Poslanca Uhríka chcú dať do basy, lebo chce brániť biele deti

Vyjadreniami poslanca ĽSNS Milana Uhríka v nedeľňajšej (26.3.) diskusnej relácii RTVS o 5 minút 12 sa bude zaoberať polícia. V súvislosti s jeho vyjadreniami o "ochrane bielych detí" na Uhríka podali trestné oznámenie poslanci NR SR Ondrej Dostál (SaS) a Viera Dubačová (nezaradená), podpredseda OKS Juraj Petrovič a nezaradená poslankyňa bratislavského mestského zastupiteľstva Lucia Štasselová.

"Trestné oznámenie sme podali pre podozrenie, že mohlo prísť k naplneniu skutkovej podstaty trestných činov založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd alebo prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd," uviedol Dostál.

Poukázal pritom práve na vetu, v ktorej Uhrík obhajuje názor, že je potrebné chrániť budúcnosť bielych detí. Dostál a ďalší predkladatelia podnetu upozornili na rasistické pozadie tejto formulácie i jej spojitosť s neonacistickými symbolmi.

 

Je evidentné, že naopak, Onderj Dostál a jeho komplici stelesňujú hnutie smerujúce k potlačeniu práv skupiny obyvateľstva - a to menovite hnutie smerujúce k potlačeniu základných práv a slobôd bielej rasy.

 

 Celá relácia:

 

Výber, kde sa spoločne ako supy vrhli na poslanca, ktorému zákon zabraňuje sa brániť. Desaťminútovka nenávisti.

 

Treba pripomenúť, že Uhrík bol prvý zástupca LSNS, ktorý bol po roku pozvaný do relácie RTV. Systém sa tak bojí chlapov a žien z národnej strany, že obmedzuje ich prístup do verejnoprávnej televízie. O iných masmédiaách ani nehovoriac.

Ako vidno - prístup redaktora bolo len provokovať a ostatní diskutujúci sa len deklaračne dištancovali - presne ako v najhorších rokoch totality sa každý úbožiak dištancoval  od "triednych nepriateľov" a od "buržoáznych živlov". Že im dnes nadávajú do "fašistov"? Len názov sa zmenil, a na tom záleží najmenej - stále je to len ten istý útok spodiny na človeka s charakterom a hodnotami. Židoboľševici vystrájajú tak ako v minulosti. 

Zámer zavrieť poslanca za názory je naozaj unikátny. Vyrovná sa mu naozaj len ich zámer zrušiť Mečiarovu amnestiu, a zároveň jednorazovo zrušiť premlčacie doby konkrétnych činov - hlasovaním v zákonodárnom zbore. Ešteže sú v parlamente zväčša také nevzdelané ozembuchy, ináč by vedeli, že za revolučných čias vo Francúzsku parlament jednoducho odhlasoval popravu časti svojich členov - a bolo. Áno, tak vznikla súčasná "liberálna" spoločnosť - masovým vraždením a revolučnými občianskymi vojnami, aké dovtedy moderná spoločnosť nepoznala. A to je naozaj  jej pravá tvár, tvár zákernej pokryteckej  tyranie. Takže nebuďte prekvapení, keď ju opäť ukáže.

 

Pozeral som to včera naživo, teraz pozrel ešte tú desaťminútovku: 

"Vy to odsudzujete?"vrieskal moderátor rad radom na všetkých. Každý jeden musí verejne deklarovať svoje odsúdenie historických udalostí. Pritom o nich väčšina poriadne nič nevie, len propagandu a je zakázané tieto udalosti analyzovať. Bol to transport za prácou, aj podľa oficiálnej histórie a mám vážny predpoklad, že sa tam mladé ženy hlásili samé. Tak, ako dnes chodia robiť opatrovateľky na Západ - a tiež mnohé skončia ako prostitútky. Aj dnes sa teda deje podobné svinstvo - z toho ale politikov a presstitútov nechytá zrádnik a hystéria.

Milan Uhrík má odo mňa úprimnú pochvalu za pevné nervy a duchaprítomnosť. To, čo robí, je boj v prvej línii - ten nikdy nie je ľahký. Len tak ďalej - má to ohromný význam.

 

 
frooyo

treba dalej vzdorovat, je trapne ,ze zas chcu niekoho pochovať na tejto teme. Vzdy vsetko konci pri deportaciach. Je to alfa a omega vsetkeho , inac viete koho nemozeme kritizovat ? Toho kto nam vladne.

Náhodný okoloidúci

A tých, čo majú 5 falošných pasov a na každý berú sociálne dávky, tých deportujú 5-krát :D

Kotleba na hrad

Niektorí ľudia sa nevedia zmieriť s dnešnou realitou na Slovensku

slaven1

Tieto trole vyjebané

sandro

Taktiku s cislami idu aplikovat uz aj na vyroky:) Takze ak nejaky neonacista povedal, ze chranit biele deti je dobre, tak je to uz asi automaticky trestne.

Náhodný okoloidúci

Mám to chápať tak, že podľa zadávateľov podnetu nie je potrebné chrániť biele deti???

Aman Againsttime

Uhrík naozaj argumentuje slabo (áno, treba byť kritický, obzvlášť, keď ide o človeka, ktorý má Phd.) a jeho prejav je úplne mdlý. Je to až príliš ustráchané, bez energie a miestami to vyzerá, že sa rozplače ako malý chlapec. Ja netvrdím, že by som argumentoval lepšie, že by ma v tej rýchlosti napadli lepšie argumenty, ale minimálne, keď už máte niekde nejaký prejav, tak sa aspoň snažte dať do toho nejakú silu, energiu a občas i trochu drzosti (a samozrejme nezabudnúť na úsmev :-)). To, že Uhrík neovláda ani len najzákladnejšie finty je ostuda.

Kotlebovci sú jednoducho idioti. Je mi ľúto, ale nemienim si dávať servítky pred ústa. Sám som preložil zopár článkov o Hitlerovi, NS či fašizme, ktoré prinášali odlišný pohľad než ten stereotypný, ktorým nás kŕmi liberálny moloch a rozhodne sa za tieto preklady NIKDY nebudem nikomu ospravedlňovať. Avšak rovnako nebudem predstierať, že NS, KKK, fašizmus či kdejaké novšie neo-variácie sú pre ľudí, ktorí obhajujú záujmy bielych, v súčasnom svete, za súčasných podmienok jednoducho PASCA. Bohužiaľ, je to tak a treba to pochopiť.

A o čom vlastne je ten ich milovaný nacionalizmus? Je nacionalizmus (tribalizmus, preferencia vlastných, etnocentrizmus, "prirodzenizmus" - zvoľ slovo podľa seba) založený na objektívnej realite, nadčasových princípoch a evolučných základoch alebo na tom, čo sa odohralo v Nemecku či na Slovensku počas WW2? Toto večné spočívanie v minulosti nám už veľmi nepomôže.

Inak, keď už tak veľmi kotlebovci chcú byť asociovaní s NS a neboja sa zákonov, tak nech sa aspoň naučia argumentovať obdobne ako to robí napr. Richard Spencer: https://www.youtube.com/watch?v=Kiv7OQSzSiQ alebo Pavol Kamas: https://www.youtube.com/watch?v=_TUYQfXH3Xk

Je to "len" sranda, provokácia, irónia, snaha pritiahnuť pozornosť, taktika "aj zlá reklama je dobrá reklama", marketing a pod, netreba to brať vážne, nie sme vôbec fašisti, ale keďže nás tak nálepkujú naši nepriatelia, tak ich chceme touto formou vyprovokovať, ale inak samozrejme odsudzujeme všetky formy nenávisti, bla, bla, bla . Tvrdiť, že ide len o náhodu im naozaj NIKTO nezožerie. Kotlebovci si tým iba serú do huby.

Norman

Každý sme nejakí, ľahko sa kritizuje od klávesnice keď nikdo na nás neútočí a nehrozí trestné stíhanie.

Ale aj by som bral kritiku, lepšie povedané určité poučenie smerom na kotlebistov. Ale porovnávať to s nejakým americkým vyťčesaným buzerantom, ktorý sa ale tiež nechal prichytit pri blbom hailovaní ( "Heil Trump", s pohárom) - to mi pripadá voči Uhríkovi ako nefér.

Ten posledný odstavec si nie som istý, či ti rozumiem - čo je sranda, provokácia, irónia? To, čo robí Spencer, alebo to, čo robia Kotlebovci?
Znova ti pripomínam, že v USA majú iné pomery a aj PRETO sú ich cirkusy pre nás takmer bezcenné. Pre nás sú bezcenní ich nagelovaní herci na Youtube, a aj ich teoretici na chránených univerzitách ( praktik Duke je cenná výnimka)

Ale beriem tvoju nespokojnosť s kotlebovcami, nik s nimi nie je spokojný. Ale potom, ak tvrdíš, že Spencer je cesta , prečo neurobíš ty tvoje video na Youtube a neukážeš im to, ako to treba robiť? Ak sa ti mojé slová zdajú ako provokácia, tak vôbec nie. keď tvrdíš, že cesta je ako cez Youtube, alebo cez Spencerove texty, tak to ukáž v praxi.

