Toi Toi

 Včera vo večerných správach vytiahol vedúci vydania, alias televízny politruk, na úvod dva hajlajty, nespisovne highlights, v preklade výpychy.

Prvým bol trumputin na hamburgskom G20, druhým, ajhľa-ajhľa, provinčný festival s priblblým názvom Pohoda. Slovenská verejnoprávna telka robí bez rozpakov komerčnému festivalu ťažkotonážnu reklamu v presvedčení, že platcovia koncesionárskych poplatkov ani nepípnu. Ako sa neskôr ukázalo, pointou bol Lasica. A jeho majsterštyk z roku páne 1983, ktorý bol údajne velice úspešný - a potom nech mi niekto hovorí, že nekolaboroval s komunistickým režimom. Chvíľu na obrazovke tiahlo vyl o vtáku - vždy je dojímavé, keď jedinec, ktorý to má za pár, spieva o vtáčej voľnosti - a potom moderátor informoval, že diváci, väčšinou mládež, šaleli.

Vďaka festivalu, akých sú v lete v Európe stovky, som bola prostredníctvom korporátnych médií detailne informovaná o vývoji počasia v Trenčíne a okolí a následne dnes dopoludnia o tom, že na Pohodu zavítala Kiska. Pozval si ju Hríb z bodkatýždňa. S Pištom Hríbom si Kiska súdružsky tyká, a tak sa ho Pišta familiárne spýtal na jeho čerstvo narodeného piateho potomka. Kiska bola pochopiteľne namäkko a ako vtipný dar dostala od Pištu bal plienok. Aby sme nezabudli, že aj prezidentča vylučuje. Ja neviem, asi som príliš konzervatívna, ale mám evolúciou vycibrenú nechuť k týmto dedootcom, ktorí by namiesto privádzania na svet benjamínkov mali pestovať svoje vnúčence. Pre dieťa je nešťastím, ked bude mať vo veku 20 rokov za otca vetchého starca, v lepšom prípade. No ale čert ho ber, iné bolo zábavné. Tento generátor umelohmotných kecov plochých ako trenčianske letisko oblažil v rozcítenom čerstvootcovskom rozpoložení ľud vyhlásením, že nikdy neprahol po moci, vždy chcel pomáhať ľuďom. Isto. A to je dôvod, prečo chcel byť židom, ako sa nedávno v slabej chvíli vyznal svojim židovským mentorom v Izraeli.

Pohodový dav Kiske veľa tlieskal, ale najväčšiu poctu mu zložil akýsi Jakubčo v smetiarni

 

Teraz neviem. Buď toho sebastredného táraja bolo treba brať na kameru aj na toalete, aby ľud neprišiel ni o vzácne slovo, alebo autor fotografie fotí reklamné zábery pre firmu s mobilnými hajzlami Toi Toi. Treba uznať, táto je na titulnú stranu firemnej výročnej správy.

 

Norman

Nejaká nová supertechnika, 8D+P, čiže k obrazu už je aj puch. Aby to mali pohoďáci ako naživo, aj so smradom.

Ema

A fakt.
Jeho pohodoví klienti sa mohli ucelene zoznámiť so súčasnou prezidentúrou, čiže Kiskou.

slaven1

Homosexuálna klika v okupačných médiách velebila "ten správny" festival ako jedinú udalosť tohto víkendu, pritom na Slovensku prebehli aj značne krajšie slávnosti. Rozdávali sa tam aj takého tričká.

I support Peter Sagan tričko

Môže to niekto dať na Twitter aj s mriežkou '#IsupportPeterSagan'?

Aman Againsttime

A "gender- fluidnú" B-Complexku a minaret tam náhodou nemali? Či Kiska ako hlavná atrakcia teraz bohato stačil? Priznám sa, že ako rockový fanúšik mám letné hudobné festivaly moc rád, ale na Pohodu by ma ma veru nikto nedotiahol. Holt, mám isté princípy. :-)

Inak konečne niekto vypichol tento nechutný trend, kedy si chlapi na staré kolená musia vyrábať decká. Inak čítal som, že podľa istých štúdií majú deti príliš starých otcov nižšie IQ...

Ema

na úrovni dieťaťa z triedy bi-genderových Lienok materskej školy. Tuším to bola tá zabékomplexovaná osoba.

