Podrezaný farár vo Francúzsku

Mám dosť fantázie, aj politickej aj psychedelickej, ale toto by ma nenapadlo ani v divom sne. To, že moslimská kultúra v Európe je ťažko chorý prvok, to vieme, zabité deti, rozsekaná tehotná žena ... ale že sa stane v tejto situácii takéto niečo, to ma predsa len prekvapuje.

Ak náhodou niekto ešte nezachytil správu: práve teraz nejakí dvaja útočníci podrezali vo francúzskom kostole farára (a zranili mníšku). 

Nebudem sa pokúšať to teraz nejako komentovať, ľud si toto okomentuje a vybaví sám - dám len jeden príklad z mnohých komentárov k článku o tejto udalosti na  Sme:
 
obesiť sme


tu prebieha systematické rasistické vraždenie bielych obyvateľov európy.
Denník SME je na strane moslimských vrahov.

Za pár rokov tu bude medzinárodný tribunál - Norimberg 2, aj s podobnými trestami. Obesení budú všetci, ktorí tieto hrôzy spôsobili, ale aj kolaboranti. Redaktori SME budú visieť.


Nie, ja som to nenapísal. Ja som zásady, že hovoriť treba len to, čo je nevyhnutné. I keď ... v tomto prípade to asi nevyhnutné je. 

 

 

 

 

ps: aktuálny prenos z miesta

 

 

 

Norman

diskusia na Sme zmazaná

lecce

nadpis predposledneho prispevku bol uz clairvoyant ( zatial inverzne..)

Norman

bol tam taký, že "máme desať minút, admin je asi práve na obede".
Ja som odložil tento, myslel som, že zmizne iba on. Ale zmizlo všetko, ako vidno, Sme je naozaj na strane vrahov.

lecce

tak aj tento,.. ale myslel som ten o kostoloch

https://www.youtube.com/watch?v=21nM9jFNONY

Norman

Ja som všetky nemusel vidieť, o kostoloch?

lecce

tu

afinabul

Před gigantickou akcí zatkli Iráčana, co chtěl zabíjet
Světové dny mládeže jsou celosvětová setkání pořádaná katolickou církví
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-uz-i-Polsko-Pred-gigant...

Norman

v Pravde sa pýtajú, či im bude pápež zas bozkávať nohy.

Ema

za podrezanie staručkého kňaza ako keby to bolo obetné zviera na Eid al-Adha, sú modlitby a láska k blížnemu.
Ako keby nestačilo, že Francúzov nasierajú islamisti.

Rosemary

sa musi v hrobe obracat !

Aman Againsttime

Čo na to katolíci? Na postoji už trochu pritvrdili: https://www.postoj.sk/15819/vy-utocite-my-sa-musime-branit

Vražda katolíckeho kňaza je predsa len o niečom inom, keďže tu bol účelovo vybraný symbolický cieľ. Katolíkom treba odporučiť, aby si prečítali, ako sa o islame vyjadrovali ich pápeži a svätí: http://www.white-media.info/pravy_krestan_nenavidi_islam.html

Každopádne František bude musulmanom umývať nohy i naďalej - u neho netreba očakávať žiadnu zmenu, keďže ideologicky ide o ťažkého neomarxistu - prívrženca tzv. teológie oslobodenia, čo je kozmopolitná ľavičiarska ideológia prítomná v juhoamerickom klére a ovplyvnená trockizom.

Norman

katolictvo nie je schopné sa zmôcť na patričnú odpoveď, a to ani v zmysle ideologickej odpovede. Ani vedenie, ale ani širšia katolícka verejnosť. Teraz sa to asi potvrdí.

Bohužiaľ, invázisti nerozlišujú medzi katolíctvom a zvyškom Európy, inými náboženstvami či kultúrami. Toto prepadnutie kostola je cielená urážka a prípadna neodpoveď na ňu bude pre nich znamenať slabosť celej Európy, ba celej bielej rasy.

Ale nemám senzory vo Francúzsku a ťažko odhadnúť, nakoľko je duch náboženského odboja ešte živý. Vieme, že tam, vo Francúzsku je katolíctvo spojené s národným celkom a táto zmes by mohla zareagovať. Neprekvapilo by ma, ak by sa predsa len ten duch Martela ozval a teraz vyraždili pre zmenu niekoľko muslimov. Presne tak, ako píšem, hovorím o zabíjaní, oko za oko - to je náboženstvo.