A k tej poslednej vete, že im nikdo nezožerie, že sa jedná o náhodu (1488). No a čo? Veď na tom nezáleží, či im niekto uverí alebo nie. Prečo by oni nemohli jednoducho povedať svoju verziu a šlus, basta, pálte do riti. Presne to aj Uhrík spravil. Že bol opatrný a neživý? Mal tam byť ten Mazourek? Nuž, sú ti ľudia nedokonalí, ale oni niečo investovali a dosiahli - majú sa teraz meniť?

Aman Againsttime

Prosím ťa, nechoď na mňa s tým "ľahko sa kritizuje od klávesnice" alebo "čo si v živote urobil". Veď od toho tu presne sme - aby sme kritizovali a ukazovali správnu cestu. Uhrík objektívne nemá dobrý prejav. Je slabý jak čaj - aj oproti Kotlebovi a mnohým iným. Fakt 100x radšej Rostasa, Lichtnera alebo iných "neľudáckych" alternatívcov než toto - tí všetci to robia lepšie než kotlebovci.

Ja neviem ako presne to kotlebovci vnímajú. Netuším prečo cítia odrazu potrebu tu šermovať tzv. neo-nazi symbolikou a potom len okato klamať pred kamerami. Ako k čomu presne je to dobré? Čo tým ako získajú? A ako to nazvať inak než hlúposťou? A to všetko ešte budú miešať s prevarenou rétorikou, že oni vlastne nie sú fašisti a naopak- proti "akože reálnym" fašistom bojujú. Veď je to celé na smiech. Naozaj sa nečudujem, že prakticky akýkoľvek inteligentnejší nacionalista - od propistu až po dajme-tomu niekoho ako je Cagáň - sa od nich chce dištancovať (dokonca i omnoho autentickejší a svojim spôsob sympatickejší Magát bol voči nim neraz kritický). Sú to primitívi.

A áno, samozrejme, že Spencer je (úplne očividne) inteligentnejší a charizmatickejší ako Uhrík a vykrútil sa z celého trapasu (z ktorého sa celá Amerika išla totálne posrať) celkom šikovne.

V USA sú nacionalisti tiež tvrdo prenasledovaní a hlavne za svoje názory často vyhadzovaní z práce (fenomén omnoho častejší než u nás - v Európe). Panuje tam predovšetkým ohromná seba-cenzúra a omnoho väčší strach z obvinenia z rasizmu než tu. Dokonca i miestna antifa či ľavice obecne je omnoho agresívnejšia, násilnejšia a celkovo nebezpečnejšia. Takže netreba robiť z Ameriky odrazu nejaký raj pre disidentov, preboha. V istých aspektoch je to tam horšie ako v Európe. Spencer funguje v "bielej alternatíve" už nejakú tú dobu a má za sebou reálne výsledky (bez ideológov a propagandistov jeho typu by Trump nebol dnes v Bielom dome) - preto ho už nemôžu ani v USA ignorovať (ako to robili roky predtým) a musia mu dať priestor (aj keď stále nedostatočný, pretože médiá sú posraté z toho, že by mohol pritiahnuť na svoju stranu kopec ľudí).

Duke je ok, ale predsa len už má svoj vek a tak. Podľa mňa trochu vyhorel a nemá už čo také veľmi ponúknuť a dosť sa opakuje. Ale to je proste prirodzený proces. Na scéne je dnes kopec nových, mladých a zaujímavých ľudí, ktorí budú alebo už sú minimálne jeho dôstojnými nástupcami.

Ja netvrdím, že cesta je nevyhnutne cez Youtube (hoci youtube výstupy reálne veľmi pomohli, avšak kde nie je talent, ani youtube, ani iné sociálne médium, veľmi nepomôže) a ani netvrdím, že ja by som to vedel robiť lepšie (hoci, keď sa nad tým tak zamyslím, tak asi aj áno :-)) Ale pointa je, že kopec ľudí to robí lepšie ako kotlebovci - nielen v Amerike či na Západe - ale i na Slovensku (zopár som ich už spomínal). Ja teda nepotrebujem nič demonštrovať v praxi - to už za mňa urobili iní.

A prečo by nemalo záležať na tom, či kotlebovcom niekto verí alebo nie? Opäť, aký má význam prezentovať okato nepravdivú verziu niečoho? Ja netvrdím, že nesmieme zavádzať a tak. Vôbec. Ale treba ísť na to nejako rafinovanejšie.

A hej, aj Mazurek - napriek svojej jednoduchosti - má o čosi lepší prejav než pán "doktor. Netvrdím, že kotlebovci nič nedosiahli - ale mohli by dosiahnuť viac, ak sa zmenia.

Norman

"kopec ľudí to robí lepšie ako kotlebovci"

kto robí čo zaujímavejšie a nie je za to zadupávaný rovnako, nie je označovaný za posledného nacistu? A kto prípadne sa aj dostal do parlamentu?

Iní nerobia politiku lepšie, robia ju len ľahšie. A samozrejme je aj iná.
Ja za budúcu politiku kotlebovcov nedám ruku do ohňa. ale ich ani nebudem kritizovať za to, že nie sú majstri sveta - že nevedia chodiť na lane a debatiť s tv kurvami - ups, na rozdiel od Kamasa a Spencera, kotlebovcov ani nik nepozýva na dialog len s nejakou hlúpu husičkou novinárkou.
Ono je fakt škoda, že kotleba má len dve vysoké školy a uhrík len doktorát a nie sú zároveň pupušovskí atléti ako ten holanďan, čo nedávno tak posral voľby. A zvyšok LSNS ani bohvieakí intelektuáli nie sú - na rozdiel od našich iných politikov, ako napr .... Kolár, Danko, Matovič ... no, to sú len mozgovne a hlavne charaktery.
Ja, hovorím, som to v nedelu aspoň pozeral naživo tie sračky hovien Číč, Galko, Remišová, Krajniak - no tí teda predviedli výkon.

Aman Againsttime

Kotlebovci mali jednoducho len obyčajné šťastie. Nie vždy sa uchytí ten lepší. Veď to poznáme i z reálneho života. Možno vedeli byť aktívnejší v teréne a tak, ale reálne sú tu i lepšie spolky. To čo dosiahol napr. taký Rostas s jeho ZaV považujem za väčší úspech, ako prítomnosť kotlebovcov v NR SR, kde aj tak ovplyvňujú minimum vecí.

A k tomu vzdelaniu: veď v tom je problém. Vzhľadom k ich vzdelanostnej úrovni by človek očakával viac (hoci chápem, že ľudia s technickým vzdelaním nebývajú tak verbálne zdatní rovnako ako verbálne zdatní ľudia nebývajú až tak dobrí v počtoch - všeobecná pravda :-))
Ja od nich nejaký extra intelektualizmus nevyžadujem - bohato bude stačiť aká taká konzistentnosť v postojoch a sebavedomejší prejav.

Ale aby som len nekritizoval a povedal aj niečo pozitívne: Uhrík vyzerá z kotlebovcov jednoznačne objektívne najlepšie. Aj oblek vie z nich najlepšie nosiť. :-) A pozitívom je jeho umiernenosť, civilnosť a normálnosť. V zásade naozaj sympatický chlap. Len treba dať do toho prejavu viac života a morálnej nadradenosti. A popracovať na tých argumentoch.

sandro

Niekedy pises dobre, ale teraz trochu od veci.
Kotlebovci stastie nemali. Kotleba si razi dlhodobo trnistu cestu, x krat boli posliapane vsetky jeho prava, SISkari(zrejme) ho zmlatili na ulici v BB dokonca tak, ze skoncili aj s mamou v nemocnici, jeho mama myslim na are(?). Zdatnejsi googlici dohladaju, mne to uz nejde. Postavit sa takto protivnikovi, ktory ti dokaze utlct na smrt vlastnu mamu, to uz musi byt silny charakter. Takze stastie to nebolo, je to dlhorocny tah na branku, nakolko jedina vec, co Kotlebu zastavi, je jeho fyzicke odstranenie. Treba si preto vazit, ze narod ma stale aj pevnych ludi.

