Pupok masovej kultúry má dnes Vianoce
Hollywood možno považovať za pupok nízkej masovej kultúry. Dnes má svoje vyvrcholenie - odovzdávanie Oscarov - cenu tzv. Filmovej akadémie.
Krátko sa pozrieme na nominácie za najlepší film, čo je propagované. Dohromady je v tejto základnej kategórii 9 nominovaných filmov.
3 filmy o černochoch:
Fences - rasizmus
Moonlight - rasizmus
Hidden Figures - rasizmus, už sme o ňom písali
Lion O Indovi a jeho vzťahu ku svojej etnicite
Čiže takmer polovica nominovaných filmov sa venuje etnicite, rase a propagácii hnedej kultúry.
Pre poriadok ešte zvyšné filmy:
Hacksaw Ridge - film o vojne, ktorý by možno nebol na smiech, ak by v ňom neboli väčšinu času také groteskné vojenské scény. Nikdy som nič také drbnuté nevidel, ani v sovietskych filmoch minulého storočia. Pritom je to myslené smrteľne vážne.
Som pozabudol - režisér filmu Mel Gibson získal tento rok výročnú cenu "vykupiteľa" Zlatej maliny. Ani nečudo. Áno, je to ten Mel Gibson, čo sa pred desiatimi rokmi prevalil svojím nadávaním na židkov - ale to, že nemlčí o židkoch, samozrejme nie je poľahčujúca okolnosť pre jeho hrozné režírovanie.
La La Land - neuveritelný muzikálový farbičkový gýč odrážajúci súčasnú subkultúru. Hnus. Najviac nominácií, prirodzene.
Hell or High Water - podivná sociálna kriminálka ako zo sedemdesiatych rokov. Okrem myšlienky, že pre život v Texase netreba rozmýšlať, je pointou filmu to, že občania majú byť vyzbrojení - jedine tak sa zabráni zločinom. No, možno má v tomto film pravdu. Prečo ho ale "akadémia" nominovala, nevie vraj nikto.
Manchester by the Sea - tu uvediem z jednej recenzie: "Vlastně pořád netuším, proč se tento film točil a co si z něj mám vzít.". U mňa to platí dvojnásobne, lebo som ho nevidel:) Ale je to o belochoch, je to vraj smutné, to nemôže s černochmi a La la landom vyhrať.
Arrival - film o hraniciach ľudskej mysle aj ich prekonaní, aj o tom sme už písali. Ale len ťažko vyhrá - nielen že v ňom nie je prevaha černochov, ba je ich tam azda menej, ako mimozemšťanov, ale ani sa tam nebojuje, armáda je naopak vykreslená ako banda idiotov, bláznov a teroristov, ani holokaust nik nespomenie, ba ani žiaden zo židkov nezachraňuje svet. Ako toto mohlo dostať vôbec nomináciu na Oscara? Len preto, že je to tak výborný film? Podivné.
Osem blbostí a jeden Arrival. A predpokladám, že pri ceremónií budú aj nejaké protitrumpovské šaškovania. Lebo vraj Hollywood, so všetkými svojimi milionármi a miliardármi, je tak "ľavicový". To určite.
------------- doplnenie po vyhlásení víťazov, ráno ---------
Za 90 rokov sa nestalo, čo tentokrát:
Najprbv vyhlásili za víťazný film La La Land, a keď natešní lalalandovia nabehli hromadne na pódium, zasiahol chlapík z produkcie, že víťazný film nie je La La Land, ale Moonlight. Niekto v pozadí si pomýlil obálky. :-)
Zrejme tam už tiež robia hlavne talentované negroidky, tak nečudo.
Takže vyhral predsa len film o čiernom a ešte k tomu teplom afroameričanovi - tomu predsa žiaden americký intelektuál v ich akadémiach nemôže odolať. Já im to tak želám, tupým bielym Američanom ktorí toto dopustili svojím vykastrovaným astenickým polobuzerntským kecaním.
Jedna recenzia k filmu Moonlight, z csfd.cz
Letos ty Oscarovky vidím černě! Tady cítím povinnost dodat, že netrpím tím druhem xenofobie, kterému se říká rasismus, naopak, přismahnutí lidé mi nevadí a když mi zrovna třeba natírají plot nebo staví pyramidu, nevadí mi dokonce vůbec, ale ty přehnané útoky na zlatého plešouna plné hloubek, citů, nadějí, poselství, štěňátek a ufňukaných negrů mě prostě neskutečně iritují.
Musím také reagovat na část komentáře jednoho ze svých předřečníků, který tvrdí, že pokud by tento film natočil bílý režisér s bílými herci, neštěkl by po něm ani pes. To je sice fakticky pravda, ale v tomto případě to nelze považovat za relevantní argument. Kdyby v jiných filmech sbírali bavlnu modroocí blondýni, co vypadají jak dělníci vápenky a Pearl Harbor by napadla četa indiánů, taky by to asi úplně nefungovalo.