Chápala by som, ak by doteraz žiadne deti nemal, ten jeho chtíč po nemluvňati. Ale má už dva vrhy - starší a mladší. Je to teda len prejav jeho všeobjímajúcej žravosti, prestupujúcej celou jeho mentalitou. Alebo tak chce odôvodniť využívanie vládneho stroja na lety do Popradu. Kto už by mu to vyčítal, keď je výsledkom roztomilé ťuťuťuňuňuňubábä. Len úplné hovado.

Aman Againsttime

Takže predsa tam mali aj atrakciu "chlap s kozami" (alebo "žena s penisom?"). Ale aby sme sa pochopili. Ja v zásade podporujem propagáciu takýchto "freakov", keďže je to pekne kontraproduktívny kreténizmus, ktorý mnohým otvorí oči. :-) Ach, namiesto toho, aby si B-Complexka úprimne priznala, že je len obyčajný zženštilý deviant so záľubou v crossdresingu, tak si radšej vygooglila, že je akože bi-gender. Nuž, keď chce byť silou mocou "moderná a cool", tak ja jej to kľudne doprajem. :-)

No, ja som proste v tomto príšerná konzerva a naozaj si myslím, že decko potrebuje dlhodobo aktívneho otca (a fakt sa ma radšej nepýtajte, čo si myslím o dobrovoľných slobodných mamičkách. Holt, som fanúšik Ann Coulter :-)). Ale súhlasím, že pokiaľ chlap ešte nemal žiadne decko, tak bude lepšie, keď si ho spraví i vo vyššom veku, než vôbec.

Ema

Ale forma a obsah jej vyjadrení pre verejnoprávnu televíziu sú tiež na úrovni predškoly. Strašné.

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11580/130184#1051

Nejakých 17:30 sa začína povinná verejnoprávna jazda o komerčnom festivale. Tam je aj hentá oná.

Lokálny trenčiansky festival, ktorý má line up pozliepaný ako keď Čapkovi psíček a mačička piekli tortu bol riadne pokrytý vo verejnoprávnej telke už vo štvrtok a predpokladám, že dnes sa RTV v hlavných večerných správach komerčnému festivalu venovala opäť, keď už teda svojmu redachtorovi kúpila vstupenku a Kiska si tam došla pre balík plien.

Propagovať v hlavných správach SND alebo čo ja viem, Slovenskú filharmóniu trebárs, dobre. To je propagácia umenia, hoci aj SND už začína byť infiltrované sionzmrdmi s ich špinavou agendou. Ale toto?

Vivo

je smiešna figúrka, v porovnaní s egomaniakmi akých si volia Francúzi za prezidentov!

Vrátil som sa sa Francie, kde som videl na vlastné oči výsledky práce týchto Niktošov Asociálov.

Norman sa posmieval
http://nadhlad.com/content/la-mort-des-artistes
z "diela" čo chce v Paríži inštalovať "majster gýču" Jeff Koons. Je to kapitola sama o sebe ale všetko je to slabý vánok bláznovstva oproti tomu, čo vyvádzal ich prezident Georges Jean Raymond Pompidou (uvádzam naschvál celé meno narcistu:-D)!

Rafinéria v centre pomalovaná kriklavými farbami Paríža je obecne známa. Len tak na pripomenutie
https://static.dezeen.com/uploads/2017/01/centre-georges-pompidou-annive...
http://allyouseeiscrimeinthecity.com/wp-content/uploads/2014/10/paris201...

Ale on sa neobmedzil iba na zohavenie exteriéru Paríža, zaútočil aj na historické interiéry, osobne som padal z nôh na zámku Chambord v údolí Loiry
https://cdn.chambord.org/en/wp-content/uploads/sites/3/2017/02/Pompidou2...
https://www.chambord.org/en/agenda/pompidou/
Umelci sa mu "pomstili" sochou
http://culturebox.francetvinfo.fr/sites/default/files/filefield_paths/so...
ktorá je v tom interiéri a zoči-voči :-D ešte strašnejšia, ako na tom obrázku.

To už nie je o popieraní národnej kultúry, to je už strata elmentárnej kultivovanosti, ktorou boli V MINULOSTI elity Francúzov povestné!

S Macronom ešte zažijú Francúzi poriadne absurdné divadlo sociálneho inžinierstva, tento narcistický sluha Rothschild Familie už stačil otráviť väčšinu Francúzov, čo ho volili.

Kto má možnosť, chodťe na poznávací výlet do Francie. Ide to tam poriadne z kopca a za 2-3 roky budete ľutovať, že ste to nestihli.

A tak som sa vrátil s iným pohľadom na našu Kisku. Našťastie je to neškodná scientológmi vymetená (vyclearovaná) hlava a ani jeho bábkovodiči nestoja za veľa!