Aman Againsttime

Mnohým iným sa stali obdobné, ak nie i horšie veci ako Kotlebovi. Kotleba nie je v tomto nijako výnimočný. Iní musia tiež tvrdo makať a raziť si tŕnistú cestu a aj tak sa nedostanú tam, kde je Kotleba, hoci sú objektívne lepší. Kotleba nie je veľmi dobrý a nikdy nebude. Nemá na to inteligenciu, charizmu ani vzdelanie. Je to len vytrvalý exot, ktorému sa podarilo pritiahnuť mediálnu pozornosť, obyčajná "attention whore" - to je všetko (i keď očividne to naozaj stačí). A tieto spomínané útoky zo strany extrémnej ľavice kotlebovcom len a len pomohli, pretože si tak môžu budovať imidž martýrov. A ľudia predsa majú radi martýrov. Nikto nepopiera, že kotlebovci sú idealisti až fanatici (fanatizmus je inak dosť dôležitý. Ja som tiež fanatik :-)). Napíšte mi radšej v čom konkrétne sú kotlebovci lepší než iné proti-systémové entity - s výnimkou jasného odhodlania pôsobiť vo vrcholovej politike. Čo presne robia lepšie než iní? Čo si máme od nich vziať ako inšpiráciu? Podľa mňa sú viac- menej klasický prípad "v správnom čase na správnom mieste". Nebyť istých špecifických slovenských podmienok, ani pes by po nich neštekol.

Zaujímavé ako začal tzv. mainstream teraz obracať rétoriku a už velice chce s nimi diskutovať:https://komentare.sme.sk/c/20493956/hovorme-s-nimi-ked-uz-su-tu.html Bránik má teraz na FB status o tom ako je dôležité ich prestať ignorovať a treba s nimi verejne diskutovať.. Prečo odrazu to volanie po diskusiách, hmm? :-)

Norman

prečo chce dialóg? To je jednoduché, ukecali sme Bránika.
To vieš, kým myšlienka dozrela, zabralo to nejaký čas, ale došlo mu to :-)

Martin P

Co si ty za kokota?...citam tvoje prispevky,a vsetky maju jedno spolocne,kotleba je zly,je nikto a vsetci su lepsi ako on..kto ta financuje za to ,ze budes verejne potapat vsetko co kedy kotleba urobil??...sam si nedosiahol vyssie a nedokazes to preglgnut?

mnkr

hej, hej, vsetko su to neschopaci, ale Ty chvalabohu vies ako na vec

Aman Againsttime

Ďakujem za podporu. Áno, viem ako na vec :-)

Buheh

toho, ako sa ľudia dokážu úplne zbytočne pohádať, hoci si vlastne myslia to isté. Veď aj Ty si jasne povedal, že (tak ako my všetci ostatní tu), aj Ty to vidíš tak, že kotlebovci sú z reálnej volebnej ponuky jedinou akou-takou možnosťou nasypať do diablovho súkolia aspoň trochu piesku, a že stojíš na tomto istom brehu.

Ale keďže si vyjadril výhrady (úplne oprávnené – mimochodom, mne z duše, presne rovnako to cítim aj ja), akosi automaticky si sa v debate dostal do pozície nepriateľa, rozbíjača, škodiča.

Čítajúc s odstupom Vašu debatu (konečne po 4 dňoch mi funguje internet) som sa, myslím, vedel dosť dobre vcítiť do toho, čo sa snažíš vyjadriť. Je naozaj veľmi ťažké formulovať myšlienky korektne, ale zároveň tak, aby ich ľudia na druhej strane drôtu dešifrovali v správnom kontexte. Ja si to uvedomujem vždy znovu a znovu, keď sa niekedy zúfalo snažím niekomu vysvetliť (pre mňa) kryštalicky jasnú pointu, a nedá sa to, hoci prijímateľ je inteligentný a v podstate aj názorovo spriaznený, lenže skrátka máme "ináč natočené antény". Ale žiaľ, takto to v tomto vesmíre funguje. Asi sa s tým nedá nič urobiť, len sa snažiť byť empatický.

Prijmi toto ako určitú podporu Tvojho stanoviska, hoci ani argumenty oponentov neboli nesprávne. Len ste sa skrátka míňali v rovine, ktorá sa nedá celkom dobre preniesť do logických formulácií.

Norman

Proste máme iné názory. Aké "zbytočné hádanie"? Debata nie je zbytočná, keď už Aman začal kritizovať vyjadrenie našej solidarity s Uhríkom. Ak si myslíš, že sa nemáme hádať, mal by si to smerovať Amanovi, že si to mal rozmyslieť a nezačať tu a práve v tento moment robiť široké nadávanie na LSNS.

Buheh

Keď je niečo pravda, tak to tak bude aj dnes aj zajtra.

Vidíš, a ja som to vôbec nevnímal z jeho strany ako "široké nadávanie". Išlo o to, že on výroky A doplnil o výroky B pre upresnenie celkového obrazu, a následne celá debata bola iba o tom, že on trval na svojom pôvodnom stanovisku, čo ale potom vyzeralo, že on celý čas je proti výrokom A. Mne to pritom celkom elegantne vychádza, že A a B sa navzájom vôbec nevylučujú.

Mne tu teraz vôbec nejde o Uhríka a ĽSNS, ale vyslovene o všeobecne pozorovateľný jav, ako sa ľudia nechápu, keď sa nechcú. A ani to, prosím, neber ako kritiku, a už vôbec nie Teba osobne (to by som si nikdy nedovolil).

Norman

keď ti poviem že sa mýliš, respektíve že máme rozdieľne názory?
Prečo do toho pletieš "mňa osobne" a "by som si nikdy nedovolil"? Takéto podjeby sú práve to, prečo sa s tebou nemá zmysel ďalej o tom baviť.

Náhodný okoloidúci

Neviem prečo, ale niektorí tu prítomní diskutujúci mi pripadajú ako pupkatí pivári sediaci v krčme pred telkou, v ktorej ide futbal a nadávajúci brankárovi na obrazovke, že nechytil gól od Maradonu alebo od Hamšíka.

Aman Againsttime

Ty naozaj chceš prirovnávať ľudí ako Remišová alebo Galko k Madaronovi a Hamšíkovi? :-D

Náhodný okoloidúci

Samozrejme, že nie, trošku som nadsadil :) alebo možno trošku dosť :D
Ide o to, že niečo iné je mudrovať na diaľku v bezpečí bytu a dodatočne až po tom, ako sme si vypočuli rýpanie a mohli ho rozobrať, a niečo iné je smažiť sa medzi zmrdmi naživo a musieť reagovať bezprostredne.

Aman Againsttime

Ok, veď to je jasné. Ja však stále nerozumiem tomu konceptu "nekritizuj, keď si neskúsil". Niekto snáď niekedy tvrdil, že vystupovať pred kamerami a argumentovať je ľahké? Nie. Teraz pozerám nejaké rozhovory s Le Penkou a tá celkom ukazuje ako na to. Proste vidím úspešnejšie príklady, a preto píšem o tom, že je na škodu, že sú neni lepší.
Ale podľa mňa je problém i samotné zameranie kotlebovcov. Prečo musia venovať toľko pozornosti blbostiam typu očkovanie či nejakým úchylným divadlám? Prečo miestami taký zaostalý imidž a rétorika? Veď oni sú v mnohom presne takí akých by ich nepriateľ chcel mať - klíšovití. A to mi vadí, veľmi vadí. A aj preto, že to nie je problém len kotlebovcov, ale celkovo alternatívy tu na Slovensku. Vidíme to neustále - to nižšie priemerné IQ v týchto kruhoch.

Norman

nebolo ti povedané "nekritizuj, keď si neskúsil" ale naopak, keď tak chváliš american way of politics, tak to skús aplikovať, aspoň na youtube. Alebo niekoho nájdi, čo to bude robiť, ako to dopadne. Po youtube či facebooku kecali mnohí, a ... no, výsledky sú skromné, ale keď myslíš a vyťahuješ tú rôznych cirkusantov ... nič iné nezostáva, len predviesť. A Le Penka je tiež slabý argument - ona je v politike 40 rokov, jej tatko bol v tejto politike - to skôr je na škodu, že ona nie je lepšia.

Nezahováraj to na celkovú politiku či rôzne fičúre Kotlebovcov. Reč je o tom, že aj keď chlapík povie teda mdlo a neagresívne, že treba brániť biele deti, aj tak ho systém žaluje. Je mi jedno, čo robia kotlebovci ešte iné, oní žijú v tomto svete a prirodzene podliehajú omylom tohto sveta. Očkovanie nie je moja téma, ale divadlo im dávam za pravdu - to nie sú maličkosti, treba sa presadzovať. Ale hovorím, tvoja kritika nebola pôvodne na LSNS ako celok, ale konkrétne na vystupenie.

