Zatmenie na červenom koberci

Nerád sa dotýkam týchto genderovo moralistických tém, a už vôbec nemienim čo len náhodou vzbudzovať dojem, že nejako útočim na ženy všeobecne. Ale nemôžem odolať, tá symbolika na červenom koberci je fascinujúca. 

O čo teda ide.

Na odovzdávaní filmových cien Zlatý glóbus (dnes v noci, Los Angeles) prišla absolútna väčšina žien oblečená do čierneho. Má to byť symbol protestu "proti sexuálnemu obťažovaniu", tej aktuálne známej a neupadávajúcej vlny akcii #metoo, keď čoraz viac celebrít zisťuje a verejne oznamuje, že ich ktosi kedysi akosi vraj, hm, obchytkával alebo také niečo (začalo to s tým odporným židovským producentom, veď viete, ktorý je s cieleným rastom týchto prípadov vlastne krytý, stráca sa mimo nepríjemnú pozornosť).

Prvá rovina paradoxu tohto protestu, tejto černoty na červenom plátne, je teda tá sexuálna. Ženy, ktoré si bez preháňania zarábajú na svoj nadmerný prepych tým, že  sa doslovne prostituujú (prostiture = pretŕčať sa), teda celý život obnažujú svoje telo v sexuálnych situáciách a akciách, a nechávajú to ukazovať po celom svete, si sťažujú, že na ne niekto sexuálne reagoval? Budú si zajtra aj štetky z bordelov sťažovať, že ich zákazníci chytali za koleno?

Do tejto roviny platí aj úžas nad tým, že ešte aj na protest prišli síce v čiernom, ale priehľadnom odhalujúcom oblečení, ešte aj tam sa samozrejme culia ako posledné kurvy na ulici. Paradox? Tuposť? Nevkus? Nevedia ináč?

Ale podstatnejšia mi pripadá druhá rovina. Do tohto protestu sa teda zapojila absolútna väčšina týchto bohatých a samostatných žien, umelkýň na vlastnej nohe, väčšina z nich  finančne naozaj riadne zabezpečených - skoro všetky chcú byť takto politicky aktívne! Všetky tieto ženy z oblasti, ktorá presadzuje tvorčiu, politickú a umeleckú slobodu neobmedzenú nejakými skostnatenými morálnymi hodnotami - všetky cítia povinnosť ísť s davom a podľahnúť volaniu tohto politického tlaku a politicky sa podriadiť.

To nie je normálne. To je hrozivý fenomén, hrozivý stav.

Ako ďaleko upadla Amerika, keď aj relatívne najbohatšie a teoreticky najnezávislejšie, najliberálnejšie kruhy, sú takto úbohé? Takéto bezmocné priam boľševicky zotročené stádo?

Nemyslím, že by som sa nejako mýlil. Kŕdeľ čiernych otrokýň na červenom koberci sa chce hrať na nevinné a politcky samostatné, pričom zdôrazňujú a dokazujú pravý opak.  

 

 

 

 

Autor: 
téma: 
forma: 
Sinuhe

okrem toho, všetci o Weinsteinovi vedeli (ako aj o mnohých ďalších), že je to tučný chazarský chrapúň, ale boli ticho. Ešte aj tá nechutná fuchtla Meryl Streep vynášala Weinsteina do neba - keď jej to mohlo niečo vyniesť.
Viac k téme "we all knew" na http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=163965

Luko

... "dievky" si vybrali čiernu. Do akej sa mám navliecť ja idúc na pohreb, ak nechcem byť tiež #metoo.
Najvyšší čas, aby sa deti prestali klasicky rodiť, ale začali sa vypočítavať po zaslaní kódu formou SMS do automatizovaného centra kontrolovaného množenia. Kód končiaci nepárnym číslom budú chlapci. Vhodnou predestináciou jedincov dospejeme k dokonalej spoločnosti (to pekne popísal A. Huxley v knihe "Koniec civilizácie"). A konečne bude kľud.

Buheh

Neviem či si už počul o pentaprojekte e-health. Už sa nebudeš musieť obťažovať k lekárovi. Pošleš mu mail, zaplatíš cez internetbanking a oni ťa online vyliečia. Aj operovať sa budeš sám, podľa inštrukcií, akurát čip ti budú musieť prvýkrát implantovať na Slobode zvierat, ale to sa bude robiť bez čakania aj na každej stanici STK a EK. Tam potom budeš chodiť aj na kontroly, kde ti dajú každý rok platné osvedčenie pre otro, ehm, totiž zamestnávateľa.

A samozrejme, bude to fungovať aj cez facebook a twitter.