Do určitého kontextu je zkrátka nezbytné zasadit určitou rasu. Jak říkává můj přičmoudlý kamarád: „To jsem tenkrát v baru sbalil jednu nadrženou Češku, která mě vzala k sobě dom. Po vášnivý předehře se nahá položila na postel a říká: ‚ukaž mi, že to, co se o vás černejch říká, je pravda‘. Tak jsem jí ukradl kabelku a zdrhl.“
Práve beží v repríze celý ten cirkus. Veľa černoty bolo aj na pódiu celý večer - slzy a tirády.
Ale aj Shirley McLaine s Charlize Theron odovzdávajúce cenu za zahraničný - neanglicky hovoriaci film. Zaujímavý kontrast mladej a minulej dokonalej krásy, i keď tú charizmu naozaj nezmarili ani roky ( dali aj ukážky z jej klasického filmu Byt - z roku 1960 ! ). Škoda že túto kategóriu nevyhral film "Toni Erdmann" - výborná trpká komédia. Oba tie filmy odporúčam každému, kto prestáva veriť alebo už zabúda, čo bolo kedysi ľudstvo. Ako terapiu :-)
Že skoro nič nedostal Arrival je len a len dobre. Ten film by nejakým oscarovským ocenením bol len pošpinený.
A tu je odmenený film, jeho propagačné foto - toto nám dopraje anglosionistická kultúra, to má byť americká a naša budúcnosť. Ako povedal klasik: Na, dann gute Nacht.
----- druhý doplnok po videní kritických momentov vyhlasovania ceny za film -----
Americká holywoodska idiokracia.
Jej stelesnenie sa predviedlo pri odovzdávani poslednej najdôležitejšej ceny. Najprv nejaká čierna duša v zákulisí dala vyhlasovačom zlú obálku, nie tú pre film, ale pre najlepšiu herečku. To bol prvý americký intelektuál v hre.
Cenu následne na pódiu vyhlasovali roztrasení Warren Beatty a Faye Dunaway, obaja typickí reprezentanti tej prihlúplej zbohatlíckej prosionistickej Ameriky, sotva stáli, ale neodpustili si ani nejaké pindy o politike. Najprv Beatty otvoril obálku, pozrel na lístok a teda aspoň pomaly pochopil, že to nie je tá pre film, už to bol od neho ťažký mentálny výkon. Dvakrát hľadal ako pako v obálke iný listok, pozrel doprava, doľava, ale jeho prechľastaný mozog už nebol schopný rozmyslieť, čo robiť. Tak ukázal lístok vedľa stojacej Faye Dunaway, na čo táto krava, tak ako celý život, tak aj teraz, zareagovala úplne bez rozmýšľania - a hneď prečítala meno filmu.
A bolo.
Na pódium sa okamžite zbehla hromada kreténskych lalalanďákov, uchmatli sošky a až traja z nich stihli dokonca predniesť svoje ďakovné prejavy. Až po nejakej dobrej minúte-dvoch bola produkcia schopná tam poslať akýchsi dedkov, ktorí tam "nenápadne" behali medzi oslavujúcimi celebritkami a ťahali im z ruky obálky a myslím aj sošky Oscarov, Až potom to zastavili a zakričali moonlighťákom dole, že predsa len oni vyhrali. Bolo ťažko ich presvedčiť, že to nie je čierny rasistický humor. Lalandi frustrovaní, černoši strápnení, akoby dostali už použitú cenu :-)
Ja som (ne)vedel, prečo dávam článok o udelovaní Oscarov. Ale zrejme nám bolo súdené akcentovať vrcholný moment idokracie v Amerike, zdôrazniť moment maximálneho úpadku a zosmiešnenia Holywoodu. Tak dobre som sa určite pri žiadnej ceremónii v živote nebavil. A nie len pár sekúnd, celý ten čas, ako tí blbci s dojatím ďakovali a hovorili, akí sú happy. To treba vidieť.
The New York Times využijú medializáciu spojenú s udeľovaním Oscarov na osvetu v boji s falošnými správami
http://www.mediawatch.dog/the-new-york-times-vyuziju-medializaciu-spojen...
Zlatú malinu za najhorší film získal dokument o Clintonovej
https://kultura.sme.sk/c/20468829/zlatu-malinu-za-najhorsi-film-ziskal-d...
Arrival nezískal nič,ani len cenu za mixáž zvukov,ale La La Land 14 nominácií.
No,veď nič,čo by nás prekvapilo.Sú to magori,definitívne.
No, práveže ten dokument o Clintonke je fakt pekná kravina a Zlatú malinu si právom zaslúžil.
Dinesh D’Souza je typický "basic bitch" konzervatívec z USA a nemožno sa potom čudovať, že jeho dokument za veľa nestojí. Svojim divákom sa snaží podsunúť, že dnešní americkí demokrati sú akýsi reálni a skrytí rasisti voči farebným (nie,nie, moderní demokrati vôbec nemajú anti-belošskú agendu. O tom náš "konzervatívec" dokumenty točiť nebude). Celé to "dokazuje" prezentovaním postojov demokratov z minulých čias. To je však dosť nezmysel, pretože, keď človek pôjde dostatočne späť do minulosti, zistí, že členov oboch politických frakcií by bolo možné klasifikovať ako rasistov na základe dnešných štandardov.