Začal si totiž:
Uhrík naozaj argumentuje slabo (áno, treba byť kritický, obzvlášť, keď ide o človeka, ktorý má Phd.) a jeho prejav je úplne mdlý
--
A tu chcem práve povedať, že politika nie je to, čo vám nadrbali do hlavy sprostí američania. Politika nie je predvádzanoie sa a show, politika nie je nadutosť a kreténske opakovanie dogiem. To je LENa LEN americká politika, ktorú dovliekli sem do Európy a zadusili to tu ňou.
Skutočná politika je o význame a autentickosti. O charaktere a hodnotách.

Samozrejme, aby to nebolo udupané a umlčané, musí to byť podložené silou, ľudmi, hnutím, peniazmi a podobne. To je žiaľ súčasť politiky. Ale to je už o inom.
Je konieckoncov aj jedno, ako "argumentuje" - to sú zas len hry zo súčasných škôl, kde sa všetkým infikuje do hláv, že je dôležité "argumentovať" a "pôsobiť, takzvaná "performance". Je to nezmysel - ak budeme cynici, tak je podstatné tvoje sila (ako príklad uvediem zas údajný majetok u debila koktavého Kollára, ktorého vystupovanie je pod bodom mrazu ... ale stačí. O starších politikoch ani nehovoriac)).
A ak budem idealista, tak poviem, že dôležité nie je "argumentovanie" ale to, že máš pravdu. (aby sem zas nepribehol a neoponoval zas ten trtík ako minule, tak "fakty"- čo je to isté).
Uhrík mal jednoducho pravdu a držal sa jej. Nedal sa vyprovokovať, nehral rolu nahnevaného mladého debila (akú si vybral Mazourek, či ako sa volá) .

Toto vlastne ani nie je zastávanie sa Uhríka, ale oponentúra toho v tvojej kritike, že sú vôbec také kraviny, ako "vystupovanie", v tomto prípade dôležité. Tu sa zrážajú dva svetonázorové bloky, tu je vystupovanie a image to posledné, čo je teraz dôležité.

A nie je to ani odmietanie kritiky kotlebovcov. Naopak, práve preto, že sú tam rôzni ľudia je Uhrík stále ten najlepší typ medzi nimi. Práve preto, že sa LIŠI od tej tupej typológie, čo predkladajú sionisti o svojich oponentoch.

Ľubov

pozrela som si to opakovane a mám taký pocit,že Uhríkovi explicitne bolo poradené,no,minimálne ho vystríhali(kto,Jano Cuper?)k čomu ho budú chcieť dotlačiť a na čo nemá reagovať.
Veď čo bolo účelom,že tam vôbec pozvali zástupcu LSNS? No diskreditácia.A tak vlastne musel mlčať stále,krysy útočili v svorke.Čo sa týka fyzického vzhľadu,stále popri Strižincovi vyzerá ako princ Paris,otázka ale teraz nestojí na tom,či je alfasamec,aj keď mečiarovská britva by sa určite uplatnila a bola potrebná,žial,nedá sa vstúpiť dvakrát do tej istej rieky.Mečiar bol len jeden ,ale aj Uhrík je len jeden.
Ja,my,čo chceme chrániť naše biele deti sme tak trochu v pasci,budeme voliť náš druh,a tieto veci sú druhotné.Keď aj negramotný,vždy je to lepšia volba, ako kiskovská zombia.

ps. Záver predsa len trošku cynický.Nezabúdajme,že ak Kotlebovci získajú zrazu 30%,okamžite sa do popredia dostanú iné typy,ako je Uhrík.Sebavedomejšie a tak-a zas bude všetko po starom.

Norman

ten posledný odstavec o 30% a iných typoch - bohužiaľ, presne tak.
Ach jaj.

Ale už teraz odmietam zodpovednosť. Na vine sú tí, čo dnes majú plnú hubu extrémizmu a idú na obrazovke verejne ukameňovať ľudí typu Uhrík. Povedzme si to na rovinu, - sami sebe kopú jamu.

ps. Typy ako Uhrík sú v politike desať ráz lepšie ako Mečiar.

Ľubov

bola užitočná,pre mňa určite.Pretože doteraz som ĽSNS brala ako Mariána Kotlebu.Volím Kotlebu ,pretože nemôžem inak a ďalej nič.
Objavila som tohto mladého muža a môj názor na neho je pozitívny.Teraz už chápem,prečo niektoré firmy chcú zamestnávať mladých bez praxe.Sú nepopísaný list papiera,písať sa iba začne.Jeho cena je v tom,že je iný ako ostatní.Aspoň zatial.

Čo sa týka tých hoviadok,ktoré skutočne môžu označovať kotlebovcov za extrémistov,ak to naozaj myslia vážne a nehovoria to len za peniaze mimovládok,tak priepasť medzi nami je definitívna.Nenájdu u mňa súcit.Pretože to skutočné nebezpečenstvo je inde,pár hodín autom na východ.Z Mukačeva sú tu extrémisti za 6 hodín.Stále si hlupáci myslia,že Ukrajina je kdesi v Ázii.Nie,Ukrajina je celkom blízko.

mnkr

obcas cosi o trafenej husi

---2

vsak uviedol svoj konstruktivny nazor a aj ho vysvetluje

toto je iba 2x stekanie ad hominem.. tak napis, ze ujo je taky aky je ale autentickys

mnkr

aman sa sam nasiel v komente nahodneho okoloiduceho.

Norman

Kamas sa prebíja svetom kvalitne a má hlavne to, čo by prospelo mnohýcm - knowhow z Nemecka.
Ale k tomu videu:
https://www.youtube.com/watch?v=_TUYQfXH3Xk

treba si uvedomiť, že ho podáva tesne potom, ako bolo obvineniu proti nim odmietnuté - teda v pozícii víťaza, keď je sám svojou situáciou istý a cituje tam len tie vety apostoje, ktoré zazneli zrejme x krát pri súde a boli uznané za relevantné (a samozrejme akceptovatelné). Kotleba nie je žiaden rečník, ale podobný sebavedomý rozhovor by dokázal poskytnúť aj on.

Ja som ten spor sledoval a určite ani kamasovi nebolo vtedy všetko jedno - a to majú k dspozíícii skúseného a zrejme aj dobre plateného advokáta Pecinu.

Ale aj Kamas sa v interview tvári, že nevie, čo je 1488 a následne, keď mu to baba vysvetluje, sa grrimasí, že ho to prekvapuje. Nič proti tomu, ale to Uhrík nerobil nič iné.

Ale aj tak by som sa spýtal - je Kamas v českom parlamente? Sú iní, nagelovaní či suroví českí nacionalisti v parlamente? Nie, povedzme to ľudovo, ako sa medzi chlapmi hovorí, nie, sú v riti.

balu

nemyslím si, že Uhrík argumentoval slabo. Poprvé bol na "nepriateľskej pôde", to si aj uvedomoval. Nemá tréning pred kamerou (veď odkiaľ by aj mohol mať) a keď traja - Číča až tak nerátam - plus moderátor jednotne na neho zjapú jasne že je trochu "nesvoj". Keď sa náhodou dostal k slovu argumentoval v pohode, úroveň Galka niekoľkonásobne tromfol. On je asi zvyknutý skôr na fakty a táto partička útočila čisto emotívne. Položia mu asi dvesto akože-otázok ale totálne bez záujmu na odpoveď. Bolo úplne jedno čo povie, zbor hyén len mlel to svoje. Ináč zaujímavé, že všetci (teda iba Krajniak a Remišová) vyťahovali rovnako farebne vytlačené obrázky z netu - dtto ako Matovič na Kotlebu pred pár dňami - ako keby im to jeden PR tím predpísal. Vo férovom argumentačnom dueli by zmyl zo stoličky hysterického Galka ale takto to proste nešlo. Bolo to naňho trochu veľa takéto salvo asi nečakal resp. nebol na to pripravený. Aj tak jediný pôsobil nehystericky.

Pozeral som potom diskusiu dokonca aj na SaS, kde okrem povinného chválenia Galka aj chlapíci, ktorí, ako sa priznávali sú voličmi SaS písali, že svojim postojom vzbudzoval sympatiu. V tomto prostredí sa diskusia vyhrať nedala (lebo ani veľmi nebola, resp. s ním nie) ale keď vzbudil sympatiu to už je výsledok, nie?

slaven1

No zaujímavé, stiahol som si to.

Náhodný okoloidúci

Obrázok čím ďalej tým aktuálnejší.

http://nadhlad.com/obraz/white-pride

slaven1

V nedeľu bola V politike, relácii na TV TA3, téma "1. rok vlády".

Prvá trieda, podľa výsledkov povolebného rozloženia, šla na TA3 prvá. Nech sa to javí akokoľvek, ale Fico, Béla a kapitán majú dobrú šancu, že budú spolu v štúdiu aj pri téme s názvom "2. rok vlády".

