam z toho stretnutia s presstitútmi spomínaného v článku. Nemôžem to nájsť.

Norman

Záznam zrejme nie je, to bolo súkromné.

Norman

Aj drobnosť s milionom v hotovosti ukazuje, že keď spravia čkoľvek, budú nielen že médiami kritizovaní, ale bude to rovno vyhlásené za dôkaz ich nedemokratičnosti. Fico proste niekedy niečo nepodpísal, alebo čo, a tak je zločinec. Ale spomínam to hlavne ako príklad, lebo podobne ako s ním a smerákmi, podobne budú sionisti zachádzať s každým nesystemákov, nepomôže mu ani čiastočná kolaborácia. Stačí, že nepatríte k insiderom, nie ste členom sekty a konieckoncov, nepatríte ani k správnej rase (áno, oni sú rasisti, vy tomu neveríte?)

Preto varujem váhačov a naivných - aj tak ste všetci nacisti.

A nedávam žiadneho smajla.

slaven1

Zasmejme sa s Obludou:

Milión na stole

nové