Petícia za vystúpenie z NATO

Treba spomenúť, že po výsledku nedávneho referenda o rodine, ktoré síce podporilo 20% populácie, čo je dvojnásobne viac ako ktorúkoľvek z otrockých, tzv "pravicových" strán, ale immerhin hlboko pod hranicu platnosti referenda, je organizovanie nového referenda výrazná odvaha.

Alebo výrazna blbosť.

Alebo výrazná provokácia, ktorá ma tak, ako vystavilo referendum o rodine konzervativcov či katolíkov do nepriaznvej pozície, teraz podobne vystaviť do nepriazne fanúšikov Zem a vek a všeobecne tých, ktorí neveria umelo ale snaživo infikovanej antiruskej besnote.

Ak sa totiž predtým riešil problém, či najprv upraviť referendum a potom dávať témy, alebo naopak, hrrr na ne ... teraz je to jednoznačné - referendum v takýchto pomeroch nemá zmysel.

Okrem toho, problematický je aj ten samotný návrh o vystúpení z NATO. Mnohí ho oprávnene vidia ako nepraktický. Plus nie NATO ako také je problém, ale hlavne americkí magori v ňom. NATO nás samé o sebe nemôže k ničomu nútiť, ak naši politici sa nenechajú obrábať. Je to síce nechutná organizácia a ako štát by sme sa proste mali od neho čo najviac dištancovať - ale chce  to aj v postoji voči nim menej brechania, zato reálne odmietania ich "návrhov" a reálne presadzovanie našich záujmov.

 

Napriek tomu chápem tých, čo chcú zbierať podpisy - pretože chcú robiť čokoľvek, len nesedieť bezmocne doma a nepočúvať ten odpad, čo sa hrnie z médií. Plne to chápem a chvílu som aj ja uvažoval, že sa prihlásim a pôjdem tam stáť pri podpisovom stolíku, aby som videl tie ksichty a reakcie ľudí na túto aktivtu. Teda nie kvôli referendu, ale kvôli tomuto psychoprieskumu. Vždy som sa chcel venovať etológii.

Nemám rád negatívne postoje, lebo to je najľahšie, povedať, že niečo nepôjde alebo že to nemá zmysel. Nechcem nikoho z pozitívnych ľudí stresovať, preto by som ani tieto úprimné vety nanapísal, ak by ma nenapadlo ponúknuť tým, čo naozaj chcú niečo robiť, nejakú inú alternatívu činnosti. A preto hovorím: načo také operetné cirkusy okolo NATO, prázdne kecy, keď každý z ľudí vie, že na NATO nedosiahne a že mu to naopak to akési fiktívne NATO ani nevráti. Načo operetné hranie sa s podpismi? To si, hlavne chlapi, naozaj myslíte, že nejakým podpisom to odbavíte a že ste spravili dosť, ba že ste spravili vôbec niečo?! Ale kde, neklamte, to sú kecy, vyhováračky.

Zoberte si nižší ale reálnejší cieľ, zoberte si politikov, ale nie tých hore, Fica a iné umelé hromozvody, zoberte si tých nižších, ktorých stretnete osobne vo vašom bydlisku. Nie NATO, imaginárne a neexistujúce - ale tieto reálne kreatúry - zájdite za nimi a povedzte im do ksichtu, čo si o politike ich strany myslíte, čo si myslite aj o nich osobne a o im podobných, čo si myslíte hroziacej humanitárnej a vojenskej katastrofe. No ... hroziacej... reálnej - zoberte napríklad fotky z Donbasu, riadne krvavé a na kriedovom papieri a chodte za nimi a reálne im to odrbte o hlavu, nech tú krv vidia priamo pred vlastnou gebulou, nech sa ňou zadusia.

Nie ste si istí? Zoberte viac priateľov, aby ste mali prevahu, aby ste boli v malej skupinke anonymní. Nik nezistí, kto presne povedal to škaredé slovo, kto sa potkol a náhodou zamával rukou.