Potom šli opozičníci Šulík, Škodič, Kotleba a Kolár. Najslabší boli Škodič a Kolár. Paradoxne, k dôležitému problému nízkej pôrodnosti, 1.4 dieťaťa na každú ženu v plodnom veku, mal najbližšie Škodič, keď spomínal nejakých "smiešnych" 3000 deti, ktoré sa nenarodia aj preto, lebo rodičia nemajú lóve.

Ja dodávam, že nenarodených detí je zhruba 20000 ročne (25 rokov). Škodič zatajuje, alebo je možno iba taký sprostý, že si to nevie dopočítať.

Čo majú týto ľudia spoločné?

Ale to, čo za zišlo v štúdiu STV... no úžas. Absolútne nevyvážené vzhľadom na to, že na jedného človeka útočilo hodinu a pol 5 ďalších ľudí (vrátane moderátora).

Počul som hovoriť 5 spokojných Bratislavčanov. Mimochodom, rozdieľ moderovania relácie v Politike TA3 (Norbert Dolinský) a O 5 min 12 (Martin Strižinec) na STV je priepastný.

Výber hostí tiež nie je náhodný. Čo majú spoločné hostia pozvaní do štúdia: Krajniak, Remišová, Galko, Číž a Gál (ktorý sa na účasť vybodol a poslal ina opľuvačný list)?

No a teraz si povedzme čo zaujíma národ v roku 2017: Národu sú vaše "židovské transporty" ukradnuté. Národ zaujíma hlavne kúpyschopnosť mzdy, kvalita školstva, cena zdravotnej starostlivosti, bytová otázka či zničujúca pôrodnosť 1.4 dieťaťa na každú ženu v plodnom veku...

slaven1

Všimnite si rovnakú argumentáciu, ktorú používajú v oboch reláciách poslanci OĽANO. Matovič na TA3, a v ten istý deň aj Remišová v STV spomínajú rôzne číselné kombinácie spojené s 3. ríšou, všakže.

https://youtu.be/qo5REk03m1E?t=2m42s - Numerológia Krajňáka a Remišovej
https://youtu.be/9sHxQXOtKN0?t=21m3s - Numerológ Matovič

Popri tom, že používajú numerológiu, čo je ešte tak na ich mentálnej úrovni, zrazu títo ľudia začali hovoriť o bohu, pričom je to v oboch prípadoch rovnaký spin typu "boh nie je nenávisť".

Remišová to dokonca v tej nervozite musela vyčítať zo svojich poznámok: Čo som to, kurňajs, mala povedať...

A toto už nie je lacný trik, ale výsledok serióznej analýzy psychotypu voličov ĽSNS - príliš sofistikovaná hra, než akú dokážu zvládnuť poslanci OĽANO. Toto nemajú z vlastnej hlavy, či ich iba podceňujem?

https://youtu.be/qo5REk03m1E?t=3m32s - Remišová o bohu
https://youtu.be/9sHxQXOtKN0?t=21m37s - Matovič o bohu

slaven1

Hákový kríž bol na scéne tiež. Prišiel, ako to už na Slovensku 2017 chodí, s tzv. antifag-mi:

Hákový kríž na scénu priniesli poslanci OĽANO

Hákový kríž na scénu priniesli poslanci OĽANO

http://www.hlavnespravy.sk/na-poslanca-lsns-milana-uhrika-podali-trestne... diskusia na HS má zatiaľ 2500+ príspevkov.

balu

som vyššie čítal. Mne udrelo do očí, že teraz Krajniak a Remišová, minule Matovič vytiahli dosť podobne vyzerajúce farebne vytlačené A4-ky. Na chvíľu sa mi aj zdalo či nie sú tie isté ale nie. No nie je to bežná prax, takže mám podozrenie, že ide o zosúladený PR. Ty si si všimol to spomínanie Boha od OĽaNO (divne vyzerajú v jednej vete vedľa seba). No keďže je v tom aj Krajniak (Remišová a Matovič sú aspoň z jednej stajne, to by som ešte chápal) vyzerá tak, ako keby obidva tie subjekty dostávali inštrukcie od toho istého.

Moja odpoveď na tvoju otázku by teda bola, že podľa mňa to nemajú z vlastnej hlavy. Nepodceňuješ ich, fakt sú takí :-)

slaven1

No keďže je v tom aj Krajniak (Remišová a Matovič sú aspoň z jednej stajne, to by som ešte chápal) vyzerá tak, ako keby obidva tie subjekty dostávali inštrukcie od toho istého.

Ja to skôr vidím takto: Je normálne že si OĽANO spravia pred vystúpením "búrku" mozgov (brainstrorming) ako poraziť súpera. Aj keď v tomto kontexte, bude lepšie napísať "letnú prehánku".

Je pochopiteľné, že brnknú aj Krajňákovi nech aj on požongluje s číslami spojenými s 3. ríšou. Však veď numerológia nie je náročná.

Ale argumentáciu bohom som nečakal. Je to niečo na čo úrčite percento voličov ĽSNS počúva. Pochybujem, že ich to napadlo z vlastnej hlavy.

Ako som napísal, vyzerá to na "analýzu psychotypu voličov" a následnú optimalizáciu vypúšťaných zvukov. Postup, v ktorom sú dobrí zaoceánskí "partneri".

Remišová o bohu

Kým Matovičovi som to uveril, povedal to veľmi presvedčivo, ale keď som pozeral STV, tak ma zarazilo, že Remišová použila rovnaký spin, a znela neúprimne.

Očividne táto liberálna žena nemá koncept boha a myšlienka nebola jej (veďže pred "vypusteným zvukov" musela nazrieť do lajstrov pripravených počas porady).

 

 

frooyo

myslim ,ze teraz mu to nevyslo , ale u ludi ma dost vysoky kredit. Myslim ,ze to bol on kto pritiahol k lsns takych miernejsich a nerozhodnych volicov. Videl som jeho prve vystupenie este pred volbami v stv a bolo to fajn. Zvykne hovorit vecne a bez zbytocnych emocii. Teraz sa vsetci do neho obuli , ciel boj jasny - diskreditacia. No pravdou je aj to ,ze sa mohol epsie pripravit na historicke temy. Nemozem povedat ,ze ma sklamal. Sklamal mozno nejakych citatelov bulvaru ktorym staci nadpis MEGA TRAPAS a tak tomu budu verit ,ze to tak bolo.

carda7

Vi chytraci...je vas tu dost.. noze hodte nieco na veb..yotube..a ukazte co je vo vas..nie pri klavesnici..sa hrat na hrdinu....poseriete sa kazdy z vas..najleosia je kritika.. treba ukazat..co viete..lebo unac ste obycajne nuly..nic viac

Norman

Ty si, Carda, priamo od Kotlebovcov, keď sa cítiš taký urazený, alebo si len taký Jarda z ulice?
Aby sme vedeli, ako na tom Kotlebovci naozaj sú.

balu

sme šeccia tunak nuly. Ale veľa dobrých núl za hrdou jednotkou nie je také zlé. Priam vznešený minus von jeden nám to hovorí. Ktzorý je buď pologramotný alebo len ožratý.

Carda, na nás ešte príde rad, aby sme niečo ukázali, ale ty radšej zostaň doma prosím ťa.

Norman

ja keď dnes čítam
"treba ukazat..co viete."
tak ma napadne ten vtip: "som ukazoval, keď som bol malý". Ale nie v zmysle toho detského vulgarizmu, ale tak, že som naposledy chcel dokázať nejaké svoje schopnosti sebe či iným keď som určite ešte nemal 15 rokov. A to, veru hrôza, bolo ešte v minulom tisícročí.
Vlastne som už v detstve bol naopak skôr nútený zatajovať to, čo viem. :-)

Sloven

Otázka: V jednom kraji: krajská obec a v tej obci obec má moc i sídlo vo všetkých krajoch.
Odpoveď: V tom istom kraji: správca všetkých obcí, bez väčšej (po)moci, stane sa správcom všetkých krajov?

Pomôcky:
Obec berie bubáky -skratkou cez krajskú obec Berbubáky z celého Berbubáckeho kraja a zo všetkých ostatných krajov.

Odpoveď na otázku: či je Odpoveď tou správnou odpoveďou na Otázku Bude v Budúcnosti zodpovedaná, ale len v prípade, že bude s Odpoveďou súhlasiť väčšina.

Výzva je pochopiť,
že aká/čo je otázka a aká/čo je odpoveď..

Norman

Presne takto poôsobia texty inteligecie na tých, čo ich vôbec nechápu.
Proste nevidia Pravidlá.
V tvojom prípade tam samozrejme žiadne nie sú - a TO je odpoveď. Aj tento tvoj císar je nahý.

Sloven

To je nesprávna odpoveď! A tiež si nenapísal Žiadnu otázku...

