Medzinárodné právo, Irak a Ukrajina

V roku 2003 USA vojensky plnou silu zaútočili na Irak. Pripravovali sa na to vyše pol roka a použili všetku svoju ťažkú zbraňovú techniku. Zničili všetko, čo sa bránilo a krajinu okupovali.

Tento akt agresie, spolu s ďalšími, ktoré USA prípadne ich podriadení v NATO v posledných desťročiach uskutočnili, zničil akýkoľvek rešpekt voči medzinárodnému právu a svetovému poriadku.

 

Okupácia Iraku je v hlbokom kontraste voči procesom na Kryme, kde prakticky nezomrel žiaden človek, nedošlo k násilnostiam, nedošlo k ničeniu a kde si obyvateľstvo v krátkom časovom horizonte, teda bez dlhodobého spracovávania a hrozenia, mohlo vybrať v referende. A aj si jednoznačne vybralo spojenie s Ruskou federáciou.

Napriek tomu je Krym prezentovaný a podsúvaný Rusku ako akt agresie, hovorí sa o okupácii a podobne. Tí, ktorí tak hystericky útočia na Rusko, akoby zabudli, že aktom agresie je milión mŕtvych civilistov v Iraku, dlhodobá okupácia USA v Afganistane sprevádzaná hromadou ďalších mŕtvol atď.

 

Ak by Rusko malo presadzovať svoje záujmy tak ako Západ, muselo by nad Ukrajinou vyhlásiť bezletovú zónu a celú ju vybombardovať. Nechať za sebou tisíce mŕtvých a spálených civilistov, zničiť civilnú infraštruktúru a uvrhnúť zem do doby kamennej.

Pravda o tom, kto je a kto nie je agresor, sa nedá zamlčať.

 

 

Buheh

a sú ľudia vonku z matrixu.

Neexistuje možnosť byť niekde medzi, na polceste. Veci sa dostali do bodu, keď sú už iba dva tábory a diskusia medzi nimi nie je možná. Je to hlúpe, desivé, smutné, nebezpečné, ale je to tak.

Hľadať spôsob ako efektívne dostať čo najviac ľudí z matrixu iste má zmysel, ale zatiaľ nikto jednoduchý, dostatočne včasný a hlavne masový spôsob neobjavil – a žiaľ, asi ani neobjaví. Prerod je totiž bolestivý, otvárať oči nasilu tomu, kto realitu nechce prijať, je veľmi ťažké.

Jeden pomerne spoľahlivý spôsob síce existuje, to je liečba krutou realitou – ale žiaľ, ten prichádza vždy až keď už je príliš neskoro.

qedstar

Existuje viac "levelov" reality, tj. možnosť byť na 1/4 ceste až povedzme na 9/10 ceste. Kto nevidí vyšší level, väčšinou sa mu o jeho existencii ani len nesníva. Pričom väčšia (širšia, vyššie postavená) realita je vždy svojou mocou nadradená nižšej realite. Čiže ovečka žijúca v nižšej realite si proti nepriateľovi z vyššej reality ani len neškrtne :)). Blbé, viem. A na*ere. Preto vznikajú rôzne školy začínajúce sa na "popierači-reality-<doplň-zvyšok>", aby aj tí z nižšej reality mohli uveriť nejakej lži, ktorá ich v mocenskej hierarchii nestavia na úplné dno :).

Norman

"aby aj tí z nižšej reality mohli uveriť nejakej lži, ktorá ich v mocenskej hierarchii nestavia na úplné dno "

To je neuveriteľné, že si na to došiel sám.
Lebo tento tvoj poznatok protirečí tvojim slovám:

"Kto nevidí vyšší level, väčšinou sa mu o jeho existencii ani len nesníva"

(ale neber to ako kritiku, takéto sebanafukovanie je asi to najrozumnejšie, čo sa tu dá robiť - teda okrem ochraňovania bielych veľrýb)

qedstar

Presne ako píšeš, Norman: neuveriteľné. Na jednej knihe, ktorá bola plná tzv. 3D obrázkov, bolo napísané "kto neviděl, neuvěří". Bolo to v čase, keď 3D obrázky boli všeobecne neznáme.

