Nová vláda - presne podľa predpokladov

Toto preniklo na verejnosť po rokovaní - na Slovensku sa nič neutají.


OĽaNO
premiér Igor Matovič
minister obrany Jaroslav Naď
minister vnútra Gábor Grendel
minister zdravotníctva Marek Krajčí
ministerka kultúry Natália Milanová
minister životného prostredia Ján Mičovský
minister financií Eduard Heger

Sme rodina
minister dopravy Štefan Holý
minister sociálnych vecí Milan Krajniak
minister pôdohospodárstva ?


SaS
vicepremiér pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík
minister školstva Branislav Gröhling
minister zahraničných vecí Martin Klus


Za ľudí
vicepremiérka pre reg. rozvoj, investície a informatizáciu Veronika Remišová
ministerka spravodlivosti Mária Kolíková


Podľa predpokladov:
obrana - agent Naď
zahraničie - ďalší agent Klus
spravodlivosť - Za ľudí
školstvo: extrémista Gröhling

Financie budú v určitom zmysle pod taktovkou SulíkaHeger je síce vzdelaním ekonóm, ale nezdá sa, že by to bola jeho srdcová záležitosť, kdežto Sulík sa doslova trasie, aby zaviedol svoje revolučné predstavy, ku ktorým dospel nejakým diaľkovým štúdiom na bratislavskej tzv. škole ekonomickej v divokých časoch deväťdesiatych.

Trasie sa aj Matovič - aby začal ľudí zatvárať a aby všetkým dokázal, akí sú neschopní (on musel v detstve trpieť nejakými komplexami menejcennosti, alebo čo).
Za ministra vnútra dal Lipšicovho blbečka Grendela. Keď bude treba robiť počas pandémie ťažké rozhodnutie, vzdelanim a praxou novinárik zlyhá a odskáču si to ľudia naozaj životmi.

Sociálne veci Krajniak. Nuž, lešie nezostalo, domy aj tak stavať nebudú. So zrútením malých firiem po epidémii a následnou nezamestnanosťou to bude radosť.

 

 

 

Ľubov

aby Čaputová odložila vymenovanie vlády o 14 dní? Pre mimoriadnu situáciu. Čo ak agenti,akonáhle sa dostanú oficiálne k moci,ako prvé otvoria hranice?
V noci som na to myslela a ráno čítam,že to isté napadlo aj Chmelára.

Norman

Až takí blázni to nie sú - a zatvorené hranice sú všade, Pellegrini sa zúčastnil tej telekonferencie s premiérmi, tam si dali všetci navzájom zelenú.
Brusel už nik nepočúva, evidentne.

v týchto dňoch pod týmito reálnymi vecami došlo k zrúteniu autority Bruselu (oficiálne neoprávnene nazývaneho ako Európska Únia). Tá mafia skončila - aspoň teda dúfam, že sa to práve teraz deje. Práve teraz.

Matovič je menej napojený na tieto medzinárodé site, ako by bol Beblavý, Truban, Kiska či Hlina. Z toho pohľadu to bolo veľké viťazstvo, ako dopadli voľby.

Ľubov

Kiska tak rýchlo zmizol zo scény,aj keď je pravdepodobnejšie,že sa naozaj bojí o život, s mentalitou potkana ani nemôže inak.

Je tu ale aj vážna otázka,čo bude s potravinami. Opakovane spomeniem tú dedkovu skúsenosť ,keď "večer nič a ráno párky za 500 korún."To bola mena peňazí myslím v 52 hom. Ako tomuto predísť.... keď minister hospodárstva bude Sulík.

Norman

nikomu to nehovor, ale ešte uvidíme, aká bude (ne)úroda po suchu.

Ale príroda je vec harmonická. Načo toľko potravín, keď kopa ľudí zomrie na vírus ( čierny humor).
Nie, príroda nie je harmonická, nešťastie nechodí samo - je staré príslovie, tradícia vie svoje.

Peniaze fungujú len v časoch prebytku. Toto bude regulovať prídelový systém, ale ktovie, ako ho dokážu zaviesť - predpokladám, že sa im to nepodarí vôbec.
Ale keď nad tým teraz premýšlam, napadlo ma, že v Blave hrozí ešte aj invázia spodiny z Viedne. Neverím rakúskym schopnostiam.

Náhodný okoloidúci

Jedine že by mali slovenské pasy. Teda ak sa udržia Pellegriniho opatrenia.

Norman

trocha viac som prikuril do pece a pozrel sa do vzdialenejšej budúcnosti
(divadlo jára cimmermana - neviem ako volalo, o tom, čo videl v peci budúcnosť)

Náhodný okoloidúci

Možno si v tej peci videl "nových Rakúšanov", časť u nich je ešte v Turecku. Tí údajne pasy nepotrebujú.