Ľubov

Toto mi pred mesiacom uniklo,tak to sem dám,tentoraz ani nie tak kvôli prezidentským volbám v Česku,ale skutočne kvôli neuveriteľnej ostude,ktorú nám robí táto osoba
http://domaci.eurozpravy.cz/politika/208226-zvolite-zemana-a-za-rok-muze...

Cítim sa veľmi trapne, ona má stále slovenské občianstvo.Prečo ju už konečne rodina nezastaví?

Náhodný okoloidúci

M.V. v jednom rozhovore spomínala svoj multietnický, myslím, že nemecký alebo rakúsky pôvod a možno sa tam toho namiešalo aj viac. Čiže po Bránikovi ďalšia učebnicová ukážka svetoobčianskej multietnickej zmesi s narušenou etnickou identitou. Rodina ju nezastaví, je to jedna krv.

Norman

nemala by ale spomínať potencionálny Zemanov pohreb.
To sa nerobí. Je to naozaj nechutné. Bacha na karmu
Mohlo by sa jej to ľahko vrátiť, keď tá jej obluda bude odnášaná - mohol by jej to niekto pripomenúť. Nie že by som si myslel, že by Vašárička smútila za Lasicom, to určite nie, ale ľudia by jej to mohli vrátiť a otrepať o hlavu.

Sociálny patologista

No, dnes je také škaredé počasie, tak som si zlepšil náladu zopár humoristickými videami: https://www.youtube.com/watch?v=nSjjkjK1HU0 https://www.youtube.com/watch?v=pObFB0WAOTg&t=30s Magduška je vážne skvelá liečba na depresiu. :-)

Ale teraz vážnejšie, ak by som mal vybrať ukážkový prípad Dunning- Krugerovho efektu, tak by som vybral práve túto ženu. A teraz naozaj neriešim nejakú jej ideológiu, ale len očividný fakt, že táto žena jednoducho nie je v nijakom zmysle inteligentná. Veď v tých videách "argumentuje" ako keby bola mentálne retardovaná a jej spôsob vyjadrovania miestami fakt pripomína dieťa, nie dospelú, inteligentnú osobu.

Samozrejme, že si viem prečítať jej životopis, viem, že je vyštudovaná sociologička, ktorá sa rada chváli svojimi jazykovými schopnosťami a tým, že lúšti v parlamente sudoku, a preto si kladiem otázku: je to len nejaký špecifický prípad veľmi usilovného hlupáka, ktorý mal šťastie (to viete, niečo ako Forrest Gump :-D) alebo v pozadí fungovala nejaká silná protekcia? Lebo inak si to totiž vysvetliť neviem. :-)

Ak by bol tento svet nastavený normálne, tak niekto ako Magda by v ňom robil pekárku, krajčírku, predavačku alebo povedzme, ak by teda silou mocou nechcela vykonávať normálnu prácu, i tú hérečku. Ale v žiadnom prípade by takáto osoba nemohla robiť vrcholovú politiku a byť považovaná za nejakú "mienkotvornú osobnosť" či nedajbože "intelektuálku", s ktorou treba robiť rozhovory. Bohužiaľ, vidíme aká je realita - tento svet je ťažko chorý a ovládaný šialencami.

Sociálny patologista

Hollywoodska amorálna spodina plná tých najhorších úchylov akých si len viete predstaviť je tou najposlednejšou skupinou, ktorá má nárok na akékoľvek moralizovanie, pokiaľ ide o problém sexuálneho harrasmentu (a vlastne moralizovania pri akejkoľvek téme. No a skutočnosť, že títo privilegovaní klauni sa ešte chcú vyjadrovať k veciam politickým z pozície nejakej autority je už úplná katastrofa). Zvrhlé správanie židovských predátorov ako Weinstein bolo dlhodobo známe všetkým, ktorí sa v tejto oblasti pohybujú. Išlo o obyčajné "otvorené tajomstvo". Všetky tie úbohé prostitútky - od vyschnutej hysterky Streepovej po regulérnu psychopatku Angelinu "homewrecker" Jolie, ktoré sa teraz pretekajú v tom, ktorá bude "za väčšiu obeť", v skutočnosti o tomto dlhodobo vedeli a participovali na tomto zneužívaní. Je to podobné pokrytecké správanie ako v prípade Clintonovej, ktorá nemala problém nechutne zneužívať ženskú otázku vo svojej antikampani proti Trumpovi, pričom sama dlhé roky kryla sexuálne zločiny svojho muža a ponižovala a zastrašovala jeho obete: https://www.youtube.com/watch?v=NvoRcPXURwg

Ale nasadnúť na "správnu vlnu", potom čo už nebolo možné zabrániť prevaleniu pravdy, je koniec koncov typické správanie morálnych zbabelcov a zločincov, ktorí sa chcú vyhnúť zodpovednosti. Clintonka a hollywoodske stádo privilegovaných kuriev nie sú žiadnymi "feministkami", žiadnymi spojencami a priateľmi žien - ale ich primárnymi degradátorkami a nepriateľkami.