Norman

ktorá bola okrem písmenok plná sušených biliniek, bolo napísané.
"pojednanie o statike dynamických konštrukcií".
Bolo to v čase, keď sa rodilo málo jahôd.

Ako to súvisí s témou? Teda s tým, že si odporuješ?

qedstar

Ty asi nemáš rád, keď ti niekto odporuje :)). Ok, k téme: s témou to súvisí tak, že kto sa nepresvedčil o existencii nejakej inej reality, ten v ňu neuverí. Ľudia veria faktom. Ide teda o poznanie rozšírenej množiny faktov. Keby si poznal fakty zo 14. storočia, NEUVERIL by si v možnosť existencie vesmírnych lodí. Napríklad.

Norman

odporuješ sám sebe.
V podstate sú tvoje spôsoby -hovoriť očomkoľvek, ale hlavne plynule - veľmi odporúčania hodné - pre quarel s protivníkom. Ale my chceme zostať faktickí, že.

Teda k téme: hovoríš, že kto sa nepresvedčil o inej realite, neuvéri na ňu. Ale zároveň rovnako indikuješ, že ten z nižšej dimenzie tú vyššiu nevníma. Tak ako je to potom? Nejako ju musí vnímať, niekedy, čiastočne, nie?

qedstar

To sú dve tvrdenia hovoriace to isté.

>>> "kto sa nepresvedčil o inej realite, neuverí na ňu"
>>> "ten z nižšej dimenzie tú vyššiu nevníma"

Mne pripadajú, že hovoria to isté. Tá druhá veta hovorí o tom, že rôzne reality majú čiastočne hierarchické usporiadanie. Tzn. človek z vyššej reality chápe tú nižšiu, ale naopak to neplatí.

Norman

ale ako to je - dá sa prejsť z nižšej dimenzie na vyššiu? niekedy, niekto? Alebo sa nedá?

Veď je predsa možnosť, že aj tí, čo sa "neresvedčili", tú vyššiu dimenziu "pochopia" ( "uverenie" je primálo, to opravujem na "pochopenie").
Alebo si myslíš, že sú všetci fixovaní - a ty si mal proste šťastie? Teda ak je vôbec šťastie, byť vo vyššej dimenzii a nešťastie byť v nižšej.
Len aby som pochopil, čo je vlastne tvoj svetonázor.

qedstar

Nehovoril som o prechádzaní a ani o tom nechcem hovoriť. Išlo len o popis stavu. Ak by si mal záujem "prechádzať", doporučujem teraz ostať tam, kde si: príležitostí bude v blízkej (snáď) budúcnosti ešte dosť. Buď trpezlivý.

Nepísal som to kôli tomu, aby som sa chvastal tým, čo nie som. Išlo mi o poukázanie na fakt, že takto to všeobecne funguje, nie o vyjadrenie mojej pozície v hierarchii (ani nepriamo). Všeobecne to funguje tak, že osoba s väčšími schopnosťami má možnosť ovládnuť osobu s menšími schopnosťami proti jej vôli. Tie "úrovne" sú práve úrovne schopností, a schopnosť ako taká je práve zvládnutie nejakého aspektu reality okolo nás. Už neviem ako to odľahčenejšie napísať.

Norman

veď to, to je smutné, že teda nehovoríš o možnosti prechádzať.

qedstar

Hovorím, hovorím, ale nie vždy je na to najvhodnejší čas. Najvhodnejší čas na postup do vyšších levelov hry je napr. vojna alebo hladomor a iné patálie. Momentálne si tu všetci žijete ako prasce v žite, takže vaše šance na postup sú úplne nulové.

Buheh

si mi spravil peknú brečku.