Norman

Ale aj teraz je polovica Rakúska už nová - Češi, SLováci,Maďari, Jugoši a Turci.
Araboidi sú len hnedá slahačka do hnedej Viedenskej kávy.
(bože, aký som ja vtipný )

lebleu

Hovorí Smrtka: "A přijde novej, mladej. Ale to bude sekáč, pánové. Ne jako já. Ten se nezakecá."

Norman

táto veta ma napadá tiež často :-)
Veľmi aktuálna, žiaľ.

Roland Edvardsen

Krajniak ako minister sociálnych vecí? Najprv chcel obranu a nakoniec toto? Je to typický nedôveryhodný špekulant. Ja byť Matovičom, tak najviac by som si posvietil práve na Krajniaka. Je to nedôveryhodný, intrigánsky typ, ktorý rád robí veci z pozadia.

Naď s Klusom spôsobia, že ešte aj Lajčáka začneme chváliť, že nebol až taký zlý. :-) Klus je navyše neskúsený a nemá extra renomé, ako správne poznamenali politológovia. Hovorím, Lajčáka si Smer držal tak dlho, lebo tam bol ten dojem, že vie v cudzine veľa vybaviť a je rešpektovaný. No uvidíme...ale každopádne títo dvaja sú dobrým predpokladom, že sa zhorší postoj k Rusku a bude sa poslušnejšie poslúchať Amerika.

Grohlig - ministerstvo školstva nejako priťahuje sexuálnych invertov :-). Ak správne počítam, tak to už je minimálne tretí takýto na tomto poste :-). Ale tento bude extrémista - Sulík totiž už avizoval, že saska bude reprezentovať aj voličov PS. Ja už sa neviem dočkať, kedy sa tam začnú fackovať so Záborskou a podobnými kvôli tým spermiám - "ohromné" to problémy v čase pandémie a iných globálnych kríz, no nie? :-)

Heger - no, včera som sa fakt rehotal, keď som čítal ten jeho textík o "obrátení Šavla". Také klišé - a typický nesebavedomý "Slováčik", ktorý si v Amerike ľahko nechal vygumovať mozog. To sú oni - kiskoidi, ktorí budú poctivo slúžiť Amerike.

Zbytok sa mi nateraz veľmi komentovať nechce, asi inokedy. Len dodám, že Matovič sa zaprel a nakoniec to takto rýchlo zbúchal, lebo vedia, že Smer skrz Pellegriniho akčnosť v čase krízy začal skokovo rásť (hovorím, ak by sa voľby konali teraz mal by 25%, možno by vyhral. 2 roky umelo živené témy Kuciak a Kočner išli do stratena v prospech reality). Ja som zaznamenal viaceré pohoršenia, aj zo strany "oľano-friendly" ľudí nad Matovičovou nekooperatívnosťou a lacným vytĺkaním politického kapitálu. A do toho tie naťahovačky so Sulíkom a nedôstojné odkazy cez FB - materská škôlka, presne tak, ako to Fico zobrazil v tom videu. Začínajú zle - a pekne im to dokresľuje dátum piatok 13. Kto sa chce vsadiť, že to bude lepšie, ako na začiatku? :-)

Norman

Voľbou Matoviča sme ten mílnik dosiahli.
Znova opakujem, že odpratanie Truban-Bebblan-Kiska-Hlina sme dosiahli výrazné víťazstvo. Tak to vidím už aj s miernym časovým odstupom.

Klus určite nemá styky, ale Lajčák NIKDY NIC DOBRE pre Slovensko nevybavil. Skôr naopak, naozaj by som si starosti nerobil, že nám Lajčák bude chýbať. Len v Lajčákovej dobe ako tak to najhoršie brzdil Fico a Smer - to teraz nebude. Ale Klus je v rozhodovacej pozícii nový, on vždy doteraz robil poskoka - má šancu. Prinajmenšom nie je blbý.

To isté platí o Hegerovi.
Neviem, naozaj by som to porovnal s mojím postojom ku Rašimu, ktorému by som neveril ani ň. Títo dvaja sú naproti tomu neoverení, a už sú dosť nahľodaní situáciou. Oni proste plávajú s prúdom, a ten sa môže otočiť. Ale nik do nich naozaj nevidí, a samozrejme, sú to len moje ODHADY. Ale nie je to taký odpad, ako Beblavý, Matovič a podobne. Ba ani nie ako Lajčák. Ak bude Klus robiť proamerickú politiku - nuž, bude robiť len to, čo robí verejne celý čas.

Horšie je to s Naďom. Ten je z prostredia mimovládok, a je to charakterovo nestabilný podliak.

Roland Edvardsen

Určite nechcem nejako chváliť Lajčáka, ani hneď každého z novej vlády odpisovať. Ale bude to horšia vláda, ako to čo sme mali predtým. Ak už pre nič iné, tak pre jej nestabilný, hádavý charakter.