Ale akokoľvek, naozaj ma nik nemôže obviniť z toho, že sa hrám na jasnovidca - násilnosti a skutočné prejavy občianskej vojny budú tak či tak rásť, to je isté.

Ono tu sa dosť nadáva na Západniarov, často zaslúžene, ale to, že to nie sú dobrosrdeční a stále sa kontrolujúci, či niekomu neubližujú, submisívni Slovania, sa prejaví, keď sa pre nich stratí možnosť si užívať, keď im "kultúrne obohatenie" vlezie nielen do nočných klubov, na promenády a do kostolov, ale aj do obývačiek. Zas sa tu odvolávam na zotrvačnosť biologickej podstaty - možno sú aj Francúzi obalení kultúrou idiotizmu, už najmenej pár storočí, ale určitý genetický potenciál v nich tieto vonkajšie veci nezmenili.
To je na genetike v tomto prípade to dobré.

Ľubov

Veľa krásneho nám dali ,nielen francúštinu.Pojmy ako "sladké Francúzsko",vieme si vôbec ešte predstaviť,čo to znamená? Dali svetu nenapodobitelný vlastný štýl,myslím,že rozumiem,aký genetický potenciál máš na mysli.Stratiť Francúzsko je stratiť aj kus seba.

V Krakove začali Medzinárodné dni katolíckej mládeže,viem to,lebo dcéra mojej príbuznej z Oravy,kvôli tomu prišla až z Nemecka,kde študuje,aby tam mohla ísť. Budem to sledovať,ale lepšie by boli priame informácie.Je to ich posledná šanca,prejaviť svoju vôľu,prejaviť sa ako dôstojní ľudia,alebo naozaj už iba idioti.Dnes tam má tuším prísť František.

buko

Frantisek - umyvac noh a rozkladny prvok.
Neocakavam, ze by v tomto nejak zasadne otocil.

Francuzsko - odboj - tu je jedna z vychadzajucich hviezd.
Marion Maréchal Le Pen
https://youtu.be/toQ23ujh-vA
http://www.breitbart.com/london/2016/07/26/marion-le-pen-christians-must...

Norman

To už tam nemajú inú národnú a odvážnu rodinu? Začína to pripomínať dynastiu Kim Ir Sena.

A zas žena? Všetci chlapi sa stále boja obvinenia z nacizmu? To sa potom nemôžu čudovať.ˇ
Ono je to taký genderový rozdiel. Keď povie žena (viď video) že tí a tí sú kolaboranti islamistov, znamená to stále "och och, aké nechutné". Keď to povie muž, znamená to implicitne "ak s tým neprestanú, zajtra ich zastrelíme".
To je ten rozdiel. A tam to treba posunúť.

Aman Againsttime

Toto by nemalo už nikoho prekvapovať. Na miestach, kde je feminizmus najsilnejší (ako napr. vo Švédsku) často bývajú nahlasnejšími kritikmi multi-kulti a imigrácie práve ženy (pozri napr. Ingrid Carlqvist: https://www.youtube.com/watch?v=25VVmCviVao, ktorá urobila solídny kus práce vo Švédsku, pokiaľ ide o upozorňovanie na problém multi-kulti, islamu, imigrácie a pod.). Je tomu z dôvodu, že muži, ktorí sú inak prirodzene pobúrení imigráciou sú v silne prefeminizovanej spoločnosti viac náchylní k seba-cenzúre a zároveň ženy tu nečelia takému spoločenskému zahanbeniu ako muži.

Taktiež mám dojem, že v niektorých nacionalistických kruhoch je i trochu tendencia dávať ženy (najmä dobre vyzerajúce ženy) viac do popredia. Ide samozrejme o taktiku, pretože každý sa predsa rád pozerá na pekné, mladé ženy (i preto ten úspech Marion Le Pén). Samozrejme, že obsah je najdôležitejší, ale netreba podceňovať ani pekný obal. Áno, pomáha to.

Ľubov

prirodzený a úprimný ako vždy.Už by si mi chýbal.Hneď,ako toto čítam,spomenula som si na Tymošenkovú,objektívne peknú ženu,dosť dlho z toho skutočne ťažila,škoda,že na opačnej strane barikády.Spomínali ste aj Clintonovú,to,čím nás desí,nie je v tvári.Hovoria,že prinesie atómový hríb,že je šialená.

