Kolíková je vrah. Matovič je vrah.

Obaja sú morálne zodpovední za smrť Lučanského.

Matovič má zoznamy ľudí, ktorých chce zavrieť. Verejne sa vyhráža politickej opozícii, že ju dá do basy. Prakticky dennodenne.

Kolíková je zodpovedná za väznených. Prípad Lučanského po zranení spred pár týždňov osobne overovala a tvrdila, že je všetko v poriadku. Ako takmer vždy, táto očividne ľahkovážna a hlúpa osoba brala pomery v prešovskej väznici na ľahkú váhu.

Lučanský, dlhoročný úspešný vyšetrovateľ, sa ocitol vo väzbe na základe politickej objednávky a nejakého udania nejakého obvineného, ktorý povedal všetko, čo vyšetrovaelia chceli. Veriť tomu, že Lučanský nebol vo väzbe zmlátený a teraz zabitý - na to nie je žiaden podklad. Zodpovednosť za jeho (mozgovú) smrť spadá priamo na ministerku Kolíkovú a premiéra Matoviča. Oni sú vrahovia.

Lučanský je určite väčší škandál, ako Kuciak.
Zabíjať ľudí tajnou políciou naozaj nenecháme.

 

 

 

Predošlý článok a diskusia o Lučanskom

Náhodný okoloidúci

Veľa ľudí tušilo, že je len otázkou času, kedy si niekto objedná Lučanského "samovraždu".
Už po prvom úraze sa dalo čakať, že ho už nikto neuvidí živého. Možno bol celý čas v kóme a už sa to nedalo tutlať, tak prišli s verziou o "samovražde".
Hromadia sa nám tu vraždy, ktoré možno nikdy nebudú naozaj objasnené.

Norman

je jednoznačné, kto je naozaj "objednávateľ". Je to Matovič.

Náhodný okoloidúci

Spoločenská atmosféra plná strachu a nenávisti je jednoznačne Matovičovo dielo. Vytvorené na objednávku oplotenej ambasády.

Norman

Atmosféra sama nezabíja.

Náhodný okoloidúci

Netrúfam si označiť tých, čo zabíjajú, za ľudí.

sandro

aby sme boli ferovi, mame tu este aj tuto (oficialnu) verziu :
najprv si Lucansky padom v cele na postel rozmasiruje oko tak, ze potrebuje operaciu(a co posmyknutie na mydle??). Nasledne si ide ale este zacvicit(klikuje). Je prevezeny na operaciu cez celu republiku z Presova do Ruzomberka a okamzite potom do nemocnice v Trencine. Od tohto momentu sa po nom zlahla zem. Prichadzaju uistenia, ze je v dobrej kondicii(nikto nevie overit) a ze info siriace sa Ruzomberkom su vymysly. Nasledne je prevezeny(nevie sa kedy) spat do Presova, kde vzapati spacha v cele samovrazdu.

Norman

Milan Ivan - hovorí s plnou vážnosťou a dôverou o verzii, ktorá mu bola podaná, ako by to bola zaručená istota. Žiadne pochybnosti, ako to naozaj bolo.
Kedže sa chce vyviniť ohľadne samovraždy, uviedol, že psychiatri pred týždňom plne vyvrátili tendencie k samovražde! Ergo je samovražda dosť pochybná, nie? To Milana Ivana nenapadlo.

Takže vylučuje akúkoľvek chybu - ale rozhodol sa odstúpiť? Prečo teda? Nie je schopný ani reflektovať chyby jeho oboru, ale zároveň, hlupák, obhajuje všetkých podriadených.
A zas vylučuje cudzie zavinenie. Ako to principiálne chce vedieť? Načo informuje novinárov o svojich "pocitoch"?

A teraz ženochlap Kolík so svojím basom.
Ona samozrejme odstúpiť nehodlá.
Teraz chce zriadiť komisiu. Keď už sú zahľadené stopy po zlom zaobchádzaní s Lučanským spred dvoch týždňov, keď dva týždne nič nevyšetrovali, neposkytli žiadne video či prístup k Lučanskému - tak teraz chcú vyšetrovať.

