Ministerkyňa obrany Von der Leyen zakázala spevník

V minulých týždňoch vznikol v nemeckom Bundeswehre "škandál", keď akýsi naivný dôstojník pokreslil steny akejsi klubovne nemeckými vojakmi z prvej ale aj druhej svetovej vojny, alebo také niečo. Obvinili ho, že je radikál, nacista a tak podobne a ministerkyňa obrany Ursule Von der Leyen začala ako správny politický nomenklatúrny káder vystrájať. Všetky kasárne nechala prehladať na predmety pripomíňajúce Wehrmacht a všetci začali hladať v armáde neonacistov" a robiť "opatrenia".

Vrcholom je energické rozhdnutie Uršuly  - nepreháňam - zakázať starý spevník s vojenskými pesničkami. Spevník sa volá "Kameraden singt!" a obsahuje bežné vojenské piesne, ktoré sa zrejme používali pri pochodoch od nepamäti. Toto vydanie spevníka pochádza z roku 1991.

Špeciál bola spomenutá pieseň "Schwarzbraun ist die Haselnuss“ (Čiernohnedý je lieskový oriešok). Táto pieseň pochádza síce ešte z 19. storočia(!), ale bdelej neomarxistke Uršule zrejme neuniko, že hnedá (a možno aj čierna) je farba nacistov!!! Zakázať, oriešok zakázať!!!

Menované boli aj ďalšie dve piesne: "Panzerlied" a "Das Westerwaldlied". Tie zas boli podla ministerstva "zneužité počas vlády NS a počas vojny". Ergo - zakázaný je teraz pre istotu celý spevník.

Ako sa vyjadrilo ministerstvo:

"Vrámci kritického a citlivého posúdenia obsahu bolo zistené, že niektoré pasáže textu už nezodpovedajú našemu chápaniu hodnôt". Ahá, "chápanie hodnôt" sa zmenilo, žiadna cenzúra, žiadna nesloboda slova, žiadne potlačenie doterajších hodnôt a tradícií - len už "nezodpovedajú". Totalitní komunisti ba aj Goebels by mohli závidieť - toľké pokrytectvo.


Von der Leyen


zdroj

 

 

 
Náhodný okoloidúci

To je skvelá až vynikajúca správa. S odvolaním sa na nemeckú demokratickú Frau Ministerku môžeme zakázať islam, lebo nezodpovedá nášmu chápaniu hodnôt.

Rudo

To bol zase nápad na rtvs večer liezť
a vidieť jak náš hokej upadá.

Poďme sa zachrániť, v áčku ešte jeden rok,
a potom Širokého čaká loch!
Poďme sa zachrániť, pred Talianmi o vlások,
a o rok do béčka držať krok!

Norman

ja chápem, že vaši hokejisti chromí ZAS :-)) presrali hokej, ale nelezte sem opití ako štolverky. Hech.

Dusanb

najobľúbenejšou skladbou zo spevníka ČSĽA (Československej ľudovej armády, pre mladších) medzi absíkmi bolo "Čepobití".
Celkom by ma zaujímalo, či sa táto skladba udržala aj v našej terajšej slobodnej, demokratickej a zamatovej armáde.

balu

rovno zakázať hnedú farbu? Stále by zostala biela čokoláda, určite by vymysleli aj biele kakao, aj na maskáčoch sa dá vymeniť na ružovú a aj stromy (bohužiaľ snáď okrem brezy všetky, ale breza je zas ruská, takže aj tú) sa dajú premalovať. Výnimku, kde sa hnedá farba môže zostať je 1) na afroeurópanoch, kde je to symbolom nadradenosti 2) zrejme aj h.vno musí tvoriť výnimku, tým fakt neviem čo by sa dalo robiť. Je jedno čo zješ, produkt je aj tak hnedý.

Ináč som si už dávnejšie všimol, že vrahovia Wehrmachtu a SS všetci mali dve nohy a dve oči a podobnosť dnešných nemcov s tými nemilosrdnými zabijákmi (6 miliónov! nezabudnime!) je zarážajúca. Navrhujem každému nemcovi amputovať jednu nohu a vypichnúť jedno oko. A to, že sa krajina volá "Nemecko" a už vo svojom názve preukezuje netoleranciu a nadradenosť svedčí o tom, že v podstate všetci nemci sú dodnes fašisti.

sandro

Uz som tu viac krat spominal demoralizaciu Nemcov. Oni naozaj uplne obycajne slovo ''kamarat'' vypustili zo slovnika. Hanbia sa ho vyslovit. Poznam osobne vela Nemcov, ale iba jeden ho pouziva. Znamy si totiz vsimol, ze my Slovaci to slovo bez hanby pouzivame, ked sa bavime medzi sebou po Slovensky. Odvtedy po nas krici kameraaaden pri kazdom stretnuti. Aspon jedna svetla vynimka...

Norman

Tak ich na oplátku oslovujte Genossen.
Budú mať radosť:-)

Vivian

Nemci nepotrebuju kamaratov ani priatelov. System v Rakusku a Nemecku supluje tuto ludsku " uchylku " - dodrzuj poriadok dany systemom a budes stastny sam. A teda budu stastni vsetci. A uz nepotrebujes priatelov.

Slovania vzdy boli a budu daleko kreativnejsi, budu zvedavi, budu nespokojni a velmi emocionalne pytajuci sa " preco, naco, zaco nas system " tresta " ? A vzdy hladaju priatelov, aby si odpocinuli a popri tom nasli spolocnu rec, otazku, odpoved...

nové