Nemám dôveru k ženám v politike,ich miesto je inde,môžu byť schopné metresy napr.Ale v časoch,aké sú dnes,keď tzv.muži podrežú 90 ročného starca,alebo umlátia tehotnú ženu,aký má význam pohlavie?

Aman Againsttime

Ani mne ženy v politike veľmi nesedia. Ja som naozaj zo "starej školy" a zastávam ten predpotopný názor, že v ideálnej spoločnosti by hlavnou úlohou ženy bolo materstvo a výchova detí. Samozrejme, že tu máme nejakú Gaussovu krivku a je jasné, že nie všetky ženy sú stvorené pre úlohu materstva a viac im sedí tá "mužská rola" (rovnako ako sa nájdu muži, ktorí majú povahou bližšie k ženám) - ale takýchto žien bolo vždy veľmi málo (a navyše tento typ žien sa vedel presadiť vždy, pričom nepotreboval k tomu žiaden feminizmus).

Musím len krútiť hlavou, keď počujem niekoho ako Pietruchová blabotať o tom ako bude spoločnosť na tom lepšie, keď jej budú vládnuť ženy, keď bude viac žien v politike a vo všeobecnosti vo verejnej sfére. Opak je samozrejme pravdou. Jedným z dôvodov dnešnej mizérie je i ohromná prefeminizovanosť našej civilizácie a s tým spojená celková "fagotizácia" spoločnosti. Jack Donovan to pekne vystihol prirovnaním západnej spoločnosti k šimpanzom bonobo, kde vládnu samice, otcovia sú neznámi, je vysoká promiskuita a častá homosexualita. Bonobo sú zároveň považovaní za veľmi mierumilovný druh oproti agresívnejším a patriarchálnym šimpanzom.

Mimochodom, ženské šťastie stabilne klesalo so vzostupom feminizmu. Výskumy jasne dokazujú, že ženy boli/sú omnoho šťastnejšie, keď nasledujú tradičné genderové úlohy a stanú sa matkami, zatiaľ čo väčšina feministiek sú mrzuté, nahnevané (všimnite si ako pôsobí spomínaná Pietruchová) a častokrát i tučné a škaredé harpyje.

Norman

To by nemalo doteraz nikoho prekvapovať, ale teraz už by sa s tým malo prestať.
Tie taktické dôvody, čo si uviedol ty, Aman, Ľubov a ja, platia. Ženy doteraz vo verejnom živote ľahšie prešli s "neštandardnými" názormi.
Ale už to nie je vhodné.
Ja naozaj nie som proti ženám vo vedení alebo ich ani v najmenšom nepodceňujem - skôr naopak. Ženy boli na severe vždy rovnoprávne, zas tvrdím, že je to dané až biologicky, ale aj nepochybnou dlhou tradíciou.
Ale opakujem - ide tu o konkrétne použitie, do baní a do boja majú ísť na prvom mieste muži. Pchať do prvej línie ženy je ostuda. A je to aj neefektívne - pretože frontman slúži ako vzor, ako ten, čo sa napodobňuje. A taraz vážne, bez nejakého lacného humoru voči transvestitom - napodobňovať iný gender nie je efktívne, to nie je dobré.
Uznávam, že jestvujú kurdské bojové jednotky zložené v podstate len zo žien, ale to sú výnimky kritickej situácie.
Okrem toho muži v prvej línii môžu aj indikovať zmenu systému, zmenu paradigmy. Indikujú väčšie požiadavky alternatívy, väčšie požiadavky národnych síl. Preto sa mi nejaká mladá dievčina tam zdá primálo.

buko

"Je to primalo" - Norman ty cakas ze sa zrazu zmaterializuje nejaky novy Ozymandias, Alexander Macedonsky, Karol Velky, alebo (dosad svoju oblubenu historicky postavu) a spravi poriadok? Ale takto to nefunguje. Najskor musi prist nutny konflikt - rozpad - rozklad.. az potom sa zacne formovat nieco nove.