A to je všetko.
Znova žiadna sebareflexia ohľadne toho, že sa jej v rezorte môžu diať veci, o ktorých priamo nevie. Že jej tam tajné služby mlátia a zabíjajú ľudí.

Samovražda obesením je klasická metoda ako zabiť ľudí. Média sa snažia tému zaviesť chybu len smerom na nezabránenie samovraždy. Pri plnej vážnosti je pri smrti vo vezení ako prvé podozrenie vražda. A ako krytie je samovražda najjednoduchšie krytie. Už tým, že Kolíková neustále hovorí o samovražde, PRED ukončením vyšetrovania, sa dopúšťa zločinu (pamätáte, ako skákali po Kaliňákovi, keď PO vyšetrovaní povedal, že Malinová nebola zmlátená tak, ako to popisovala).

A novinári detto, stále len samovražda, otázka na možnosť vraždy (zatiaľ) nikde.

Kolíková a Matovič sú vrahovia.
Matovič kryje vrahov.

Norman

Milan Ivan: bola zvýšená pozornosť voči Lučanskému, ale zároveň nebola (lebo bol vraj ok)
Typicky policajný idiot.
Tento zelený blbeček bol teda podhodený verejnosti, že odstúpi. To zas podceňujú verejnosť, to si myslia, že sa z vraždy vyvinia takouto lacnou až bezcennou obeťou takejto figúrky? Ak velia vezeniam takíto hlupáci, je jasné, že si tam špeciálna prokuratúra robí čo chce.

Keď policajt Ivan nestíha klamať, zaskakuje Kolíková. Tá zas presne "vie", čo sa v cele dialo, a odkedy dokedy. Ona vie, že príslušníci oživovali - prečo nepovie, že "údajne oživovali"? Prečo nepovie, že "údajne zistili"?
Samovrah sa rozhodne pre samovraždu obesením tesne predtým, než sa podáva večera? Prečo nezvolí noc? Pretože v noci aj tajné služby majú limitovaný prístup ku cele, v budove naozaj všetko počuť, možno je aj prísnejší kamerový režim. Cez deň je to ľahšie, je väčší pohyb, vzbudia menej pozornosti.
Netreba dodávať, že kamerový systém a podobné veci informované tajné služby dokážu ľahko obísť.

Znova: Kolíková tým, že absolútne pracuje s verziou, že to bola samovražda, že netrvá na tom, že to musí a bude najprv naozaj riadne vyšetrené, sa dopúšťa ťažkého prečinu, krytia zločinu.

Novinári - samozrejme teliatka strhávajú debatu na problematiku samovrážd.

Kolíková potvrdzuje, že sama nehovorila s Lučanským. Vraj videla nejaký záznam jeho rozhovoru s jej "komisiou".
Ona je úplne presvedčená, že ani predošlé zranenie neboli Lučanskému spôsobené treťou osobou - na základe čoho presne? Verejnosť predsa nezaujímajú jej "viery", "pocity", "pochybnosti" - spravodlivosť chce fakty, vyšetrenia serióznymi ľuďmi a záverom súdom. Ona zo svojho "pocitu" môže vyvodiť iba jedno - okamžite odstúpiť.
A čakať na výsledky vyšetrovania jej činov.

sandro

Kolik je len bezcenna upratovacka. O tom co a kolko vie/nevie sa mozme len dohadovat, ale jej funkcia je jasna. Toto je presne typ, ktory tam ma byt. Tretosektorova, poslusna manicka(a mamicka, aj ked toto ma u nej aj trochu zaraza, ako sa to podarilo). Takze mame za tym, Lucansky je po smrti. Todove na pekelnych podstavcoch nezenu s bicmi v rukach ovce do ulic, pod kotlami nehori, media zrazu nic nepotrebuju vediet. Dalsi logicky krok by mali byt totiz masove protesty po krajine a nasledny vynuteny pad vlady. Nic z toho sa ale neudeje. Odstupi jeden trulo, ktory zrejme ale vie, preco bol Lucansky dany do Presova.

PS: este jednu vec je dolezite povedat lebo jedinym argumentom veriacich je vypoved Lucanskeho advokata. Ten advokat, ktory nieco potvrdzoval o jeho stave bol, pokial viem, prideleny ex offo. Takze asi tolko k jeho vierohodnosti.