Pravidlo 1: príčina -> následok
Je jedno či je za jednotkou jedna 0 alebo desať 0, či 6 miliónov 0, ak je pred nimi desatinná čiarka..

Odpoveď je podstatné meno.
Otázne je prídavné meno.

"Nahý" bude, až potom keď pochopíš, že KTO to je..

Pomôcka 6:
Táto žeravá Otázka je mocná a aby sa ju nedalo len tak ľahko vyriešiť, tak sa snaží zosmiešniť Odpoveď bľabotkom LEBA - BLEBAA.
Ale aj tak zatiaľ nikto nevie dokázať, že Odpoveď bude aj naozaj niečo riešiť a nestane sa tiež len ďalšou otázkou pre kritikov.

Norman

v skratke povedané:
budovanie napodobenín lietadiel zo slamy
To je presne to, čo robíš. Dá sa to ľahko poznať - nelieta to.

Skús v Sme, tam na také guláše jedného síce už majú - ale ak je tvoj tatko väčší boľševický hajzel ako jeho a ak tvoja matka spáva nielen s marhuľom, ako jeho - tak máš šancu dostať jeho miesto.
Ináč ale ťažko, lebo grcať prázdne slová dokáže každý, vieš?

Sloven

Máš pravdu..
Ďakujem za dobrú radu, mám síce silný žalúdok, ale žiaľ zatiaľ ešte nie až tak...

Dobre tak žiadne inotaje len stručné a jasné fakty: som Kotlebov volič, ale narozdiel od Kotlebu som naozaj rasista a neverím kresťanským bludom ani rovnostárskym sračkám.
Teda vo viacerých rovinách by som mal byť jeho úhlavný nepriateľ... Lenže svet nie je čiernobiely... (je to dosť neuveriteľná kombinácia?)

To, že si podráždený a máš potrebu mi nadávať má samozrejme svoj dôvod.
Som provokatér a tak aj píšem (tie napohľad nezmyselné sračky bez pointy).

Práve ty si najnormálnejšie argumentoval proti zgaučovskej kritike ĽSNS, ktorá podráždila zase mňa ako aj možno ďalších voličov..

Tú hádanku som nepísal preto aby som niekoho, urazil no dobre džudáčikov nepočítam, ale preto aby som vám dal aj sebe samému možnosť troška potrápiť šedú kôru, pretože nie všetko je tak priezračné ako sa zdá, ale môže to byť v skutočnosti úplne ináč.

To čo vyzerá ako totálny nezmysel a zmätok, môže mať v skutočnosti presnú kostru, pravidlá, význam a aj účel... A to čo má na pohľad pevnú kostru, a pôsobí to účelne a umelecky, môže byť v skutočnosti len sračka v obleku..

Raz som ti povedal, že nikdy never votrelcom, pretože tí chytrí ťa nebudú urážať, oni ti nepovedia nikdy do oči pravdu len tak bez toho aby tým získali niečo pre seba, oni v príhodnej chvíli využijú proti tebe všetko, každú jednu malichernosť zašpicatia tak aby ťa skrz zložený štít, vďaka tvojmu súcitu k ním, rozcupovali na márne kúsky...
Potom som ti povedal, že na tejto stránke som tiež len votrelec a neklamal som... Pretože veriť sa mi rozhodne nedá..

Ani geniálny jasnozrivý stratég často nevytvorí tak dokonalú stratégiu proti nepriateľovi ako jeden aktívny blbec v radoch nepriateľa proti sebe a keď je tých hoviadok väčšina, tak sa nie je čo čudovať, že sme tam kde sme..

To že ste nerozlúštili tú hádanku neznamená, že nemala zmysel, ale len to, že už sem nemám dôvod prispievať, pretože je to pre vás otravné, zbytočne to odpútava pozornosť, nič nové som sem zatiaľ nepriniesol, len slovné sračky proste nič len jednu veľkú 0

Čím viac sa budeš zaoberať takýmito sračkami, tým viac sa ti dostanú pod kožu a nakoniec, keď už bude neskoro zistíš, že si sa stal presne tým voči čomu si bojoval, ak totiž raz uvidíš svet očami votrelcov, tak začneš snívať ich sny a nie tie svoje, ale ak nepoľavíš a nezabudneš nato čím si bol predtým a zostaneš tým aj naďalej, tak získaš zbraň nepredstaviteľnej sily, tá zbraň je ukrytá v slovách, tá najsilnejšia zbraň na svete je totiž poznanie.. to poznanie ale slabá duša nezvládne a tou zbraňou zhynie.
Len málokto kto sa vydal po tejto tŕnistej ceste sa vrátil živý a zdravý, ale ešte zatiaľ nikto sa nevrátil späť ako človek, proste ešte raz sú to sračky, chytáčiky, čím viac času stráviš čítaným sračiek, tým menej ti ho ostane na skutočný život, proste ak sa vydáš ktoroukoľvek vyšliapanou cestou, ak sa rozhodneš, že toto je pravda alebo to nieje pravda, či pôjdeš doľava či naopak doprava vždy sa rozhodneš zle..

Pokiaľ si nenájdeš vlastnú cestu a vlastné prekážky, a to je aj skutočný dôvod prečo odchádzam pretože tú cestu za mňa prejsť nikto nemôže..
Alebo som len urazený ako malé decko, to je tá najjednoduchšia možnosť, takže podľa nejakej starej akoževedeckej britvy je vraj aj pravdivá..

Otázka to bola podľa mňa zákerná, židovská(príd. meno), ale zodpovednosť za ňu chcú prisúdiť Kotlebovi(to je podstatné meno) a myslia si, že Uhríka už na ňu nachytali.. :)

Teda v prípade, že nenájdem naozaj nič hodnotné čo by som sem mohol priniesť a bolo by to stráviteľné, tak sa majte, pozdravujem všetkých teda žiadne=00.

Norman

keby som bol američan, tak by som sa spýtal, či je tu niekde hore nejaký fucked nápis, že tento fucked portál je fucked súťaž vo fucked literatúre a vo fucked hádankách?
Nie, nič takého tam nie je.

A zavesí to na mňa práve tam kde píšem, že už od detstva ma netankuje dokazovať si nejaké schopnosti (napríklad riešením hádaniek). Takže skúška hádankou bola, či nekecám - a obstál som.

Ale prečítal som si aj toto dlhé. Aj ma niečo zaujalo, tak odpoviem:

"tak začneš snívať ich sny a nie tie svoje".
Ja nemám žiadne sny ... teda žiadne, ktoré by som chcel splniť.

"či pôjdeš doľava či naopak doprava vždy sa rozhodneš zle.."
S tým plne súhlasím.

"narozdiel od Kotlebu som naozaj rasista a neverím kresťanským bludom ani rovnostárskym sračkám."
hehe. to ma teraz rozosmialo. Hádanka by bola, že prečo - a odpoveď je v tých prvých slovách "na rozdeil od Kotlebu".

Sloven

A prečo som asi písal, že som Provokatér? Asi preto, že nerobím druhým naschvál? :D:D
Narozdiel odo mňa si naozaj obstál...

Ja sa učím o ľudskej psychoblablaslová praxou..
A zistil som len jednu vec, že nie je zložité ovplyvniť druhých ľudí, ale zato ovládnuť seba samého a nenechať sa vytočiť, nenechať sa riadiť cudzími vplyvmi je veľmi, veľmi ťažké.

V prípade, že nehráš blbého, lebo v tom prípade si úplne nepriestrelný nielenže sa guľky od teba odrážajú priamo do tvojich nepriateľov, ale väčšinou preletia priamo skrz teba bez toho aby ti ublížil a len ťa tak pošteklia a rozosmejú, alebo si ich ani len nevšimneš a to je ten násilnejší psychologický útok voči pyšnému nepriateľovi, keď si ani len nevšimneš, že ti mal nejako uškodiť alebo ťa ohroziť... To ho proste tak zdeptá, že to rovno zabalí alebo sa pustí zhurta do útoku proti tebe a odkryje tak všetky karty, pošmykne sa a sám sa obesí na svojich zákerných úmysloch...

To akože nemáš sny, nemáš žiadne plány? Žiješ len tak?

Ale ináč ty sám si tam zavesil kopec pičovín a básničiek, kungfu čakrymakry od suenteho Petra a pod. takže sa zas až tak nemôžeš čudovať, že si to naivný súper všimne a bude to chcieť použiť proti tebe..