Jedno poučenie mi ale ostalo - nedovoľme aby multikulturalizmus začal potláčať naše národné a slovenské hodnoty!

Vo Franci sa to deje a má to už zjavné dysgenické dôsledky. Degeneruje kultúra, ale mám pocit že aj ľudia - pôvodné obyvateľstvo. Najkrajšiu ženu, takú ako si predstavujem z historických filmov, som pozoroval na zastávke pred spomínamným zámkom Chambord. Kým som sa nezapočúval do jej krásneho hlasu - a zaznela mi ruština. Modroká blondýna - kak vo filme!

A tak som si najviac šarmu Francúziek užil po vlastnom boku - môj hodne neskorý zber vyzeral vyzeral lepšie ako 90% bielych žien, čo som stretol.

Ľubov

je hlavné,že si sa vrátil živý a verím,aj zdravý. Už som špekulovala,kde si.

Vitaj doma.

Vivo

a vystúpal tisíc schodov a to vďaka chirurgovi, čo sa mohol vycvičiť na pacientoch štátnej nemocnice vo Veľkej Británii. :-D

Preto som sa vyhýbal konfliktom s "Afrofrancúzmi", lebo stačila jedna rana do brucha alebo kopanec a som skončil. Len málo viac ako dva mesiace po vážnej operácii by som to neprežil a utekať by som nevládal. Zážitkov a dokonca aj fotografií mám viac než dosť.

Bol som aj "A la porte de la Chapelle"

http://www.lemonde.fr/immigration-et-diversite/article/2017/07/07/evacua...

a z tej reportáže pochopíš, že som sa tam neodvážil vytiahnuť fotoaparát, lebo mi sťahovalo od strachu konečník :-D.

Ale na stanici metra Stalingrad sa mi podarila fotografia, ktorú pošlem normanovi aj s komentárom, ktorá sama o sebe vystihuje podstatu.

Len tak naokraj - naše autobusové nádražie v Bratislave a Hlavná stanica sú Chrámy čistoty v porovnaní s tým, čo som zažil (vrátane smradu) na autobusovom nádraží pod La Défense v Paríži. Moc sa tam fotografovať nedá, preto iba cudzia fotografia
http://defense-92.fr/transports/a-la-defense-un-colis-suspect-dans-un-bu...
ktorá ani zďaleka nevystihuje špinu a smrad, čo tam vládne.

Ľubov

Vivo,v ktorej časti krajiny si bol,to som zvedavá,či aj na juhu.Máš aj niečo pozitívne odtiaľ?
( Carcasonne je také krásne na fotografiách.) Teraz hovoríš,že vidíš Slovensko inak,dokonca aj Kisku. Myslím,že ani malé krysy sa nesmú podceňovať.

Norman

Poslal nejaké video zo svojeho pobytu. To najpozitívnejšie (:-)

Vivo

do podobného konfliktu, som bol opatrný. Viem kde si čo môžem dovoliť.

Norman

musíme veci posudzovať dopredu, lebo predpokladám, že tak ako my všetci, ani ty nemáš pištol na páse, ako ten chlapík (policajt) na videu.

Ináč, tiež si myslím, že ako každý dospelý, dokážeme rozoznať, ako sa situácia vyvíja.
U nás. Ale to určite neplatí s ukázanými očividne nervnými opicami (nech sa nik na mňa nehnevá za výraz, ale to sú bytosti fungujúce len na zadný mozog, horšie ako opice). U tých prestáva akákoľvek logika a platí len sila.

Vivo

ako z historického filmu mám najmä na
https://fr.wikipedia.org/wiki/Val_de_Loire
prešiel som tie najkrajšie zámky.
V Paríži som bol pozrieť
http://musees-nationaux-malmaison.fr/chateau-malmaison/
https://en.wikipedia.org/wiki/Fontainebleau
http://www.chateau-de-vincennes.fr/en
Norman by si prišiel na svoje v
http://www.musee-armee.fr/accueil.html
a možno aj v
https://en.wikipedia.org/wiki/Mus%C3%A9e_de_l%E2%80%99air_et_de_l%E2%80%...

Organizoval som si to sám, bez cestovky, cez Internet a tak som videl podstatne viac, ako obvykle.

Mám plné dve pamäťové karty fotografií, snažil som sa používať hromadnú dopravu (letecky do Paríža, potom autobusy a vlaky) tak, aby som toho čo najviac videl.