Norman

všetci politici, tí súčasní, prorežimní, sú len bábky. To ale neznamená, že neškodia, a že nemá zmysel ich vydrbať z hry. Kolíková je určite jedna z najhorších svíň.

Robil som ten popis tlačovky priebežne, hlavne aby som ventiloval pozeranie na tú úbohosť, takpovediac z kondičných dôvodov. Nemá to ciel, záver ani pointu, dôvod. Proste reflexia. Odporúčam všetkým zhlboka dýchať ... a vy, čo v niečo také veríte, naberajte, ako ja, nejakú tú svoju reiki, teraz nastal ten čas na také niečo.
Naozaj sme dosiahli ďalší míľnik, neuveriteľné.

Náhodný okoloidúci

Ako dlhodobo tvrdím, každá významná udalosť má dve verzie - oficiálnu a pravdivú.

sandro

viem, ja som to ani nedokazal pustit. Fakt by som to nezvladol a v podstate som vedel, ze sa nic neustane, nikto neodstupi.

Náhodný okoloidúci

Oplotená ambasáda nedovolí, aby Matovičova vláda padla, má pre nich príliš veľkú cenu.

Roland Edvardsen

Počkaj, Kolík má decko a muža? A ja som bol po celý čas v tom, že Kolík je istotne na baby - fyziológia totiž nepustí. :-D No, ktovie ako to s ním je. :-)

Ale teraz vážnejšie. Priznám sa, že včera som naozaj pociťoval hnev, ako už dávno nie. Ono kolíkovcom sa to prvýkrát podarilo ako tak zahrať do autu, aj za pomoci médií, ale myslím, že tentokrát to už bude omnoho ťažšie. Vidieť, že ľudia sú naštvaní a kladú si logické otázky. Len, aby to zase nejako nevyprchalo a nebolo nejako prekryté. Matovič určite zas príde s nejakým novým škandálom, aby čo najviac prekryl tento a iné predošlé prúsery - to je totiž spôsob akým tento magor operuje. Sulíka má možno teraz na telefóne. :-)

Norman

veci vždy po čase strácajú silu, ale aj preto im treba neustále hovoriť, že sú vrahovia. Na tlačovkách, na verejnosti, samozrejme aj tam, kde oni nie sú prítomní.

Tu naozaj nejde len o tento jeden prípad. Tým, že je Lučanský definovaný ako človek, čo dostal Černáka a mafie, týmto vyhrala naozajstná tá najhoršia mafia. To je na veľkú škodu pre nás všetkých.

Kaliňák starý mal besedu. Správne povedal, že dôvody väzby sú vadné, že obvinenie je vadné, že umiestnenie do Prešova porušuje Lučanského právo na obhajobu ... ... atď.

A okrem toho: veľa ľudí by znieslo či povedzme privítalo nejaké prenasledovanie Kaliňáka, či Fica ... ale keď vidia túto cunami, čo psycho Matovič rozpútal, a ako zasahuje aj ľudí, ktorí sú populácii sympatickí (napr. Lučanský), tak sa už tiež odmietajú zäčastniť.

Ale aby som nevyznel zas vadne: ja tu roky presadzujem myšlienku, že národ či ľud má rezervy a môže sa v sekunde zapáliť. Robím to viacmenej účelovo, aby si ľudia verili. A takisto je pravda, že sa nechcem pridávať k tým, ktorí tak nejako hromadne nadávajú na svoj národ (či národ, v ktorom žijú). Ale povedzme si veru triezvu pravdu - ani tento prípad dvakrát prizabitého Lučanského nedokáže, aby bahno horelo.

Ale bude horšie, tak potom.

Roland Edvardsen

Kaliňáka som už videl - výborný prejav, hoci médiá to zase nejako odpinkajú, "leboKaliňák". Ale verím, že už im verí menej a menej ľudí. Matovič zaiste teraz prežíva iné psychické peklo - a som zvedavý ako sa to zase prejaví navonok. Ale nechcem si robiť nádeje, že Lučanský bude pre Matoviča tým, čo bol Kuciak pre Fica. Tu práve absentuje ten mediálny valec mainstreamu, alternatívne média to sami asi neuhrajú.

sandro

presne tak. Je smutne, ze tu nie su ziadne Slovenske peniaze, ktore by dokazali postavit aspon aku taku medialnu alternativu voci mainstreamu. Vsade okolo nas to tak je. Aj preto stale tvrdim, ze tento stat uz nema vlastnu buducnost. Ak sa dnes nezacnu desattisice ludi spontanne schadzat pred uradom vlady so svieckami, tak je s nami amen.