Jasné, veď každý sme iný a každý niečomu rozumie a niečomu nie. Ale ja som nehovoril o ceste k osvieteniu a vysokej múdrosti. Hovoril som o jednoduchom a ľahko pozorovateľnom fakte, že spoločnosť je viacmenej rozdelená na dva tábory, kde každý akoby hovoril úplne iným jazykom. Podľa toho, či žerú to seno, ktorým ich kŕmi mainstream, alebo nie.

qedstar

Ty sa vieš aj verbálne ponížiť? To je zlé...

K téme: na dva tábory sa dá spoločnosť rozdeliť troma spôsobmi: elita vs. pracujúca trieda; dobrí/pravdiví vs. zlí/klamári, prípadne iniciovaní vs. neiniciovaní. Určite by sa dalo nájsť štvrté rozdelenie LEN na dva tábory. Z môjho pohľadu prakticky kávičkového filozofa je podstatné len rozdelenie (b). Keby tu prišli napr. mimozemšťania, tiež by ma hlavne zaujímalo, či sú dobrí alebo zlí, až potom či sú elita alebo ovce.

Ďakujem za diskusiu.

Buheh

som rozmýšľal či táto Tvoja odpoveď nemala ísť pod nejaký iný príspevok.

Ale asi nie. Asi sme len každý niekde inde.

Norman

Hej, prepnúť ľudí v matrixe nejde len tak. Vyžadovalo by si to mnoho ... no, nazvime to energie. A tú nik nemá a nemôže dotyčným len tak z ničoho dodať, to je žiaľ pravda.

Ale podobné články majú význam ako nejaký jasný protipol, pripravený v matrixe. Nemôžeme dodať energiu, ale systém ju sám naberá, síce pomaly, ale predsa. Keď jej bude mať dosť, až priveľa, preskočí iskra a dôjde k prepnutiu, k prerodu. A na to slúžia podobné články, aby ľudia mali kam, keď sa začnú dusiť.

Ináč ... ten prerod je to najpodstatnejšie, o čo ide. Politika, vojny a svinstvá sú hlavne mierou toho, ako na tom ľudstvo je. Nejde ani tak o to, tieto nechutné príznaky znížiť, ale na základe šoku z nich dosiahnuť ten mentálny prerod u čo najväčšieho počtu ľudí.
Ak ten nenastane, tak je aj všetko ostatné nepodstatné. Buď semiačko vyklíči, alebo je jedno, kde skončí.

Norman

Zas som si po čase zapol takto v noci slobodný vysielač.
Minule, keď dávali tých maďarov, tak som žartoval, ceľkom ma to pobavilo.
Dnes som tam narazil - s prepáčením, na kokota Lasicu.

Už z použitého slova je jasné, že to myslím vážne. Chápem, že ľudia môžu mať na politiku rôzne názory a svoje záujmy, chápem, že ľudia majú rôzne schopnosti, aj estetické.
Ale - tak ako píše Buheh, že o určitých morálnych veciach, ako napríklad bombardovanie obytných štvrtí v Donbase - sa nedebatuje. A podobne sa nedebatuje o tom, že starý chuj Lasica na SLOBODNOM vysielači nemá čo robiť.

To je skutočne ako snažiť sa vyliečiť týfus zahrievaním, tekutinami, antibiotikami .... a zároveň piť ščanky zo stoky.

To sa proste nedá pochopiť, to je na darwinovu cenu
Nech by tam inokedy dávali ČOKOĽVEK, absolútne čokoľvek, toto svedčí o ich - prepáčte, Lichtner ale aj ostatní externisti, ale toto svedčí o ESTETICKEJ aj TECHNICKEJ debilite.

Ľubov

žial,máš úplnú pravdu. Uniklo mi to,v ktorej relácii bol ten Lasica? Tipujem len,že s Koronim.Aj káva mi prestala chutiť.