Vo Francii som už nebol cca 7 rokov, mal som možnosť porovnávať tendencie. Zážitkov práve pre spôsob dopravy a flákanie sa peši po mestách a mestečkách mám more.

Celkový dojem?
1. Základným problémom multikulturalizmu je agresivita imigračných kultúr. Ak sa jej nepostavia hranice, začne potláčať národný charakter hostiteľskej krajiny. Zdanlivo marginálny príklad - reštaurácie a jedálny lístok. Je veľký problém zohnať tradičné jedlá, všetko vytláčajú kebaby, pizza, falafel, ... atď. Nájdeš reštauráciu, ktorá má na pútači "Restaurant traditionnel"a na jedálnom lístku nájdeš kuskus ... :-D
2. Imigračné kultúry sa agresívne správajú aj medzi sebou. Napríklad na Pigalle pred 7 rokmi bolo veľa čínskych a vietnamských raštaurácii, dnes už sú vytláčané arabskými.
3. Ak tak silná a tradičná kultúra ak vo Francii je ohrozená imigračnou agresivitou, čo naša ešte stále krehká na Slovensku?!

Ema

v tlupe jeho tvorcov - architektov nebol ani jediný Francúz a Pompidou s ním má asi toľko spoločného ako Havel s pražským letiskom.
Koonsova "socha" je výsmechom zmasakrovaniu Francúzov, tá úchylná tampónová kytička namiesto samopalu pevne v ruke. Text som písala ja, nie Norman.

Tvoje povrchné hodnotenie je na úrovni žida - podľa počtu modrookých blondínok na meter štvorcový. Preto si ich židia tak radi implantujú páchaním alije do svojho zmrdipaštátu bez hraníc, v ktorom by si sa podľa tohto kritéria určite cítil komfortne.

Vivo

Pompidou presadil zbúranie Les Halles
http://centre-pompidou-hda.pagesperso-orange.fr/grand1.html
a mal prsty vo výbere koncepcie tohto priestoru a architektov tejto obludy. Prestavba sa dala riešiť citlivejšie, ako to PRESADIL Pompidou, vo svete je viac príkladov, keď sa upravovali ďaleko problematickejšie stavby ako pôvodné Les Halles
http://cdn1-europe1.new2.ladmedia.fr/var/europe1/storage/images/europe1/...
na moderné obchodné priestory a galérie.

Ema

Pompidou len súhlasil s tým, čo mu podstrčila vtedajšia "umelecká avantgarda" - že tam má byť kultúrne centrum so všeličím možným - ktorá sa podnes deň aj pre takých ako ty zaštiťuje jeho menom. Pompidou riadil štát, nie zapĺňanie dier v zástavbe na Plateau Beaubourg.
Monštrum vybral Prouvé, čo teda už aj zjavne podľa mena nie je Pompidou.

Norman

to predsa nie je môj článok, to sa nerobí, popliesť si autora.

Tiež nechápem, načo ten útok na starého Pompidoua? Niečo na nového hada Macrona Francúzi nemajú? Či teraz je hlavný vinník niekde v minulosti? Aha.

Vivo

naozaj som si poplietol autora, ale ja naozaj tak podstatné ktorý nick (v zásade anonymný) to napísal?

Prečo Pompidou?

1. Na zámku Chambord som utrpel kultúrny šok - v tých nádherných priestoroch je na druhom poschodí výstava venovaná jeho "kultúrnemu" prínosu pre Francúzsko. Je to naozaj drsný zážitok ...
2. Nie som nepriateľ moderného umenia, naopak. Doma mám tri obrazy - originály od slovenských maliarov a sám som kedysi maľoval (a chystám sa znovu). Ale nikdy by som ich neumiestnil do jedálne, kde mám starožitný nábytok.
3. Ten útok na Jeffa Koonsa je zbytočný. Napríkald tá "socha" infantilného "umelca" pekne vystihuje jeho "osobnosť" a nepovažujem ju za zlú. Všetko je to umiestnení, tá kytica tulipánov môže byť esteticky sporná (nevideli sme jej konenčné prevedenie). Na jej konečnú inštaláciu chýbajú prostriedky a pokiaľ si bol niekedy v priestoroch, kde to chcú inštalovať, možno to tam može aj osviežiť ten vcelku nudný priestor.
4. O ničení vzhľadu Paríža vždy rozhodovali vrcholoví politici, a nie nejaký (poslušný) minister kultúry. Diskusia na túto tému je zbytočná, treba len vedieť čítať...
5. Macron je kapitola sama o sebe!
https://www.reuters.com/article/us-france-politics-idUSKBN19O1AN
http://www.breitbart.com/london/2017/07/04/macron-announces-govern-like-...
V porovnaní s týmto narcistom, ktorý dostal záchvat hybris, je náš Pán Veľkonemožný smiešny pandrlák...