Norman

schádzaním sa pred úradom vlády, zvlášť teraz, by sa nič moc nedosiahlo - i keď nejakí to urobia z pietnej a demonštračnej motivácie, čo je správne.

Ulice patria iba plateným revolúciam, ľud si málokedy môže dovoliť tam bojovať - je to nevýhodná pozícia. Ale demonštrovať sa dá na každom kroku, kde sa Matovič a ktokoľvek z Oľano zjaví. Treba im stále hovoriť, že sú vrahovia. Všetci naši politici musia stále pripomínať, že Matovič je explicitný vrah, lebo on štvavú kampaň začal. A ak sa dá, treba ostrakizovať aj voličov a sympatizantov Oľano.
Smrťou prestala sranda. Pred dvoma mesiacmi bol Lučanský ešte na dovolenke v Chorvátsku, to bola iná situácia. Dnes je všetko úplne ináč.

Oni si sami zabili Kuciaka - ale Lučanský je skutočná obeť politiky.
Žiadne nejasnosti okolo akýchsi na bratislavské pomery dosť smiešnych peňazí ani najmenej neospravedlňujú jeho smrť.

Ja som ho nikdy ani nestretol, ani nemám nič s políciou - ale výrazne oceňujem kohokoľvek, kto zmohol skutočnú mafiu a ťažkých vrahov 90-tych rokov. A takéhoto človeka Matovič zabil.

sandro

S tymto celkom nesuhlasim. Spomenme si, ako sa vysporiadal Orban s rovnakymi silami ake prebrali moc u nas. Ked mu tam pred rokmi robili majdan a vsetko vyzeralo na ''spravnej'' ceste, tak Orban zorganizoval svieckovy pochod, kde prislo v jeden moment do Budapesti snad 10% celej krajiny. Od toho momentu sa uplne zmenilo rozlozenie sil. Vsetci pochopili. Nepomohli ani posmesne vykriky, ze ich zvazal vlakmi. Samozrejme, Orban ma pod kontrolou aj cast medii, ale to je zase len o tom, ze tam ludia nie su tak JEBNUTI. U nas jednoducho nie je material, nie je zaujem o tento stat, o narodne veci, o nic! Len o skurveny KUS ZVANCA a preto tak krasne zabera ta trapna, donekonecna omielana pesnicka o korupcii, ktora ospravedlnuje aj vrazdenie v base! Tento narod ma aj inteligenciu, vzdy mal, ale stale je to malo. Vacsina ma stale v genoch len plieskajuci bic na ich chrbtoch a preto tie prizemne myslienkove pudy. Sorry, ja si nemozem pomoct, ja som pred vybuchom, taketo ponizenie, to je neuveritelne...

Norman

no hej, ale pozor: to zorganizoval Orban, predseda vlády. To Orban nebojoval z ulice proti vláde, ale bol to boj vlády proti ulici, čo je samozrejme obrátený smer, chápeš.

Keď boli tu kusiakovské revolučné pochody, tiež som tu hovoril, že by mal Smer zvolať kontra-demonštrácie. Ale si na to netrúfol.

Keď bude nejaký proárodný človek na čele vlády, mal by zorganizovať protiglobalistické demonštrácie. Len to chce dve veci, ktoré ešte neboli 1. musí to byť naozaj pronárodný realista (čo Fico ani Pellegrini neboli, len z núdze) 2. iné národné sily nesmú proti nemu útočiť, ako by bol z pekla( čo kotleby hlúpo nechápali, a útočili na Fica ako besní tupí čuráci nemajúci predstavu, čo je sociálny či politický kompromis). Tieto dve veci sa musia zmeniť.

Vo zvyšku máš plne pravdu.

Dnes sú všetci na hrane, ináč to ani nemôže byť. Ale nuž, nech sa ľudia zocelujú.