Norman

ale púšťali tam zrejme jeho CD s "dopismi Emilovi".
To je ešte horšie, než osobne :) Ale vážne. Sú to vážne také tie jeho ideologické jedovatosti - celá ta kultúra úpadku, ktorú ľudia ako on (aspň na blba luteránskeho môžem nadávať bez antisemitizmu) hádzali na Slovákov za socíku a po ňoma zas ... lebo, v tomto zmysle, sú slováci blbí, holubičí národ, echt.
Môžeš to vylepšiť, ak tu budeš upozoňovať na pozitívne relácie SV - ja tam od strachu zas asi mesiac nevkročím :)

qedstar

Norman, základ je predsa dusiť v sebe spravodlivý hnev na systém až do takej miery, že sa vyjadruješ slušne. Teraz si porušil pravidlo.

Buheh

kto povedal, že spravodlivá emócia sa nesmie vyjadriť za pomoci tých najvhodnejších výrazov?

Slovenčina je (takmer) dokonalý nástroj. Kto ho vie používať, vie, kedy hrať na tie tenšie struny, a takisto vie, kedy je vhodné použiť tie hrubé – tiež tam nie sú iba na ozdobu.

A keď neveríš, spýtaj sa napríklad takej Mrs. Nuland. Tá Ti vysvetlí jazykom vysokého diplomata, ako to je.

qedstar

Nemyslím, že slovo KKT je najvhodnejší výraz. Nie pre Normana. Norman je tu za slušňáka, mal by sa teda držať jemu určenej role. Rovnako ako sa držíš ty svojej a baloo svojej.

Norman

Vulgarity sú prejavom nedostatočnosti výrazových prostriedkov.
Ale lepší som fakt nenašiel:)

Vyskúšaj si to sám. To bolo ako keď katolík zapne rádio Lumen ... a začnú mu tam čítať Satanskú bibliu od Lavey (či ako sa ten hlavný satanista volal :)

qedstar

Verbálne urážky sú, Norman, prejavom fyzickej bezmocnosti. Kto uráža, ten je relatívne slabý alebo malý.

Norman

Ja Lasicu neurážam. Ja o ňom píšem ako o predmete, nemienim zasahovať do jeho emócií.

qedstar

Nehovoril som, že zasahuješ do jeho emócií, ale že prejavuješ svoje emócie. Ono to inak ani nejde, pokiaľ nehovoríš práve jazykom matematiky. Lenže kto by chcel pletky písať jazykom matematiky, však?

Norman

pretože píšeš o urážaní a to slovo má svoje významy (aj keď sa môžu líšiť)
Uraziť znamená niekoho zraniť - a to ja vôbec nemám zapotreby. To nebolo určené Lasicovi, ale vám, prípadne ľuďom okolo SV.
Pochopil?

qedstar

Pochopil.

Buheh

To sa zas dozvedám veci. Ale o tom mi Sergej nič nepovedal. Vravel, že si môžem písať čo chcem, jeden riadok, jeden rubeľ.

qedstar

Nemôžem dohľadať ten obrázok, ako všetky okrúhle polienka škola zradí do role hranatých polienok. Proste každý je osekaný do tvaru, aby nevyčnieval zo systému. Možno si to nevedel.

Norman

kto nás tu chce zaraďovať do rolí, si len ty, qedar.

Ja už viem akú mám, ale akú ma Buhehe?

qedstar

Nehovoril som, že chcem. Hovoril som, že ste. Buheh má rolu zvádzača.

Buheh

aj takto na diaľku. Presne to isté mi hovoria všetky baby.

Norman

že som slušnák:)

qedstar

Tak to je maso.

Ľubov

Chcela som poslať niečo do redakcie,ale neviem ako. Tak to píšem sem,je to na Tvojom zvážení,či to uverejníš,alebo zmažeš. Chcela by som to dať pod tú Protivojnovú výzvu,ako podporný text. Inak je to dosť starý,možno trochu sentimentálny text,má to byť fragment zo Sibyliných kníh, gro je teda z antiky, volne prepísaný.Dávam mu názov Súvislosti.