V dokumente sa tiež opäť démonizuje eugenika. Konkrétne preto, lebo v dobách minulých to bolo práve progresívne, liberálne hnutie, ktoré ju v USA presadzovalo. Souza zase poukazuje na feministku Sangerovú a propaguje rozšírený hoax, že sa snažila vyhladiť negroidov (tento hoax pekne debunkovalo Ice red radio tu: https://www.youtube.com/watch?v=jswvL36w2-M)
Ja viem, že niekto by mohol poukázať na to, že i takýto manipulatívny a falošný dokument mohol prispieť k porážke Clintonky a slúžiť k tomu, aby nebieli volili Trumpa, avšak ja som predsa len idealista verím, že by sme sa mali snažiť zvíťaziť za pomoci pravdy - a nie kontraproduktívnych klamstiev a manipulácii.
ja som o tom ani nepočul ani som to nevidel, ale viem si to predstaviť podľa tvojho popisu.
Samozrejme, že žiadne voľby nestoja za podobné grcáky a klamstvo. Podstatná je skutočná verejná mienka, pochopenie a zmýšlanie ľudí, nie dočasné podvody. Na našej strane je aj tak pravda, takže nie sme nútení podvádzať.
No, o nič si veru neprišiel, keď si ho nevidel. Ja som sa k nemu dostal skrz twitter, kde ho odporúčali nejakí Trumpovi priaznivci. Souzu som už trochu poznal z niektorých diskusií z youtube (je to inak dosť veľký bojovník proti ateizmu) a prišiel mi ako celkom zaujímavý týpek, takže som dal tomu šancu. Je to však fakt celkom sračka, takže neodporúčam.
Ušetrite si čas a peniaze, stačí si pozrieť tento videoklip a urobíte si úplný obraz o kvalitách víťaza :
https://www.youtube.com/watch?v=sTSA_sWGM44
Bože ako hlboko som klesla, vzdychla si USA ...
Major Zeman pri zhliadnutí filmu
https://www.youtube.com/watch?v=bzqVljzA3y4
Jeho sláva je nehynúca! Nová verzia, všimnite si vkus scény a novú pohybovú kultúru !
https://www.youtube.com/watch?v=PL8CD8PjVmA
Kto už dnes berie oskarov vážne? Skutočnosť, že vyhrala taká nudná, klišoidná sračka ako Moonlight (všimnite si, že to nemá bohvieaké hodnotenie ani na csfd) nemôže nijak prekvapiť.
The Arrival je samozrejm fajn film, ale keď už ide o sci-fi, osobne sa mi viac mi páčili Pasažieri (na hollywoodske pomery celkom pro-belošský film) a Rogue One.
Vyhlasovanie som ešte nepozeral, ale vyzerá to na solídnu srandu. Hollywoodske jelity sú regulérna sekta odrezaná od reality a zdravému človeku môže byť len nevoľno z ich pokrytectva, nedovzdelanosti a primitivizmu. Problém je samozrejme v tom, že príčetné výnimky sa väčšinou aj tak neprejavia, pretože vedia, že by ich to stálo kariéru. Treba oceniť každú jednu celebritu, ktorá dokázala vyjadriť verejnú podporu Trumpovi. Byť konzervatívcom v Hollywoode je totiž podobné ako bolo napr. byť homosexuálom v 19.storočí. Proste sú to fanatici a poserovia. Privilegovaní klauni, ktorých neinformované názory nemajú žiadnu relevanciu.
tento rok ale bola reakcia s čiernymi filmami, ako potvrdzujú aj tí, čo to naozaj sledujú, a okrem toho Trump - takže sa dalo čakať nejaké politické tralala. Namiesto toho prišlo komické "nájdi správnu obálku".
Arrival som sem dal pred časom v podstate zhodou okolností, lebo obsahuje nejaké pre mňa zaujímavé motívy. Ale určite je aj režisér dobrý a ten druh hudby viac ako zaujímavý. Že ho nominovali na Oscara ma prekvapilo, ale tie prvotné hlasovania robí širšie spektrum organizácií, hovorím, možno je to naozaj nielen dobrý film, ale aj zaujímavý pre mnohých. A je to len veľmi, veľmi málo scifi, naštastie.
Hollywood je stále generátor najväčšej masmediálnej propagandy, filmov aj seriálov, a ako vidno, nebráni sa nikdy ani priamej politickej aktivite. To, že je to nádor plných židkov, to už ani sám nepopiera a preto je ho tiež treba úmerne sledovať. Dokonca aj v Simpsonovcoch boli jasné vtipy o holokaustovývh filmoch a oscaroch ( Holywwod, Akadémia, teraz nejde o detaily, proste hlavný masmediálny filmový mainstream).