Midnigtcowboy

Nechcem byť kazišuk, teda nechcem Ti brať ilúzie ale pokiaľ tento národ bude mať čo žrať, nepohne s ním nič.

Norman

Áno, Lučansky to isté ako Kuciak pre Fica samozrejme nebude. Kuciak bol mediálne a mimovládkami-protestami nafúknuté revolúcia. To tu nik z domácich síl ani náhodou nemôže napodobiť, to je škoda si robiť nádeje.

Ale zas Lučanský spadá priamo na zodpovednosť štátnej mašinérie, teda vlády, ktorá nielen ho mala v rukách, ale je evidentné, že Matovič robil celý čas, roky, kampaň na kriminalizáciu politickej opozície.
Matovič už za túto kampaň samostatne patril do basy za extrémizmus. Smrť Lučanského je ale dôkaz, že Matovič vytvoril zločineckú skupinu ktorá uskutočnila jeho nenávistné ciele a minimálne Lučanského zabila (v tom alebo onom zmysle slova).

Kolíková musí odstúpiť a byť trestaná za zabitie z nedbanlivosti.

Matovič musí odstúpiť a byť trestaný za cielený premyslený politicky zločin.

--
Samozrejme viem, že sa tak teraz asi nestane. Ale toto je optimum, tak to treba zatiaľ aspoň napísať.
Plus dodám, že toto nie je len vec právna, ale aj ťažko politická a naozaj už tu prestávajú srandy. Prestávajú srandy ako s novinármi, tak s ľuďmi, čo podporujú politický zločin.
---
Na druhej strane po tomto môžu dať aj mocní ruky preč od Matoviča, ktorý doslovne smrdí. Je možné, že to pôjde rýchlo. Po tomto už Matovič nie je schopný vládnuť krajine.

sandro

Davam do pozornosti: https://www.ta3.com/clanok/1199807/lucansky-bojoval-so-skutocnou-mafiou-...
Niet k tomuto co dodat, toto bola plnohodnotna a kvalifikovana obzaloba tohto rezimu.

slaven1

Policajmý prezident, za ktorého sa vyšetroval Kiska (bývalý formálny stranícky šef Kolíkovej), je mŕtvy.

http://www.nadhlad.com/comment/38678#comment-38678

slaven1

Práve dnes, 30.12.2020, vyšiel denník "Pravda" s článkom na titulke: Žilinkova bodka za Lučanského záhadou. Článok pokračujúci stranou 4, a ktorý nie je online, obsahuje citáciu:

Po medializovanom zranení som ihneď vydal pokyn na preskúmanie zákonnosti výkonu väzby obvineného. Na základe dôsledného preskúmanie dospeli dozorujúci prokurátori k celkom jasnému záveru, že pri výkone väzby nedošlo k porušeniu žiadnych predpisov. Chcel by som urobiť bodku za prípadom, z ktorého bola urobená kauza,“ vyhlásil Žilinka.

Článok sa pravdepodobne písal 29.12.2020. Dnes, 30.12.2020, má Slovensko prvého mŕtveho policajného prezidenta zomretého v cele. „Tento mýlnik, sme dosiahli“ za vlády Igora Matoviča a „kyseliny spravodlivosti“ Kolíkovej zo strany pozemkového mafiána. Takto to nevymyslíš.

Denník Pravda, udalosť, ku ktorej sa Fico vyjadril ako: "My sme všetci už videli americké firmy, kde bol človek vo väzbe, alebo väzení buď zbitý alebo možno napadnutý iným spôsobom a radšej povedal, že spadol na zem, rozbil si oko a potom ešte robil kliky, ako by mal mať v budúcnosti nejaký problém s dozorcami alebo so spoluobvinenými,“ zahráva do out-u, medzi iným aj tým, že viackrát cituje (je nejaké video) jeho advokáta.

A možno to tak v duchu „sám sa mi 6-krát napichol na nôž“ ozaj aj bolo. Posledné čo potrebujú majitelia redakcie P.E.R.E.X. a.s. je výbuch „nejakého“ podkarpatia.

Prečo nebola zverejnená Lučanského fotka po akože "nešťastnom páde"? Prípadne jeho video?

 

 

Ema

Doslova.

Za pár mesiacov zmenil Slovensko na žumpu.