Stále nie ste presvedčení o efektivite takej výchovy? Stále nie ste presvedčení o vine vašich lokálnych politikov?

Tak chodte do pelhřimova a rovno sa tam zahrabte.

 

 
Luko

... a ešte nejakú dobu isto bude. Po demontáži našej armády (s prižmúrením oboch očí vtedy aj trocha bojaschopnej) na dnešnú zdravotno-chemicko-ženijno-odmínovávaciu zložku, použiteľnú len v zahraničných misiách ako jedna súčiastka lega, z ktorého je možné čosi funkčné vytvoriť až s ostatnými dielmi skladačky, je to akosi nedomyslený nápad. Celá generácia mužov nemá výcvik, nešportuje a prevažne len sedí. Tu by bolo treba pred vystúpením najprv z mužov znova urobiť chlapov, aby zvládli aspoň základný cieľ:
1) ubrániť naše rodiny a majetok proti vonkajšiemu nepriateľovi (ak armáda rieši vnútorného nepriateľ, dopadá to ako na Ukrajine) a
2) pomoc obyvateľstvu pri nejakej pohrome ...... (doplňte si čo vám napadne).
Ak ma teraz niekto začne upodozrievať z domáceho militarizmu, je na omyle. Mám synov a nechcel by som ich vidieť pochodovať (sám som to neznášal). Len upozorňujem na tú obrovskú dieru, ktorá vznikala veľmi nenápadne a postupne. Preto požiadavku na okamžité vystúpenie z tohto diablova spolku dnes už pokladám za minimálne "nedomyslenú".
Už vôbec je škoda sa zamýšľať na výzbrojou našej profi armády. Čo bolo ešte dobré, tak rozpredali (doma zostal len šrot) a nové veci sú síce vysoko funkčné a špičkových parametrov (dokonca aj našej vlastnej výroby), ale príliš jednostranne špecializované. A s tým armádu, aj keď malú, nevyzbrojíš. Funkčný je teda len jediný dielik lega, nie armáda.

Náhodný okoloidúci

Začína to už v škole - kto môže, ten si vybaví, že nemusí chodiť na telesnú výchovu, už prváci na ZŠ majú nadváhu a celý deň čumia do najnovšieho dotykáča. Telesná výchova, pokiaľ viem, už ani nie je známkovaná a hodnotená, zapíše sa len "absovoval" alebo také niečo. A ani neviem, či dnešné decká majú v škole brannú výchovu.
Takže - muselo by sa začať už v škole - aspoň tri hodiny telesnej výchovy týždenne, povinne, s výnimkou ťažkých diagnóz, a nech decká naberajú kondíciu.
Sme evolučne geneticky prispôsobení na vysokú záťaž, leňošenie nám škodí oveľa viac ako si vieme pripustiť.
Až so zdravým a sebavedomým národom môžeme uvažovať o vystúpení z NATO.

Ľubov

tak to ani nechápem.Predstava 300 000 podpisov,ktoré by získala táto malá skupina,mená,ktoré okrem čitateľov Z aV zrejme nikto ani nepozná, nie je reálna ,veď nám musí byť jasné,že ide o niečo iné. Možno naozaj je tam motív vzdoru,možno niečo iné. Neviem. Zhodou okolností v posl.čísle dostal slovo J.Banáš.Zaújmavé je,že spomenul niečo,čo sa možno stane o pár mesiacov verejnou témou a to je istá renesancia Uhorska.Dokonca sama nad tým niekedy uvažujem. Ak by som si mala vybrať ostať v Nato,alebo žiť opäť v Uhorsku(samozrejme,za jasných pomienok pre slovenský jazyk,tie vody by už boli celkom iné),vybrala by som si Uhorsko,to je len pracovný názov,myslí sa neutrálna stredoeurópska konfederácia . Včera na Kose som dokonca našla príspevok o vzniku Slavkovského spolku,napokon,možno ste to už čítali.Ale viem aj to,že my tu uvažujeme trochu inak ako ostatní,čo si budeme klamať,takže táto cesta je naozaj iba špekuláciou.