Norman

ako ti to ide.

Stačí trocha odpočinku a zas si o forme. Ako som napísal, bude treba 

ucelenú hlbokú energiu a  ťažkú morálnu prevahu. Je treba z vrchu na nich dupať. Preválcovať ich morálkou. Okrem genetického realizmu bude treba generovať morálne odsudky toho odpadu - a nielen toho ďalekého, ale hlavne našeho, európskeho a slovenského. Ukázať, ako k nim treba pristupvať - ako k handrám.

 

 
Sociálny patologista

V tomto prípade sa naozaj nedá inak než použiť tie najtvrdšie slová. Viem, že niektorí mávnu nad tým rukou s poznámkou, že ide len o nejaký "sprostý bulvár", ale to je zásadný omyl. Hollywood je jedno zo základných propagačných centier, v ktorých sa koncentruje židovská moc a odhalenie Weinsteina a iných zmrdov bude možno právom považované za začiatok jeho pádu (Neustále sa objavujú nové a nové odhalenia. Napr. taký John Travolta nedávno priznal, že je to de facto jedna obrovská žido-homo-pederastistická mafia , ktorá obludným spôsobom vykorisťuje všetkých - ženy, mužov i deti. A rôzne obdobné "šokujúce" odhalenia, s ktorými sa v poslednom čase akoby vrece roztrhlo, budú zaiste len špičkou ľadovca. Títo ľudia sú jednoducho normálni psychopati a nebezpeční devianti )

 

No a keď človek číta alebo počúva správy o tom ako takéto morálne  hovädá idú niečo kázať o "pomoci utečencom", ako neustále čosik kážu o humanite, rovnosti, boji proti rasizmu, sexizmu, islamofóbií (tu máte prednes šialenej kravy Jolie, v ktorom sa rozplýva nad islamom:https://www.youtube.com/watch?v=AfXqVW7oUy4) a iné moralistické klišé, tak sa všetkým normálnym ľuďom chce jednoducho zvracať. Je to regulérna šialenosť, ťažký extrém. 

 

 

Ľubov

Kalifornia-možno ste zaregistrovali dnešné zosuvy pôdy v Santa Barbare,v tých miestach boli pred mesiacom divné požiare.A práve čítam,že v LA museli dnes evakuovať 700 domov.

https://zpravy.idnes.cz/sesuvy-bahna-zaplavy-kalifornie-usa-nezvestni-fl...

Norman

politici sú dnes už len herci a tak nastáva stav, že sa profesní herci pchajú do politiky. Nie je to náhoda, ich umenie klamať a hlavne ich chorá popularita sa tam asi dobre uplatní. Ale potom sa nemožno čudovať, že spoločnosť padá ešte hlbšie.
Rozmaznaná krava, druhogeneračná herečka, vyrastená mimo akýkoľvek kontakt s realitou, má klasické (podvedomé) výčitky za svoj luxus a tak, ako povedala aj vo videu, ide spasiť celý svet, každého jedného.
A s ostatnými, aj nehercami, je to podobbné.
Analógia s Vašáričkami, Kemkom a viacerými podobnými našimi idiotmi nie je náhodná. Proste tak, ako celý život, aj teraz sa predávajú. A myslia si, že sú chránení akousi umeleckou imunitou, alebo čím. Lenže nikdy doteraz neboli teátristi tak zapojení do špinavostí, ako v súčasnosti, takže je isté, že budú aj konfrontovaní so špinavými následkami ... a vyhovárať sa potom na svoju naivitu a na to, že chceli pre všetkých len akési dobro, bude zbytočné. Alebo si vážne myslia, že to ukecajú? Heh, s nami možno, ale budú mať do činenia s úplne inými ľuďmi - ako hovorí Cimrman - tí sa nezakecajú.

Buheh

ale diagnóza, tak vravieval môj kamarát od filmu.

Čo hovoril Travolta: komu by to ešte azda nebolo úplne jasné, mal by si určite prečítať Klimova – napríklad na ulozto.sk je viacero kníh na stiahnutie.

Murkoslav

Okrem povinnej jazdy v #metoo bolo politicky korektné aktivizovať sa aj v #timesup. Na spomínanom odovzdávaní filmových cien bolo vidieť množstvo hercov s týmto Times'up odznačikom pripnutým na hrudi.

Luko

... som čítal definíciu - čo je to chucpe: Keď syn zabije svojho otca a pred súdom sa domáha zhovievavosti, lebo je sirota.
A #metoo je tiež chucpe.

nové texty