Kolodej

hm? ... taký vševedko, všadebolko - chudáčik s boliestkou - a napriek tomu šľapajúci hrdina - sa tu ženy z teba zoserú. Si zaujímavý študijný materiál.

Norman

Nič nie je podstatné, maličkosť za maličkosťou ... ale potom sa človek čuduje, prečo to tak na konci dopadlo.

Ako to myslíš, že "útok na Koonsa bol zbytočný"? Ak aj ty ten gýč nepovažuješ za zlý, prečo myslíš, že by Emu alebo koho mala zaujímať tvoja ťažko subjektívna kritika? Jediné jasné je, ž e my tu niečo dáme - a ty ofrfleš nie ani tak obsah, ale hlavne zmysel. Koons je zbytočný, Kiska je zbytočný ... To očividne odráža tvoj pozitívny postoj voči nám, hm.

Ale vždy sa tu na pár minút zastavím a zakecám sa - teraz akože čo s tým Pompidouom? Ten je väčší problém ako naša tupá kiska? To myslíš vážne? Bez nejakého preháňania - chápem, bol si pod vplyvom nejakej modernstickej sračkovej hnusnej výstavy - ale čo my s tým Pompidouom, ktorého mená polovica ľudí pod 40 rokov ani nepozná?

A spomínaš fotky, žiadne som nedostal (neposielaj to na starý mail redakcia@nadhlad ... tam je to zaspamované, tam sa to stratí, tam nechodím). Veď napíš kľudne, čo si videl, veď chápeme, že ako turista si tam nerobil investigatívu (ale názory o kráse žien ... ja neviem, su tú dámy, tieto pivové reči o blondýnach takisto urážajú a deklasujú aj tentp portál - my práve otázku rasového rozloženia chápeme vážne a vedecky a práveže ju nechceme zhadzovať na bulvár o blondýnach ... ako by som ti to slušne povedal, nie je to o hormónoch a jebaní.

Vivo

"... prečo myslíš, že by Emu alebo koho mala zaujímať tvoja ťažko subjektívna kritika?"
Kritika Emy nebola subjektívna? :-D Kritizovala dielo, ktoré fakticky ešte realizované nik nevidel, na mieste ktoré evidentne nepozná ...

"....ty ofrfleš nie ani tak obsah, ale hlavne zmysel"
- ofrflal som aj obsah aj zmysel! :-D

"...ale čo my s tým Pompidouom"
- to, že tento pán prezident okrem iného bol veľký propagátor multikulturalizmu a nevážil si vlastnú tradičnú kultúru, ktorú rozrieďoval stavbami ako to nešťastné centrum, ktoré presadil na veľmi nevhodnom mieste. Je to o poučovaní sa z cudzích chýb!

"To očividne odráža tvoj pozitívny postoj voči nám, hm."
Pozitívny neznamená nekritický. Alebo chceš aby diskusia bola v štýle MY dobrí, ONI zlí? :-D

A na záver zlatý klinec - "nie je to o hormónoch a jebaní" :-D
Pozitívny vzťah Francúzov k iným rasám je práve o tom! :-D Je to vidno na ulici na prvý pohľad - mladý Francúz je blázon do čiernej gazely, ktorá sa mu po 30tke zmení na čiernu kobylu a 40tke na zúrivú hrošiu samicu s 5 deckami. Samozrejme sa na ňu vykašle. Nevidel som, že by niektorá z nich pracovala, povaľujú sa po parkoch a žijú z podpory.
Francúzka sa nechá pretiahnuť Arabom s vyholenou hlavou a bradou, ten ju donúti nosiť šatku a rehoce sa celému svetu aký je macher. 3 decká na krku a zase život zo sociálnej podpory.

Netreba žiadnu rasovú teóriu, stačí si na pol hodinku sadnúť na lavičku a pozorovať život okolo! Myslíš si, že títo Francúzi volili LePenku? A tie deti budú za 20 rokov voliť koho? Nemusíme to nazvať hneď jebaním, je to DEMOGRAFICKÁ KOLONIZÁCIA!

Nezdá sa Ti to nejak povedomé?

Na Slovensku máme nie jeden prípad, keď sa do paneláku presídlili úrady jednu rodinu "neprispôsobivých" spoluobčanov. Prispôsobili sa "prispôsobiví" občania a v baráku začal chaos.
Dve štádiá :
1. Prečo by sme mali po nich upratovať?
2. Prečo by sme mali vôbec upratovať?