Sloven

Ale ešte nejaké pitchoviny tu musím zanechať:

Lebo som spravil presne to čo som nemal a začítal sa do tohto http://nadhlad.com/klasika/thomas

@20 semienko = vírus, ktorý napr. z ľudstva vytvorí hierarchickú štruktúru =(vetvi a panuj) ako útočisko pre mimozemských votrelcov..
//alebo z malinkého semienka, ktoré dopadne na úrodnú pôdu narastie strom/krík, na ktorom hniezdi vtáctvo (ale vtáctvo z neba tam je ten háčik a to semienko má predstavovať to kráľovstvo nebeské)

@22 -> šuch-šuch, jedna nôžka sem druhá tam, von a dnu, proste jebačka, kráľovstvo nebeské je v piči, či práve tá piča, alebo orgazmus //boh je láska a pod., no proste klasické slniečkarské sračky..

Ale tá @29 je naozaj zaujímavá:

Keď si software začne vytvárať hardware je to zázrak.
Ale keď sa v kuse šrotu sam objaví nejaký software, tak to už je fakt kurevský zázrak...
(asi ako keby tvoj počítač sám od seba začal myslieť)

Som prekvapený, že ako mohol vzn. tak rozmanitý život v takej pustatine..

Čiže veľký mudrc IS aj s jeho kolóniou vie takú istú piču o tom, že čo sme zač a kde sme sa tu "zjavili" ako my sami... To veriacich asi trošku sklame.. :D
//alebo kebyže to skomolíme a vytrhneme z kontextu tak potom: Som prekvapený, že z takých chudákov sa podarilo vytrieskať tak veľký majetok..

Proste ono tie "hádanky" majú nejaký hlbší zmysel, hoci tomu neveríš.. stačí ho len pochopiť. Tým, že ho pochopíš mu dodávaš konkrétnu podobu, teda to posolstvo to môže trochu zjednodušiť a špecifikovať, hoci mohlo byť myslené viac všeobecne, alebo ho môžeš pochopiť úplne ináč ako bolo myslené, či ho nepochopiť vôbec..

Norman

ale to sú iné hádanky, tieto majú zmysel.
to ti hovorím od začiatku.

ale vybral si si výborný odsek, 29.
určite ho raz dokážeš pochopiť.

no, kedže som ti dlžný jednu hádanku, výnimočne jedno vysvetlenie (nemalo by sa, lebo vysvetlenia kazia radosť, ale keď teda chceš)
"Čiže veľký mudrc IS aj s jeho kolóniou vie takú istú piču o tom, že čo sme zač a kde sme sa tu "zjavili" ako my sami"
na začiatok tri otázky s jednou odpoveďou:
kto je to mudrc?
kto je to kolónia?
kto je to my?

Sloven

Ľudia, ľudia, ľudia..

Stále len blúdia...
A šíria bludy..

Ako zvyčajne zvolím egoistický prístup ISis-áka:
To slovko my je ako sekera, ktorú som si vrazil medzi oči...
Ale to len preto, že som sa snažil vcítiť do ľudí ovčieho druhu a zaradil sa tak medzi nich..

Teda jedna odpoveď, ste to vy ľudkovia, ktorí sa nechávate viesť slepými...

To, že sa tie sračky najprv krútia v závitoch šedej kôry a neskôr vychádzajú z úst ešte neznamená, že ich prvotný pôvod musí byť ľudský..

Lebo jedna vec je, že ľudia sú sračky a tá druhá, že pre koho, kto nieje človek?
Alebo naopak, ak ľudia niesu sračky tak, prečo im vládne sračka, prečo ich učenie je sračka, prečo je taká ich kultúra, prečo sa takým stáva ich jazyk, prečo je tu kapitalizmus a komunizmus? A je tu vôbec?

Prečo sa hlúpe programy pre hlúpych ľudí píšu v hlúpych jazykoch ako Java, aby ich následne musela spracovať strašne maličká no vnútorne strašne zložitá mašinéria - totálne primitívna hierarchická štruktúra primitívnych podmienok a príkazov?
Nejaký neuveriteľne rýchly blbec, ktorý sa točí v kruhu a vykonáva príkazy, nemyslí, nežije, nezdokonaľuje sa, ale len robí to čo má v europrograme..

Prečo ľudia sami nebránia svoju Zem? Prečo sem pozývajú hviezdy, ktoré ich majú viesť ako malé deti?
Prečo nezničia padlé hviezdy a z ich prachu nebudujú obranu proti nim? Prečo je to naopak?
Prečo dokonalé opevnený tank búra opevnenia? Prečo sračky zo svojich úkrytov hlásajú otvorenú spoločnosť?

Prečo Mudrc chodí medzi ľudí hlásať strašné múdrosti a nie sa ich učiť?

Prečo ľudia nehovoria preto aby mohli počúvať, ale len preto, že chcú poučovať druhých... ?

Norman

to je prvé, že je to o nás, lebo my sme aj kolónia, aj mudrc.

aj pre nás to teda platí (citát):
---
Ale ja sám som prekvapený,
ako to bohatstvo vzniklo v takejto mizérii.
---

vždy budeme prekvapení, a to je naše poslanie.
vnímať prekvapenie.
dokonca aj my.

ps. som polichotený tvojimi ďalšími otázkami, je ich hodne, ale toto zatiaľ stačí :)

Náhodný okoloidúci

1. otázka
Už dávnejšie som čítal, že na súdny proces s Dr. Tisom prišla skupina Židov, ktorí preňho žiadali milosť, lebo im výnimkami zachránil životy. Viete o tom niekto niečo?

2. otázka
Ešte kedysi dávno po prevrate (1989) som sa vo viacerých článkoch dočítal, že kdesi v Izraeli mala byť busta Dr. Tisa, vybudovaná z vďačnosti za záchranu Židov udelením asi 11 000 výnimiek z deportácií. Busta vraj bez stopy zmizla. Viete tom niekto niečo?

Norman

Na Prope písali, že sa to pokúšali nájsť a nič také nie je. Je to mýtus.
Tiso bol odsúdený a popravený - Izraelci by niekomu takému nikdy bustu nestavali - bez ohľadu na to, koľko Židov zachránil.
Oni nerobia podobné gestá (busty, odmeny) z dôvodov akejkoľvek minulosti, ale čiste z dôvodov propagandy v budúcnosti.

Ten prvý bod teda platí tá sitá veta.Pochybujem, že by to ktokoľvek robil, aby išiel naivne na totalitný súd a pokúšal sa tam niečo zmeniť. Je to asi podobne absurdná predstava, ako že by sa vysoký komunistický ideológ mešťan dnes čo len slovom zastal Husáka - ani bohovi-jahvemu či akému ich diablovi ateistickému by to nespravil. Načo? On nepozná vďaku či charakter, včerajšie názory, hodnoty a mená zahodí bez akéhokoľvek zaváhani a aviac o nichnevie.

Ale je pravda, že si to členovia LSNS musi vyjasniť. Buď Tisa chcú obhajovať, bez ohľadu na akékoľvek chrapúnske zákony, bez ohľadu na akékoľvek tresty, alebo nech to nerobia nikdy nejakým "podjebávaním". Vtipy ako 1488 sú pre pubertiakov a kokotov, nie pre chlapov.

Ja som sa tu Uhríka zastal, lebo je aký je, ako my všetci - ale moje sympatie nepatria ani zďaleka celej LSNS, ktorá sa rýchlo mení na frašku.

Náhodný okoloidúci

... ale pre istotu som sa spýtal tu. Za celé roky, čo sa tento mýtus traduje, nikto nebol schopný doložiť existenciu busty alebo pamätnej tabule fotkou. Jedine že by už dávno bola zničená. Ak vôbec existovala.

A čo sa týka tej skupinky, čo mala prísť na súd, nedávno mi to tvrdil aj jeden známy, zaoberajúci sa novodobou históriou (čosi ako historik-amatér, ale na celkom slušnej úrovni). Že to čítal v nejakej knihe o procese, ale už sa k tej knihe nevie dopátrať. Žeby bola scenzurovaná? Ale ako ho poznám, nemá vo zvyku trepať do vetra.

Norman

No dobre, skupinka Židov na súde, ale z toho naozaj máločo pre Tisa vyplýva. Celá ten súd bol totalitný a boľševický - ako ho dnes niekto môže brať vážne? Bola to jednoznačne justičná politická vražda - a to si na Tisa naozaj nepotrpím. To je jediný postoj, ktorý možno dnes zaujať.

balu

ja som počul také niečo, že nemci žiadali už skôr vydanie židov ale Tiso akože prižmúril oči, tým im dal čas a židia húfne utekali do Maďarska k Horthymu, ďalšiemu údajnému krvylačnému židobijcovi, ktorá nemeckým požiadavkam odolal až do (jeho) konca, teda do obsadenia Maďarska nemcami a vládnutia nyilašskej vlády. Keďže nemcom bytostne chýbali valuty, boli ochotní vyjednávať ohľadne židov tak, že medzinárodné židovstvo za nich zaplatí x dolníkov za osobu. Skoro sa to aj zrealizovalo, vlak so židmi čakal niekde pri Seredi či Topolčanoch, neviem, agent, ktorý mal peniaze priniesť už bol vo Šajci, keď najvyššie vedenie židovstva celý obchod stopol, vraj ich krvou kúpia svoju zem. Vedeli teda dosť presne asi čo na nich čaká, (Yoel) Teitelbaum rabbi a židia vo vlaku čakali, prachy nechodili, nemci začali byť nervózni a po x krát predlženom čakaní sa nakoniec vlak pohol... Ovšem rabbiho Teitelbauma s rodinou vysadili proti jeho vôli - on chcel zostať so svojoou obcou - a presťahovali do New Jersey, kde sa z neho stal najtvrdší odporca proti týmto skurvysynom bankárom. Značnú časť peňazí pritom dali dokopy obyčajní židia v Štátoch, ktorí nesnívali o Izraeli, radšej chceli zachrániť svojich súkmeňovcov - ergo aj ich škaredo odžubali. Ale dávno som to čítal a anglicky, takže neručím za to.