V tomto pripade si neviem predstavit lepsiu osobu pre tento ucel.
Mlada, pekna, mudra, aj varit urcite vie. A pomenuva problem, aby aj mlada generacia chapala. A za nou pojdu dalsi. Ako sa da umlcat 26-rocna mlada krestanska zena, zapalena pre pravdu a spravnost svojej veci?
Nejaky sprachniveny, fiktivnymi ci realnymi nalepkami sprofanovany stary chlap by bol velmi rychlo upratany, nech by uz recnil cokolvek. (preto aj dedko Le Pen davno odstupil, uvolnil miesto)
A dalsie zeny - kto je momentalne symbol nemeckej politiky? Merkel. Jej opozicia? Frauke Petry.

Ak hladas alfa samca v najlepsich rokoch, ktory sa toho chopi.. nuz asi sa stale caka "na toho praveho".. a mozno prave ina doba a okolnosti vyzaduju iny pristup a riesenie. Francuzi jednoducho asi potrebuju svoju Johanku z Arku, svoju Slobodu, co vedie lud na barikady. https://en.wikipedia.org/wiki/Liberty_Leading_the_People
Potom sa toho uz ale samozrejme musi chopit racionalny, pragmaticky, intelektualne vybruseny muzsky element. Tvoriva niciaca sila.

Ako milnik vidim rok 2017. Ak v USA vyhra Trump, posunie sa tektonicky cela paradigma. Merkelova vo volbach kancelarky padne, vo Francuzsku sa presadi Le Penovej kridlo a Nemci prevezmu tento francuzsky model. Briti su uz out, bez tandemu tahunov FRA-GER sa v EU rychlo zacne proces znovuobjavovania narodnych statov (holandania, taliani, rakusania) a obroda vychodnej a strednej Europy. Vztahy s Putinovym Ruskom sa znormalizuju ku prospechu vsetkych. Bruselski pajaci vo vezi zo slonoviny zrazu zistia ze nemaju komu vladnut a nariadovat. Nebude to samozrejme bezbolestne.
Ak vyhra Hillary, ideme v starych kolajach "progresivneho neoliberalizmu" a odbehneme si este par znamych trestych koleciek: propaganda, bruselsky byrokraticky socializmus, mimovladky, eurofondy, LBGTIQxyz, refugees welcome, cenzura a stbacke praktiky... sankcie a vojna.

Norman

Nie, ja nečakám žiadne zázraky, práve naopak si myslím, to chcem zdôrazniť, že mnohí ľudia-chlapi dokážu to, čo treba. Ale nerobia to teda z tých dôvodov, na ktorých sme sa všetci zhodli.
Ja len na rozdiel od vás, čo ste sa ozvali, hovorím, že už teraz je čas, že už netreba brať ohľad na tamtie dôvody a že naopak, treba meniť pomery a správanie už teraz. S rokom 2017 to vidíme podobne, ako ty, to bude možno prelomový rok vo viacerých parametroch, ale po odrezaní hlavy farárovi v kostole niet dôvod na to čakať.
Čo sa týka starého LePena, tak ten aj v horších časoch dosiahol veľa, aj keď ho nálepkovali. Jeho dcéra to hrala alibistickejšie, ale OK .... len sa obávam, že najmladšia bude už len povrchná napodobenina. Aby som neporovnával so zlými Kim-mi, kde starý Ir Sen bol aspoň prefíkaný schopný Machiavelli, ale syn a vnuk sú len tlsté vechte, tak môžeme pozrieť aj do Gandhiovskej "rodiny".
Ale mám stále dôveru voči strednej LePen. Uvidíme.

Aman Againsttime

No, Marion je práveže radikálnejšia než jej alibistická teta: zdá sa, že ju dedko Le Pen dobre zaúčal :-). Osobne v nej vidím predsa len väčšiu nádej než v starej Le Penke, ktorá už akosi vychladla a trochu sa okukala. Osobne mi viac sedí. Pôsobí akosi zanietenejšie, vášnivejšie...ale tak to má proste byť: mladosť je mladosť :-).

Norman

no hej, mladosť a energia a sexapeal. Len aby rýchlo nevypršal. Malá perleťou vykladaná pištolka vyzerá sice fajn, ale riadny prepadový samopal je efektnejší. Ale ľudia si stále myslia, že vystačia s pištolkami a masmediálnym cirkusom.

buko

Ano je to iba mlada pekna pistolka, nikdy nespravi taky ten rachot aky bude potrebny.