Dysgenika ako na tanieri, v Paríži nadobudla obludné rozmery. Tieto procesy začali ešte za de Gaula, ktorý presídľovaním riešil krízu v Alžírsku (a vytvoril novú na Korzike).

Norman

Potrebujeme aj teóriu, ale hlavne aj trocha úroveň. Práve preto som ti to vyjadril jadrne, aby si pochopil rozdiel medzi pozitívnou drsnosťou a negatívnou úbohosťou (stále verím, že sa chceš to prvé naučiť, aby si nrepodukoval to druhé).

Čo sa týka kooperácie - to vieš, bolo by nielen pozitívne, aby sme strielali jedným smerom, ale hlavne, aby sme nestrieľali na seba. Prepáč, ale určite tu nie sme na to, aby sme robili terč každému frustrovanému okoloidúcemu. Ak Ema napíše, že konkrétne moderné umenie je nechutná blbosť, nie sme zvedaví na chronické nič dobré neprinášajúce frflanie a už tobôž nie na to, aby niekto Emu úkoloval, čo a ako má písať. Chápeš? To nerobím ani ja, dokonca ani voči iným, určite nie tak hrubo.

Situácia tam vonku vo svete nie je vôbec bez napätia, proste sa v žiadnom prípade nemienime nechať zaťažovať viac, ako je treba. My sme tu na to, aby sme si presadili svoje, vieš? :-)

Možno je to mierne ináč, ako to bolo pred pár rokmi, ale svet je dynamický, my s tým nemáme problém, treba sa prispôsobiť.

Vivo

" Ak Ema napíše, že konkrétne moderné umenie je nechutná blbosť, nie sme zvedaví na chronické nič dobré neprinášajúce frflanie a už tobôž nie na to, aby niekto Emu úkoloval, čo a ako má písať."

A tak si pozri postupnosť reakcií a potom súď kto koho úkoloval!

1. Začal som písať o tom, že Francúzi si môžu za to, čo je postavené v Paríži sami - respektíve ich prezidenti, čo si ich zvolili. Ako príklad som uviedol nešťastné Pompiduove centrum.
2. Ak tu niekto začal s osobným útokom, tak to bola ona, a to veľmi sprostým a hrubým. Naviac hlúpym a od veci. Nie som Žid a nepovažujem toto označenie za urážku. Bola to ale primeraná reakcia na to, že som konštatoval, že najkrajšia "Francúzka", ktorú som stretol bola vlastne Ruska? Kto tu začal vypisovať o jebaní? Ja ?

A to ma práve Ty ideš po tomto útoku poučovať o negatívnej úbohosti?
Ak bolo cieľom tohto Tvojho kydu ma poriadne nasrať, tak sa podarilo ...

Ľubov

Vivo,tak to vyzerá....škoda. Norman Ti občas hovorí "Morozov",nebude to o tom?
Ale to je jedno.Potešilo ma,že niekto bude písať o Francúzsku ,ako turista,že sa niečo dozvieme.
Chcem Ti navrhnúť,neobnoviš svoj blog? Alebo urob nový,a že tam nebude veľa čitateľov?
To je uplne na háku,to nerieš.Len daj vedieť,kde...

Norman

bol jeho pôvodný a najkrajší nick.
http://nadhlad.com/clovek/pavlik-morozov
http://nadhlad.com/search/node/morozov

Samozrejme, že už raz Emu urazil a doteraz to nevyžehlil, tak čo čaká?

A ja som mu aj včera napísal, že nech svoj text pošle, že to dáme sem. Čo viac môžem robiť? :-)
Ľuba, písať (vlastný ucelený) blog nie je také jednoduché, ako sa zdá. Nenáhováraj ho na zlé ťažké veci :-)

Náhodný okoloidúci

Niektorí ľudia asi neodhalili hneď po prvom príspevku od užívateľa Vango Tango, že to je náš starý známy Morozov. Nechcem sa chvastať, ale ja som to zistil hneď - podľa podozrivého nicku :)

Inak Pavlík - Vango - Vivo píšeš celkom dobre a zaujímavo, aj keď občas dosť talmudizuješ. Len to v konečnom dôsledku vyznieva tak, že sa až príliš rád predvádzaš ako taký narcisko a príliš poúčaš iných. Všetko s mierou.