Ľubov

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/03/12/v4-na-rozcesti

(pre informáciu tento článok je to )

Truhlík

Norman,
podľahol si omylu organizátorov referenda. Prečítaj si Ústavu Slovenskej republiky.
Čl. 7
Slovenská republika môže na základe slobodného rozhodnutia vstúpiť do štátneho zväzku s inými štátmi.
Právo vystúpenia z tohto zväzku nemožno obmedziť. O vstupe do štátneho zväzku s inými štátmi alebo o vystúpení z tohto zväzku sa rozhodne ústavným zákonom s následným referendom.
čiže
Slovenská republika nie je člen NATO lebo sa nekonalo referendum O VSTUPE. Jedno bolo zmarené a na druhé Čarnogurský s Chmelárom nevyzbierali dostatok podpisov. Dodnes mám podozrenie, že náročky lebo vtedy chceli organizovať zbieranie podpisov aj Slovenská pospolitosť a aj Komunistická strana Slovenska a takto tomu zamedzili.
Čiže nie sme členmi NATO a úplne sa dá zabrániť vstupu prípadne tváreniu sa, že sme členmi NATO tak, že sa usporiada referendum O VSTUPE do NATO. Výsledok takého referenda je jasný.

Norman

Zaujímavá myšlienka.
Ale myslím, že vstup do Nato nie je "štátny zväzok" - v zmysle ich terminológie. Ak máš kontakt na právnikov, tak sem daj ešte konkrétnejšie zdôvodnenia.

Myšlienka usporiadať referendum o vstupe do NATO mi pripadá rafinovaná, to by malo pointu, skutočne po čase nová myšlienka na slovenskej scéne.
To je tvoj názor alebo to tak vidí niekto naozaj?

Pamätám, keď Krajčí (či ako sa volal ten telocvikár z HZDS) "zmaril" referendum o vstupe do NATO - dnes myslím, že to bol zámer nie protinatistov, ale vstúpencov NATO. To referendum by vtedy proste neprešlo, nebolo by platné - veď aj EU prešlo len len. Takto hlboko mali pod palcom aj HZDS. A ešte to prezentovali ako protinato čin HZDS - história olitik je šakáren, ešte nech mi niekto hovorí o neexistencii pozadia, o spikleneckých teóriach.

Kludne k tomu niečo spíš, dáme to sem na nástenku, nech sa o to môže niekto oprieť.

Luko

..., budem vám VEĽMI držať palce. Milo ste ma týmto nápadom prekvapkali :-).
Ak z toho bude podnetný článok pre niekoho, kto by sa toho až do dôsledku ujal, stálo by to za to.

Norman

ale s odstupom pár dní pripomínam:
Slovesko je de jure aj de facto členom Nato - a referendum by zas neprešlo cez súd.
Ale v nejakej podobnej veci by sa to azda dalo použiť.

Najlepšie by bolo ale predsa len referendum za zrušenie kvóty referenda - ale ani to by nenaplnilo kvórum.
Nuž ... asi bude treba počkať, kým si politici a svine naokolo nich stúpia do svedomia a začnú sa sériovo samovraždiť.

Luko

Až "kňazi", ktorí tam konajú osvetu duše a svedomia dokončia svoju misiu, treba im ponúknuť "liečenie" aj u nás.

Norman

A čo ty, bratu, sám nedokážeš liečiť???
Donekonečna čakať, nech niekto iný urobí tú prácu?

No, moc nebezpečné a špinavé, že.

Ono je to ako napríklad s plávaním, treba prekonať strach, vyskúšať, naučiť sa ...potom si to nebudeš vedieť vynachváliť.

nové