Stalo sa v jednom starom meste,je jedno,kde to bolo a ako sa volalo.Ale bolo to bohaté a prosperujúce mesto a ležalo uprostred rozsiahlej roviny.Raz v lete,keď sa všetko obyvateľstvo venovalo zvyšovaniu svojej prosperity,zabúchala na mestskú bránu stará žobráčka a ponúkla mestu 12 velkých kníh.Tvrdila,že v knihách je všetka múdrosť a poznanie sveta a že všetkých 12 kníh mestu predá za vrece zlata.
Obyvatelia mesta si povedali,že je to dosť podozrivá ponuka. Poslali ju preč s tým,že nemá predstavu,čo je to vrece zlata,len nech ide odkial prišla.
Starena súhlasila,ale povedala,že najskôr pred nimi polovicu tých kníh zničí a potom teda pôjde.Postavila hranicu z dreva,čo jej priniesli a pred ich zrakmi spálila šesť kníh s celej múdrosti sveta.A išla svojou cestou.

Prišla zima a bola krutá.Ale nakoniec predsa len prišla jar,obyvatelia mesta prežili. V lete žobráčka opäť zabúchala na bránu ,bola späť. "Tak to si zase ty?",uvítali ju,tak ako sa darí múdrosti,spýtali sa trochu posmešne .... " Šesť kníh,ostáva ich už len šesť.Polovica všetkej múdrosti.Ešte raz vám ich ponúkam."
" Ach tak",chechtali sa
"Len cena je už iná"
" No,kolko? "
" Chcem za ne dve vrecia zlata"
" Dve vrecia zlata, za ostávajúcich šesť kníh mudrosti sveta ,buď to vezmete,alebo nie "

Ľudia z mesta prehlásili :" No,zdá sa,že absolútne nerozumieš obchodu a múdra práve veľmi nie si.Nemôžeš štvornásobne zvýšiť už aj tak vysokú cenu ,nechaj si svoje knihy. A tak starena spálila tri zo šiestych knih pred ich očami a odišla.Nezostalo z nich nič.

Na mesto dopadla ďalšia krutá zima,ľudia mali hlad a prišla aj nejaká neznáma choroba.Ale obchod stále fungoval a v lete sa mesto zotavilo. Starena zaklopala tretí krát.Už ju poznali,len sa spýtali,koľko. "Mám už len posledné tri knihy .Chcem štyri vrecia zlata"
" Ty ženská bláznivá,naše hospodárstvo je v recesii,vrecia zlata sú absolútne vylúčené."
"Prosím trochu dreva "
"Počkaj chvíľu.Takto nie. Vytvorili sme komisiu,ktorá v priebehu roka zváži tvoju ponuku,pozrieme sa na tie knihy,preštudujeme ,a o rok,keď sa vrátiš,na cene sa rozumne dohodneme "
Ale starena zavrtela hlavou "Takto nie,doneste drevo"
" Nedáme ti drevo zadarmo,niečo to stojí"
" Tak si ho nechajte,knihy budú horieť aj samé",pred ich očami vytrhávala jednotlivé stránky a oheň rýchle horel. Ostala posledná kniha,s ňou sa starena vzdialila.

Vrátila sa,neskorej jari." Sama som si priniesla drevo,povedala"
"Koľko",spýtali sa ľudia.
"Šesnásť vriec zlata"
"Máme len osem" Dobre,brať nemusíte.Starena si chystala triesky a niečo si mrmlala. "Tak dobre," vykríkli oni nakoniec a otvorili mestskú bránu.Vyšli odtial dva volské povozy,na každom po osem vriec zlata,všetok majetok,čo mali. Starena s nimi rýchlo mizla v dialke.Ostávalo len na nich,ako naložia so zostávajúcou dvanástinou všetkého vedenia a múdrosti,ktorá kedysi bývala na svete.

Norman

a čo za ten článok chceš? :)

Buheh

ale za mnou keby teraz prišla žobravá starena a chcela mi predať 12 kníh za vrece zlata, tiež by som ju poslal voľakam.