To nastane az ked francuzi prestanu hromadne uctievat kult falosnej tolerancie. Marion s tym uz zacala.

http://youtu.be/nzwJPHnezLE
(Odporucam video)

Náhodný okoloidúci

Katolíci dostali facku, nastavia druhé líce. Tak ich to predsa učili v ich indoktrinačných strediskách, nazývaných kostoly.
Tí multi-kulti najuvedomelejší sa možno mohamedánom sami ponúknu ako obeť.

slaven1
Košice 26. júla (TASR) – Košické kúpalisko Červená hviezda v pondelok (25.7.) zatvorili pre podozrivé správanie jedného z návštevníkov. "Môžeme potvrdiť, že na Kúpalisku Červená hviezda sa v pondelok pohybovala podozrivá osoba [arabského pôvodu] s netradičným správaním, takže zamestnanci kúpaliska promptne zareagovali a zavolali štátnu políciu, ktorá túto osobu zadržala," potvrdila dnes TASR hovorkyňa magistrátu mesta Linda Šnajdárová. http://www1.teraz.sk/regiony/kosice-kupalisko-ch-zatvorili-pre-po/208714...  
Ema

...kontrolka pri tomto:
- čo robil agresívny Arab s britským pasom na UKRAJINE
- agresívny Arab s britským pasom neletí na trase Kyjev - Londýn, ale sa zadrbáva v shengenskom priestore niekde pri košickom kúpalisku a zriaďuje si videozáznam

...tak je to s nimi beznádejné.

Či naozaj nevedia, kde má na Ukrajine Daeš, aka Islamský štát výcvikové tábory?

Buheh

Na Zvedavcovi si dnes pán Stwora spomenul na Čapkovu knihu, ktorá až dnes dáva naozaj zmysel. Nemám rád linky, tak som si dovolil skopírovať celý ten krátky výber citátov sem:

“Tak co je v těch novinách?” ptá se s oteckou strohostí. “Celkem nic, tatínku,” povídá syn. “Tadyhle jenom čtu, že se ti Mloci už propracovávají až po Drážďany.”
“Tak to je teda Němec v troubě,” konstatuje starý pán. “Víš, Frantíku, tihle Němci, to byl moc divný národ. Vzdělaný, ale divný.

Já jsem znal jednoho Němce, on byl šoférem v jedné továrně; a to byl takový hrubý člověk, ten Němec. Ale vůz měl v pořádku, jen co je pravda.

“Tak vida, Německo už taky zmizelo z mapy světa,” přemítal pan Povondra. “A jaký fofr dřív dělalo! To ti byla hrůza: samá armáda a samá vojna .

Kdepak, na Mloky nestačí ani Němec. To víš, já ty Mloky znám. Pamatuješ, jak jsem ti je ukazoval, když jsi byl ještě takhle malý?”

“Dávejte pozor, tati,” řekl syn. “Bere vám ryba.”

* * *

„Halo, vy lidé! Zachovejte klid. Nemáme vůči vám nepřátelských úmyslů. Potřebujeme jenom víc vody, víc břehů, víc mělčin pro svůj život. Je nás příliš mnoho.

Už pro nás není místa na vašich březích. Proto musíme odbourat vaše pevniny. Uděláme z nich samé zálivy a ostrovy.

Tím se dá délka světových břehů zpětinásobit. Budeme stavět nové mělčiny. Nemůžeme žít v hlubokém moři. Budeme potřebovat vašich pevnin jako materiálu k zasypání hlubin. Nemáme proti vám nic, ale je nás příliš mnoho. Můžete se zatím odstěhovat do vnitrozemí. Můžete se uchýlit do hor. Hory se budou bourat až nakonec.