Na MZV mali byť v užšom výbere dvaja adepti: Klus a Káčer. Ak to teda fakt bude Klus, potom treba napísať, že je to tá lepšia možnosť. Káčer by bol už fakt extrém. U neho by si Blaha v statusoch veru prišiel na svoje. :-)

Norman

respektíve bezperspektívna.
To s Káčerom súhlasím - ten pako sa tam pletie už 30 rokov, to jeho meno je synonymom zradcu - niečo ako Bilak v minulosti. Klus je lepší, možno bude aj použiteľný v stretoch teraz okolo uzavretých hraníc a podobne.

Roland Edvardsen

Tak nakoniec to nebude ani Klus, ani Káčer, ale iné K-áčko - Korčok. https://www.mzv.sk/web/washington/podujatie/-/asset_publisher/wqZqUP2n3T...
Nejaké názory?

Norman

už robil vlastne ministra zahraničia, keď bol Lajčák v OSN.
Keď bol v debate v TV, tak pôsobil ako riadny magor.
To už radšej Klus :-) Ale nie, nedá sa to posúdiť a s týmito si každý skôr môže pokaziť karieru, meno.

vrbovčan

sa po vražde jednoznačne vyjadril, že Ficova vláda má okamžite odstúpiť. Je ich. Jednoznačne.

lebleu

Špatno a nahlas som zanadával.

Sinuhe

údajne sa chce vzdať mandátu a nenastúpi do Národnej rady kvôli "problémom so srdcom". Možno to chce uhrať "na Marhuľu - Majského", ktorému sa kvôli podobným "problémom so srdcom" darí vyhýbqť sa súdu aj väzeniu už viac ako 10 rokov....

Ľubov

https://www.instagram.com/p/B9E15BDngXE/ je to naozaj zaujímavé,tu mu nič nebolo? Ale bolo,nevyzerá zdravo, aj keď nie som lekár,ale tak nejako to vidno. Má v sebe niečo ako rozklad.

Mám pár kníh o čínskej medicíne,o tých rozdieloch v diagnostike,keď oni sa vždy pozerajú na človeka ako celok.A tento má lepkavú kožu. A navyše často klame.Kto klame,poškodzuje sa,hovoria celostní lekári.Mierne výkyvy v klamaní ešte dokáže naše telo vykompenzovať,ale ak je nehovorenie pravdy trvalý stav,príde k autodeštrukcii.
Aj naši starí to vedeli,mlčať zlato. Teraz síce neklame,že je chorý,ale zrejme je už neskoro.

Norman

to ječistá výhovorka.
Za prvé sa potvrdilo, čo mu predpovedali Smeráci - že je lenivý na bežnú politiku. A že keď dopadli žaludi ako sedlácci u Chlumce, že ako radový poslanec, bývalý prezident, bude len na smiech.

Za druhé, čo ja považujem ešte za horšie, on zdrhá kvoli pandémii. Ta krysa zdrhá kvoli strachu z nalazenia - to hovorím od prvého dňa, ako odišiel do Popradu. Je to neuveriteľné hovado a zbabelý egoista.

Roland Edvardsen

Ľubov, nedávam, že tie videá s ním dokážeš vôbec pozerať. Ale dopadli tí naši žaludi. Aj by som napísal, že mi ich je ľúto :-).
Vraj mu zlyháva srdce. Tak takéto problémy sa vlečú s človekom už dlhšie. Načo potom celé to divadlo s politickou stranou, ak je teda chorý? Je to nepresvedčivé. Veľmi chce, aby ho ľutovali, ale zatiaľ veľa ľútosti nevidím. Mnohí ho už konečne prekukli.
On sa asi naozaj zľakol tej korony - ako tá úplne najzbabelejšia krysa. Alebo poslúchol príkaz nejakého svojho "majiteľa". Nech už je to s ním akokoľvek, stále končí príliš dobre.

Ľubov

práve príjemné to nie je,ale keď ja som taký večný študent.-),chcem rozumieť tomu,čo sa deje a prečo,však ma chápeš.
Tiež sa prikláňam k Tvojmu názoru,že jednoducho to musel urobiť,akože založiť žaluďov ,je vydieratelný .Alebo basou,alebo ešte niečím iným. Nemyslím ale,že končí dobre.
A čo čaká ostatných ? Je taká indícia,že za rúškami,ktoré by mali prísť z Turecka v najbližších dňoch,sú výborné vzťahy Lajčáka a Erdogana.Ktovie,dnes nás už nič nemôže prekvapiť.
Ako sa máš,ako to všetko nesieš? Len výnimočne si dovolím byť trochu osobná,pretože sme zamrzli v nejakej divnej situácii. Bolo by dobré nepanikáriť,mám tu 40 kníh ešte neprečítaných.-) a trocha bošáckej na hrdlo.

nové