Našiel som dačo: http://www.truetorahjews.org/qanda/kastner

"The plan to bribe the Nazis to release Jews from occupied lands originated not with Kastner and his fellow Zionists in Hungary, but with Rabbi Michael Ber Weissmandl in Bratislava, Slovakia. By giving the Nazi officer Dieter Wisliceny a total of $50,000 in bribes, Rabbi Weissmandl was able to delay the deportation of the 30,000 Slovakian Jews for a full two years. ... On Rabbi Weissmandl’s advice, Wisliceny began discussing this plan with the head of the Orthodox community of Budapest, Pinchus Freudiger. The Nazi proposed to release the approximately one million Jews of Hungary for 12 million dollars."

Norman

ale aj Berlín bol ochotný nechať Židov odísť na Blízky východ. Pre obe tieto mestá bolo zaujímavejšie, aby opustili európsky priestor. Prestali byť občanmi ako Slovenska, tak aj Nemeckej ríše - to sa pri stvorení nových štátov či rozpade starých stáva - najnovšie sa to stalo státisícom Rusov v Pobaltských republikách po rozpade ZSSR.

Bratislava rovnako zrejme tolerovala, že tí ľudia odchádzali do Maďarska - odkiaľ vlastne kedysi zväčša prišli a kde sa väčšina z nich cítila byť doma. Ako sa k nim zachovalo neskôr Hortyho Maďarsko - to je už iná kapitola. Sám Žid Soroš vtedy na ich majetku začal budovať svoje budúce impérium.

Na Slovensku nebol nik odsúdený na smrť a ani nebol zabitý - až do vypuknutia povstania či povstaleckých aktivít v roku 1944. Čo sa dialo potom, za to nesú zodpovednosť strojcovia povstania - okrem Moskvy napríklad domáci boľšvik Husák a vojnový zločinec Beneš.
----

Je také zložité toto pochopiť a opakovať to v debate? Podľa mňa nie, len to tomu Uhríkovi musí niekto takto napísať. A nie je to trestné, povedať že Soroš je Žid či že Husák bol boľševik, alebo že SNP bolo zdrojom násilia a krutosti. To NIE JE TRESTNE.
Samozrejme, trestné je povedať nejaké iné veci. Napríklad povedať, že komunistický a ten druhý, nacistický režim boli nevinné. Samozrejme, že NEboli nevinné, aj súčasný anglosionistický režim je zločinná totalita, v minulosti to bolo relatívne podobné ( i keď dnes je to horšie).

To ale neznamená, že si prvú Slovenskú republiku nemáme vážiť. Bol to dôstojný a dobrý štát - napriek niektorým drobnostiam. Nik tie drobnosti nepopiera.

balu

kým vládol Horthy, nikde sa židia nemali lepšie ako v Maďarsku. Nemco ho aj drbali za to, ale aj tak ich nepustil. Boli síce v "gette" (v Bpešti) ale tam boli chránení. Preto tam utekalo plno židov (aj) zo Slovenska. Zvrat nastál potom ako nemci obsadili Maďarsko (19.marec 1944) a dosadili vládu Nyilašov na čele so Szálasim (niekedy v auguste 1944). Horthy po porážkach pri Done začal opatrne a tajne mapovať možnosti vystúpenia z vojny - dokonca už aj pred tými katastrofami, veď už maďarmi obývané časti okolitých štátov boli pričlenené, načo by hnal vlastných ľudí so mlynu? A Hitlera nijako extra nemal v láske, ani mu nedôveroval (ani Hitler jemu) ... v podstate on starý šlachtíc pohŕdal týmto "plebejcom". Nemci to ale vytušili a čím ďalej tým menej mu dôverovali. Takže až dovtedy boli židia v bezpečí v Maďarsku. Tisova zásluha je, že prižmúril oči. Teraz by najradšej vykreslili Tisa aj Horthyho ako krvilační hovädá, pričom oni sa v ich pozícii snažili ticho a nenápadne chrániť židov. Údajne aj Szálasi bol skôr toho názoru, že sú škodliví a nech odídu, ale tiež nebol žiaden masový vrah.

Tiso v danej situácii urobil pre svoj národ nejlepšie čo sa dalo. Ideálne to nemohlo byť, ale nikde nebolo. A v tom je najväčší hriech: pre svoj národ hľadal najlepšie možné riešenie a nie pre židov, hovado jeden si dovolil uprednostniť svojich súkmeňovcov pred židmi a to sa neodpúšťqa. Minule som tu písal, že údajne tajne vyjednával aj s Horthym o určitej obojstranne výhodnej forme spojenia Slovenska a Maďarska a bolo to zatrhnuté z Berlína, ochota na kompromis bola aj od Horthyho.

Niekedy ale mám pocit že spomínanie židov v akomkoľvek negatívnom kontexte je trestné, dovolené tematické okruhy sú holokaust, chválospevy na ich inteligenciu, vedecký a umelecký prínos, Starý Zákon. Iný kontext nie je dovolený. Ak spájaš boľševikov, vymývanie mozgov médiami, bankové a iné, lokálne či globálne svinstvá s nimi si antisemita. Ináč všimli ste si, že termín "antisemita" v poslednom čase používajú nejako menej, o to viac skloňujú "fašizmus" a "extrémizmus" (kde zlý je iba ten "pravicový", ľavicový oficiálne neexistuje) a postrehol som, že sa vynára znova aj "nacizmus".

Norman

súčasná aktivizácia slova "fašizmus" vo verejnoprávnej TV by si zaslúžila zvláštny rozbor - ale niet sily. Už dva týždne každý jeden deň v správach etuda o holocauste, o preživších atď atď.
A všimol som si aj ja, že antisemitizmu nejako ubudlo. Pribudnutie "nacizmu" som zatiaľ nezaznamenal - som zhrozený :). A kto je teraz "nacista"? Na Slovensku azda nik, to tam u vás, na dolniakoch :-)

hal

Pri pozeraní som spoznal čo je to pravý pocit nekonečného hnusu a odporu,aký človek len málokedy zažije.Pánovi Uhríkovi držím palce.Bol tam jediný normálny človek medzi skazenými.

Aman Againsttime

Toto je zaujímavý rozbor, na ktorý chcem upozorniť: http://www.rtps.sk/diskusia-v-rtvs-pripravovala-irena-bihariova-lubomira...

Takže to cigaňa rozdáva rady a materiály týmto pajácom. No, nemyslím, že to Galkovi veľmi pomohlo (tam totiž nepomôže asi nič :-D), ale s cigaňou sa dá v zásade súhlasiť. Na tie debaty sa treba pripravovať. Potrebujeme poznať ich argumenty a vedieť ako na ne odpovedať, ako ich najlepšie vyvrátiť. Chcelo by to nejaké manuály. :-)

---2

podla wiki ti dvaja politici nalavo od uhrika nemaju deti, tak jeden z nich tu otazku vyroku o bielych detoch preto aj mohol otvorit...inak by sa ako citil ak by jeho deti tuto relaciu pozerali

mirage

ale ked sa vrati z tjurmy, moze si zaspievat

https://www.youtube.com/watch?v=80Zi5Lm94r8

Mirexx

MY MUSÍME CHRÁŇIŤ EXISTENCIU NAŠICH ĽUDÍ A BUDÚCNOSŤ BIELYCH DEŤÍ. Ved na tom nie je nic rasisticke povedat ze treba chranit buducnost bielych deti. Ked cernoch alebo arab povie nieco podobne tak vsetci su ticho. To naozaj uz nikto nie je hrdy na to ze je biely??? Len retardovany plevel nechrani svoje deti, samozrejme prioritne svoje kedze je biely tak biele.
Chránime cigánov, chránime moslimov, židia sú nedotknuteľní. Nemáme v tomto svete chrániť aj naše deti ?!

nové