Ľubov

Presne som vedela,že sa trocha zosmiešnim,ale,páni.....nezabúdajte,že je to šifra. Horšie je,že sa stratil Putin,a moja moskovská spojka je preč.

Norman

trocha to vyzerá ako talmudistická múdrosť.
Ako robiť správne obchody:) A ešte to ničenie hodnôt múdrosti len preto, že sa mi nedostalo zlata ... brr. Fakt som to moc nepochopil.

Buheh

To vôbec nie. Príbeh bol úplne v poriadku, aj symbolika. To ja iba tak.

Náhodný okoloidúci

Mala tá starena ošetrené autorské a kopírovacie práva? Alebo ona sama bola autorkou kníh? Alebo to bolo voľne šíriteľné dielo? :D

nonula

Co ta pokusal lev, ze si lizes rany na "ovciach" " stepny vlk"?
Zakruca sa Ti priamka ?
Mas pokrk samoty a chut zdielat kruh ta nadalej desi?
Chytas za slovicka kontinuitu Normana?
Na bodhisattvu nevypadas a za silnou maskou sa skryva silny tien .Daj na seba pozor.

qedstar

Vzhľadom na to, že zo skúseností viem, že s vami nemožno vyjednávať, ďalšia diskusia nemá zmysel. Keď/ak sa ku mne raz priplazíte a pekne sa ponížite a ukážete mi svoju mäkučkú zlomenú dušičku, tak možno zmením svoj názor.

qedstar

Čo chcete? Zbabelci, ktorí sa snažia svojho kráľa ojebať, nebudú odmenení. Treba ísť s pravdou von. Presnejšie povedané: trebalo včas. Teraz je už samozrejme neskoro. A preto všetci viete, ako to dopadne. Zvyčajne, keď niekto prehrá, tak padne na kolená, aby ho hneď neumučili. Nevypadá, že by naši ******* vedeli prehrávať. Ja tu nie som vaša kurva, ktorú môžte bezmedzne využívať a NEZAPLATIŤ. Dosrali ste aj to, čo ma ani nenapadlo, že môžete dosrať. A teraz, keď je už po funuse, máte tie GULE ma sem ísť urážať? Vám jebe?

Zaplatíte. A ak si myslíte, že ste už zaplatili, tak vás uisťujem, že toto bola len platba A. Príde ešte aj platba B.

Čo sa týka tej "pomoci", ktorú ste mi (dúfajme, že) naposledy ponúkali pred týždňom: ja nepotrebujem ani nehľadám žiadnu POMOC. Vy mi nemáte POMÁHAŤ, vy mi máte PLATIŤ SVOJ DLH VOČI MNE, a to by som preferoval KURVA rýchlo. A platiť sa bude mojim spôsobom, nie spôsobom, ktorý si zvolíte vy. Je to jasné?

Buheh

Tohto som sa obával.

qedstar

Obával si sa veľmi správne.

Kolodej

ktorí nemajú ani platbu A)? Tak to som už úplne v piči?

firstovka

vsak sa tam spieva o jednom z moznych rieseni.
Ludstvo sa moze zmenit ak sa premiesa novymi genmi

qedstar

Kokotina.

nonula

pre qedstar selbstverständlich

nonula

Vsehomir- chaos bez miery-
dimenzie zdania nadhladov tvori...
Pre racio trhliny intuicie,
pre vhlady torzo automatizacie.

Pre vynimky z pravidla,
otvarajuc stavidla,
svetla rytmu velkosti
ustaluje v bdelosti.

1488

po rebríku poznania, ktorý nemá začiatok a koniec, si poslal peknú básničku qedstarovi. Snáď to nepokazím, keď k tomu pripnem komerciu
https://www.youtube.com/watch?v=v7Ex9q1Mazw

..a dodám, vraj Cicerove slová - Jedem das Seine..