Norman

písať o sebe je veľmi nebezpečné a treba to vrcholne s mierou.
On pomenil kopu nickov, neviem prečo, nie kvôli anonymite - asi pozabúdal heslá. Alebo sa nechcel priznať, že sa sem znova a znova vracia (ale za to sa naozaj nemusí hanbiť, to robí každý, to je prejav dobrého vkusu).

Ja osobne dávam ľuďom s iq nad 90 vždy šancu, takže on s tými 140 má vždy dvere otvorené (i keď v tej franczúžštine má nejaké rezervy, aj zmysel pre humor je taký jednostranný, no ale každý sme nejaký, ja som zas príliš veľký dobrák, čo narobíme).

Norman

Vo svete vládne dvojaký meter, nepredpokladaj, že tu nie. Musíš rešpektovať záujmy a vôľu prítomných dám.

Ale v skutočnosti som ťa nechcel naštvať - chcem ťa naučiť sa vyjadrovať stručne a naším smerom. Ver mi, že v tomto smere máme bohaté skúsenosti a chceme ti ušetriť, aby si neopakoval chyby amatérov. Nejde o štýl, ale o ideologický obsah. Ak ťa to teda zaujíma - ale zopár čitatelov to určite zaujíma, preto s tebou vždy rád pokecám.

Ak ti bolo povedané, že sa vyjadruješ ako židovské noviny, tak to bola len dobre mienená rada, že to je príliš povrchné. Hľadanie blonďákov či blondýnok je len trápna karikatúra nacizmu - ak si to náhodou neuvedomuješ - a my tu nechceme nacizmus karikovať. Nik tu nevyzdvihuje blond, práve naopak - vysvetlujeme, že kvalitná rasová identita je naozaj niečo oveľa hlbšie a vážnejšie.

Kolodej

zač Norman :)
môj názor - že jedným z hlavných problémov je neochota pochopiť jednoduchý fakt. Ak využívaš výhody ktoré ti poskytuje systém, o ktorom vieš, že slúži na zotročovanie - a to len vďaka príslušnosti ku "bacharskej" triede - si spoluzodpovedný. Buď si proti nim, alebo s nimi. Tu nie je nič medzi. Lebo Ty to vieš na rozdiel od nevedomého národa.

Ľubov

Výhody mu poskytuje zrejme najviac jeho nemčina,možno dokonca bez prízvuku,nie systém.
Raz v dobrom rozmare to povedal,že "nemčina mi otvorila okná do sveta". Ja s mojím"Bob príde na večera v deväť hodín" som neprerazila.

Ale na iné myslím.Dnes sa otvorene priznal,že je subjektívny,že má dva metre.Povedal to preto,lebo vie,že to po Vivovej dnešnej kritike už aj sami vidíme:)). To sú tie šachmaty,takto sa hrá.Vivo,tú moju rannú radu beriem späť.Mať vlastný blog nepotrebuješ,vráť sa sem.Večer múdrejší rána,zdá sa.Vráť sa,napr.už zajtra.

Háklivé veci sa pritrafia,sme predsa hráči.Vraj si snob:),chvalabohu,aj ja som.

Norman

nikdy by som podobnú frázu nepovedal, žiadne okná mi nikdy nič neotvorilo, ani som žiadne vlastne nikdy nevidel. To sa musím ohradiť, voči toľkému optimizmu - zrejme som len spomínal, že reč je najefektívnejšia investícia do vzdelania. Ale moja nemčina určite nie je bez prízvuku, hech, ani náhodou - naopak, môj názor či skúsenosť je, že netreba moc na dobrom ovládaní jazyka bazírovať (viď Sulík :)

A to, že sú vždy dva metre, že má každý svoje práva a zásluhy, to je samozrejmosť.

A ešte chcem upozorniť, že Kolodej zrejme nemyslel moje privilégia, ale Vivove a to, že by som ho teda nemal tolerovať. Aspoň ja to tak chápem.

Kolodej

Nebolo to o tebe. Len tá prvá veta. A určite som nič po tebe nechcel - ani toleranciu/či netoleranciu - asi sme obaja už na to veľkí, že ja by som o niečo žiadal práve Teba :) Ideš za svojím. To ťa odlišuje od ostatních. Vivo je pre mňa zaujímavý študijný materiál. Nech kľudne píše. Mne je to jedno, má svoj "vektor" cieľov :D

Norman

nedokážem to celý čas brať dostatočne vážne, pretože sem musím chodiť aj keď nie som koncentrovaný (alebo ako to nazvať).

Ale nechám si poradiť aj ma možno požiadať o zmenu - veď na to som tu.