Vy jste nás chtěli. Vy jste nás rozšířili po celém světě. Nyní nás máte. Chceme s vámi vyjít po dobrém. Budete nám dodávat třaskaviny. Budete nám dodávat torpéda. Budete pro nás pracovat. Bez vás bychom nemohli odklidit staré pevniny. Hallo, vy lidé. Chief Salamander vám jménem všech mloků světa nabízí spolupráci. Budete s námi pracovat na odbourání vašeho světa. Děkujeme vám. “

Karel Čapek, Válka s mloky, 1935

Sinuhe

a ešte v diskusii tam M.M. pridáva tento citát:

"Musíme se zbavit Salamandrů. Je jich už příliš mnoho; jsou vyzbrojeni a mohou proti nám obrátit válečný materiál, o jehož úhrnné síle nevíme skoro nic; ale strašnější nebezpečí než v jejich počtu a síle je pro nás lidi v jejich úspěšné, ba triumfální méněcennosti. Nevím, čeho se máme bát víc: zda jejich lidské civilizace, nebo jejich potměšilé, chladné a zvířecí krutosti; ale to dvoje dohromady dává něco nepředstavitelně děsivého a téměř ďábelského. Ve jménu kultury, ve jménu křesťanství a lidstva se musíme osvobodit od Mloků. A tu volal anonymní apoštol:
Vy blázni, přestaňte konečně krmit Mloky! Přestaňte je zaměstnávat, vzdejte se jejich služeb, nechte je, ať se odstěhují kamkoliv, kde se sami uživí jako jiné vodní tvorstvo!"

lebleu

Válka s mloky je kniha kníh.

Norman

našťastie pre tú knihu ju nenapísal Hitler, lebo by to bol rasizmus.
Vlastne ktokoľvek by ju napísal, okrem toho humanistu, demokrata a masarykistu, vždy by to bol rasizmus.
Takto je to humanistická vízia proti nacizmu.

Ak by ale povedzme v 1939 nezačala vojna a Nemecko si udržalo svoj vplyv nad Českom (a postavenie v Európe), bol by z románu Válka s Mloky tiež uznávaný nacionálne socialistický román varujúci pred hrôzami nižších rás. Čapek bol zrejme mazaná kurva, ten to vedel hrať na obe strany. Ktovie, ako by prekvital za okupácie a na koho stranu by sa priklonil.

Toto prosím nechápte ako jeho urážku, veď viete, že ja som historicky v týchto veciach neutrálny.

Rosemary

Act, and God will act.

I am not afraid, I was born to do this.

Of the love or hatred God has for English (muslims), I know nothing, but I do know that they will all be thrown out of France, except those who die there.

Johanka z Arku. Patronka Francuzska. To mate tak, ked v kostole boli s knazom iba traja veriaci.

Rosemary

Nikto nema vacsej lasky ako ten, kto vlastny zivot polozi za svojho priatela.

Buheh

Keby azda niekto nemal ešte jasno v tom, s čím máme do činenia, tak tu je celkom dobre zhrnuté, čo je islam:

http://www.narodnisjednoceni.cz/knihovna/Pravo_saria_pro_nemuslimy_Bill_...

Islam treba okamžite zakázať a zatvoriť, resp. vyhostiť z tejto krajiny každého, kto sa k nemu hlási.

Náhodný okoloidúci

Začínam uvažovať, že sa presťahujem do Fgancúzska a otvorím si tam obchod s plyšákmi. Podľa toho, ako Fgancúzi reagujú na teror, by to bol skvelý kšeft.

A teraz vážne.
My si dnes ani nevieme predstaviť, čo napáchali Fgancúzi pri svojich kolonizátorských výpravách do severnej Afriky a do "Indočíny". A nezabúdajme ani na banditu a lúpežníka Napoleona. Samozrejme, nikto zo súčasných Fgancúzov nemohol byť fyzicky prítomný na jeho lúpežných výpravách, ku ktorým došlo prd viac ako 200 rokmi, nemôžu niesť zodpovednosť za jeho zločiny, ale ak sa stále k nemu hlásia ako k pozitívnemu vzoru, nie je to pre nich z nášho pohľadu dobrá vizitka.
Ale pamätníci francúzskych okupačných vojen v severnej Afrike a v "Indočíne" ešte stále žijú.