Potkan už tuší:

Tak to si buď istý. Aj s celou tvojou kohortou, vrátane Lipšica a Žitňanskej.

Dovtedy by ti mohol, ty tupý kretén, niekto rozumnejší vysvetliť, že ELITA SA NEZABÍJA. 

 

Smrť generála Lučanského nie je ľudská tragédia, ako pokrytecky vypisuje trnavský špinavý potkan na svojom posranom fejsbúku. To je politická vražda.

Norman

Lučanský bol definitívne vyhlasený za mŕtveho
Výborne sa vyjadrila Jana Teleki
https://www.eurorespekt.sk/general-milan-lucansky-zomrel/

úryvok:

Slovensko sa stalo v 21. storočí štátom, kde politická nenávisť a pomsta začala likvidovať nežiadúcich ľudí na princípe svedectva kajúcnikov, s popieraním najzákladnejších ľudských a ústavných práv. Ukázali sme svetu, že čoho je schopná pomstychtivá, hysterická, fanatická túžba po moci. Dokázali sme podriadiť tejto túžbe ovplyvňovanie využitia moci v justícii. Vládni predstavitelia vo svojej slepej nenávisti zľahčovali dodržiavanie základných ľudských práv a slobôd. Generálny prokurátor , minister vnútra, ministerka spravodlivosti nesú priamo zodpovednosť za to, že náš systém justície zlyhal a bol skorumpovaný politickou objednávkou. Mali by preto okamžite odstúpiť zo svojich funkcii.

vrbovčan

status Matoviča o jeho obave z vynášania vyšetrovacích spisov. Internetom sa šíri totiž informácia, že Lučanský vypovedal proti Lipšicovi a zrejme aj iných politikoch.

"ALE mám pocit, že tieto informácie by mali byť pred očami verejnosti skryté, kým nebude ukončené poctivé vyšetrovanie. Mám pocit, že takéto verejné prepieranie kľúčových výpovedí, zľahčuje život páchateľom a zásadným spôsobom zťažuje ťažkú prácu vyšetrovateľom ... a budem o tom hovoriť s kompetentnými."

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10221070839653119

vrbovčan

jeho dnešný status.

"Neviem posúdiť skutky, z ktorých bol obvinený, to už zrejme nikto nevyšetrí a dnes sa za tým patrí urobiť bodku."

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10221122843713188

Náhodný okoloidúci

Je to sociopat a naplno využíva dvojitý meter. Keď sa mu to hodilo, tak mu vynášanie zo spisov nevadilo. Zrazu mu to vadí, lebo ho to môže ohroziť.
Dovolím si tvrdiť, aj keď dôkazy nemám, že aj v tomto prípade ide o "Janka a Marienku". Talianska stopa sa ukázala ako skrz-naskrz falošná, aj keď viedla k vyšetrovaniu iného druhu kriminality. Ani Kočnera a Žúžovú sa v prípade "Janko a Marienka" nepodarilo usvedčiť, napriek brutálnemu tlaku médií, čiže opäť zlyhanie. Ale teraz možno hrozilo, že by sa vyšetrovanie pohlo smerom k teórii sakrálnej obete a to zákulisie nemohlo dovoliť.

https://www.eurorespekt.sk/z-vysluchu-milana-lucanskeho-po-zadrzani-tak-...

vrbovčan

ale už to nejde držať v sebe. Bude vojna.
Tí už majú toľko na rováši a už si to aj uvedomujú, že po výmene vlády budú stíhaní. Preto sú nútení ísť do krajností. Na poslednej tlačovke Šeligu som si všimol, že jej účelom bolo vysvetliť, že ich strana nechcela ísť do krajnosti s igelitom. Vraj mali množstvo iných návrhov. Množstvo iných návrhov znamená čo? Že ich návrhy boli ignorované. Tým sa Šeliga chcel pred ľuďmi vyviniť. To znamená, že predsa len sa boja hnevu ľudí, čo nastane po ich odchode z vlády. Aj keď Šeliga je čím ďalej viac arogantnejší a v jeho nezrelosti sa donej vmanévroval sám, nedokázal byť pokornejší. Len ja som medzi slovami čítal priznanie a následné vyviňovanie sa.

nové