A Vivovi želáme samozrejme len to najlepšie - lepších kamarátov, než sme my, v živote nemal.

Kolodej

nekoncentrovaní sme všetci - lebo počasie. Alebo to, čo s ním robia.
Inak, zaujímal by ma Tvoj pohľad, ako vyzeralo posledných 300 rokov napr. Dosť čítam ruskojazyčné zdroje - dávajú si záležať na doložení - povedať že to bolo inak je slabý odvar toho, ako náčrty reality - ktoré mi z toho logicky vychádzajú.
No, keď mňa má ako kamaráta - to má potom naozaj zlé :D Ale hlavne si myslím, že jeho funkciou v rámci "bezštruktúrneho" riadenia je byť "rušičkou" - nech použijem trochu aj tú ich kobistickú terminológiu hehe.

Norman

No, to je dlhá doba, to si už ani ja dobre nepamätám ... ale jedno je isté - na rozdiel od rozšíreného názoru to bola doba moderná, dynamická a plná ideálov.

Takže možno predpokladať, že bola o kus lepšia, ako dnešná tlačenica.

Ale človek nezvládol stav, keď ovládal viac svoje okolie, ako sám seba.

Výsledkom je nekontrolovaná expanzia a spotreba. Systém hovorí o výrobe, ale nie je tvoriaci, je ničiaci. Miznú nenahradteľné zdroje Zeme, mizne genofond, a to aj ľudský. Hodnotový sytém zdegeneroval do absurdnej predstavy trvalého rastu a vzývania konzumu.

Moc vlastnia korporátne a bankove mafie. Plutokracia považuje človeka za domestikované zviera a pre udržanie svojej moci podporuje morálnu slabosť, zbabelosť a toleranciu zla, masmediálné pavučiny, ale aj politickú totalitu, revolúcie a vojny.

http://nadhlad.com/about
:)

Kolodej

Korčuliar :D
Ok, ale zaujíma Ťa to? Mám ti tu pastnúť nejakú stráviteľnú haluz? :)

Norman

historické veci sú vždy zaujímavé, dokonca aj ak má človek trocha iný názor.
Najlepšie pošli na email (viď dole)

Kolodej

https://www.youtube.com/watch?v=JSYCQXH6s_4
Nepohodlné artefakty 1812
A niečo zaujímavé o geopolymernom betóne :)
http://www.tart-aria.info/megality-govoryat-chast-8-2/

Norman

U menja takoe vpičatlenie, što ty menja ploxa ponjal, xozjain.
Ak chceš napísať a zverejniť nejaké (tvoje) texty, tak mi ich pošli. Materiálov, videí a podkladov mám sám k dispozícii celý googol. Musíte sa chlapi naučiť sami hovoriť aj písať, keď už neviete strielať. Alebo si myslíte že kto to urobí za vás?

Ale pozrel som si to video o vyznamenaniach, rovnakých uniformách, francúzskych orloch a zlých prekladoch na medailach - 17 min 20 sek života (niečo som preskočil). Chcelo by to niečo s dosahom do Európy a do súčasnosti, len akési naznačovanie, že je nejasné či rus s francúzom alebo francúz s rusom a že kto bol hore a kto dole - to sú len vnútorné Ruské problémy. Ty si rus? Ak to chce ruské veľvyslanectvo preložiť, nech si to oficiálne objedná. :)

Norman

Kedysi pri návšteve USA Shaw (George Bernard) povedal:
"Volajú ma majster irónie ale ani mňa by nenapadla taká skvelá myšlienka, obrátiť sochu slobody k Amerike chrbtom".

Podobne ja, nemôžem si pomôcť, ale musím znova oceniť jemný cit organizátorov Pohody. Tento ročník by mohol byť charakterizovaný sloganom Hovno k hovnu.

I keď samozrejme ocenenie patrí Eme, ktorá si toto ich priradenie všimla.
:-)

Ľubov

ako píšeš,je to hermetické pravidlo podobné k podobnému.
No a zas sme pri jemnej irónii :)

Norman

už aj tá náhodná reklama je proti Kiskovi.

nechcem sem dávať hlúpe nič neznamenajúce žarty, ale naozaj takto mi to dnes podhodil internet:

(len som podčiarkol červeným kritické pasáže)

kiska rodič

 

zdroj: 

článok o prvom mužovi, čo porodil dieťa

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/480536/prvni-tehotny-muz-21-z-bri...

(vám to ale pravdepodobne na tom mieste dá inú reklamu, skúste)

 

 

 

nové