Norman

chcel som nájsť v tom filme tie dehonestujúce pasáže o rolníkoch, ale našiel som len toto - možno to qedarovi a jeho rečiam o ovciach trocha pomôže.

 

qedstar

Som rozmýšlal (zas), že miesto ovce a vlci by sme mohli používať skôr ovce a kozy.

Norman

Koľko je ale takých, ktori o týchto veciach vôbec čo len chvílu uvažujú? Väčšina je ubitá svojou dennou rutinou, svojími nízkymi platmi a hlavne svojimi hlúpymi malomestskými "starosťami" (?) Už dávno rezignovali na svoj vplv na svet, väčšina z nich chce už len v kľude dožiť a zrejme zdochnúť tak, ako žili. To hovorím nie o dôchodchoch, to hovorím o tých dvadsať-tridsaťročných, aj tých, skrývajúcich svoju slabosť za "cynický nezáujem", aj tých uhladených, uťapkaných a skromných v zmysle, že nič nemienia meniť, len si nahrabať svoju kôpku a do nej sa zahrabať :) Kultúra hrabošov, malých šedých hrabošov so všetkým, čo k tomu patrí. Hlavne s bezcennosťou ich existencie.

---
rozmýšlam zas, v čom je rozdiel.
ovce na to nemajú, hraboši na to majú, len to nepoužívajú či zneužívajú
hrabošom nenadávam, teda nie s nenávisťou, maximálne s opovrhnutím, nestaviam proti nim svoju skvelú osobnosť, nie?

to nie je LEN o tvojej "vlkovitosti", qedar, to je o takej tej tendencii, v ktorej nie si jediný, preto o nej pišem. Pravdupovediac, pocit byť "vlkom" je, mám obavu, najrozšírenejší pocit, najrozšírenejšia ilúzia.
To je vastne trápne, toľký paradox.

ty osobne by si potreboval individálny a detailný prístup, qedar, a i keď ten tu nemôžeš dostať, máš pravdu, že sme stránka, ktorá ti môže najviac pomôcť.
Tak, ako každému.
Ale na každého určite nemáme čas.

qedstar

Nemám rád toto tatíčkovanie z pozície autority. Nič mi to nedáva.

1488

"Hlavní je se nestydět" - vie niekedy vhodne poslúžiť a statočný Bronson výchovne trafil.
Ovce, kozy, vlci, vorvane, petúnie .. diskusná sémantika našej slovenčiny :)
..a niekedy je dobré aj nerozmýšľať (zas).

qedstar

Niekedy je dobré netrápiť sa s riešením problému, ktorý je na dotyčného príliš ťažký.

Norman

to znie ako starý dobrý nothing box.

v tejto diskusii
http://ema.blog.sk/detail.html?a=6b16135691ed3ee8560f29076a665699
vyhladať "nothing box" a ten link pod tým.

1488

mám to v krabici a pamätám si to video
http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/mark-gungor-pribeh-dvou-m...

Trocha to prikrášlim a "nič krabica" bude meditačný Zen. Tak to moje rozmýšľanie aj naznačovalo v príspevku.

Norman

som sem nedal zámerne, nech ľudia vidia klasiku a, už, minulosť :)

samozrejme, že si to myslel hlboko ... ale aj ten humorista to možno nemysel až tak povrchne.
o zene už nič nehovorím, ale možno to bol jeden z týchto:
http://www.goodreads.com/book/show/20560605-bl-zniv-mraci-zenov-radik-lo...

citujem:
Unsui neboli Bláznivý Mrak znamená doslova "voda v mraku", což označuje buddhistického mnicha, jehož působení ve světě bylo transcendováno bez zanechání stop stejným způsobem, jako se voda vypaří v mrak. Blázniví Mraci v této knize jsou pravě těmito putujícími světci často přestrojenými za žebráky a někdy dokonce za blázny,...
---

voda v mraku - skôr je to narážka na alkohol, destilát, ale to asi len tak pripadali ľuďom zvonku .... :)

nové