Aman Againsttime

Ale no tak. Bol Napoleon až tak veľmi odlišný od Alexandra Macedónskeho, Júlia Caesara, Džingischána alebo Adolfa Hitlera? Nevidím dôvod prečo by Francúzi nemohli byť na neho hrdí.
Trochu vyváženejší pohľad tu: http://www.counter-currents.com/2015/06/our-napoleon/
Nie, Napoleon naozaj nebol až taký "zlý" :-)

Ľubov

Nedá mi to :).Napoleon,nie,že nebol "zlý",on bol skvelý.Okoloidúci,celkom výnimočne s Tebou nemôžem súhlasiť v tomto,pretože ,či už Gaius,alebo Napoleon,sú nadčasové,univerzálne osobnosti,a ja sa asi začnem modliť,aby sa konečne niekto podobný im opäť objavil.
Prečo? To sa nedá zhrnúť v stručnom príspevku,snáď len to,že im v istom čase "fandili aj bohovia".Napoleon,málo sa o tom vie,bol vynikajúci v matematike,mal strategické myslenie,geniálnu pamäť a aj svoje slabosti,to je jasné. Veril tým,ktorí si to nezaslúžili. Podobne,ako Pannu,dostala ho zrada a Angličania.Vojny,ktoré viedol v tom svojom sivom malom generálskom kabátiku,boli predsa obranné.Bránil Francúzsko útokom.VFR priniesla tomuto novému systému(teraz odhliadnime ,čo skutočne priniesla a kto bol za oponou)mnoho nepriateľov,zvnútra a hlavne zvonka,od európskych monarchií.Anglicko,Prusko,Rusko..... aj keď proti Rusku bojoval neuvážene,bol už slabý.Ale objavil Egypt "Vojaci,40 storočí na vás hladí."

Aman Againsttime

Francúzsko by dnes potrebovalo štátnika akým bol Napoleon ako soľ. Bol to veľký, výnimočný človek. A veľkí ľudia nemusia byť nevyhnutne "dobrí" a zároveň i "dobrí ľudia", ktorí disponujú ohromnou politickou mocou, musia často robiť brutálne rozhodnutia, musia často zabiť i nevinných. Preto dobrý človek, ak sa chce stať veľkým, musí byť často i tvrdým a nekompromisným. A takto nejako vnímam veľkých vojvodcov akým bol i Napoleon.

Každopádne Napoleonov najväčšou chybou bola liberalizácia židovstva. Ja chápem, že to nemyslel zle, že chcel z nich urobiť súčasť národa a znormalizovať ich s európskou majoritou (koniec koncov Nietzsche zastával podobný postoj) - lenže išlo o hrubé podcenenie židovskej otázky s vážnymi dôsledkami, ktoré pociťujeme dodnes.

Náhodný okoloidúci

Vážená Ľubov, vážený Aman, nepresviedčam Vás :) nemusíte súhlasiť s mojimi názormi na Napoleona. Nemám najmenší dôvod popierať, že bol nadpriemerne inteligentný, že mal bystrú myseľ, že bol vzdelaný, že bol vynikajúci stratég. V poriadku by to však bolo, keby svoje strategické myslenie a duševné schopnosti uplatňoval len na území Francúzska.
Obávam sa, že ste podľahli propagandistickému mýtu a obrazu, ktorý okolo neho vznikol len preto, lebo bol Západniar. Mal armádu, preto bol dobyvateľ, keby mal len malú skupinku spoločníkov, bol by bandita. Alebo to chcete popierať? Je oslavovaný za to, za čo by niekto iný, menej známy a vplyvný bol odsúdený na najkrutejšiu smrť. Keby sa ktokoľvek z Ruska dopustil toho, čo Napoleon, mám na mysli dobyvačné a lúpežné výpravy do iných krajín, bol by na veky večné preklínaný.
Ale to je tak - každý Západniar, ktorý sa tlačí na východ a bojuje proti Rusku, je uctievaný a velebený. Dovolím si tvrdiť, že keby za Hitlerovej éry nedochádzalo k zabíjaniu Židov, aj Hitler by bol uctievaný bez ohľadu na to, koľko slovanských životov má na svedomí.

Ľubov

ale je to nedorozumenie. Nie preto sa preslávil,že bol Francúz,ale preto,že bránil Francúzsko. Môžeš namietnuť,ako ho bránil v Egypte,pri Slavkove a napokon aj pri Waterlo.
Presne tak,ako by to dobrý štátnik robil aj dnes. A Rusko.... mám rada Rusko,ale nemôžem podľahnúť sentimentu,že to nebola a nie je svetová velmoc.Mal s Ruskom podpísanú mierovú dohodu,od ktorej odstúpil cár Alexander. Ešte predtým mu dala kopačky jeho dcéra,ktorú požiadal o ruku.No,napokon všetci vieme,ako to dopadlo. Horiaca Moskva a výprask v Borodine,a máš pravdu,veľa krvi.
Nemám však pocit,že ruská šlachta nejako fatálne znenávidela Francúzsko,naopak,vidíme ,ako hlboko sa podpísala na životnom štýle vtedajšej elity.Tej kultúre sa hovorilo empír.

ps. Poznám Tvoj názor na RCK,možno nevieš,že to bol Napoleon,ktorý mal odvahu zosmiešniť pápeža,čo si nedovolí dokonca ani dnes žiadny politik.Pius odmietal korunovať Jozefínu,tak Bonaparte sa jednoducho postavil na schodík a tú korunu jej dal na hlavu sám.
Mrzí ma,že si v tomto nerozumieme :(.

Náhodný okoloidúci

Nemusíme mať na všetko rovnaký názor. Len nechápem, prečo by som mal kladne vnímať niekoho, kto sa násilím chce zmocniť cudzieho územia a vyrabovať ho, aj za cenu zabíjania nevinných ľudí, ktorí ho nijako neohrozujú. Žiadne jeho osobné vlastnosti (vzdelanosť, britká myseľ) toto nevyvážia.

Čo sa týka RKC, tak ako som sa dočítal, Russian Kettlebell Challenge, čiže RKC, je veľmi účinný spôsob rozvíjania telesnej sily. To je presne to, čo budeme potrebovať, ak sa sem akýmkoľvek spôsobom dostanú votrelci. Len ťažko si viem predstaviť, že v prípade prepadnutia mi umožnia zavolať mobilom našu skvelú políciu, aby mi pomohla a ochránila ma. V takých okamihoch je človek odkázaný sám na seba. Možno sa neubráni presile, lebo votrelci útočia vo svorkách, ale aspoň nepredá svoju kožu lacno.

Aman Againsttime

Nepodľahli sme žiadnemu propagandistickému mýtu. Napoleon bol/je bežne kritizovaný i na Západe - naozaj to nie je o tom, že bol by bol automaticky iba velebený a určite nie preto, že bol Západniarom (vo Francúzsku bude postoj k nemu pochopiteľne o niečo pozitívnejší, ale i tam majú kritickú historiografiu - možno by niektorí i boli prekvapení koľko francúzskych historikov je napr. kritických nielen k Napoleonovi, ale i k VFR. Navyše z francúzskeho uhľa pohľadu je to predsa len iné).

Je omylom myslieť si, že si Západniari dnes nejako prikrášľujú svoju minulosť či historické osobnosti. Skôr opak je pravdou, keďže politická ľavica, ktorá tam de facto vládne, investovala veľké množstvo energie do démonizácie dejín Západu, oslabenia národnej hrdosti, propagácie tzv. bielej viny, anti-kolonializmu a pod.

Paralela s baditom je mimo. Napoleon, Hitler, Caesar o podobní veľkí muži s víziou predstavujú svetové historické postavy meniace dejiny, ktoré sa nedajú a nemôžu uchopiť konvenčnými morálnymi konceptmi.

Peter I. Veľký tiež viedol dobyvačné vojny a má na svedomí mnoho životov a nezdá sa, že by k nemu historici pristupovali kritickejšie len preto, že išlo o Rusa. Určite nie je večne preklínaný.

Ak by Hitler nezabíjal/nediskriminoval Židov, tak to ešte neznamená, že by musel byť automaticky velebený. Akurát by k nemu historici možno pristupovali objektívnejšie. Ale to je "keby bolo keby", ktoré historici nemajú radi, pretože história nie je takto jednoduchá. História je výsledok miliárd kauzálnych príčin, ktoré sa vzájomne ovplyvňujú, a preto "keby bolo keby" nemá zmysel.

Vlado

Tak to je teda veta!!! :Paralela s banditom je mimo. Napoleon, Hitler, Caesar o podobní veľkí muži s víziou predstavujú svetové historické postavy meniace dejiny, ktoré sa nedajú a nemôžu uchopiť konvenčnými morálnymi konceptmi.
:-)))
Chýbajú Ti tam už len mená svetoznámych "židov".

PS a verím, že Títo zbastardení chazarskí banditi skončia tak, ako ich pandrlák Napoleon!

nové